Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Milyen ATX ház van ami nem túl drága kategória tehát, nem kell márkásnak lennie amiben a tápegységet alúra is lehet helyezni és kivűl belül fekete legyen (az előlapon lehet ezüst vagy arany szín) az oldala plexi. köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8852) TazLeacher válasza zoltanz (#8851) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lényegében ilyen nincs.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8853) zoltanz válasza TazLeacher (#8852) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgy értem, hogy lent lehesen benne elhelyezni a tápegységet nem cserálgetni akarom, vagy mitől nem lehet kapni? (biztos találni csak sokat kell keresni gondultam megkérdezem, már láttam ilyet...)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8854) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez a szó nincs a szótáramban. ;) (igaz ebbe van egy 600 W tápegység is 250 €).

[link]

Összerakva pedig így néz ki:

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8855) aero. válasza Tothgera30 (#8849) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát, talán egy külföldi webshopban szerencséd lesz, mert itthon nem hiszem, hogy árulnak ilyet, ház kiegészítőt is nehéz találni, nemhogy kiszerelhető alaplapi tálcát.

(#8856) aero. válasza zoltanz (#8851) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ez közel sem olcsó ...

nézd meg a fent említett NZXT BETA-t, felső tápos ugyan, de alapból fekete, plexi nincs.

vagy vegyél egy Cooler Master CM 690-et, fesd le feketére, és vegyél rá plexis oldallapot, ha ügyes vagy megúszod 20 ezerből :)

(#8857) zoltanz válasza aero. (#8856) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lesz majd még olcsóbb is ez a torony... Köszi, komolyan megfontolom a NZXT BETA a maga bruttó 15 000 Forintocskáért jó vétel, csak akkor néznem kell egy FSP passzív tápot is. :) Plexit lehet házilag is gyártani rá minden nagyobb műszaki árházban lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8858) mrbig25 válasza AtiBoy (#8848) üzenetére


mrbig25
őstag

Hali!

Ha nem kockaházat keresel, akkor ez a típus olcsó, jó és kis helyet foglal --> CoolerMaster Elite 341 - újonnan 8-9k az ára. ( Nekem is ilyen van, ha érdekel tudok mutatni egy pár képet róla...)
Ha kockaház érdekel, akkor AeroCool M40 lehet jó választás, vagy TT Lanbox / Lanbox Lite. Az utóbbiból van is most egy olcsó példány aprón --> ITT.

...

(#8859) Tothgera30 válasza aero. (#8855) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A használt cucc is jó, inkább nem kockáztatnék meg egy külföldi rendelést! Tehát ha valakinek leselejtezett házikója, vagy alkatrésze van, akkor keressen meg!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8860) Kickass


Kickass
őstag

szóval ujabb fázisba jutottam és időtállóbb kkonstrukciót keresek

a következő házikók maradtak versenyben:
- ANTEC P182 (használt)
- Thermaltake Matrix VX
- Raidmax smilodon (ez rettenetesen tetszik)
- AeroCool AeroEngine II
- Cooler Master Centurion 534
- Thermaltake VH8000BWS ARMOR + MX

és a kérdés hogy ki melyiket? miért? miért ne? stb...
köszi a segítséget

(#8861) Kickass válasza Kickass (#8860) üzenetére


Kickass
őstag

+ AeroCool ExtremeEngine 3T most ujonnan 14k az iponban

(#8862) aero. válasza Kickass (#8860) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

egy voks a P182-re, a többi ház lemarad tőle minőségbe.
volt aerocool II-m, nem valami nagy szám, alap belső, hajlítható vinyótartó, meg alaplapi tálca. a Thermaltake se nagyon híres a minőségi házairól.

a smilodon mondjuk egy valóban sokoldalú ház, ha nem zavar, hogy annyira nem tudod elrejteni a kábeleket a felső táp miatt, akkor én ajánlom.

(#8863) Kickass válasza aero. (#8862) üzenetére


Kickass
őstag

az Antec nagyon drága bár nagyon tetszik

most két versenyző között vacilálok már
a Raidmax és az Extreme Engine 3T között

(#8864) aero. válasza Kickass (#8863) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ezesetben Raidmaxot vedd, hidd el, jobban jársz :)

(#8865) Kickass válasza aero. (#8864) üzenetére


Kickass
őstag

Raidmax O2 -höz mit szólsz?

(#8866) TazLeacher válasza zoltanz (#8853) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Milyen ATX ház van ami nem túl drága kategória tehát, nem kell márkásnak lennie amiben a tápegységet alúra is lehet helyezni és kivűl belül fekete legyen (az előlapon lehet ezüst vagy arany szín) az oldala plexi. köszi.

Erre bersz egy 50k-s házat...amiket elvársz, az egy nem túl drága háztól sajna túl sok. Valamiből engedned kell!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8867) AtiBoy válasza mrbig25 (#8858) üzenetére


AtiBoy
csendes tag

Köszi, nem is olyan rossz ez a CoolerMaster ház. A Lanbox-os hírdetést én is megtaláltam, de (előre is bocs az ezt kedvelőknek) sajnos nekem ez a zongora lakk nem jön be, szerintem írtó ronda.

Én is nézegettem a hasonló kockákat, tetszettek is. Talán ez a Sharkoon nem kerülne túl sokba. Bár ezek a dobozkák eléggé azonos felépítésüek, csak apróbb dolgokban térnek el (na meg persze árban).

"Egy ember halála tragédia. Millióké statisztika." Joszif Visszarionovics Sztálin

(#8868) mrbig25 válasza AtiBoy (#8867) üzenetére


mrbig25
őstag

Jól néz ki ez a Sharkoon ház, de üresen 2,3kg, amiből nekem az következik, hogy nem valami masszív cucc. Például egy plexis lanbox lite 6,1kg, csak összehasonlításképpen. Zongoralakk színezés annyira nekem se jön be, viszont volt sima lanboxom és nagyon meg voltam vele elégedve, csak el kellett adnom, mert nem akartam szétvagdosni, hogy beférjen a ~27cm körüli VGA-m.
Eredeti témára visszatérve, a Sharkoon ház szerintem nem ér meg 15k-t. De ez csak az én véleményem.

...

(#8869) mrbig25 válasza zoltanz (#8851) üzenetére


mrbig25
őstag

Xigmatek Midgard - igaz, hogy 20k körül kapható, de sztem ez a legolcsóbb ház, ami a feltételeidnek megfelel. ITT pedig meg is veheted ;)

...

(#8870) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezek is szép házak, Nvidia forma a CM től és a Silverstone -tól külsőre tetszik. :)

[link]

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8871) Henk válasza zoltanz (#8870) üzenetére


Henk
veterán

Ja csak az NV edition 7k-val drágább a 690-ből mint a sima. Megér az annyit? :U

(#8872) zoltanz válasza Henk (#8871) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Magamnak biztos nem vennék persze :D, amúgy sem szeretem a giccses dolgokat, kicsit kérkedésnek is tűnik ami meg elég negatív dolog. De van egy fanatikus ismerősöm esetleg ajándékba neki :) valamint biztos van rá érdeklődés.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8873) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok!
Házat keresek, max 20kt költenék rá, legfőbb szempont hogy jól szellőzzön és elférjenek benne a hardvereim (van 3 db vinyóm, és egy elég méretes HD3870X2 VGAm ami a mostani házban csak egy kis barkácsolással fér el a gépbe).
Előre is köszönöm! :)

(#8874) aero. válasza fahrii (#8873) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

szűkíthetnénk a kört:

alul, vagy felül legyen a táp?
elforgatott vinyókeret?
fekete, fehér, esetleg más szín?
méret?
favorizált márka?

:)

(#8865) Kickass: Jobb lesz az előbbi, az O2 belsejében semmi extra, és szerintem csúnya is az előlapja. Mondjuk nem én veszem, ez csak egy vélemény volt.

[ Szerkesztve ]

(#8875) fahrii válasza aero. (#8874) üzenetére


fahrii
őstag

Hali!

Közbe találtam egyet ami megtetszett, szted ez jó vétel lehet 15ért?
COOLER MASTER RC-500-KKN1 Centurion Sileo 500
Egyébként semmi különösebb kívánságom nincs, bár az elforgatott vinyókeret a VGAm miatt jóljön, és számomra a szellőzés is fontos (ha a mostani házamnak fenntvan az oldala +10 fok).

(#8876) aero. válasza fahrii (#8875) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

mindenképpen jó választás a sileo 500.

(#8877) SpongyaBob válasza fahrii (#8875) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én is csak ajánlanám ezt a házat, szerintem is jó választás. Most akarok én is rendelni egy ilyet :K Elég dizájnosan szeretném "berendezni" :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8878) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Sziasztok! Olcsó házat keresek, ami kicsi, van előlapi kivezetése, ATx-es, lehet tenni előre-hatra ventit és van rajta valamilyen fogantyú, hogy könnyü legyen fél kézzel cipelni!

Ötletek?

(#8879) Kickass


Kickass
őstag

ujabb versenyzo jeloltek vannak

- Antec Nine Hundred
- Raidmax Sagitta2
- CM Centurion 534
- CM Mystique 631
- Cooler Master Gladiator 600

a 3 Cooler Master egyebkent is erdekelne melyik a jobb, mivel ezeket elvileg helyben is be tudnam szerezni macera nelkul es megsem "zsakbamacskat" vennek (illetve a Raidmax-et is)

kinezet nem szempont mivel mind tetszik, inkabb minoseg szerelhetoseg szellozes a lenyeg

[ Szerkesztve ]

(#8880) Henk válasza Kickass (#8879) üzenetére


Henk
veterán

Ninehundred-em volt. Az nagyon jól szellőzik mert az eleje tiszta rács. 9db 5,25"-ös hely van benne amiben a vinyó kereteket szabadon tudod variálni, hogy hova teszed. Ez egyben a venti tartó is, tehát te tudod kiválasztani, hogy az elejébe hova essen a 2db venti. Én úgy csináltam, hogy egy a procival, egy meg a vga-val volt egy vonalban. Eleje, teteje levehető így nagyon sok hely van a szereléshez ha esetleg egy nagyobb méretű proci hűtő kerül bele. Nekem nagyon bejött, jól is nézett ki. Itt van 1, 2 kép róla.
Mondjuk az alaplapi tálca nincs kivágva, ha back plate-es proci hűtőd van és cserélni akarod akkor a lapot ki kell venned. De könnyen szerelhető, rengetegszer szétszedtem. :D

[ Szerkesztve ]

(#8881) Kickass válasza Henk (#8880) üzenetére


Kickass
őstag

jol latom h te is kicserelted benne a hutoket a felso kivetelevel? illetve mivel nincs benne porszuro (legjobb tudomasom szerint) nem porosodott nagyon a cucc?

tobbirol tovabbra is varok velemenyeket eszreveteleket

(#8882) Henk válasza Kickass (#8881) üzenetére


Henk
veterán

Kicseréltem mert nekem fontos a csendes működés és én a gyárit hallottam, meg led-es is volt. Hát nyilván porosodik mert nincs benne szűrő, ha elég nagy légszállítású ventiket teszel bele akkor rakhatsz bele szűrőt is. Mondjuk ez attól is függ, hogy hol laksz mennyire poros a környezet.

(#8883) aero. válasza Kickass (#8881) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jó a Nine Hundred is, de személy szerint én a Gladiator 600-at venném. A belseje megegyezik a CM690-nel. A kábeleket is el lehet rejteni a tálca mögött.

Ugyanilyen a belseje, nem fekete ugyan, de jól látható, hogy szépen el lehet rendezni, ha neked ez számít. Ha kevésbé, akkor tökéletes választás a Nine Hundred is.

A CM-ek közül a Gladiator a legjobb szerelhetőségű.

(#8884) Kickass válasza Henk (#8882) üzenetére


Kickass
őstag

a mostani tulaja 3 Scythe Slipstream 800-al hasznalja, ergo en is ezekkel kapnam

aero.: neked sokadjara koszonom az infot ha talalok itthon CM Gladiatort akkor lehet az lesz az ara vonzo annyi mint az Antec hasznaltan

[ Szerkesztve ]

(#8885) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!

Egyszerű kinézetű, olcsóbb házat szeretnék venni amiben a TÁP is benne van. Kiválaszottam egyet 7,175.- forintért, amiben állítólag 450W-os táp van.
Ultra Power RJA 320/201C 450W piros-fekete. Nagy az esély, hogy innen a pcx.hu -ról fogok rendelni mindent, ezért ha nem jó ez a gépemhez, légyszi írjátok meg, hogy miért nem jó! Illetve ajánljatok helyette az oldalról! Erről nem látni, hogy 12cm -es ventilátorja lenne-e vagy sem, illetve halk vagy sem? Kép róla.
/Amit nem értek, hogy miért kerül egy sokat ajánlgatott GIGABYTE 460W SUPERB táp 8-9000.- forintba ház nélkül??? Ez az Ultra meg a házzal együtt 450W?/

A leendő konfigurációm:

ALaplap: ASRock M3A770DE
Proci: AMD M3 Athlon II X2 250 3Ghz Dobozos
RAM: 1db Kingston 2GB DDR3 1600MHz KHX12800D3/2G
VGA: 4850 1Gb RAM /a gyártó nem végleges/
Winyó: Western Digital 1TB 32MB SATA2 WD10EADS /a gyártó nem végleges/
DVD író: Sony Optiarc AD-7243S-0B

Ui.: A ház elbírja a cuccokat, többnyire fekete és főként max.: 7.000 - 10.000.- legyen!
Előre is köszönöm!

(#8886) aero. válasza Tibitabi (#8885) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

átlagos ház, el fogsz férni benne.
azért ilyen olcsó, mert gagyi táp van benne, tehát 450W van ráírva, de tud olyan 200-250-et valójában, mondjuk a te leendő géped nem fogyaszt ennyit, de illendő lenne lecserélni mondjuk egy FSP350PNF vagy 400PNF-re ( én a 350-est 3ezerért vettem használtan ).

Viszont írtad, hogy lehet menni 10.000.-ig, szóval az én ajánlatom ( igaz táp nélkül, de márka, és jobb minőség ): CM Elite 335

(#8887) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Több kérdésem is lenne. A Cooler Master sileo 500-ra létezik valamilyen plexi lap? Mert gondolom a CM 690-esé nem jó hozzá... És az utóbbi ház mennyire ereszti át a hangot? Gondolok itt a sok ventihelyre..Mert Én hülyülök meg ha egy gép hangos :D Köszönöm szépen! :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8888) varsam válasza Tibitabi (#8885) üzenetére


varsam
őstag

Nem akarok beleszólni, De :D szerintem ne sajnáld azt a plusz pár ezer forintot a tápra. Ha valamin spórolni kell, akkor az ne a táp legyen. Egy gagyi táp elég könnyen tönkre tudja tenni a géped, ha van valami gubanc. Ezekben semmi védelem nincs, ami megóvná a géped.
A ház teljesen mindegy, azt vedd ami tetszik, ebben az árkategóriában nincs nagy különbség köztük, de az előre szerelt tápoktól kíméld meg magad szerintem.
Itt nagyon szívesen adnak tanácsot, segítenek választani. és meg tudják erősíteni, azt amit mondtam.
Az a giga táp már teljesen jó, amit írtál, és igen, az ház nélkül kerül annyiba, mint a másik táppal együtt. Hát kb ennyit is ér az a táp.
aero is jót mond, akár használtam is érdemes lehet beszerezni egy jobb tápot.

[ Szerkesztve ]

(#8889) Kickass válasza aero. (#8883) üzenetére


Kickass
őstag

hajjjaj vagyok bajban :D

egy dologra kiváncsi lennék, egy ilyen felső ventis háznál mennyire baj ha nagy a cpu hűtő? (AC Freezer Extreme), egyrészt beleér e másrészről nem takarja ki nagyon?
másik kérdés h dual slot vga-val vajon megszivom e, nem akarok barkácsolni h bemenjen

(#8890) aero. válasza Kickass (#8889) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

röhögve elfér benne mindkettő, de össze is nézheted a specifikációkat.

egy mugent is benyel.

(#8891) d@minator válasza Tibitabi (#8885) üzenetére


d@minator
addikt

Azért, mert gagyi, kis hatásfokú hangos táp van benne. Ha elromlik a táp viheti az egész gépet. Másrészt ezek a gagyik 12V-on kevesebb ampert tudnak leadni így olyan, mintha egy 250-300W-os tápod lenne.

(#8892) Tibitabi


Tibitabi
tag

Értem! Ezek szerint válasszak egy jó tápot! A doboz meg tök mindegy hogy milyen...

(#8893) varsam válasza Tibitabi (#8892) üzenetére


varsam
őstag

így van :)

(#8894) Tothgera30 válasza Tibitabi (#8892) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...hát azért Codegányt ne vegyél :( !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8895) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb választás? Cooler Master 590 vagy 690?Vagy teljesen mindegy? Igazából az 590 jobban tetszik külsőre, de jobban kijön a hang.. vagy tévedek? Nem akarok beletenni 52 ventit csak max vagy 3-at.. :) Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#8896) nyunyu válasza SpongyaBob (#8895) üzenetére


nyunyu
félisten

Ar/ertekben Gladiator 600 jobb mindkettonel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8897) nyunyu válasza SpongyaBob (#8887) üzenetére


nyunyu
félisten

A Cooler Master sileo 500-ra létezik valamilyen plexi lap?

Mivel az gyakorlatilag egy hangszigetelt Centurion 534, igy a C5 sorozat plexis oldala jo ra.
CM weblapjan ne keresd, mar nincs kinn, de a magyar forgalmazonal meg lehet kapni vmi 3-4k-ert.

Ahogy elnezem a C5 sorozat legfrissebb tagjara, a Gladiator 600-ra is jo az a plexi.
(C5 sorozatbol egyedul a C590 log ki, az nagyobb, mint a tobbi.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8898) Kickass válasza SpongyaBob (#8895) üzenetére


Kickass
őstag

bezony, Gladiator 600 elegge ott van ar-ertek aranyban, en is azzal szemezek, mar csak be kell valahonnan szereznem

(#8899) nyunyu válasza Kickass (#8898) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi akadalyoz ebben? Importornel hegyekben all raktaron.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8900) Kickass válasza nyunyu (#8899) üzenetére


Kickass
őstag

helyben szerzem be csak meg meg kell talanom hol a legolcsobb

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.