Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) RVR400 válasza peu407 (#31002) üzenetére


RVR400
veterán

Az SSD-m 5 fokkal melegebb mint az 1 GB- Hitachim, legalábbis AIDA szerint. Más kérdés, hogy az SSD-m-re 34-et ír, miközben a kezemet rátéve teljesen hidegnek érzem...

[ Szerkesztve ]

(#31052) kromatika válasza soultrapp (#31010) üzenetére


kromatika
veterán

ettől azért többet vártam a Zalman Z11plus től hűtés terén a Sharkoon T28-al szemben.Tulajdon képpen rosszabbul hűt,mert a vinyónál nyertél 3 fokot,a lapnál meg a vga-nál meg rosszabbak a hőfoko 5-6 fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#31053) #98593280 válasza freestailo (#31045) üzenetére


#98593280
törölt tag

Coolermaster HAF XB (a kockaház) :)

Nos, alapvetően az maradt meg bennem, hogy a vinyókat nem hűti semmi. Konkrétan a ház alsó felén hátul van 2 db 8 centis rács, de az pont átellenes oldalán van, ha oda teszünk 2 db 8-as ventit, az a HDD-ket baromira nem hűti. Következésképpen a merevlemez meleg volt a tesztemben.

A kábel support egyedi jelenség. Mint tudjuk, a táp, a HDD, az ODD és az SSD alul van. Onnan engedhetjük fel a kábeleket. Van egy-két rés a tálca mellett, pl. a 2 venti előtt, a HDD blokk mellett több kábelt fel lehet húzni, meg akár oldalt is bárhol. Olyan mint egy tálca, melyet akármelyik irányból táplálhatsz vezetékekkel.
Kényelmes volt benne szerelni. Mondjuk ezeket az alsó kábeleket ajánlom az alaplapi tálca előtt berakni.

Zaj: a gyári első 2 venti állati hangos. Maxon rekord, 62 decibelt mentek. Ez tényleg csúcs, mint tudjuk épp ventiket tesztelek és 10 fajtából eddig a leghangosabb 53-54 decibel körül volt, szóval az 62 az nonszensz:. Lehalkítva 53 dB, ami még mindig hangos, nekem 50 dB alatt kezd halkulni vmi. Ezeket 10 centire mérem a venti előtt. Szóval szerintem az első 2 venti kapásból csere.

Az alaplaptól a ház tetejéig 175 mm hely van. Ezt mértem meg. A rács, ahova lehet tenni a 20-as ventit, az efölött van. Maga a rács, talán 1,5 cm magas lehet, azt gondolom egy 2 cm magas venti egy kicsit belelóg a házba, de hogy az alatt elfér-e pl. egy 160-as cooler, nem tudom... a 9 centis TX3-as vígan elfért.

A ház, leszedve a tetejét, masszív. Viszont ha a 2 oldalát is levesszük, akkor már azért lehet mozgatni. Nagy gond nincs, csak úgy közepesen. A lemezek 8-as anyagból vannak, szóval vastagok. A tető rács pl. piszkos erős. Egy 6-os pack sört simán elbír:)

A táp alatt nagy gumis alátét, 4 db SSD tartó, hozzá szárat is adnak. A 2 db SATA HDD dokkoló meg egyszerűen zseniális. Gumis, tálcás, könnyen be és ki vehető. Szuper!

A design az kb annyi, hogy a power led pirosan világít, egy hdd led meg pislog... A felület smirglis, nem szed nyomatot, minőségi. Összességében egy minőségi, jól szerelhető, új szerű kockaház. Ha a vinyók hűtését is megoldják majd a következő verzióban, klafa lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31054) RVR400 válasza jookomak (#30172) üzenetére


RVR400
veterán

Kicsit vissza kellett lapoznom. Szóval betettem most már az új lappal a procihűtőt rendesen, így az jobb lett. Viszont betettem a tápot a Szerinted nem fordított helyzetbe. Nos, így igencsak melegszik, úgyhogy mégiscsak a fordított megoldás a nyerő.

(#31055) soultrapp válasza kromatika (#31052) üzenetére


soultrapp
senior tag

lehet még egy két venti dobna rajta.
főleg az alulról befújó.
lehet,ha tudom,hogy ez van nemcserélem le rá!
idő is volt meg kis plusz pénz is.
de legalább tudom,hogy jól járt az akinek eladtam...

(#31056) Csapi007 válasza #98593280 (#31009) üzenetére


Csapi007
veterán

A ház alján.
Néztem azt is de az is magasan van.

"Csak úgy mondom"

(#31057) #98593280 válasza kromatika (#31052) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem értem, a Sharkoon T28 szerinted nem hűthet jól, csak azért mert Sharkoon vagy mert T28, vagy mert annyira sz@r hogy majd szétesik? A hűtés és a minőség között nincs semmilyen kapcsolat. A Zalman Z11-re meg szerintem senki sem mondta, hogy hűtőszekrény. Ha megnézed a hőfoktesztemet is, inkább dVGA nélkül hűt jól, meg a HDD hűtése viszi felfelé az átlag eredményeit is. MB, CPU és dVGA tekintetében a középmezőnybe tartozik.

A T28-ben pedig azért ne felejtsük el, hogy igaz h zárt a teteje, de elöl 2 db gyári venti fúj be és ahogy teszteltem pár napja pl. a Sharkoon REX 3 ventijeit, meglepően jól teljesítettek és nem is hangosak, csak van egyfajta búgó hangjuk.

Azt is szögezzük le, hogy én akkor sem venném meg a T28-at, ha beelőzné hűtésben az FD3000-ret. Miért? mert vacak minőség. Az a ház pedig amelyik ilyen, az számomra tök mind1 hogy hogyan hűt.

"de legalább tudom,hogy jól járt az akinek eladtam..."

Na jó ezt nem hallgatom tovább!! Aki ismer, azt tudja hogy most mit írnék, de nem írhatom. Pá holnap!..

[ Szerkesztve ]

(#31058) #98593280


#98593280
törölt tag

Az említett 3 venti közül az egyik az élre ugrott:) Meglepő!! :R

(#31059) and1ao válasza #98593280 (#31058) üzenetére


and1ao
őstag

A TR kell hogy legyen de gonosz vagy mert hinted itt a dolgokat :DDD

Guild Wars2!

(#31060) Mahrenburg válasza #98593280 (#31053) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Egy nap két ház teszt! :C

Csodálkozom, hogy nem gondoskodtak a HDD hűtéséről, ez azért fontos lenne... Pedig nagyon tetszett a koncepció!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#31061) RVR400 válasza #98593280 (#31058) üzenetére


RVR400
veterán

Azért sejthető, hogy 200 feletti légszállítással nem nehéz élre kerülni... ;)
De ugye a kérdés, hogy mit áldozunk minek az oltárán. Ugye azért 7-8 dB eltérés már majdnem dupla hangerő...

(#31062) RVR400 válasza and1ao (#31059) üzenetére


RVR400
veterán

125 vs 200 m3... Szerinted a TR a nyerő? :P

(#31063) #98593280 válasza RVR400 (#31061) üzenetére


#98593280
törölt tag

Valóban max-on verte 2 fokkal az eddigi élenjárót. Viszont most 50%-ra szabályoztam és így közepes/halk, szerintem így is az élen tud maradni, mert már level 1-en sem nyújtott rossz teljesítményt. Többet valóban nem árulhatok el, mert akkor ki várná a venti tesztet?:)

Mindenesetre már 25 mérést végeztem, kb. 10-12 db népszerű ventivel, ráadásul ez bővülni is fog folyamatosan, mert igyekszem minden ház gyári ventilátorát is ennek a tesztnek majd alávetni. A HAF XB-t nem teszteltem le, mert állat hangos volt, nem láttam értelmét:)

Ami szintén fontos lehet, hogy immáron 8 fokra hízott a különbség, a legjobb és a legrosszabb ventilátor között. sőt, ha nem teszünk a vinyó elé ventit, akkor ez 12 fok különbség, mert a legrosszabban hűtő ventinél is 4 fokkal melegebb, ha nem használunk ventilátort.

[ Szerkesztve ]

(#31064) and1ao válasza RVR400 (#31062) üzenetére


and1ao
őstag

Jah hogy zaj nem lényeg értem én ;)

ShellKretor.:még szép hogy várjuk én legalábbis biztosan úgyhogy nem is nézem tovább a topic-ot.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31065) RVR400 válasza #98593280 (#31063) üzenetére


RVR400
veterán

Persze, nyilván egy ventiteszt nem egyszerű, mert sokan túlhalljuk a zajt, így azért kettős mérce kell. Sőt, inkább hármas, mert a méret sem mindegy, hogy hová mit tudunk bepasszírozni. :) Én felnézek Rád, hogy ennyi türelmed van, a Helyedben inkább tolnám a Borderlandsot. :D

(#31066) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Jajj srácok... Aki egyszer belekezd a "néma" üzemmód kiépítésébe, sosem lesz vége, örökre elégedetlen marad. :-D

Mióta a gépem majdnem néma, hallom, ahogy a trafó zúg a monitoromban, ahogy a mélynyomóm tápja búg, ahogy folyik a víz, mikor megy a fűtés, ahogy kerreg a nappaliban az akvi szivattyúja... :D ... és zavar. Sajnos bezizisedtem. :(((

Így, tartósabb használat után le tudok vonni néhány konklúziót a Prominent R-ről. Még egyszer ilyen lyukacsos gépházat nem veszek. :D Nagyon gyorsan koszosodik. Illetve, aki szereti a "kényelmet", nem fogja elég szélesnek találni. Két-három centivel kellene toldani, hogy az is szépen be tudja rendezni, akinek nincs ügyessége ehhez.

U.i.: Olyan konfigba, mint az enyém, elég csak egy venti hátulra. Ha az első nem a vinyót hűti, csupán 2-3 fok (nekem mindegy, hogy 29 vagy 32 fokos a CPU.) különbség van abban, amikor minimumom vagy maximumon megy. (CPU passzív, VGA nincs) Persze vinyóknak jót tesz.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31067) psg5


psg5
veterán

Erről valakinek véleménye? Jól szellőző, könnyen szerelhető?
Thermaltake

Vagy ez?:
[link]

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#31068) and1ao válasza psg5 (#31067) üzenetére


and1ao
őstag

Nincs kábelmenedzsment nálam máris a pöcegödör mélyén van ;]

Guild Wars2!

(#31069) psg5 válasza and1ao (#31068) üzenetére


psg5
veterán

Értem. Iponról rendelhetők közűl ilyen árban mit ajánlanál? Tegnap már belemerültünk és nagyon sok jó ötletet kaptam, de főleg a kiválasztott NZXT Tempest 410 sehonnan nem tudom karácsonyig beszerezni.

F.K.T.

(#31070) psg5 válasza and1ao (#31068) üzenetére


psg5
veterán

Erről vélemény? :

Erről

F.K.T.

(#31071) soultrapp válasza psg5 (#31069) üzenetére


soultrapp
senior tag

amit én linkeltem neked előrébb?
ott kérdezted?nekem a zalmant is beszerezte hamar pedig nem vojt készleten.
vasárnap rendeltem és tegnap már össze is raktam a gépet.

szerintem kérdezd meg merlint.

(#31072) psg5 válasza soultrapp (#31071) üzenetére


psg5
veterán

E-mailon is el lehet érni őket vagy inkább telefon?

F.K.T.

(#31073) and1ao válasza psg5 (#31069) üzenetére


and1ao
őstag

Hát az a baj hogy mindent leírtak a kollégák ami ajánlható ilyen árban,visszaolvasva még beugrott az Asgard Pro is mivel felmerül hogy veszel bele világító ventiket igaz nem plexi lapos de lehet hozzá kapni és akkor azt is kitudod világítani mint egy karácsonyfát.

Egyébként én is a Tempest 410-et mondanám és írj egy emailt a pcgear-es srácoknak kérdezz rá mikorra tudnák hozni hátha befér karácsonyig.jobb ötletem sajnos nekem sincs vagyis van még egy de megfognak itt kövezni.
Sharkoon T5 Value (Bocs Shell)
ez csak ha minden kötél szakad

mod.:Asgard Pro-t sem fogsz kapni karácsonyig mert sehol nincs jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31074) psg5 válasza and1ao (#31073) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, már beszéltem is telefonon vele. ha addig máshonnan nem sikerül hétfőn hívom, mert szerdára rendelnek amúgy is.
Köszi mindenkinek, Tempest lesz!

F.K.T.

(#31075) freestailo válasza #98593280 (#31053) üzenetére


freestailo
őstag

Köszönöm szépen a hozzászólást, a hangról más fórumokon is olvasni hogy sok,de sztem cserét megoldom. Vínyóval nálam nem lesz gond, mert egy darab tetű lassú wd green-em van, sztem nem is nagyon melegedhet. köszi mégegyszer a hozzászólást.

(#31076) Dromi


Dromi
tag

Tudtok ajánlani, hasonló jó házat mint ez? Cooler Master 690 II Advanced 29k a fekete, vagy 27k a fér, ennél olcsóbbat nem találtam ipon -gépösszeszerelőben vagy ott melyik konfig alatt van a legolcsóbb verzió. Olcsóbb kéne mint ez ha van ilyen 10-22k-ig ha lehet. Olyan kéne mint az-felszereltségben.

(#31077) nemtabo válasza psg5 (#31074) üzenetére


nemtabo
aktív tag

El is tűnt a Tempest 410 a PCgear honlapjáról.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31078) grizlisandor válasza Dromi (#31076) üzenetére


grizlisandor
addikt

Xigmatek Midgard II, 20k
FRACTAL DESIGN Arc Mini/Midi 23/26k
CORSAIR Carbide 300R, 22k

Én ezek közül választanék...
Az elsőről meg az utolsóról van SK cikk!
Ha kérdésed van tedd fel nyugodtan! :)

(#31079) Dromi válasza grizlisandor (#31078) üzenetére


Dromi
tag

Köszi, a segítséget, mind a három jól néz ki^^. :C Mellesleg jó a felhasználóneved^^.

[ Szerkesztve ]

(#31080) and1ao válasza Dromi (#31076) üzenetére


and1ao
őstag

Corsair 300R 20k körül lehet kapni nagyon jó kis kuckó

Guild Wars2!

(#31081) Facer válasza #98593280 (#31063) üzenetére


Facer
csendes tag

Kedves Ház-mester :)

Várható a közel jövöben egy Corsair Carbide 200r -es tesz? Kiváncsi volnék a véleményedre a egy teszt keretében.
Cserélni szeretnék a közel jövöben házat és igazán vagy az emlitett házat,vagy egy Asgrard Pro-t választanék.

Üdv,

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#31082) grizlisandor válasza Dromi (#31079) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szívesen. :)

Köszi, hallottam már párszor. :DD

(#31083) and1ao válasza Facer (#31081) üzenetére


and1ao
őstag

Pont nem egy kategória a két ház egyébként így nem igazán értelek mért ez a két választás.
A corsair azért jobb mint az Asgard Pro.
Bár ez is olyan hogy kinek érik meg azok feature-ök a plusz felárat

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31084) #98593280 válasza Facer (#31081) üzenetére


#98593280
törölt tag

Január elejétől ismételten rámozdulok a témára, szóval remélem lesz!:)

(#31085) and1ao válasza #98593280 (#31084) üzenetére


and1ao
őstag

Ventiteszt 2 felvonás hogy áll?

Guild Wars2!

(#31086) Facer válasza and1ao (#31083) üzenetére


Facer
csendes tag

A kül-csíny és a bel-becs aránya számomra e két ház között megközelítőleg egyforma.
A választásnál sokat nyom a latba az ár/érték/szavatosság mutató is:)

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#31087) #98593280 válasza and1ao (#31085) üzenetére


#98593280
törölt tag

A Spectre Pro maxon rettentően hangos. Vmi elképesztő neki a hangtartománya, leszabályozva meg halk. Ma este még letesztelem a maradék egy darab ventit is és az adatok lényegében rendelkezésre állnak. Ebből már össze tudok dobni egy cikket is, mert több aspektusa van az eredményeknek:
- Mi hűt a legjobban?
- Mi a leghalkabb?
- Mi hűt halkan is aránylag jól?
- Melyik mennyibe kerül, stb...
Lehet egy külön cikk lesz belőle.
Hétvégén lehet összehozom.

Ezenkívül a Zalman Z5-öt is kell tesztelnem, meg vmi ház cikket is jó lenne röffenteni. Lehet neki engedem az In-WIN-t :)

(#31088) Mahrenburg válasza #98593280 (#31087) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

IN-WIN - már ki vagyunk rá éhezve! Eddig csak jót mondtál róla, remélem a teszt után sem változik meg a véleményed... na meg a miénk sem :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#31089) and1ao válasza #98593280 (#31087) üzenetére


and1ao
őstag

akkor nem lesz unalmas a hétvége :))

Guild Wars2!

(#31090) psg5 válasza nemtabo (#31077) üzenetére


psg5
veterán

Igen, ők azt mondták, hogy már kifutott és nem lesz többet, most arra várok, hogy a merlinnél ígérték hogy lesz, remélem, ha nem akkor fogalmam nincs melyik legyen helyette, nincs még egy ami ilyen jól néz ki és minőségi és használható és ilyen árban van...

F.K.T.

(#31091) Aflamin válasza psg5 (#31090) üzenetére


Aflamin
tag

+1 Corsair Carbide 300R

(#31092) soultrapp válasza psg5 (#31090) üzenetére


soultrapp
senior tag

látod én mondtam egyből,hogy őt kérdezd meg,de nem hallgattál rám...

(#31093) and1ao válasza psg5 (#31090) üzenetére


and1ao
őstag

Bocs a lustaságomért hogy nem olvasok vissza de mintha keretre 16-ot irtál volna.

Corsair 200R esetleg igaz picit felette van olyan 18 körül.

Aflamin.:300R az már 20+ kategória forint-ban.

Guild Wars2!

(#31094) soultrapp


soultrapp
senior tag

ezek szerintetek nagyon rosszak?alulra kellene.

[link]

[link]

(#31095) and1ao válasza psg5 (#31090) üzenetére


and1ao
őstag

áhh kifutottam a szerk-ből

Esetleg ő hozzá mit szólsz?

soultrapp.:Az elsőt nem ismerem az AC nekem meg elég hangos volt.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31096) Aflamin válasza and1ao (#31093) üzenetére


Aflamin
tag

(#31097) RVR400 válasza soultrapp (#31094) üzenetére


RVR400
veterán

Vazze, Te miskolci vagy? :Y

(#31098) soultrapp válasza RVR400 (#31097) üzenetére


soultrapp
senior tag

kicsit mellette:-)Csak nem a darkcomp linkből jöttél rá :) az a baj nem nagy választékuk van.
De hűtés,légszállítás jó az articnak?

[ Szerkesztve ]

(#31099) and1ao válasza soultrapp (#31098) üzenetére


and1ao
őstag

Elfogadható.

Aflamin: :Y

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#31100) nemtabo válasza psg5 (#31090) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A Tempest 210-et nem nézted? szerintem az sem rossz. Kicsit vékonyabb, és stabil előlap mögött csücsülhetgnek az első ventik.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.