Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Ajánljatok valamilyen hangkártyát nekem. Superlux HD662B fejhallgatóval használnám és zenét hallgatnék leginkább.
Az otthoni hangfalak (5.1) Philips FR996 erősítőn vannak, amit digitálisan (pl optikai) kötnék a hangkártyához.
Jelenleg alaplapi Realtek ALC892-el használom mindezt.

(#11902) schawo válasza Dr. Gonzο (#11901) üzenetére


schawo
titán

Xonar DGX

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11903) norba90


norba90
csendes tag

Sziasztok! Van egy Beyerdynamic DT770/80 fejesem, amit eddig egy Xonar DG hajtott. Szeretném lecserélni egy Essence stx-re. Főként zenehallgatásra, filmezésre használnám. Tudnátok esetleg ebben az árkategóriában mást ajánlani, vagy maradhatok nyugodtan az Essence-nél?

[ Szerkesztve ]

(#11904) prokxy válasza gyenesmartin (#11893) üzenetére


prokxy
veterán

Szia!

Részben megoldotta a problémát, de még valamelyest hallgató a zaj.
Nagyon köszönöm, sokat segítettél, már nem annyira zavaró a többiek számára!!!!

:C :C :R :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11905) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

egy tök alapvető -az alaplapinál mégis jobb- hangkártyát keresnék, tudtok nekem ajánlani olyant, amihez nem kell annyira keresgélni, kutakodni a driverekért, beállításokkal pepecselni, hogy jó legyen?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11906) Kalos7 válasza zsolt19900 (#11905) üzenetére


Kalos7
tag

Hellosztok!

Vettem egy 5.1-es Orion HT 550-es hangfalszetett, de Pc-re kötve a lapihangkártya nagyon rossz minőséget produkál.
Gigabyte H61M-S2PV-es a lapom.
Milyen hangkártyát ajánlottok, amivel gyönyörűen fog szólni 5.1-ben windows 8 64 biten??? :P
Az ár max 20 000-ig.

(#11907) Bodz válasza Kalos7 (#11906) üzenetére


Bodz
nagyúr

Bocs, de semmivel se fog gyonyoruen szolni a HT550. Felesleges meg 20000 forintot elkolteni.

(#11908) schawo válasza Kalos7 (#11906) üzenetére


schawo
titán

Komolyan, mire számítottál egy 12ezer forintos 5.1-től? Az is már kisebbfajta csoda, hogy egyáltalán szól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11909) Kalos7 válasza schawo (#11908) üzenetére


Kalos7
tag

5.1 kivételével szépen szól...
Akkor máskép teszem fel kérdést.
Ehhez a laphoz milyen hangkártyát ajánlottok?

(#11910) alázógyík válasza Kalos7 (#11909) üzenetére


alázógyík
őstag

Semmilyent. :N

Te még nem hallottál szépen szóló 5.1-et....

(#11911) schawo válasza Kalos7 (#11909) üzenetére


schawo
titán

Az alaplapon lévő hangkártya így is messze felülmúlja az Orion lehetőségit. Ha arra gondolsz, hogy csak sztereó hangod van, akkor a driverben állítsd be a megfelelő paramétereket, és lesz 5.1.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11912) Kalos7 válasza alázógyík (#11910) üzenetére


Kalos7
tag

Pc-re kötve meg nem is fogok?
Nekem nem kell nagy teljesítmény be élem kevesebbel is.
Azért a lapihangkarinál biztosan szebben szólna egy rendes hangkari?!

(#11913) Kalos7 válasza schawo (#11911) üzenetére


Kalos7
tag

Beállítottam 5.1-re csak amikor beszélnek akkor nem tiszta.
Paraméter nek Beállítottam a távolságokat.

(#11914) schawo válasza Kalos7 (#11912) üzenetére


schawo
titán

Azért a lapihangkarinál biztosan szebben szólna egy rendes hangkari?!

Nem. De ha szórni szeretnéd a pénzed, akkor 20k-ból Xonar DX-et vegyél. Bár legjobban akkor járnál, ha valahogy eladnád ezt a mostani (bármennyiért), és a 20k-t hozzátéve vennél egy kicsit jobb 5.1-et.

Nekem nem kell nagy teljesítmény be élem kevesebbel is.
Ennek semmi köze a teljesítményhez. Ez nem egy processzor. A hangminőséget nem teljesítményben mérjük.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11915) Kalos7 válasza schawo (#11914) üzenetére


Kalos7
tag

Xonar DX hozna javulást HT 550-nek?
Vagy amit mondtál hogy vegyek egy ilyen hangkarit és drágább 5.1-est?

(#11916) schawo válasza Kalos7 (#11915) üzenetére


schawo
titán

Hidd el, a hangminőség nem a hangkarin múlik. Van egy szint, amikortól igen, de ezek a egy-két tízezer forintos 5.1-ek nem a hangkarin véreznek el, alájuk az alaplapi realtek bőven jó. Az alaplapi egyáltalán nem tragédia, ha nem fülest kell megszólaltatni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11917) Gerzsonka777


Gerzsonka777
újonc

Sziasztok !
Szeretnék venni egy stúdió mikrofont, keresgettem, úgy tűnik ez lesz a kiválasztott: http://www.hangmester.hu/webaruhaz.php?termek_id=1761

A kérdésem az lenne, hogy attól hogy USB-s, még ajánlott hozzá venni egy normálisabb hangkártyát a jó minőséghez, nem ? (most alaplapi hangkártya van a gépben)
Ha igen, akkor milyen hangkártyákat tudnátok ajánlani ?
Olvastam valami 24 bitről is, hogy ajánlott hozzá egy 24 bites hangkártya, a jobb minőség érdekében.
Igaz ez ?

A választ előre is köszönöm :)

(#11918) schawo válasza Gerzsonka777 (#11917) üzenetére


schawo
titán

Mivel USB-s ezért semmi köze a hangkártyához. Az operációs rendszerbe egy önálló hangkártyaként fog bejelentkezni.

Mire használod?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11919) Kalos7 válasza schawo (#11916) üzenetére


Kalos7
tag

Akkor milyet 5.1-est ajánlasz 30-ig?

(#11920) schawo válasza Kalos7 (#11919) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11921) Gerzsonka777 válasza schawo (#11918) üzenetére


Gerzsonka777
újonc

Köszi a segítséget :)

Nem tudom eldönteni, hogy az legyen amit linkeltem, vagy ez: http://store.apple.com/hu/product/TY115ZM/A/blue-mikrofonok-yeti-thx-usb-mikrofon

Mindkettő USB-s, mindkettő egy árban van.
Vokálhoz, illetve akusztikus gitárhoz lesz.

Szóval akkor elég megvenni a mikrofont és nem kell hangkártya, ha nem akarok keverőt hozzá ?

(#11922) schawo válasza Gerzsonka777 (#11921) üzenetére


schawo
titán

A Blue Yetit hanyagold. A Bluenak vannak jó mikrofonjai, de nem a Yeti az.

Szóval akkor elég megvenni a mikrofont és nem kell hangkártya, ha nem akarok keverőt hozzá ?
:K
De ezzel egyszerre csak egy csatornát tudsz felvenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11923) jegenye77


jegenye77
addikt

Sikerült beszereznem az Asus Xonar dx-et!Most a hangfal kellene eldöntenem melyik legyen.
Itt javasoltátok nekem az Edifier 1600,ill. 1900-as modellt mivel nekem nem kell 5.1 elég 2 vagy 2.1
Más hangszóró még szóba jöhet hasonló áron?Vagy ezekkel járnék a legjobban?
Zenére és játékra kellene.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11924) schawo válasza jegenye77 (#11923) üzenetére


schawo
titán

Friss divat a Modecom SHF80U az interstoretól, de ezt a kérdést inkább itt: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11925) tipuka válasza jegenye77 (#11923) üzenetére


tipuka
addikt

A javaslástól függ, hogy mennyit szánsz rá? :) Most nézem ez nem is az a topik. :D Schawo kolléga linkelte a jó topikot.

[ Szerkesztve ]

(#11926) jegenye77 válasza tipuka (#11925) üzenetére


jegenye77
addikt

:R ott vagyok már ;)
de mint írtam hasonló árban!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11927) tipuka válasza jegenye77 (#11926) üzenetére


tipuka
addikt

Én harminc mennyiért láttam őket, nem tudom, Te mennyiért, akörül most nincs semmi pont, ami hihetetlen jó vétel lenne, ellenben a Modecom SHF 80U és 120U, pont remek árban van 14k és 23k-rt, mert máshol 30k és 35k ezek. :) Egyel följebb lépcső már 50k felett lenne szerintem mondjuk egy M-Audio BX5-tel, ami 55,5k de az már más kategória. :)

[ Szerkesztve ]

(#11928) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Logitech z323 , Superlux HD662B mellé érdemes venni egy Xonar DG-t, vagy ezek annyira low-end szarok, hogy nem lenne különbség az alaplapi(Realtek® ALC 892) és dedikált kártya közt ?

[ Szerkesztve ]

(#11929) RetepNyaraB válasza JackFeryll (#11928) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

veszel mellé párezerért egy DG-t (főleg X-et manapság már), aztán jóval többért lecseréled a többi szutykot is :K
Egyébként úgy gondolom A Superluxnak mindenképp jót tesz egy jobb forrás. A Logitechben nem vagyok biztos, hogy őrületes különbségek lesznek, de ez attól is függ mire használod.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11930) schawo válasza JackFeryll (#11928) üzenetére


schawo
titán

A füles miatt mindenképpen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11931) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

hirtelen nem találtam jobb totyikot:

A büdös laptopom azzal kezdett szórakozni újabban (Lenovo y560, Realtek ALC272 kodek), hogy ha lecsatlakoztatom a FiiO E09K+E17K kombót, egy idő után elkezdi 100%-on pörgetni a procit a Realtek RAVBg64 ill. RAVCpI64 alkalmazás. Ezek a Realtek HD audio valamilyen háttérfolyamatai. Leállítani nem lehet őket eszközkezelőből sem, a gép nem hajlandó magától kikapcsolni, csak ha resetelem az egészet. Anyját a Realteknek. Van ötlet micsinyáljak?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11932) peq


peq
aktív tag

Hali!

Asus xonar dsx alkalmanként kattan egyet. 3 év garancia megléte mellett normálisnak vélem.. Mitől lehet ez?

(#11933) RetepNyaraB válasza peq (#11932) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Segáz. Valami áramkör átkapcsol.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11934) Dr. Gonzο válasza schawo (#11902) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Kösz a tippet, megrendeltem.
Sokat nem várok egy 10K cucctól, de kíváncsi vagyok.
Lehet elindultam lefele a lejtőn... :)

(#11935) Marci93


Marci93
tag

üdv

Creative Sound Blaster Z -ről mi a véleményetek?

Gépről nézek filmeket, a jel optikain megy külső erősítőre, onnan a hangszórókra.
Filmnézés mellett még játékokhoz használnám a kártyát.

Jó választás ez a Creative vagy érdemes mást venni? (hasonló árban)

(#11936) Bib válasza Marci93 (#11935) üzenetére


Bib
őstag

Nagyon jó kártya.Optikain én nem próbáltam.

(#11937) tipuka válasza Bib (#11936) üzenetére


tipuka
addikt

Nekem itt 1-2 ember azt mondta, hogy nem. :D Akkor most szotyi van. :DDD

(#11938) Bib válasza tipuka (#11937) üzenetére


Bib
őstag

Azért vannak kivételek : [link]

Mindig olyanok mondják akik még csak nem is láttak ilyet :)

(#11939) schawo válasza Marci93 (#11935) üzenetére


schawo
titán

A Recon3D szokta megkapni a kiosztását. A Z még túl ahhoz, hogy értékelhető független vélemény legyen róla.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11940) gyenesmartin válasza Bib (#11938) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én csak annyit írtam, hogy nem lehet annyira rossz. Mivel még nem hallottam és a hangba nem csak az a két dolog számít bele, hanem több más is, így lehet, hogy csak egy kicsivel jobb egy Recon3D-nél, de az is, hogy egy DX-től is jobb (utóbbit kétlem)

(#11941) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Na szereztem egy Xonar DGX-et. Nem tudom, hogy jobb-e mint az alaplapi, de szerintem a gyors EQ beállítások és az SVN miatt megtartom.

(#11942) Dr. Gonzο válasza JackFeryll (#11941) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Fejhallgatón mennyire érzel különbséget?
(nekem is Sup. HD662B van és berendeltem a DGX-et)

(#11943) RetepNyaraB válasza Dr. Gonzο (#11942) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenképp rögvest érezhető nagy különbség van, ez nem vitás (bár nem engem kérdeztél) :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11944) Dr. Gonzο válasza RetepNyaraB (#11943) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Remélem beválik, mert nem vagyok vájt fülű.
Amennyiben nem, akkor FiiO E10 Olympus DAC+AMP lesz a végén.

(#11945) AGE-T


AGE-T
senior tag

Asus xonar essence stx-et össze lehet csomózni analóg altív hangfal szettel?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11946) Bodz válasza AGE-T (#11945) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen.

(#11947) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok!

Véleményetek szerint egy Asus Xonar DX hez képest hol helyezkedik el ennek az alaplapnak az integrált hangkeltője?

Gigabyte G1.Sniper M5

Elvileg valami "Creative Sound Core3D" névre hallgat.

Optikain menne a jel az erősítőbe, játékoknál füles.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok M3nyus!

(#11948) AGE-T válasza Bodz (#11946) üzenetére


AGE-T
senior tag

Bocs, rosszul tettem fel a kérdést. 5.1-es aktív hangfalszettet is rá tudok csomózni?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#11949) JackFeryll válasza Dr. Gonzο (#11942) üzenetére


JackFeryll
őstag

Komolyan érezhető különbséget amit úgy igazán megéreznék nem vettem észre. (bár nem a zeneakadémiára járok)

(#11950) lacam71 válasza JackFeryll (#11949) üzenetére


lacam71
tag

+1 Nekem Gigán lévő ALC889 HD-van. Vettem egy DGX-et (De minek? :F ), Különbséget nem hallok, azon túl hogy az alaplapi mikrofon sokkal zajmentesebb. Teljes pénzkidobás volt. Persze a xonarhoz adott prg sokkal színesebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.