Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) PuMbA válasza bombibmw (#11450) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább DX, azt ismerem, de X-Fi Titanium vagy Z-nek is jónak kell lennie, bár a Titaniummal vannak driver gondok :)

[ Szerkesztve ]

(#11452) bombibmw válasza PuMbA (#11451) üzenetére


bombibmw
veterán

Hát igen,ez sem lesz egyszerű feladat.
Nagyon nagy szakadékok vannak árban az egyes kártyák között sajnos.
Na mindegy,ha nem találok DX-et két héten belül és mindenképpen szükség lenne karira,akkor veszek újonnan egy DGX-et.
Van most egy Titanium az aprón,de érdekes dolgokat írnak róla és tanulópénznek drága lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#11453) bombibmw válasza PuMbA (#11451) üzenetére


bombibmw
veterán

DSX,cserélhető műveleti erősítővel 13-ért újonnan,3 év garival? :D

[ Szerkesztve ]

(#11454) LW


LW
őstag

Asus Xonar D1-el meg lehet oldani, hogy SPDIF-en menjen a hang és a felvétel is működjön? Ugyan azon a jacken van. :\

szerk:
Problem solved: alaplapi is mehet mellette, értelmesebb programokban meg ki lehet választani a felvételi eszközt.
Továbbra sem értettem, hogy ezt mégis hogyan hozta össze asus, elég nagy hülyeség volt.

[ Szerkesztve ]

(#11455) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

A gép (Virtual DJ) bármilyen szar usb-to-jack eszközt felismer hangkártyának vagy profibb kell ehhez?
(Csak azért kellene, hogy mást tudjak hallgatni keverés közben a fejhallgatón mint a hangfalon.)

Ilyeneket néztem..

Nagyon köszi!

(#11456) Necc válasza drahotab (#11455) üzenetére


Necc
addikt

Az ertelmesebb PC-s mokolo programok mar regota ugy oldjak meg, hogy front sztereon kikuldik a zenet, a rear sztereon pedig fejhallgaton jatszhatsz mast. A megoldas amit keresel orvosolhato szoftverbol, nem kell hozza kulon hardvert beszerezni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11457) drahotab válasza Necc (#11456) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!
Milyen szoftver kell ehhez?

Mondjuk ha laptopról csinálom, ott csak 1 kimenet van..

(#11458) drahotab válasza drahotab (#11457) üzenetére


drahotab
tag

Sikerült beállítanom, nagyon örülök neki!:)

(pedig csak 1 lapba integrált karim van :DDD )

Akkor még egy kérdés: ha csak simán hallgatok egy zenét (yt / vlc vagy bármivel), hogy tudom egyszerűen megváltoztatni, hogy hangszórón vagy fejhallgatón halljam?
(eddig vagy kihúztam, vagy átraktam alapértelmezettre amin hallani akartam, de biztos van szoftveres lehetőség :D )

Előre is köszönöm! :R

(#11459) PuMbA válasza bombibmw (#11453) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, mert fingom sincs, hogy hogy szól :DDD Ha meguntad a keresést akkor vedd, de én DX-et vennék akkor is és nem engednék belőle :) Nem 2 hónapra veszel hangkártyát....

[ Szerkesztve ]

(#11460) bombibmw válasza PuMbA (#11459) üzenetére


bombibmw
veterán

Ennyi,köszi.
Akkor kizártunk minden mást. :R

(#11461) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Én igazából nem külön kártyát veszek, hanem alaplapot, amin integrált megoldás van.

Gondolom azért itt is van valami minőségi sorrend.
Én hallok rosszul, vagy valóban lényegesen tisztábban, és dinamikusabban szól egy VIA vt1705, mint bármelyik Realtek megoldás amit eddig hallottam?

Ezt most már több ilyen hangchippel szerelt gépnél hallom. Sőt azonnal megtudom különböztetni, hogy egy Realtek szól.
Ha valaki nem költ külön hangkarira, mert valóban csak egy nagyon olcsó netes gépet rak össze, akkor melyiket érdemes választani? VIA újabb szériái, vagy a Realtek megoldásai?

[ Szerkesztve ]

(#11462) PuMbA válasza tzsolesz (#11461) üzenetére


PuMbA
titán

Hát biztos, hogy nem ugyanúgy szólnak, de ha lényegesen nagy különbség van kettőjük között az inkább az alaplap miatt van. Ugyanis egy jól megtervezett alaplapnál egy gyengébb hangkodek jobban szól, mint egy rosszul megtervezettnél (ugyanaz az integrált egyik fajta alaplapon lehet, hogy szarul szól, másikon meg jobban). A másik dolog a szoftveres és Windows-beli hangbeállítás, ez is okozhat elég nagy különbségeket. Szóval lutri az egész :) A VIA kezelőfelülete egyébként bűn ronda :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11463) tzsolesz válasza PuMbA (#11462) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem.

Én nem használok EQ-t. Zavarnak a kiemelések, maximum egy nagyon kicsi mély, de azt is csak korrigálásra.
A VIA-t melegebb hangzásúnak hallom, és füllel hallhatóan részletgazdagabb. Erőlködés nélkül is kihallom amit szeretnék.

Tudom hogy ronda. :)) De elég letisztult és egyértelmű, nincs túl sok cica-mica.

[ Szerkesztve ]

(#11464) Integrator


Integrator
aktív tag

ASUS Xonar U1 és az ASUS Xonar U1 Lite között mi a különbség?

(#11465) PuMbA válasza Integrator (#11464) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudjuk, én egyiket se venném :)

(#11466) Primary92


Primary92
senior tag

Szeretnék majd venni egy USB-s hangkártyát.
Jelenleg egy Terratec Aureonon keresztül hallgatok zenét. Elég nagy alapzajt produkál.
Hifi célra kell elsősorban, illetve később lehet, hogy házimozira is.

Az elvásások a következők lennének:
- 6 csatornás
- lehetőleg külön fejhallgató kimenet
- USB

előny, ha
- RCA csatlakozók vannak
- hardveres hangerőszabályzó poti
- 8 csatorna

Minél kevesebb pénzből szeretném megúszni, mi az a minimum, ami az elvárásoknak megfelel?
Melyikek nem ajánlottak, melyik a bestbuy?

(#11467) PuMbA válasza Primary92 (#11466) üzenetére


PuMbA
titán

Xonar U7, de házimozik általában digitális bementettel rendelkeznek, szóval nem értem, hogy hogyan kell 6 csatorna? :)

[ Szerkesztve ]

(#11468) Primary92 válasza PuMbA (#11467) üzenetére


Primary92
senior tag

Egy meglévő sztereo rendszert szeretnék felokosítani, ehhez pedig nem vennék egy optikai bemenettel rendelkező házimozi erősítőt, bár kétségtelenül az egyszerűbb lenne.

És ha csak sztereo rendszerben gondolkodnék? Ahhoz mit ajánlotok?

(#11469) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Roccat Kave fejhallgatót viszont nem vagyok elégedett a hangzással. Gondolom a hiba, hogy az alaplapi hangvezérlővel használom (remélhetőleg mert ez már nem a belépő szint). Viszont a konfigomat is lassan cserélném így nem szeretnék nagy költekezésbe kezdeni. Egy ideiglenes megoldásra lenne szükségem és ezt a hangkártyát néztem ki. Szerintetek javulna a hangminőség? Mennyivel lehet jobb mint az alaplapi?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#11470) PuMbA válasza CsonkaImo (#11469) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplapi is közrejátszik meg az is, hogy a Roccat áráért vannak azért jóval szebben szóló fejesek is :DDD Ezzel kicsit javulna a hangminőség :)

[ Szerkesztve ]

(#11471) CsonkaImo válasza PuMbA (#11470) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi szépen a választ. Ebben az árkategóriában nem nagyon találtam más fejest, meg csábító volt az 5.1 is. Creative SoundBlaster Tactic 3D Sigma volt elötte, azt nagyon szerettem. Volt hozzá usb "hangkártya" csak megtörött a mikrofon kábel :(

(#11472) Peddy789


Peddy789
őstag

helo milyen asus xonar kártya ajánlott ha egy Creative Aurvana Live (15k) füles-el szeretném használni?
5.1 nemártana mert van egy olyan fülesem is egyenlőre

PCI / pci-e mind1 igazából, a legjobb ár / érték arányú érdekelne ami azért nem a legolcsóbb legszarabb, de nemis fölöslegesen drága :)

(#11473) LW válasza Peddy789 (#11472) üzenetére


LW
őstag

Aprón néznék egy D1/DX-et 10-12 körül.

(#11474) Peddy789 válasza LW (#11473) üzenetére


Peddy789
őstag

a különbség a kettő között a pci / pci-e ?

(#11475) LW válasza Peddy789 (#11474) üzenetére


LW
őstag

Pontosan, elvileg semmi más.

(#11476) Necc válasza Primary92 (#11468) üzenetére


Necc
addikt

En pont csak sztereo rendszerben gondolkodok, es igy esett a valasztasom a Creative SB X-Fi HD kulso USB hangkartyara. Valamikor a jovo het folyaman erkezik meg, igy fogok tudni majd velemenyt mondani rola.

6.35mm-es (1/4 -es) ki/bemenete van valamint RCA, 3.5-es jack nincs.

#11469: eloszor tord be a fejlallgato hangszoroit egy kicsit

#11472: velemenyem szerint a celodnak egy Asus Xonar DX/XD felelne meg tokeletesen, en is ezt hasznaltam anno 5.1-re, valamint sztereo fejhallgatohoz :R

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11477) Peddy789 válasza LW (#11475) üzenetére


Peddy789
őstag

nem tul komoly cucc ez már? vagy ennyi kell egy ilyen fülesnek? különben nemsok értelme van? mondjuk olvasom hogy ezekkel már nemlenne az hogy amikor megmozdítom az egeret hallom a sistergő hangot :S

(#11478) LW válasza Peddy789 (#11477) üzenetére


LW
őstag

Nekem D1-em van és tegnap kipróbáltam analogon az erősítővel. Szépen szólt, de voltak átszűrődő zajok magas hangerőn. (Winyó, videókártya, stb)

Úgy fogalmaznék ha hangkártya, akkor ez alatt nem érdemes szerintem. Ha sokat fejhallgatózól, akkor érdemes körülnézni az USB fejhallgatóerősítők között is.

Holnap jön meg hozzá a jó koax kábel és az adapter, remélem javulni fog az alaplapi koaxhoz képest, mert tudna az erősítőm többet is.

(#11479) Necc válasza Peddy789 (#11477) üzenetére


Necc
addikt

Ez??? :D Nem... :N
A tenyleg komoly cuccok ott kezdodnek, hogy ~100.000 :U

A sistergo hang amit hallasz az a DA konverzio utan a vezetekekre rakerulo elektromos zaj, amit teljesen tokeletesen csak kulso megoldasokkal lehet kikuszobolni. Hazon belul ugy lehet a legjobban megelozni, hogy abba a slotba rakod ami a legmesszebb van a tobbi bovitoslotba helyezett kartyatol.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11480) LW válasza Necc (#11479) üzenetére


LW
őstag

Alsó tápegységnél a táp is lehet zavaró tényező?

(#11481) Necc válasza LW (#11480) üzenetére


Necc
addikt

Eddig meg nem talalkoztam ilyennel. (fektetett also tapos hazam van)
Elvileg maga a tap nem okozhat zavart, mivel a zajt a valtakozo elektromossag indukcioja okozza. A tap pedig (jo esetben) egyenletes es stabil feszultseget ad le.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11482) LW válasza Necc (#11481) üzenetére


LW
őstag

Csak elméleti kérdés. :D Ha körbecsomagolom fémhálóval, akkor segít rajta?

(#11483) fortune


fortune
tag

Sziasztok. Tudom nem ide illik a dolog de hátha tudtok adni egy ötlettet a következőhöz. Hamarosan beruházni szeretnk egy ASUS Xonar DX/XD-re. Azt szeretném elérni valahogy hogy a ps3-at valamint a gépet szeretném összekötni a hangszorommal de úgy hogy csak az szóljon (vagy ha ez nem lehetséges akkor a monitorrol jöjjön a hang mivel hdmi kábelen hozzá van csatlakoztattva a ps3) amelyik éppen nekem kell. Ezt milyen kábellel tudnám elérni valamint a hangkártyán befogom tudni állitani azt hogy most melyikről jöjjön a hang.
Előre is köszi a segítséget. Remélem érthetően fogalmaztam :)
Üdv.

(#11484) Necc válasza LW (#11482) üzenetére


Necc
addikt

Jol osszezarlatositani es megfustoltetni a kartyat? Hat persze hogy segit :DDD

Vannak amugy olyan hangkartyak, ahol a DAC aramkor le van takarva femburaval.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11485) LW válasza Necc (#11484) üzenetére


LW
őstag

Természetesen szigetelő anyag köntösben. :N
Holnap jönnek az új kábelek, nagyon várom már, beszámolok majd az alaplapi és xonar SPDIF közötti különbségről (ha lesz).

(#11486) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék venni egy mikrofon + hangkártya kombót, amivel otthon tudna zeneszámokat felvenni. Zongora + mikrofon csatlakoztatási lehetőség lenne fontos, de ha egyszerre csak egy megy, az sem gond. Fontos, hogy valamilyen külső hangkártya kellene, mert egy régebbi Asus notebook-ja van.

Tudtok ajánlani valamit? Nem vagyok otthon nagyon az árakban, de kb. 5ezer forintot szánnék rá. (Ha mikrofonra van javaslat 10ezer forintig, azt is adhattok, ennyiért már szerintem lehet elég jó belépő cuccokat venni :) )

Szerk: most, hogy körbenéztem, látom, hogy az 5000-es szintnél kb. ugyanott tartanék az integrálttal..?

[ Szerkesztve ]

(#11487) Necc válasza Peethy (#11486) üzenetére


Necc
addikt

A minimum, ami er is valamit ott kezdodik hogy kb. 10.000 belso megoldas eseten, 15.000 kulso megoldas eseten.

A legtobb hangkartya (integraltak is) rendelkeznek mind line-in illetve mic-in csatlakozokkal, es a ketto bemeneti csatorna fuggetlen egymastol. Olyan szoftvert kellene keriteni, ami egyszerre tud mind2 bemenetrol rogziteni.

Ha ennel komolyabb megoldas kellene, akkor valami egyszeru keveropult utan keresgelnek, ami tobb bemenetet tud atalakitani egy jelfolyamma (minden bemenete kulon-kulon szabalyozhato), es annak a kimenetet egyszeruen felvenni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11488) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Már régebben is gondolkoztam,h vennék egy hangkártyát,de eddig még nem vettem semmit,lehet,h most vennék egyet...
A D1/DX a legjobb ár/érték arányú ~10e-ért használtan?
Most egy ilyen alaplapom van,ehhez melyiket ajánlanátok, a pci-t vagy pcie-t?Most egy 7770 vga-m van,de lehet,h majd lesz egy 7870,szóval annak kellene majd a hely...
Úgy össze tudnátok hasonlítani az alaplapi hangkártyámat ezekkel az asus-okkal,h ha mondjuk az alaplapi egy G Astra,akkor egy olyan milyen?S500? :DDD :DD
Jaj,azt kihagytam,h egy Logitech x540-es hangfalaim vannak...
:R

[ Szerkesztve ]

(#11489) Peethy válasza Necc (#11487) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi a választ. Tudnál mondani utóbbira néhány példát, hátha használtpiacon van olyan, ami belefér a keretbe?

(#11490) PuMbA válasza Bati0501 (#11488) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, PCI el fog tűnni, szóval DX-et vegyél és belerakod a másik x16-os PCI-E slotba :) A hangkártya jóval jobb, mint egy alaplapi, de a Logitech X-540 lesz az erősen korlátozó tényező a hangzásban :) Én eladnám és vennék az árából egy jobbat...

[ Szerkesztve ]

(#11491) Bati0501 válasza PuMbA (#11490) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Tényleg az lenne az erősen korlátozó tényező? :Y Mert olyan szépen szól,azt gondoltam,h hangkártyával nagyon szépen fog szólni... :K
Am van még egy Sennheiser HD 555-öm is,azzal biztos nagyon jó lenne,az még így is jó.... :D

(#11492) Necc válasza Peethy (#11489) üzenetére


Necc
addikt

Ez a legolcsobb amit talaltam, de semmilyen reszlettel nem tudok szolgalni :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11493) Bati0501


Bati0501
őstag

Biztos,h nekem jobb a pcie-s és nem a pci-s?Csak azért,mert annak lejjebb van az alaplapomon([link]) a csatlakozója,így több hely maradna.

(#11494) PuMbA válasza Bati0501 (#11491) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, de csak azt hiszed, hogy szépen szól... ha hallasz jobbat rájössz, hogy nem. Az ok, hogy a PCI lejjebb van, de az alaplapokról ki fog halni a PCI slot, sok mai alaplapon sincs már, szóval hosszú távban kell gondolkodni :)

[ Szerkesztve ]

(#11495) Necc válasza PuMbA (#11494) üzenetére


Necc
addikt

[link] :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11496) Energie X válasza Bati0501 (#11493) üzenetére


Energie X
őstag

Videokártya feletti PCI-E csatiba beteszed és jóság van :) Nem kell ezért gondolkodni PCI-E és PCI között :) Bár ha nem akarsz mondjuk hosszabb időn belül gépet vagyis alaplapot cserélni akár vehetsz PCI-osat is de pár év múlva a PCI valószínűleg bukó lesz...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11497) LW


LW
őstag

Valakinek tipp, hogy miért nem működik a koax a Xonar D1-en?
Alaplapival működik az erősítő.
Egy jack-rca mono átalakítón és egy 75 ohmos Kácsa koax kábelen megy az erősítőbe.

Bekötöttem a SPDIF kimenetbe a jacket, a frekvenciát visszavettem 48kHz-re, mert régi erősítőről van szó (alaplapival megy ennyin) és nem barátkoznak össze. Optikai kábellel működik Xonaron.

[ Szerkesztve ]

(#11498) Bodz válasza LW (#11497) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem termeszetes, hogy ez igy nem mukodik.
Idezet a specifikaciobol: 1 x S/PDIF out (1 x Optical (Toslink)/(combo with analog in).

(#11499) LW válasza Bodz (#11498) üzenetére


LW
őstag

Tehát csak optikát tud?

(#11500) Primary92


Primary92
senior tag

Creative SB X-Fi Sorround Pro 5.1 USB-ről mi a vélemény?
Milyen a hangja? Jelenleg egy Technics SU-A700 mk2-höz kellene, illetve egy pár Tannoy M3-hoz.

Szolgáltatásban megfelelne mindenképpen, mert van hangerőszabályzó, sztereo RCA kiemenet, 5.1, fejhallgató előerősítő. És még táv is van hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.