Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) T_Stark válasza Integrator (#11349) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem ASUS Xonar U7 vagy CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD jó lenne, de várj meg más véleményt is.

(#11352) PuMbA válasza Bib (#11350) üzenetére


PuMbA
titán

ASUS Xonar DX jobb :)

(#11353) enwazze


enwazze
tag

Mármint nekem? :D Zeneíráshoz milyen paramétereket nézzek? :D

SONY

(#11354) LW


LW
őstag

Sziasztok!
Tervezek venni egy sztereo erősítőt a Canton LE-103 hangfalpáromhoz. Van egy Xonar D1 hangkártyám is.
Mennyire kell kompromisszumot kötni a Xonar DAC-ja miatt hangilag? Jobb lenne egy házimozi erősítő digitális átvitellel?

(#11355) Bib válasza PuMbA (#11352) üzenetére


Bib
őstag

Miben jobb?

(#11356) PuMbA válasza Bib (#11355) üzenetére


PuMbA
titán

Hangminőség + driver, szoftver nincs telenyomva mindenféle parasztvakítással és stabilabb :)

[ Szerkesztve ]

(#11357) schawo válasza enwazze (#11343) üzenetére


schawo
titán

Felvétel, mikrofonerősítő kell?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11358) LW válasza LW (#11354) üzenetére


LW
őstag

A beépített DAC-re szavaztam, így tárgytalan, de érdekelnének, hogy mik a tapasztalatok.

Ha az erősítő 18 bites feldolgozással megy és a hangkártya 16 és 24 bitet tud, azokat hogyan lehet összekötni? 24 bitből lecsípi az utolsó hatot?

[ Szerkesztve ]

(#11359) schawo válasza LW (#11358) üzenetére


schawo
titán

:F
Az erősítő egy analóg eszköz, semmiféle biteket nem dolgoz fel. Valami nem kerek a kérdésben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11360) dabadab válasza LW (#11358) üzenetére


dabadab
titán

"Ha az erősítő 18 bites feldolgozással megy és a hangkártya 16 és 24 bitet tud, azokat hogyan lehet összekötni"

Ha az erősítő 18 biten dolgoz fel, az azt jelenti, hogy 16 bites bemenete van és a belső feldolgozás (ekvalizer meg hasonlók) használja a plusz két bitet, hogy a mindenféle számításoknál ne legyen túl nagy kerekítési hiba.

(#11359) schawo: éppenséggel a D osztályú erősítők között is van olyan, amit közvetlenül digitális jel hajt meg (pl. a Sony S-Master rendszer), de a legtöbb erősítő (főleg a HM erősítők) a konkrét erősítés mellett hangfeldolgozást is végez (ekvalézer, késleltetés, dinamikakompresszió, akármi) és ezt tipikusan digitálisan végzik el, ami oda vezet, hogy gyakran az analog bemenetek mögött is ott figyel egy ADC.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11361) Bib válasza PuMbA (#11356) üzenetére


Bib
őstag

Hangminőségre nem tudom,mert hangját a ASUS Xonar STX -hez hasonlóra értékelik.Rmaa teszt szerint is rendbe van.Szoftverbe külön tetszik hogy egy kapcsolóval füles és hanfalak közt lehet váltani.Végre van egy szoftver ami működik rendesen creative-nál.Bár nekem 13 éve van creative kártyám,eddig mindig,minden szólt,tehát stabilnak mondható.És akkor te PuMba sokáig használtál ilyen kártyát?

(#11362) LW válasza dabadab (#11360) üzenetére


LW
őstag

Köszönöm, nagyon kíváncsi leszek.

(#11363) schawo válasza dabadab (#11360) üzenetére


schawo
titán

A D-osztályú erősítőnek semmi köze a digitális->analóg átalakításhoz. Ott akkor az analóg -> ADC -> szűrés -> DAC -> erősítés, illetve az SPDIF -> szűrés -> DAC -> erősítés a műveleti sorrend.

De itt most nem hiszem, hogy erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11364) dabadab válasza schawo (#11363) üzenetére


dabadab
titán

"A D-osztályú erősítőnek semmi köze a digitális->analóg átalakításhoz"

Attól függ. Mondom, két típusa van, az egyik analóg jellel működik (pl. a Tripath chipek, amikből a T-Ampek készülnek), a másiknál viszont az közvetlenül a digitális jelből áll elő az erősített jel (pl. a fent említett Sony S-Master).

"De itt most nem hiszem, hogy erről lenne szó."

Én sem :)

DRM is theft

(#11365) Joker88


Joker88
őstag

melyik a jobb minőségű hangkártya ?

Chipset: C-Media CM 8768 ( hangkártya : [link] )

vagy:

ez egy alaplapra integrált kártya, alaplap a következő : Gigabyte GA-78LMT-S2

vagy egy SoundBlaster Audigy SE sb0570 [link] (bocsi az ebayes linkért,de csak ezt találtam.. )

5.1-es rendszer lenne rákötve..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11366) dabadab válasza Joker88 (#11365) üzenetére


dabadab
titán

Így ránézésre kb. mindegy.

DRM is theft

(#11367) schawo válasza Joker88 (#11365) üzenetére


schawo
titán

Az Audigyt kerüld.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11368) PuMbA válasza Bib (#11361) üzenetére


PuMbA
titán

Nem használtam, de a Xonar DX-et ismerem és jó :) Creative-nál általában inkább a játékok, effektek fele mennek el, mint a hangminőségre :)

(#11369) Integrator


Integrator
aktív tag

Egyszerű kérdés: ASUS Xonar U1 vagy U3.

S/PDIF-en keresztül 5.1-re melyik a jobb?

Köszönet.

(#11370) alvarezlopez válasza enwazze (#11343) üzenetére


alvarezlopez
tag

Line6 POD Studio vagy Toneport. Használtan olcsón hozzá lehet jutni és ár/hangzás -ban, magasan a legjobb hangkártya szerintem. Persze ne várj tőle, stúdió minőséget :D
Az UX1 -en van XLR input is, ha szükséges. Viszont ha midi is kell akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#11371) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok, egy SONY CMT-EH15 típusú mikrorendszerhez milyen típusú hangkártyát ajánlanátok?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11372) tigipuf válasza agoka07 (#11371) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem öööö megteszi az alaplapi is :B

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11373) ripjaw88


ripjaw88
csendes tag

Sziasztok!

Creative Sound Blaster Recon3D PCI-E Hangkártyát kerestem BOX és nem OEM változatban de már sehol nem árulják, írtam az ipon-nak hogy az OEM-hez is megkapom-e a THX TruStudio PRO-t a Crystalvoice-ot meg a többi programok ami ügye a BOX-s verzióban a cd-n volt, de ők nem képesek értelmes választ adni. Valaki tudja esetleg? Mondjuk van az OEM kártyán is egy Serial szám amivel regisztrálni tudom a terméket ügyebár, és akkor kapom meg a programokat hozzá? Vagy ez hogy működik?

Köszi.

(#11374) PuMbA válasza ripjaw88 (#11373) üzenetére


PuMbA
titán

Nehogy már Recon3D-t vegyél...nagyon gyenge kártya. THX TruStudio meg ezek csak marketing célokból vannak ott, de szart se érnek. Vegyél Xonar DX-et, az sokkal jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#11375) ripjaw88 válasza PuMbA (#11374) üzenetére


ripjaw88
csendes tag

Köszi még átgondolom mivel ilyenből csak OEM-et tudnék szerezni... lehet hogy tényleg valami más lesz inkább.

(#11376) schawo válasza ripjaw88 (#11375) üzenetére


schawo
titán

A dobozos is szar.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11377) PreDox


PreDox
tag

Asus Xonar DG és DS között mi a különbség hangminőségileg ???
Ha csak fejhallgatóval akarom használni és nem akarok cserélni opampot a DS-en.
Megéri majdnem a dupláját a DS vagy elég általános használatra a DG-is ?
Köszi

(#11378) PuMbA válasza PreDox (#11377) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen fejhallgatóval? :)

(#11379) PreDox válasza PuMbA (#11378) üzenetére


PreDox
tag

Beyerdynamic DTX 910

(#11380) PuMbA válasza PreDox (#11379) üzenetére


PuMbA
titán

DS helyett DX-et érdemes egyébként venni, de a DG jó, ha annyit szánsz rá. Ha meg jobb hangminőség kell akkor DX :) Én nem tudom, hogy mennyire fontos neked a hangzás...

[ Szerkesztve ]

(#11381) Bib válasza ripjaw88 (#11373) üzenetére


Bib
őstag

Sound Blaster Z-t vegyél a Recon helyett.Xonar dx se rossz,de az Asus 10 évvel később kezdett hangkártyát gyártani.A driver csomagot le lehet tölteni egyben a szoftverekkel együtt.

(#11382) schawo válasza Bib (#11381) üzenetére


schawo
titán

de az Asus 10 évvel később kezdett hangkártyát gyártani
Ez meg mi? :)) :)) :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11383) dabadab válasza schawo (#11382) üzenetére


dabadab
titán

Végülis igaza van, a Creative-nak jóval több tapasztalata van abban, hogy hogyan kell vacak hangkártyákat gyártani ;]

(Mondjuk van itthon egy X-Fi HD meg egy E-MU 0202, de azok azért erősen kilógnak a kínálatból.)

DRM is theft

(#11384) Bib válasza schawo (#11382) üzenetére


Bib
őstag

Arra gondoltam,hogy nekem 2000-ben első pc-mben volt live 5.1 creative kártya.Az Asus alaplapomon még integrált hálókártya sem volt nem hogy hangkártya.De Asus hangkeltő sem létezett külön. :)
1987 óta létezik Creative Technology,lehet hogy a 10 év kevés lesz. :W

(#11385) schawo válasza Bib (#11384) üzenetére


schawo
titán

Ki a túrót érdekel, hogy mikor mit csináltak korábban. Hogy jön az a mai termékeikhez? Hogy lehet ez alapján ajánlani valamit?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11386) Bib válasza schawo (#11385) üzenetére


Bib
őstag

Ez most a milyen hangkártyát vegyek? Vagy az asust vegyen mindenki topik? :DD
Holnap megjön a Z-m,majd alkotok róla véleményt.Ha szar,akkor veszek helyette DX-et.
És azért veszek Creative-ot,mert jónak tartom enniyi :)

[ Szerkesztve ]

(#11387) RetepNyaraB válasza Bib (#11386) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha sok tapasztalt emberke állít valamit és Te masszívan az ellenkezőjét, akkor Te egy egyéniség vagy (Ti mind egyéniségek vagytok! - Igen, mi miiind egyéniségek vagyuunk! - Nem, én nem vagyok az! - Te kussoljál!).
Ez nem baj, legfeljebb majd kétszer fizetsz.
A Creative kivonult a piacról, az Asus beszállt, méghozzá repülőrajttal.
Itt pedig általában az olcsóbb, diszkrét sokpluszegyes pci/pcie lehetőségek felől érdeklődnek, ahol is az A betűs cég jelenleg eléggé verhetetlen. Ennyi. Ha ezt nem fogadod el, akkor ne háborogj itt, hanem mehetsz vásárolni ügyesen :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11388) Bib válasza RetepNyaraB (#11387) üzenetére


Bib
őstag

Neked van igazad.Legfontosabb a tapasztalat.BIzony a C-betűs cég ezen új sorozatairól még nincs sok tapasztalat hisz még kapni sem nagyon lehet.De mindenki tudja már hogy sz@r.....Én csak ezt furcsálom,nincs nekem senkivel semmi bajom,csak amíg nem ismerek valamit, nem alkotok véleményt róla.Én meg addig vaciláltam míg a C-betűs ki is vonult. :DD Szerencsére kétszer nem kell fizetni,mert 8 napon belül vissza lehet küldeni :K

(#11389) dabadab válasza Bib (#11388) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de te hivatkoztal a Creative multjara, marpedig a Creative alapvetoen eleg gyenge hangminosegu hangkartyakat szokott kiadni.

DRM is theft

(#11390) Bib válasza dabadab (#11389) üzenetére


Bib
őstag

Feladom.A Creative egy nagy kalap szamóca!

(#11391) RetepNyaraB válasza Bib (#11390) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jólvanmár. Vedd meg, aztán kérünk róla valami beszámolót :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11392) enwazze


enwazze
tag

Újra kérdeznék :D

Szeretnék hangkártyát venni fl studiohoz. Mit ajánlotok? Ami fontos hogy használtan kb 15-20k körül mozogjon. Laptophoz lesz, így külsőt szükséges.

SONY

(#11393) Integrator


Integrator
aktív tag

Egyszerű kérdés: ASUS Xonar U1 vagy U3.

S/PDIF-en keresztül 5.1-re melyik a jobb?

Köszönet.

(#11394) Gróf... válasza Bib (#11390) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Szomorúan olvasom a vélemény nyilvánításokat a cretive-asus viszonylatban. Tény az, hogy a C. határozta meg a piacot tízen éven keresztül. Valószínűleg konyítanak is valamit hozzá. Az is tény, hogy szépen elterjedt az A.
Jómagam is szert tettem egy DX-re, pedig az asus szó hallatán (láttán) is okádnom kell. (Igen. amíg ezt a hsz.-t írom, egy merő répa az asztalom.)
A legfontosabb mindenek felett, hogy ízlés kérdése. Számokkal lehet dobálózni, decibel ide, vagy oda, akkor is az dönti el, hogy kinek mi esik jól. Amit műszerekkel kimutatni lehetetlen. Már a próbálkozás is nettó ostobaságnak tűnik. Számos példa van rá, hogy egy gyengébb minőségű, de élet telibb hangzás rommá aláz egy csúcs profi minőséget. Lásd még; hangstúdiók. Ott sem a tökéletesre törekszenek, hanem hogy egy teljesen átlagos hangkeltőn elfogadhatóan szólaljon meg a produktum.

Szumma szummárom; Sosem fog kiderülni melyik jobb!

Mellesleg a DX-et sterilnek érzem.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11395) PuMbA válasza Gróf... (#11394) üzenetére


PuMbA
titán

Mihez képest steril? :) Ha effektekkel használtál régen Creative-ot akkor ahhoz képest jóhogy :)

(#11396) dabadab válasza Gróf... (#11394) üzenetére


dabadab
titán

"Lásd még; hangstúdiók."

Hangstudiokban munka kozben pont, hogy nagyon pontos hangvisszaadasra optimalizalt cuccokat hasznalnak. Aztan amikor keszen van az anyag, akkor ellenorzik gagyibb cuccokon, hogy ott is jol szoljon, de azokat a hangkeltoket igazan csak elrettento peldakent tartjak :)

DRM is theft

(#11397) schawo válasza Gróf... (#11394) üzenetére


schawo
titán

A stúdiókban a konverterek (hangkártyák) esetében a cél lehető legtökéletesebbet megtalálni. Szóval ez nagyon nem jó példa volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11398) alvarezlopez válasza enwazze (#11392) üzenetére


alvarezlopez
tag

Ha midizni is akarsz vele akkor ennyi pénzért nem fogsz kapni szerintem, úgy értem ha ilyen hangkártya-interfész kombót szeretnél.
De szerintem megoldható úgy is a dolog, hogy veszel olcsó hangkártyát amin van Gameport (2ezer ft kb.), amivel csak beviszed a midit, és veszel egy normálisat audiora.

[ Szerkesztve ]

(#11399) dabadab válasza enwazze (#11392) üzenetére


dabadab
titán

"Szeretnék hangkártyát venni fl studiohoz. Mit ajánlotok?"

Attol fugg, hogy konkretan mit akarsz csinalni vele. Akarsz-e felvenni, ha igen, kell-e mikrofonhoz fantomtap meg hany bemenetre van szukseged, akarod-e live acthez hasznalni, kell-e ra MIDI vagy ugyis minden USB-vel megy, ilyenek.

DRM is theft

(#11400) schawo válasza alvarezlopez (#11398) üzenetére


schawo
titán

MIDI-re van MIDI->USB kábel. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.