Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) mrbig25 válasza Bocaa (#9298) üzenetére


mrbig25
őstag

nekem semmit nem mond a "templom moddos" kifejezés, így nem hiszem hogy én lennék :)
ha szerdáig ráérsz házvásárlással, akkor tudok konkrétat mondani, hogy mennyire jön át a zaj, mert addigra lesz meg az enyém...

werszomjas: nincsmit :R Viszont az X7 nem tudom honnan kap levegőt.
nekem amúgy az x4 jobban bejön

[ Szerkesztve ]

...

(#9302) smiti


smiti
addikt

Üdv mindenkinek!

Házcserén gondolkodom, de elég tanácstalan vagyok.Szeretném a mostani Chieftec házamat lecserélni, az alábbiakon godolkozom:

Lancool K58
CM 590 v. 690, v. Sileo 500.

A legfontosabb hogy jól szellőzzön és minél halkabb legyen, nem utolsósorban a mostani configom kényelmesen elférjen benne :U

(#9303) mrbig25 válasza smiti (#9302) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Az én véleményem szerint a Sileo500 kiesik. Kívülről szép, letisztult formájú, de belülről már ezer éves konstrukció, amit hangszigeteléssel dobtak fel. Ez gyengébb gépeknél előny, mert halkabb lesz, erősebbnél átok, mert talán jobban melegszik. Bár ez csak az én véleményem.
A másik 3 házzal viszont egyaránt jól jársz szerintem. Nálam most a K58 az egyértelmű favorit. Volt már 590-es CM házam, és nagyon jó volt az is. Tágas,jól szellőzik, okos megoldás a vinyóknak, ezáltal semmi rezonancia, rengeteg ventihely...
RC690-ről meg sztem mindenki tudja, hogy jó ház :)
Szerintem az RC590/RC690/K58 trióból válaszd azt, amelyik jobban tetszik. Nem hiszem, hogy csalódni fogsz.

...

(#9304) Tothgera30 válasza d@minator (#9290) üzenetére


Tothgera30
Ármester

28 ezerest adnék érte, de nekem csak ventik nélkül kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9305) Tothgera30 válasza Quan-Chi (#9291) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az is jó, csak ellég drága nekem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#9306) werszomjas válasza mrbig25 (#9301) üzenetére


werszomjas
őstag

na végülis csak az X7et rendeltem meg, nekem az jobban bejött, majd megírom, honnan szedi a levegőt :D

üdv

(#9307) - = Zk = - válasza d@minator (#9239) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemtudom, de én is kifogom próbálni mindenképp. :K
elvégre ez egy Auras Fridge, nem AC S1.... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9308) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

tudom, már miért nem szeressem még az alsó táposokat.
mert félek, hogy rövid néhány csatlakozó a tápomon. :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9309) smiti válasza mrbig25 (#9303) üzenetére


smiti
addikt

Elkezdtem utánna nézni ennek a Lancool házikónak, vannak vele kétségeim :B

Ezen kép alapján:


nem vagyok benne biztos, hogy kényelmesen elférnék benne. A VGA-m a Musashival szerelve 28cm-es. Bár lehet, hogy az 5.25-ös helyre lógna be a videókártya tápcsatija :U

(#9310) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv mindenkinek.

ezzel a lancool k58 házzal kapcsolatban lenne pár kérdésem. ha valakinek van tapasztalata az leírhatná azokat.

elég poros a szobám így fontos hogy ha az előlap teljesen rácsos, akkor mindenhol legyen szűrő. valóban teljesem szerszámmentesen szerelhető? ventijei milyenek(légszállítás, zajszint)? ez a lian li p50-el megegyező?(persze csak optikailag gondolom). könnyen szerelhető? strapabíró...nem zörög 10-15 szerelés után? és hogy ~20k-ért megéri-e? ill. hogy ilyen árban mi jöhet még számításba? egyelőre ennyi :B

előre is thx

Aurea mediocritas

(#9311) mrbig25 válasza smiti (#9309) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem nem lenne vele gond. Az alábbi kép alapján a tápcsati szinte biztos, hogy az 5.25-ös helyre lógna, a felső VGA helyzetét tekintve. Illetve a 28cm se olyan nagy gond a kép alapján. (feltételezve, hogy az 5870-nek annyi a hossza)
ez egy k62, de a méretek ugyanazok

...

(#9312) Quan-Chi válasza mrbig25 (#9311) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ez a ház irtó jól néz ki ! :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#9313) smiti válasza mrbig25 (#9311) üzenetére


smiti
addikt

Nem néz ki rosszul, majd még megnézem hogy az 5870 milyen hosszú, az enyém jelenleg így néz ki:

Csak azért van ilyen káosz mert gondolkodom a házcserén és ezért nem is törődtem a rendrakással. :B

(#9314) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a tápon van egy fém keret, amivel oda lehet csavarozni a házhoz, hogy ezt a házhoz adják vagy a táphoz?

(#9315) smiti válasza rayoliviero (#9314) üzenetére


smiti
addikt

Ha Ezen a képen megnézed akkor egyértelműen látszik hogy a házhoz tartozik ;)

(#9316) rayoliviero válasza smiti (#9315) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz szépen a segítséget.

(#9317) Gerpop_27


Gerpop_27
tag

Van vkinek vmi véleménye v tapasztalata a Cooler Master Storm Scout házzal kapcsolatban?

(#9318) mrbig25 válasza smiti (#9313) üzenetére


mrbig25
őstag

Az 5870 szinte biztos, hogy ~28cm hosszú.
ITT viszont jó pár oldalon keresztül lehet nézegetni képeket a Lancool házakról. Hátha van olyan user, akinek Musashi van a VGA-ján ;)

[ Szerkesztve ]

...

(#9319) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten


Sharkoon Rebel 12 Value
vélemény róla bárkitől, bármilyen formában:R
csak megértsem, az a lényeg:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9321) mrbig25 válasza AXisBOLD (#9320) üzenetére


mrbig25
őstag

Méretek szempontjából mindegyik egyforma.
K58-hoz 2db venti jár (14cm-es elöl - 12cm-es hátul)
K60-hoz 4db venti jár (14cm-es elöl - 12cm-es hátul - 2db 14cm-es felül)
A K62 pedig ugyanaz mint a K60, csak plexis és belül fekete.
Ennyi a 3 között a különbség.
Minőségről, szerelhetőségről, személyes tapasztalatról, holnap este 8körül már tudok személyes beszámolót is tartani :) , de külföldi tesztek alapján megéri az árát. K58 - 18k-ért

...

(#9322) Stirbi válasza - = Zk = - (#9319) üzenetére


Stirbi
addikt

na aztán,hogy te kinőlted a ,,házas,, dolgot :D :C

egyébként ha rövid néhány tápkábelod belehet hozzájuk szerezni hosszabittot (pár embernél már találkoztam is ilyennel)

[ Szerkesztve ]

(#9323) - = Zk = - válasza Stirbi (#9322) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hogy mit szeretnél cimborám?:C:R
nemértelek :N

szerk:
igen, de tudod, nem szeretnék hosszabítani, csak ha nagyon muszály.
nem fogok itthon tartani pluszban hosszabbító kábeleket, ha egy mód van rá:C:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9324) AXisBOLD válasza mrbig25 (#9321) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

hát Mo-n K60-at sehol se találtam a 62 meg a plexi és a világító ventilátor miatt szóba se jöhet, így marad kiszemeltnek az 58. mondjuk kíváncsi vagyok hogy az a +2 tető venti mennyivel javítja a szellőzést és hogy a K58-hoz ha tető venti nem is jár de az az okos rögzítés megvan-e. gondolok itt a gumis csavarokra.

de szerelmes vagyok ez nem vitás :DDD.

várom a beszámolót!!! főleg a ventik hangja érdekel. nem tudod ki a gyártó?

Aurea mediocritas

(#9325) mrbig25 válasza AXisBOLD (#9324) üzenetére


mrbig25
őstag

Sztem a gumis ventirögzítő okosság nem jár hozzá pluszba...ITT viszont lehet ilyet venni. Sztem egy adag belefért volna az árba :((( nem tudom, miért ezen spóroltak...
A venti szerintem saját gyártmány, de biztosat csak holnap fogok mondani.

...

(#9326) Quan-Chi válasza AXisBOLD (#9324) üzenetére


Quan-Chi
őstag

elég nagy divat lett minden alkatrészt körbe aggatni LED-el , gondolom azóta szenvedsz :C , nekem pl minden világít a gépbe eleinte idegesített de most már hogy :DD átégett a retinám :DD teljesen jó :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#9327) freeapro


freeapro
senior tag

Sileo 500-ba milyen hazventit ajanlotok?
(nem ledes, nem pwm-es)
AC fankent ezt neztem ki: Arctic fan 12L
http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?cPath=3_48_69&mID=146
valaki tud halkabbat es jobbat?

(#9328) millerur


millerur
tag

Sziasztok!
Érdekelne egy ház, ami konszolidált, de jól néz ki (Enermax Über Chakra -t néztem) és elfér benne egy 30.5, 31 cm-s videókártya a vinyóktól, mindenképp kéne neki első venti és valami világítás :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9329) AXisBOLD válasza mrbig25 (#9325) üzenetére


AXisBOLD
addikt

kár, de azért jó hogy beszerezhető. ma van holnap :))

Quan-Chi: azért annyira nem gáz, de van egy-két ház amin rossz hogy nem kapcsolható ki legalább.

Aurea mediocritas

(#9330) Quan-Chi válasza AXisBOLD (#9329) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nekem is ez a bajom CM590 tetején 2 darab 14cm-es CoolerMaster venti, ráadásul LEDes ... idegesítő tud lenni, főleg hogy üveg asztalom van :K de kikapcsolni nem lehet :(((

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#9331) Habzsi-Dőzsi válasza - = Zk = - (#9319) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia Zk!

Volt ilyen házam. Jó felépítésű, masszív, tágas de sokat nem szabad tőle várni. Alsótápos kialakítás, ami megfelelő. A HDD-m (WD) nem rezonált benne. Az oldalsó venti kb. 500 rpm-en megy, hangja szinte nincsen. Passzív proci hűtéssel jó halk gépet lehet bele építeni. Kábelmenedzsmentre szinte semmi lehetőség sincs és az oldalsó venti miatt porosodik a belseje. A power led fénye picit erős. Azért adtam el mert nekem túl nagy volt, éppen hogy befért az asztalba, jelenleg Antec P182-őt használok.

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#9332) Habzsi-Dőzsi válasza freeapro (#9327) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia freeapro!

Englide: http://www.ipon.hu/webshop/group/englide/1406/

Coolink: http://www.pcx.hu/termek/coolink-swif2120p-40204

Üdv, Habzsi

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#9333) aero. válasza Habzsi-Dőzsi (#9331) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia

A Rebel felsőtápos :)

(#9334) Habzsi-Dőzsi válasza aero. (#9333) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Szia aero.!

Nem-nem :) A 9 es széria az igen.

90 fokkal elforgatott HDD kereten ül a táp.

Link: http://www.sharkoon.com/html/produkte/pc_gehaeuse/rebel12_val/index_en.html?id=8

Üdv, Habzsi

[ Szerkesztve ]

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#9335) aero. válasza Habzsi-Dőzsi (#9334) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

juj, már megint benéztem ... sok rebel 9-et bámultam, aztán ez így összeállt, elég hasonló amúgy a kinézetük. :B :B

[ Szerkesztve ]

(#9336) TROG AIR válasza Core2duo6600 (#9271) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

http://www.pcx.hu/termek/codegen-6099-ca-pfc-400w-09174
Jó ár....jó szellőzés....sok hely.....a benne levő tápot elpasszolod pár ezerért (max 3 :)
....és úgy csak 7k-ban lenne kb....szerintem....
:)

430 pozitív , 0 negatív....

(#9337) mrbig25 válasza AXisBOLD (#9329) üzenetére


mrbig25
őstag

Bezony, meg is van a ház. Jó nehéz, van benne anyag rendesen, majd meghaltam mire hazaértem vele.
Sokkal szebb, mint képeken. Tágas jól szerelhető, jó kábel-menedzsment :)
Rendkívül okosan van megoldva a vinyók elhelyezése, lényegében véve sehol nem ér fém-fémet, mindenhol gumi, vagy valami hasonló anyag (tápegységnél, ODD-nél, HDD-nél...) -> zéró rezonancia.
Előlap egy mozdulattal levehető, ez előnyös a portalanításnál.
A ventiket a címke alapján a Lian-Li csinálja. Az első 14cm-es mondhatni néma, a hátsónak viszont van hangja, mivel alapból 1500rpm-et pörög :DDD , de mondj egy olyan 12cm-es ventit, amelyiknek nincs hangja ilyen fordulaton. Ezt leszámítva én halknak mondom, de ez mindenkinél mást és mást jelent...
Képeket egyenlőre nincs időm csinálni, mert holnapra még kell egy picit programozni meg prezentálni és még sehol sem vagyok :O

Egyenlőre ennyi, ha van még kérdés, akkor várom szívesen...

ui.: volt már olcsóbb-drágább CoolerMaster, Chieftec és hasonló házam, de azt hiszem a minőség valahol itt kezdődik :K

[ Szerkesztve ]

...

(#9338) Core2duo6600 válasza TROG AIR (#9336) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez túl rövid.
Ebben nem férne el a vga m.
Amit vettem és nem fér benne el. az is vagy 5 cm el hosszabb.

Amiilyen házat keresek :
Plexi oldal.
Nagy vga férjen el benne.
Fekete szín, hdd -k 90 fokkal elfordítva.
Nagy meghajtóból, 4 férjen el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9339) AXisBOLD válasza mrbig25 (#9337) üzenetére


AXisBOLD
addikt

először is grat a házhoz! néztem egy tesztet: [link] és ez is csak megerősített hogy ezt veszem én is. végülis mindent leírtál ami érdekel :R, de ha valami eszembe jut, akkor megkereslek.

köszi a beszámolót! ha lesz kedved és időd akkor egy pár képet lőhetnél.

Quan-Chi: fújd le fekete festékkel :DDD

Aurea mediocritas

(#9340) AXisBOLD válasza mrbig25 (#9337) üzenetére


AXisBOLD
addikt

eszembe jutott valami: a 4pines cpu tápcsatit el lehet vezetni hátul?

Aurea mediocritas

(#9341) tdna


tdna
csendes tag

Axis megnéztem a videót. Szuper ház. :)
Csak sokallom.
Nem tudom ebbe belefér e egy 180mm magas proci hűtő.

(#9342) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.Van valakinek személyes tapasztalata vagy valamilyen véleménye a Thermaltake Spedo-ról?Minden infora véleményre kíváncsi vagyok.

(#9343) mrbig25 válasza AXisBOLD (#9340) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen el lehet vezetni hátul. Nekem csak 40 centis ez a vezeték, viszont egy 20cm-es hosszabbítóval pont ideális. A 24pines is mehet az alaplaptálca mögött nyugodtan, annak is van hely.
Képes beszámoló viszont csak jövhétre lesz sajna...vagy ha időm engedi, akkor péntek délután, estefelé.

...

(#9344) Henk válasza tdna (#9341) üzenetére


Henk
veterán

Milyen proci hűtő 180mm magas?

(#9345) smiti válasza Core2duo6600 (#9338) üzenetére


smiti
addikt

Ha tényleg nagy és tágas házat szeretnél, ajánlom figyelmedbe :

Ez minden igényedet kielégíti :R

(#9346) potyi23


potyi23
senior tag

Ezt a hazat neztem ki magamnak :Thermaltake Swing VB6000 SWS - stříbrný - mit szóltok hozza ??A hdd gumi talpakon ul? remelem nem sima plehek kozt !

(#9347) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Sógornak nézegetek házat, de tanácstalan vagyok... Szeretném a segítségeteket kérni! Szempontok hogy jól szellőzzön és olcsó legyen... Szereti ha tágas belűl :D (+ 4870 vga is elférjen benn)
Az olcsó alatt olyan 10- nagyon max 15 öt értek, de inkább lefelé menjünk...
Remélem tudtok pár házat ajánlani!
Előre is köszönöm, üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#9348) Quan-Chi válasza smiti (#9345) üzenetére


Quan-Chi
őstag

kár hogy ez egy nagyon pocsék külsejű ház , inkább már akkor a long verziós B-B-B :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#9349) Core2duo6600 válasza smiti (#9345) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez mind szép és jó, de ez milyen típus ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#9350) Reaper04 válasza Core2duo6600 (#9349) üzenetére


Reaper04
aktív tag

CHIEFTEC LCX-03 + plexi oldallap :R

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.