Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Ez szerintetek jó vétel lenne?
QNAP TS-228

A WOL funkciót elvileg tudja, ha jól látom, de egy hozzáértő is ránézhetne!

Köszönöm Impair

(#21902) Alex91 válasza Impair1980 (#21901) üzenetére


Alex91
félisten

WOL nincs benne...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21903) Lecsoo11


Lecsoo11
csendes tag

Sziasztok!

Tervezek NAS-t venni 30-40000 Ft körül. Elolvastam mindent, de több dolgot szeretnék kérdezni.
Csináltam egy hálózati térképet, hogy egyszerűbb legyen kérdezni :)
https://go.gliffy.com/go/share/sw97pcfombm7ohkhkqkx
Az egész azért néz így ki, mert három lakás van a házban, egy előfizetésről. Az enyém az Asus routeres lakás. Az első kérdésem az lenne, hogy ugye ahhoz, hogy belépjek, kell felhasználó és jelszó, tehát máshonnan nem férnek hozzá?
A másik az, hogyha kell jelszó, hogy működik a TV-re való streamelés? Megy a DLNA simán?
És az utolsó az lenne, hogy torrentezni szeretnék róla, de nem úgy hogy a beépített klienssel, hanem mint egy külön meghajtó, arra töltöm le a géppel és arról töltöm vissza. Működne?

Ezek lettek volna a laikus kérdéseim. A hálózathoz teljesen hozzáférek, itthon én kezelem, alapokkal tisztában vagyok.

Köszke :))

(#21904) Impair1980 válasza Alex91 (#21902) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Akkor esély sincs ezeknél arra, hogy újraindítsuk áramszünet esetén?
Nincs valami kiskapu?
Vagy hardveresen nem tudja?

(#21905) Alex91 válasza Impair1980 (#21904) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy mar irtak, ha aramszunetet kap, akkor ha ugy van beallitva, akkor ha ment, akkor ahogy aramot kap el fog indulni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21906) #56573440 válasza I'am Dony (#21898) üzenetére


#56573440
törölt tag

Intézheted, kint van hivatalosan Van hozzá már telepítő, használható.

(#21907) sequator válasza Impair1980 (#21904) üzenetére


sequator
senior tag

Üdv!

Egy Syno DS215j és egy DS115j NASt üzemeltetek, a 215j tudja a WOL funkciót, a 115j csak áramellátás megszűnése utáni újraindulást.

sequator

(#21908) Impair1980 válasza sequator (#21907) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
QNAP TS-228 mellett döntöttem.
Találtam olyan oldalt, ahol 2 év garival 35 eFt-ért megkapom!

És valóban benne van az újraindítás áramszünet esetén!

Itt a videó!

Nekem ez bőven elegendő, mert napi 24 órában menni fog. WOL-ra nincs szükségem, ha ez a funkció benne van!

Impair

(#21909) kistank82


kistank82
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Még nagyon új vagyok NAS-ok terén. Olvasgattam a fórumot, szeretném életem első NAS-át megvenni, így hozzátok fordulok.
Az elvárások:
2 lemezes, torrent, film lejátszás egyszerre több eszközről (DNLA), IP kamerák kezelése, távoli hozzáférés (ez gondolom alap), mobilról is elérhető legyen (kamerák képe).
Hangja lényegtelen, összeg olyan 30-40k körül.
És lehet hülye kérdés (de írtam, hogy nem vagyok nagy mágusa ezeknek), lehet ezekről olyat, hogy távolról filmet nézni, nem feltétlenül laptopon, vagy PC-n hanem okos TV-n (gondolom net sebességtől is függ).
Egyenlőre ennyi. Köszönöm nektek.

(#21910) Multibit válasza kistank82 (#21909) üzenetére


Multibit
veterán

Nagy terhelés párhuzamosan több processzel, ez nem a belépőszint sajátja. Már pedig a rászánt keret csak arra elég. Csökkentett terheléssel valamelyik kétlemezes Zyxel jöhet szóba ekkora összegből, vagy egy olcsóbb QNAP (lásd az előtted szólót).

[ Szerkesztve ]

(#21911) #56573440 válasza kistank82 (#21909) üzenetére


#56573440
törölt tag

Előttem szólót egészíteném ki még azzal, hogy:

"lehet ezekről olyat, hogy távolról filmet nézni, nem feltétlenül laptopon, vagy PC-n hanem okos TV-n (gondolom net sebességtől is függ)."

Lehetetni lehet. A történet még lokális hálózaton is tud fejtörést okozni, attól függően hogy milyen módszerrel szeretnél min nézni mit. A legtöbb "smart" tv már elég jól el van látva ilyen képességekkel, van plex, megeszi jelentős részük simán a megosztásból a legtöbb formátumot, vagy dlna, vagy társai. Viszont ahogy ezt kívülről szeretnéd megoldani, nos az mindig egy kicsit macera.

1: Feltöltési sebesség nagyon számít a szerver oldalán. Ebbe pl a torrent seedelés is bele tud masszívan köpni ugye.

2: Letöltés a kliens oldalán. Ez mondjuk a kisebbik gond

3: Milyen tv-n akarsz nézni mit? Esetleg külső lejátszó van? Pl a plex az erre ideális lehetne, ha van a tv-re kliens és nem akarsz 4k hdr-t tolni, ha nem akarsz feliratos filmeket nézni, vagy bármi miatt nem hazudja azt a tv-d jogosan vagy sem, hogy nem ismeri a formátumot, mert akkor át kell a szerver kódolja a videót. Ezt jellemzően transzkódolásnak hívjuk, és mint olyan real time folyamat, A komolyabb nasoknál is erősen megrángatja a procit. Van még xplay ami egy orosz gyerek berhelt plex kliense, 2500 huf körül van a demó feloldása, de ha azzal jó, annyit megérhet.

4: Ha van a tv-re ds video app, az is járható út lehet, egy syno nas play variációjával akár még működhet is, a transzkódolást azok egy fokkal jobban bírják natív appon.

Úgyhogy ez nem csak net sebesség függő, hanem tv, tartalom, igények, lejátszó, meg pár más faktoré is.

(#21912) soldi3r


soldi3r
veterán

Hello!
A 3-4 2.5-es kulso HDD helyett gondolkozom egy NAS beszerzesen.
Egyetlen extra amire szuksegem lehet, hogy a rajta levo kepeket, videokat elerjem a TV-rol, ami jelenleg egy tavalyi szerias LG. Beszerzesi forrasom pedig az Amazon.
Jo erre egy WD MyCloud (46928huf) vagy jobb lenne egy ZyXEL 326 (uresen 36430huf)?
Mondjuk picivel tobbert mar kapnek Synology DS216SE-t (uresen 41684huf).

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#21913) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

OrangePI PC2 (H5) + samba (ext4) + Transcend jetflash 32gb

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#21914) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!

Letöltésre illetve 2 tv-re történő fiélmnézésre (.srt támogatás lényeges), mit ajánlotok ? Egy régi D-linket kell leváltanom.
2 db 3,5" winchester hely legyen benne.

zyxel NSA326, QNAP TS-228 elsőre ezt a kettőt néztem ki.

Melyiket ajánljátok inkább?

(#21915) Alex91 válasza Cheif (#21914) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21916) Alex91 válasza soldi3r (#21912) üzenetére


Alex91
félisten

Ha csak erre kell, akkor lehet, hogy beprobalnam a My Cloud-ot. Persze sajnos sok mulik a TV-n is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21917) Cheif


Cheif
tag

Még egy kérdés. Ez a qnap mindenképpen leformázza a winchestert akkor is ha ext4 amit bele teszek?

(#21918) fogtunder válasza Cheif (#21917) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen

I hate morning people. And mornings. And People.

(#21919) Cheif válasza fogtunder (#21918) üzenetére


Cheif
tag

Köszönöm szépen

(#21920) soldi3r válasza Alex91 (#21916) üzenetére


soldi3r
veterán

Milyen szabvannyal/programmal lehetne osszekotni a NAS-t a TV-vel? Akkor talan utana tudok nezelodni, hogy mi lehet kompatibilis.

E30 (oo=[][]=oo)

(#21921) Alex91 válasza soldi3r (#21920) üzenetére


Alex91
félisten

Altalaban dlna-n szoktak a tv-k csatlakozni. Ezzel sokszor az a gond, hogy bizonyos formatumokat nem tud, amit usb-n igen, meg a felirat szokott gond lenni. Az LG tv topicban erdemes lenne a tv pontos tipusaval rakerdezni, hogy milyen nas, milyen dlna szerverrel megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21922) soldi3r válasza Alex91 (#21921) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Akkor atballagok oda.

E30 (oo=[][]=oo)

(#21923) soldi3r válasza Alex91 (#21921) üzenetére


soldi3r
veterán

Azer' meg alkalmatlankodok kicsit. :) Azt nezegetem, hogy a Synology vagy plane a Qnap arabol (ahogy latom ezek a leg ajanlottabb eszkozok) epiteni is lehetne egy minosegibb PC-t. Egy Thermaltake Core V1 Mini ITX haz es egy EVGA 430 W1 tap kijon kn 28000ft-bol. Alaplapbol egy PURE White E350-et talaltam hirtelen 17000-ert. Mire erdemes figyelni az alaplapnal?

E30 (oo=[][]=oo)

(#21924) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok!

Kérdés számomra is a szokásos, milyen NAS lenne ajánlott otthoni felhasználásra, ami bírja az izzasztást.
Jelenleg egy D-Link DNS-320L szolgál, de borzasztó sebességeket illetve elérési sebességeket tud produkálni, cserélném egy komolyabbra.
Felhasználás: torrent szerverként üzemelés, okos TV-n, telefonon, laptopon film lejátszás, Time Machine szerver, távolról letöltések hozzáadása, figyelése.
Torrent kliens jelenleg Deluge, médiaszerverként a Serviiot használom, és általában tök jól is működik a dolog, amíg egyszerre csak 1 dolog történik, viszont ha megy 1-2 letöltés, nagyjából használhatatlan a Serviio, és csak nagyon sokadszorra lehet elérni a NAS és/vagy a torrent kezelőfelületét.
Olyan eszközt szeretnék, ami tud egyszerre stabil(abb)an torrentet tölteni, és a Serviio is jól működik mellette, és ha közben még elérhetők is lennének a kezelőfelületek az már maga lenne a mennyország.
2 rekeszes NAS-ok előnyben.
Utána olvastam kicsit a QNAP TS-228 típusnak, ez árban elég szimpatikus lenne, plusz előny, hogy erre létezik natív Serviio kliens, nem portolt verzió, csak kérdés, hogy ez megbirkózna-e az említett feladatokkal, és pár évig kitudna-e szolgálni.

Köszi a választ előre is! :R

(#21925) Alex91 válasza Dusee (#21924) üzenetére


Alex91
félisten

Serviio nincs mar ra, ha biztosra szeretnel menni, akkor kategoriat kell lepni, persze az tobbe faj...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21926) Dusee válasza Alex91 (#21925) üzenetére


Dusee
őstag

A Serviio weboldalán elérhető a legújabb verzió a QNAP-hoz.
Vagy a továbbiakban nem lesz már hozzá?
És akkor milyen típus lenne ami ezeknek a szempontoknak megfelelne?

(#21927) Alex91 válasza Dusee (#21926) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak megnezted, hogy milyen tipusokhoz? Intel procisat nezzel! Mondjuk lehet, hogy ez is megtenne alapvetoen, en el vagyok vele. Kb. ugyanerre,csak dlna nelkul, es kvazi lassu nettel, igy torrent annyira nem fogja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21928) Brian Saint


Brian Saint
csendes újonc

sziasztok

ismét segítséget kérnék

Vettem egy Synology DiskStation DS115j-t és egy 3TB-s WD red-et bele.
Minden szépen ment a beüzemelésnél, de már ott is feltűnt, hogy a nas procija 99%-on dolgozik kb folyamatosan, sőt amikor nem csinál semmit (látszólag), akkor is 30-40%-on megy.
De gondoltam az elején még dolgozik a vinyóval stb stb

Ami viszont a gondom, hogy miután összelőttem az appletv-vel (ráraktam az infuse-t és a plex-et is), a 720-as videók közül van ami nagyon szaggat és szétesik, viszont van ami megy szépen.

Pl: egy 7,8 gigás NBA meccset a plex el se indít, Infuse meg szaggatva, néha szétesve játszik le...
de pl egy 2,5 gigás filmet pedig simán.

hol itt a hiba? gyenge ez a nas erre?
az mkv file-al van a gond?
a mérettel?

lehet valamit ezzel kezdeni?

köszi

(#21929) Multibit válasza Brian Saint (#21928) üzenetére


Multibit
veterán

Igen lehet kezdeni valamit: kellően erős NAS-t kell venni. Te megvetted a leggyengébb Synology-t úgy, hogy az igényeid erősebbet kívántak volna.
Ez a NAS nagyon gyenge. Még a routeremet is erősebb hardverrel építették.

(#21930) Brian Saint válasza Multibit (#21929) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

ok, köszi
ezt nem tudtam, hogy erre gyenge lesz, pár nappal ezelőtt, amikor leírtam, hogy mi a tervem, nem említette senki, hogy ezzel gond lehet
azért néztem ki ezt, mert nekem elég az 1 vinyós, nem tudtam, hogy ekkora a különbség...

a DS216J már jó?
mert akkor becserélem, még időben vagyok

ehhez a kérdés: ha berakom ezt a vinyót, mindent újra kell kezdeni? leformázza az új nas?

köszi

(#21931) Dusee válasza Alex91 (#21927) üzenetére


Dusee
őstag

Azt jól tapasztalom, hogy Intel procis NAS nincs 110.000Ft alatt? :F
Mert annyit biztos nem fogok rákölteni.
Ami még beleférne az a Synology DS116 vagy DS216j, ezekről mik a vélemények?
E kettő között az adja az ár különbséget, hogy a DS116 1HDD-s, a DS216j 2HDD-s?
Mert ezt leszámítva a specifikációk alapján izmosabb a DS116.

(#21932) Patice válasza Brian Saint (#21928) üzenetére


Patice
nagyúr

Sima streamelést bírnia kellene ennek a vasnak is.

Ki kellene deríteni, hogy mit csinál. Netán képeket konvertál, letölt, indexeli a tartalmat?

Ha már apple TV, akkor az nem kezelne afp megosztást natívan.

Ezen a vason a plexet törölném a picsába, erőforrás zabáló, optimalizálatlan fos.

A klienseket az OP rendszerüknek megfelelő fájlszolgáltatással etetném. Minimális szolgáltatást pakolnék csak erre a nas-ra, csak a legszükségesebbeket, legkisebb erőforrás igényűeket.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#21933) Brian Saint válasza Patice (#21932) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

hali, ok kiprbálom, leszedek mindent róla, ami nem kell

egyébként valószínűleg valami gond volt azzal az mkv-vel, mert más fileokat simán viszi, csak azt nem...

ezt az afp-t megnézem

plexet meg leszedtem, infuse úgyis jobban tetszik :)

(#21934) Alex91 válasza Brian Saint (#21930) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy van az Apple TV-vel osszekotve? Amugy elkepzelheto, hogy inkabb a file-lal van valami gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21935) Alex91 válasza Dusee (#21931) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem Qnap-nak van olcsobb is intelesben.

Synology eseten meg ha eleg 1 lemez, akkor az uj DS-118 (sajnos a ds-218j mar nem lett annyira jo).

Mondom, lehet, hogy az olcsobbak is elegek, de a multkor is az aljarol vettel... Esetleg meg annyit, hogy ha van kulso hfs formatumu lemezed, akkor a Qnap jobban kezeli oket.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21936) Brian Saint válasza Alex91 (#21934) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

a nas az upc routerre lan-ra, ATV meg wifin

a file lehet szar, tényleg

köszi

(#21937) Dusee válasza Alex91 (#21935) üzenetére


Dusee
őstag

QNAP TS-251, ez ~70.000Ft, Intel-es, és elég jókat olvasok róla, nem egy mai darab, de támogatás van hozzá, megérheti?
A lényeg nekem, hogy az említett dolgokat nagyobb akadás nélkül el tudja végezni, lehetőleg gyorsan, stabilan.
Ha ez nem kivitelezhető 40-50k-ból megértem/elfogadom, nem szeretnék még egy "szart" venni, és akkor inkább ráveszem magam egy nagyobb kiadásra, de 100 ezreket sem szeretnék ebbe belelocsolni.

(#21938) Alex91 válasza Dusee (#21937) üzenetére


Alex91
félisten

Meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21939) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

A PC-m "tároló" hdd-jét szeretném kiváltani egy NAS-sal. Jellemzően torrent és filmek-zenék kerülnének rá. Filmek tekintetében a 15-20 gigás mkv-k elég gyakoriak, vagyis minőségibb, magasabb bitrátás 1080p tartalmak vannak főleg.
Van egy LG webos2.0-s tv-m amin örülnék, ha tudnék wifin keresztül lejátszani a nasról filmeket.
Továbbá távoli elérés is jól jönne, vagyis akár melóból tudjam indítani az új torrenteket, etc.

Melyik eszköz lenne szerintetek, ami ennek a gördülékeny megvalósításához költséghatékonyan 1 lemezes kiszerelésben jó?
Synology DS118-at és QNAP TS-128 néztem, van ennél esetleg jobb alternatíva?

Köszi,
Mosqu!to

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#21940) #56573440 válasza Mosqu!to (#21939) üzenetére


#56573440
törölt tag

118.

(#21941) Multibit válasza Brian Saint (#21936) üzenetére


Multibit
veterán

ATV meg wifin
Ez is gond lehet magasabb bitrátás filmek esetén. Biztosra csak a kábelezéssel mehetsz.

a nas procija 99%-on dolgozik kb folyamatosan
Kiderítetted már, hogy mi terheli folyamatosan a NAS-t?

(#21942) Patice válasza Mosqu!to (#21939) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen routered van ehhez?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#21943) stickermajom


stickermajom
addikt

Hello!

Milyen hardverrel lenne érdemes építeni NAS-t mostanában? Van egy 1st gen MyCloud-om Debiannal aminek sikeresen elfelejtettem a root jelszavát, szóval megy ameddig megy, aztán utána kiszedem a vinyót belőle.
Samba, Transmission, Flexget, apcupsd fusson rajta atomstabilan, illetve MySQL kerülne rá, mert két HTPC-n futó Kodi szeretném, ha közös adatbázisba dolgozna.
Egyelőre két diskkel RAID1 lenne az elképzelés, de ha már beruházok lehet rögtön négy disket vennék, hogy a következő években ne kelljen bővíteni.
Ezek mellett persze fontos a relatíve alacsony fogyasztás.

Üdv

(#21944) Brian Saint válasza Multibit (#21941) üzenetére


Brian Saint
csendes újonc

ATV-n a netről stream fullHD-ban szépen megy, fizikailag ott van a router mellett, sztem az nem lehet probléma

azzal az mkv-val volt a gond.
másik, 1080-as mkv szépen megy

a NAS-ról leszedtem mindent (futott egy csomó szolgáltatás, mert az alap csomagot felraktam, amit felajánlott)
így most 12 és 50% körül mocorog, ha nem nyúlok hozzá
gondolom indexelget...
ha megnyitok egy appot, már megy is 80-90%-ra
szóval az alapoktól is eléggé szenved, lassan nyit meg mindent, megy a "loading..."

ez a DS115j egy nem ajánlott konfig, ha valaki kérdezi itt, beszéljétek le róla... (árukeresőn egyébként nagyon dícsérték, azt írták, hogy...gyors...)

viszem is vissza a héten, veszek 118-ast, dupla áron...

(egy fullos reset letakarít mindent, ugye? winyót is? lényeg, hogy ha visszaviszem a NAS-t (vinyó marad) akkor ne maradjon rajta semmi személyes infó)

[ Szerkesztve ]

(#21945) #56573440 válasza stickermajom (#21943) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hp proliant micro gen8 vagy fölötte. Akciósan 50-60k

(#21946) stickermajom válasza #56573440 (#21945) üzenetére


stickermajom
addikt

Nézegettem Gen8-akat, de 80-90k körül látok csak, ami azért húzós ahhoz képest, hogy Gen10 van már annyiért. 50-60 körül számlásan viszont azonnal lecsapnék egyre, régóta piszkálja a fantáziám.

(#21947) interstate76 válasza Brian Saint (#21944) üzenetére


interstate76
addikt

1 magos, 800 MHz-es CPU + 256 MB RAM. Ennyire nem lehet jó a Syno szoftvere, hogy ezt szeresse valaki, 30 ropiért meg pláne. ;] Szerintem is akkor jársz a legjobban, ha visszaviszed.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó egy HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, dual protocol m.2 ssd ház, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey)

(#21948) #56573440 válasza stickermajom (#21946) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én bruttó 62 körül vettem másfél éve. Szokott akciós lenni elég gyakran.

(#21949) Mosqu!to válasza Patice (#21942) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ASUS RT-N18U, meg van fiókban egy TP-Link 1043ND

Szűk keresztmetszet lenne vagy erre elegendő egy külső hdd is akár a routerre akasztva?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#21950) Alex91 válasza Mosqu!to (#21949) üzenetére


Alex91
félisten

Lassu lesz esetleg a router wifi-je a lejatszashoz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.