Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) aero. válasza p_adam (#8650) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

microatx házak nagyon kicsik, nem ilyen cuccokra vannak tervezve.

ha megnézed a videokártyákat, akkor láthatod, hogy még az ATX lapnál is hosszabbak. fontos még a hűtés is, jó szellős ház kell, illetve gondolj a jövőre, mert ha egyszer lecserélnéd nagyobb lapra házat is kéne venned ;)

cooler master 590
centurion 590
lancool k58
antec nine hundred

ilyesmiket ajánlok :)

(#8652) nyunyu válasza p_adam (#8648) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindenkeppen olyan hazat vennek ilyen konfighoz, amibe elore ES hatra is 12 centis venti szerelheto, mert kell a huzat a 4 magos villanyrezso hutesehez.

mATX-ben sok valasztek nincs, egyedul a CM Elite 341 ilyen.
(Giga GZ-M-nek matricazott unokatesoiba, meg a valamivel hosszabb Elite 342-be is csak 9 centis fer be :( )

Ahogy elnezem, RC341 40 centis rovidsege ellenere nem gond beepiteni egy 30 centis videokalyhat sem, mivel a floppyhelyek, felso vinyohely

mATX hazakkal az is problema, hogy altalaban 18 centi keskenyek, igy meg kell nezni, milyen brutal hutot raksz a gepbe, mert magasabbaktol nem lehet rarakni a haz oldalat, igy lonek a kenyszeritett elol be, hatul ki legaramlasnak, sokkal rosszabb hofokok lesznek oldallap nelkul.

[szerk:]Elite 341-be viszont nem lehet 25 centi mely Asus alaplapot rakni, nem fog elferni tole a vinyo, tul rovid a haz. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8653) elfelejtette válasza nyunyu (#8652) üzenetére


elfelejtette
veterán

CM Elite 33x széria is csak 185mm széles, mégis azt írták az itteni tesztben, hogy 166mm magas hűtőt lehet belepasszírozni...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8654) total90


total90
veterán

Hello!

10-15 000 forint között kellene nekem egy jó ház. Kritérium, hogy a tép alul legyen. Mit ajánlatok? A CM 590-et nézegettem de annyim pénzem nincs. Egyébként lehet az, hogy valóban 23 000 forint legyen az a ház :F Ipon-on néztem...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8655) nyunyu válasza total90 (#8654) üzenetére


nyunyu
félisten

Hja, ev elejen elfogyott nagykerbol az 590, igy kenytelenek voltak draga €/$ mellett hozatni, emiatt ev elejen nagyon felment az ara, de azota elfogyhatott, mivel nemreg csokkent a nagykerara. (~19k)
Csak szerintem az Ipon elfelejtette frissiteni az arlistajat.

[szerk:]Hopp, mar megint nincs 590 a nagykerben :(
Viszont van alsotapos Gladiator olcsoert.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8656) total90 válasza nyunyu (#8655) üzenetére


total90
veterán

Tetszik ez a Gladiator 600... de azt is 17 000-ért találtam most. Nem baj, egy kicsit várok, hogy legyen pénzem és megveszem. Köszi a segítséget :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8657) p_adam


p_adam
addikt

Tetszik neked is ez a Gladiator 600, a két plusz hűtőt honnan érdemes beszerezni?

(#8658) total90 válasza p_adam (#8657) üzenetére


total90
veterán

Nekem vannak Noktuna ventijeim, azokat rakom majd a házra...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8659) Snake28


Snake28
tag

Sziasztok. Nem tudom mennyire off, lehet valakinek hasznos lesz, de vettem egy ilyen okosságot az Asus Vento házamba.

Thermaltakea2309

Mind a 3 vinyó bele került. Mind a 3 vinyónál mínusz tíz fok! Előzőleg igaz hogy nem voltak hűtve, de nagyon baba kis cucc és a ventije is halk.

(#8660) killer1203 válasza Tothgera30 (#8647) üzenetére


killer1203
senior tag

Ebbe a noname házba alig férek ami most van :)

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#8661) p_adam


p_adam
addikt

Jelen állás szerint úgy tűnik hogy inkább egy AM3-as alaplapba ruházok be, ebben az esetben is ugyanazok a házak az ajánlottak? Mi a helyzet a tápegységgel, azt külön topikban kérdezzem? :)

(#8662) nyunyu válasza p_adam (#8661) üzenetére


nyunyu
félisten

Haznak tokmindegy, hogy milyen procihoz raksz bele alaplapot, amig az alaplap (m)ATX formatumu. (nyilvan mATX hazba nem fer el ATX lap, de forditva belemegy)

Tapnak meg van kulon topikja, ahol leirod, hogy milyen lapba hany lapos rezsot epitesz+videokalyha tipusa, kb. mennyi a keret, aztan kapsz par alternativat.

Ja, azt sem art a kerdesfeltevesben tisztazni, hogy hagyomanyos vagy alsotapos hazba szanod, mivel az utobbiakhoz hosszabb vezetekekkel ellatott tap kell, nem fogunk pl. AC Fusion 550R-t ajanlani CM690-be :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8663) picur220


picur220
veterán

Sziasztok! Bocs, hogy nem olvasok vissza párezer hszt, inkább felteszem a kérdésem:
Gépház márkában milyet érdemes venni? Nekem lehetőleg egy olcsó kéne, ne kazán fog belemenni, csak egy 80k-s rendszer. HIS IceQ4 HD4850 kártya és AMD Athlon2 X2 240-es proci menne bele, gyári hűtővel. A ház táp nélkül kéne, tápot külön fogok venni, egy FSP ATX400PNF-et. Szóval ennek függvényében milyen házat vegyek?
A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#8664) nyunyu válasza picur220 (#8663) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsoert a CM Elite 33x szeriat szoktuk ajanlani. (vagy a Gigabyte GZ-X-eket, ami elolapot leszamitva ugyanaz.)

Hogy ezeken belul melyiket veszed, az mar egyeni izles dolga.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8665) sziking00 válasza nyunyu (#8664) üzenetére


sziking00
csendes tag

üdv
látom az CM Elite sokszor javasolt
az aercool extrem Engine t3 nál is jobb?

(#8666) nyunyu válasza sziking00 (#8665) üzenetére


nyunyu
félisten

Te kerdeztel olcso hazat, t3 ennel 5k-val dragabb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8667) sziking00 válasza nyunyu (#8666) üzenetére


sziking00
csendes tag

jogos :)
15 ig elmeennék max
akkor ugy kérdem 15 ig mit ajánlasz?

(#8668) picur220 válasza nyunyu (#8664) üzenetére


picur220
veterán

335-ös nem tűnik rossznak. Láttam XDL-eket, azok milyenek? Nekem nagyon tetszenek és olcsók, csak szellőzés szempontjából nem tudom, mennyire jók. Adnak hozzá egy ventit alapból, asszem az oldalán van. Pl van az XDL Happy 4B meg a Hero 22BK, ami tetszik, és elég olcsó, coolermaster - 2-3k.

(#8670) nyunyu válasza picur220 (#8668) üzenetére


nyunyu
félisten

Láttam XDL-eket, azok milyenek?

Papirvekony femhalmaz, szereleskor instant elverzesveszely.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8671) p_adam


p_adam
addikt

Jelenleg honnan lehet olcsón szerezni Cooler Master 690-et? Ha nem találok olcsón, akkor meg a HAF 922-n gondolkodom.

(#8672) Snake28 válasza nyunyu (#8670) üzenetére


Snake28
tag

Off de : Instant elvérzés veszély a wd vinyók széle is :Y :B

(#8673) nyunyu válasza Snake28 (#8672) üzenetére


nyunyu
félisten

Passzolnam, WD vinyom utoljara 20GB-s volt, fogalmamsincshanyeve. :B
2002 januarban vettem a 60GB-s Barracuda IV-t, szoval meg az elott...

Ev elejen nezegettem amugy a Caviar Black 1TB-t, de annyival nem jobb, mint amennyivel tobbet kertek erte a Samsung F1-nel, igy inkabb a Samsungra voksoltam.
(Elotte Hitachi hivo voltam, 3x180GXP, 7K250, 2xT7K250, aztan a P7K500 kiabranditott belole :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8674) greg863


greg863
csendes tag

Saját tápos ION rendszerhez ModeCom Feel 202 miniITX számítógépház eladó táp nélkül. Érdeklődni a publikus mailcímen lehet!
Ára 6500 Ft.

(#8675) picur220 válasza nyunyu (#8670) üzenetére


picur220
veterán

Köszi az infót, akkor marad az elite 33x széria.

(#8676) CriticalHit válasza p_adam (#8671) üzenetére


CriticalHit
őstag

16,8 szerintem jó ár...
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8677) p_adam válasza CriticalHit (#8676) üzenetére


p_adam
addikt

Láttam, de azt nem szeretem mikor nem lehet tudni mikorra érkezik meg.

Egyébként minél többet olvasok a témáról annál jobban elbizonytalanodok. Ugyanis ahogy olvastam ez a CM690 nem éppen a leghalkabb ház, nekem pedig ez is fontos lenne.

(#8678) CriticalHit válasza p_adam (#8677) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ha hangszigetelt házat keresel, akkor Antec P182, viszont nem olcsó kategória...sajnos

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8679) sziking00 válasza CriticalHit (#8678) üzenetére


sziking00
csendes tag

üdv
Ha az AEROCOOL ExtremeEngine 3T nem jo akkor ebben az árkategoriában tudsz jobbat ajánlani?
valoszinü ez lesz a konfig :
FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC
Asrock A780GM-LE
AMD Athlon II X2 245 2.9GHz AM3
2 Giga ram
előre is köszi a választ

(#8680) CriticalHit válasza sziking00 (#8679) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nem vennék Aerocool házat,a gyenge minősége miatt. Sokkal jobb házak ebben az árkategóriában:
- CM Elite 341,
- Gigabyte Triton
- Antec NSK 4000
- CM 690, 2k-val drágábban, de szerintem megéri

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8681) aero. válasza CriticalHit (#8680) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

egyetértek :K

(#8682) sziking00 válasza CriticalHit (#8680) üzenetére


sziking00
csendes tag

köszi a gyors választ :)
nekem mint laikusnak meglepö hogy a T3 on van az a nagy venti de ezek jobb házak :)

(#8683) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Cooler Master Centurion 5 házról mi a véleményetek, az adatlapomon lévő konfig menne bele. 7-8k-t megér ugye?!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8684) nyunyu válasza MZsoltee (#8683) üzenetére


nyunyu
félisten

Belefer.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8685) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Szeretnék valami olcsó,de jó minőségű házat venni,amiknél még az ár mellett fontos lenne a szerelhetőség,és a szellőzés.A következőket néztem ki
CM RC-331 9900ft
Aerocool Nitron Silver 12000Ft

Válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#8686) CriticalHit válasza MZsoltee (#8683) üzenetére


CriticalHit
őstag

A 80 mm-s venti elöl gyengus, 92-es vagy lassan forgó 120-as jobb választás, pl a CM Centurion 532/534, vagy olcsóbban a CM Elite 330-334.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#8687) aero. válasza Dark KillerX (#8685) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szerintem egy CM Elite 335, szebb, mint a 331 és olcsóbb :)

(#8688) picur220 válasza aero. (#8687) üzenetére


picur220
veterán

335-öst jónak mondják, és nekem kurvára tetszik, valszeg azt fogom venni az új gépemhet!:D :K

(#8689) sziking00


sziking00
csendes tag

én még vacilálok 335 vagy 690.... :U

(#8690) aero. válasza sziking00 (#8689) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

690 egyértelműen, ha van rá pénz :K

[ Szerkesztve ]

(#8691) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Lenne egy újabb kérdésem .
Szóval a kérdés tárgya: Cooler Master HAF 922.

Tapasztalatok róla? Megéri a többletköltség a cm rc 690-hez? Vagy egyszerűen csak nagyobb, meg újabb, ezért drágább? :)

(#8692) aero. válasza dangerzone (#8691) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szebb. nagyobb, masszívabb, szerintem megéri :K

(#8693) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Tudnátok ajánlani egy olyan házat aminek a power gombja nem elöl van vagy reteszelhető?!
A csepp fiam bármikor ha kedve tartja kikapcsolja és ez nem mindig okoz örömet,legalábbis nekem.
A windowsos gomb átkonfigurálást a legvégére tartogatnám,meg már kezdem kinőni az ASUS házikót.
Kösz és üdv

(#8694) aero. válasza hfrankee (#8693) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a cm690-nek jobboldalt van, vagy egy jobb megoldás lehet az ajtós, pl.a chieftech csinálja a legtöbb ajtóval szerelt házat.

(#8695) sz.j válasza hfrankee (#8693) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a tetején lévő gombok megfelelnek, akkor hosszútávra is jó alternatíva lehet a HAF922 házikó.
Bár nem tartozik a legolcsóbbak közé.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8696) nyunyu válasza hfrankee (#8693) üzenetére


nyunyu
félisten

BIOS-ban beallitod (*), hogy aramszunet utan azonnal kapcsoljon be az alaplap, power gombot meg be se kotod?
Ekkor a tap fokapcsolojaval tudod bekapcsolni a gepet, mint a regi szep AT-s idokben.

Oprendszerbol shutdown attol meg megy.

*: alaplapod luzergajdjanak 44-45. oldala szerint Power Management-ben AC Back Function neven talalod, Full-ON-ra kell allitani, hogy automatikusan bekapcsoljon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8697) aero. válasza nyunyu (#8696) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

elég az is, hogyha beállítja ctrl+esc-re, vagy space-re, nem kell hátul nyúlkálni.

(#8698) nyunyu válasza aero. (#8697) üzenetére


nyunyu
félisten

Giga lapot nem lehet USB billzetrol bekapcsolni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8699) hfrankee válasza aero. (#8694) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ennek a chieftechnek utána nézek.
Kösz

(#8700) hfrankee válasza sz.j (#8695) üzenetére


hfrankee
senior tag

Köszönöm uram, de ha ennyibe kerül a lekapcsolgatás akkor inkább kapcsolgassa :D

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.