Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) BluEyes válasza TSanya (#12499) üzenetére


BluEyes
őstag

Csak néhány típust tudtam kipróbálni, eddig a híres narancscímkés Codegen300 volt a legkevésbé füttyös-zajos.
Ha lejátszáshoz kell a kártya, akkor valami saját tápos (tehát nem a gépről táplált) optikai kábellel csatlakoztatható DAC vagy külső kártya kell neked.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12502) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!
Most leszek először dj kontroller tulajdonosa, persze másét már kezeltem. :)
A scratch funkciót is sokszor használnám. A gépemben nincs hangkari, csak az integrált (lapom: ASROCK B75 Pro3-M). Amikor próbálgattam, és gyorsan csináltam a húzásokat, gyakran lefagyott a hang, és újra csatlakoztatnom kellett a kontrollert.

Gondolom ildomos lenne egy hangkarit vennem.. :D
Milyet ajánlotok? Max 10e Ft-om lenne rá..

Köszönöm a segítséget!

(#12503) TSanya válasza BluEyes (#12501) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Én is erre a következtetésre jutottam, és ennek eredményeként találtam ezt.

Sajnos kissé túl van az általam rá szánt összegen, de akkor lehet, ez lesz a megoldás.

Egyébiránt, mint írtam, a monitor USB hubjára csatlakoztatva a Fiio-t nagy mértékben csökkent a cicergés.
Még arra is gondoltam, hogy szimmetrikus kimenetű hangkártyát kéne venni, hátha...

Üdv:
S

(#12504) BluEyes válasza TSanya (#12503) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez is usb-s, biztos vagyok benne, hogy zajos lesz. Sajnos a zajok akkor is átjönnek az usb csatin, ha amúgy a készülék a saját tápegységéről működik. Én is azt hittem, hogy ez nem lehetséges, de sajnos nagyon is így van.
Mégegyszer: önálló, saját tápos DAC-t keress, aminek van optikai bemenete, azt használva semmiféle fémes, elektronikus kapcsolat nem lesz a géphez és annak tápjához. Ez a megoldás. Vagy van még a kísérletezés a tápokkal, de nem hinném, hogy az jó ötlet :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12505) Sung


Sung
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék szépen egy kis helyreigazítást, mert elgondolkodtam hangkártya vásárlásán, de elbizonytalanodtam a fórum olvasgatása közben. Többfunkciós szerepet betöltő asztali gépet nyúzok (internet, játék, film, zene) és eddig 2 féleképpen küldtem a hangot az erősítőmre. Videokártya HDMI –> erősítő HDMI, vagy alaplapi Optical SPDIF Out Port –> erősítő Optical In.

Van értelme hangkártyából küldeni a jelet az erősítő irányába?

Én kérek elnézést és köszönöm az építő jellegű válaszokat!

(#12506) BluEyes válasza Sung (#12505) üzenetére


BluEyes
őstag

Hagyd így a rendszered, nem kell hangkártya.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12507) TSanya válasza BluEyes (#12504) üzenetére


TSanya
aktív tag

Ennek külső tápja van, csak van 3 db digitális bemenete, koaxiális, optikai, és USB.

Szerintem ez jó lehet, vagy én nézek be valamit?

[ Szerkesztve ]

(#12508) BluEyes válasza TSanya (#12507) üzenetére


BluEyes
őstag

Én néztem rosszul, ez rendben lesz. :R

rég jártam a Pro-Ject honlapján, kösz hogy eszembe juttattad őket :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12509) TSanya válasza BluEyes (#12508) üzenetére


TSanya
aktív tag

Ennek örülünk :K
Gondolom, ennél olcsóbban nem nagyon lehet találni eszközt ezekkel a paraméterekkel...

Ezek szerint gyűjteni kell, vagy megszokom ezt a kis zajt :B

(#12510) RetepNyaraB válasza Sung (#12505) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az optikain küldd ki, ha zenét hallgatsz. A HDMI-nek rettenetes jittere van 99,9%-ban. S ha erre használod, valóban nem kell hangkártya, illetve elég drága megoldás lsz az, amelynek a digitális kimenete jobb lesz, mint az alaplapi.

(#12507) TSanya@ a "milyen DAC-ot vegyek" topicban ezt elég randán lehurrogták speciel :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12511) BluEyes válasza TSanya (#12509) üzenetére


BluEyes
őstag

DAC nem kop el (mozgó alkatrész híján), szóval a használt eszközöket is vedd szemügyre nyugodtan. A hifi topicban biztosan tudnak ajánlani pár típust. Pl. egy ilyen remek magyar termék - Hivox Lupus C MkIII - is szóba jöhet, sajna ez a példány már elkelt, 45k-ra volt tartva a vége fele.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12512) RetepNyaraB válasza BluEyes (#12511) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Na igen, az pl körbekacagja a Pro-Ject-et...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12513) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Edifier R1600T plus-hoz keresek hangkártyát. Az Asus Xonar DG-t néztem, de ha jól látom, az főleg headsetekre lett tervezve. Ennél többet nem nagyon szánnék rá, és jelenleg egy Asus H87M-Plus alaplapban lévő Realteket használok. Érdemes egyáltalán ebben a kategóriában dedikált hangkártyát venni?

Előre is köszi!

(#12514) TSanya válasza RetepNyaraB (#12512) üzenetére


TSanya
aktív tag

Azért ezek nagyon nem egy kategóriában játszanak, a Lupus majd' 2x olyan drága..

No, mentem aludni ezen infókat feldolgoni :)

(#12515) RetepNyaraB válasza TSanya (#12514) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen, de hasznaltban is lehet gondolkozni, söt... :K

Egy hifi eszközzel rendszerint nem arkot asnak esöben; ha nincs lathatoan kalapaccsal szetverve, akkor nagy valoszinüseggel rendben lesz. Valamint normalis helyen (avx, hifipiac) beszerezve (nem Vatera ;] ) az eladok döntö többsege is kulturleny es nem a te atveresedre utazik...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12516) PuMbA válasza -Valinas- (#12513) üzenetére


PuMbA
titán

:K Nincs headsetekre tervezve, vedd meg.

(#12517) -Valinas- válasza PuMbA (#12516) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszönöm! :R

(#12518) E1even válasza E1even (#12490) üzenetére


E1even
senior tag

Köszi a sok "segítséget"! ;] :P

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#12519) Sung válasza BluEyes (#12506) üzenetére


Sung
csendes tag

Köszönöm!

(#12520) Sung válasza RetepNyaraB (#12510) üzenetére


Sung
csendes tag

Neked is külön köszönöm a megerősítést! Ja és azt, hogy felesleges pénzkidobástól menekítettél meg. :) :R

(#12521) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

olyan USB-s hangkártyát keresek, ami
- 192kHz/24 bites
- 2xRCA kimenet hangszóróhoz
- fejhallgató erősítő, és külön fejhallgató jack bemenet
- hangerő szabályzó, mely mindkét kimenetet tudja szabályozni
- az analóg kimenetein szép hangot tudjon kiadni

CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB ~17e
CREATIVE Sound Blaster Omni Surround 5.1 ~23e
CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD ~24e
ASUS Xonar U7 ~24e

vagy valami ebben az árkategóriában.

mi ajánlott? vagy inkább belső?

(#12522) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Sziasztok!

Melyik az a hangeszköz számítógéphez, ami a lehető legjobb minőséget adja sima RCA kimenettel sztereó hifihez?
külsö belső egyaránt érdekel.
Semmi extra nem kell csak a hang minőség a fontos.
xonar essence STX-et néztem, de ott a sok extra amivel nem tudok mit kezdeni (5.1, dolby meg mindenféle kiemelő hülyeség), mert csak zenét szeretnék hallgatni sima sztereó erősítővel és a lehető legjobb minőségben. Szóval lenne e ami esetleg még jobb sztereó zenehallgatásra és a hangja is csúcs?
ja és fülest nem használok

[ Szerkesztve ]

(#12523) Goaulds


Goaulds
csendes tag

Tudnátok ajánlani egy hangkártyát kifejezetten fejhallgatós használatra?
Kaptam egy Sony MDR-XB600-at és az asztali PC alaplai hangkártyát használva, sírógörcsöt kaptam a minőségen.
Hifivel nagyon nagyot szól, de szeretném a PC-n is élvezni valamelyest a minőséget. ASUS Xonar DX/XD nézegettem de ennek nincs fejhallgató erősítője, bár nem tudom hogy kell-e nem értek sajnos ehhez.
Ha van ötletetek 30 000 Ft ig bezárólag mit érdemes használni, kérlek írjátok meg.

Előre is köszi!

(#12524) E1even válasza Tin (#12521) üzenetére


E1even
senior tag

Hátha Te többre jutsz, mert én sem kaptam választ. ;] :P :DDD

Ha mindenképpen 192kHz/24 bit-es kell, akkor kizárásos alapon csak az Asus U7 jöhet szóba.
Az Asus-ról egyébként nagyon jókat írnak.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#12525) Bib válasza Goaulds (#12523) üzenetére


Bib
őstag

Szerintem ehhez a füleshez túl drága hangkártyát ne vegyél.A nagyot szól az nem tudom mennyire egyenesen arányos a szépenhez.De szerintem jó kártyát nézegetsz bár ha 30 a keret jó lehet a Sound Blaster Z bulk is.Remélem nincs harag :)

(#12526) gyenesmartin válasza Goaulds (#12523) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Musiland 02 (DRAGON).

(#12527) Tin válasza E1even (#12524) üzenetére


Tin
veterán

igen, a 192-es tényleg csak az asusnál van. a fejhallgató erősítőjét viszont nem annyira dícsérik.

a musiland itthon nem kapható, pedig az még nem is tűnik rossznak.

belsőt meg nem szeretnék, szar dugogatni, és csak asztali gépen használható.

(#12528) Bodz válasza Tin (#12521) üzenetére


Bodz
nagyúr

X-Fi Surround 5.1 Pro: Nem nagy durranás, nem érdemes megvenni.
Sound Blaster Omni Surround: Passz.
Sound Blaster X-Fi HD: Nem tud usb-n 24/192-t.
Xonar U7: Passz, de állítólag füleshez nem az igazi.

(#12522) biga-csiga: Mennyit szeretnél költeni?

[ Szerkesztve ]

(#12529) Tin válasza Bodz (#12528) üzenetére


Tin
veterán

topikból hasonlókat szűrtem le én is. a xonar u7 van elöl a listán, de nem tudom.

te mit vennél 20-30-ig itthonról boltban kapható cuccot?

ebben az árban ennyire nincs normális külső? belsőt se láttam rca kimenettel.

egyébként ezért az árért melyik belső, illetve külső a leg-ajánlottabb? fejhallgatóra hogy illetve egy sztereó hangfalhoz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12530) biga-csiga válasza Bodz (#12528) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

40E Ft-os árkategória max 50

(#12531) Bodz válasza Tin (#12529) üzenetére


Bodz
nagyúr

Én semmit. :)

Akad, csak nem Magyarországon. Ez van sajnos. Max. használtan szoktak felbukkanni neked majdnem megfelelő dolgok.

Úgy általában kérdezed vagy csak az itthoniak közül?

(#12532) Bodz válasza biga-csiga (#12530) üzenetére


Bodz
nagyúr

Itthonról vagy lehet külföldről is?

(#12533) Tin válasza Bodz (#12531) üzenetére


Tin
veterán

itthoniak közül. külföldről egy musiland 01 us-t vennék.

(#12534) biga-csiga válasza Bodz (#12532) üzenetére


biga-csiga
csendes tag

Lehet külföldről is persze, csak ilyenkor szerintem vészes a garancia intézése. Vagy tévedek?

(#12535) RetepNyaraB válasza biga-csiga (#12534) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Muzsik 01 US az aprón. Vedd meg.
Ajánlgatnám a fiio e17-et is, egy 1500ft-os adapterrel van line outja; de nem látok használtan. Újan több, mint a kereted, kivéve, ha megemeled. Van rá pénzed mégis :DDD . Tehát asse rossz, optikain erősebb, mint usb-n.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12536) Goaulds válasza Bib (#12525) üzenetére


Goaulds
csendes tag

Épp ellenkezőleg, köszönöm a segitségedet :)
Az én zenei stilusom az elektronikus zenék, és erre a célra nagyon tetszik eme füles.

(#12537) E1even válasza Tin (#12527) üzenetére


E1even
senior tag

Akkor marad az Omni, mert annak 600 Ω-os fejhallagató erősítője van. :K ;)

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#12538) biga-csiga


biga-csiga
csendes tag

Igen néztem már ezt is. Láttam, hogy van musiland monitor 02 is. Mi a különbség a kettő között?
Melyik jobb szerintetek? Vagy erre csak az tud válaszolni aki mind kettőt hallotta már?

(#12539) Tin válasza E1even (#12537) üzenetére


Tin
veterán

az 50 ohmos fejhallgatómhoz pont szükség is van rá :D

(#12540) E1even válasza Tin (#12539) üzenetére


E1even
senior tag

Ja, azt nem írtad, hogy mennyi Ω-os a füles... :U ;] :P
Akkor valamit valamiért. ;] :D
Nem olyan vészes a fejhallgató erősítője sem.
Egyedül a Vortez-en találtam valami variálást, ott írták, hogy normál beállításon túl halk volt a füles.

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#12541) Tin válasza E1even (#12540) üzenetére


Tin
veterán

jaja, ezt a tesztet olvastam én is korábban.

azt hiszem, ebben az árkategóriában normális külső hangkártyás füles/sztereó RCA-s előerősítőt nem fogok kapni. már lassan minden kívánalomról lemondtam, de még mindig nem találtam normális darabot. kivéve az ebay, vagy az 50e feletti árkategória.

belső hangkártyák közül mi az ajánlott?

xonar, sb z? kívánalom ugyanaz, fülest és 2 hangfalat dugnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#12542) Tin válasza Tin (#12541) üzenetére


Tin
veterán

sb z is kilőve, nem lehet kapni.

xonar-ból akkor melyiket érdemes? dgx, dsx, dx?

esetleg valamelyik fiio? mást kb itthon nem kapni ezen az áron....

[ Szerkesztve ]

(#12543) E1even válasza Tin (#12541) üzenetére


E1even
senior tag

Bocsi, a Techpowerup is írta. :K

Pedig a Z nagyon jó, kár, hogy nem lehet itthon kapni. :W
Próbáld meg őt, hátha megvan még neki.

A DX-et merem ajánlani, az is nagyon jó kártya. :K
A másik kettőt nem próbáltam (DGX, DSX). :N

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#12544) RetepNyaraB válasza Tin (#12542) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

dsx kicsit megfogottabban és tisztábban szól hangfalon, mint a dgx, de a különbség nem nagy. Cserében nincs dedikált füles erősítője és ott hamar kifullad (nem halk lesz, hanem hergya; érezni, hogy benne hagyja a cuccban a kraftot. Persze még így is ég-föld egy alaplapihoz képest).
DGX alighanem bestbuy. Fityingekért kapsz elfogadható hangminőséget. A Creative-ről jót ír, akinek van, csak ugye hol szerzed be - és nem is olcsó éppen.
Sztereóra remek a FiiO E17, de usbről egy Musiland nála jobb lehet (használtban van is itt-ott).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12545) Tin válasza RetepNyaraB (#12544) üzenetére


Tin
veterán

köszönöm a részletes leírást. az alaplapi (Z77 extreme4) helyett kellene valami jobb ami tisztábban szól, főleg füleshez, esetleg hangfalhoz. mivel semmi sem volt megfelelő, lehet hogy egy DGX lesz a befutó akkor egyelőre, ha azt mondjátok, hogy a füleshez az jó. vagy semmi, és marad az alaplapi.

fiio-val nekem is az a bajom, hogy annyiért már jobbat lehet venni ebayről, csak karácsonyra akartam, addig az már nem ér ide.

creative meg már megint csak drágább és nehéz is beszerezni.

később mindenképp nézni szeretnék egy komolyabbat és külsőt, vsz egy Musiland 02-est.

Eleven82: köszi neked is, azért itthoni, mert számlásan kéne.

[ Szerkesztve ]

(#12546) Pancsermeste válasza Tin (#12545) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha fehérvári volnál, olcsón átadnám a DGX-emet. Nemrég vettem az alaplapi Realtek leváltására, de nekem nem igazán jött be. Fülest jól meghajtja (erre pont nem is használom), de ezen kívül sem dinamikában, sem hangzásban nem találtam jobbnak az integráltnál. :(

-= Pancsermeste® =-

(#12547) Tin válasza Pancsermeste (#12546) üzenetére


Tin
veterán

köszönöm a tippet!

tehát abban sincs semmi különös. akkor lehet, hogy inkább skippelem ezt a hangkártya témát és ünnepek után rámegyek egy musiland-re. egyre több megerősítést kapok abban az irányban.

asrock z77 alaplapi hangkátyája milyen lehet a dgx-hez képest? a fülesem meghajtásához igazából elég...

ilyen: 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC898 Audio Codec)

(#12548) Pancsermeste válasza Tin (#12547) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez csak az én véleményem, ami ugye szubjektív, lehet másnak jobban bejön ez a cucc. Ha megoldható lenne, szívesen odaadnám kipróbálni, és akkor tudnál dönteni, hogy neked megéri-e.
Egyelőre benne van a gépemben, mert azért hozza az alaplapi szintjét és mert lusta vagyok kiszedni! ;)
Fülest azért nem használtam idáig, mert az integráltal nem volt túl nagy élmény, de ezzel a kártyával kezd megtetszeni a játékok hangzása. - na ez az, amiért végül lehet megtartom...

-= Pancsermeste® =-

(#12549) Tin válasza Pancsermeste (#12548) üzenetére


Tin
veterán

én középtávon mindenképp komolyabbat szeretnék, a hangfalak miatt főleg, de füles miatt is. valószínű ha így van, felesleges beiktatnom egy köztes lépést, és inkább egy DAC-ot kellene szereznem. akartam is, de itthon nincs normális áron elérhető, így inkább lesz kína és a többhetes várakozás. és megspórolom a hangkari árát:)

(#12550) Bodz válasza Tin (#12549) üzenetére


Bodz
nagyúr

Végre. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.