Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) schawo válasza kasza blanka (#11846) üzenetére


schawo
titán

Maradnék az alaplapinál, és vennék hozzá egy sztereó erősítőt. A késleltetés csökkentéséhez használjon asio4allt.

( #11847 ) tipuka
Az E10 elmegy, csak egy jack-rca kábel kell hozzá. Musilandok is jók, azt is nézd meg. Ha jól tudom, ebayen érdemes keresni őket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11852) schawo válasza kasza blanka (#11846) üzenetére


schawo
titán

Egyszer mindenképp kelleni fog egy ilyen, vagy hasonló hangkártya, vagy mixer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11853) PuMbA válasza tipuka (#11847) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kérdés, hogy Musiland Monitor 01 US :)

(#11854) tipuka válasza PuMbA (#11853) üzenetére


tipuka
addikt

megkérdezem akkor, hogy azt tud-e a bolt beszerezni az ÁFA miatt. az a Musiland Monitor 01 US mennyire adja? :) láttam ilyen 25k kb az ára, annyi a lélektani határ, illetve az E10-et akkor hanyagolnám, mert elmegy kategória nem kell. :DDD sok évre venném. ezt a DAC-ot laptopra is rátudom kötni később ugye? mert külső.
amúgy tetszik, ha van rajta stereo RCA kimenet, meg Jack is, nem akarok kábeleket venni még mellé átalakítókat pluszba, viszont ez nem fejhallgató erősítő inkább? :D vagy ez minden az egyben dolog? :) tényleg gyökér vagyok hozzá elnézést. :D vagy még ötletek? :D

[ Szerkesztve ]

(#11855) skyboi válasza skyboi (#11841) üzenetére


skyboi
tag

Urak, erre esetleg valaki? Koszonetem.

True story.

(#11856) Freddy TNT válasza skyboi (#11855) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Nem tudom működik-e a dolog még de járj utána és cselekedj ha igen.

Szóval bemész a boltba és nagy őzike szemekkel kérsz 1-1 hangkártyát szállítólevélre (lehetőleg OEM zacsis legyen, azzal nincs gond később)

Begyűröd a gépbe, megfüleled mit tud. Kicseréled, megfüleled a másikat is. Aztán amelyik kevésé tetszett azt visszaviszed 3 napon belül és kéred vissza a zsetont.

A dobozos verzsön azért necces, mert jellemzően sérül a csomagolás amikor előszeded. A zacsist csak vissza kell hajtogatni és kész. (driver lemezt sem kell kibontani, töltsd le netről a legfrissebb drivert)

Régen mindig így csináltam, manapság nem ismerem a jogszabályokat, hogy működik-e a dolog.

Természetesen a boltosnak nem kell fecsegni, hogy az egyiket vissza fogod vinni és visszakéred a pénzedet :D

(#11857) tipuka válasza RetepNyaraB (#11850) üzenetére


tipuka
addikt

Most láttam meg , hogy Te is írtál. :B
Értem már köszönöm, akkor az E10 tényleg felejtős.
Akkor, ha netalán, de csak nagyon talán, E7-re telne, akkor venni kellene még mellé egy L7-es vonalkimenet is és egy átalakítót, hogy a 2xRCA-t rá tudjam kötni ?! Jól gondolom? :) Az 30k+ba jönne ki akkor sacperkb.
A Musiland Monitor 01 US az mennyire marad ez ettől a feljebb említett FiiO E07K+L7+átalakítós megoldástól ? :) A ijelző pl. nekem nem fontos, zenét akarok hallgatni, nem nézegetni. :DDD
Monitor 02 US Dragon-t csak ebay-n találtam jóformán, de ott annyi féle árban, hogy az nemigaz. infókat meg egyformát alig találtam róla, a képek alapján viszont látom, hogy ezen is van 2XRCA meg Jack aljzat is, aminek örülök. :)
Még olvasgattam a fórumot és a Creative Sound Blaster X-FI HD-t találtam, arról mi a vélemény és összehasonlítva milyen a többihez képest? 22-24k körül vannak itthon.

(picit feljebb írtam még 1 szösszenetet az se maradjon ki! :) )

[ Szerkesztve ]

(#11858) tipuka válasza tipuka (#11857) üzenetére


tipuka
addikt

bár a Creative, ha jól látom audio analóg/digitális váltó "csak": 24 bit / 96 kHz bár ez nem tudom befolyásolja a minőséget, hogy 24bites és nem 32.

(#11859) schawo válasza tipuka (#11858) üzenetére


schawo
titán

Ennek semmi köze a hangzáshoz. A 96kHz-en ráérnek aggódni százezer forint felett, a 24 biten pedig pár millió felett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11860) tipuka válasza schawo (#11859) üzenetére


tipuka
addikt

Értem. :) A többire is kaphatnék valami reakciót légy szíves? Mert így magamban jól el beszélgetek. :)

(#11861) schawo válasza tipuka (#11860) üzenetére


schawo
titán

A Creativenak gondjai vannak a legáltalánosabban használt 44kHz-cel, ezért hanyagolnám. A többivel jól jársz, bármelyiket választod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11862) Bodz válasza tipuka (#11854) üzenetére


Bodz
nagyúr

Elsősorban DAC. Van benne fejhallgató erősítő is, igaz csak egy nagyon egyszerű darab. A saját driverével, kizárólag Windows alatt működik. Meg talán történt valami előrelépés OSX esetén is, de ennek még nem olvastam utána. Ha számít (nem hiszem), akkor örülni fogsz, hogy 32bit/384kHz-ig mindenféle zenét lejátszik. ASIO van. Aszinkron usb, ilyen szempontból máris jobb, mint a Fiiok.

[ Szerkesztve ]

(#11863) tipuka válasza Bodz (#11862) üzenetére


tipuka
addikt

Na ilyen jellegű választ vártam, köszönöm. :)
Akkor már csak az ára miatt is a Musiland Monitor 01 US lesz. Akkor ez biztos jó a stúdió monitorokhoz? Mármint tudom, hogy csak rádugom átalakító nélkül és kész, de én arra gondolok, hogy nem fogják vissza egymás teljesítményét egyik fél részéről sem? Összhangban vannak? Minőség kell, mert zenét hallgatok, nem bódi guszti hangerő, megszinezések még mindig. Bár, ha jól gondolom épp ez az, hogy a külső DAC komolyabb, mint a hangfalpár, amit veszek? :D Mondjuk az még nem is lenne baj, csak fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#11864) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

PCI aljzatot megzabálni készülő VGA miatt kellene alternativa, egy PCI-E v. külső hangkártyára.
Jelenleg egy ilyenem van.

Ami kellene:
-Előlapi kimenet, és/vagy asztali külső elem fejhallgató erősítővel
-5.1 támogatás.
-PCI-E vagy teljesen külső kártya.

Creative kártyáitól valami komolyabbra vágyom.

Előre is köszönöm! :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11865) kasza blanka válasza schawo (#11852) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

köszi a választ. lenne még pár kérdésem, ha nem gond :)

1)ha maradna az alaplapi, akkor mindenképpen S/PDIF bemenettel rendelkező erősítő kéne, és azon összekötni?

vagy csak arra gondoltál, hogy jelen esetben egy erősítő + a panasonic hangfalak nagyobb priorítást élveznek a zenei minőséget tekintve, és még az alaplapi analóg kimeneten lógva is jobban szólnak, mint mondjuk egy diszkrét hangkártya + a 2.1 logitech x210?

2)mert ez a kérdés ugye behatárolná, hogy milyen erősítő legyen, lévén házimozi erősítőben könnyebben találni olyat, ami rendelkezik digitális bemenettel.

vagy mivel ahogy írtad is, később úgyis kell egy hangkártya vagy az az USB-s mixer, ne foglalkozzak az S/PDIF-fel, később ha meg lesz a hangkártya vagy a mixer, arra már nyugodt szívvel kötheti az ember az erősítőt analóg módon is?

3) és milyen mixert javasolnál ebben a kategóriában?
a linkelt behringer 302 vagy Lexicon Alpha Studio? vagy bármilyen más megoldás, amit te jónak látnál.

4) ez pedig az erősítő kérdése lenne: lenne-e javaslat típusra, mit tartsunk szem előtt a választásnál?
a hangfalak Panasonic music centerből maradtak hátra: 3utas, 4Ohm, 80W Power, 40W Music Din van ráírva, ehhez kéne vmi. milyen teljesítményű erősítő kéne? jól gondolom, hogy max 2x80W-os jöhet számításba?
Class A legyen lehetőség szerint, vagy most ez nem fontos?

nézegettem itt
Technics SU-VX500
Pioneer A-119
Onkio A22
Aiwa XA-003
most nem találom,de 2 napja volt aprón egy denon class A 10ért

vagy ismerőstől lenne egy ilyen technics mondjuk 20körül

ha neked kéne a vázolt helyzetet megoldani, akkor mit és milyen lépésekben szereznél be?

köszi a választ/segítséget előre is.

(#11866) PuMbA válasza tipuka (#11863) üzenetére


PuMbA
titán

Jó és nem komolyabb, pont egy "szinten" vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#11867) tipuka válasza PuMbA (#11866) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi! :) :R
Még annyi, hogy a Monitor 02 US Dragon-ban miért ilyen drága a 01-eshez képest? Van benne valami plusz dolog amit én nem látok? :) Látom van rajta egy igen jól festő sárkány, meg van rajta 1 tekerő. ennyi illetve, ha kintről veszem, 1 év garit adnak 02-esre, míg 2 hetet a 01-esre. specifikációban nem találtam más különbséget, az ebay-es találatok alapján, ahol el van írva, hogy mit tud. Vagy ez is olyan a CPU (kicsit ferdítve), hogyha akkor nem esik baja, akkor sose fog aztán elég a két hét? Mert, ha nem akkor 1 év garisat vennék mindenféleképp.
Amit mutattok külsőDAC-ot még, ph!-s linket 23k-rt az a csupasz valami az mennyire jó? mert ugye egyedi. 1-2 ezer ft nem számít, amikor sok időre veszem, nem szarakodok, csak megnézem a választékot, ha már pici is , de van.

[ Szerkesztve ]

(#11868) AGE-T válasza tipuka (#11867) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ez a dragon jó holmi, lehet fejhallgatózáshoz, meg mozizáshoz veszek két különböző holmit.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11869) schawo válasza tipuka (#11867) üzenetére


schawo
titán

Az a csupasznak tűnő izé valójában nem csupasz, hanem rendes, kész termék, csak a készítője a képen megmutatja a belsejét. Azt is választhatod nyugodtan.

(#11865) kasza blanka
Analóg sztereó erősítőre gondoltam. Egyelőre jó lesz alá az alaplapi.

Én inkább a Lexicont venném. Nem tud annyi mindent, de szerintem nem is lesz szükséged a sok felesleges extrára.

Erősítőkért hifi topic [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11870) Bodz válasza tipuka (#11867) üzenetére


Bodz
nagyúr

Poti (digitális hangerőszabályzás van), más fejhallgató erősítő (TPA6139-->TPA6120), használható külső táppal, sárkány, koax kimenet, stb.

(#11869) schawo: De, az csupasz, kár szépíteni, egy fadarabra van szerelve. A belseje a külseje is. Élőben aranyos egyébként, tetszett. A hangja már kevésbe (USB-ről)... :)

[ Szerkesztve ]

(#11871) tipuka válasza Bodz (#11870) üzenetére


tipuka
addikt

Az a poti egy sima hangerőszabályzó akkor? :) Én úgy tudom, hogy nagy vonalakban funkcionálisan igen, (van rajta egy hangerő növelő és csökkentő kapcsoló és azt lehet tekergetni 2 irányba), de lehet félre informáltam magam róla és zagyvaságot beszélek. :D Vagy valami másra jó az a poti? :)

Megnéztem a fejhallgató erősítőknek a specifikációit, de a maximális kimeneti teljesítmény x csatornák betöltése-n kivül különbséget nem találtam, de a fejhallgató erősítő rész nem is érint engem szerintem, mert studió monitor párt kötök rá ugye.

Ha csak ennyi a különbség, meg a csicsa, akkor nem ér +10k-t gondolom? :) Vagy igen?
Amúgy ilyen Asus termékek nem jöhetnek szóba? sok félét látok belőlük a webshopokban.
A Creative-ra már megkaptam a választ, hogy ne vegyem. :D

(#11869) schawo: hát akkor lehet kihagyom, mert tuti belekapok abba a csupasz izébe, de, ha nem lenne csupasz még a por se bántaná, ez nálam mindig így van. :D

[ Szerkesztve ]

(#11872) PuMbA válasza tipuka (#11871) üzenetére


PuMbA
titán

02-nek csak nehezebben hajtható fejhallgató esetén van értelme a 01-hez képest :)

(#11873) tipuka válasza PuMbA (#11872) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi :R
De a többire is kaphatnék kérlek választ? :D Így is hülyének érzem magam. :D

[ Szerkesztve ]

(#11874) schawo válasza Bodz (#11870) üzenetére


schawo
titán

Izé, én azt hittem, a végleges változat dobozban van, és csak a demó változat "open source" :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11875) tipuka válasza tipuka (#11873) üzenetére


tipuka
addikt

Majd, ha kapok választ az előzőre is, akkor 21k-rt fél év garival ph!_ról E07K+L7 átalakítóval megéri? bár azon nincs koax. Okozna problémát a studió monitorokkal, ha tán ezt venném meg? :) Mert azt csak azt kötném rá 95%-ban az asztali gépemhez. főleg a 2XRCA miatt kérdem. De mindenre válaszoljatok már kérlek, aztán békén hagylak titeket úgy is és csak élmény beszámólót tartok max itt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#11876) tipuka válasza tipuka (#11875) üzenetére


tipuka
addikt

Azt én is tudom, hogy jack-2xrca átalakítót kellene vennem, csak nem tudom, hogy az rontana e a minőségen, mert azt a világért sem akarnám :D

(#11877) RetepNyaraB válasza tipuka (#11876) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem hinném, hogy számottevően rontana, majd valami mérnök megmongya, hogy de, nagyon is. Persze nem egy 170 méteres, 435 forintos kábelre gondolok, van ebből is rendesen árnyékolt és rövidebb is.

-a poti az poti, de ha szar minőségű akkor már probléma van
-specifikáció semmit sem ér; olvasd el mit tud egy csöves erősítő papíron, aztán hallgass meg egy jófajtát :P
-az usb Asusok nem igazán nyerőek ár-érték arányban, azt hiszem...

Jó az az E7 főleg, ha csak DAC-nak kell. Alkudd le 20 alá ;)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11878) tipuka válasza RetepNyaraB (#11877) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm a bőbeszédű választ, már is jobban érzem magam! :DDD :R
Nagyon hajlok az E07K+L7-re ennyiért. Őőő én ezt csak azért veszem, mert azt mondtátok, hogy ez jó, sajnos nem értek hozzá meg azért, hogy ne fogja le az integrált alaplapi szutykom a studió monitor párt, nem tudom, hogy mire kellene még figyelnem/mit kell vennem, hogy jó legyen minden, mert nem sajnálok rá pár ezer ft-t, mert szeretem a zenét. Mire kellhet még ilyen cucc? Mert én tényleg nem tudom. :D Lehet pont olyan dolgot tudhat még, ami pont nekem kell és felcsillan a szemem. :D

Milyen kábelt kell pontosan vennem ehhez? Azon kívül hogy jack-2rca átalakító. Meg egy hosszabbító is kellene akkor, azt , ha veszek ront a minőségen? Meg milyet vegyek? :F

(#11879) tipuka válasza tipuka (#11878) üzenetére


tipuka
addikt

Idő közben ráírtam, hogy ne adja másnak holnapig, feltéve , ha itt megkapom a válaszaimat, hogy mi van merre hány méter :D

(#11880) schawo válasza tipuka (#11878) üzenetére


schawo
titán

Ez fejhallgatóhoz is jó, mert van egész hallgatható füleserősítője.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11881) PuMbA válasza tipuka (#11873) üzenetére


PuMbA
titán

Én már megírtam a válaszom, hogy Musiland 01 US és ehhez nincs mit hozzátenni, nekem ez van, ezt ajánlom bármi máshoz képest ebben a kategóriában :)

[ Szerkesztve ]

(#11882) tipuka válasza PuMbA (#11881) üzenetére


tipuka
addikt

Most kicsit jobban meggyőztél a te véleményedre is adok, akkor jó eséllyel az lesz.:D

[ Szerkesztve ]

(#11883) RetepNyaraB válasza tipuka (#11882) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az E07K-t hurcolhatod magaddal és ha a telefonod támogatja az usb audiot, akkor DAC/AMP-ként fog vele működni=lesz egy jó hordozható lejátszód is.

Miféle hosszabbító? Kell egy db jack-rca kábel adott hosszon (minél rövidebben). Avagy?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11884) tipuka válasza RetepNyaraB (#11883) üzenetére


tipuka
addikt

Akkor a válaszból ítélve nem kell vennem semmit hozzá a jack2xrca kábelen kívül, remek. :D
Elnézést, ha kicsit itt értetlenkedek, de megesik az ilyesmi. :D

Akkor a vásárlási rész jön most.
Ebay-ről amúgy nyugodtan rendelhetek FiiO pakkot vagy Musilandot? Mert én eléggé félek a dologtól, túl nagy értékű és gari is 2 hét van csak mondjuk a Musiland-ra :DDD Eddig csak olyat mertem onnan, ami nem nem törik/romolhat el, pl. egy mobiltok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11885) PuMbA válasza tipuka (#11884) üzenetére


PuMbA
titán

Vaterán van mindig ebayről rendelt új Musiland 25k-ért, ha nem akarsz ebayezni :)

(#11886) tipuka válasza PuMbA (#11885) üzenetére


tipuka
addikt

Azt láttam én is köszi, de ott még kevesebb gari van, 1 hét és +6k ft. :DDD Rosszabb, mint az ebay. :DDD

(#11887) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

5 napja vettem egy ESI Prodigy hangkártyát. Ma este bekapcsolom a gépet, és nincs hang, a következő üzenetet kapom: "Az eszköz nem indítható el (Hibakód: 10)”

Driver újratelepítése megoldotta a dolgot, de nem hinném, hogy ez normális. :F

Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma oka?

Köszönöm,
S

(#11888) prokxy


prokxy
veterán

Segítséget kérnék:
Adott egy ASUS Xonar DX és ha játszom /terhelés alatt van a gép/, akkor a mikrofonján berreg a hang.
Többiek úgy írják le, mintha egy crossmotor menne vagy a csajom vibrátora! /pedig elvileg nincs neki:D /

Rá van kötve egy Roccat Kave, azzal nincs gond, 100%!
iPon garis, voltam bent, azt mondják, h összeszedi a zajt és ezért csinálja, de nem garis probléma, vegyek külsőt és pont. De sztem ez nem normális.
Egyébként meg vagyok elégedve vele, de emiatt TS-en egyszerűen zavarja a többieket!

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11889) gyenesmartin válasza prokxy (#11888) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az előlapi mikrofonján, vagy hátsón ami világít?

(#11890) prokxy válasza gyenesmartin (#11889) üzenetére


prokxy
veterán

Hátsón.

Előlapira az alaplapi van kötve.
Kell mind2 hangkártya, h aktív legyen.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11891) gyenesmartin válasza prokxy (#11890) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nincs közel hozzá egy 230-as kábel? Mármint, a mikrofon kábeléhez.

[ Szerkesztve ]

(#11892) prokxy válasza gyenesmartin (#11891) üzenetére


prokxy
veterán

Most van, mert pont a táp feletti slotban van a kari. De eredetileg a proci mellettiben volt és ott is összeszedte a zajt. :(

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11893) gyenesmartin válasza prokxy (#11892) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ilyen hangja van?
Akkor talán még ezt kipróbálhatod. Hátha beválik.

(#11894) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Kb 10e forintot szánnék pci-e hangkarira. Használt/új nem számít, egy Creative T20at szólaltatna meg. Mik a lehetőségek, mi a legjobb opció?

(#11895) schawo válasza peq (#11894) üzenetére


schawo
titán

Xonar DGX

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11896) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv, mi a véleményetek az Asus Xonar DS hangkártyáról? Windows 7-hez van rendes drivere? Régi alaplapokkal kompatibilis? (Asus K8N)

(#11897) prokxy válasza gyenesmartin (#11893) üzenetére


prokxy
veterán

Igen, ugyanaz a hang!!!
Beállítottam, amit a videóban mondott a srác - remélem, h jól értettem mindent -, este nyilatkozom, hogy sikerült-e! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11898) peq válasza schawo (#11895) üzenetére


peq
aktív tag

Hali!

Az általad ajánlott dgx helyett inkább a dsx el szemezgetek. Ahogy írtam, egy T20 II lenne a kimeneti eszköz. Megéri a felárat ennek tükrében? Szebben szólna? Egyébként az alaplapi hangkártyám adatai az alábbiak:

ALC 892 8-Channel High Definition Audio CODEC
- BD Audio Layer Content Protection
- Support 192khz/24bit True BD Lossless Sound
- DTS Surround Sensation UltraPC
- Supports Jack-Detection, Multi-Streaming, and Front Panel Jack-Retasking
- Optical S/PDIF Out ports at back I/O
- ASUS Noise Filter

Mennyivel tudnak többet a dedikált hangkarik? Kevésbé szenzibilis fül számára is egyértelmű lenne a különbség?

Leginkább zenét hallgatnék, ha ez döntő szempont

[ Szerkesztve ]

(#11899) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Asus Xonar DG és DGX között csak a csatoló felület a különbség?

(#11900) Kovbob válasza Dr. Gonzο (#11899) üzenetére


Kovbob
senior tag

Igen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.