Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) brillians


brillians
csendes tag

Sziasztok!

15-20 ezer Ft környékén szeretnék hangkártyát venni, ehhez kérnék segítséget. Fő szempont, hogy támogassa a játékokban a live hangokat (gondolom van rá jobb szó/kifejezés, de remélem érthető így is, bocsássátok ezt meg nekem :) ), de ha filmek és zenék terén is jó, az sem baj. :D Eddig Creative és Asus márkák között gondolkoztam, de ennél tovább nem igazán jutottam. Roccat Kave mellé használnám.

[ Szerkesztve ]

(#11602) trufa12 válasza brillians (#11601) üzenetére


trufa12
addikt

valószínű az asus xonar dx lesz a te barátod, de azért várd meg valaki nagyobb szaki tanácsát.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11603) Bib válasza brillians (#11601) üzenetére


Bib
őstag

Creative Soundblaster z (bulk)

(#11604) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy asrock 970 extreme 3, egy lg házi mozi rendszer és egy optikai kábel. Össze van kötve minden, megfelelően.
A házimozi rendszer mindent tud, amit lehet (ebben volt egy kis irónia, de azért tényleg sok mindenre képes), a gépem is, csak éppen az a baj, hogy nem tudom megszólaltatni a PC játékokat 5.1-ben.
Kérlek ebben segítsetek, 5.1-et akarok, optikai kábellel.

Integrált hangkártya révén ne is álmodozzak 5.1-ről?
Vennem kellene egy normális hangkártyát? Mit ajánlatok 15K-ig?
Van esetleg más megoldás is?
Ha igen, mi az?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#11605) trufa12 válasza Bib (#11603) üzenetére


trufa12
addikt

Igaz , azt kifejezetten játékokhoz tervezték .
:B

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#11606) Bib válasza trufa12 (#11605) üzenetére


Bib
őstag

Aha,meg zenére 116dB Signal-To-Noise Ratio-val.Recon 3d ami leginklább gamer.

(#11607) gyenesmartin válasza Bib (#11603) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azért ez a sound blaster annyira tényleg nem rossz. Olyan DAC-al, mint a D1/DX csak jobb műveleti erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#11608) Bib válasza gyenesmartin (#11607) üzenetére


Bib
őstag

Tetszik is a hangja :K

(#11609) RetepNyaraB válasza D5 (#11604) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Manapsag nem divat alaplapi kartyat DTS-sel ellatni, mert akkor ki venne dedikaltat :W

Az elmult nehany hsz-ben emlitett Asus Xonar DGX/DSX, vagy Soundblaster Z jo lesz es mar ezek is sokkal szebben szolnak, mint az alaplapi szutyok.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11610) Necc válasza RetepNyaraB (#11609) üzenetére


Necc
addikt

Manapsag a hangot ki lehet dekodolni szoftverbol, aztan mehet ki az outputra es jonapot, akkor meg minek? :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11611) D5 válasza RetepNyaraB (#11609) üzenetére


D5
aktív tag

Okés, értem.
Köszönöm a segítséget :)

(#11612) brillians válasza Bib (#11603) üzenetére


brillians
csendes tag

Bib, trufa12: Köszi! :)

(#11613) RetepNyaraB válasza Necc (#11610) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aki ért hozzá, annak bizonyára. Én már a mondatot sem értem, tehát vettem dedikáltat :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11614) D5 válasza Necc (#11610) üzenetére


D5
aktív tag

És ahhoz milyen szoftver kell?

(#11615) schawo válasza Necc (#11610) üzenetére


schawo
titán

Nem dekódolás a kérdés, hanem az BEkódolás. Olvasd el az eredeti kérdést.

(#11614) D5
Nincs megoldás, a kolléga összekeverte kicsit a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11616) D5 válasza schawo (#11615) üzenetére


D5
aktív tag

Az más. Akkor maradok az új hangkártyánál.

(#11617) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Sziasztok !
Van egy Genius SW-HF 5000 5.1-es hangfalszettem, ami eddig pc-re volt rákötve, de most vettem egy laptopot, és az érdekelne, hogy milyen hangkártyát tudnátok ajánlani (természetesen külső), amibe belemenne a 3 jack dugó és megszólaltatná az összes hangfalat . KB. 10000 et szánnék rá. Elég sürgős lenne ! :R

(#11618) Balage85 válasza schawo (#11600) üzenetére


Balage85
tag

Szia!

Köszönöm a kimerítő választ, sokat segített! :)

Igen, úgy gondoltam a MIDI-t, a Korg programjait használom.

A monitor kimenetnek az a jelentősége, hogy a kártyán tudod vezérelni a jelszintet, míg a sima vonali kimenetek (legyen az rca, trs vagy xlr) a szabványos vonali jelerősséggel mennek ki.
De így akkor a 2i4-nek 6 db kimenete van. 4 RCA, 2 jack?

Nézegetem folyamatosan használtakat, de nincs nagy választék. 18i6-ot találtam jó árban, de azon csak 2 olyan kimenet van amit tudok használni.
Meg a 2i4-nél nagyobbaknál az nem tetszik, hogy azoknak már külön tápellátás kell, ami néha macerás.

Milyen keverőbe megy majd a jel? Milyen DAW-ot használsz?
Eddig Abletonnal és Reasonnel próbálkoztam, de sokat nem foglalkoztam vele, mert körülményes volt a gépre kötése a dolgoknak.
A keverő egy régi vacak 12 csatornás valami. Másik beszerzése folyamatban van, már pár hónapja nézegetem a használtakat, de még nem találtam megfelelőt.

(#11619) Balage85 válasza Balage85 (#11618) üzenetére


Balage85
tag

De így akkor a 2i4-nek 6 db kimenete van. 4 RCA, 2 jack?
Most vettem észre, hogy hülyeséget írtam. 2RCA ugyanazt adja, mint a 2 jack, csak jelszint állíthatóság nélkül.

(#11620) schawo válasza Balage85 (#11619) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11621) schawo válasza Balage85 (#11618) üzenetére


schawo
titán

Csak egy gyors válogatás:
[link] (Saffire Pro 14)
[link] (Saffire Pro 40)
[link] (Digidesign 002 és 003)
[link] (Saffire Pro 26)
[link] (MOTU 828Mk2, nagyon jó ajánlat)
[link] (még egy Saffire Pro 26, jó ajánlat)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11622) Balage85 válasza schawo (#11621) üzenetére


Balage85
tag

Köszi! Csak a legtöbbel az a gondom, hogy FireWire csatolósok.
Meg egyenlőre szeretnék megmaradni a mobilabb kategóriában, mert elsősorban a laptopommal együtt utazna. Tudom, sok a kompromisszum... :)

(#11623) schawo válasza Balage85 (#11622) üzenetére


schawo
titán

Ezek bármelyike nagy köröket ver a 6i6-ra hangminőségben. Ha nincs fw a laptopon (rossz laptop ;)), akkor ott a MOTU, ami amúgy is a legjobb darab az összes között. A hordozhatóság meg akarat kérdése.

De ha egyszerre elkerülhetetlen az USB, meg sok ki/bemenetre van szükség, és eközben még kicsinek is kell lennie a kütyünek, akkor tényleg marad a 6i6.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11624) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

ASUS ROG VI HERO-ban lévő Supreme FX kivált egy ASUS Xonar DX-et?
Elsősorban játékra kell, roccat kave-vel használom.

Mert ódákat zengenek az alaplairól és akkor eladnám a hangkarit, pótolna bele kicsit. :B

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#11625) D5


D5
aktív tag

Mi a különbség, ha egy hangkártya "OEM" vagy "Bulk"? melyiket preferáljam?

(#11626) D5


D5
aktív tag

Még annyit kérdeznék, hogy nagy hátrány manapság ha csak Dolby Digital Live kódolást tud egy hangkártya, és nem tudja a DTS connectet?

(#11627) Ereshkigal válasza D5 (#11625) üzenetére


Ereshkigal
őstag

OEM=nincs hozzá szép doboz, driver lemez, kábel, csavar, stb.

(#11628) schawo válasza D5 (#11625) üzenetére


schawo
titán

Itt: OEM = bulk

(#11626) D5
Ennek csak akkor van jelentősége, ha digitálisan kötöd egy olyan erősítőre, ami csak DTS-sel kompatibilis, és játékokat akarsz sok csatornás hanggal játszani. Ha ez a 3 dolog együtt adott, akkor nem fog menni. Bármilyen más kombináció nem gond.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11629) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Sziasztok !
Van egy Genius SW-HF 5000 5.1-es hangfalszettem, ami eddig pc-re volt rákötve, de most vettem egy laptopot, és az érdekelne, hogy milyen hangkártyát tudnátok ajánlani (természetesen külső), amibe belemenne a 3 jack dugó és megszólaltatná az összes hangfalat . KB. 10000 et szánnék rá. Elég sürgős lenne ! :K

(#11630) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megjött a FiiO E17-em :C

Vitán felül fejbehugyozza az alaplapi kártyát :K
De igazán szép akkor, ha rádugom a CD koax kimenetére.

Viszont az egész telibesz*t városban nem lehet kapni mikro<->mini usb csatlakozót (gondolom ráadásul MHL képes kell legyen), hogy rádughatnám a telefonra, kikerülvén annak a DAC-ét. Kénytelen leszek neten rendelni és ha nem megy, küldhetem vissza :W

Világítson fel valaki aki ért hozzá: ha csak a teló fejhallgató kimenetet kötöm össze ennek az aux bemenetével, az nem jó semmire igaz?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11631) schawo válasza RetepNyaraB (#11630) üzenetére


schawo
titán

Legfeljebb erősítőnek, de csak nagyon apró előny ebben a felállásban (mármint hogy a telefon füleserősítője után van kötve).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11632) RetepNyaraB válasza schawo (#11631) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tehát a telefonba épített DAC-ot nem lehet kikerülni (ez lenne a lényeg)? :(((

ööö tehát nem a jack out->aux inre vagyok kíváncsi, az semmire se jó; kipróbáltam. Hanem a micro usb (mhl) out->mini usb in. Mintha pc-re kötném, csak itt a teló a forrás.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11633) schawo válasza RetepNyaraB (#11632) üzenetére


schawo
titán

A telefonba épített erősítőt sem lehet kikerülni. Csökkennek a hibák, mivel a másik (E17) erősítő egy nagy impedanciát mutat a telefon erősítője felé, és azzal jellemzően kevesebb hibát produkálnak a gyenge erősítők. De az E17 így csak nagyon kevés előrelépést hoz az alaprendszerhez képest.

A második variáció természetesen egy nagyszerű megoldás a beépített DAC kiváltására.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11634) RetepNyaraB válasza schawo (#11633) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Há!

Akkor ide is feltolom a linket, amellyel borzolom épp az azonnali mobilos kérdések közönségét:

ez a madzag jó-e?

micro B to mini B. Rettenetesen nem értek hozzá, de guglizás alapján ez a típusú csati van telón-FiiO-n is :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11635) schawo válasza RetepNyaraB (#11634) üzenetére


schawo
titán

Igen, jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11636) RetepNyaraB válasza schawo (#11635) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Istencsászár vagy, köszönöm szépen :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11637) bok92


bok92
addikt

Üdv! Milyen hangkártya usb kütyüt érdemes venni? Laptophoz kellene. Speciális igényeim konkrétan nincsenek de ne legyen valami ócska, meg azért ne is legyen túl drága... (Genius 1225A hangfalam, ha ez valamit segít... :D)

[ Szerkesztve ]

(#11638) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Genius SW 5.1-em , és vettem egy laptopot ( Lenovo IdeaPad G580AH ), amin azonban csak 1 jack bemenet van. Érdekelne, hogy hogy tudnám megszólaltatni az össze hangfalat ( külső hangkártya: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro ? ). Ezzel a hangkártyával pl. mennyire jó hangzást tudnék elérni ? Köszi a válaszokat ! :R

(#11639) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,

kezd kialakulni a kép. Olvastam egy tesztet az Asus DGX és DSX kártyákról.

Ott a DSX kártyát jobban ajánlják zenére.

Végül is a fő szempont nekem hogy mind a két kártyán van S/PDIF tüskés kimenet.
Erősítsetek meg a következőben: Az S/PDIF tüskés kimenetre rákötöm a koax kábelt és rákötöm az erősítőre akkor működni fog?

Mert jelenleg így van bekötve a Creative X-Fi music kártyám és tökéleten kiküldi a jelet az erősítőnek. Sajnos most már haldoklik a X-FI-m, néha recseg elmegy a hang szóval cserélnem kell.

A DSX előrelépés hangminőségben az X-Fi music-hoz képest ?

Recon3d-t is nézegettem de azon nincs koax S/PDIF kimenet csak optikai. Az nem jó nekem.

(#11640) schawo válasza Khaosz55 (#11639) üzenetére


schawo
titán

működni fog?
Igen.

A DSX előrelépés?
Nem, digitálison is egykutya. A DGX-et venném, digitálison úgyis az erősítőd határozza meg a hangminőséget, a hangkártya csak a szoftveres körítést biztosítja. Abban meg éppúgy jó a DGX is. Kivéve, ha játékokat használsz sokcsatornás hanggal, mert akkor mindenképpen a DSX kell.

néha recseg elmegy a hang
Biztos, hogy nem a kábellel vagy az erőlködővel van gond? Hangkártyák digitális kimenete nem így szokott megdögleni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11641) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Legjobb lenne egy DX de sajnos azon nics S/PDIF tüske csak optika. Átalakítóval. Különben a DX esetében ha nem használom az optikai átalakító hanem 3,5-es jack dugón keresztül kötöm be akkor az nem véletlen koax kimenet?

Hiszen az optikai átalakító átalakít valamit. Mi mást ha nem a koax S/PDIF-et alakítja optikaira?

(#11642) Khaosz55 válasza schawo (#11640) üzenetére


Khaosz55
addikt

Fülhallágtón is "recseg" ciripel. Néha jönnek ilyen bithangok ciripelések.Szól de közben néha ciripel mintha felvenne valami elektromos zavart.

(#11643) schawo válasza Khaosz55 (#11641) üzenetére


schawo
titán

Az átalakító csak formailag alakít át. A jack aljzat aljában van a lámpa, az átalakító csak egy olyan műanyagdarab, ami a toslink szabványú csatlakozót teszi bedughatóvá.

Egyébként pedig a DX sem nyújtana az ég világon semmi pluszt a DSX-hez képest, mivel a digitális-analóg átalakítás az erősítőben történik.

Fülhallgatón teljesen "normális", hogy ciripel, egy belső kártya felszed minden zajt, a DSX is fel fog szedni. De attól még digitális vonalon nem szabadna neki recsegni. Én még mindig a kábelre gyanakszom. Milyen SPDIF kábelt használsz?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11644) Khaosz55 válasza schawo (#11643) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát igen az biztos gond lesz mert nem 75-ohmos koax kábelt. Amit vettünk házat már a padlóba be volt húzva egy hangfal kábel. Ráadásul a konnektor mellett kivezetve. :W Ha lekapcsolom vagy felkapcsolom a villanyt pillanatra elmegy a hang. Ezt használom hozzá mivel a nappali egyik felében a gép van a másikba az erősítő. Másik kábelt nem tudok behúzni a nappalin keresztül csak ha a padlásra viszem fel a kábelt.

Viszont megértenem ha néha jön a zörej ciripelés a erösítőn viszont a fülhallgatón nem szabadna jönnie. A kábel visszafelé nem küldi a jelet nem? A másik meg a Extrem music kártyára én rákötöttem a S/Pdif kimenetet egy RCA dugóra. Mármint a tüskés S/PDIF-re a kártyán. Hát az a kábel sem árnyékolt. Digitális jel mégis átmegy és az erősítő DAC-ja kikódolja.

(#11645) schawo válasza Khaosz55 (#11644) üzenetére


schawo
titán

A hangkártya benne van egy hatalmas elektromágneses zajtengerben, amit úgy hívunk, számítógép. Analóg jelút a konverzió után gyönyörűen felszedi ezeket a zajokat. Hangszórón nem hallod őket, mivel az erősítő egy meglehetősen nagy, kiloohmos impedanciát mutat a hangkártya felé, amin nem igazán jönnek át ezek a zajok. A fülesek viszont pártíz ohmos impedanciával kiválóan bemutatják az elektromágnesesség csodáját.

Ha szar a kábeled, és még ráadásul hosszú is, akkor a digitális hang is tele lesz bithibával, nincs mit tenni, de főleg nem hangkártyát cserélni. Az erősítő meg fogja próbálni kikódolni, és az SPDIF szabvány miatt, ami lehetővé teszi, hogy eldobálja a pillanatnyi hibákat, és megpróbálja átlépni őket, bizonyos sikereket el is ér, de végeredmény mindig tele lesz hibával, zajjal.

A hangkártyacsere a legfeleslegesebb dolog, amit tehetsz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11646) Khaosz55 válasza schawo (#11645) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen értem ezt, de pontosan ugyan azok a zörejek vannak fülesen és hangfalon is.

Kicserélem a belső kábelt árnyékoltra.

(#11647) schawo válasza Khaosz55 (#11646) üzenetére


schawo
titán

A belsőt is és a külsőt is ki kéne. Alaplapon nincs SPDIF tüske?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11648) peteralbert7


peteralbert7
tag

Sziasztok.Hangártyát szeretnék venni és ehhez kellene segitség.Egy Technics SE-HD505-ös stereo erösitöre kötném a gépetoptikai kábellel.Filmekhez,és zenehallgatáshoz kellene mert az alaplapi tényleg zajos.Az alaplapomat látjátok,a keret 13000ft.Fontos lenne,azonnal rendelnék.Elöre is köszi a segitséget.

(#11649) PuMbA válasza bok92 (#11637) üzenetére


PuMbA
titán

25k túl drága?

(#11650) bok92 válasza PuMbA (#11649) üzenetére


bok92
addikt

Nem most rögtön venném, de leírhatod, hogy mire gondolsz... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.