Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) Gróf... válasza PuMbA (#11300) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Danke sehr schön! Azt hittem kihagyják belőle a burkolatot, meg a kiegészítő kütyüt.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11302) sunci_02 válasza RetepNyaraB (#11221) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Így van! Ég és föld az alaplapi és egy DSX között optikain használva! Soha többé alaplapit!

(#11303) _Warrior_ válasza schawo (#11291) üzenetére


_Warrior_
tag

A D2(X) DTS képességeit nem tudnám kihasználni?
D1 miben rosszabb/másabb a DX-hez képest?

Egyébként olvastam azóta pár tesztet a DX-ről és erősen afelé hajlok :) Köszi a tanácsot!

Igen meggyőző, hogy mindenki az írja, hogy hangminőségben nincs észrevehető különbség a nagytestvérhez képest.

honor 8 ftw...

(#11304) Trak


Trak
addikt

Sziasztok,

Kellene nekem egy jó hangkártya, amire/amivel használnám:

Egy jó minőségű Yamaha erősítőre küldeném ki a hangot optikán keresztül.
Főként zenehallgatás és filmnézés lenne, utóbbinál Dolby Digital és DTS hanggal is.
Illetve ritkán játék, amiben jó lenne az erősítőn keresztül az 5.1-es hangot érvényesíteni :)

Állandóan rá lenne kötve az erősítőre optikán, de ez mellett rádugnék egy jobb minőségű Sennheiser fülhallgatót is, amivel szintén, zene, film, játék. Rá lehet erre "állandóra" dugni? Hogy a jack be van dugva a kártyába, és ha fülessel akarom használni, akkor csak maximum szoftveresen kelljen valamit állítani?

Ezt a kártyát néztem ki:
Asus XONAR DX/XD 7.1 PCI-E hangkártya

Ezzel tudnám a fent leírt módokon használni?
Ha nem, akkor ajánljatok légyszi megfelelőbbet, akár drágább is szóba jöhet, ha muszáj.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11305) Trak válasza Trak (#11304) üzenetére


Trak
addikt

Még annyi, hogy a DX-en kívül találtam még egyet:

Asus XONAR_PHOEBUS/SOL
De ez már 35 ezer körül van, miben tud többet?

Ezután pedig már csak 50 ezer ft körülieket találtam:
Asus XONAR D2X
ASUS ROG Xonar Phoebus
Asus XONAR Essences ST

Ezek mit tudnak ennyi pénzért?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11306) PuMbA válasza Trak (#11304) üzenetére


PuMbA
titán

DX bőven jó, milyen Sennheisered van?

(#11307) Trak válasza PuMbA (#11306) üzenetére


Trak
addikt

A füles HD555, vagy 558, most nem is emlékszem.

Ha a DX bőven elég, akkor mire jó a többi? :) Miben tudnak többet?

A DX-el meg tudok mindent úgy csinálni, ahogy az előző hsz-ben írtam?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11308) PuMbA válasza Trak (#11307) üzenetére


PuMbA
titán

A tobbi kozul egyedul a xonar st-nek van ertelme es jobb hangminoseget ad analogon + van benne fejes erosito de azokhoz a sennheiserekhez eleg a dx is :)

(#11309) Trak válasza PuMbA (#11308) üzenetére


Trak
addikt

Rendben, akkor marad a DX ;)

Akkor a filmen DD és DTS hang optikán kivezetve nem okoz gondot neki?
Rá tudom dugni állandóra az erősítőre miközben a fülhallgató is be van dugva, és tudom állítani, hogy melyiket használom éppen?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11310) schawo válasza Trak (#11309) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11311) tigipuf válasza Trak (#11309) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ilyen feladatokra még egy Dg is bőven elég.Mivel úgyis az erősítődet használod a dd és dts jelek feldolgozására,a fejhallgatód meg legalább kapna egy 3 fokozatban állítható direkt fejhallgató erősítőt.
Volt D1-m is ami ugye dettó mint a dx,fejhallgató részénél nagy különbséget nem vettem észre,a Dg nekem teljesen megfelel,persze nem 40-50 ezres fejesem van.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11312) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok.

Jack elosztót vettem mert most készülök venni egy Z-2300-at és megakarom osztani a mostani 5.1-mel a cuccot és ha rádugok az elosztóra az 5.1 mellé pl fülest akkor felére veszi a hangot. Azt mondta valaki hogy hangkártya kell hozzá hogy ne legyen jel erősség vesztés (Most csak az integrált van az alaplap egy Asrock 970 Extreme 3) más meg csak annyit hogy simán szar a kábel neki is volt ilyen és vegyek egy jobbat. (Mert amúgy tényleg eléggé összetákolt, kb 3 cuccon megy keresztül az elosztó). Szerintetek? Köszi előre is a választ. :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#11313) #00137984 válasza pete_21 (#11294) üzenetére


#00137984
törölt tag

Néhány szabad délután és a teszt zenék, filmrészletek alapos kivállogatása után majd tudni fogod azt amire a leírások nem adhatnak választ. A hangrendszeredet kitapasztalva idővel eljuthatsz egy magasabb szintre, és ehez nem kell teljesen vájtfülünek lenned (gazdagnak sem feltétlenül). Néha elég csak kábeleket, hangszórót jobbra cserélni és hallható a különbség. Valamikor aztán a rendszereddel elégedettlen vagy és cserékkel tudsz csak javulást elérni. Műsoranyagok minőségét is kevésnek érzed és feljavitod a szintedre, mert a 320kb/s-os mp3 tőbbet érhet (ami nem mindig igaz, mert ez a kódolástól és az eredeti zene forrástól is függhet, de nem mennék bele a témába...), de a tömöritettlen zene (CD-FLAC-SACD) ennél is sokkal jobban szólalhat meg. Egy tökéleteshez közeli hangrendszernek viszont majd mindegy mivel hallgatod (Film és játék, mp3 és CD, kazetta és LP), mert mindig jónak találod a hangját. Zenét sem a hangrendszerhez kell igazitani, mert rock és komolyzenén, Trance és Popzenén is egyformán kell teljesitenie. Az egyensúlyban levő rendszerben a Sting és a DJ Tiesto is egyformán jól szól. A számitógép is képes elfogadható hangot kiadni, de egy céleszkőz is jó a kéznél. A DVD lejátszók az évek elteltével fejlődtek, de egy jó CD lejátszó még többet ad a minőségre. Az LP-t sem tudják elveszni hagyni, mert még mindig van egy jelentős rajongótábora. Zene szerető ember csak hallgat... :K

[ Szerkesztve ]

(#11314) size


size
tag

Sziasztok

Kérdésem lenne.
Lenne egy jó fajta hangrendszer. Ebbe szeretném el juttatni a hangot spdif-en.
Zene hallgatás, film nézés is elő fordulhat a rendszeren.
Nézegetem milyen hangkártyát kellene venni e célra.
Mindenképpen pci-e csatlakozós kártya kell mert nincsen más az alaplapomon.
Nem akarok túl sokat költeni rá 10000ft környékén jó lenne meg állni.
Olvasgattam itt a Asus Sonar dgx-röl (10000ft)
Néztem használtan Creative Xfi audio-t (sb1040) (6000ft)
Vagy most találtam, és nagyon tetszik ESI Prodigy X-Fi NRG (12000ft)
Ezek közül melyik lenne a jobb nekem?
Vagy esetleg tudtok jobbat?
Előre is köszönöm a segítséget!

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#11315) T_Stark válasza size (#11314) üzenetére


T_Stark
őstag

Milyen az a jó fajta hangrendszer?
Az X-Fi Xtreme Audio-t kizárnám kapásból.

(#11316) schawo válasza size (#11314) üzenetére


schawo
titán

Ha nem analógon használod, akkor nagyjából mindegy. Ha van alaplapi SPDIF kimeneted, akkor azt javasolnám használni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11317) gyenesmartin válasza size (#11314) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az ESI Prodigy nagyon jó kis kártya.

(#11318) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Egy Arctic Sound 2.1 S362 cucc alá ajánljatok légyszi v.mi kártyát k.b 15000 ft-ig.Egyáltalán érdemes váltanom,vagy maradjak az alaplapi integrált 7.1-nél?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#11319) size válasza T_Stark (#11315) üzenetére


size
tag

Köszönöm a válaszokat!
A hangrendszerem: Pioneer vs-x 2014i S erősítő, JM Lab hangfalak frontok, onkyo sorund, infinity sub, Jbl center.
Sajnos nincsen spdif az alaplapon. :( Alaplap Msi Z68MA-G45 (G3)
De lehet akkor ki cserélem. Mert ha jól értem digitális továbbításnál mindegy milyen a hangkártya.

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#11320) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Sziasztok!
Régebben vásároltam egy Genius SW-HF 5.1 5000 típusú hangfalszettet és múlt héten vettem egy Lenovo IdeaPad G580AH lapost. Az érdekelne, hogy milyen hangkarit tudnátok ajánlani nekem, hogy az 5.1-et szépen megszólaltassa a noti, ugyanakkor ne kelljen mélyen a zsebembe nyúlni :) Nem vagyok igazán otthon laptopok terén, szóval kérlek segítsetek! Lehet ebbe a laptopba hangkártyát tenni, vagy csak külsőleg megoldható a dolog ? A válaszokat előre is köszi :R .

(#11321) RetepNyaraB válasza kuta999999 (#11320) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Laptop tudtommal külső usb Hangkártya. Az pedig nem olcsó igazából. 20k körül Asus.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11322) jegenye77


jegenye77
addikt

Üdv!
A pc-m hangzását szeretném egy kicsit szebbé-jobbá varázsolni.Zenét szeretnék rajta hallgatni és a játékoknál is jól jönne a javulás.
Jelenleg az alaplapra van kötve egy Logitech x530-as rendszer./konfig az adatlapomon/
Az lenne a kérdésem,hogy jelentős javulást,hogy tudnék elérni?
Ha vennék bele egy hangkártyát?Milyet?Vagy hangfalat is másikat kellene vennem?Milyet?
5.1 nem fontos mert most is csak 2.1-en használom.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11323) PuMbA válasza jegenye77 (#11322) üzenetére


PuMbA
titán

ASUS Xonar DX + Edifier R1900TII vagy Edifier R1600T és más dimenzióban vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#11324) jegenye77 válasza PuMbA (#11323) üzenetére


jegenye77
addikt

Gondoltam,hogy nem úszom meg csak az egyikkel :)
Ha jól látom ebben benne van a mély is.Nem is kell a külön mély?
Árban ezek alatt felesleges is foglalkozni vele?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11325) PuMbA válasza jegenye77 (#11324) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek alatt felesleges, akciós DX :) A külön mély ebben az árkategóriában hátrány :)

[ Szerkesztve ]

(#11326) jegenye77 válasza PuMbA (#11325) üzenetére


jegenye77
addikt

Edifier HCS2330 C2 Plus egy picivel drágább de meg is éri a +-t?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11327) PuMbA válasza jegenye77 (#11326) üzenetére


PuMbA
titán

Hát attól függ, hogy mikor éri meg :) Szebben nem szólnak a kisebb szatelitek, csak rosszabbul, de cserébe több mélyed lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11328) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor az kilőve.
1600 és 1900 között mekkora vagy milyen a különbség?Már ha ezt így le lehet írni!?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11329) PuMbA válasza jegenye77 (#11328) üzenetére


PuMbA
titán

Van amiben egyik jobb egy kicsit, van amiben a másik, de annyira nem sok a különbség :) Én 1900-et venném... :)

[ Szerkesztve ]

(#11330) jegenye77


jegenye77
addikt

Jó lenne azért hallani,hogy milyen is de gondolom a mostanitól lényegesen jobb!?
Itt olyan 160 ojróból jönne ki a hangkari + az 1900-as mindenestől./Németország/

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11331) PuMbA válasza jegenye77 (#11330) üzenetére


PuMbA
titán

Lényegesen :K

(#11332) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan buta kérdésem lenne, hogy a Prodigy HD2 Advace De-nek az RCA kimenete analóg vagy digitális?!
(Előre is bocsi a hülye kérdésért).

(#11333) T_Stark válasza dzoli87 (#11332) üzenetére


T_Stark
őstag

Analóg. De van rajta digitális optikai kimenet is.

(#11334) dzoli87 válasza T_Stark (#11333) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Köszi szépen.

(#11335) Gabi7799


Gabi7799
tag

Sziasztok!

[aschrok p67 pro] típusú alaplapon lévő hangkártyámat szeretném kiváltani valamilyen jobb minőségű kártyával.
Ez a creative i-trigue 5600 szólna általa.
A keret max 20k lenne feltéve hogy egyáltalán megéri ennyit költeni rá tekintve a hangszóró szett adottságait.

Köszönöm a segítséget.

(#11336) Gróf... válasza Gabi7799 (#11335) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Amikor divatba jött az alaplapi "hangkártya", akkor csak egy eszköz volt, az eszköz helyett. Ez azóta is így van! A kérdés az, hogy te igényled-e a valósághűbb hangzást. Bármit dugsz rá, másképp fog szólni egy dedikálton. Nekem genius 5000-em van, alapon ALC1150 codec-el. Gondoltam ez már biztos elég jó lesz, hogy ne kelljen kiadnom pénzt egy hangkártyáért. Aztán egy egyéni probléma folytán vettem egy xonar dx-et, és mintha a vattát kivették volna fülemből!

PuMba! A helyzet az, hogy valóban szépen felkeveri a két csatornás hangokat, csakhogy ezt akkor is megteszi, ha a forrás 5.1. Értsd: ha játszom, vagy 5.1-es filmet nézek. (A játéktér hátam mögötti történései eltűnnek! Ami nem előnyös) Ergo; kapcsolgatnom így is kell! A CMSS simán csípőből felismerte az 5.1-es hangot és nem piszkált bele. Mondanám, hogy 1:0 az SB-nek, de ennél a tv-m hangja nem pattog, amit már rég nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11337) Gabi7799 válasza Gróf... (#11336) üzenetére


Gabi7799
tag

Igen, érdekes, mármint az, hogy zene-zene sőt ugyanaz a zene, de valahogy mégis más az élvezeti érték.
Az ember azt érzi hogy jó, de valahogy mégsem az igazi.
Majd megszólal a másik aztán jön a lúdbőr meg az úúúr isten..

Úton a xonar :) Később talán lecserélem a hangszórókat is..

(#11338) PuMbA válasza Gabi7799 (#11337) üzenetére


PuMbA
titán

"Később talán lecserélem a hangszórókat is.."

Hát ez elkerülhetetlen lesz :DDD

(#11339) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Vásároltam egy Sound Blaster Live! 24-bit External típusú hangkártyát. Működik, hangot is ad, viszont nem találok hozzá XP-s programokat. A gyártó honlapján sem találtam... Ezekre lenne szükségem. Ha valaki használt már ilyen hangkártyát, netán megvan valakinek a gyári telepítő lemez, vagy a programcsomag maga, nagyon megköszönném, ha segítene. Win7-re és Vista-ra megvan minden, de nekem XP-re kellene.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#11340) Gabi7799 válasza PuMbA (#11338) üzenetére


Gabi7799
tag

Inkább így fogalmaznék "később talán lecserélhetem a hangszórókat is" anno használtan vettem őket 12k-ért :)

(#11341) Danex


Danex
addikt

Hello, laptopomhoz (Lenovo Y500 Win8) néznék hangkártyát. Egy Sennheiser HD 465-ös füleshez ,illetve egy Genius stereo hangfal lenne rákötve.

Első kérdésem, hogy egy külső hangkártya segítene-e a mikrofonon létrejövő fehér zaj csökkentésében?

Illetve ,melyiket ajánljátok perpillanat?

Én ezeket néztem/találtam:
CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB (itt kap annyi pluszt az ember, hogy megérje :F )
ASUS Xonar U3
CREATIVE Sound Blaster X-Fi Go! Pro

Előre is köszi! :U

[ Szerkesztve ]

(#11342) Danex válasza Danex (#11341) üzenetére


Danex
addikt

+ esetleg a ASUS Xonar U1

(#11343) enwazze


enwazze
tag

Sziasztok! (Egy jó barátomnak gyűjtöm az információkat)

Érdekelne hogy milyen hangkártyát érdemes venni fl studiohoz szerintetek. Feltétlen külső hangkártya kell, mert laptopról(Acer Aspire 5542g) van szó. Használtan 10-20 ezer lenne rá. A miértek is érdekelnének, meg hogy ilyenkor milyen adatokat kell nézni :)

A válaszokat előre is köszönöm :)

SONY

(#11344) RetepNyaraB válasza Danex (#11342) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vagy, ha később se kell sokpontegyes hangzás, akkor Musiland, illetve FiiO valamelyik terméke. Ezek mind jobbak, mint akár az Asus, akár a Creative.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11345) Danex válasza RetepNyaraB (#11344) üzenetére


Danex
addikt

FiiO D03K Taishan D/A átalakító (DAC)

FiiO E10 Olympus DAC+AMP

Jól látom, hogy a D03K-nak elvileg jobb a hangminősége és a másikon lényegében csak a kinézetet fizetném meg?
Laptop szerencsére rendelkezik optikai kimenettel.

(#11346) RetepNyaraB válasza Danex (#11345) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kotortam utána, hogy konkrétan milyen elemekből épül fel a kettő (nem is értek hozzá), bár látom jobb a mintavétele az elsőnek; de az Olympusban van fejhallgató erősítő, a másik csak egy DAC mely arra szolgál, hogy meglévő analóg erősítődre kivezesd a digitális jelet (pl nekem sima sztereó erősítőm van és azt így össze tudnám kötni a tv digitális hangjával). Fejhallgatóhoz én mimimum Olympust vennék.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11347) pete_21 válasza #00137984 (#11313) üzenetére


pete_21
addikt

Rendben, köszi a választ. :)
Most Audigy 4-em van Genius SW 5.1 Hometheatre 3600-as hangfallal. Nem tudom ez mennyire számít jó minőségűnek komolyabb szinten, de én nagyon elégedett vagyok a hangjával, szerintem ár/értékben nagyon jó vétel volt, fadobozos, szerintem nagyon jó hangja van. Bár nem volt még lehetőségem otthoni körülmények között igazán jó minőségű hangrendszert kipróbálni, így nem is tudom mivel igazán összehasonlítani.
Egyszer kipróbáltam az alaplapi hangkártyát, zenében sem teljesített túl jól, de játékban borzasztó volt, az Audigy 4-hez hasonlítani sem lehetett. A zenéknél nálam a 192 kbit/s a minimum már régebb óta. Szerintem a 128 és 192 kbit/s között hatalmas különbség van, még fülhallgatóval is hallani a különbséget. 128 kbit-et nagyon nem szeretem, alatta már szintén nagyon rossz hangja van a zenének. A 320 kbit/s tényleg érezhetően jobb náluk, a FLAC meg még annál is mérföldekkel jobb, dinamikusabb a hangzása. :)
Egyelőre elégedett vagyok a hangzással, de később még ki tudja, mit hoz az élet. :)
Még egyszer köszönöm a segítségedet, válaszaidat. :R

(#11348) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Bedobom ismét a kérdést. Használ valaki Creative Sound Blaster Live! 24-bit External kártyát? Netán megvan valakinek a gyári telepítő lemez?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#11349) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.

Laptophoz milyen hangkártyát tudnátok ajánlani? A laptop egyfajta multimédiás center szerepét is betölti / be kell, hogy töltse.
Az adott hangfalrendszer, amit szeretnék meghajtatni Vele (S/PDIF-en keresztül), az egy Logitech Z906. Értelemszerűen egy olyan külső hangkártyát keresek, ami ezt minél jobban ki is tudja használni.

Előre is köszönöm.

(#11350) Bib


Bib
őstag

Van valakinek Creative Sound Blaster Z hangkarija? Érdekelnének a vélemények! Egy Audigy 2 zs-t váltana.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.