Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) kromatika válasza #98593280 (#31347) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem is.raktár söprés :DDD

(#31352) jim bcs válasza soultrapp (#31350) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"van kis könyv a laphoz mit hova kell kötni de te döntsd el egyszer meg kell tanulni" igen egyszer nem árt megtanulni mert magadnak szebben fogod elrendezni a kábeleket és nem bonyolult dolog :) és annál élvezetesebb nincs is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#31353) and1ao válasza jim bcs (#31352) üzenetére


and1ao
őstag

Szívemből szóltál legjobb mikor az új hardvereket bontod ki a antistatikus zacsi-ból és megérinti az orrodat a hardver illata és elkezded összerakosgatni a "legót"

Guild Wars2!

(#31354) Dromi válasza soultrapp (#31350) üzenetére


Dromi
tag

Megbeszéltem, hogy rakják csak ők össze, mert övék a felelősség ha baki van^^. Anyám felhívta az egyik ismerősét, és ő is azt tanácsolta, hogy ők csinálják meg^^ . Max odaírom a rendelésnél, hogy igényesen csinálják^^ :Y . Ha már ennyit fizetek, nem kell sietni. :R

[ Szerkesztve ]

(#31355) #98593280 válasza nemtabo (#31348) üzenetére


#98593280
törölt tag

Fel kell tölteni az összes notit, meg tabletet meg okostelcsit, egy fél tucat eszközzel legalább egy hétig lehet Angry Birds-özni amíg le nem merülnek:)

(#31354) Dromi: Te amúgy hány éves vagy 12?:) Tesznek magasról az ájponban a te kérésedre és kommentjeidre, legnagyobb vágyuk hogy karácsony előtt pár nappal a te kis gépedet kábel menedzsmenteljék... összehányják aztán meló végén irány sörözni...

[ Szerkesztve ]

(#31356) jim bcs válasza and1ao (#31353) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD ne is mondd mert mindjárt kikapcsolom a gépet és szétszedem meg összerakom :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#31357) Dromi válasza #98593280 (#31355) üzenetére


Dromi
tag

Hú nemá, ez komoly?

(#31358) vendingo válasza Dromi (#31339) üzenetére


vendingo
veterán

Kis regényt tudnék írni róluk. Már több mint fél millát ott hagytam náluk, de 1 rendelést leszámítva mindig szidtam őket.

Kábelmenedzsmentes házba az alaplap fölött feszülnek a kábelek. (még soha nem vettem tőlük kultúráltan összerakott gépet, többet nem is fogok, inkább én összerakom)
A ventik úgy voltak beszerelve, hogy egymás áramlását gátolták.
Olyan cuccot is beszereltek, amit nem is tettem bele a gépösszerakónál, hanem külön tettem a kosárba. Ez többször is előfordult, és baromi kellemetlen azzal kezdeni, hogy kiszerelem a nem kívánt alkatrészt.
A garanciális ügyintézéssel is volt már probléma velük. Konkrétan addig nem küldték vissza a javított/cserélt cuccot, amíg én nem rendeltem tőlük. (több lett volna a postaköltség, mint a hibás termék ára)

Én többet biztos nem rendelek tőlük!
Ez nem lejárató kampány akar lenni, mert ismerek több embert is, akik elégedettek velük. Én többször voltam elégedetlen, mint elégedett. Lehet nagyok az elvárásim?
Nyugodtan rendelhetsz tőlük, a gépet összerakják, működni fog, de inkább ne nézz bele a házba.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31359) #98593280


#98593280
törölt tag

Én egy Enermax Ostrog házat vettem ott pár hónapja. Nem adtak hozzá HDD szárakat. Többszöri email-es telefonos megkeresésre sem intézkednek, csak ígérgettek, aztán semmi sincs belőle. Ha tehetem sohasem veszek ott többé semmit. Maximum olyant, amit csak ott lehet kapni, de ott a pulton fel fogom bontatni és megnézem alaposan megvan-e minden alkatrésze és rendben van-e minden.

(#31360) vendingo válasza vendingo (#31358) üzenetére


vendingo
veterán

Azt ki is felejtettem, hogy a házból kiszedett cuccokat nem kaptam meg. Pl előlap-ról az odd helyén lévő rácsot, a merevlemez felfogatókat, a hátsó takarólemezeket... Hiába írtam nekik, a mai napig nem történt előrelépés.
Inkább drágábban vásárolok, mint tőlük.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31361) RVR400 válasza vendingo (#31358) üzenetére


RVR400
veterán

Asrock-os topicba töltöttem fel képet, main látszik, hogy az alaplapi procihűtő alsó rögzítési paneljáról letört egy távtartó láb. Írtam ipon-éknak (a lapot még ott vettem, azóta már csak máshol vásárolok), hogy ez a gond, tudnak-e adni egy újat, szívesen elküldöm a régit, nem feltétlenül utaztatnék egy egész lapot emiatt. A válasz az volt, hogy erre a problémára nem terjed ki a garancia, úgyhogy szerezzek egyet valami rossz lapról.
Ennél már csak az e-digitalos garanciám volt rosszabb...

(#31362) Dromi válasza #98593280 (#31359) üzenetére


Dromi
tag

Értem, akkor hol érdemes rendelni? http://www.pcx.hu/ ezek megbízhatóak? Kéne valami oldal akkor. Vagy megrendelem ipon-ról és én szerelem össze^^.

(#31363) #98593280 válasza RVR400 (#31361) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem tudom pontosan melyik távtartóra gondolsz, de műanyag és egyéb törésekre, sérülésekre valóban nem érvényes a garancia.

(#31364) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Bocsi, akkor nem elszigetelt volt a velem történt eset. De ha csak rendeltem, akkor a PCX ÉS IPON is jól működött. Bár mostanában szeretek ad hoc vásárolni, nem pedig "másnap du. 13-ra vagy később gyere" módon.
A gépösszerakásról meg ennyit, hogy kinyitottam a zalaplap könyvét és sorra mentem. Aztán lehet szétszeded párszor, amikor rájössz, hogy előbb kellett volna mást fel- vagy betenni. Tulajdonképpen nem igazán lehet elcseszni a dolgokat, ha figyelsz.
És nem a 2-3.000.-Ft-ról szól ez, hanem ha vmi nem működik, akkor tudod hova üss vagy rúgj!

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31365) Dromi


Dromi
tag

[link] és ezek milyenek?

(#31366) RVR400 válasza #98593280 (#31363) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát az alja ennek fém. Abból áll ki 4 "láb", az is fém. Konkrétan tekertem befelé a csavart, és kiszakadt az egyik. Nem a műanyag repedt meg fent, hogy olyan erővel tekertem volna...
Ha ez sem garis, akkor mi? Ugyanis így az egész használhatatlan lesz, mert a hűtőbordát nem tudod felrögzíteni annak a veszélye nélkül, hogy a másik oldalon ne törjön el a műanyag, ahogy feszül. Ha pedig menet közben eltörik, leesik a borda, akkor bizony letestelhet minden mindennel...

(#31367) vendingo válasza Dromi (#31365) üzenetére


vendingo
veterán

Mind1 honnan rendelsz, karácsony előtt mindenhol csak összehányják a gépet.

Merlinnel már volt bizniszem, korrekt nagyon!
Esetleg rendeld le valahonnan az alkatrészeket, aztán menj be egy helyi pc boltba és rakassad össze normálisan, ha szarul rakják össze, akkor reklamálsz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31368) #98593280 válasza Dromi (#31365) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem "ezek" hanem ők...

(#31369) #98593280 válasza RVR400 (#31366) üzenetére


#98593280
törölt tag

Most nem értem, azt mondod az alja fém, de műanyag törött el és nem fenn, akkor hol?:)

(#31370) Dromi válasza vendingo (#31367) üzenetére


Dromi
tag

Megrendelem, és egy férfi meg összerakja megnézi a konfigot aztán rendelek^^.

(#31371) RVR400 válasza #98593280 (#31369) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, megtaláltam. Fém tört ki a fémből, a műanyagnak meg semmi baja. Amúgy azt csak Te gondoltad, hogy műanyag, én nem írtam. :D

Itt is van

[ Szerkesztve ]

(#31372) vendingo válasza Dromi (#31370) üzenetére


vendingo
veterán

Örülünk neki ^^...
Most akkor mennyit rendelsz^^? Megrendeled, aztán megnézik, aztán összerakják, aztán megint rendelsz^^?

Gondolkodnom kellet hogy jön ki ez a karakter, ami nem tudom mit jelent : ^^

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31373) Dromi válasza vendingo (#31372) üzenetére


Dromi
tag

Nem emailben elküldtem mit vennék, aztán ő igent mond megrendelek mindent- ő meg összeszereli , leteszteli, vagy megmondja honnan rendeljek. ^^= :C . Oki.

[ Szerkesztve ]

(#31374) #98593280


#98593280
törölt tag

Alakítsunk egy "Drumirendeldmeg! szurkolótábort még ma!:)

(#31375) and1ao válasza RVR400 (#31371) üzenetére


and1ao
őstag

ez valószínűleg anyaghiba okán tört el igazándiból fogalmam nincs róla vajon vonatkozik-e rá a garancia. azt tudom hogy 2 perc-be telik otthon javítani. :))

Guild Wars2!

(#31376) vendingo válasza Dromi (#31373) üzenetére


vendingo
veterán

Figyi, előtte anyukáddal is olvastassad el amit írsz, mert sokszor értelmezhetetlen, aztán írj ide^^.
Pl.: "Nem emailben elküldtem mit vennék". Ha nem email-be, akkor hogyan? Galambpostával^^?
Lehet jobb lett volna mindenkinek, ha előbb az ismerősödet kérdezed meg, hogy mit honnan rendelj, és spóroltál volna magadnak is, meg nekünk is egy csomó időt^^.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#31377) Dromi válasza vendingo (#31376) üzenetére


Dromi
tag

Nem vagyok lüke, akkor minek ez az oldal? Azt hittem itt vannak a szakértők :R . Meg már 10 napja nézem a teszteket, stb mi lenne jó. Ez a szerelős dolog meg ma vetődött fel ipon-al kapcsolatban. :Y.

[ Szerkesztve ]

(#31378) RVR400 válasza and1ao (#31375) üzenetére


RVR400
veterán

Az oké, hogy vagy szerzek egy trafót, vagy tróger módon körbeforrasztom, de egyik sem éppen a legjobb megoldás. Gyanús, hogy ha a lapnak bármi más baja lenne, akkor emiatt nem gariztatnák. A pillanatragasztós megoldás pedig sajnos nem túl szakítószilárdsággal rendelkezik. :D

(#31379) #98593280 válasza RVR400 (#31378) üzenetére


#98593280
törölt tag

Venni kell egy Xigmatek Loki-t pl. annak vannak átmenő csavarjai az alaplapon és a fotózott mellék alkatrészekre már semmi szükség:)

(#31380) nemtabo válasza Dromi (#31377) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Semmi gond, én sem tudtam volna az összerakásos dolgot, ha nem így kéri a tulaj. Ráadásul az ő gépet kb. 30 perc alatt össze lehetett volna rakni (bekötött szemmel :K ), ennek ellenére én az ünnep előtti uccsó munkanak este 8-ra szaladhattam Zuglóba. Itthon meg nem megy a telepítés a zIstennek se, hát belenézek, sata kábelek sehol. Persze a dobozokba se.
Hosszas monológban köszöntem meg a cégnek.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31381) and1ao válasza RVR400 (#31378) üzenetére


and1ao
őstag

Trafót rég nem trafók világába élünk egy egyszerű inverter elég 1.2 pálca megcsíp egy sarokcsiszoló kis selyemfényű fekete festék és jobb mint a gyári.
És lehet szépen is forrasztani nem csak trógermódon a pillatragasztót meg remélem tényleg csak komolytalan vicc-nek szántad

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31382) RVR400 válasza #98593280 (#31379) üzenetére


RVR400
veterán

Van egy Macho-m rá, de ettől még mindig nem oldódik meg a probléma, hogy mi lesz akkor, ha komolyabb probléma miatt kell gariztatni a lapot. Egyébként volt otthon egy rossz AM2-es Giga lapom, arról tettem át az egészet, így nem volt gond, csak az eljárással van problémám. Dolgoztam kiskerben, a nagykerrel kooperálva mindig találtunk megoldást a hasonló dolgokra, mindig találtak vagy ők vagy mi elfekvőben holmit, de itt teljes elutasítást kaptam.

(#31383) RVR400 válasza and1ao (#31381) üzenetére


RVR400
veterán

Tudom, hogy lehet szépen forrasztani, de van otthon egy tescos forrasztópisztolyom, meg valami olcsó forrasztóónom, azzal nem biztos, hogy megéri a "szenvedést", mert ahogy írtam is a szempont az lett volna, hogy valami gyári megoldás legyen rá a későbbi nézeteltérések elkerülése végett, mert nem vagyok róla meggyőződve ezek után, hogy nem képesek-e ebbe belekötni, ha más miatt megy gallyra a lap.

(#31384) and1ao válasza RVR400 (#31383) üzenetére


and1ao
őstag

Hátha nincs hozzá megfelelő eszköz akkor igen de ha van akkor ennek a problémának a javítása nem egy nagy volumenű dolog. én pl ilyen szarok miatt biztos nem verném a nyálam egyik boltban meg gyártónál sem mert megoldom itthon 2 perc alatt jobb-ra mi amit ők adtak.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31385) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hi!

Egy kis segítség kéne...
Ennek a háznak mi a neve? ( http://kepfeltoltes.hu/121219/image-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg )

Elvileg valami többszörösen díjnyertes házról van szó :C

PS: Bocs, de telóról írok nem akartam sokat szenvedni a linkkel :P

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31386) nemtabo válasza sutyesz96 (#31385) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Láttam már ehhez hasonlító Casetek-et

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31387) soultrapp válasza sutyesz96 (#31385) üzenetére


soultrapp
senior tag

sajna én sem tudom a típusát pedig bátyámnak ilyen volt régen csak feketébe.
Ez még a decibelt is mutatja:)

(#31388) nemtabo válasza nemtabo (#31386) üzenetére


nemtabo
aktív tag

X-Cruiser

[link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31389) sutyesz96 válasza nemtabo (#31388) üzenetére


sutyesz96
őstag

Wow!

Köszi mind3-atoknak! :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31390) jediweb válasza Dromi (#31377) üzenetére


jediweb
aktív tag

Vedd át személyesen és vagy indítsad el velük, ha nem megy , akkor legalább az oldalát vegyék le és mutassák meg mit hova hogy raktak bele pl én így vettem meg (NEM az IPON-ban AQUA-ban), el nem lett índítva, de múködött bár az ssd IDE módba volt azt később újrainstallálással kellett belőnöm, tényleg úgy járnál jól , ha darabokban megrendeled és egy tuti helyen ( ahol laksz ) összerakatod ... de még karácsony előtt mert ha valami gázos , akkor mikor cserélteted ki. A PCX.nél gariban másnap, egy egérpaddal is elhajtottak volt vagy 1500 ft ... nem tom ha drágább a cucc azzal mit csinálnak ... Egyébként TE lány vagy? Már bocsi de férfival akarod összerekatni , gépösszerakó csajjal még nem találkoztam ( nem jellemző )

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#31391) Dromi válasza jediweb (#31390) üzenetére


Dromi
tag

Nem, mért nem lenne jó egy bombázó csaj :Y ??? Viccet félretéve, részekben rendelem meg, már csak a ház meg a hűtő van hátra. aztán megy is a rendelés.

[CORSAIR Carbide Series 500R] vagy [CM 690 II Advanced] vagy [THERMALTAKE Overseer RX-I ] vagy [CM HAF 922] vagy nemtom.

Hűtő meg Dark Rock Pro 2 lenne 21k-ér, csak 1 év gari az kicsit kevés rá.

(#31392) jediweb válasza Dromi (#31391) üzenetére


jediweb
aktív tag

A Corsair szerintem jó ár/érték lehetne én azt venném ráadásul a hűtése is jó, a Thermaltake is brutál de az jóval drágább...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#31393) Dromi válasza jediweb (#31392) üzenetére


Dromi
tag

Oké És befér ebbe a Dark Rock Pro 2?

(#31394) jediweb válasza Dromi (#31393) üzenetére


jediweb
aktív tag

Az minek bele. Nálam i5 -ön tökéletesen jó a gyári hűtő ,,, ( nem tuningolok )
Ha nem tuningolsz, már pedig szerintem nem, akkor elég a gyári ha i7 veszel akkor is bár az i7 is sok neked is szerintem ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#31395) Nagytalp válasza Dromi (#31349) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Azért a PC összeszerelés eléggé "hülyegyerekbiztos".

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#31396) jediweb válasza Nagytalp (#31395) üzenetére


jediweb
aktív tag

Akkor neked biztosan megy.... :Y ELNÉZÉST de NEM lehettt kihagyni, a poén kedvéért volt . BOCSI ...

jediweb

(#31397) nemtabo válasza jediweb (#31392) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Ne ba.... 21Ft-al drágább a Corsair mint az Overseer. Brutál, kicsit olcsóbban, :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31398) jediweb válasza nemtabo (#31397) üzenetére


jediweb
aktív tag

:R Mea kulpa benéztem ... a nettót ... :B

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#31399) Dromi


Dromi
tag

Melyik legyen akkor? [CM 932 Advanced-esetleg még].

Igazából a CM 690 ii Advanced-re gondoltam, de nem túl kicsi az? Ez lesz benne, Asus Hd7970+ akko ez a Dark Rock Pro 2. Jó lenne tudni melyik legyen. A másik a házak tetején, van mélyedés az meg minek kell. [pl itt] A Hdd dokkolót tudom, de a HAF-osoknál nem tudom minek az.

Vagy lehet, NOCTUA NH-U12P SE2 hűtő lesz, csak nem passzol a házhoz.

[ Szerkesztve ]

(#31400) Nagytalp válasza jediweb (#31396) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Nem naon tom elolvasni amit írtál mer' nem tuok olvasnyi!

Tudtok olyan PC kégliket mondani aminknek a tetejében biztosan elfér egy vagy több 230-as ventillátor? Esetleg olyat amiben még hely is marad körülötte (max. 2 cm)?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.