Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) #98593280 válasza Fishor (#30397) üzenetére


#98593280
törölt tag

A CM hivatalos oldalán található képen szerintem levették a ház hátoldaláról a szigetelést, ezenkívül a tápkábelek úgy látom begyűrűznek a jobb alsó HDD blokk-ba, be sincs dugva a 24 pines tápkábel, meg szerintem más sem. Ez csak egy reklám kép, semmi több.

Nálam volt a ház, szereltem, ha jól emléxem fél centi kábel menedzsment hely van a tálca és a hátlapi szigetelés között, ami nagyon kevés. Itt látható, szalaggal is megmértem:

[ Szerkesztve ]

(#30402) mackosajt válasza #98593280 (#30398) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha a kuckó szellőzése megfelelő, akkor a jobb hővezető alu és réz hűtőbordákon felmelegedett levegő gyorsan távozik is a kuckóból, ha meg hangszigetelt a kuckó, szinte nem is érintkezik ez a levegő a ház alu, vagy acél borításával. Szóval akkor miért is lenne szerepe a hűtésben?
Max. a súly/stabilitás körében van jelentős szerepe, mert aluból azonos súly mellett jóval stabilabb házat lehet csinálni, persze jóval drágábban.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30403) Trebron09


Trebron09
őstag

"Az alumínium 4x jobb hővezető, mint az acél: katt
Ebből kifolyólag azt gondolom, egy alu háznak jobb lehet a hűtési mutatója."

"Ha nem sok szerepe lenne, akkor a CPU hűtőbordákban található csövek sem lennének rézből és alumíniumból a lamellák."

Ekkora baromságot.. :U
Mert az alkatrészek a gépben biztos közvetlenül a gépházra vannak "kötve"...

[link]
+1

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#30404) jediweb válasza Trebron09 (#30403) üzenetére


jediweb
aktív tag

Bizonyos állításokkal lehetne vitatkozni akár , (véleményt cserélni) DE ezt szerintem NEM úgy gondolta , itt pusztán magára az anyag hővezetésére gondolt a háztól függetlenül ... Azért ezt TE is benézted ám ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#30405) Pug válasza mackosajt (#30402) üzenetére


Pug
veterán

Felesleges, O mar kijelentette, hogy a fizika az boszorkanysag :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30406) RVR400 válasza Trebron09 (#30403) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában nem azt mondta, hogy 4-szer jobban hűt az alu ház, hanem azt, hogy mivel jobb a hővezetési képessége, így valószínűleg jobb a hűtési képessége. ami tök nyilvánvaló, hiszen kifelé jobban átvezeti a hőt, ami egyébként megreked odabent, így melegítve a házat, ami ha nem is közvetlenül érintkezik az alkatrészekkel (ami szintúgy nem volt leírva a hozzászólásban, csak Te gondoltad hozzá), de erősen befolyásolja a benne lévő alkatrészek hőmérsékletét...

(#30407) jediweb


jediweb
aktív tag

Egyébként ha már, az igazi teszt az lehetne , hogy mondjuk 3-4 házba ( az éppen tesztelendőkbe) u.a konfig de dettó u.a és egy időben ,ugyan azt futtatni rajtuk, - mondhatni labor körülmények közt - talán jobb ,authentikusabb lehetne a mérés ...
De ezt csak a "nagyok" tudják biztosítani ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#30408) kromatika válasza jediweb (#30407) üzenetére


kromatika
veterán

és még az is fontos lenne,hogy ugyan annyi,és teljesen azonos típusú ventikkel nézni.

(#30409) 98bja


98bja
senior tag

syiasztok

Házat szeretnék venni, nem drágát de jól szellőzzön és nem muszály hogy mutatós legyen. kb 5-6 ezer minimum max 8 ezer. Mit ajánlotok?

(#30410) RVR400 válasza kromatika (#30408) üzenetére


RVR400
veterán

Fals eredmény jönne ki, mert gyárilag ugye másak a ventik, és így a hülye felhasználó csodálkozna, hogy 1 fokkal szarabb eredményt kapott.

(#30411) Tompie


Tompie
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy egy Xigmatek Midgard II házba ajánlott-e még betenni plusz hűtő ventiket a két gyári mellé? Ha igen, akkor hova? Illetve ha előre is ajánlott akkor oda befér-e ez?
Köszönöm

(#30412) Trebron09 válasza jediweb (#30404) üzenetére


Trebron09
őstag

Én mit néztem be? :DDD
Anyag hővezetése... nem is erről volt szó, hanem arról, hogy állítása szerint az alu ház (ventik nélkül) közvetlenül jobban vezeti a hőt.. ami így nem igaz ahogy Mackosajt is mondta, de látom már felcsaptál gondolatolvasóba. ;]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#30413) attiati


attiati
veterán

Szerintetek mennyit ér használtan egy cm 690?

(#30414) szben05 válasza Trebron09 (#30412) üzenetére


szben05
tag

Pl. a merevlemez lehet hűvösebb venti nélkül, mert az közvetlenül érintkezik fémmel. Bár nem tudom, hogy ez gyakorlatban mennyit jelent.

(#30415) Fishor válasza #98593280 (#30401) üzenetére


Fishor
senior tag

Korrekt válasz. A kérdés hogy miért jó ha van kábelmenedzsment? Végülis ebben a házban nem látszik semmi. Összerakni össze tudják gondolom, utána meg én max portalanítás miatt akarom szétszedni. A gép működik kábelmenedzsment nélkül is gondtalanul, nem? (Mostani gépembe ha látnád milyen káosz van... Mégis több mint 5 éves volt hogy napokig ment kikapcsolás nélkül, mégis bírja, csak kicsit hangos már)

Üdv: Fishor

(#30416) jookomak válasza attiati (#30413) üzenetére


jookomak
őstag

Én 10-12-ért szoktam látni őket itt az aprón. Már ha a legelső szériára gondolsz. A 692 17k környékétől.

Fishor: Ha elrendezed a kábeleket, akkor jobb a légáramlat, hűvősebbek az alkatrészek, halkabb a gép.

(#30417) jediweb válasza Trebron09 (#30412) üzenetére


jediweb
aktív tag

Akkor bocsi , lehet én néztem be , de csak azt akartam mondani, hogy egy adott hozzászólásában nem a házra gondolt és a cpu hútő kapcsolatára , hanem úgy egyálatalán az anyagra és a hővezetésére , na de mindegy, nem lényeges...

jediweb

(#30418) #98593280 válasza Fishor (#30415) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem tudom már mit írjak erre: szerinted melyik füstülőből távozik könnyebben gyorsabban a füst, abból amelyik tele van aggatva szalonnával, kolbásszal, meg sonkával disznósajttal, vagy abból amelyik üres? :U

Működik a gép igénytelenül összerakott, összevissza kábelezett módon is, csak melegebbek lesznek benne az alkatrészek, csökken az élettartamuk, nagy melegben esetleg instabillá válhat a gép, kék halál, leáll a játék, lekapcsol a gép. Nem utolsósorban, ha vmit upgradelni kell a pc-ben, a nagy összevisszaságban semmit sem lehet találni és úgy nézki az egész, mintha belehányták volna az alkatrészeket. Az ájpon pl. ezt csinálja és 2eFt-ot kér el érte...

A kábel menedzsment nem utolsósorban azért is jó, mert könnyebb és szebb szerelhetőséget biztosít, mind a szerelőnek, mind a felhasználónak, mert főleg ha plexis, igényesen néz ki kívülről is és minőségi hatást kelt.

Egy 4 ezres kodegen, mtekk házba beledobálva az alkatrészeket, ugyanez nem mondható el.
Szóval van különbség egy szépen bekábelezett Zalman Z9 és
egy GABA 3 ezres kábel dzsungel között.

Végső sorban szíved joga, hogy milyen házat veszel, meg az is hogy szerelsz benne. Nekem, nekünk csak véleményünk van és elmondjuk. Én fontosnak tartom a menedzsmentet, ami egyébként nem csak a wiring space-ben merül ki.. más lehet hogy nem, de engem mások ebből a szempontból nem érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#30419) attiati


attiati
veterán

Fishor: ne állj le vitatkozni Shellkretor-ral, mert ő szerelmes ezekbe a házakba. ;]
Én is így kezdtem, hogy ajánljatok valami házat párezerér, meg jó lesz az oldallap nélkül is, aztán csak meggyőzött, és most egy 20 ezres ház lesz belőle :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30420) #98593280 válasza Tompie (#30411) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Midgard II-be plusz 2 venti beszerelésével kb. 1-2 fokot nyersz mínuszba. Legalábbis az i3 és egy HD4850 ennyit hűlt terhelve. Azt kell mondjam, a Midgard II a gyári 2 ventivel is elég jól hűt, az élmezőnyben van, + 2x2 eFt-ot, azaz 4 ezret kiadni 1-2 fokos változásárt, nem hiszem hogy érdemes. Leszámítva azt az esetet, ha több vinyót üzemeltetsz elöl, akkor mindenképpen tennék előre egy másodikat is, esetleg alulra sem árt egy befújósnak.

(#30421) #98593280 válasza 98bja (#30409) üzenetére


#98593280
törölt tag

BITFENIX Merc Alpha
A 15 db házas hőfoktesztet megnyerte, mindezt úgy, hogy a gyári 1 db ventivel is már jól hűt.
Asszem most olyan 10eFt körül van.

5 és 8 eFt körül én nem vizsgálom a házakat, mert nem érdemes...
Mondjuk ha veszel egy 5 ezres ASUS-t, lehet elérsz vele egy közepes hűtési teljesítményt, legalábbis a Vento-m megelőzte e Silencio 550-et is:) továbbá a Colossus-t, meg a Vengeance C70-et is:) 2 ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#30422) #98593280 válasza kromatika (#30408) üzenetére


#98593280
törölt tag

"az is fontos lenne,hogy ugyan annyi,és teljesen azonos típusú ventikkel nézni."

Ez kivitelezhetetlen, mivel hogy ház és ház között különbségek vannak. Pl. vannak olyan viskók, amibe a tetőbe nem is tehetsz ventit, vannak olyanok amikbe egyet, vannak olyanok amikbe kettőt. Aztán vannak olyan házak, amikbe elölre nem csak egyet tehetsz, hanem kettőt is, ráadásul lehet hogy csak 12-eset, de az is lehet hogy csak 14-eset, vagy eleve 18-as vagy 20-as duruzsol elöl és nem is lehet cserélni.
Alul is lehet hogy van venti hely, az is lehet h nincs, lehet csak 12-est tehetsz oda, az is lehet hogy csak 14-est. sőt, láttam már olyan házat, amiben hátul nem volt gyárilag venti és csak 14-es tehettél bele, 12-est nem!

Na most ezt egységesítsd! Nem tudod, mert lehetetlenség.

Viszont A GYÁRI KIÉPÍTÉS AZ MINDIG EGYSÉGES! Az én első IGP-s és a második dVGA-s tesztem gyári kiépítésű ventikkel történik. Ezért bukott pl. nagyot a Scout 2, mert elöl nem volt gyárilag venti a HDD-k előtt. Igaz Rudi bá azt állította hogy neki volt, de azóta szokásához híven nem válaszol, szóval vagy nem is látta a Scout 2-öt élőben, vagy a Coolermaster neki egyedileg 3 ventivel szállította a Scout-ot. Viszont ha bárki bemegy a kiskerbe, egy db hátsó ventivel kapja, az összes kólföldi site review-ban ez van, meg a hiv. CM site-on is. 30 eFt-ba sajnos nem fért bele csak 1 venti:)

Na elkanyaRODTAM a témától...

Befejezve, a 3. tesztem az több ventis és oda teszek plusz ventiket és olyanokat, amiket épp tudok és ami belefér vagy jónak látom, meg amire még időm van és energiám még hajnali 1kor.

De, a teszt környezet ugyanaz a kezdetek óta: i3-2100, tx3-as bordával, coolink ventivel, hd4850 AC hűtéssel, sata HDD és a softverek, az opsys is ugyanaz, bitre. Direkt meghagytam ezt a konfigot a Trinity mellett, hogy folytassam a TESZT sorozatot.

(#30423) #98593280 válasza jediweb (#30407) üzenetére


#98593280
törölt tag

15 db PC ház Hőfoktesztje LOGOUT cikk
Bár nem vagyok olyan nagy, csak 195 cm:)

(#30405) Pug : Úgy látszik Lengyelországban fordított a helyzet, mert az i3 igencsak kiveri a seggét az FX6100-nak Battlefield 3 multiplayerben: katt ide

[ Szerkesztve ]

(#30424) jediweb válasza #98593280 (#30423) üzenetére


jediweb
aktív tag

Tudom én azt , de azt nem úgy értettem, ahogy válaszoltál ...
A nagy cégekre gondoltam anyagi és technikai lehetőségekkel...
Egyébként nem bántó akart lenni ha visszaolvasol. Az ellenben mindenképp értéklendő a törekvésed mellett, hogy mostanában már konszolidáltabbak a válaszaid a mindenképp mást akaróknak is... .....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#30425) #98593280 válasza Trebron09 (#30403) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha egy merevlemezt tekintünk és az nincs gumis felfüggesztésen, hanem hagyományos módon egy 3,5 colos fém blokkba van csavarozva, lásd Merc Alpha, Shinobi, stb... akkor annak azt gondolom ezáltal alacsonyabb lesz a hőfoka, mert a közvetlen fémmel történő érintkezés, egy hűtőbordának is felfogható. Tovább megyek, mi lenne, ha rézből lenne a HDD blokk, talán gyengülne a hűtés, épp ellenkezőleg. A réz több hőt levenne a merevlemezről, ugyanúgy mint egy cpu borda réz hőcsövei teszik a CPU kupakjáról. Az aluval is ugyanaz a helyzet, mivel az alu a fém és a réz között van hővezetésben.

Nézzük a dVGA kártyát. Az is érintkezik a házzal, be van csavarozva az egyik, vagy több hátsó PCI helyre. Ne mondd nekem, hogy ott a VGA kari nem melegszik, nem a fenét nem. Melegíti a ház azon részét, sőt, bizonyos VGA karik arra fújják ki hátrafelé a meleg levegőt, a meleg levegő pedig melegíti a PCI rácsokat hátul. Ha hajszárítóval meleg levegőt fújsz a fejedre, hidegebb lesz??

Utolsó sorban azt sem hiszem, hogy minden felmelegedett levegő részecske. egyenest ahol tud, ajtót felrángatva inaszakadtából távozik az első lyukon a házból amit talál. Logikusan gondolkodva, amit épp nem fúj ki egy hátsó venti, vagy nem szív ki egy felső, már ha van, mert lehet hogy nincs is felső... akkor ezek a meleg levegő részecskék benne maradnak a házban, melegítik annak belsejét, közvetve az egész házat, főleg a tetejét, mivel a meleg levegő felfelé akarna a fizika törvénye szerint szállni. Én ennek tudom be, hogy azok a házak, melyeknek fedett a teteje és nem rácsos, azoknak eleve rosszabb a hűtési mutatójuk. Ezt a méréseim is igazolták. Lásd Antec One, CM311, FD Define Mini, Silencio 550 stb...

Fentiek függvényében egyáltalán nem mind1, milyen anyagból van pl. a háznak a teteje. Mert ha pl. nagyrészt vacak műanyagból, akkor gyenge a hőleadása. Amennyiben fémből, akkor jobb, ha pedig alumíniumból, akkor még jobb. Gőzöm sincs ez hány fokot számít a valóságban, számít-e egyáltalán egyet vagy 3-at, de én logikusan egyelőre ezt gondolom, csak azért mert kérdezte valaki. Eddig nem érdekelt:)

Egyébként eddig egy darab alu házat mértem, az ez volt: Lian Li PC-A05 FN
... de mondjuk Ő a közép mezőny alatt végzett egy kicsit, szóval nem mondanám hogy jó a hűtése.
Gyárilag 1 venti van benne hátul, meg elöl is egy, a teteje és az alja, meg az oldala is zárt.

[ Szerkesztve ]

(#30426) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!olyankor mi van,ha egy olyan házat veszek amibe van vagy lehet tenni 7ventit.és a lapom asrock 970extreme3.
ezen meg csak 2cpu fan,3 chassis fan connector,és egy power fan van.
akkor a 3chassis fan connectorból még kellene 4?vagy akkor molex és nem lehet őket szabályozni?

(#30427) xtevo válasza soultrapp (#30426) üzenetére


xtevo
őstag

Veszel egy Arctic PST pwm elosztó kábelt, és arra rákötsz "mindent". Klikk Vagy egy előlapi ventiszabályzó se rossz alternatíva, de kétség kívül drágább mulatság. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30428) jookomak válasza soultrapp (#30426) üzenetére


jookomak
őstag

Y-elosztó kábel, vagy ventivezérlő panel (és elosztókábel).

(#30429) Pug válasza #98593280 (#30423) üzenetére


Pug
veterán

Aham, es ezek szerinted hol min fps ertekek? :DDD

(#30430) tajcsi


tajcsi
senior tag

Tagan /A+ BLACK PEARL házat látott mostanság valaki? :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#30431) #98593280 válasza soultrapp (#30426) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem ott álljunk meg hogy: CSAK. Én inkább úgy fogalmaznám, hogy igen, egy ASRock alaplapon ILYEN SOK venti csatlakozó van! Más kérdés, hogy mindegyiket nem lehet szabályozni, pl. a PWR fan-t biztosan nem, ezebkívül az összes Chasis FAN-t sem. Viszont ahogy mondjék, a 4 pinesre vehetsz PWM-es elosztót, tehát 1 db 4 pinesről össz 4 db PWM-es ventit szabályozhatsz. A 3 pinesekre meg vehetsz dupla elsoztót, tehát ott is duplázódhat a vezérelhető ventik száma. 4-5 ventinél meg többet felesleges tenni egy házba, 1-2 fok javulás hozható csak. Alapvetően az adott ház szerkezete, felépítése határozza meg a hűtési teljesítményt, ha egy ház vacakul hűt, javíthatsz rajta, ha egy ház jól hűt, még jobbá teheted, több és nagy légszállítású ventik beszerelésével.

pug: hagyjuk, amúgy sem tartozik a topikhoz, hogy az FX6100 a játékokat tekintve, 0.01%-ban valahol éppen jobb az i3-nál. Ezért mi még nem fogunk FX6100-at ajánlani egy vevőnek, mert éppen Battle multi low fps-ben kielégítőbben működik.

(#30432) #98593280


#98593280
törölt tag

(#30433) drunkyboy válasza #98593280 (#30432) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Na végre!

(#30434) norci84 válasza #98593280 (#30432) üzenetére


norci84
tag

Erről hintettél pár infót tegnap???Gratula!

"Akinek van miért élnie, szinte minden hogyant ki tud bírni."-Nietzsche Értékelésem a régi rendszerben: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=norci84&submit=

(#30435) soultrapp válasza #98593280 (#30431) üzenetére


soultrapp
senior tag

Nekem a biosban lehet állítani mind a három fan-t.
De akkor mivel csak egy van rákötve a 4pin-esre akkor csak egy lehetne állítható?

Egyébként mind a három level 8ra van állítva,de nem ugyanúgy pörögnek
1:1268
2:1038
3:1111

+a cpu-m is úgy emlékszem 4pines,de úgy van beállítva,hogy level 4 és 45fok után emelkedik.
1500rpm a max,de most 38foknál is megy aida64 szerint 1296.

Szóval ezek a szabályzok nem tudom mennyire jók..

4-5ventitől felesleges többet betenni a házba,mert a zalman z11pluszba lehet 7-et,de akkor felesleges annyit?

[ Szerkesztve ]

(#30436) #98593280


#98593280
törölt tag

39 fokra melegedett a vinyóm, hogy nincs előtte venti, az AF F14 30 fokra hűtötte. Van különbség. Jönnek a 12-es ventik:) Zalman, AC, Coolink, Fractal.

(#30437) #98593280 válasza soultrapp (#30435) üzenetére


#98593280
törölt tag

A ventik típustól függően különböző fordulatszámokon pörögnek, attól függően hogy hány volt feszültséget adsz neki. Az AXTU-ban talán 7-től vagy 5 volttól van vezérelve 12-ig.

4 pinest és 3 pinest is lehet vezérelni, de 4 pinesre dugva 3 pinest nem.
Ezenkívül nézd meg a BIOS-ban, melyik FAN kimenetet tudod vezérelni. Nem lehet mindegyiket...

(#30438) Tompie válasza #98593280 (#30420) üzenetére


Tompie
őstag

Erre voltam kíváncsi :) köszi :)

(#30439) Fishor válasza attiati (#30419) üzenetére


Fishor
senior tag

Nekem túl speckó igényeim vannak, és ennek a silencio 450 tenne eleget, azért nehéz elrugaszkodnom tőle. Ugyanis előlapi usb 3.0, 20000 alatti ár, hangszigetelt ház, mindez egyben.

Üdv: Fishor

(#30440) Mahrenburg válasza #98593280 (#30432) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Megérte várni! Nagyon jó cikk! (Mint mindig :) )
Sőt, még ventiket is fogsz tesztelni!
Gratias! :R

( Nem akarok türelmetlennek tűnni, de mikor lesz a következő? :B )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#30441) #98593280 válasza Mahrenburg (#30440) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hétvégén szeretném megírni a következőt, ami szintén egy csata lesz. Drágább Thermaltake-et és megint egy Corsair-t tervezek, de a Corsair még változhat :R

(#30442) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Számítógépes házon a power gomb nem működik mert az egyik vezeték levált.
Az lenne a kérdésem,hogy vissza lehet forrasztani a levált vezetéket vagy más power gombot kell vegyek?
Számítógép ház: XDL HAPPY 31B

(#30443) #98593280 válasza Csongeee10 (#30442) üzenetére


#98593280
törölt tag

masik hazat:-)

(#30444) Csongeee10 válasza #98593280 (#30443) üzenetére


Csongeee10
tag

Nem lehet visszaforrasztani?......power gombot sem lehet külön belerakni?
Kicsit váratlanul ért :P

(#30445) mackosajt válasza Csongeee10 (#30444) üzenetére


mackosajt
addikt

ha tudod, forraszd vissza, ha nem, akkor IJTE. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30446) Csongeee10 válasza mackosajt (#30445) üzenetére


Csongeee10
tag

IJTE? :)

(#30447) mackosajt válasza Csongeee10 (#30446) üzenetére


mackosajt
addikt

Így Járás Tipikus Esete

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#30448) Mahrenburg válasza #98593280 (#30441) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

:C

(Kampf der Giganten :) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#30449) RVR400 válasza Csongeee10 (#30444) üzenetére


RVR400
veterán

Sufni-megoldás:
átdugod a lapon a reset csatlakozót a power on helyére, és ennyi. :DDD

(#30450) Csongeee10 válasza RVR400 (#30449) üzenetére


Csongeee10
tag

Ja,és a reset lesz a bekapcsoló gomb?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.