Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) Dolphine válasza schawo (#11750) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Egyébként a Phoebus Solo valóban ennyivel jobb kártya, mint amivel többe kerül? :U
Ahogy néztem kb. 10e a differencia!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11752) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Sziasztok!

Nem épp a témához kapcsolódik, így offba teszem...

Nem-e tud valaki olyan szoftver-t, amivel lehet kezelni a mikrofont. Csak alaplapi hangkártyám van, és mint tudjuk a windows beállítási lehetőségei elég szegényesek.
Hangkártyákhoz szokott járni szoftver is, amivel elég sok beállítással lehet testreszabni a mikrofont, effekteket rátenni, állítgati 50 féle hangtisztítási, erősítési, háttérzalycsökkentési dolgot.
Nekem valami ilyesmi szoftver kellene, ami működik bármilyen hangkártyával. Tehát szoftveresen vezérelni szeretném jobban a mikrofonom, mint ahogyan a windows alapból képes.

Elég gyenge a mikrofonom, és a windows-ban csak +10/+20/+30 boost-ot lehet rátenni. És nagyjából ezzel el is mondtam mindent, amire a windows képes. Se zajcsökkentés, se semmi nincs a windows-ban. Ha felteszem +20-ra, úgy már hallható amit mondok, de elég nehéz kivenni a "mozdonyok ütközése" szerű háttérzajból :DDD

A mikrofon új, és jó a hangja....ha alapon van nagyon tiszta, csak épp nem hallani semmit XD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11753) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! ezek a hangkártyák közül melyik a legjobb?
-Sound Blaster X-Fi XtremeGamer (SB0730)
-Creative X-fi XtremeGamer
-Eladó ASUS Xonar DS (OPA2134)

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#11754) gyenesmartin válasza nyozo (#11753) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én az ASUS-ra szavazom.

(#11755) schawo válasza gyenesmartin (#11754) üzenetére


schawo
titán

szavazom = szavazok ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11756) Dolphine válasza schawo (#11755) üzenetére


Dolphine
addikt

Kedves schawo!
A korábbi kérdésemre tisztelettel még várom a válaszodat! :R
[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11757) gyenesmartin válasza schawo (#11755) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igaz. De nem húzta alá pirossal.

(#11758) schawo válasza Dolphine (#11756) üzenetére


schawo
titán

Őszintén szólva nem tudom. Sosem hallottam Phoebust, szóval én is csak specifikációhuszárkodni tudok. Speckók alapján megérheti.

(#11757) gyenesmartin
Persze, mert nem helyesírási hiba, hanem nyelvtani. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11759) Dolphine válasza schawo (#11758) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm én is hasonlóra jutottam! :) :R
Mivel nem vagyok nagy gémer, így szerintem nekem elég a DX is!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11760) schawo válasza Dolphine (#11759) üzenetére


schawo
titán

Ha nem füleshez kell, akkor ne is filózz a DX-en.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11761) Dolphine válasza schawo (#11760) üzenetére


Dolphine
addikt

Egy 7.1-es hangfal lesz rákötve (Creative Inspire T7700)
Remélem jó párosítása lesz a DX-nek!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11762) schawo válasza Dolphine (#11761) üzenetére


schawo
titán

Bocs az előbbi mondatom így szólt volna helyesen:
Ha nem füleshez kell, akkor ne is filózz a Phoebiuson.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11763) Dolphine válasza schawo (#11762) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi, így már értem! :DDD :R
Hogy ne legyen félreértés: A hangfalrendszer jó választás a DX kártya :C

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11764) Dolphine válasza Dolphine (#11763) üzenetére


Dolphine
addikt

Szóval a hangfalrendszerhez! :DDD
Hiába késő van már...

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11765) schawo válasza Dolphine (#11763) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11766) RetepNyaraB válasza Dolphine (#11764) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

a kártyát megvenni nem kell hallgatnotok jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11767) Vartanus


Vartanus
őstag

Haihó!

Kezd nyavajogni a rég SB X-Fi hangkarim és a W 8-as támogatás sem igazi hozzá...ezért elgondolkoztam egy esetlegesen új hangkártyán..

Manapság mi számít jó minőségűnek?
Néztem Creative Recon3D-t de ahhoz már csak fapados W 8-as driver van az eredeti creative szoftver ami a scout mód,cristalyzer és egyéb ficsőröket tudja az W 7-re van...amúgy meggyőző lenne.

Asusok milyenek? Én anno úgy olvastam az Asus karikon csak egy átmatricázott C-Media hngprocesszor van,és számomra C-Media a filléres hangkarikról ismeretes,ezért az Asusoktól tartok némileg,de tévedek?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11768) schawo válasza Vartanus (#11767) üzenetére


schawo
titán

Tévedsz.

A hangprocesszor a legkevésbé fontos alkatrész egy hangkártyán. Mindössze annyi a feladata, hogy összekapcsolja az operációs rendszert az analóg átalakítóval, és ebből a szempontból a C-Media Oxygen egy kiváló választás, mert jó driverei vannak. Tudom, hogy a Creative évtizedeken keresztül azt próbálta sulykolni, hogy a processzor a lényeg, de mára már a marketingjük is elbukott. Egy hangkártyának a hangja a lényeg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11769) Vartanus válasza schawo (#11768) üzenetére


Vartanus
őstag

akkor az X-Fi tudása is marketing volt csak?én éveken át sok hangkártyát halottam melette de mindent lenyűgöző fölénnyel nyerte.

Akkor ezek szerint egy Gigabyte G1 Killer alaplapra felrakott alaplapi hangrendszer is tudhatja azt amit egy Xonar D1 vagy Recon3D? Az miért van hogy a nagy alaplapgyártók a pérmium lapjaikra Creative SoundCore cuccot raknak,az csak parasztvakítás bőven elég egy Realtek 892,898,1150-es kodek?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11770) Gróf... válasza Vartanus (#11769) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nem!

Én 1150-ről váltottam DX-re Ugyanúgy ég és föld. Hiába százmillió decibel, az alaplapi mindig csak egy kalap szamóca marad.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11771) Dolphine válasza RetepNyaraB (#11766) üzenetére


Dolphine
addikt

:DDD :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11772) Dolphine válasza schawo (#11765) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11773) gyenesmartin válasza Vartanus (#11769) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azokba a realtekesekbe egybe van építve minden. DAC, OPA, és a hangprocesszor is. Az ilyen integráltság nem tesz jót a hangnak. A legjobb ha ezek mind különálló ic-k. A jobb hangkártyákon ugye ezek mind külön vannak a tápegységgel együtt.

(#11774) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

ASRock 970 Extreme 3 alaplapi optikai kimenetén keresztül, erősítőről hallgatom a számítógép hangját 5.1-ben. Nem igazán vagyok elégedett a hang minőségével.
Ezenkívül tervezek vásárolni egy fejhallgatót is.
Mindent összevetve kinéztem egy Asus Xonar DGX hangkártyát, mert tudtommal abban fejhallgató erősítő is van.
Kérdés: minőségileg javulna a Xonar kártya optikai kimenetén keresztül a hang az alaplapihoz képest?
Egyáltalán jó választás lenne a DGX?

(#11775) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Musiland Monitor 01-nél tulajdonképpen mi a különbség, ha USB 3-n vagy USB2-n csatlakoztatom?

(#11776) RetepNyaraB válasza S. Szabi (#11775) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

semmi, mert tudtommal egyrészt usb kettes csati van rajta, másrészt az adatmennyiséghez ez bőven elég is.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11777) Ereshkigal válasza RetepNyaraB (#11776) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az újabb változaton usb 3-as van, de én sem látom különösebb értelmét.

(#11778) RetepNyaraB válasza Ereshkigal (#11777) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ahm nem tudtam, bocs :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11779) S. Szabi válasza RetepNyaraB (#11778) üzenetére


S. Szabi
őstag

Igen, USB3-s csatlakozója van, adnak is hozzá mindkét kábelből, csak az USB3-s kék, és viszonylag hosszabb, a 2-s meg rövid fekete. Legjobb lenne egy 1,8 m hosszú (ennyi szokott lenni) USB3-as fekete, pl. -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#11781) Vartanus válasza gyenesmartin (#11773) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor melyik kari ajánlott max 30K-s keretig?

Asus-okhoz milyen hangzást segítő szoftverek vannak?Gondolom nem csak egy driver és kész?Fontos lenne a jövőre névze a szofvtveres támogatás hosszabb távon,gondolom ezen a téren a Xonarok fényéves előnyt élveznek a SB-ekhez képest.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11782) gyenesmartin válasza Vartanus (#11781) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Asus Xonar DX, Sound Blaster Z OEM (ehhez a későbbi szoftver kérdés), ha kell a sok.egy. Ha elég egy fejes kimenet meg a hangszórókimenet akkor X-Fi HD esetleg Musiland Monitor.
Mégis milyen hangzást segítő szoftverek? Minél kevesebbet nyúl bele a hangba annál jobb.

(#11783) Vartanus válasza gyenesmartin (#11782) üzenetére


Vartanus
őstag

A DX amin cserélhető az OP-AMP? Szoftver téren..pl.Cerativenál ugye ban THX Consol,Cristalyzer,SVM,Scout Mode,EAX...Asusnál.mik vannak? DX hangja milyen egy SB Z OEM-hez képest?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11784) gyenesmartin válasza Vartanus (#11783) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem cserélhető, csak ha jól tudsz forrasztani. ASUS-ban vannak Dolby-s holmik. Dolby headphone, Dolby virtual Speaker (ennél még van olyan beállítás is, hogy milyen távolról szóljanak a nemlétező hangfalak). Különböző effektek. Én nem szoktam ilyeneket használni.
A creative Z-val nem tudom összehasonlítani.

(#11785) schawo válasza Vartanus (#11783) üzenetére


schawo
titán

Van, de nem ezek miatt jó vagy rossz egy hangkártya.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11786) Vartanus válasza schawo (#11785) üzenetére


Vartanus
őstag

iPonnál néztem vokt olyan akinek 2 DX-ese is vacakolt.meg volt pár hiba..hm ln X-Fimnél is akad..de sz már 6 lassan 7 éves,lehet ezért nincs megfelelő szoftvere már W 8-hoz:(...az a tépcsati tényleg ilyen gázos a DX-eknél?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11787) schawo válasza Vartanus (#11786) üzenetére


schawo
titán

W8-cal nem tudom mi a helyzet. Meglepne, hogy egy film a hangkártya miatt akadna, annyira nincs semmi köze hozzá. Nem tudom, hogy mi lenne a gond a tápcsatival.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11788) Vartanus válasza schawo (#11787) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem is írtam hogy a film akadna a hangkaritól:) iPonos fórumon írták hogy páraknál kotaktos volt a DX tápcsati és ezért nem szólt jól

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11789) schawo válasza Vartanus (#11788) üzenetére


schawo
titán

Itt fórumon még nem hangzott el ilyen. De bármi lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11790) Vartanus válasza schawo (#11789) üzenetére


Vartanus
őstag

Végül is 3év garancia van rá:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11791) lacam71


lacam71
tag

Sziasztok,

Valószínűleg sokan feltették már a kérdést: Érdemes az alaplapi "hangkártyát" ALC889HD-t lecserélni xonar DS vagy dsx-re ha egyébként you tube és mp3-at hallgatok? Azt sem nagyon értem, hogy valamelyiknek van erősítő a kimenetén valamelyiknek nincs. Ez azt jelenti, hogy hiába teszem a fejhallgatómat az erősítő nélkülire nem hallok semmit?
Ez alapján van valamilyen hangzásbeli (2.0) különbség a ds és dx között? Szóval érdemes megvenni a drágábbat?

Köszönöm!

Laci

(#11792) RetepNyaraB válasza lacam71 (#11791) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez attól függ, megéri-e neked. Youtube-on semmi sem javít érdemben, mp3 már komplikáltabb kérdés és ott hallani fogod a különbséget, igen (ha 320bps konvertált zene). A DG(X)-nek van fejhallgató erősítője; ez annyit jelent, hogy rendes jelszintet ad le, vagyis dinamikus lesz a zene és nem falhoz vert lóf* mint a DS(X) esetében. Ettől még a DS(X) sem lesz halk, csak nem szól olyan szépen, mint egy DG(X). Fejhallgatóról. A DS viszont 7.1 rendszert támogat és tesztek szerint (én nem hallottam DG-t) szebb hangfalról, mint az előző. Ennyi. Ha neked fejeshez kell, akkor inkább DG(X). Használtan pár ezresért hozzád vágják. Az X az egyszerűen PCIe aljzatot takar.

Ja és a DX az egyszerűen régebbi, ezenkívül Dolby tekket használ; míg a DS az DTS-t (remélem nem írtam hülyeséget :U ). Utóbbi jobb lehet játékoknál.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11793) Dolphine válasza RetepNyaraB (#11792) üzenetére


Dolphine
addikt

Na ez a DS széria egy kicsit megkavart! :F
Creative Inspire T7700 mellé melyiket ajánlanátok?
ASUS Xonar XD vs. DS?
Leginkább film, zene hallgatás kevés játék!
A válaszokat előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11794) lacam71 válasza RetepNyaraB (#11792) üzenetére


lacam71
tag

Köszönöm! :R

Csak még 1 értetlenkedő kérdés mini ATX alaplap brutál nagy videokártyával mindent kitakar felette 1 slot PCIe, természetesen fűtés helyett is jó.
Gondot okozhat ha a hangkártyához PCI vagy PCIe toldót-t használok?

Köszönöm
Laci

(#11795) PuMbA válasza Dolphine (#11793) üzenetére


PuMbA
titán

DX, de a hangfalrendszered lesz a leggyengébb pont :) A T7700 borzalmas zenére, áráért sokkal jobbakat lehet kapni.

(#11796) Sz_David válasza al_age (#1) üzenetére


Sz_David
tag

Sziasztok!

Ma vagy holnap rendelek egy Edifier R1900Tii hangfalat, és van egy integrált Realtek HD Audio (AsRock H61M-GS alaplap) hangkártyám.

Szeretetek vegyek hozzá külön hangkártyát?
Ha igen, akkor 15 fölé nem szeretnék menni, és csak PCI-E x1-es slot van.
Szerintetek milyet vegyek? :)

Segítségeteket előre is köszönöm :)

Igazából ennyit sem szeretnék rákölteni, mert 40 körül van már így is a számla összege, és akkor ezzel meg 55 lesz. Megér ez ennyit? Vagy akár többet is? :D

[ Szerkesztve ]

(#11797) T_Stark válasza Sz_David (#11796) üzenetére


T_Stark
őstag

ASUS Xonar DGX-et kapsz 10K körül.

(#11798) Dolphine válasza PuMbA (#11795) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
A T7700 már elég régóta megvan! Egyébként milyen alternatívára gondolsz? 7.1-es hangfalrendszert nemigen kapni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11799) PuMbA válasza Dolphine (#11798) üzenetére


PuMbA
titán

Épp ez a lényeg, hogy 7.1, mert egy normális 2.1 rendszer kezdődik 80k fölött. Ugyanannyi pénzből, ha több hangszóró, doboz stb. kell, hogy kijöjjön akkor annak a hangminőség látja a kárát :) Ez például sokkal szebben szól a T7700-től :) Nem akarlak rábeszélni, csak mondom, hogyha a hangminőség a lényeg, akkor a T7700-nel eléggé nem alternatíva...

[ Szerkesztve ]

(#11800) Dolphine válasza PuMbA (#11799) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm!
Tudomásul vettem! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.