Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) PuMbA válasza Vakegérke (#11191) üzenetére


PuMbA
titán

:R

(#11202) Kirtam


Kirtam
tag

Üdvözletem!

Szeretnék hangkártyát vásárolni, az árral nem szeretnék nagyon elszállni. Főleg Battlefieldezéshez kellene valami komolyabb cucc, mint az alaplapi. A cél az lenne, hogy találjak egy olyat ami képes arra, hogy az 5.1-es vagy 7.1-es kimeneti jelet, rá tudja keverni sztereó fülesre, több helyen is hallottam, hogy ilyet lehet, csak az ASUS kártyák böngészése közben, nem találtam külön ilyen feature-t kiemelve.
Tehát játékra kellene, csak és kizárólag fejhallgatóval fogom használni, és és maximum olyan 17-18 db ezrest tudnék adni érte. Örülnék, ha tudnátok valamit ajánlani, ugyanis hangkártya ügyben le vagyok maradva egy 10 évvel. :R

(#11203) gyenesmartin válasza Kirtam (#11202) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Milyen füleshez?
Egy Xonar D1 vagy DX-ben van ilyen dolby headphone. Talán egy Xonar DG-ben és DGX-ben is van.

(#11204) Kirtam válasza gyenesmartin (#11203) üzenetére


Kirtam
tag

Creative Soundblaster Tactic 3D Sigma, van valami 3d-s hangzás a hozzá adott usb-s hangkártyában, de az sajnos a kurzormozgástól kezdve minden zajt felszed ami eléggé zavaró. Azt el is felejtettem, hogy PCI-os kellene mert a PCI-e 1x-es portom használhatatlan a procihűtő miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11205) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok valaki Creative Sound Blaster Live! 5.1 PCI hangkártyára linkeljen már egy használható drivert W7-re kérem. :R

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#11206) Repsol600 válasza CsIrKeRaToR (#11205) üzenetére


Repsol600
addikt

Elvileg ennek jónak kell lennie [link]

[ Szerkesztve ]

(#11207) gyenesmartin válasza Kirtam (#11204) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha jól látom elég érzékeny fejes. Egy Xonar D1-nek ki kéne bírnia hajtani. (Ha azt nézem, hogy a 12 ohmos füles mellett is lehallkult, de ugyan olyan jól szólt, 32 ohmot simán ki kéne bírjon, főleg 105dB-es érzékenységű fülesnél.)

(#11208) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#11207) üzenetére


gyenesmartin
őstag

De ezt még kipróbálhatod.[link]

(#11209) Kirtam válasza gyenesmartin (#11208) üzenetére


Kirtam
tag

Köszönöm. A tegnapi válaszod után is a D1 volt a legszimpatikusabb, úgyhogy azt hiszem ő lesz a nyertes. :R

(#11210) sunci_02 válasza csucsuka1 (#11199) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Szia

Nekem ASUS DS-am van teljesen megvagyok vele elégedve! Imádom, mindent tud amit tudnia kell és 1000X jobb mint egy alaplapi. Soha se volt külön hangkártyám. Már van és nem fogom használni többet az integráltad.

Amúgy sikerült eladni a hangkártyát.

(#11211) csucsuka1 válasza sunci_02 (#11210) üzenetére


csucsuka1
csendes tag

most már csak az a kérdés hogy a ds stereon ugyan azt tudja mint a dx

(#11212) csucsuka1 válasza csucsuka1 (#11211) üzenetére


csucsuka1
csendes tag

ja ehhez E-MU 0202 mit szolnak a hozzáértök stereora jó lehet? most van egy eladó az apron

(#11213) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Sziasztok !

Z906-hoz keresek hangkarit.
amit eddig néztem:
- Asus XONAR DS
- Creative SB X-FI Surround 5.1 Pro ( ezt azért mert lehet, hogy itx lapom lesz :-/ )

külső hangkártyáról mi a vélemény ? megéri az árát ?

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#11214) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Ezt az errort miért kapom?

[ Szerkesztve ]

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#11215) PuMbA válasza CsIrKeRaToR (#11214) üzenetére


PuMbA
titán

Mert nincs hozzá driver :)

(#11216) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, van egy asus xonar d2 hangkartyam es erdeklodnek hogy miert van az hogy optikai kabelel az alaplapi hangkarinal nem erek el jobb hanghatast a hangfalakon? eleg jo minosegi hangcuccom van. coaxialis kabelem rossz minosegu es erzodott is hogy xar, jackel. meg kb ugyan az a szint bar teny hogy az sem a dragabb minoseg. Van ertelme rakolteni dragabb kabelekre vagy nincs?

(#11217) tigipuf válasza Fail3D! (#11216) üzenetére


tigipuf
senior tag

Optikai átvitellel miért vártál minőségibb átvitelét alaplapi hangkártyához viszonyítva?
Külön hangkártyát a mai rendszereknél már csak az analóg átvitel (minőség) miatt érdemes fenntartani,esetleg a beépített fejhallgató erősítő lehet még szempont,vagy a cserélhető műveleti erősítők,de azok is csak analóg vonalon játszanak.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11218) Fail3D! válasza tigipuf (#11217) üzenetére


Fail3D!
addikt

marmint az optikai a legjobb? mert akkor tenyleg ertelmetlen hangkartyat benni.

[ Szerkesztve ]

(#11219) tigipuf válasza Fail3D! (#11218) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem az optikai az kb ugyanaz alaplapinál ,vagy külön hangkarinál is.Az analóg ,sávonkénti jack dugós átvitel az már más tészta ,na ott venni észre a különbséget szerintem.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11220) Fail3D! válasza tigipuf (#11219) üzenetére


Fail3D!
addikt

jó de ott sem vettem észre, flac és denon erősítő, ar status s40 hangfalnal, persze itt lehetne javítani komolyabb kabelel, de van értelme? tud annyival jobbat? 1-2k s aru kabelrol van szó gondolom 4-5 k t van jobb minőségű csak ezekután elkezdtem kételkedni van e értelme

[ Szerkesztve ]

(#11221) RetepNyaraB válasza Fail3D! (#11220) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem vagyok egy szakértő, de nálam az Asus-féle szutyok optikai átalakítós spdif kimenetre kötött Xonar DSX, Aimp3 playerrel-ASIO driverrel elsőre hallható igen jelentős különbséget produkált az alaplapihoz képest, zenét hallgatva. Persze pozitív irányba, úgy értem :B Ez gondolom az analóg kategória.
Mondjuk játék hang meg a digitális? Mert ott aztán ég és föld tekintve, hogy az alaplapi nem tud pl. DTS-t...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11222) Fail3D! válasza RetepNyaraB (#11221) üzenetére


Fail3D!
addikt

de a hm erősítőm tudja:) zenével teszteltem, ott lehet kihallani igazán.

(#11223) RetepNyaraB válasza Fail3D! (#11222) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

najó, a lényeg csak annyi lett volna, hogy igenis jól hallható különbség van alaplap és dedikált kártya között egy olcsó optikaival is, amennyiben legalább valami alsó-középkategóriás láncod van, amire kötöd. Jó kábel meg nyilván extra kihallható - ezt soxor bebizonyították.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11224) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv mindenkinek!

Beújítottam a hét folyamán egy használt Logitech Z-2300-ast, de sajnos bekövetkezett az, amitől féltem, és sok helyen olvastam: alaplapi hangkártyával kb. nulla az egész. Fél hangerő felett elkezd recsegni-ciceregni a magas. Szóval kell egy jóféle hangkártya hozzá (és itt jön a csavar, mivel laptopom van) ami USB-s, tehát külső! Én ezzel: Sound blaster x-fi surround 5.1 pro usb - szemeztem, szerintetek ez megfelelő lenne? A másik Sound blaster Recon 3D - USB. Olvastam, hogy Creativéknál sok a driver gond, vonatkozik pl erre a típusra is? Egyébként kb. 20.000Ft-os keret lenne az akcióra, ha a fent említett cuccokat nem javasoljátok, szívesen fogadok más alternatívákat is. Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#11225) CHaooSS válasza Nfsman20 (#11224) üzenetére


CHaooSS
őstag

Szia.

Tökéletes választás. a youtube-os 999darek1 is ezt használja.

Igaz van ebből egy HD verzió is ami 22k.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#11226) Nfsman20 válasza CHaooSS (#11225) üzenetére


Nfsman20
tag

Látom, szóval akkor nem érdemes a Recon 3D-re áldozni... elég az X-Fi? Azért gondoltam az újabbra, hogy biztos ne legyenek driver gondok, + lehet tud egy pár pár új hardveres okosságot, amit az X-Fi még nem...

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#11227) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdvözlet hölgyek, urak!

Rendszer és környezet változás okán meg kell válnom az SB0570-es kártyámtól. Ez még nem lenne akkora probléma. Öt év alatt szépen megszolgálta az árát, de volt egy nagyon hasznos szoftveres tulajdonsága. A sztereo hangot teljesen automatikusan fel tudta keverni 4 illetve, 5.1 csatornára. ilyet az alaplapiak nem tudnak. Nagyon hiányzik ez a funkció!
Van erre orvosság manapság?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11228) PuMbA válasza Gróf... (#11227) üzenetére


PuMbA
titán

Lejátszók tudnak, keresd meg a beállítások között :)

[ Szerkesztve ]

(#11229) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok a témában, egy ismerősöm a segítségemet kérte ezért próbálok utána járni hogy milyen eszközzel lehetne több hangsávot külön felvenni egyszerre (pl koncert felvétel 4 hangszerrel)? Előző alkalommal a keverőből az analóg jelet kötöttük közvetlenül egy laptop mikrofon bemenetére ami azért nem a legjobb, jó lenne ha külön tudnánk a hangsávokat kezelni. Ez már nagyon drága mulatság, vagy megoldható pár 10eFt-ból?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#11230) Gróf... válasza PuMbA (#11228) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Igazad van. Csak akkor minden esetben át kell állítani. De nem ez a legnagyobb gond, hanem, hogy tv kártyám is van. Az viszont ilyet nem tud.
Ha az SB kivette a ficsőr listából, akkor annyi.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11231) schawo válasza Dolby (#11229) üzenetére


schawo
titán

Pár tízezerből megoldható, de minden minőség kérdése. Valójában mennyit szántok a projektre (mert lehet, hogy több eszköz is kell)? Milyen minőség az elvárt? Mire lesz felhasználva a felvétel? Milyen mikrofonokból indulunk ki (márka/típus szerint)?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11232) #00137984 válasza Fail3D! (#11216) üzenetére


#00137984
törölt tag

Optikai jelátvitelnél az audiochip tudása alapján nem érezthettél hallható különbséget. Kábelek közt viszont találni jobb minőségű darabokat. Eleinte egy gyári rövid és vékony optikai kábellel volt a házimozira kötve a Sony QS DVD lejátszóm. Ezt cseréltem egy Audioquest optikai kábelre. Tágabb térhangzás és teltebb basszus hangok. Sajnos ez a házimozim már nincs meg, pedig érdekes hangzása volt. A PC-vel a Technics SU-V40 erősitőre Hama Gold vastagon árnyékolt RCA kábelekkel van csatlakoztatva. Pioneer DVD sub-ra szintén Hama Gold, a tőbbire kicsit olcsóbb, de szintén 24k aranyozott (video jelátvitelre is tökéletesen alkalmas) RCA kábelek vannak rákötve. Koherensen jó a hangkép és elég tág a tere a zenéknek, filmeknek. Vékony kábelem csak néhány maradt meg hordozható audioeszközök és videójáték csatlakoztatására.

[ Szerkesztve ]

(#11233) PuMbA válasza Gróf... (#11230) üzenetére


PuMbA
titán

Na találtam valamit: a Windows hangbeállításokban megkeresed a hangkártyád és jobb klikk tulajdonságoknál elmész az effektek fülre és ott van olyan, hogy speaker fill. Eseleg még megnézheted a Realtek Audio Managerben találsz-e valami beállítást...Milyen alaplapid van?

[ Szerkesztve ]

(#11234) Gróf... válasza PuMbA (#11233) üzenetére


Gróf...
aktív tag

ALC1150

De rossz irányba gondolkodsz. nem ezt az alaplapit akarom rábírni, hogy tegye meg, mert tudom, hogy az kompromisszumok nélkül lehetetlen. Hiszen ez a Creative egyik saját okossága volt, amit CMSS 3D-nek hívott.
A nagy kérdés az volt, hogy maradt-e még ilyen tulajdonság az újabb kártyáknál, vagy van-e hasonló (működését tekintve UGYANAZ) képesség az asusnál, vagy bármely másik gyártónál elérhető árban.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11235) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok,

A kövi a problemám:
W8
Először Asus formula V gene lapnál ütköztem abba a problémába, hogy opticán csak stereo hangot adott ki...
Most Gigabyte sniper M3 alaplapom van és ugyanaz a gondom, bár itt már érdekesebb, mert Power DVD-vel kijött mind a DD mind DTS hang, játéknál viszont csak stereot(crysis 3 pl) produkál...

ilyenkor mi van?
Vegyek egy külső hangkártyát? márcsak azért mert nem tom PCI-E foglalatos kártya létezik egyáltalán :F

Játékra építettem a gépet Logitech Z-5500 van hozzá és nagyon bosszant, amikor írtanám az ürlényeket és azt látom a picikis kijelzősén h stereo, ez mien már? ;]

(#11236) PuMbA válasza Gróf... (#11234) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi kompromisszum nincs benne (ha fognánk a Creative CMSS3D implemetációját és átültetnénk a Realtek driverébe/programjába ugyanúgy működne - az most mellékes, hogy a hangkártya számolja vagy a CPU) és igen, tudják az ASUS kártyák is, Xonar DG a legolcsóbb kártya :)

[ Szerkesztve ]

(#11237) Gróf... válasza PuMbA (#11236) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Jó! Akkor implantáljuk implementációját!

Xonar DX-el szemeztem. Van itt valakinek olyanja? Esetleg láthatnék egy képet a konkrét kapcsolóról? (Hiszem, ha látom!)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11238) PuMbA válasza Gróf... (#11237) üzenetére


PuMbA
titán

UniXonar drivert kell feltenni :) 4-es pont az oldalon vagy az egyszerűbb eredeti driverben (ez képpel) Dolby ProLogic-ot bepipálod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#11239) #00137984


#00137984
törölt tag

Érdeklödtek sokan USB-s hangkártyák után. Asus U7 USB Sound Card teszt [link]

(#11240) #00137984 válasza Gróf... (#11237) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mi lenne a konkrét kérdésed?

[ Szerkesztve ]

(#11241) Gróf... válasza #00137984 (#11240) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ez (#11227) volt a konkrét kérdésem, de már meg is oldódott! Köszönöm.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#11242) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok. Jelenleg egy Asus Xonar DG- t használok egy Logitech Z5500 as társaságában.

Eléggé rákattantam a Bluray érzésre :D
Érdemes hangkártyát váltanom a tisztább hangzás érdekében vagy ennél az 5.1 nél ez is elég?

Köszönöm a válaszokat.

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#11243) RetepNyaraB válasza Easyl0ver (#11242) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én ehhez a szetthez nem vennék (amivel nem akarom a Legótekket aljazni, de nem fogsz észrevenni különbséget). Filmekhez bőven jó ez a kártya; ha nem robban elég nagyot akkor erősítő+rendes hangfalak :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11244) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Lett laposom, de a hangja nem tetszik :( USB-s hangkarira gondoltam, bármi érdekel ami jobb mint egy realtek codec...
Amire használnám: zene, film, voip, minimális gagyi játék, előfordulhat, hogy később egy 5.1-es rendszert is rákötnék, de ez még korántsem biztos (mivel az még nincs meg :D )

Ami fontos: Win8 támogatás, lehetőleg ne egy külön kábellel lógjon le az usb portról, méretre kb pendrive, ne kerüljön 20.xxx ezerbe mert annyit nem ér inkább 10 és alatta
Amiken gondolkoztam: Sound Blaster Play!, X-FI Go (ehhez adnak headsetet is), X-FI Go Pro

Van ezekkel valakinek tapasztalata?
Vagy esetleg valami usbhangkártyás headset?
Mit ajánlotok ezek közül vagy más gyártótól?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11245) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Van valakinek valami 5lete, hogyan lehetne egy Giga Sniper m3 alaplap hangkártya driverét feltolni W8-ra?
Vagy valamit amiben be lehetne állítani optiván a DTS 5.1 hangkimenetet defaultba?

(#11246) PuMbA válasza Energie X (#11244) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek közül bármelyiket veheted, mert tök mindegy :) Nem sokkal jobbak egy alaplapinál, mert olyat írsz, ami ezt kizárja: ne legyen nagyobb, mint egy pendrive, ne külön kábellel lógjon az USB-ból, 10 alatt legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#11247) Energie X válasza PuMbA (#11246) üzenetére


Energie X
őstag

Meghallgatok mindent, ajánlj olyat ami szerinted jó :) Max gyűjtögetek még rá egy kevest :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11248) PuMbA válasza Energie X (#11247) üzenetére


PuMbA
titán

X-Fi HD vagy Musiland Monitor 01 :)

[ Szerkesztve ]

(#11249) Energie X válasza PuMbA (#11248) üzenetére


Energie X
őstag

Hát igen ezek egy kicsit többe kerülnek :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11250) RetepNyaraB válasza Energie X (#11249) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Cserébe hallod is a különbséget, amiért fizettél.
Amúgy +1 a Musilandnek.

avagy: Fiio E10

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.