Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) No-kia válasza aero. (#9847) üzenetére


No-kia
őstag

akk lehet kihagyom, de a gigabytok meg az ocso coolermasterek is ilyenek akkor, pedi használtam 10K-nál nem akarok többet rákölteni :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9852) Tothgera30 válasza No-kia (#9851) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nézz szét a hardveraprón! Mindig van olcsó és jó házikó!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9853) kelzsoca válasza CptMisi (#9845) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah, hát igen, ezt láttam élőben is.

https://vertigostore.eu

(#9854) yakuza.tora válasza Bling95 (#9848) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Gyárilag nincs. Max a nagytestvérének (HAF932) de annak is "csak" a venti feletti részén van plexi.

Alléz Olympique de Marseille!

(#9855) d@minator válasza Bling95 (#9829) üzenetére


d@minator
addikt

Ha nem halk házat keresel hanem szellőset akkor teljesen jó a HAF-922. Külföldi teszben 9.2 pontot kapott ami nem rossz. Ott is leírják, h hangos. A probléma a két 20cm-es venti. Jó szellőztetnek de sajna hangosak. Leszabályozni csak 8V-ra lehet az alatt nem nagyon akarnak elindulni.
Terheletlen állapotban szükségtelen ekkora mérvű szellőztetés hiszen olyan a ház mint a szita. :D

(#9856) CptMisi válasza d@minator (#9855) üzenetére


CptMisi
őstag

minél nagyobb a venti annál halkabb, nem? egy 8asnál is halkabb egy 12es, mert kisebb fordulaton megy :U PH tesztben 932esnél is azt írták, hogy a 14es a leghangosabb a gépben, de még úgy is halk....

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9857) Tothgera30 válasza CptMisi (#9856) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az nem biztos. Sok mindentől függ a kiadott zaj erőssége, mint pl.: fordulatszám, légszállítás, zajcsillapítás...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9858) sz.j válasza yakuza.tora (#9854) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Gyárilag nincs ..."

Tévedés, mert "gyárilag" van, csak nagy valószínűséggel nálunk nem lehet kapni.
A HAF922 topikban topikban volt is róla szó.

@ d@minator
Ha valaki előlapi panelról szabályozza a ventiket, akkor max. "kellemetlen" az a kis plusz művelet, hogy a gép elindításakor kicsit nagyobb kakaót ad a 20cm-es ventiknek, még elindulnak, de kb. 5-8 sec múlva más visszaszabályozhatók, akár 5,5V-ra is (szabályzótól függően).
Nálam 5,5V-on ~360rpm körül pörögnek,hangtalanul!!! :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9859) aero. válasza No-kia (#9851) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szemezgess a hardverapróról, 10 körül ilyenek a házak ...

esetleg nzxt gamma, bár sok mindenkinek nem tetszik, de alsó táp, és a kábeleket is el lehet rejteni.

(#9860) sz.j válasza sz.j (#9858) üzenetére


sz.j
nagyúr

@ d@minator

Íme a kép, 5,5V-on 360rpm-el pörög a 20cm-es venti.
És mint előbb is írtam hangtalanul!!!

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9861) Henk válasza CptMisi (#9856) üzenetére


Henk
veterán

Hát ez nem teljesen így van. Én úgy vettem észre, hogy a 12-es ventik vannak a legjobban kihegyezve a hangra. Ott fektetnek hangsúlyt a csapágyazásra, stb. A nagy ventik általában a szabályzást is rosszul viselik. Ha a fordulat jól csökkenthető akkor is előfordulhat rendellenes csapágyhang vagy rázkódás. Nem feltétlenül lesz így, de amikkel találkoztam ott ez halmozottan jelentkezett egy kisebb ventihez képest.

(#9862) d@minator válasza sz.j (#9860) üzenetére


d@minator
addikt

Ezek szerint neked sem voltak halkak a nagy ventik. :) Elhiszem h így felpörgetve majd visszavéve megy 5,5V-on és ott már nem hangos. Egyfajta megoldásnak jó gondolkodok rajta bár így elsőre tényleg nem kényelmes. :)

CptMisi.:Egyszer valamelyik topikban olvastam, h a 14cm-es ventik hangosabbak, mint a 12cm-es és ez Henk-et támasztja alá.
Konkrétan a HAF-922-ben a hátsó 12cm-est nem hallgattam, mert egyértelmű a volt a nagyok hangja. Most csak ezt a hátsót hajtom 7V-tal (a táp 12V és 5V vezetékére kötve :Y ) extra halk ellenben a légszállítása nem olyan nagy, mert csak egy 1200-es CM.

A 20-asokat nem lehet így leszabályozni. A nagy lapátok által a szellőző lyukakon átnyomott levegő komoly hangot gerjeszt. Emellett a motorhang is nagyobb, mint egy 12-14cm-es ventinél ami szépen áttevődik a házra.

(#9863) sz.j válasza d@minator (#9862) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam a HAF922-ben, a hátsó 120-as CM ventinek volt nagyon kellemetlen a hangja. Rögtön le is cseréltem egy Noiseblocker Ultra Silent Fan SX2 Pro Blacksilense-re (1550rpm/109m3), amit természetesen előlapi panelról szabályozok.

Így ha kell teljes csend van, ha meg tuningolok akkor a 38mm-es Ultra Kaze 3000rpm (vagy az UK 2000rpm) úgy is mindent elnyom.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9864) Bling95


Bling95
őstag

Tök mind1 mert tuti lesz vmi ami elnyomja :D, tv, zene vagy a tesóim.
kivéve éjszaka letöltésnél de az se zavar nagyon

(#9865) No-kia válasza aero. (#9859) üzenetére


No-kia
őstag

nekem nicns ele bajom ülsőleg, tetszetős, nah majd jauárban lehet jönni fog eg yilyen, köszi :R fekete a belseje, akkor tuti ilyen lesz :C

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9866) yakuza.tora válasza sz.j (#9858) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hoppá! Ezt észre sem vettem!
Pedig a lap alján opcionális tartozékként szerepel.

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#9867) #46203904


#46203904
törölt tag

Sziasztok!

Lassan szeretnék egy új házat venni. Az eddigi házai mind egyszerűek voltak és most már szeretnék valami komolyabbat. Elsőre a Thermaltake, CoolerMaster és a Sharkoon házai tűnnek szimpatikusnak.
Olyan midi házat szeretnék amibe legalább két hűtő van, egy elől és egy hátul (nem opcionális!). Persze lehet több is. Csak egy vinyót és két dvd írót tennék bele. Lényeg, hogy csendes legyen, elegáns és egyszerű kialakítású, és kb 20 000 forintot szánnék rá.
A mostani házam 182 mm széles ennél nem szeretnék sokkal szélesebbet max 200 miliset.

Ja, és még egy kérdés:
Láttam, hogy sok háznál a táp megy alulra. Tehát a táp ventije hova fújja a levegőt? Vagy be lehet fordítva is tenni? :)

(#9868) kelzsoca válasza #46203904 (#9867) üzenetére


kelzsoca
félisten

Láttam, hogy sok háznál a táp megy alulra. Tehát a táp ventije hova fújja a levegőt? Vagy be lehet fordítva is tenni?

Alulról szívja, és a táp hátulján távozik a meleg levegő, így tulajdonképpen a táp nem avatkozik be a ház hűtésébe, és ezáltal nem is melegedik annyira, mivel nem a meleg levegőt szívja be a házból, hanem a házon kívülről a friss levegőt.

https://vertigostore.eu

(#9869) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

A következő sorokat a kisebb pénzűeknek ajánlom:
Hosszú oldalakon keresztül olvasom, hogy kinek milyen háza van, mi a jó, mi a nem jó, de szerintem azért valaki mérje már le (aki ismeri a tolómérőt) a mindeni által magasztalt rc335 lemezvastagságát…. Mert egy oldalon találtam rá utalást : 0,5mm.
Egyébként itt az oldal, ahol sok ház képe fent van (minden oldalról, sőt belülről is fotózva).:
[orosz barátaink oldala]

A Все корпусa oszlopot kell nézni... :)

Tehát akkor hol van az , hogy a gagyi „noname” házakat (HKC, Codegen, stb. ) ne vegyük meg? Van amelyik vastagabb lemezből készül, mint a fent említett Elite 335.

Egyértelmű, hogy aki PC házat vásárol az gondolja át az igényeit.
Valaki vegye már a fáradságot (én vettem) és nézzem már szét ezen termékek Weboldalain. Ott is vannak jó házak (meg persze ultragagyik is). A tápokat (ha azzal szerelték) ki kell cserélni jobbra, de a benne lévő is eladható pár ezer forintért…
Természetesen a fórumtársak tapasztalatait figyelembe kell venni (a jó házakat én is becsülöm), de nem biztos, hogy egy házért érdemes 5-10-15eFt-al többet kiadni, ha ugyanazt megkapjuk olcsóbban.

Az alábbiak a saját alapvető módszereim, ill. észrevételeim. tényleg csak az alapok, ezeket még persze lehet „ragozni” tovább…

Alapból fontos hogy legyen rajta minimum( elöl és hátul is) 1-1db 12 cm-es (nem 8cm!) ventilátorhely, és a rácsozat kialakítása megfelelő legyen (magyarul minél szellősebb). Méhsejt perforálásban is láttam már „gagyi „kialakítást…
Én személy szerint megvétel után igényesen kivágom megfelelő méretűre a ventiknél a házat (így a ház rácsozatán áthaladó levegő okozta szélzaj megszűnik). Persze rakok a ventihez huzalból készült rácsot (pl. az ujjam így nem darálja be ) , így nekem nem produkál hallható szélzajt.

A ház mélysége fontos lehet, mert mert a rövidebb házakban egy „teljes” méretű ATX alaplap esetlegesen konfrontálódhat az optikai meghajtó végével, ill. egy hosszabb videokártya is gondot okozhat. Így a ház mélysége legalább 48-49cm legyen (480-490mm), kivéve ha valami brutális „idétlen „ előlap van rajta, mert akkor legyen még hosszabb.

A szélessége nem baj ha 200mm körül van, mert így a magasabb (komolyabb) procihűtők nagyobb valószínűséggel elférnek a felrakott oldallap alatt.

A kinézet teljesen szubjektív, mindenkinek más tetszik. Ez vonatkozik a színre és a design-ra is.

Szerintem hasznos dolog az audio csatlakozó megléte az előlapon (természetesen az USB alapfeltétel), ill. jó han van rajta E-SATA vagy (és) Firewire csatlakozó is.
Ha a gépház asztalra kerül, akkor praktikusan ezen csatlakozók lehetnek az alsóbb régióban, de ha asztal alá (esetleg asztalba) kerül elhelyezésre, akkor könnyebben elérhetőek ha az előlap felső harmadában találhatóak.

Porvédelem: 10e FT alatti kategóriában nincs ilyen :DDD

Csavarmentes szerelhetőség: aki nem szereli naponta a gépét, annak teljesen felesleges. Nekem a mostani noname házamban csavarokkal van rögzítve minden, és teljes OK , nem zörög semmi .))
Az oldalfal rezonanciáról meg annyit, hogy vannak a PC ház vázán az oldallap felől körben pici fém „nyelvecskék” azokkal be lehet állítani, hogy ne rezonáljon az oldallap, de ne is szoruljon (azaz le lehessen venni).

Elfordított merevlemezkeret: Szerintem (és mások szerint is), a hagyományos módon elhelyezett merevlemezek körül jobban tud áramolni a hűsítő fuvallat… Ha valaki nem veszi ki gyakran a vincsesztereit, akkor jobb a hagyományos felállás.

Személyes tapasztalat: nem találok magamnak házat. Vagyis lennne 20eFt + összegért, annyit meg nem adok érte (pedig megtehetném), ezért kompromisszumok lesznek :)
Korábban már írtam igényeimet:
Minimum 0,65-0,7mm lemezvastagság
Túlnyomóan fekete ház (egy kis szürke esetleg lehet benne)
Elöl-hátul 12cm-es ventihely
Viszonylag visszafogott design
Bekapcsoló, reset gombok, audio és USB csatlakozok az előlap (nem a gépház) tetején legyenek.
„hosszú” ház, azaz min 48cm (alaplap miatt), de max 50cm mélység(asztalba van a ház és nagyon kilógna belőle).
Ne legyen elfordítva a merevlemez tartó keret.
Jó lett volna alsó táp elhelyezés (alulról szívjon), de az nem lesz :O
Ja és ne legyen az egész előlap lyukacsos (tésztaszűrő), mert ott meg kijön a hang ;)

(#9870) spiii válasza Jimmy8 (#9869) üzenetére


spiii
csendes tag

Esetleg ez: Nexus AKA Caterpillar V1.0 Black ?

[ Szerkesztve ]

(#9871) Jimmy8 válasza spiii (#9870) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi a tippet. Nem volna rossz, de mégis :)
Ez egy szimplán "felfordított" ház. Ha nincs felül ventilátor (nem találtam képet róla, de szerintem nincs), akkor a meleg beszorul fent.... Legalább áttervezhették volna....

Én ezt néztem ki: Aopen

Ezzel csak annyi baj van, hogy nagyon vékony lemezből készült (0,55mm), na meg hogy sehol nem kapható itthon...

Ez egész jó lenne:

0,7mm lemezvastagág, jó kialakítás... Csak ne lenne rajta az LCD kijelző :N

Ez sem rossz, de belém beszéltétek az előítéleteket:

Peddig ennek is 0,7mm-es a lemezvastagsága :)

Ez meg nagyon tetszik (letisztult), de nem fent vannak a csatlakozók, meg "papírból" van:

Na telepakoltam képpel a hozzászólást, majd kapok érte....

(#9872) Henk válasza Jimmy8 (#9871) üzenetére


Henk
veterán

Én csak azt nem értem, hogy ezeknél a teli előlapos házaknál az első venti honnan a francból szívja a levegőt. Szerintem ilyen esetben az első venti semmit nem ér. Ha valaki jól szellőző házat akar akkor legalább a ventiknél lyukacsos legyen, ellenkező esetben a réseken nem tud az a venti megfelelő mennyiségű levegőt beszívni.

(#9873) Jimmy8 válasza Henk (#9872) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Általában az előlap alján (vagy esetleg az oldalán) van kialakítva nyílás a levegő beáramlásához.

Pl. a Gigabyte gz-x7 (utolsó kép) megoldása:

Egyébként igazad van, de ez ördögi kör: ha rácsos az eleje = jobb szellőzés, de hangosabb, és viszont...

(#9874) aero. válasza Henk (#9872) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Csak arra való, hogy elfújja a meleget a vinyóról, friss levegőt nem igen hoz a házba, még a Gigabyte esetén se, az a pár nyílás alul semmit sem ér. A hangja meg főként megemelkedik.

(#9875) spiii válasza Jimmy8 (#9873) üzenetére


spiii
csendes tag

Milyen konfigot akarsz a házba rakni? Főleg mennyi vinyót? Mert a codegen kategóriájú házak igencsak tudnak rezonálni, és szoktad szerelni is agépet, esetleg cserélgeted az alkatrészeket vagy csak időnként takaritod?

[ Szerkesztve ]

(#9876) Henk válasza Jimmy8 (#9873) üzenetére


Henk
veterán

Ilyen kis lyukakon egy 12-es venti légszállításához képest beáramló levegő az lósz@r, legfeljebb arra jó, hogy a beáramló levegő generál valami földöntúli hangot. Amúgy egy jól szellőző házba is meg lehet úgy válogatni a ventiket, hogy az ne legyen hangos.

(#9877) Jimmy8 válasza spiii (#9875) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Az adataimnál látható konfig költözik jelenleg. Annyi a különbség, hogy csak a DVD író megy bele, a CD író (TEAC 552E, audio CD- írásra használtam) eladásra kerül. A mobil rack szintén nem fog átkerülni az új házba...
Két vinyó megy bele (max). Csak takarítás céljából szedem szét 4-6 havonta.

A mostani noname házam (mint írtam is) 0,6 mm lemezből van, anno olcsóbb volt mint a Codegenek, de soha nem volt gondom rezonanciával.

De itt van pár kép a mostani házamról:
kep00
kep01
kep02
kep03
kep04
kep05
kep06

(#9878) Jimmy8 válasza Henk (#9876) üzenetére


Jimmy8
senior tag

A mostani házamban is egy 12cm-es venti forog 1000-es fordulaton elöl (bár látszik, hogy bővítettem én is a nyíláson:)). Itt már a venti zaja hallatszik de 600- 800körül nincs semmi szélzaj. Együtt megy a hátsó 8cm-es ventivel, ami 1500-as fordulaton üzemel, ez a leghangosabb...

[ Szerkesztve ]

(#9879) Henk válasza Jimmy8 (#9878) üzenetére


Henk
veterán

Nekem az összes venti vissza van szabályozva ~800rpm-re és így elég szolid hangja van. A hőfokok is elfogadhatók, pedig elég melegedős cuccok vannak benne. Ja és a ház is elég szellős, de ilyen fordulatú ventikkel mégis halk marad.

(#9880) d@minator válasza Jimmy8 (#9873) üzenetére


d@minator
addikt

"Egyébként igazad van, de ez ördögi kör: ha rácsos az eleje = jobb szellőzés, de hangosabb, és viszont..."
Miért lenne hangosabb? A gépet kell első körben halkítani nem a házat. Ha halk a gép akkor lehet lyukacsos az eleje.

(#9881) kelzsoca válasza d@minator (#9880) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha halk a gép akkor lehet lyukacsos az eleje.

Ez csak részben igaz, mert egy ilyen gépből a kis hangok is jobban kiszűrődnek!

https://vertigostore.eu

(#9882) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Thermaltake V9 és Cooler Master 690 Pure között gondolkozom.. vagy ha esetleg hasonló árban tudtok jobbat, írjatok párat, és hogy melyiket miért válasszam.
Sajnos nemsok házat ismerek, így csak képről/tesztekrről tudok dönteni :) Segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#9883) akinho94


akinho94
tag

hello. melyik a legolcsóbb alsótápos ház?

(#9884) d@minator válasza sz.j (#9863) üzenetére


d@minator
addikt

7V-on megy a hátsó venti és így is van valami érdekes hangja ahogy mondod. Szal nem egy jó venti.
Ebben a HAF-922-ben három ventiből három csendes üzemre használhatatlan.

(#9885) kelzsoca válasza DroneZ^ (#9882) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem inkább a CM házat válaszd, a Tt házak nem a minőségükről híresek, persze vannak kivételek, de inkább csak a felső rétegben.

https://vertigostore.eu

(#9886) aero. válasza akinho94 (#9883) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

csak alsó tápos legyen, vagy a kábeleket is el akarod dugni? vagy egyéb elvárás? ár?

(#9887) mrbig25 válasza DroneZ^ (#9882) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

TT és CM közül egyértelműen a CoolerMaster-t kell választani. De esetleg megnézheted a sokszor ajánlott Lancool K58 / K62-t. Sztem minőségibb az említett CM 690-től (ez csak saját vélemény) és a K58 még olcsóbb is a CM 690-től.

...

(#9888) DroneZ^ válasza mrbig25 (#9887) üzenetére


DroneZ^
őstag

Köszi :R Ez a Lancool K62 nagyon nagyon bejövős, főleg a sötét matt festett fekete belső. Jólnéz ki. Hol lehet ilyet legolcsobban szerezni? ;]

(#9889) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Na, úgy néz ki hogy egy Antec P180 boldog tulajdonosa vagyok jövőhéttől :C !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9890) akinho94 válasza aero. (#9886) üzenetére


akinho94
tag

hát. most szeretnék alsótáposat. kábeleket szeretném eldugni. jól szellőzzön, sok ventit lehessen bele rakni :D és minnél olcsóbb legyen :)

(#9891) aero. válasza akinho94 (#9890) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

esetleg egy CM Gladiator 600? elrejthető kábelek, alul 1, elöl 1, hátul 1, felül 2, alaplap mögött 1 ventilátorhely. :)

(#9892) yakuza.tora válasza Tothgera30 (#9889) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Grat. Akkor mégsem tartottál ki a HAF932 mellett? :P

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#9893) Tothgera30 válasza yakuza.tora (#9892) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, a HAF 932 túl drága lett volna nekem újonnan, a 922-es meg igazán nem is tetszett, így végül az Antec P180/182 és a Lancool K58/K62 között próbáltam dönteni :K ! Végül egy szimpatikus áron kínált P180 lett a befutó :D , természetesen ez még fenn van a hardveraprón :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9894) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Mivel rosszabb a HAF 922 mint a 932?

(#9895) sz.j válasza d@minator (#9884) üzenetére


sz.j
nagyúr

A hátsó 120-as venti egyértelműen cserére szorul, én az első félórában lecseréltem.
De mielőtt végleges véleményt alkotnál a 200-as ventikről, próbáld meg a fordulatukat fordulatszabályzóval szabályozni ..., csodákat fogsz látni/hallani.

Ha nem tuningolok nagyon "allergiás" vagyok mindenfajta hangra, zajra ..., de leszabályozva a 200-as ventiknek nálam nincs hangja, zaja ....
Ha lenne, már rég lecseréltem volna öket valami halkra ..., van vagy tíz amiből válogathatnék, de minek ha csöndesek.

Persze Te tudod, hogy neked mi a jó.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9896) ADAM1337 válasza DroneZ^ (#9894) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alacsonyabb.
Meg ha hosszabb távra tervezel esetleg víz akkor jobb választás a 932.
Amúgy tökéletes a 922, nagyon jó szellőzés stb..

(#9897) dime27 válasza Tothgera30 (#9893) üzenetére


dime27
őstag

Nem akarlak elkeseríteni de ha i7et tervezel ne adj isten a p180anba számíts rá h vagy jo 8 fokkal melegebb mint pl egy haf-932es tudom mert van egy p180anam és csodálkoztam miert olyan meleg az i7 alatt a Prolimatech hűtőm azóta megtörtént a házcsere és azóta is csak lesek ennek a haf-932ő brutális teljesítményén ugyanis nálam 10 fokot hozott!Jelenleg idle 3ghzen az i7esem 33-34 fokon van ez az Antecben 38-41 fokon nézett ki szal....Kár az Antecért jó ház meg minden meg kiszolgált de ha anno tudtam volna h ilyen házal is lesznek soha nem is gondoltam volna Antecra :N :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#9898) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Sziasztok mit gondoltok AEROCOOL I-Curve+-ról? jóféle?:) vagy inkább tudnátok mást ajánlani +15k ig ?:) előre is köszönöm :R

mod: esetleg AEROCOOL V-Touch ?

[ Szerkesztve ]

(#9899) Tothgera30 válasza dime27 (#9897) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bocs, de AMD-s vagyok! Egy 550-es lesz négymagosra rántva, és azon egy Mugen 2!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9900) dime27 válasza Tothgera30 (#9899) üzenetére


dime27
őstag

Akkor visszaszívom annyit tudok javasolni h nagy légnyomású ventiket tegyél bele ajánlom figyelmedb ezeket a házventiket még addig amig ilyen árban vannak:

[link]

nekem vannak s-flexeim is noctua nf p12eseim is de ha tudtam volna anno h ennyiert ilyen jó ventiket lehet kapni majd meg s vettem volna őket...Szal az én fülemnek ez jött be max fordulaton a legjobban 900rpmre leszabályozva meg szinte halktalanok!Ha nagyon poros a szobád akkor figyelj arra h mosd le vizzel a a p180an porszűrőit hetente legalább egyszer kb 2 perces művelet és az ajtójára vigyázz mert könnyen letörhető úgy kb ennyi tanácsot tudok adni hozzá :K :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.