Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) r.levente75 válasza Motion_Blur (#12349) üzenetére


r.levente75
addikt

Hú ezt jó áron húztad be. :C
Én a ts 5050 hez az edigibe veszem az eredeti patronokat úgy láttam itt a legolcsóbb főleg az xl méretűek.
Nem tudom a tiédbe is ilyen való e érdemes azért itt körülnézni. Edigital

(#12352) atala válasza Motion_Blur (#12349) üzenetére


atala
Topikgazda

Google kereső. Ahol a legolcsóbb, onnan vedd meg.

(#12353) doe2


doe2
tag

Hello!

Valaki esetleg tudja,hogy mobilon keresztül hogy lehet fordított sorrendben nyomtatni?
Pc-n keresztül tudom,de telefonon nem találom azt a beállítást.
köszi!

(#12354) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Ez a nyomtató szkennelni is tud, igaz? Ha már fénymásolni képes, gondolom.
Multifunkciós, "márkás" lézernyomtatót keresek 40, max 50e-ért. Wi-Fiset. És lehetőleg duplex leygen. Az belefér, ha nem auto-duplex, hanem kézi. Ja, és fekete-fehér elég lesz. Van ennél jobb jelenleg?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#12355) ocscsaba válasza teo77 (#12354) üzenetére


ocscsaba
tag

Ez egy színes lézernyomtató, duplex (kétoldalas) nyomtatással, wifivel.
Se fénymásolni, se szkennelni nem tud.

(#12356) teo77 válasza ocscsaba (#12355) üzenetére


teo77
őstag

Vagy úgy!
Köszi szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#12357) Motion_Blur válasza r.levente75 (#12351) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi!

Találtam egy ilyen multipakkot: [link]

Viszont a nyomtató 6 patronos, de a multipakkokban nincs benne a szürke színű patron, ennek mi az oka? Anélkül is használható?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12358) teo77 válasza teo77 (#12356) üzenetére


teo77
őstag

Abban még segíts/segítsetek legyetek szívesek, hogy honnan tudható az, hogy egy feeder-es multi nyomtató beolvassa-e szkenneléskor egy adott lap mindkét lapját? Mert olyan nyomtatót szeretnék, ami ezt megteszi. És össze is fűzi a kétoldalas, beszkennelt lapokat egy pdf - be. Van ennek a feature - nek valami neve, hogy meg tudjam állapítani a specifikációból?
Köszönöm szépen, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#12359) atala válasza Motion_Blur (#12357) üzenetére


atala
Topikgazda

Szürke???
Én még nem láttam olyan nyomtatót, ami szürke színt használna. Milyen nyomtatód van?

(#12360) r.levente75 válasza Motion_Blur (#12357) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha jól emlékszem a ts 8150-ről van szó, ott a 6. patron a fotókék. Ha egy patron nincs benne infók szerint nem megy a nyomtatás. Még nem próbáltam az enyémen ts 5050.

(#12361) Motion_Blur válasza atala (#12359) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Canon TS8051, és ez a szürkéje: [link]

Ez már évekkel ezelőtt is "divat" volt a Canonnál a fotónyomtatókba.

Hogy mi értelme van azt nem tudom, erre próbálok rájönni :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12362) atala válasza Motion_Blur (#12361) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindig tanul az ember. :)
Tényleg nem sok értelme van. Szerintem feketével lehet helyettesíteni, maximum sötétebb lesz a kép. Viszont a fekete chipjét nem fogja elfogadni. Ha meg nem rakod be a patront, megint csak nem jó.

(#12363) ocscsaba válasza teo77 (#12358) üzenetére


ocscsaba
tag

Talán ezt a Canon i-SENSYS MF635Cx multifunkciós nyomtatót lehet ajánlani, az árukeresőn beütve még egy komoly véleményt is mondanak róla.

[ Szerkesztve ]

(#12364) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Színes, A4-es, duplex, kis helyigényű lézernyomtatót keresek. A legnagyobb problémám, hogy túl sok a lehetőség.

Fontossági sorrend:
- színes
- duplex
- lézer
- helytakarékos
- emberi áron beszerezhető toner, a gyári preferált.
- hálózati támogatás.
- mivel helytakarékos kell, a szkennelés nem szükséges/fontos, de csak emiatt nem fogom elvetni a jó ajánlatot :D

Otthoni használatra lenne, havi pár100 oldal terheléssel. Nem igazán a fénykép minőség a cél. Viszont lehet, hogy hetekig nem nyomtatna, emiatt hanyagolnám a tintásat (egy A3 tintásunk most halt meg, teljesen beszáradt). A keret 100k körüli, de ha nagyon kell, akár 150-ig is elmehetünk. A lenti 2 bőven belefér.

Többet is találtam, például Canon i-SENSYS LBP613Cdw, Xerox Phaser 6510DN, a Samsung, HP, Kyocera, stb márkákat még át se böngésztem. El vagyok veszve. Személyes tapasztalat alapján tudtok valamit ajánlani?

(#12365) atala válasza ngabor2 (#12364) üzenetére


atala
Topikgazda

Szerintem nem sok esélyed van, hogy valaki személyes tapasztalat alapján ajánl itt neked színes lézer nyomtatót. Szerintem nézd meg melyikhez mennyibe kerül a toner, milyen időközönként kell cserélni a fényhengert, és úgy dönts.

(#12366) Motion_Blur válasza atala (#12362) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tegnap próbafotónyomtattam ilyen papírra, és tökéletesen meg vagyok elégedve a minőséggel :R

Patronból valszeg csak gyárit fogok venni, nem tudom elhinni hogy a töredékébe kerülő utángyártottal is ilyen szép fotókat tudok nyomtatni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12367) ngabor2 válasza atala (#12365) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, akkor kutatok tovább.

(#12368) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Sziasztok.

A Xerox Phaser 3260V nyomtatóval kapcsolatban , van valakinek tapasztalata ?

Amerigo57

(#12369) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok

Melyik manapság a legkisebb lézer nyomtató? Wi-fis.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#12370) Vanir


Vanir
veterán

Sziasztok! Nyomtatóvásárlás előtt állok, tudnátok segíteni a választásban? Lehetőleg az Aqua vagy az Extreme Digital kínálatában megtalálható legyen, ők vannak közel gariztatás esetén.

1. Tintás vagy lézer?
- Lézer

2. Fekete vagy színes?
- Fekete

3. Mire használnád?
- Többnyire csak szöveg, otthoni jegynyomtatás, stb.

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
- Heti 1-2 alkalom

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
- 1-2 hónap

6. Milyen funkciókat vársz el?
- WiFi/BT nem volna rossz, de nem muszáj, utóbbi mindenképp legyen kikapcsolható

7. Mennyi a keret?
- 20e Ft

8. Árérzékeny vagy?
- Nem különösebben, de az olcsóbbabb jobbabb :)

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
- Ha az utángyártott megfelelő minőségű, akkor minden további nélkül jöhet

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#12371) atala válasza Vanir (#12370) üzenetére


atala
Topikgazda

Mivel a 20 ezres kategórián belül nincs túl sok típus, nézd meg melyikhez olcsó a toner, vagy melyikhez van utángyártott toner, és vedd azt.

(#12372) Kaktusz92 válasza Vanir (#12370) üzenetére


Kaktusz92
tag

Nekem szinte ugyan ezek az igényeim voltak, múlt héten vettem egy Samsung Xpress SL-M2026W-t, W mint wifi. :D. Ehhez MLT-D111L típusú patron kell, erre 1800 lapot írnak. Utángyártott kb 9000 Ft, eredeti legalább a duplája. Hogy én mikor fogok patront venni az kérdés, mert ami benne van alapból, az kb 500 oldalt bír.

(#12373) Vanir válasza Kaktusz92 (#12372) üzenetére


Vanir
veterán

Ugyanezt néztem ki, valószínűleg holnap meg is rendelem. :) Szerintem 500 oldalt nem fogok egyhamar elnyomtatni.

(#12374) madgie válasza Kaktusz92 (#12372) üzenetére


madgie
titán

Dettó, a MM-ban valami 23 volt, még az USB kábelt se kellett bekötnöm, wifiről nyomtat gépről, meg telefonról oda is nyomhatom, oszt NFC-n keresztül csinálja a "dógát".

(#12375) ace05


ace05
senior tag

Üdv, multifunkciós színes nyomtatót keresek egy általános iskolának. Oklevelek, bizonyítványok, törzslapok nyomtatására lenne használva. A keret úgy 30k lenne. Márka megkötés nincs, csak jó legyen és ne egy vagyon legyen bele a patron.

[ Szerkesztve ]

(#12376) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valakinek van tapasztalata a Samsung CLP-680ND nyomtatóval? Elvileg mindent tud, ami nekem kell és elég nagy kapacitású tonert lehet hozzá kapni.

(#12377) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani otthoni használatra színes lézernyomtatót?
Elolvastam az összefoglalót és a Lézer nyomtatókról szóló összehasonlító oldal-t is.
- mindenképp színes lézert szeretnék
- szükséges lenne szkenner bele
- wifi-s előny lenne
- a keret még nem kialakult
- lehessen utángyártott tonert, vagy porfestéket kapni hozzá otthoni töltéshez
- a nyomtatás minősége ne "belépőszintű" legyen
Mit ajánlanátok?

(#12378) PociAti válasza huan (#12377) üzenetére


PociAti
senior tag

Melyik paraméterre gondolsz ez alatt: ne "belépőszintű" legyen?
Felbontása 1200 dpi legyen, ne pedig 600 (még ha az 2400 × 600 dpi)?

Főleg a fölötte lévő ponttal együtt nehezen értelmezhető a kérés, mert hiába nyomtat szépen a nyomtató, ha utángyártott kellékanyaggal elcsesszük a nyomtató azon képességét, hogy az általa produkált nyomat nagyjából színhelyes, vagy kevésbé "koszos" legyen.

Mi a felhasználási terület? Jellemzően grafikonok, ábrák, vagy szép fotókat is szeretnél nyomtatni?

(#12379) huan válasza PociAti (#12378) üzenetére


huan
őstag

Szia.
Igen, 1200dpi legyen.
Színes szövegeket kb.50%-ban, grafikonokat kb.15%-ban, képeket kb.35%-ban nyomtatnék. Az utángyártott "elcseszés" megengedhető számomra.

[ Szerkesztve ]

(#12380) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Kellene nekem egy mono lézer multifunkciós, főképp másolásra lenne használva. 40k-ig nézelődök, utángyártott tonerrel szeretném használni, mit ajánlotok?

(#12381) PociAti válasza huan (#12379) üzenetére


PociAti
senior tag

Én teljesen lézernyomtató párti vagyok (voltam), de munkahelyemen egyre többet használom a külső tartályos tintás nyomtatót, mert megdöbbentően olcsó a fenntartása. Utóbbi pár évben a piacon talán ez a szegmens fejlődött a legerősebben.
Ha még nem készítettél költség számítást, tedd meg. Ha csak 3 éves életciklust és 12.000 nyomtatott oldalt veszel alapul (aminek 10-30%-a színes), akkor gyári tintával is lehet hogy fele annyi lesz az összköltséged, mint utángyártott lézerrel.

(#12382) huan válasza PociAti (#12381) üzenetére


huan
őstag

:R Köszönöm!

(#12383) huan válasza PociAti (#12381) üzenetére


huan
őstag

Milyen külső tartályos nyomtatót használsz?

(#12384) PociAti válasza huan (#12383) üzenetére


PociAti
senior tag

Korábban Epson L800-at, jelenleg Brother T700W-t.

(#12385) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Nyomtatót kell vennem. Nagyon kevés használatra. Lehetőleg több év garancia legyen rá. Tudjon fénymásolni és ne száradjon be. Elvileg a lézer az nem szárad be ha jól tudom. Ezzel pl. Tudok fénymásolni?
[link]
Köszönöm

(#12386) Kolty válasza Kolty (#12385) üzenetére


Kolty
aktív tag

A multifunkciós szó mit jelent?

(#12387) Motion_Blur válasza Kolty (#12385) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Amit linkeltél az nem jó neked, multifunkciós kell ami legalább fénymásol, szkennel. Esetleg még faxol is, bár ennek a funkciónak lassan semmi értelme nem lesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12388) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Grafikai anyagok nyomtatásához keresek nyomtatót. Tervezőgrafikus kisvállalkozásban kellene olyan eszköz, amivel kis/közepes tételben tudjuk házon belül intézni a nyomtatást.

A dolog egyik fele:
-műnyomó és kreatív papírok kezelése, min. 250-300g/m2 vastagságig
-névjegykártya, meghívó, igényesebb szórólap, reklámanyag
-A3, esetleg A4 méretű nyomtatás, kisebb plakátok

Finom vonalakat, grafikákat tudjon nagyon szépen nyomtatni, színekben ha a hagyományos nyomdatechnika szintjét hozza, az talán megfelelő. Gradienseket kezelje szépen, megfelelő eszközzel legyen kalibrálható. (nyilván a technológia keretei között legyen pontos)

Ezek alapján valami lézernyomtatóra gondoltam, lehetőleg 1200-2400dpi felbontással. Mit tud ma egy profibb lézernyomtató? Színekben van-e valami fejlődés, újabb technológia?

A másik:
A jövőben szeretnék saját alkotásokról Fine Art nyomatokat készíteni(főleg fotó, de képzőművészeti alkotás is lehet). Tehát nagyformátumú nyomtató, vászonnyomat, "12 színű" pigmenttinta, stb.

Van-e olyan eszköz, amivel érdemes lehet a fenti két feladatot összehozni? Az utóbbi sokkal drágábban nyomtat, így mindenképp két eszközzel érdemes dolgozni? Nyilván a Fine Art nyomat az egyedi, míg a kisebb grafikai nyomtatások 25-50-100db-os tételek, és színekben kevésbé érzékeny terület.
Egy profi nagyformátumú tintasugaras nyomtató hogy kezeli a finom vonalakat egy lézernyomtatóhoz képest?

Mi van a dpi-vel? Azt hittem tudom, de nem. :U
Egy kicsit megzavarodtam a különböző technológiáknál jelölt dpi értékekkel.
1. A legegyszerűbb, a fotó laborálás, ahol 300-640dpi-ig terjed a felbontás, de mivel RGB levilágításról van szó, mindegyik képpont egy színárnylat, ez világos.
2. Hagyományos nyomda, amiről keveset tudok, adott a CMYK raszterminta, amik átfedésben vannak. Mit tekintünk egy pontnak? Egy színréteg egy pontját, vagy a a kikevert ponthalmazt? Milyen eltolással dolgoznak? Hogy számoljuk a 300dpi-t? Ugyebár itt a pontsűrűség egy elméleti maximum, ami kisebb fedettségnél lehet ritkább, sőt a pontméret is változó.
3. Fine Art tintasugaras nyomtatás, jellemzően ~2400x1200dpi-vel. Hogy viszonyul ez a nyomdaiparban megadott 300dpi-hez? És a laboráláshoz? Tudom, egész más technika, de optikailag hogyan megfeleltethető?
4. Egy 1200dpi-s fekete-fehér lézernyomtató már egészen finom vonalakat tud. Hogy viszonyul ehhez egy nagyfelbontású színes tintasugaras nyomtató? Azonos felbontás mellett tud ugyanolyan finoman nyomtatni?

És akkor mi van a színes/fekete-fehér felbontással? Ugyebár ha feketével tud egy adott felbontást, akkor ugyanez színesben 4x finomabb is lehetne, nem? :F (bár ez a kérdés a 2. pont válaszai alapján talán világos lenne.)

Kéne valami alapos szakcikk, nyomdaipari gyorstalpaló, meg egyebek... :R

(#12389) ocscsaba válasza scarbantia (#12388) üzenetére


ocscsaba
tag

Én bérelnék ilyen gépeket olyan cégtől, aki ezeket a feltételeket biztosítani tudja, megfelelő szakemberrel promótálni tudja. Canon, Konica, Xerox nyomtatókat ajánlanék.

(#12390) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Egy régi Hp Deskjet F2180 tintasugaras nyomtatót szeretnék lecserélni, mert nagyon drágának találom a hozzá tartozó patronok árait (HP 21&22), illetve jól jönne a WiFi funkció is.
1-2 hetente néhány oldal nyomtatására lenne csak használva.
HP Deskjet Ink Advantage 3835 típust néztem ki, 20k-ért.
Esetleg max. 25k-ig hasonló tudású és olcsó tintapatront használó alternatívát tudtok ajánlani vagy maradjak ennél a típusnál?
Köszönöm előre is! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12391) PociAti válasza scarbantia (#12388) üzenetére


PociAti
senior tag

Csak röviden,
bérelj nyomtatót, kis példányszám mellett nem tudnád megvenni és kigazdálkodni a robusztus gép költségeit. Egész elfogadható bérleti szerződéseket lehet kötni.

A nagyformátumú nyomtatók gyönyörűen dolgoznak. Idehaza leginkább a Canon, Epson, HP gépek jönnek számításba, nekem Canonnal vannak kellemes tapasztalataim. Vászonnyomtatásra és tűéles vonalakhoz is megfelelő. Sima (kb. 90g-os) lapra nyomtatott tervrajzok is rendben vannak, de a minőségi hordozóanyag sokat dob a minőségen (és az áron is).

És egy mikroszkópos kép különböző nyomatokról:

A vegyi fotólaborok érdekesen dolgoznak. Hiába áll milliónyi apró pöttyből a nyomatok, ha a levilágító csak 350 dpi-s. Kellemes. "krémes" lesz a kém, de a részletek elvesznek. Viszont a színek, fények dinamikája ennél az eljárásnál a legszebb.

(#12392) PociAti válasza scarbantia (#12388) üzenetére


PociAti
senior tag

A technológiák nem feltétlenül feleltethetők meg egymásnak pusztán dpi alapján. Számos területen a (offset) nyomdaipar sokkal előnyösebb helyzetben van, mert mondjuk CMYK négyszínnyomtatás helyett előre kikevert színekkel (spot color) is dolgozhatnak. Ez fluoreszkáló szín, vagy arany/ezüst fémes csillogás, vagy a nyomást követő egyéb eljárások, mint pl. - egyes részterületek - fóliázása, a felület domborítása, vágása.

Jobban bele se megyek, sok év munkával töltött évek során se kapnál választ minden kérdésre, mert mindig jön majd egy új ügyfél, aki a technológia határait feszegető kéréssel keres majd meg.

(#12393) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Ez az Epson WorkForce AL-M200DW nyomtató jó vétel volna?

Épp gondoltunk rá, hogy nyomtatót vásárolnánk. Havi 50-100 oldalt nyomtatnánk, elég a fekete-fehér. Ennyiért lézersugarast sem találtam nagyon, ebben pedig még wifi és kétoldalas nyomtatás is van.
Viszont LED-nyomtató, amiről jókat is, rosszakat is hallottam eddig.

Előre is köszönöm a segíséget!

(#12394) Varshi válasza Prof01 (#12390) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ha tudja azt, amire vágysz, vedd meg bátran.
De ha másik tetszik vagy éppen olyat tud, amit ez nem, az is jó lehet. Egyikkel se fogsz befürödni.

Ilyen mennyiség mellett majdnem mindegy a patron ára is.

De igazából nem értem, hogy heti 1-2 oldal terhelésre (de max 5 db, az éves szinten ~250 oldal, annak meg a 2-szeresét tudja egy XL patron) miért veszel új nyomtatót, amikor utángyártott árakon 1750 Ft-ért adják a 18 ml feketét (a 3 színű HP22 meg 3300,-) a régi nyomtatódhoz. Az újakhoz mindig drágább, még az utángyártott is.

(#12395) Varshi válasza Peterhappy (#12393) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ilyen áron én belevágnék. :D

De tényleg nem tudunk róla semmit. Az amazon se sokkal többet:
https://www.amazon.co.uk/Epson-WorkForce-AL-M200DW-Wireless-Printer/dp/B00B40ZY6K/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1525710401&sr=8-3&keywords=WorkForce+AL-M200DW

Pláne, hogy mit tud utángyártott kellékekkel, mert gyárival 8-10 Ft egy oldal.
U.gy. viszont olcsó:
https://www.nyomtassolcson.hu/epson-hoz-m200-utangyartott-fekete-toner-c13s050709-3361

Hogy mi meddig bírja benne, mit kell esetleg 30-50e oldalanként cserélni benne a nyomtató árának kétszereséért, azt jó lenne tudni. Vagy pedig eldobod, ha elérsz erre a pontra. Ezt kompenzál(hat)ja a durván lecsökkentett ár.

[ Szerkesztve ]

(#12396) Peterhappy válasza Varshi (#12395) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi, erre jutottam én is, ennyiért bele fogok :)

2500 nyomtatást bír a gyári toner. Szerintem az nálunk két, de inkább három évig kitart. Utána háromévente bőven megéri egy utángyártottal.

Szóval köszi :)

(#12397) scarbantia válasza PociAti (#12391) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Próbáltam én is minél többet utánaolvasni, úgy tűnik amit szeretnék, az egyelőre nekem nem gazdaságos opció. Egyszerűen nem nyomtatunk (egyelőre) annyit, hogy egy komolyabb gép megérje, a konzumer lézernyomtatók meg nem tűnnek elég minőségi opciónak. (papírkezelés, színes felbontás, stb.) Néztem ezt a csodagépet, a kistesója a C650 utófeldolgozó egységek nélkül 8.5m Ft. A mennyiségeket tekintve egyáltalán nem ebben a ligában mozgunk(15.000-120.000 oldal/hó ajánlott mennyiség!), de ez alatt meg csak konzumer nyomtatókat találok, amik nyomtatási minőségben és papírkezelési opciókban is jóval lejjebb vannak.

Ezzel szemben mondjuk a nagyformátumú fotónyomtatók nagyon jó áron vannak, és csak a mérettől függ az ár, de egy Canon Pro-1000 ugyanolyan jó minőségben dolgozik, mint egy Pro-6000. Talán egy Pro-2000 méretben és árban is passzolna. Viszont maga a nyomtatás amellett hogy csúcsminőségű, elég drága is, ami nem baj, amíg kiállítási anyagokat, vászonképeket nyomtat/ad el az ember, de pl. kis/közepes mennyiségű grafikai termékekhez már eszetlenül sok. (mondjuk ott jellemzően sokkal kisebb a fedettség, így lehet nincs is igazam) Az mindenesetre jó hír, hogy finom vonalakat is jól kezel.

A képek nagyon hasznosak, a technológiák kapcsán én is találtam pár érdekeset. Be is tennék néhány képet, mert szerintem nagyon szemléletes. Ofszetnyomtatás:

Illetve egy ide vonatkozó wiki cikk, amiben szintén szemléletes ábrák vannak.
Ez csak egy imitáció, de jól látható, hogy a fedettség a pontmérettel változik, és ugyebár Illustratorban is így lehet C-M-Y-K 0-100% érték beállítással kikeverni a színt:

Szóval a lényeg, hogy szögben el vannak forgatva rétegek, és a pontméret variációk fedésével adódik egy kevert raszterpont. (biztos van pontosabb szakkifejezés) Ebből a 4-es ponthalmazból juthat inchenként 300.
(Persze itt jönnek a direktszínek, meg speciális festékek, de szerintem a felbontás növekedésével egyre kevésbé van szükség direktszínekre.)

Ami a digitális fotólaborokat illeti, a képed mint illusztráció nekem kicsit furcsa, de lehet, hogy csak nem vagyok teljesen tisztában a technológiával. Magamból kiindulva azt gondolom, hogy egy RGB levilágítófej képes arra, hogy az adott egy pixelnyi információt egyetlen kikevert levilágított képponttal leképezze. (tehát egyetlen pontban az R-G-B színek (fényerő)arányát változtatva kapunk egyetlen képpontból álló önálló színt.
Egy kicsit én is fátylasnak érzem, de inkább olyasmi mintha a levilágított képpontoknak lenne némi fényszóródása. Viszont míg a legtöbb labor max. 300dpi(Fuji, Kodak, LightJet Océ, stb.), létezik már 640dpi is(Noritsu), sőt, nagyformátumú laborból is van 610dpi-s! (Polielettronica)

Színekben azt gondolom, hogy a 12 tintás nyomtatók nyernek(Canon, EPSON). Ezek már túlmutatnak a kémiai előhívásokon, sokszor megközelítőleg fedik az AdobeRGB színteret. (nyilván a technológia miatt a színtér más alakú, csak viszonyításképp)

Még maradt a lézer és a tintasugaras nyomtatás, ezekről még mindig kevés kézzelfogható infóm van, főleg összehasonlítás. Nyilván a lézernyomtató porral dolgozik, így nem szívódik a papírba, talán ettől is élesebb. De a pontmintáról, és egyebekről nem sokat tudok. Ami érdekes, hogy az aszimmetrikus dpi eloszlású nyomtatók hogyan csalnak. (pl. 2400x1200dpi, 1200x600dpi) Tulajdonképpen egyik irányban felezik a festékpont távolságot, de maga a festékpont méret nem lesz kisebb. (Gondolom a papírt finomabban tudja húzni, és sűrűbbek a sorok.)

Ezt meg csak úgy, mert érdekes.

(#12398) Prof01 válasza Varshi (#12394) üzenetére


Prof01
veterán

Köszi a választ! :R
Az utángyártott patronokkal voltak gondjaim. Minőségben elmaradtak a gyáritól, vagy egy kevés használat után már üresnek jelezte a nyomtató, pedig volt még bennük. Szóval maradnék az eredeti mellett. Az újhoz, a 652-es patron darabja kb. fel annyiba kerül (3000-3500Ft). A régi nyomtatóba a 2db eredeti patron cseréje 11-12eFt, így lényegében most az új nyomtató, patronokkal együtt 8-9eFt-omba fog fájni. Újabb két patroncsere után már az a 8-9eFt is meg fog térülni. A wifi funkciója pedig hab a tortán.
Megrendeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12399) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Orvosi rendelőbe, havi 5-6000 oldal, jórészt recept és A5-ös oldal Epson monokróm nyomtató ajánlott? Esetleg más jobb alternatíva?

Köszi a választ előre is!

(#12400) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
EZ
milyen lehet? Alkalmankénti használatra. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.