Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Bati0501 válasza PuMbA (#11494) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,ha kihalóban van,akkor nincs értelme olyat venni.
De hallanék vmennyi különbséget vagy csak placebó lenne?Jobbat nem hiszem,h hallanék az ismerősöknél,szóval amiatt nem érne csalódás. :D

Energie X: Csak a másik pcie slot csak x4-es: [link]
Most a vga a procihoz közelebbiben van,mert az a x16-os.(meg am is mindenki oda teszi :DDD )
És a vga-nak nem mindegy,h x4 vagy x16.Vagy rosszul gondolom? :)

(#11502) Necc válasza Bati0501 (#11501) üzenetére


Necc
addikt

PCI-E 3.0 kartya ES csati eseten jelenleg eleg az x4 sebesseg is, 2.0 eseten pedig x8 tempo is elegendo, mig 1.x eseten a teljes x16-os slotra szukseged lesz.

Ennel kisebb konfiguracio eseten (pl. PCI-E 2.0 x4 modban) elofordulhatnak olyan pillanatnyi, rovid ideig tarto szituaciok, hogy savszelesseg-limitbe utkozol.

Hogy ez hogy hat az FPS-re, azt nem tudom, csak annyit tudok biztosra, hogy en anno alaposan kimertem, hogy jatekok kozben mennyi a PCI-E busz kihasznaltsaga, es a fentiekre jutottam.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11503) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Adott: Xonar DX + Asio4all v2 + Aimp3. Tudnátok segíteni hogy milyen beállításokat érdemes alkalmaznom, hogy a kártya rendesen szóljon.. Pl Cash Size, Parameters, STB? Gondolom nem jó ha minden csutkán van, de lehet még a közép út is sok ennek a karinak..

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#11504) Bodz válasza LW (#11499) üzenetére


Bodz
nagyúr

A seggén igen.
Csak a kártyán lévő tüskékre tudsz koax kimenetet eszkábálni.

[ Szerkesztve ]

(#11505) Energie X válasza Bati0501 (#11501) üzenetére


Energie X
őstag

A videokártyád jó az x16-ban. Nekem volt X-FI titaniumom ugyanolyan elrendezésű alaplappal mint a tiéd. A legfelső PCI-E-be bedugod (ami a vga felett van )és jóság van :) Nem kell túlbonyolítani :) A vga-d meg marad az X16-osban és lesz helyed, lesz hangkártyád nem kell variálni :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11506) Bati0501 válasza Necc (#11502) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Ez a kártya már tudja a pci-e 3.0-át és a x16-ban írja is az alaplap honlapján,h oda tegyem,de h az x4 tudja-e azt nem tudom,nekem ebből nem derül ki:
1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
(The PCIEX16 slot conforms to PCI Express 3.0 standard.)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
* The PCI Express x16 slot supports up to PCI Express 2.0 standard when an Intel 32nm (Sandy Bridge) CPU is installed.
1 x PCI Express x16 slot, running at x4 (PCIEX4)
3 x PCI Express x1 slots
(The PCIEX4 slot and all PCI Express x1 slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
2 x PCI slots

Energie X: Nem akarom túlbonyolítani,de még most se értem. :DDD :/
Azt nem értem,h tud a vga az x16-ban maradni,de már most teljesen összezavarodtam,már azt se tudom,h mi a bajom,min problémázok. :(
Most nagyon properrel vagyok,pedig ennyire azért nem szoktam az lenni.

(#11507) Energie X válasza Bati0501 (#11506) üzenetére


Energie X
őstag

ahol van az msata felirat az egy x1-es slot :) na abba bele :) a vgad megpont mellette van balra vagy alul ha képzeletben elforgatod a képet :) látom péntekre már elfáradtál :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11508) Bati0501 válasza Energie X (#11507) üzenetére


Bati0501
őstag

:D
Na akkor csak jól sejtettem,csak már tényleg azt ez tudom,h az miért kell... :N
Meg még azt se,h az x4-ben a vga ugyan olyan gyors lesz-e,mint az x16-ban,mert ha marad olyan gyorsnak,mint amilyen,akkor nekem teljesen mindegy,h melyik van felül vagy alul. :D

(#11509) Peethy


Peethy
őstag

Lenne még egy kérdésem a korábbiakhoz kapcsolódva: Lexicon Alpha Studioról van valakinek személyes tapasztalata? Valószínű egy belépőszintű Yamaha keverő, és egy nagyon belépőkategóriás AKG mikrofon mellett lenne beállítva, kezdésnek és szárnypróbálgatásnak talán megfelelne... jól gondolom?

(#11510) PuMbA válasza Bati0501 (#11501) üzenetére


PuMbA
titán

Hallanál különbséget :)

(#11511) PuMbA válasza royalka (#11503) üzenetére


PuMbA
titán

Asio4all teljesen felesleges :) Berakod az Aimpot wasapi exclusive kimenetre 44khzre és a legnagyobb bitmélységre és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#11512) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
tudnátok nekem mondani egy relatíve olcsó 1x pcie hangkártyát amin van optikai kimenet?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11513) PreDox


PreDox
tag

Üdv
Melyik a jobb hangkártya ?
esi prodigy x-fi nrg vagy asus xonar dsx ?
Multimediára....50% game 40% zene(vegyes) 10%film
Egy Audio-Technica ATH-M40FS(60ohm) fejhallgató hangján szeretnék minőségi változást elérni.
Kezdtem egy Soundblaster Live 24bit hangkártyával most egy Audigy 4-es van a gépben.
Már ez a váltás is minőségi javulást hozott.(még a logitech S220-on is hallható volt)
Arra lennék kíváncsi, hogy a két hangkártya közül melyikkel járnék jobban ?
Vagy elég lenne egy xonar dg vagy ds is ?
A dg a fejhallgató erősítő miatt színpatikus a ds pedig a cserélhető opamp miatt.
?????
Válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#11514) Bodz válasza PreDox (#11513) üzenetére


Bodz
nagyúr

ESI. Mar csak a kulon, erositett fejhallgato kimenet miatt is.

(#11515) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok egy Creative Audigy ES EAX SB0160 hangkártya müködik Win 8 64bit-en,pontosan egy ilyen?

Üdv.Gyuri :R

(#11516) RetepNyaraB válasza PreDox (#11513) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fejhallgatóerősítő spec erre a fejesre mindegy, mert nem nehéz meghajtani. Kb 40 euróért meg high-endre ne számíts. A Creative chipset a 3D alkalmazásokban engem annyira nem tölt el lelkesedéssel (de ezt látatlanban mondom, mert nem hallottam a kártyát). Szóval a kát kártya praktikusan nézve ugyanazt tudja és ha nincslehetőséged kipróbálni mindkettőt és a hangja alapján dönteni akkor vedd meg azt, ameyik olcsóbb épp :K

ui.: Mindkét aspiránsban cserélhető az opamp, ha feltétlenül barkácsolni vágysz...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11517) Peethy válasza Peethy (#11509) üzenetére


Peethy
őstag

(#11518) royalka válasza PuMbA (#11511) üzenetére


royalka
őstag

Próbáltam de Asio: Xonar DX ASIO- sokkal tisztábban/teltebben szól mint exclusive-n. :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#11519) LW válasza royalka (#11518) üzenetére


LW
őstag

Nekem egyáltalán nem hozott javulást MPC-HC-hez képest a progi. Valami rosszul volt beállítva szerintem.

(#11520) royalka válasza LW (#11519) üzenetére


royalka
őstag

Én csak zenehallgatáshoz használom...

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#11521) RetepNyaraB válasza royalka (#11518) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azon igen, de alaplapin nekem is szebb a wasapi.

Edit: az asusnak amúgy is van saját Asio drivere, nem is értem az Asio4All dolgot...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11522) AGE-T


AGE-T
senior tag

http://www.bit-tech.net/hardware/2005/10/31/creative_xfi/1

Sziasztok!

Fenti kártyának előlapi panel részén, mekkora a max output a fejhallgató kimeneten? Tudja ezt valaki? Meg lehet ezzel hajtani egy 600 Ohm-os fejhallgatót?

Előre is köszönöm a választ!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11523) schawo válasza AGE-T (#11522) üzenetére


schawo
titán

Dehogy :N

600 ohmhoz rendes fejhallgató erősítő kell. Melyik fülesről van szó?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11524) TechN7ne válasza TechN7ne (#11515) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Erre vlki? :U

(#11525) PuMbA válasza TechN7ne (#11524) üzenetére


PuMbA
titán

link Közben találtam, ne felejtsd el speckó módban indítani a Win8-at, de oda van írva, hogy mit kell csinálni :DDD Ja, alaplapinál kicsit jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#11526) TechN7ne válasza PuMbA (#11525) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy alaplapinál csak jobb? :U

(#11527) Necc válasza TechN7ne (#11526) üzenetére


Necc
addikt

Jobb persze, de azota sok viz folyt mar le a Dunan.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11528) TechN7ne válasza Necc (#11527) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

500ft.-ot nem ér meg? :U

(#11529) Necc válasza TechN7ne (#11528) üzenetére


Necc
addikt

A nala sokkal komolyabb Audigy 4 kartyat alig 2 pizza araert osztogatjak.

Jo kis kartyak voltak ezek, de eljart felettuk az ido, amit elsosorban a Creative a pocsek supportnak koszonhet, masodsorban pedig a tovabbra is fejlodo, egyre jobb minoseget produkalo, de tovabbra is olcso DAC chipeknek, amivel az alaplapi kartyak minosege nott.

Egy dolgot nem tudnak meg az alaplapiak, es az a teljesen zajmentes analog hangkimenet, na ettol jobb az Audigy, valamint jobb minosegben rogzit, ha szukseg lenne ra.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11530) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Érdemes egy SB Audigy 2 Zs Platinum Pro-t (SB0360) venni 5500.-ért?

Ha nem, akkor ebben az árkategóriában mit ajánlanátok? 5-8e

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11531) PuMbA válasza ocsi19 (#11530) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DG :)

[ Szerkesztve ]

(#11532) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok pcie 1x foglalatú kártyát keresnék van tippetek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11533) PuMbA válasza aram01 (#11532) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DX :)

(#11534) ocsi19 válasza PuMbA (#11531) üzenetére


ocsi19
senior tag

oks, köszi.

Még egy kérdés,
hogyan érdemes használni a kártyát, optikai kimenettel vagy a sima, hagyományos jack dugókkal?
Leginkább filmezésre kellene.

(#11535) LW válasza ocsi19 (#11534) üzenetére


LW
őstag

Ha az erősítődben van DAC (és egyben digitális bemenet), akkor érdemes optikát/coaxot használni. Ha az alaplapodon van digitális kimenet, akkor lehet, hogy hangkártyát sem kell venned. Otthoni szettemen egy leheletnyivel szebben szól Xonar optikán, mint alaplapi koaxon.

(#11536) ocsi19 válasza LW (#11535) üzenetére


ocsi19
senior tag

na most néztem utána komolyabban a dolgoknak, az optikai szerintem sehogy sem jönne össze, mert a következő cuccaim vannak :DDD :

- Gigabyte GA-H77-DS3H
- Genius SW-HF 5005 5.1

(#11537) LW válasza ocsi19 (#11536) üzenetére


LW
őstag

Marad a Jack-RCA. :)

(#11538) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

bar nem feltetlenül tartozik ide :B ...

Ha a 2500K igpujat dugom hdmin a tv-re (egy erösitön at), sehogy sem tudok hangot atcsempeszni. A hangkartyam egy Asus DSX. Spdif kimeneten mutatja is, hogy van jel, de a tv-n nem hallatszik. Persze a hang a kartyara van dugva, nem az alaplapi optikai kimenetre, de hdmi eseteben ez tökmindegy kene legyen, nem? Ha atdugom a hdmi-t a dedikalt gpu-ra, akkor catalyst engedelyezes utan szepen szol a tv. Meg lehet ezt oldani, csak debil vagyok es nem jövök ra magamtol, vagy ez igy nem fog menni :F

Igazabol az lett volna szandekom, hogy filmnezeshez eleg az igpu is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11539) aram01 válasza PuMbA (#11533) üzenetére


aram01
nagyúr

olcsóbb nincs? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11540) PuMbA válasza aram01 (#11539) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar DGX :)

(#11541) aram01 válasza PuMbA (#11540) üzenetére


aram01
nagyúr

na ez már egy fokkal kellemesebb árban van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11542) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Most lejjebb ment a ASUS Xonar Essence ST ára. D2-nél csak 4 rugóval drágább. Azt hiszem befektetek egy ASUS Xonar Essence ST -re.

(#11543) schawo válasza Khaosz55 (#11542) üzenetére


schawo
titán

Ennyiért én már inkább valami külsőt vennék, ha elég a sztereó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11544) Khaosz55 válasza schawo (#11543) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát az van ,hogy egyenlőre elég de építem vissza a házimozit és a sztereó nem lesz elég. Mozi is lesz 5.1-ben.

(#11545) Necc válasza Khaosz55 (#11542) üzenetére


Necc
addikt

Ha hosszutavon gondolkodsz, akkor inkabb az STX-et vennem, a PCI-E csati joval idotallobb, mint a nagyon eroteljesen kihalo PCI.
A mai lapokban mar nincs is nativ PCI csatlakozo, un. legacy tamogatas van hozza es mar most PCI-E -> PCI chipen keresztul van megvalositva.
Csak ido kerdese, mikor dobjak el vegleg.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11546) Khaosz55 válasza Necc (#11545) üzenetére


Khaosz55
addikt

Bele lehet rakni a PCI-E 16X csatiba is ? Vagy csak az 1X-be?

(#11547) Necc válasza Khaosz55 (#11546) üzenetére


Necc
addikt

Az STX PCI-E x1 csatlakozasu.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11548) Khaosz55 válasza Necc (#11547) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az a gondom, hogy a PCI-E 1X a VGA kártya alatt van közvetlen. Félek, hogy eltakarja nagyon a 660 TI ventilátorát és melegedni fog a VGA vagy hangos lesz.

(#11549) Necc válasza Khaosz55 (#11548) üzenetére


Necc
addikt

Hacsak nem mATX lapod van, nagyon ritka hogy csak 1db x16-os meg 1db x1 -es slotod legyen... altalaban az x16 slot fole raknak egy x1 -et.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11550) Khaosz55 válasza Necc (#11549) üzenetére


Khaosz55
addikt

Asus P7P55D

[link]

A VGA egy 1X-t kitakar a másikat nem de rettentő közel lenne a kártya a VGA-hoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.