Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Spenike


Spenike
tag

Hali skacok

Most akrok anni valami értelemes házat.
Ezt néztem ki:
Sharkoon T28
[link]
Ebben az árkategóriában max! 18k
van másik szerintetek jó ház?

(#30502) boxos23 válasza Spenike (#30501) üzenetére


boxos23
aktív tag

Én is ezt vettem nekem frankó

moderalva

[ Módosította: doc ]

(#30503) #98593280 válasza Spenike (#30501) üzenetére


#98593280
törölt tag

Igen van:
BITFENIX Shinobi
Gigabyte Alpha Sumo
Xigmatek Alfar
CORSAIR Carbide 200R
IN WIN Mana 136
IN WIN Dragon Slayer
Zalman Z9/Z11
NZXT Tempest 410/210 Elite

Szerintem a T28 a legrosszabb házak között van, amit 18eFt-ért vehetnél. Vékony lemezből gyártják, szerkezetileg egy elcseszett konstrukció, instabil, inog mozog.

(#30504) #98593280 válasza boxos23 (#30502) üzenetére


#98593280
törölt tag

Megmozgattad??
Ugyanúgy instabil, inog, kileng, nyikorog, majd szétesik mint ez a P183 Antec: katt

(#30506) boxos23 válasza #98593280 (#30504) üzenetére


boxos23
aktív tag

Megmozgattam és nem is mozog annyira.Szerintem szinte minden ház mozog minimálisan ha nincs rajta oldallap ami merevítse.
Amúgy meg hadjuk már ezt a sharkoon ház dolgot, én ezt vettem és nekem jó.
Ha meg másnak irok azt moderálják érdekes!! ez a topik azért van hogy segítsünk egymásnak, vagy nem??
Le lehet róllam és a házamról szállni mindenki olyat vesz ami neki tetszik és amire pénze van.
Én nem vagyok szakértő az te vagy te tudod mi a jó és mi nem, ezt aláírom de nem kell olyat erőltetni hogy azt ne vegyed mert sz@r, elmondod a véleményed rólla és kész ha az illető azt veszi lása maga kárát. Igy van vagy nem ?

(#30507) Pug válasza boxos23 (#30506) üzenetére


Pug
veterán

Főleg, ha oldallap nélkül, csak két sarkára állítod a házat, akkor lehet tekergetni rendesen. Jó persze, a jó öreg Casetek 1020-as az egy milis acéllal, na azon konkrétan ülni is lehet. Mondjuk 18 kiló üresen... :DDD

(#30508) boxos23 válasza Pug (#30507) üzenetére


boxos23
aktív tag

Látom valaki lássa valamenyire miről is beszélek.
Egy házat nem azért veszek hogy tekergessem meg üjek rajta.

(#30509) #98593280 válasza Pug (#30507) üzenetére


#98593280
törölt tag

tobb olyan hazat fel tudnek sorolni. ami kb. 6-7 kg es stabil. a stabilitas mastol is fugg. nem csak az anyagvastagsagtol es a sulytol. lasd nehez antec p183 instabil. az uj konnyu sharkoon rex3 meg stabil.

(#30510) Pug válasza #98593280 (#30509) üzenetére


Pug
veterán

Persze, a stabilitás az anyagvastagságtól és a szerkezettől függ. De az is egyértelmű, hogy levett oldallappal, a 10 kiló alatti házak 90%-át meg lehet tekergetni a videón látott "módszerrel".

(#30511) RVR400 válasza Pug (#30510) üzenetére


RVR400
veterán

Nem a tekergetés tényével van igazából a baj, hanem a mértékével. :) Nem éppen normális, ha ilyenkor paralelepipedon alakot vesz fel egy egyébként téglalap alapú hasábra gyártott házikó.

(#30512) #98593280 válasza boxos23 (#30508) üzenetére


#98593280
törölt tag

A hozzaszolasaid es a helyesirasod alapjan tinedzserkorunak tippellek. Lehetseges h kesobb majd erettebb fejjel maskent latod ezt a dolgot. mindenesetre a stabilitas szerintem fontos jellemzoje a hazaknak es en figyelembe fogon venni a tovabbiakban is. tobbek kozott azert is. mert egy instabil hazban mukodes kozben mozgatva akar zarlat is keletkezhet.

[ Szerkesztve ]

(#30513) Beretvás válasza Pug (#30510) üzenetére


Beretvás
addikt

A 10 kiló felettieket is meglehet, nekem a TT Armorom is inogós volt és az 10+ kiló. de mondjuk beleszereltem aztán nem tekergettem tovább..Aláírom , hogy inogós volt mert megnéztem, használtam és attól még faja volt.. Mondjuk a cm 692 nem vettem észre , hogy inogós lenne, bár üresen el is felejtettem megcsavargatni.. ;] Most meg már nincs kedvem szét szedni. :U

(#30514) kromatika válasza #98593280 (#30512) üzenetére


kromatika
veterán

"mert egy instabil házban működés közben mozgatva akar zárlat is keletkezhet." ez ki zárt.Ha fenn vannak az oldallapok ,nem lehet olyan instabil,egy ház sem,hogy zárlat keletkezzen.És valószínűleg nem az a felhasználók célja,hogy minél jobban megpróbálja csavargatni a házat.Amúgy ez a csavargatós téma eléggé fura kezd már lenni.Ha egy ház feltett oldal lapokkal masszív,szerintem az a lényeg.mert többnyire úgy használjuk.Persze mindenkinek szíve joga,hogy ha őt megnyugtatja,hogy az ő háza lapok nélkül is hű de masszív.Akkor is ha soha nem lesz megcsavargatva,vagy napi szinten hurcolászva oldal lapok nélkül.

(#30515) valentin94


valentin94
csendes tag

Üdv. mindenkinek ! Szeretném segítségeteket kérni, végre összegyűjtöttem egy bizonyos összeget amit szeretnék számítógép alkatrészekre költeni. Van egy lehetőségem, régi számítógépem háza és hozzá egy táp,
Na most a kérdés az lenne hogy az alábbi alaplap : http://www.asus.hu/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H61M_LX_PLUS_R20/
-> ilyen procival INTEL PENTIUM G860 3.0 GHZ LGA1155 3MB INT.VGA DOBOZOS (ha kompatibilis télleg az alaplappal ebben is kérnék segítséget)
stimmelne e a házamba ha méretek jók vagy mitől függ ?
a táp Trust PW-5110 370W PSU 370 Wattos kérdés hogy videókártya nélkül elég lenne ehez a géphez.

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta. Várom segítségeteket. Üdv. Valentin

[ Szerkesztve ]

(#30516) boxos23 válasza kromatika (#30514) üzenetére


boxos23
aktív tag

Egy piros pont ide :)
De én már ebből inkább kiszállok.

(#30517) RVR400 válasza kromatika (#30514) üzenetére


RVR400
veterán

Az a baj, hogy egy idő után az ilyen házakkal rezonancia problémák is eljönnek, és szereléskor mozgatod a házat, egy-egy szerencsétlenebb mozdulatnál lehet olyan nyeklése a cuccnak, hogy az alaplap akkorát fog hajolni, hogy valahol megreped. Sajnos volt már nálam ilyen sikeresen hajlított panelú lap, amit ha kiékeltem az egyik sarkán, akkor jó volt, ha nem ékeltem, akkor meg nem akart beindulni. Nyilván, ha valaki nem ilyen szellemben gondolkozik, annak teljesen mindegy, hogy nyeklik vagy nyaklik az egész.
Egyébként pedig a probléma lényegében a Sharkoonnal nem az, hogy alapvetően szar, mert egy Codegen, Kolink, Mercury ház is az, csak azok töredékáron szarok, és abban a kategóriában nincsenek is jók. Viszont a nem nagyon drága, de mégsem olcsó kategóriában első blikkre fel lehet sorolni 5 másik gyártót, ami fillérre pontosan annyiért két kategóriával jobb minőséget képvisel. És most eltekintettünk mindenféle lelki, érzelmi tényezőtől, pusztán arra kerestük a választ, hogy mi jó, és mi nem az.

(#30518) Pug válasza RVR400 (#30517) üzenetére


Pug
veterán

egy-egy szerencsétlenebb mozdulatnál lehet olyan nyeklése a cuccnak, hogy az alaplap akkorát fog hajolni,

Igen, ha talpal "szereled" azt a házat akkor igen. Ennyi "okosságot" is ritkán "hall" az ember. Persze, hogy jobb egy "atom" stabil ház. De azért ilyeneket nem kéne kitalálni... mert ez már a vicc kategórián is túlmutat. :U

[ Szerkesztve ]

(#30519) boxos23 válasza Pug (#30518) üzenetére


boxos23
aktív tag

Neked is egy piros pont mint az előző kollégának.

[ Szerkesztve ]

(#30520) kromatika válasza RVR400 (#30517) üzenetére


kromatika
veterán

Nálam is volt már hajlított panelú lap,de az nem a háztól,hanem attól hajolt meg ,mert a kolléga 1 kg-os cpu hűtőt használt rajta,de nem rakta fel a hátlapi merevítőt.az hogy a sarkoknál instabil a ház,semmi köze ahhoz hogy a lap normál(értsd nem direkt csavargatós)normál ház mozgatástól meghajolgat.ilyen nincs.Szerelés közben sem. :( Én is sok házat használtam,teszteltem szereltem az elmúlt 2 évben, többek között Antec,Akasa,CM,Revoltec,Sharkoon,TT stb.. a kezdő és a felső kategóriáig.példa képpen haverom megkért hogy mATX ház kellene neki ,de nagyon fontos az alsó táp,alaplapi kivágás,porszűrők,ssd keret,kábel elvezetés,elfordított vinyó keret,160mm magas hűtő,és hosszú vga is be férjen.és minél jobb hűtés.Mind ez max 15000Ft-ért.Kinézte magának az Aerocool PGS QS-202-at.Mondtam neki hogy én már szereltem,és nem rajongok az anyag minőségért inkább vegyen Fractal Design Define Minit plusz 10 000ft-ért..De neki az már drága volt.Nos megvettük,össze raktam neki,és az oldal lapok nélküli nyeklő ház,az oldal lapokkal stabil volt.A teteje is vékony anyag a venti helynél,de oda raktam egy 14cm-es ventit és úgy már sokkal stabilabb.Boldog volt mert 15 ből kapott egy nagyon jól szellőző,jól szerelhető, mATX házat(elől felül 14cm!hátúl 12 cm venti)ami kiváló szolgáltatásokkal rendelkezik(a fent leírt kritériumok mindegyike)Azt mondta őt nem érdekli hogy instabil,mert egy helyen fog állni a ház,és így oldallapokkal amúgy sem instabil.Többet ér neki a ház szolgáltatásai,és a kiváló szellőzés.Ezt csak mind azért írtam le,hogy azért nem lehet lefikázni egy házat,mert megcsavargatjuk oldallapok nélkül,és ha mozog akkor szar,(oldal lapokkal stabil)és nem ajánlott,ami meg nem mozog na az király.Vicc kategória hogy pl Antec P182,P183ról kérdez valaki,és rögtön benyomják a videót ahol megmozgatják.És akkor ugye szar.Közben külföldi tesztek tucatjában,majd maximális pontszámot kap.Az NZXT Tempest 410 ,meg nem mozog,és az ajánlott.Mintha ha egy kategória lenne a két ház.Ez vicc

[ Szerkesztve ]

(#30521) #98593280


#98593280
törölt tag

En hazakat tesztelek. Az olvasoim nagy resze pedig tovabbra is elvarja tolem az objektivitast. Azok a hazak pedig melyek instabilak lesznek, negativ pontszamot fognak kapni a jovoben is, markatol, erzelmektol es kivulallo egyeni velemenyektol fuggetlenul.

(#30522) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy viszonylag olcsó (max. 10.000) ATX-es házat, amely nagyon jó szellőzéssel bír? A házban majd egy Intel Core i5-3470-et és egy Radeon HD 7870-et kell majd jól hűteni.
Egyelőre ezt néztem ki. Mennyire lenne jó vétel? Számomra az anyagminőség nem olyan lényeges, a legfőbb, hogy jó légáramlást lehessen benne csinálni, hogy a VGA és CPU a nagy nyári melegben se süljön meg.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30523) szben05 válasza huskydog17 (#30522) üzenetére


szben05
tag

Bitfenix Merc Alpha
De egy ilyen gépet azért illene egy jobban felszerelt házba tenni.

(#30524) huskydog17 válasza huskydog17 (#30522) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Jaj lemaradt a link, bocsánat. Na szóval ez volna az, amit kinéztem, mert elől és hátul is lehet 12 cm-es ventiket szerelni. Itt a hivatalos termékoldal.

szben05: Ez a Bitfenix Alpha nagyon jónak tűnik, csak sajnos nem találom a PCX-nél. Arról esetleg tudsz valamit, hogy Iponnál vagy PCX-nél lehet e kapni ezt a Bitfenix házat?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30525) szben05 válasza huskydog17 (#30524) üzenetére


szben05
tag

Nem hiszem ez a GZ-M1 olyan jól hűt, mert alul, felül zárt, és csak max 9-es venti megy bele.
A Merc Alpha ShellKretor tesztjében első lett. Egyébként miért baj az, hogy ott nem kapható? Egyébként régebben lehetett kapni az iponban, mostanában valamiért nem.

[ Szerkesztve ]

(#30526) huskydog17 válasza szben05 (#30525) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A PCX-es linket elrontottam, ott a GZ-X5-öt akartam linkelni, de a Gigabyte oldalt jól linkeltem.

Amúgy a tesztben azt írják, hogy instabil. Ez mit jelent? AZ nagyon nem lenne jó, ha imbolyogna az alapból nem túl nagy asztalomon. A PCX és Ipon azért volna fontos, mert a kettő közül valamelyiknél veszem meg az összes hardvert úgy, hogy rakják is össze és teszteljék le, ne kelljen a házat máshonnan beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30527) szben05 válasza huskydog17 (#30526) üzenetére


szben05
tag

Ez már jobb, de ha jól látom a hivatalos oldalon azt írják, hogy nincs benne egy venti sem. Ez természetesen plusz pénz. És ha már itt tartunk nézd meg a Xigmatek Asgard Prot, lehet kapni iponban és gyárilag két ventivel adják. Egyébként az iponos összeszerelésre szoktak panaszkodni.

(#30528) lipido válasza huskydog17 (#30526) üzenetére


lipido
senior tag

Onnan ez sztem jobb!! :R

(#30529) Grave_444 válasza lipido (#30528) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az FD Core 1000 jó kis ház, anyagminőségre sem olyan rossz, de a gyári ventik hangosak benne.
Kéne venni hozzá egy átalakítót, ami 7/5V-ra szabályozza.

(#30530) lipido válasza szben05 (#30527) üzenetére


lipido
senior tag

Az a baj az asgard pro-ba (és eleve a máshonnan rendelésbe annk, aki pl a pcx-ből rendel) hogy sok lesz... nem maga a ház, hanem a többlet. Ha vidéki az illető és kiszállítatja akkor az 14k (mindenel együtt) Lehet h 14k-ból már jobb kijön onnan, ahol eredetileg is nézegeti a cuccost:) Ördögi kör ez:)

(#30531) huskydog17 válasza szben05 (#30527) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hát Asgard Pro-t én az Iponnál nem találtam, de az Asgard II és III is nagyon jónak tűnnek, azokat mondjuk csak egy ventivel adják, de az 12 cm-es.

lipido: Köszi, de az általad linkelt Fractal Design alapból kiesett, mert nem ATX-es. A házat természetesen nem külön venném, így nem kerülne semmibe a kiszállítás. A többi hardverrel együtt venném.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#30532) szben05 válasza huskydog17 (#30531) üzenetére


szben05
tag

Tényleg nincs, pedig tegnap még volt.

(#30533) Slyer


Slyer
senior tag

helóheló!

15 ezer ft körül szeretnék valami házat újítani, nem tudom ilyen árkategóriában van e valami lehetőségem az elvárásaim alapján.

A lényeg:

Könnyen szerelhető, jól kábelezhető (legyen hátul hely faszán elvezetni a kábeleket), jó ha az alaplap kiszedése nélkül tudom levenni a proci hűtőt. nem tudom ebben a kategóriában mennyire várható el minőség, de értelem szerűen jó ha nem akar szétesni.

a kinézet másodlagos szempont ezek mellett, de azért ízléses legyen :)

köszi!

(#30534) szben05 válasza Slyer (#30533) üzenetére


szben05
tag

Nekem elõször a Zalman Z9 jutott eszembe, nagyon jó ház, 15 körül meg pláne.

(#30535) Slyer válasza szben05 (#30534) üzenetére


Slyer
senior tag

köszönöm a gyors választ.

Igazából jelenleg van egy CM690-em, és nincs velem komolyabban bajom, nem tudom megérné e lecserélni.

Vélemény?

(#30536) Grave_444 válasza Slyer (#30535) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Miért akarsz másik házat?
Szerintem 15-ért nincs nagyon jobb nála. Bár nem tudom milyen szempont alapján keresel másikat.

(#30537) Beretvás válasza Slyer (#30535) üzenetére


Beretvás
addikt

Cseréld le az új 692 re az jobb.. ;] :P

(#30538) Slyer


Slyer
senior tag

a jobb kábel menedzsment reményében cserélnék, lehet marad ez, aztán ha látok valamit ami tetszik nagyon jó árban arra befizetek :)

(#30539) drunkyboy válasza Beretvás (#30537) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Az tényleg jobb, de már egy kicsit 15k felett van.

Slyer: A 690es is egy sikeres CM fejlesztés, de 15ért kapsz jobbat helyette. Neked kell eldönteni, hogy marad a jól bevált kuckó még egy darabig, vagy lecseréled egy újabbra. A Zalman ilyen áron nagyon jó alternatíva helyette.

(#30540) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Jelenleg van egy Cooler Master CM 690-es házam, a régebbi típus, nem az új 690 II Advanced. Milyen érvek szólnak az új típus vásárlása mellett ha még a régi teljesen jó állapotban van? Cikket itt ph-n természetesen elolvastam, de saját véleményetekre is kíváncsi lennék.
Köszi előre is!

Szerk.: Látom éppen most volt egy ilyen kérdés. Tudnátok nekem érveket mondani amellett, hogy miért éri meg lecserélni? (pl. USB 3.0 nem feltétlen számít nálam)

[ Szerkesztve ]

(#30541) Slyer válasza drunkyboy (#30539) üzenetére


Slyer
senior tag

igazából meg vagyok vele elégedve, lehet maradni fog még egy darabig :) amúgy 690 II -ről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#30542) norci84 válasza huskydog17 (#30524) üzenetére


norci84
tag

Rendelj innen!!!KATT

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#30543) Beretvás válasza Halfer (#30540) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha arra gondolsz , hogy az új 692 mellett mis szól a régi 690 ellenében akkor sorolom..:

1 fekete belső
2 ventillátor rácsok eltávolítva
3 kiszedhető hdd keret " bár nem tudom , hogy a régiben kivehető e"
4 szebb külső
5 usb 3
6 hd dokkoló
7 azt hiszem a 690 be csak 12 es ventik mennek ebbe meg 14 esek is..

Slyer: az , hogy JÓ..masszív, halk, jól szerelhető elég tágas.

[ Szerkesztve ]

(#30544) Merlinclub válasza huskydog17 (#30524) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Merc Alpha itt is találsz

[ Szerkesztve ]

(#30545) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Amúgy meg nem értem, hogy egyesek miért is olvassák ez a topikot, ha csak olyan hozzászólásaik vannak, melyekkel folyton folyvást megkérdőjelezik a hozzáértő szakik tapasztalatokon alapuló tudását? Ha meg nem tetszik a fórumon folytatott beszélgetés, akkor jobb lenne ha nem is okoskodnának bele, mert már nagyon zavaró ez szinte nap mint nap.
Persze bárki ajánlhat, elmondhatja véleményét a házakról, akár saját házáról is (amit persze a legjobbnak tart mert pl 18k volt és még világít is, meg a havernál láttam és nagyon kafa, stb), de ne kérdőjelezze már meg annak a tudását, aki már vagy 50-et szerelt, tesztelt és vette a fáradtságot, hogy ismertetőt, cikket írjon mindről.

(#30546) RVR400 válasza Pug (#30518) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát Te még sosem fektettél el úgy semmit, hogy éppen alatta maradt egy csavarhúzó vagy valami. Én kérek elnézést, hogy az én ismeretségi körömben nincsenek ilyen pedáns emberek! :C :R

(#30547) #98593280 válasza kromatika (#30520) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az Antec P183 v3 40eFt
A Tempest 410 15eFt
valóban nem egy kategória...
Ár alapján kb. 3x jobb háznak kellene hogy legyen az Antec P183?
Szerintem nem jobb annyival, sőt, én csalódtam benne.
Annak ellenére, hogy 1-es anyagból van, igen, instabil, ahogy a videón is látszik.
Elgondolkodtató, hogy hogyan lehet ilyen vastag anyagból, szerkezetileg ilyen gyenge házat alkotni. Így...
Nem érdekel melyik külföldi site hozza ki kiváló háznak,
szerintem nem az, én legalábbis 40eFt-ért biztosan nem ezt venném.
Miért?
- Hátul van csak 2 db gyári venti, elöl nincs, még a vinyónál sem, ezért a vinyó hűtése gyárilag nulla.
- Gyárilag a ház hűtése gyenge
- Szürke oldstyle a belseje
- a táp alulról nem tud szellőzni, csak 1 centis hely van alatta és lényegében a ház belsejéből szívja a langyosabb levegőt
- a HDD blokkot nem 90 fokkal elforgatottak, a HDD kábelek belelógnak az alaplapba.
- a wiring space csak 16 mm, bár való igaz, nagyon nem volt rá szükségem
- az oldallapok hagyományos csavarhúzóval vehetőek csak le
- az alaplapi tálca gyenge
- a tálca hátuljára nem lehet rögzíteni a kábeleket
- csak 1 db SSD-t lehet gyárilag beletenni
- szokatlan szerelési módok
- a PCI takarólemezek rögzítéséhez csavarhúzó kell
- dög nehéz a ház
- ha nyitva az első ajtó, ez sem halk

Az NZXT Tempest ehhez képest sokkal több pozitívummal és még kevesebb negatívummal bír, ráadásul barátságos áron van. Én sohasem adnék ezért az Antec-ért 40-et. Egy tucat másik ház lenne előtte, ha nem több, amit 40k körül vennék.

Szóval nincs itt semmiféle vicc...

[ Szerkesztve ]

(#30548) RVR400 válasza drunkyboy (#30545) üzenetére


RVR400
veterán

Sajnos a tipikus magyar mentalitás és gondolkodásmód mindig "felülkerekedik" az empirikus út végigjárásán alapuló eszmefuttatásokon.

(#30549) Halfer válasza Beretvás (#30543) üzenetére


Halfer
tag

Köszi szépen a válaszodat! Sima 690-nel összehasonlítva gondolom a tágassága és szerelhetősége nem akkora változás, hogy megérné váltani, ugye? A többi előny nem szempont számomra.

[ Szerkesztve ]

(#30550) huskydog17 válasza norci84 (#30542) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Kösz, de nem, itt olyan árak vannak CPU fronton, ami még viccnek is rossz.

Merlinclub: az árgépet magamtól is megtaláltam, de kösz. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.