Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) #98593280 válasza MontyCrew (#31150) üzenetére


#98593280
törölt tag

Biztos lenni jó:)

(#31152) nemtabo válasza Fr@nkieWilde (#31149) üzenetére


nemtabo
aktív tag

[link]

Lap alján van, 15.5 cm.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31153) Fr@nkieWilde válasza nemtabo (#31152) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm szépen, ezt nem is láttam. :B

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#31154) nemtabo válasza Fr@nkieWilde (#31153) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nincs mit. Ezt nagyon becsülön a Sharkoonba, hogy felsorolja, más házaknál gyakran tesztek sorát kell bogarászni, mire talál adatot a zember-

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31155) Fr@nkieWilde válasza nemtabo (#31154) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Igen, ez igaz, ehhez képest én mégis én mégis úgy átsuhantam az infó felett, mintha ott se lett volna. (Felhasználói hiba :B )
Én nagyon kedvelem ezt a márkát, illetve ár/érték arányban szerintem nagyon jó kis ház a Vaya, nem szép, de amire egy átlag felhasználónak kell, arra bőven jó.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#31156) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Aerocool XPredator Black Edition házzal szemezgetek. Hosszú távra tervezném ezért érdelne, hogy 2 db 6990 belefér-e?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#31157) freestailo válasza Nagytalp (#31156) üzenetére


freestailo
őstag

a házba 33cm hely van a vga-nak, a 6990 meg 32cm hosszú, úgyhogy el kell férnie, egyébként ha jól tudom az oprendszerek csak 2 gpu-t támogatnak egyszerre, úgyhogy teljesen felesleges bele 2 6990-et tenned.

(#31158) Nagytalp válasza freestailo (#31157) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Köszi az infót!

Ez az op. rendszeres téma logikailag sem lehet igaz. Jelenleg is Quad-SLi rendszerem van és több rendszert használok. Mind látja a 4 db GPU-t!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#31159) freestailo válasza Nagytalp (#31158) üzenetére


freestailo
őstag

akkor sorry, rosszul tudtam!! üdv

(#31160) Nagytalp válasza freestailo (#31159) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A jó pap is a holdig vakul! :D

Most találtam rá a CM HAF X V2 kéglire. Ez is érdekes, ha jól látom akkor a tetejébe belefér 2 db 200mm-es venti!

Az lenne a kérdés, hogy a 230mm-es is belefér-e? Ez nekem azt jelentené, hogy a teteje elnyelheti a Quad radiátorom.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#31161) nemtabo válasza Fr@nkieWilde (#31155) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Igen, nekem is tetszenek a Sharkoon házak, nekem a Tauron tetszett nagyon, de az ára kemény.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31162) #98593280 válasza nemtabo (#31161) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez után is tetszik: katt ?

(#31163) nemtabo válasza #98593280 (#31162) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nekem van házam már, és külső megjelenésről beszéltem, nálam a tetszik nem ugyanaz, mint a jó.

Gondolkoztam, hogy a vaya helyett mondok egy asgard pro-t, de nem lehet kapni. Gondoltam egy BitFenix Merc Alpha ajánlgatásán is, de eldöntött volt a dolog részéről.

A Tauronnál tetszett a külső, mert olyan letisztult, egyszerű, van usb3-a, két ventivezérlője. de csak ezeket figyelembe véve is sokallottam az árát.

Az IN WIN házak is szépek, és a Shinobi is nagyon szép. A gearnál volt kitéve egy működő fehét Shinobi, aminek semmi hangja nem volt. Csak dolgozott néma csendben, oltári volt, de akkor mentem a házamért.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31164) #98593280 válasza nemtabo (#31163) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sok is, 25k-ért egy tucat jobb ház van a Tauron-nál, ha pedig a stabilitást is figyelembe vesszük, több tucat.

(#31165) nemtabo válasza #98593280 (#31164) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Még ha az enyémbe vennék 4-5 csatornás venti vezérlőt sem kerülne annyiba. De egyenlőre nem tartom zajosnak, ezek a 14-es scyte 1200-asok olyan 900 ford-on kellemesen susognak. Bár netre talán lassabban is elég lenne vagy csak egy egyik is.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31166) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Rosevill Thor V2 = Aerocool Xpredator Evil Black?? :Y

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#31167) SpZ


SpZ
senior tag

Aerocool XPredator X1 White Edition házról mi a vélemény?

(#31168) nemtabo válasza SpZ (#31167) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Komoly lény

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31169) jediweb válasza nemtabo (#31168) üzenetére


jediweb
aktív tag

Á, inkább komoly légy .... :Y

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#31170) ZS3NI


ZS3NI
őstag

xigmatek alfar videón

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31171) Trebron09 válasza ZS3NI (#31170) üzenetére


Trebron09
őstag

:DDD

A "tesztelő" olyan a videóban, mint egy jóllakott cs*ves. :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#31172) SpZ válasza SpZ (#31167) üzenetére


SpZ
senior tag

Viccet félretéve :DDD Merlinnél vs hivatalos oldal , most akkor merlin mit árul?

(#31173) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A hozzértők segítségét kérném, szeretném lecserélni a régi gépházamat. Amit kintéztem az a Zalman Z11 plus lenne. Ebbe a gépházba beleférne az adatlapomon lévő konfig? Illetve a tápom kábelezése elég hosszú lenne alsótápos elrendezéshez? A másik, hogy a régi házból átraknék 2 sigma (Sigma Zen házból) és egy TT (TT Mambo házból) rendszer ventit, persze alapos takarítás után, vagy érdemes lenne lecserélni őket, mert meg vagyok velük elégedve.

Vagy néztem még CM 690 II Lite-ot is, viszont a Z11 tetszik is, a mérete is jónak tűnik, árban sem rossz és elég jól felszerelt nekem. Hosszú távra kellene egyébként.

Köszönöm!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#31174) nemtabo válasza SpZ (#31172) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Kétséget kizáróan egy X3-as van a Merlin honlapján.

[link]

Hívd fel őket vagy írj, hogy a képben tévedtek vagy a típusjelzésben,

Most nézem, hogy látszik is a képen az X3 felirat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31175) SpZ válasza nemtabo (#31174) üzenetére


SpZ
senior tag

Írtam nekik már javították a hibát, meglepő volt hogy ilyen ennyiért :DDD .

(#31176) nemtabo válasza SpZ (#31175) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Néha megesik, bár nem tudom mi van, ha a zember, azt mondja, hogy az X1-re, hogy én nem ezt rendeltem, hanem a képen lévő fajtát. :Y

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31177) poli27


poli27
veterán

Sziasztok megkaptam karácsonyra 76000ft-ért ezt a borzadályt :
NZXT PHANTOM 820 nézzétek meg a beszámolót róla...

valaki tud esetleg olyan házat ajánlani e helyett amibe befér egy tripla radi vagy esetleg 2 dupla?ilyet meg ne vegyen senki sztem mert 76000ft ért kap egy rakás szemetet!

[ Szerkesztve ]

(#31178) and1ao válasza poli27 (#31177) üzenetére


and1ao
őstag

ebbe az árba nem hogy ajánlani én speciel nézelődni sem szoktam.
De ennyi zsetonért nem ezt várná az ember :F

Guild Wars2!

(#31179) cyberkind válasza poli27 (#31177) üzenetére


cyberkind
félisten

Esetleg nézz szét a Cooler Master házak környékén, ott minden árfekvésben vannak jó házak !

Paranormal Cocktivity

(#31180) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Fura, hogy még sehol nincs Xigmatek Alfar teszt. Nagyon kíváncsi vagyok már! Miért "ignorálják" ezt a házat? Elég ígeretesnek tűnik képek alapján :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31181) and1ao válasza ZS3NI (#31180) üzenetére


and1ao
őstag

ShellKreator azt hiszem dolgozik rajta.

Guild Wars2!

(#31182) #98593280 válasza ZS3NI (#31180) üzenetére


#98593280
törölt tag

Annyit megsúgok, hogy Rudi kolléga biztos nem fog írni róla:)
Én majd világvége után szállok ismételten rá az Alfar-ra :K

[ Szerkesztve ]

(#31183) szben05 válasza cyberkind (#31179) üzenetére


szben05
tag

20000 Ft alatt konkrétan egy jó háza sincs a cooler masternek...

and1ao

"ott minden árfekvésben vannak jó házak"
én erre reagáltam

[ Szerkesztve ]

(#31184) and1ao válasza szben05 (#31183) üzenetére


and1ao
őstag

nem is erről az árról volt 70k+ a kolléga anyagi kerete.

Guild Wars2!

(#31185) cyberkind válasza szben05 (#31183) üzenetére


cyberkind
félisten

Igazad van én úgy gondoltam h már a HAF 912 20 alatt van már !
Sztem onnantól indul a jó !

(#31177) poli27

Ez nem 76, hanem 95 ahol én néztem, de ez szinte tökéletes !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31186) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Rákerestem a Phantomra, és mit látok? Uramisten, magát a gyönyört:

[link]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31187) #98593280 válasza szben05 (#31183) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azért az USP 100 szerintem nem lehet rossz, igaz nem fekete belsős és nem USB3-as, de menedzsmentrje az jó nagy. Érdekes hogy senkit sem érdekel túlságosan.
Cooler Master USP 100 RC-P100K-KKN2, 16k
Aztán a Gladiator is jó ház, csak már nem nagyon kapható.

A Silencio 550/551 pedig igaz h már 20k, de jó házak. Persze hűtésben nem igazán jeleskednek, de nem is arra vannak kitalálva, inkább a halk működésre.

(#31188) F34R válasza poli27 (#31177) üzenetére


F34R
nagyúr

Switch 810 ?

Obsidian 800d , de egyebkent nem nagy kriterium a dupla radi, a tripla meg nem mindegyiknek fer el a tetejeben.

[ Szerkesztve ]

(#31189) grizlisandor válasza #98593280 (#31187) üzenetére


grizlisandor
addikt

+1

(#31190) soultrapp válasza #98593280 (#31148) üzenetére


soultrapp
senior tag

Azért szerintem kicsit nyugodtan vissza vehetsz.
Először is nem zengtem dicshimnuszt a t28ról.
Másodszor meg csak azt írtam,hogy legalább nem járt rosszul az aki megvette tőlem,tehát nem volt rossz ház annyira amennyire te mondtad mivel én már össze tudtam hasonlítani vele.Ellenben te a t28at még azt mondtad nem is tesztelted csak kijelentetted,hogy szar,instabil és a szellőzés is rossz.(pedig nem az a szellőzés)legalábbis a zalmanhoz képest.És azt hogy mennyire lehet tekergetni a házat üresen oldallap nélkül ugyanúgy megnéztem és lehet mind a kettőt....

Amúgy örülök a zalman házamnak ezt a te tanácsodra vettem meg és nem is bántam meg,de ilyen válasszal már inkább nem is kellene többet a tanácsod.
Jah és nem én vagyok az első akinek ilyen módon válaszolsz.

Részemről ennyi.

(#31191) #98593280 válasza soultrapp (#31190) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hőfokra nem mértem a T28-at, de egyébként teszteltem, tisztában vagyok vele hogy egy hulladék...

"hogy mennyire lehet tekergetni a házat üresen oldallap nélkül ugyanúgy megnéztem és lehet mind a kettőt"

A fenét lehet, bocs, de hülyeségeket beszélsz. A Z11-nek ugyanúgy Z9 váza van, atomstabil.

Ami a válaszadást illeti, mivel már kb. 5x megkérdezted, miért nem válaszolok a venti kérdésre, azért írtam az okát. Ez az új HSZ-ed pedig tovább erősített ebben a tényben. Aki szerint stabilitásban a T28 ugyanolyan mint a Z11, az egyszerűen vak és arra sem méltatom hogy továbbiakat hozzászóljak a témához, mert csak az időmet töltöm vele feleslegesen, ahelyett hogy inkább pl. venti tesztet írjak...

(#31192) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Szerintem felesleges a vita és dacolás. :F

Én megértek mindenkit, elhiszem, hogy a T28 instabil és az rossz dolog. Ellenben megértem azt a "csalódottságot" is, aki vett egy atomstabil házat, amelyben a hardverek többsége rosszabbul érzi magát, melegebb lett a hőmérsékletük. :((
Én pld. nem tudnám elképzelni, hogy ne adjak tanácsot - ha tudok - annak, aki másként gondolkozik. ;]

Nekem szerencsére egy f.stalicska asus ta-b7 házam volt, és tudom, hogy összehasonlíthatatlanul hűvösebb van ebben a házban. De az biztos, hogy a fejemet vernén a falba, ha egy dráha házat vetgtem volna, ami semmivel nem hűt jöbban mint az asus. :W

Öleljük meg egymást és töltsük együtt békésen ezt kis időt (5 nap mulva világvége) ! :Y

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31193) soultrapp válasza nemtabo (#31192) üzenetére


soultrapp
senior tag

:)

(#31194) #98593280 válasza nemtabo (#31192) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyrészt nem igazán volt drágább a ház, mert T28 is a Zalman Z11 árában van kb.
Másrészt senki sem mondta a srácnak, hogy a Zalman Z11 jobban hűt mint a T28.
Én kizárólag találgattam, mivel említettem is, hogy hőfokra a T28-at nem teszteltem.
Egyébként meg én még most sem hiszem hogy jobban hűt, de ezt csak halkan írom...

Merry Xmas! :R

[ Szerkesztve ]

(#31195) poli27 válasza F34R (#31188) üzenetére


poli27
veterán

Tudom hogy a dupla radi nem kihívás, de egy csomó házba nem fér bele a venti is az alaplaptól.... tehát olyan ház kellene nekem aminél van elég hely a tető és a lap között egy extrem radi meg venti számára....

(#31196) #98593280 válasza soultrapp (#31193) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azt sem értem, mi alapján döntöttél a Z11 mellett, mert a dVGA-t csak közepesen hűti a hőfoktesztem alapján.
A dVGA-t az FD3000, Arc Midi vagy az Overseer hűti igen jól. Az FD3000-resen meg még tovább lehet javítani, ha a Fractal ventiket lecseréled még jobbra.

(#31197) F34R válasza poli27 (#31195) üzenetére


F34R
nagyúr

obsidian az tuti jo.
talan meg a 500r vagy esetleg vengeance c70

(#31198) and1ao válasza poli27 (#31195) üzenetére


and1ao
őstag

szerintem vele jól járnál

Guild Wars2!

(#31199) nemtabo válasza #98593280 (#31194) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nem is hibáztatott, csak visszasírta azt a pár fokkal hidegebbet. Nyilván csak részben váltott az instabilitás miatt ;) , a szebb dizájra :Y és a jobb hűtési teljesítményre mindenki törekszik. Mindenen lehet javítani erősebb ventikkel.
Nem gondolom - ha már a tanácsodra váltott ., hogy azért tette volna, hogy magasabb hómérsékletet közöljön.

Szerencsésebb helyzetben van, akinek 5-8.000.-Ft-os háza van. mert az tutira nem fog csalódni a váltás után.

Talá azért döntött így SZERINTEM, mert ha Zalman, Cooler Mastar nevek alapján az itt lévől 99%-a rendkívül jó hőtési teljesítményre asszociál, tekintettem, hogy a hűtés terén tettek le már az asztalra valamit.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#31200) #98593280 válasza nemtabo (#31199) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem szabadna csak a márka miatt dönteni. Szerintem típusfüggő, melyik ház jó és hogyan hűt. Pl. a Coolermaster-ek hűtésében én csalódtam. A HAF X-ek, az Enforcer, a Scout 2, mind a várt alatt teljesített (mondjuk a Scout-ot eleinte 1 db ventivel adták, most már úgy tudom gyárilag 3)

A Zalman-ok jól hűtenek, bár a Z11-et főleg a HDD hűtése viszi előre.

A Stryker piszkos jól hűt, de mondjuk ára is van.

Típusok szerint ezek nagyon jók (hűtésben):
FD3000
Arc Midi
Overseer
Obsidian 650D
Midgard II
TJ08 Silverstone

Ami a minőséget illeti, elég sok Corsair ház járt már nálam, de rosszal még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.