Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Letettem arról az elvárásomról, hogy legyen külön fejhallgató és külön hangfal kimenet a hangkártyán, ezért nem ragaszkodom az ESI Prodigy-hez.

Ennek függvényében milyen hangkártyát ajánlanátok fejhallgatóhoz, ami jó térhangzást tud csinálni és nem horror ára van, illetve a support nem ragadt le a windows 7-nél?

Szerk.: még annyi, hogy valószínűleg Superlux 668B sztereó fejhallgatót kellene meghajtania, nem gamer headsetet.

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#12902) Mercutio_ válasza Jim74 (#12901) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom mennyit szánsz rá, nekem Superlux 681 EVO-hoz Asus Xonar DG(X)-et ajánlottak 10k-ig.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12903) Jim74 válasza Mercutio_ (#12902) üzenetére


Jim74
nagyúr

Valami ilyesmi lenne az árkategória.
És bevált?

Szerk.: létezik olyan hátsó panel, amire a hangkártya front panel csatlakozoját lehet kivezetni? Tehát olyan mintha front panel (speaker + mic) lenen, csak hátsó PCI helyre lehet rakni a házban.

[ Szerkesztve ]

(#12904) Mercutio_ válasza Jim74 (#12903) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lényegesen jobban szól vele a füles :K

Nem tudom mire gondolsz, de magán a kártyán is vannak csatlakozók.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12905) Jim74 válasza Mercutio_ (#12904) üzenetére


Jim74
nagyúr

Olyan hátlapra, amin van két jack csatlakozó és olyan kábel, amit a hangkártya front paneli csatlakozójába lehet dugni. Gyakorlatilag a fornt paneli kivezetést a gép hátuljára szeretné rakni.

A DG és a DGX között csak a csatoló felület (PCI / PCIe) a különbség? Van értelme a plusz pénzt a PCIe-sre kiadni?

(#12906) Mercutio_ válasza Jim74 (#12905) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg nincs difi, ha van üres PCI-slotod neked nem éri meg, esetleg, ha később fejlesztenél és vinnád tovább a kártyát, és tudod, hogy a majdani platformon már nincs PCI csati.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12907) norton2


norton2
csendes tag

Visszajelezni szeretnék, hátha valakinek segít.
Egy ASUS Xonar DG tulaja lettem, jelenleg még ismerkedem vele, de már így is jelentős a javulás.
Nem vagyok egy szakértő, de legalább 10-20%-s javulás érzek hangerőben és a Philips SHP2500-as fejhallgatóm gyönyörűen szól vele. Játékokban olyan hangokat hallok vele, amiket eddig még nem.
Merem ajánlani azoknak, akik minőségibb hangot keresnek az alaplapinál és olcsón.

Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#12908) stickermajom válasza Bacusuz (#12900) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, szerdán megnézem Neked.

(#12909) Bacusuz válasza stickermajom (#12908) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm szépen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12910) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az ASUS Xonar DGX és az ESI Prodigy X-NRG között minőségben, tudásban van 6ezer Ft különbség? (Leszámítva a plusz fejhallgató csatit az ESI-n).

(#12911) schawo válasza Jim74 (#12910) üzenetére


schawo
titán

Igen, csak mostanában az NRG-t nem lehet kapni :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12912) Bacusuz válasza schawo (#12911) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hétvégén rendeltem NRG-t.
Remélem mielöbb megjön.
Pénteken hivtam,és azt mondták e-hét szerdára tudnak hozni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12913) Jim74 válasza Bacusuz (#12912) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nem vagyok indiszkrét, akkor honnan rendelted?

(#12911) schawo: Köszönöm szépen a választ :R. Akkor kénytelen leszek ESI-t venni. De az nem gond, hogy csak win7-ig van hozzá driver? Ez a későbbiekben nem lesz probléma? Mármint a supportra gondolok, hogy csak azért nincs win8 driver, mert még nem terjedt el annyira, vagy az ESI-t már nem érdekli ez a terméke és nem ír hozzá új drivert? Az ESI is tud, mindenféle csilli-villi térhatást sztereó fejhallgatóval?
Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de nem szeretnék beleszaladni olyanba, hogy veszek valamit és aztán később rájövök, hogy kár volt spórolni pár ezer Ft-on... :F Ergo inkább megveszem az ESI-t, ha tényleg annyival jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12914) Bacusuz válasza Jim74 (#12913) üzenetére


Bacusuz
őstag

Friendly House -ból
Téves infót kaphattam?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12915) Jim74 válasza Bacusuz (#12914) üzenetére


Jim74
nagyúr

Miért kaptál volna téves infót?

(#12916) Bacusuz válasza Jim74 (#12915) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezt olvastam pár hsz-el feljebb

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12917) Jim74 válasza Bacusuz (#12916) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem Schawo arra gondolt, hogy nincs készleten sehol és csak rendelésre hoznak.

(#12918) schawo válasza Bacusuz (#12916) üzenetére


schawo
titán

Korábban raktáron volt náluk, atán pár hete eltűnt raktárról,akkor azt gondoltam, hogy már nem is szerzik be. Bocsi a téves infóért. Ha neked telefonon azt mondták hogy jön, akkor nincs miért parázni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12919) Jim74 válasza schawo (#12918) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vajon a Muziker is be tudja szerezni? Fejhallgatót is vennék és akkor egyszerűbb lenne egy helyről.
Kérdeztem őket mailben kb. 2 hete, de nem nagyon válaszoltak :F

(#12920) stickermajom válasza schawo (#12918) üzenetére


stickermajom
addikt

Én se láttam raktáron, de elvileg 10-én érkezett belőle. Én is abból a szállítmányból vettem már.

(#12921) Bacusuz válasza stickermajom (#12920) üzenetére


Bacusuz
őstag

Vasárnap rendeltem ma azaz kedden szoltak hogy átvehető.Friendly House

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12922) Bacusuz válasza stickermajom (#12908) üzenetére


Bacusuz
őstag

Közben megjött a karim.Gyorsabb volt mint gondoltam.De azért köszönöm igy már nem aktuális.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12923) Jim74 válasza Bacusuz (#12922) üzenetére


Jim74
nagyúr

Majd, ha lesz időd rá, akkor írj kérlek egy kis összefoglalót a tapasztalataidról. Nagyon vívódom nagyon az Asus Xonar DGX és az ESI Prodigy X-Fi NRG között.

(#12924) stickermajom válasza Bacusuz (#12922) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor ezzel elkéstem, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#12925) Bacusuz válasza stickermajom (#12924) üzenetére


Bacusuz
őstag

Semmiség.Inkább én köszönöm a pozitiv hozzáállásodat. :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12926) Mercutio_ válasza Bacusuz (#12922) üzenetére


Mercutio_
félisten

A digi bementtől eltekintve jobb annyival a DGX-nél mint amennyivel drágább, vagy csipcserével olcsóbban felhúzható a Xonar is arra a szintre?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12927) Jim74 válasza schawo (#12911) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egy életem, egy halálom, berendeltem az ESI Prodigy X-Fi NRG-t a Friendlyhouse-tól, mert jelen pillanatban raktáron van a webshopjuk szerint. Nem akarok úgy járni, hogy addig t*k*lök, amíg végleg eltűnik a piacról a termék. Akkor meg vakargathatom a fejem, ha tényleg olyan jó vétel ~15k-ért.

(#12928) Bacusuz válasza Mercutio_ (#12926) üzenetére


Bacusuz
őstag

Halvány gözöm sincs hogy jobb-e.Én nem igazán értek hozzá,csak azért rendeltem meg,mret ezen elvileg egyidőben megy jel a speakerekhez és a fejeshez is. :B

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12929) Bacusuz válasza Jim74 (#12923) üzenetére


Bacusuz
őstag

Rendben.
Este lesz berakva ,még át sem vettem.Nagyon kiváncsi vagyok.
Miért nem találták ki a hardverfejlesztési különleges szabadnapot?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12930) Jim74 válasza Bacusuz (#12929) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben megrendeltem, mert nem akartam lecsúszni róla. :B
De ettől függetlenül nagyon kíváncsi vagyok, hogy mik a tapasztalatok. Én csak csütörtökön jutok hozzá sajnos....

(#12931) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok hangosak!
Kérdésem az lenne, hogy egy Asrock Z87 Extreme 4 lapot készülök megvásárolni, ezen pedig elméletben egy Realtek ALC1150 audio kodek van, de gondolkozom, hogy a lap mellé veszek egy Asus Xonar DS-t. Szerintetek megéri ennyi pluszt költeni rá vagy akkora különbség nincs a kettő között?

Nekem leginkább játékra-hobbi zenehallgatásra kell majd a hang, énekelni vagy zenét írni nem fogok rajta. :DDD Ennek ellenére azért a mikrofonos hangom minősége fontos számomra, mert szeretnék majd streamelni illetve videó kommenteket-podcasteket készíteni.
(hangfalrendszer egy Z506-os lesz)

Külföldi fórumokon olvasgattam a témában, amiatt is bizonytalanodtam el a dolgon, nem biztos, hogy egy onboard audio lecserélése megér nekem 12-13 k-t ha csak hangyányival másabb a hang.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#12932) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.

Igazabol nics nagy problemam az alaplapi hangkartyammal, de gondoltam, ha 5-10k kornyeken ossze tudnek hozni egy kellemesebb hangzast, akkor azt nem sajnalnam a gepembol.
Jelenleg egy Asrock H81M DGS lapom van, amin a hang: 5.1 CH HD Audio (Realtek ALC662 Audio Codec).
Erdemes ezt a par ezer forintot beruhazni egy hangkartyara, vagy nem lesz szamottevo a kulonbseg?
Nagyon erzekeny fulu vagyok sajnos, nem szeretem a legkisebb torzulast sem, vagy ha nem a legjobb a hangzas, igy tenyleg erdekelne ha egy picivel tobbet ki lehetne hozni hangzas teren a gepbol.
Van egy AKG fejesem, amin zenet szoktam hallgatni, nem komoly hangrendszerhez kellene a kartya.
Esetleg egy fejeserositovel jobban jarnek?
A valaszokat elore is koszonom mindenkitol.

MurdR

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12933) Bacusuz válasza MurdR (#12932) üzenetére


Bacusuz
őstag

szeva

vegyél egy Asus Xonar DGX - et.Ég és föld lesz a külömbség.10 ért már kapni mindenütt...
Ebbe már van fejes erősítő is. :K

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12934) Jim74 válasza Bacusuz (#12933) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mi a helyzet az ESI Prodigyvel? Kipróbáltad már?

(#12935) Bacusuz válasza Jim74 (#12934) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most próbálgatom.Ami tetszik ,hogy a 2 kimenet tényleg műxik.És a fejhallgató erősítője is úgy meghajtja hogy ha felhangosítom úgy pislogok mint amikor mellettem kalapálnak.
Olyan hangokat/részleteket kihallottam egy pár dalból ,amiket évek óta hallgatok ,de eddig nem vettem észre bennük.A szoftveres része nem igazán érdekel .Ami tetszik még ,hogy a Razer 7.1 sorround programja felment mellé,és viszi jól.Később még tesztelgetem a 3d beállítást az alap szoftverébe,de eddig nem találtam meg.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12936) Bodz válasza Bacusuz (#12935) üzenetére


Bodz
nagyúr

CMSS-3D, ezt keresd.

(#12937) Jim74 válasza Bacusuz (#12935) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elküldenéd privátban a linkjét ennek a Razer 7.1 programnak? Köszönöm :R

(#12938) realmadrid92


realmadrid92
tag

denon d1100-hoz milyen belső hangkártyát ajánlanátok, amiben van fejhallgató erősítő?
én xonar DS/DG/DGX-et néztem ki.
kb ilyen árban keresnék elsősorban.

(#12939) Bacusuz válasza Jim74 (#12937) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szóvel megtaláltam ezt a 3d hangzás módot,ami nem is rossz.Így azt mondom nincs is szükség a Razer programra.Telepítésnél a 7.1 et válaszd,mert én először headphonest választottam ,így kevesebb beállítási lehetőség volt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12940) Jim74 válasza Bacusuz (#12939) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#12941) schawo válasza realmadrid92 (#12938) üzenetére


schawo
titán

DS: :N
DG/DGX: :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12942) MurdR válasza Bacusuz (#12933) üzenetére


MurdR
veterán

Ezzel szemezgettem én is :)
Juteszembe, notiról is szoktam zenét hallgatni. Hasonló árban mit ajánlanál USBs kivitelben? Vagy Ennyi pénzért közelébe sem ér egy belsőhöz?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12943) MurdR


MurdR
veterán

Ja illetve másik alternativaként Sound Blaster 5.1VXet néztem. Az alaplapitól ez is nagy előrelépés lenne?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#12944) Bacusuz válasza MurdR (#12943) üzenetére


Bacusuz
őstag

Lehet akkor egy usb hangkártyával járnál a legjobban,igy használhatnád mindkettöre.
Abban viszont semmi rálátásom nincsen.Bocsi :B

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#12945) zoldy


zoldy
tag

Hello fórumtársak!

Érdeklődnék, hogy a DAC-ból kicsorgó jel szimmetrikus-e. Musiland monitor 01 us birtokos vagyok. Analóg kimenetei: RCA line és egy 3,5-ös headphone.
A fogalmakkal / különbségekkel már tisztában vagyok csak a jel forrásról nincs infóm. Az RCA lehet egyáltalán szimmetrikus kialakítású? A jack az oké hogy lehet. De 3,5-ös headphone kimenetre kössek stúdió hangszórót? Az eleg rosszul hangzik...

[ Szerkesztve ]

(#12946) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

ezek közül melyik ajánlottabb ha főleg játékhoz kell.
előnyeik hátrányaik?

ASUS Xonar U7 vs. CREATIVE Sound Blaster Omni Surround 5.1

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12947) marec1122 válasza marec1122 (#12946) üzenetére


marec1122
senior tag

de ha van játékra alkalmasabb usb-s hangkari minden érdekel nagyjából ez az árkategória.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#12948) kraken válasza Dyingsoul (#12931) üzenetére


kraken
tag

Ha elfogadod egy olyan ember véleményét aki nem audiophil,akkor leírom :) Nekem asrock z87m extreme4 alaplapom van,amin 1150 alc hangkari csücsül :) A mások alaplapomon ami azelött volt,volt rajta pci slot,amelyben én egy Creative extremegamer fatal1ty pro-m volt..Sok évig használtam elégedetten..vettem új alaplapot így a creának mennie kellett :( Vettem egy Asus Xonar dx -es kártyát..leteszteltem,jó a driver,sok állítási lehetőség..zenében sokkal jobb mint az alaplapi..több középhang,nem dörmögő mély..Én viszont inkább a filmek miatt vettem és sajna csalódnom kellett..hiába is a hangzása jobb mint az llc hangkarié,de térérzetben nekem az alaplapi sokkal jobban bejött..Így eggyenlőre az marad,illetve lehet visszatérek a Creához..Nekem annak a hangzásvilága jobban bejött és a térézet is meg volt..

(#12949) zoldy válasza zoldy (#12945) üzenetére


zoldy
tag

Okés, utánajártam... Nincs rajta szimmetrikus kimenet. :(

/RCA és 3,5-ös jack nem lehet szimmetrikus/

[ Szerkesztve ]

(#12950) MurdR válasza Bacusuz (#12944) üzenetére


MurdR
veterán

:R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.