Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) fogtunder válasza CactuS (#21398) üzenetére


fogtunder
nagyúr

J igen, SE-ből én még nem láttam olyat, amiben rendes hw lett volna.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21402) fogtunder válasza MCGaiwer (#21400) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a ventinek speckó csatija van, valami 5 vezetékes, szóval nem igazán, láttam már rá próbálkozást a neten, de nem jött össze a srácnak. és ha beleraksz egy kártyát a PIC-E portba, akkor asszem instant emeli a fordulatszámot, de ebben most nem vagyok biztos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21403) MCGaiwer válasza fogtunder (#21402) üzenetére


MCGaiwer
addikt

max rákötöm direktben egy 12 voltos szálra egy 5vos ellenállással, aztán megy állandó fordulaton (hacsak nem tilt le venti hiányra panaszkodva, de akkor kivágom az ablakon)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21404) lajos75 válasza fogtunder (#21402) üzenetére


lajos75
senior tag

Kicserélhető a ventilátor, csak nem fogja a fordulatot szabályozni.

Én próbáltam, működik.

De egy ilyen ventivel megoldható a fordulatszabályozás is [link]
Hőmérséklet szabályzós :)

[ Szerkesztve ]

(#21405) MCGaiwer válasza lajos75 (#21404) üzenetére


MCGaiwer
addikt

én egy fix fordulatos Noctuát raknék bele, vagy pedig egy potival bármilyet.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21406) Pete55555 válasza Alex91 (#21394) üzenetére


Pete55555
addikt

és (#21395) Patice és (#21396) fogtunder

Köszi mindenkinek, kezd körvonalazódni a gép. Kaptam privátban is helpet, ott is ajánlották a HP szervert, de addig nemnagyon akarnék elmenni árban. illetve ha hangos, akkor az kizáró ok is.
Egylőre felrakom a laptopra az OMV-t és elkezdek vele ismerkedni.

Ha nyűgöm van, majd szólok, illetve a topikjába is beköszönök :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#21407) CactuS válasza fogtunder (#21401) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi mindkettőtöknek, akkor mondom nekik, hogy J-s legyen inkább. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21408) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Azt néztétek, hogy kihozták a 418j-t? Pedig a 416j viszonylag későn, 2016. januárjában debütált. A CPU egy Realtek RTD1293, 64 bites, de ezen túl sokat nekem nem mond a számozás. Viszont kapott 1 Gb DDR4 ramot és 2 db usb 3.0 portot is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21409) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Még egy dolgot kérdeznék: aggaszt ez a Zyxel NAS326 venti probléma, melyik lenne a következő lépcsőfok (árban), ami szintén ajánlható (és legalább ennyire jó)?!

Köszi!

(#21410) Alex91 válasza SunMount3r (#21409) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap TS-228, Synology DS-216j. Mondjuk a HDD seek hang nalam erosen befigyel.. :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21411) Alex91 válasza Alex91 (#21410) üzenetére


Alex91
félisten

Western Digital My Cloud EX2 Ultra, Asustor AS1002T ami meg esetleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21412) SunMount3r válasza Alex91 (#21410) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk a HDD seek hang nalam erosen befigyel...- > Melyiknél?! Mennyire zavaró egy csendes szobában, aludni lehet mellette?! Vagy ez ilyen "általános jelenség" és nem típustól függ?!

QNAP TS288 Turbo: "Elég hangos a ventillátor+ a műanyag doboz is rezonál a winchesterek -től. Hálószobától messze kell rakni" :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21413) CactuS válasza SunMount3r (#21409) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam most van üzemben egy NAS326, egy DS214 és egy Qnap 212p. toronymagasan a leghangosabb a 212P, a másik kettő ~ egál. A 326 gumilába egy kicsit merevebb, mint a Syno-é, de nagy gond nincsen vele. Alapvetően minden anyagon érezni, hogy kevesebb, mint egy Syno, pl: a HDD rezgésmentesítő is inkább valami rugalmasabb műanyag és nem gumi. Ettől függetlenül szerintem egyáltalán nem hangos, alapból sem, néha, ha úgy jön ki, akkor valami minimális vibráció jelentkezhet, de ez könnyen orvosolható. Én az utóbbi időben tettem alá egy méretre vágott előszűrő szivacsot a porosodás miatt, azóta nincsen vele ilyen gond.

A lényeg a lényeg: minél kisebb a venti, annál hangosabb lesz és annál nehezebb cserélhető alternatívát találni hozzá (mármint ha cserélnéd a gyári ventilátort).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21414) Alex91 válasza SunMount3r (#21412) üzenetére


Alex91
félisten

TS-228, a venti nalam nem hangos, a HDD sem alapjaraton, de ha ir/olvas, akkor mar zajos. Erdekes, hogy volt benne ket ocska, regi HDD is kiprobalaskor, azok joval halkabbak voltak. Egyebkent szerinte az se mindegy, hogy mire van teve, mennyire rezonaltatja a butort. Most pl. kicsit mashova kerult az asztalon, es joval kevesbe hallani. Alszunk mellette...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21415) Core2duo6600 válasza Alex91 (#21414) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én a szönyegre tettem a DS 410 -est
Így semmi hangja, a winyo seek hangja meg hát a winyóé, azon sokat nem lehet segíteni max csendesebb seek hangú hdd berakásával, de előre nem tudod egyik winyoról sem, hogy mennyire zajos.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21416) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Tudnátok linkelni olyan teszt oldalt ami pont olyan kinézettel paraméterekkel rendelkezik mint ha távolról NAS-t próbálnék elérni?
Megnézném munkahelyen is megy-e :R
Ha van ilyen tesztoldal, lehetne Zyxel, Synology,... stb

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21417) #56573440 válasza makoss (#21416) üzenetére


#56573440
törölt tag

live demóra keress googlin.

zyxel

syno jelenleg le van halva ahogy látom

asustor

Qnap

(#21418) SunMount3r válasza Alex91 (#21414) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És mondjuk ez a TS-228 van annyival jobb is (a ventin kívül), hogy megérje az árkülönbözetet? Pl. jobban bírja a torrent-eket + az egyidejű stream-elsét vagy ilyesmi?! Vagy kb. "egykutya" az NAS326-va ilyen téren?!

(#21417) blackrulz: Most nézem a Zyxel próbalsite-ot. Hol van ebben az "ecceri" file-kezelő funkció, ahonnan tudok másolni/törölni, láthatom a tárhelyek állapotát és a többi?! Böngészem már vagy 10 perce, de nem találom sehol. :F Köszi!

(#21419) Alex91 válasza SunMount3r (#21418) üzenetére


Alex91
félisten

Egy kategoria a ketto... A Qnap-ban tobb a ram. A rendszerekrol meg CactuS-t kellene kerdezni, hogy neki melyik hogy tetszik...

A Zyxel linkelt demo oldala nem a NAS demoja..

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21420) CactuS válasza Alex91 (#21419) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Maga a felület kialakításánál szerintem Zyxel<Qnap<Synology a sorrend, ha mindent nézünk.

A Zyxel elég fapados, bizonyos esetekben olyan win95-öt idéz a megoldásaival, főleg ami a Photo Stationt illeti.

A QNAP már barátságosabb, de nekem azzal a képek megosztásánál voltak elég komoly jogosultsági gondjaim, amit a support sem tudott megoldani. A Qnappal nálam folyton nyűg volt valamivel, mindig valamin nyivákolt, ~ 2 év alatt nem lettünk jóban, a három közül azt kedvelem a legkevésbé, ezért ismerősöknek sem ajánlom már, de főleg azért, mert nálam az elsődleges a képgaléria funkció, én nem torrentezek a NASon.

Szoftveresen egyértelműen a Syno a nyerő, fényévekkel, már ami a kattintgatós beállítást illeti. Annyit hozzátennék, hogy én először azt használtam, lehet azért esik kézre minden, a többiben meg nem. Viszont jóval egyszerűbb a legtöbb dolgot megcsinálni alatta, legyen szó, akár Let'sEncryptről vagy bármiről pl: droidos appokról (ami Qnapnál szokott bugosodni vagy épp nem kapcsolódik), elég keveset kell parancssorban turkálni, ráadásul érzésre a community is jóval nagyobb emögött, mint a másik kettőnél.

Asustor: ez is rohamosan fejlődik, de szvsz nem ér annyit - még -, mint amennyiért adják, ami engem érdekel, pl: Photo Station, az itt is elég hiányos. A backend kialakítása, amikor utoljára néztem, akkor valahol a Qnap környékén volt.

Itt van pár kép, bár a filekezelőből sok nem derül ki. Első kettő Qnap, aztán Syno, aztán Zyxel.

Még egyszer hangsúlyoznám, hogy engem elsősorban a fotók, videók megosztása érdekel egy NASnál, egybekötve némi filmmel, sorozattal, mesékkel stb., ez alapján állítottam sorrendet. Cég esetén pedig simán dokumentum/promo anyagok, videók, képek tárolása a cél. Szóval a fotók kezelésénél a Syno évekkel előrébb jár a többieknél, utána talán Asustor, Qnap, Zyxel a sorrend. Torrenttel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, így nagyon arról sem, hogy mit bírnak a vasak (ha ráeresztek egy hétvége után néhány száz raw+jpg-t, akkor azért elég sokat szöszmötöl a kis 212p, ilyenkor képes begyújtani a kis 5 centis ventilátornak csúfolt fehér zaj keltőjét és fújtat, mintha muszáj lenne)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21421) #56573440 válasza SunMount3r (#21418) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert nem jót linkeltem valamiért telóról, ez router lesz :D A többi linket vagy a céges fal fogja meg vagy nálam nem jó. Keress rá zyxel nas live demo-ra aztán ad párat

(#21422) Multibit válasza SunMount3r (#21409) üzenetére


Multibit
veterán

Tök mindegy melyiket veszed, nappaliban, hálóban zavaró lesz. Ha nem a venti, akkor a HDD hang.

(#21423) interstate76 válasza CactuS (#21420) üzenetére


interstate76
addikt

Fotók (ill. videók és filmek) hálózaton kívüli megosztására az ingyenes/olcsó megoldások közül a leginkább felhasználóbarát - szerintem - a Plex Media Server. Telepít, szkennel, barát meghívása opcióval (ehhez nem kell Plex Pass) felhasználókat hoz létre, hátradől. Még a nagyszülők is játszi könnyedséggel böngészgetik a családi fotóinkat, pedig egyikük sem informatikus. Egyedül a droidos appra költöttem, mert a telómon azon keresztül hallgatom az otthon tárolt zenéket és az ingyenesben van egy 30 mp-es korlátozás, ami zenehallgatás esetén nem túl előnyös. :)

Biztos királyság a Syno szoftvere (most nézegetem a demo felületet és nagyon tetszik), szóval eszem ágában sincs fikázni, csak hát nem olcsó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#21424) MCGaiwer válasza interstate76 (#21423) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Zyxel = Linux
QNAP = Windows
Syno = MacOS

Kb ez az analógia. Ha értesz hozzá, a Linux is megcsinál mindent, a windows kb fél út, az apple meg hülyebiztos kész rendszert ad neked, drágán.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21425) interstate76 válasza MCGaiwer (#21424) üzenetére


interstate76
addikt

Részben ismerem a kínálatot, pl. tettem fel Zyxelre Plexet, 2 különböző típusra is. Soha többet. Szeretek elmélyedni a dolgokban, megbütykölni ezt-azt, de arra a nyűgre, amiben a Zyxelnél részem volt, nincs semmi szükségem. Arról nem is beszélve, hogy luxus lett volna rezgéselnyelő anyagot tenni a vinyók és a ház közé egy 40+ ezer Ft-os vasnál?

QNAP-ot nem ismerem, nem tudom, milyen csomagok vannak rá, a Syno esetén pedig nem vagyok hajlandó annyit fizetni épített NAS esetén könnyen megoldható dolgokért, mint amennyit kérnek érte. Nem mondom, hogy h.lye, aki megteszi, csak hogy én nem vagyok hajlandó rá. Úgyis konfigolni kell a NAS-t, kis túlzással élve annyi idő alatt belövök egy építettet is. Aztán lehet, hogy vannak olyan funkciói a Syno-nak, amiket használnék, ha ismerném őket, de egyelőre nem tudok ilyenről: nálam az alap NAS funkciók mellett a Plex és a Calibre játszik (ill. utóbbi csak fog), semmi más.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#21426) #56573440 válasza interstate76 (#21425) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor neked xpenology + gen 8 hp proliant

(#21427) interstate76 válasza #56573440 (#21426) üzenetére


interstate76
addikt

Ha több lemezt használnék, ill. több adatot osztanék meg, akkor valóban az lenne a nyerő, de én még a 2 lemezes zyxelt sem használtam ki. Egy N3520-as CPU-val szerelt, passzív hűtésű, kijelző nélküli, optibay kerettel felturbózott kis laptopom van a megosztásokra, teljesen boldog vagyok vele. A legfontosabb dolgokat felhőbe szinkronizálom, a kevésbé fontosakat pedig külső merevlemezre. Ja, és most is erről pötyögök. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#21428) makoss válasza #56573440 (#21417) üzenetére


makoss
veterán

Itthon jó mind, kíváncsi vagyok melóban megy-e :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21429) SunMount3r válasza Multibit (#21422) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A mostani "NAS"-om: egy noti + alatta egy noti hűtő + rajta 3db külső 2.5"-os USB-s winyó és nem zavar a hangjuk éjjel. (Néha a felső szomszéd légkondijának búgása sokkal inkább... :(( :( )

Lehet, hogy a 3.5"-os winyók némileg hangosabbak, főleg ha majd kettő is lesz a NAS-ban, de hacsak nem valami mutáns a ventije, akkor ennél azért összességében csak csendesebbnek kell lennie. :F

Másik szobában egyszerűen nincs "biztonságos" hely neki. Legföljebb akkor az előszobai beépített szekrény, de ezt majd tesztelni kellene, hogy hogy bírná ott hűtéssel egyáltalán.

(#21430) Multibit válasza SunMount3r (#21429) üzenetére


Multibit
veterán

A 3.5"-os HDD-k hangosabbak, mint a noti vinyók. Sokat számít az is, hogy mennyire masszív a NAS ház. Az olcsó műanyag házak is termelnek zajt. Vannak passzív hűtésű NAS-ok (pl. a QNAP választékában), de akinek eddig ajánlottam, frászt kapott az áruktól és rájöttek, hogy nem is olyan nagy gond a ventilátor hang ;]

(#21431) fogtunder válasza MCGaiwer (#21424) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mikor használtál utoljára macOS-t és Linuxot? nekem a Maces pályafutásomat végig körbejárhatatlan problémák tarkították, volt amit meg lehetett oldani Terminalban, azon az OS-en, ahol elvileg minden esz ember segge alá van tolva. ellenben most éppen Linux Mint fut a laptopomon, minden működött rögtön a telepítés után, csak a csomagkezelőben kellett kattintgatni, hogy felrakjam a programokat, a Terminalt 3 hónap alatt egyszer se nyitottam meg.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21432) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A Syno DS 410 ventijét nem igen hallani, tetőtér, nyugati ablak, padlószönyegen.
Venti szabályzás optimálisra van kapcsolva.
Nem a venti a leghangosabb benne !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21433) CactuS válasza interstate76 (#21423) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Plex sem rossz, néztem én is, de annak is vannak hiányosságai a PShez képest. Plusz amikor én néztem akkor még voltak bugok a fotók kezelésében és szinkronizálásban. De tudásban szerintem a Qnap fotós szoftvere felett van.

Syno is tudja, hogy el van maradva a konkurencia szoftver téren, ezért is tarthatják magasan az áraikat.

Mcgaiwer: ez a sztereotípia már a 90-es évek végén is jól hangzott és már akkor sem fedte a valóságot, a NASok esetén pedig főleg nem állja meg a helyét, amit írsz. Az, hogy tré grafikus felületet programoznak valaminek, nem jelenti azt, hogy majd parancssorból tudni fogja azt, amit a másik.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#21434) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, mert sajnos NAS témában nagyon nem vagyok otthon.

40-50TB tárhelyre lenne szükségem és mindenképpen legyen RAID is, tehát igazából 80-100TB-ról van szó.
Kérlek benneteket, ajánljatok NAS-t és HDD-ket is, amelyekkel megoldható a dolog.
A legköltséghatékonyabb, kompromisszummentes megoldás érdekel!

Köszönöm előre is!

(#21435) MCGaiwer válasza huntenseN (#21434) üzenetére


MCGaiwer
addikt

felhő.
(és ez nem vicc)

100TB-hez minimum 10es, de inkább 15ös szekrény kell ha egy kötetként akarod kezelni. Ehhez a NAS min fél millió, aztán ezt még meg kell tölteni a korongokkal is. ami mérettől függően kb 1milla, szóval most ott tartasz, hogy 1,5 millió.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21436) #56573440 válasza huntenseN (#21434) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A legköltséghatékonyabb, kompromisszummentes megoldás érdekel!"

Igazából ezt ha normálisan akarod csinálni akkor smb vonalon kell nézelődni, vagy építesz magadnak... Syno és Qnap vonalon 1815+ és a vele hasonszörnyű qnap 7-8 lemezes társait érdemes nézegetni.

És itt jön a szivola, raid 6-al mondjuk az 50 tb megáll 7 lemezből ha 10tb-s mind, a raid felépítésének az ideje, és ha bármi van az halál lesz, cserébe 840k körül kerülnek a lemezek. 6 tb-s lemezből már kéne vagy 12 lemezes, syno és qnap is akad, de ezeknek az ára dupla az előzőhöz képest, és ugye töb bis kell, 12-ővel megint 840k de lenne spare-re rakható is.

Jó lenne tudni mire kell úgy alapvetően. Nem mindegy hogy otthonra, kis céghez vagy valami komolyabbra, mi lenne az elvárás, hálózat milyen lenne? Írj egy elképzelt, maximális terhelést jelentő helyzetet amit tudjon kezelni...

(#21437) Patice válasza huntenseN (#21434) üzenetére


Patice
nagyúr

Ekkora tárhelyet már rackbe szerelhető szerverek tudnak kezelni, Syno-ból van a RackStation sorozat, ha ilyen modellre van szükségetek és tudjátok hová tenni.

Ha asztali modell is elég, akkor a DiskStation sorozat (DS) a választható a Syno-ból.

Ezt a tárhelyigényt egy 12 lemezes modell tudná kiszolgálni, 8-10TB lemezekkel. Jelenleg a 8TB-os lemezek vannak szerintem jó ár/érték arányban, tehát ezekből kell akkor 10 db minimum.

Amúgy lehet tudni milyen költségvetéssel, milyen adatoknak? Ez a NAS a biztonsági mentés lenne, vagy erre dolgoznátok is? Előző esetben a kisebb modellek (~ fél milla) is jók, utóbbi esetben inkább a RackStation-ök jöhetnek szóba, amik 1,5-2 milkába fájnak.

És akkor a lemezekről még nem beszéltünk. A WD RED-ek 8db lemezik ajánlottak NAS-ba, azaz utána már a drágább, Enterprise vinyók jönnek, az minimum 1,5x-e árban, de 2x-ig is felmehet a szorzó (WD Red Pro, WD Gold, Seagate IronWolf Pro, stb.)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#21438) Pete55555 válasza Pete55555 (#21406) üzenetére


Pete55555
addikt

Update:
Tegnap megpróbáltam CD-ve, felrakni, de valamiért nem ismeri fel a laptop a CD-n lévő iso-t (lehet elrontottam valamit írásnál, majd még ma megnézem, késő volt már)

Ugyanakkor a kezdeti nehézségek arra ösztönöztek, hogy elgondolkozzam, hogy egy kész "bolti" NAS-t vegyek.

Amennyire olvasgatom, már egy alap eszköz lásd: Zyxel NAS326 is kielégítené az igényeimet.
Itt megjegyzem újra, hogy a mostani ASUS R18U router is egész jól működik, igazából a stabilitással vannak problémáim, áramszünet, vagy kikapcsolás után egyszerűen nem épül fel a DLNA megosztás, nem képes újrascannelni az összes file-t.

Ugyanakkor a lejátszás is lassú, FHD-t nem is viszi. Próbaképpen az IBM T40-re felraktam egy DLNA megosztó szoftvert, arról pedig gond nélkül, egész jó tempóban játszik le a TV, még FullHD videókat is, a beletekerés is 1-2 mp alatt megtörténik.

És itt jönne a kérdés:
Vajon egy fenti alap NAS képes lenne 50-60 linuxtorrent futtatására(itt a fel/letöltési sebesség nem szempont, csak legyen megosztva) emellett 1-2 torrentet letölteni 200/100 nettel, és emellett(vagy letöltés után) folyamatos fullHD videó megosztására TV-re?

Mert ha igen, akkor ez az én eszközöm, megveszem, belehajintom a meglévő HDD-t, és kész vagyok :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#21439) #56573440 válasza Patice (#21437) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ez a NAS a biztonsági mentés lenne, vagy erre dolgoznátok is?"

Na jah. Ha erre dolgoznak is, akkor offsite egy másik ugyanolyan is kéne ;]

(#21440) fogtunder


fogtunder
nagyúr

na, végre egy érdekes kérdés, az ilyenekért érdemes idejárni :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21441) huntenseN


huntenseN
tag

Köszönöm a válaszokat, pontosítanék néhány dolgot:

Természetesen céges felhasználás, tehát nem otthonra kell ekkora tárhely.
Éppen ezért a költségvetés viszonylag magas, ezért írtam, hogy kompromisszummentes megoldás érdekel csak.
Videóanyagok legeslegbiztonságosabb tárolása a cél, adatvesztés szóba sem jöhet!

Köszi!

(#21442) #56573440 válasza huntenseN (#21441) üzenetére


#56573440
törölt tag

No akkor ott vagyunk hogy egyet nem veszel normál esetben. Azzal akármi -is- történhet, elég csak ha beáztok, meghal az alaplap, ellopják, kihal a táp, vagy bármi.

Ha _csak_ tárolni kell, akkor minimum valami RS2416+ vagy hasonló qnap mint a ts-1253u és más, rackelhető társai. Szünetmentes alá, és még egy ugyanolyan szett, ha lehet elszeparált offsite mentésnek ami szinkronban van tartva. Ha olyan nincsa akkor a szekrénybe alá. Redundancia ugye, egy mentés nem mentés...

Ha arról is dolgoznátok... Hát akkor kicsit több nafta kéne hálózati oldalra is, ott már a határ a csillagos ég. Lásd pl Linus 100 tb-s tárolóját vagy a beteg ssd szörnyét.

Meg is halt az egyik storage nálla, és nem volt mentése... Nem kicsit izzadtak meg miatta...

[ Szerkesztve ]

(#21443) #56573440 válasza #56573440 (#21442) üzenetére


#56573440
törölt tag

De egyébként ha nincs senki a cégnél aki ezt átlássa, vagy megtervezze, akkor lehet hogy nem a legjobb milliókat beleölni egy rendszerbe, amit utána be kéne lőni, üzemeltetni, ellenőrizni, etc. Aztán amikor kolléga gépére beül a wannacry, és fel van neki csatolva az éles nas, átkúszik arra, letitkosítja azt is, majd a második nas látja hogy változás van és elkezdi ő is szinkronizálni azt, akkor megint lehet sírás...

Lehet előbb beszélni kéne valami információbiztonsággal foglalkozó céggel és elmenni egy tanácsadásra legalább vagy társai... Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#21444) Core2duo6600 válasza huntenseN (#21441) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha kell kivitelező, üzemeltető /telepítés távfelügyelet/ akkor meg tudom adni, azokat akik nálunk csinálták a hálózatot.

Ill. még a felhő is szóba jöhet mint backup.

Ez állandóra kellene , vagy csak meghatározott ideig.

És hát az sem árt, ha klimatizált a helység ahova kerülne a helyi példány tipikusan a szerverszobába.

(#21438) Pete55555

A synology DS410 képes erre.
Ez már vagy 5 de lehet több éves, és bírja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#21445) Filtro


Filtro
csendes tag

Sziasztok,

Sajna nem vágom NAS piac jelen állását, a következő alkalmazásra keresek NAS-t:

Követelmények:
- otthoni médiaszerver (max 2 TB, 1 polc is elég)
- torrent kilens telepíthető legyen rá
- okostévé is tudjon hozzá csatlakozni (2016-os , wifis, LG WebOS 3.0 pontos típust nem tudom, de elég friss a cucc) - gondolom ehhez a TV-re is kéne valami alkalmazást telepíteni :F , Fontos lenne, hogy wifin keresztül röccenés mentesem menjen a FHD tartalom is. Ez Fiber Power 240-el jártható opció, vagy feleljtős (ethernet csatlakozó is van a tévén)?
- márka nem érdekel, fancy dolgok nem érdekelnek, a rendes hűtést, rezgés és hangszigetelést majd utólag rá / bele-barkácsolom
- se raidbe kötés, se biztonsági mentegetés nincs tervben (ami fontos, fenn van felhőben)

Láttam, hogy vannak wifis NAS-ok is, ennek nem igazán értem az értelmét. A NAS-t egyből az otthoni / irodai hálózatba kötik, aztán a router megoldja a wifis elérést, vagy rosszul gondolom?

Másik kérdés, amiben bizonytalan vagyok: játékok. A több 10 gigás állományoknál mennyire járható út, hogy NAS-re telepítem és PC-ről futtatom (azt már nem wifin, hanem etherneten keresztül)?

Ezeket néztem ki: Zyxel NSA320, NSA 325 V2, Seagate Personal Cloud, jó helyen tapogatózom?

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#21446) Alex91 válasza Filtro (#21445) üzenetére


Alex91
félisten

[link], van kisebb is, de imho ar/ertek aranyban azok nem erik meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21447) Filtro válasza Alex91 (#21446) üzenetére


Filtro
csendes tag

Köszi, esetleg valami péntárca-barátabb megoldás? Ennyiből már összerakok egy minipc-t hdd-vel.

(#21448) Alex91 válasza Filtro (#21447) üzenetére


Alex91
félisten

40k egy 4 TB-os hdd... Akkor ez most szerinted draga :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21449) Alex91 válasza Alex91 (#21448) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk most nezem, hogy torrent is kell, akkor meg, ha nem akarsz szenvedni, legalabb egy Zyxel NAS 326 ajanlott...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21450) Filtro válasza Alex91 (#21449) üzenetére


Filtro
csendes tag

Ja, bocs, azt nem írtam, (vagy nem volt egyértelmű), hogy nekem csak a NAS "keret" kell, hdd nem. Akkor marad a Zyxel, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.