Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) tamasgal


tamasgal
senior tag

Igen abba nagyon úgy néz ki bele kell törődjek, hogy külön külön nem állítható az EQ! De remélem azért a centerre és a hátterekre is hatással van nem csak a frontokra?

Ezzel nagyon mellé nyúlnék? [link]

(#12352) schawo válasza szaszlaci (#12348) üzenetére


schawo
titán

Egyetlen szoftver egyszerre több kártyán szólt ki?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12353) szaszlaci válasza schawo (#12352) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egy időben természetesen nem. Ha jól értem, a kérdező több bemenetet szeretne, amik között kapcsolgat, és egy kimeneten szólaljon meg. Arra írtam, hogy esetleg rakjon be több kártyát. Így vált a bemenetek között, és a kimenetre pedig több EQ profilt ment el (ha már ragaszkodik hozzá).

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#12354) Satyricon válasza Eduardo89 (#12350) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, OEM vettem, használtan! Állítólag jár hozzá egy előlapi 5,25"-os panel, meg madzag hozzá, sth stb... Lehet távirányító is, de az nem 100%. Szóval nekem csak a kari van.

Szerk.: Linkeld már be légyszi, hol látsz Te Iponon Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-t O.o Mer én nem látok. És nem csak itt, de egyik boltba se látok már ilyen karit.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12357) Eduardo89 válasza Satyricon (#12354) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Mármint a CREATIVE Sound Blaster X-FI Xtreme Audio van fent iponon 23ért :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#12358) schawo válasza Eduardo89 (#12357) üzenetére


schawo
titán

Az egy párezer forintot érő kártya. Meg se forduljon a fejedben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12359) Eduardo89 válasza schawo (#12358) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Azért mondom, hogy ha tényleg ennyire gagyi akkor hogy a fenébe lehet ilyen drága a fogyasztói ára.
20k körül azthittem már mindegy milyen kártyát nézek az minőségi lesz... ezen háborgok most mint az óceán :))

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#12360) sickoface


sickoface
tag

edifier 1900-hoz milyen külső hangkártyát ajánlotok?

néztem a creative x-fi 5.1, x-fi hd típusú meg asus kártyákat, de nekem ez az audiophile quality így meg úgy inkább márketing szöveg, mintsem valós minőség. viszont az nagyon tetszik, hogy mindegyiken van normális hangerőszabályzó, mert ugye az edifieren hátul van és néha kényelmetlen. pc-n meg szeretem a forrás hangerejét maxon tartani.

max 25k-t költenék hangkártyára, de ha 20 alatt is van megfelelő az jó lenne. 95%-ban zenehallgatáshoz használnám, természetesen sztereó rendszerhez csak.

(#12361) schawo válasza Eduardo89 (#12359) üzenetére


schawo
titán

Egy ezeréves roncs, ami régen is 10k alatt volt. Náluk bent ragadt, és bíznak benne, hogy egy balek megveszi, mert nincs máshol ára, nincs mit hozzámérni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12362) Eduardo89 válasza schawo (#12361) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Hát ez gyönyörű !
Leírásban meg az van, hogy a Creative profi hangkártyája :((

Még jó, hogy előbb kérdeztem ! Köszi az infókat mindenkinek :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#12363) Satyricon válasza Eduardo89 (#12362) üzenetére


Satyricon
addikt

Csak azért nem röhögök hangosan, mert felkelnek a szüleim! :DDD Méghogy profi kártyának írják, eredjenek már... Akkor pl az Elite Pro micsoda? :DDD Csak hogy a Creative márkánál maradjunk, és ne menjünk messzire. A két kari között ég és Föld a különbség! Ne is beszéljünk róla, felejtsd el azt a karit! Szr és kész! :K

Szerk.:

Mennyit szánnál az új karira? És milyen hangcucchoz lenne?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12365) Techpriest válasza Satyricon (#12308) üzenetére


Techpriest
csendes tag

Igazából nem csak zenéhez kellene.

Hangkártya terén meg vagyok lőve. Cimborám Xonar-ja, amit írtam, az a viszonyítási alapom.

Vevő vagyok bármilyen megoldásra.

(#12366) csanad09


csanad09
csendes tag

színháztermi bejátszógéphez szeretnék venni egy külső USB-s hangkártyát. lényegében csak egy sztereó szimmetrikus kimenet kéne állítható jelszinttel, keverőre lenne kiküldve a jel és onnan a hangrendszerre. szóval valamilyen jó minőségű kártya kellene. csakhogy most jön a nagy megkötés: max 20 ezer rá a keret. oprendszer az 64 bites win 8. előre is köszönöm a segítségeket

[ Szerkesztve ]

(#12367) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok!

Mivel az asus hangkártyás topik áll így megkérdezem itt hátha gyorsabban választ kapok. A szakiktól kérdezném 20k alatt : csak fejhallgató-hoz kellene egy hangkártya. PCI-E x16-os slotba menne és az alaplapit váltaná le, elég-e egy Asus Xonar DGX vagy inkább az Asus Xonar DX vagy más az ajánlott?

előre is köszönöm a válszokat

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#12368) schawo válasza csanad09 (#12366) üzenetére


schawo
titán

Nehéz ügy: szimmetrikus, szabályozható DAC/interfész 20ezerből.

Használt cucc ebayről szóba jöhet? Egyébként nem látom esélyét.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12369) schawo válasza schawo (#12368) üzenetére


schawo
titán

Egy megoldás létezik itthonról, újonnan: Lexicon Alpha

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12370) sickoface válasza sickoface (#12360) üzenetére


sickoface
tag

erre esetleg vmi megoldás? az a problémám, hogy olyan dac, amin van normális hangerőszabályzó egy vagyon.

(#12371) Eduardo89 válasza Satyricon (#12363) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Logitech X-530 5.1-es hangcuccom van jelenleg de később ( tavasszal) tervezem egy Logitech Z906-os szett beszerzését. Igazából a hangminőség a lényeg, nem csak a hangerő.
Azt, hogy mennyit szánnék rá még pontosan én sem tudom, olyan 20k körül !

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#12372) PuMbA válasza Cobra652 (#12364) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DGX :)

jim bcs: Milyen fejhallgató? Xonar DGX :)

sickoface: X-Fi HD, Musiland 01 US (driverében szabályozhatod digitálisan, mert 32bit-en dolgozik)

(#12374) RetepNyaraB válasza Cobra652 (#12373) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az attol is függ termeszetesen, hogy min hallgatod. 2500 ft-os agybadugos füles nem biztos, hogy mutat barmi különbseget. Szintugy az összesen 6750 ft-ba kerülö 5+1-es szett sem.
De ha felmerült az igeny a jobbra, akkor vagy van mar hasznalhatobb eszköz a lanc vegen, vagy majd lesz es elindulsz a lejtön megallithatatlanul ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12375) lacam71 válasza Cobra652 (#12373) üzenetére


lacam71
tag

Én pl az ALC889A és a DGX között nem hallok különbséget, számomra pénzkidobás volt. Itt porosodik a fiókomba a 2 hónapja vett kártya.

(#12377) lacam71 válasza Cobra652 (#12376) üzenetére


lacam71
tag

Csak fejessel használom igaz nem nagy durranás Genius GV500-al, de most vegyek egy 30 ezres senheiser-t a 10 ezres kártyámhoz az mp3-as zenékhez?

(#12379) sickoface válasza PuMbA (#12372) üzenetére


sickoface
tag

az x-fi hd tetszik, bár nem tudom, hogy megéri-e az árát. Fiio e10-ről mi a véleményed? a másik kérdésem, hogy aktív hangfalat szoktak erősítőre kötni? úgy értem, hogy pl pc->dac->erősítő->hangfalak

(#12380) PuMbA válasza lacam71 (#12377) üzenetére


PuMbA
titán

Az a Genius arra való, hogy Skype-olj: "Great for MSN, SKYPE or Internet chatting" meg rezeg és mindent funckiót tud, de a "hangminőségre" maradt 500Ft...nem tudom, hogy mit vársz tőle :)

Cobra652: Milyen fejesed van?

sickoface: Megéri az árát, de igazából a Musiland még jobban :) FiiO E10-et nem vennék...aktív hangfalat erősítőre egyáltalán nem tudsz kötni :)

[ Szerkesztve ]

(#12381) lacam71 válasza Cobra652 (#12378) üzenetére


lacam71
tag

Lepd meg magad karácsonyra! Aztán januárban együtt hírdetünk a hardveraprón! :DDD

(#12382) lacam71 válasza PuMbA (#12380) üzenetére


lacam71
tag

Biztosan igaz amit írsz de én csak mp3-at ill. you-tube-ot hallgatok. Nekem nem kell több. A kérdés hogy megéri-e a + 10 es? Nekem nem érte meg, tanultam belőle ennyi.

(#12385) RetepNyaraB válasza Cobra652 (#12384) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem néztem meg, de gondolom van benne valami hangvarázslás (pl dolby headphone), ami egy alaplapi szutyokban nincs. Azért éri meg. De a Szibéria sem egy tigris :N

(#12377) lacam71@ 30K-s Sennheisert semmiképp ne vegyél, mert rettenet túl van árazva mind. Annál mát csak egy Bose, vagy Beats rosszabb vétel. Ez azonban nem ebbe a topikba tartozik...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12386) jim bcs válasza PuMbA (#12372) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

CORSAIR Vengeance 1300

ha viszont szerinted megéri a többletet az Asus Xonar DX akkor azon ne múljon, ki tudja mi lesz később lehet hangfalakat is kötök rá

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#12387) sickoface válasza PuMbA (#12380) üzenetére


sickoface
tag

akkor valószínűleg benevezek egy x-fi hd-ra. most sima integrált kártyával hajtom az edifiert. nem vagyok audiophile, általában 320kbps-os mp3 megy. a magas és középhangok jók, viszont a mélyek hiába vannak ott, ilyen elnyújtott, brummogósak. az hittem szeretem ha minél több a mély, de csak megfájdul tőle a fejem, főleg ha vmi olyan szám megy, ahol az a lényeg. egyszerűen hiányzik belőle a dinamika és csak elnyomja a többi hangot. az edifier 1900-on hátul van a reflexnyílás és sajnos hely hiányában szinte rá van tolva a falra. ha betömöm a nyílást, akkor javul de ezzel együtt a mélyek is elmennek. ha meglesz az új kártya, valahogy csinálok helyet a hangfalaknak, hogy kapjanak levegőt. az új kártya plusz helycsere biztos segíteni fog, mert kipróbáltam más elrendezéssel is. konkrétan beraktam a szoba közepére a hangcuccot és láss csodát egyből szedték a seggüket azok a mélyek.

(#12388) csanad09 válasza schawo (#12368) üzenetére


csanad09
csendes tag

sajnos nem és számlára is szükségem lenne, szóval mindenképpen valami hivatalos helyről jöhetne a cucc, de ha lehet kapni használtat ilyen helyen az is jöhetne. és milyen árban lehetne beszerezni ilyet kb? a feltételek ugyanazok csak az árra lennék most kíváncsi

(#12389) Primary92


Primary92
senior tag

Creative Extigy kártyátműködésre lehet bírni win8 alatt? Ha igen milyen a hangja? A szolgáltatásai nagyon tetszenek, hogy használható pc nélkül is DACként, illetve normális midi csatlakozók, illetve analóg 5.1.

(#12390) schawo válasza csanad09 (#12388) üzenetére


schawo
titán

Találtam megoldást: Lexicon Alpha. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12391) dabadab válasza sickoface (#12360) üzenetére


dabadab
titán

Az X-fi HD-n valojaban nincs hagyomanos hangeroszabalyzo, az a tekero a PC-s hangerot valtoztatja.

DRM is theft

(#12392) sickoface válasza dabadab (#12391) üzenetére


sickoface
tag

ezt nem is tudtam, köszi az infot. így viszont megint tanácstalan vagyok, mert olyan megoldásra lenne szükségem, amivel nem szoftveresen állítom a jel erejét és vhogy kiváltom vele a hangfalon lévő hangerőszabályzót.

(#12393) PuMbA válasza sickoface (#12392) üzenetére


PuMbA
titán

Miért annyira fontos? Musiland 01 US-nél 32bit megy ki a DAC-ra, ez már elég jó a szoftveres hangerőállításhoz :)

(#12394) schawo válasza sickoface (#12392) üzenetére


schawo
titán

Nézd meg te is a Lexicon Alphát.

Mondjuk én is inkább a Musilandet választanám.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12395) sickoface válasza PuMbA (#12393) üzenetére


sickoface
tag

igazából kényelmi szempontból lenne csak fontos, mert így mindig hátra kell nyúlni.

schawo: egy ilyen musiland beszerzése mennyire macerás, mert itthon nem forgalmazzák ha jól látom.

(#12396) lacam71 válasza Cobra652 (#12384) üzenetére


lacam71
tag

Ha végül is megveszed, légy szíves írd meg a tapasztalatod mert nagyon érdekel.

Előre is köszi.

(#12399) sickoface


sickoface
tag

szerintetek melyik a jobb választás zenehallgatáshoz?

Creative Sound Blaster X-Fi HD (kb 23k) vagy X-Fi Surround 5.1 (kb 17k)

(#12400) Bodz válasza sickoface (#12399) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az X-Fi HD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.