Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) RetepNyaraB válasza lacam71 (#11950) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hmmm. Persze nem mindegy mit és milyen minőségben hallgat az ember. A Realtek 889 most nincs meg kapásból, támogat DTS-t? Ha minden feltétel adott, akkor - fóleg a dedikált füleserősítővel megáldott - DGX-nek jól hallható különbséget kéne felmutatnia. Még az én pöcs DSX-em is jelentősen jobban szólt a Fidelio M1 mellett. Az ATH A900X már sok volt neki. De az az alaplapinak is sok :U

edit: ah megvan a 889, az volt a X48-as giga lapomban is. Na az messze a legjobb Realtek kártya szerintem, egy könnyen hajtható fejes esetében valóban lehet DGX szinten. Nem is gyártják ennek megfelelően már jó ideje...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11952) schawo válasza lacam71 (#11950) üzenetére


schawo
titán

Most mivel használod a fülest?

(#11951) RetepNyaraB
Nekem is giga-féle 889A van. Fülessel valami ordenáré ocsmány. Hifivel csak egyszerűen ocsmány.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11953) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Adott egy 4éves Asus laptop, és egy Superlux 681 fejhallgató.
Mivel egyre többet hallgatok zenét, ezért rászántam magamat hogy csiszolok a hangon.
Milyen megoldással tudnám ezt megtenni? Külső hangkártya? DAC?
Hogyan fogjak hozzá? Igazából a pénz nem nagyon számít (na jó azért ésszerű határok között).
Illetve Ebayen bármit elérek, ugyanis Angliában élek.

(#11954) RetepNyaraB válasza schawo (#11952) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hihi :DDD
Nekem régen volt, de elégedett voltam vele teljesen. Ellentétben a mostani deszka ALC998-ával, amelyet hasonló jelzőkkel illetek :K

(#11953) tibbike01 " a pénz nem számít" elég veszélyes kitétel ;]

Mindenesetre ha van kis pénzed, akkor rögvest vehetsz másik fülest is. Hangkártya/DAC-ból is határ a csillagos ég...
Kinézel valami neked szimpi usb-s dacot és benyomod ide, mit mondanak a tudorok (nem én :N )

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11955) Xalderon


Xalderon
tag

Sziasztok!

Asztali PC-hez keresek hangkartyat, az Asus berkein belul.

Hasznalat: egy Beyerdynamic DT 990-es 250 ohm-os (vagy egyeb, hasonlo kaliberu es impedanciaju) fejhallgatoval, valamint egy regebbi 5.1-es Logitech hangszoro-rendszerrel tortenne.

Felhasznalas: elsosorban jatekra es filmezesre, masodsorban (igenyes) zenehallgatasra.
Tehat fontos szempont, hogy legyen hozza Dolby Headphone tamogatas, es analog 5.1-es kimenetek a Logi hangszoroknak, tovabba ki szeretnem a fejest erositeni.

Ezek alapjan 2 alternativa kozott filozok:
1) Asus Xonar DX + belepo szintu kulso fejes erosito
2) Asus Xonar Essence ST/STX

Esetleg meg a D2X johetne szoba, de ez arban szinte ugyanott van, mint az Essence ST, igy nem latom tul sok ertelmet.
Kezdetben meg kepben volt az Asus Xonar Phoebus is, de ugy tunik meg igy masfel-ket ev utan is kelloen bugos a drivere, ugyhogy inkabb nem kockaztatnek.

Szerintetek melyik volna a megfelelo, esetleg tudtok mas egyeb alternativat ajanlani?
Arban melyikkel tudnek jobban kijonni?

(#11956) gyenesmartin válasza Xalderon (#11955) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Inkább a második. Az Essence

(#11957) lacam71 válasza schawo (#11952) üzenetére


lacam71
tag

Szia,

Ezt nem akartam leírni mert rögtön rám huhognak, hogy persze egy ilyennel nem is fogom hallani: Genius GV500, van jó néhány APE formátumú zeném és ott sem hallom a különbséget.
Nekem tökéletesen szól az ezeréves(4) giga alaplapi 889A HD. 7.1+2. Szóval lebutítottam 5.1-re :W
Csodát vártam..NEM JÖTT BE.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11958) balage.


balage.
tag

Üdv.

Volna hozzátok pár kérdésem.
Gondolkodom Asus Xonar DS és DG között. Igazából fejhallgatót használom szinte csak gépezésnél (értsd ezalatt: zenehallgatás, fim nézés, játék). Napokba jön egy Superlux HD 662B, ezt ajánlották ph-n 10k alatt. Eddig az Integrált VIA VT 1708S hangkártyán jött hang jack-ig, onnan pedig egy régi Sony MDR P80-as fejhallgatón a dobhártyámig.
Tehát szerintetek inkább a fejhallgató erősítős DG-t vagy a cserélhető op-amp-os DS-t vegyem inkább?

A másik kérdésem pedig, ugye elvileg videokártyám HDMI kimenetén is megy stereo, monitoromon pedig épp van egy 3,5-öt jack kimenet. VGA egy Sapphire HD 6850 toxic és a kérdésem az, hogy ez a videokártya milyen minőségű hangot képes eljuttatni a monitorom jack-jéig? Integrálttal egyenlő, azalatt, vagy veri? Xonaroknál jobb lehet-e, vagy nem?

Köszönöm előre is!
Üdv.

(#11959) Xalderon válasza gyenesmartin (#11956) üzenetére


Xalderon
tag

Koszi!

Egy kicsit ki tudnad jobban fejteni a miertet? :))

(#11960) gyenesmartin válasza Xalderon (#11959) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Jobb DAC része van. A fejhallgató erősítő hangja, meg csak a műveleti erősítőtől függ amiket lehet benne jobbakra cserélni.

(#11961) Xalderon


Xalderon
tag

@gyenesmartin: Koszi az infot! A DAC-rol sejtettem, hogy jobbat raktak bele. A cserelheto OPAMP-rol nem tudtam, de nem valoszinu, hogy ezzel akarnek a kozeljovoben szorakozni. :)

Baratkoztam a gondolattal, hogy Sonar Essence ST-t fogok venni draga penzert es nezegettem a specifikacioit.

Mar korabban is feltunt, hogy ennek nincsenek analog surround kimenetei, csak digitalis.
Korabban azt hittem, hogy jar hozza egy Sonar H6 tarskartya, ami adja ezeket az analog kimeneteket 7.1-hez, de szinte bizonyos vagyok, hogy nem igy van.

Szoval meg vagyok love az ST-vel, nekem mindenkepp kellenenek az analog kimenetek 5.1-es hangszorokhoz. Ezeket es a fejest hasznalnam felvaltva.

Arra gondloltam, hogy egy DX vagy D2X-re egy fejes erositot kotve megvalosithato lenne az altalam kivant allapot.

Egyentlen egy kis bibi van meg, megpedig az, hogy mindket kartya megosztva hasznalja a fejes kimenetet es az egyik surround kimenetet, vagyis nincs kulon dedikalt fejes kimenet, tehat egyszerre nem tudom a hangfalakat is es a fejest is rakotni egyikre sem.
Nem akarom oket egyidoben hasznalni, de ne kelljen mar oket adott esetben naponta tobbszor is atdugdosnom.

Erre valami switcher-es megoldas orvoslast nyujthatna? Nem valtozna ettol a hangzas?

Esetleg tovabbi otletek, velemenyek?

[ Szerkesztve ]

(#11962) balage. válasza balage. (#11958) üzenetére


balage.
tag

egy kis update: találtam egy Creative Audigy SB0230 aranycsatis hangkártyát egyik polcom legmélyén. Ez egy Asus Xonar DG-től rosszabb lehet? Win7 drivert még nem találtam hozzá, így berakni se akarom, de próbálkozom.

(#11963) gyenesmartin válasza Xalderon (#11961) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ja, akkor lehet jobb volna egy DX D2X.

(#11964) shteer válasza balage. (#11962) üzenetére


shteer
titán

jobb a xonar

..szerintem jónak tűnik

(#11965) shteer


shteer
titán

nekem is lenne egy problémám. eddig egy xonar dgx-et használtam aminél egyszerre ment ki jel a digitális optikain és az analóg jack-en (+füles a frontba váltotta az analógot)

ez jó is volt így, mert zene+film kiment a házimozi erősítőre toslinken, a soundbar/füles meg jó volt skype-olni

mITX-re váltottam így az alaplapit használnám de a realtek alc1150-es integráltat erre nem tudtam még rávenni

szóval kapcsolgatni kell a digit/analógon vagy programokban beállítani melyiken küldjön jelet - ami számomra kényelmetlen

van-e usb-s megoldás a számomra? :) U7-es xonart nézegettem de yt-os teszt alatt kiderült, hogy az sem dual-out képes
vagy az alaplapin lehetne kényszeríteni a folyamatos digit jelet?

..szerintem jónak tűnik

(#11966) Dr. Gonzο válasza Dr. Gonzο (#11944) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Megjött a DGX.
Azt gondoltam (és mások is), hogy az alaplapi optikai kimeneten ugyanaz a minőség jön ki, mint a hangkártya optikai kimenetén. Hát nem! Alaplapi olyan semmilyen nem volt, basszusa élvezhetetlen volt. DGX-en keresztül sosem hallott mély hangok jönnek elő. Mindenféle extra beállítás és eq nélkül. (most biztos kapok hideget, meleget, de ez van)
A Fejes erősítőjétől többet vártam, de elégedett vagyok.

Hogy tudnám beállítani, hogyha az előlapra dugom a fejest, akkor az optikain megszűnjön a jel?

(#11967) shteer válasza Dr. Gonzο (#11966) üzenetére


shteer
titán

Hogy tudnám beállítani, hogyha az előlapra dugom a fejest, akkor az optikain megszűnjön a jel?

ezt sehogy, csak az analógot némítja

..szerintem jónak tűnik

(#11968) balage. válasza shteer (#11964) üzenetére


balage.
tag

Köszönöm. Szerinted amit korábban írtam 2 xonar közül melyik a jobb? A változtatható op-ampos, vagy a fejhallgató erősítős?

(#11969) shteer válasza balage. (#11968) üzenetére


shteer
titán

én a kettő közül a DS-t venném + opamp. (pedig írhatnám azt is, hogy az általam hirdetett DGX-et ;])

..szerintem jónak tűnik

(#11970) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok..megtetszett egy új alaplap megkérdezném a véleményetek.:)

Szerintetek eme Giga alaplap audio részlege mit tudhat,mennyivel lehet több mint egy átlagos Realtek ALC892-es megoldás esetleg némiképp pótolhatná régi Creative X-Fim?:)

Itt[link] egy teszt is a lapról.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11971) balage. válasza shteer (#11969) üzenetére


balage.
tag

:) csábító az a dedikált füles erősítő, bár a kérdés az, hogy mennyire erősít? Mert ha csak annyit, mintha én feltekerném a hangerőt kicsit, akkor nyilván a DS + valami jobb op-amp (pl. OPA2604AP). Sőt láttam olyat, hogy egy Y (vagy konzolos?) adapterrel 2-t raknak 1 helyére, igaz még most sem értek hozzá, hogy az is csak parasztvakítás-e, vagy sem. Még megfordult a fejemben a D1 is, azon kicsit jobb a processor (AV100) ellenben a DS-en csak AV66 van. Szintén nem értek hozzá, hogy mi is a különbség, de gondolom a nagyobb szám a jobbat jelentheti, meg drágább is és még mindig a laikus logikája beszél belőlem :DDD
Esetleg ha valaki tud részletes, akár angol nyelvű cikket, a kiokosítás helyett, kérem postolja, szívesen utána olvasnék mit is erősít, meg ezek az op-ampok között mi a különbség. Annyit találtam róluk, hogy op-amp, amivel jön a DS az elég gyenge, de cserével javítható, de a beépített erősítőről semmi részletes leírást nem találtam, hogy mivel jobb, milyen erős vagy hasonló.
Bocsánat, hogy ilyenekkel traktálom a jónépet, de nekem azt tanították, hogy hülye kérdés nincs :U

(#11972) balage. válasza Vartanus (#11970) üzenetére


balage.
tag

Azt olvastam, hogy ég és föld hozzá képest egy xonar DG. Ha jó vagy angolból itt egy forum. Itt pedig egy teszt az integrált hangkártya részről.

(#11973) Vartanus válasza balage. (#11972) üzenetére


Vartanus
őstag

Én is belinkeltem azt a tesztet láthatod is.:)
Az én kérdésem az volt hogy egy 6-7éves X-Fi Extre Musicot megközelít-e vagy hogy egy teljesen átlagos 4 minimalista kondenzátorral megtámogatott ALC892-es megoldáshoz hogyan viszonyít,bár ha egy Xonar DGX állítólag messze agyon veri akkor egy X-Fi is tuti,gondolom....

Egyébként az ilyenek hogy cserélhető OP-AMP,Gain boost,Nichicon Pro Audio Capacitors,aranyozott csatlakozók,izolált audio PCB rész mind parasztvakítás és kb semmit nem javítanak az ALC 898-on akkor is csak egy gyenge alaplapi audio marad??:(Tehát ha jobb hangzást akarok akkor bármi ilyesmi alaplapi audio technika nem megfelelő,muszáj leszek dedikált hangakari után nézni??

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11974) balage. válasza Vartanus (#11973) üzenetére


balage.
tag

Jaj tényleg ugyan azt a tesztet linkeltem vissza :D bocsánat. Csupán más forum véleményét tolmácsoltam. Amiket felsoroltál eléggé hangzatos és nem a legalja integrált hangkártyák egyikére utal. Inkább nem okoskodom tovább, hagyom érvényesülni valamelyik profit ebben a témában :U

(#11975) nagyi2k


nagyi2k
tag

Sziasztok.
Egy kicsit lehet, hogy OFF a kérésem, de nem teljesen.
Alaplap csere után a régi SBLive kártyámat nem tudtam visszatenni. Maradt az alaplapi ALC887.
Azt vettem észre, ha fut mondjuk 1 online rádió app, akkor az utána elindított mondjuk videóvágó
vagy más program nem tudja használni a hangkártyát, mert 'Use by another application'
Úgy emlékezem, hogy az SB nél nem volt ilyen. Ez normális, vagy beállítási hiba?
És itt kapcsolódnék a topikhoz. Egy új hangkártya -pl. Asus Xonar DGX- megoldaná a problémámat, vagy
vagy ott se fog menni?
ASIO -n keresztüli zeneszerkesztés, VST-zés szempontjából a XONAR DX többet nyújtana a DGX -nél?
Származna valami előnyöm belőle, ugyanis szükségem lenne az erősítős füles kimenetre(ez van külön rajta?)
KÖszönöm a vállaszokat.
Üdv.: nagyi2k

(#11976) schawo válasza nagyi2k (#11975) üzenetére


schawo
titán

Meglepő, hogy az ASIO mellett eddig engedett hozzáférést másik alkalmazásnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11977) PuMbA válasza schawo (#11976) üzenetére


PuMbA
titán

Ezen én is meglepődtem múltkor, mert átálltam WASAPI-ról ASIO-ra a Musilandon és ment a zene, közben "véletlenül" rámentem egy YT videóra és volt hang :DDD A DAC Control Paneljén gondolom ezért van külön szétszedve az ASIO és a sima hangnak a VU meterje meg beállításai, engedélyezések, mert tényleg megy egymás mellett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11978) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy hangkártyát zenehallgatáshoz?
Elvileg elég a 2.0 kimenet, klasszikus, jazz zenékhez.
Az sem hátrány ha linux kompatibilis.

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#11979) mszl válasza mszl (#11978) üzenetére


mszl
aktív tag

Erről vélemény:
[link]

vagy Xonar dx ?

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#11980) PuMbA válasza mszl (#11979) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DX :)

(#11981) nagyi2k válasza PuMbA (#11977) üzenetére


nagyi2k
tag

Sziasztok!
Úgy emlékeztem, hogy az SB is tudta.
Az ASUS Xonar esetén tudja valaki, hogy mi a helyezet?
Mert nem lenne jó cseberből vederbe.
Jól értelmeztem, hogy a DGX nek dedikált erősítős füles kimenete van?
Vagy benéztem? ASIO támogatás terén van jelentős különbség a DGX és a DX között?
Esetleg más ajánlott hangkártya ebben a kategóriában?
Üdv.: nagyi2k

(#11982) balage. válasza nagyi2k (#11981) üzenetére


balage.
tag

DG és DGX (elvileg) ugyan az a kártya, csak a csatolófelületük más (PCI vs. PCI-e)
Szerintem DS sem olyan rossz, hasonló áron, esetleg DX, vagy D1 (drágább kicsivel).

[ Szerkesztve ]

(#11983) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

Tegnap beszereltem a gépembe a múlthéten vett Xonar D1 hangkarimat, és sajnálatos módon akadt egy zavaró problémám. Mégpedig az, hogy videolejátszás, vagy játék közben zavaró statikus zaj hallatszik a háttérben, ami hol halkabb hol hangosabb. Böngésztem kicsit a netet ez ügyben és azt találtam hogy valószínűleg a VGA interferál a hangkártyával amikor dolgozik, és minél nagyobb terhelés van a VGA-n annál hangosabb a zaj. Találkozott már valaki ilyennel?

(#11984) PuMbA válasza Fecniii (#11983) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen lapod van nem? A VGA van a PCIEX16-os slotban a hangkártya meg a PCI-ba, ugye? Ha igen, akkor az a probléma, hogy ennél távolabb nem tudod tenni. Esetleg van még valami a hangkártya környékén? Egyébként szerintem DX-et kellett volna venned, mert PCI slot az új alaplapokon már nincs és az időtállóbb lett volna + ennél az alaplapnál még távolabb tehetted volna a VGA-tól :)

nagyi2k: Nem tudom, hogy a Xonar tudja-e, mert eddig sose próbáltam ilyet és most is csodálkoztam :DDD Igen, a DG-nek van füles erősítője, de a DX is meg tud hajtani alap fejeseket.

[ Szerkesztve ]

(#11985) balage.


balage.
tag

Valaki aki ért hozzá, meg tudná nekem mondani, hogy miért kell ebből az opa627ap-ből 2, egy Xonar DS op-amp cserénél?

(#11986) Fecniii válasza PuMbA (#11984) üzenetére


Fecniii
tag

igen, ilyen lapom van. Sajnos tökéletesen körülírtad a problémát. Azért vettem ilyet, mert megakartam spórolni egy plusz tápkábelt és annak harisnyázását.

Esetleg valami ötlet, hogy lehetne valamilyen borítást csinálni a kártyára, amivel lelehet árnyékolni? vagy egyéb más ötlet?

(#11987) Bodz válasza balage. (#11985) üzenetére


Bodz
nagyúr

A 627 mono (1 csatornas) opamp.

(#11988) balage. válasza Bodz (#11987) üzenetére


balage.
tag

Értem, akkor amiből csak 1 kell az stereo, köszönöm!

(#11989) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Valaki próbált már DGX-en opamp-ot cserélni? Vagy csak nekem vannak ilyen vad gondolataim? ;]

(#11990) balage. válasza Dr. Gonzο (#11989) üzenetére


balage.
tag

ha nem félsz a gari vesztéstől és tudsz forrasztani, szerintem 1 próbát megér :) balközépen az 5530 jelzésű op-ampot kell kiforrasztani és helyére egy másikat, ha jól tudom :B

(#11991) schawo válasza PuMbA (#11977) üzenetére


schawo
titán

Nekem is van (és volt másik) ilyen eszközöm, de ilyet eddig csak professzionális termékektől láttam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11992) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni Tőletek!
Adott egy ASUS P8H77-V alaplap egy ASUS HD7750 videókártya és egy ASUS DX hangkártya. A mellékelt kép alapján van elrendezve a hangkártya.
A fórumon több helyen olvastam, hogy lehetséges, hogy interferenciát fog okozni a hangkártyának a VGA de én csak a VGA alá, vagy fölé tudom helyezni a hangkártyát, más lehetőség nincs.
Szóval, jó ez az elrendezés?

Eddig még nem próbáltam semmit, még éppen frissiben van összeszerelve, csak azért kérdezem, hogy még most az elején variáljak?
Köszönöm előre is a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11993) schawo válasza Dolphine (#11992) üzenetére


schawo
titán

Miért nem a másik hosszúba teszed? Ott jobban elférne. És annak saját 4x drótja van, nem zavarná a VGA teljesítményét.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11994) Dolphine válasza schawo (#11993) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor azt mondod/írod, hogy jobb helye lenne a fekete slotban?
Én nem tettem még sehová, akik szerelték, ők tették oda. Még nem hoztam el a gépet. Megváltoztassam a helyét?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11995) schawo válasza Dolphine (#11994) üzenetére


schawo
titán

Igen, tedd a feketébe.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11996) Dolphine válasza schawo (#11995) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
Akkor majd lesz egy kis szerelés, mielőtt elhozom.
Utolsó kérdés. Érdemes a Win8-ban eltávolítani a kártyát előtte, mielőtt áttesszük, vagy nem kell? Nem omlik össze tőle a rendszer?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11997) schawo válasza Dolphine (#11996) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg kicsit sem okoz gondot az oprendszernek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11998) Dolphine válasza schawo (#11997) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm még egyszer! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11999) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy Asus Orion fejhallgatót, nem a Pro verziót, a gagyi gyári 'hangkártyáját' mellőztem. :))

Hangkártyából alaplapit használtam világ életemben. Eleve úgy terveztem, hogy a füleshez veszek egy normálisat.

A cél az lenne hogy térhangzást csikarjak ki a fülesből játék és film alatt.

Erre alkalmas hangkártyát ajánlanátok 10ig?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#12000) Daffchy válasza Daffchy (#11999) üzenetére


Daffchy
őstag

Már nem enged szerkeszteni.

Elfelejtettem írni, hogy USBs lenne a legjobb. Pl Asus U1?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.