Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28701) Rick4 válasza dokar (#28699) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben 16 hengeres 10ezer köbcentis, akkor jöhet.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28702) DeadMeat válasza Integra (#28696) üzenetére


DeadMeat
veterán

De miért gáz a 4 csavar?Kevés?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28703) Integra válasza DeadMeat (#28702) üzenetére


Integra
titán

funkcióját tökéletesen betölti, csak ronda mint a bűn, diszharmónikus

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28704) DeadMeat válasza Integra (#28703) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jaaa azt hittem más az oka. :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28705) Aleks


Aleks
csendes tag

Sziasztok.
Köszi a sok hozzászólást. :R
Közben felmerült egy másik dilema is (típustól függetlenül):
6-700ezerért egy 95 körüli autó vagy 8-900ezerért egy jobb fogyasztású 97 körüli :F ?

Másik általánosabb kérdés, ki szerint hogy alakul a piac a következő hónapokban?
Megéri-e várni az autóvásárlással? Elég elterjedt szóbeszéd, hogy sokan a válság márciusi begyűrűzésekor felvettek mindenféle egyéb hitelt (hitelkártya, provident stb.), és ezek most dőlnek majd be. Nem ilyen hiteles autóra akarok lecsapni, csak elvileg, ha egy amúgy is túlkínálatos piacra betolnak új eladó kocsikat lejjebb kellene menni az áraknak.

Amiből lekvárt lehet csinálni abból pálinkát is!

(#28706) !Overdose! válasza Aleks (#28705) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem a te árkategóriádban nem lesz nagy változás.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#28707) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

autótulajdonos lettem:B Holnap megpróbálok valami képet lőni, le van mosva nagyjából a kocsi, úgyhogy talán nem kell szégyenkeznem:)

(#28708) Integra


Integra
titán

freude am fahren

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28709) E-Max válasza Integra (#28694) üzenetére


E-Max
tag

Ha a tető egyszínű lenni a kasztni többi részével, szép lenne, amúgy csak simán tűrhető. :K

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#28710) DeadMeat válasza Alvin_ti4200 (#28707) üzenetére


DeadMeat
veterán

:C Gratulálok!Aztán csak okosan :B

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28711) tomcsi23 válasza Integra (#28708) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt Winner mit linkelt? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28712) Rick4 válasza Integra (#28708) üzenetére


Rick4
félisten

:DDD de jó kis cikk.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28713) lajafix válasza !Overdose! (#28691) üzenetére


lajafix
addikt

természetesen rosszabik eset, abból indultam ki hogy egy ilyen korú autóra az elején költeni kell rendesen, gumik, olaj és egyébb folyadék csere, fék, kormány, futómű, elktromos biszbaszok etc...
nagy krach még nincs is benne.

Rock'n Roll

(#28714) dragonfx válasza fekeandras (#28690) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ez így van, munkatárs szevasz, és bwm bocsánatkérések özepette cisnálja meg a kocsit.sajna iylne kirívó szituk mindig vannak, erről nem a márka teheta biztosító hibája.ilyne szituban egyáltalán mit lehet tenni??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28715) hobizoli válasza !Overdose! (#28691) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A D15-s pont az a motor, amire aftermarket piac nem csinal semmi igazan jo cuccot a dugon kivul, azt is csak azert, mert a furat egyezik a D sorozatban D14-D15-D16 egyarant 75mm (Swift/Vitara is pont ennyi). De pl probalj hozza venni egy rendesebb hajtokart a gyari ropi helyett.
Na es itt mar meg is allt a dolog.
Ehhez kepest B16 vagy D16-hoz meg van szarásig, ugyanannyiba kerul, mint a gyari, csak annal sokkal tobbet elbir.

hobizoli

több drón kell ;P

(#28716) hobizoli válasza Aleks (#28705) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha konkret tipust irnal, azzal lehet tobbre mennenk. Mire kene?

hobizoli

több drón kell ;P

(#28717) Rick4


Rick4
félisten

Ez a tuti vétel:
[link]
Volt ilyenem, én szerettem, kényelmes volt, mindenhova elvitt, és evett vagy 6 litert... Ennyiért szerintem ez a jó. Rákölteni sem lehet elsőre 300-at... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28718) hobizoli válasza CriticalHit (#28649) üzenetére


hobizoli
nagyúr

He...? :N Mit szivtal? :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#28719) SpeedR válasza Rick4 (#28717) üzenetére


SpeedR
őstag

Egy hasonlóba én is beletoltam elég sok km-t és nagyon szerettem. De Bp-re azért nem a legjobb vétel több szempontból sem...

(#28720) hobizoli válasza szente (#28675) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Telleg nem a zsebedben turkalva, de havi netto 70k-bol illetve 45-50k-bol szerintem se akarj fenntartani autot, inkabb keress vmi jobban fizeto melot, mashol vagy kulfoldon. Egy muszaki vizsga, ZK, aprobb gyogyitasok, siman belefaj ennyibe, vmi komolyabb meg foleg es akkor mi marad megélni a honap tobbi reszere? Atiratas a biztositassal magaban van 50 lepedo siman, aztan meg jon a önkori is a jussáért, és az is csak pénz, amit megint ki kell fizetni.
Meg egy 1.0-s 3 ajtos legalapabb legfapadabb Swift-l is vannak alap koltsegek es akkor meg csak a haz elott vagy a kertben all, nem is mentel vele sehova, nem tankoltal bele egy litert sem. Pl 4 teligumi felszerelve, hopp 40 ropi, vehetsz hasznlatat is ~20k-ert, de a teligumi 5mm profil alatt semmit nem er mar... havi 6-8k-t siman felre tehetsz karbira ezek mellett, ha nem akarsz meglepodni amikor tenyallas van, es fizetni kell a szerelonek. Fek vagy kupplungcsere is egybol 30k...

Hugom is szivja a fogat, hogy ez is ennyi, meg az is, mert eddig nem tudta mi mennyibe kerul, ket hete vette az Ignis-t, aztan csak szamol meg nez eddig mennyibe van a vetelaron felul (es semmi baja nincs)
EÜ doboz, haromszog, kukásdzseki, egokeszlet, ablaktörö kalapács, LED-s elemlampa és a Wunderbaum (ez volt a lényeg :P ) volt egy laza nyoccezer Homasitaban, egyik sem a dragabbik az elso 4(5)-bol, csak hogy rendor ne kotozkodjon, ha megallitja. Ok ezt nem kell minden honapban ujra megveni, de egy auto fenntartasa nem csak a tankolasbol all, az annak csak egy resze. Olajcsere 15k km-kent: olaj, szuro, legszuro, gyertyak megint egy 30k-s osszeg minimum, de nem baj ha ki van cserelve vezerles is, vezszij +gorgo(k) -ha pl tobb is van-, vagy ha kozvetlenul ez a szij hajtja a vizszivattyut is, akkor plusz az is csendzs, hopp 30k megint elparolgott. Van ótó, amibe csak a 4 gyertya kerul 25k-ba, ez ott maris tobb a vegen

....szerintem :U

hobizoli

több drón kell ;P

(#28721) SpeedR válasza hobizoli (#28720) üzenetére


SpeedR
őstag

Azért nem kell túldramatizálni sem a dolgot. Ha van havi 50k-ja, amit ha kell teljes egészében az autóra fordíthat, akkor nehogy már ne tudjon fenntartani egy olcsó kategóriás verdát. Nekem a BMW nincs ennyibe havonta.

[ Szerkesztve ]

(#28722) lajafix válasza SpeedR (#28721) üzenetére


lajafix
addikt

mé' nem tankolod, hanem tolod? Szvsz egy fitnessbérlet olcsóbb... :))

tehát:
- szervíz+vizsgáztatás (4,5 év alatt az EXCEL fájlom szerint 531000 forintot költöttem csak erre az autónkon, nem tervezett szervíz csak a termosztát csere volt, plussz benne van 2 készlet gumi is. Ez évi 120, ami egy kisebb autónál sok, de ott vannak más hibák is.)
- biztosítás (mondjuk 40/év)
- adók (20?)
- üzemanyag (6 literes fogyi :) , 280as benya, 10e éves futás: 168e)
- autópálya: 20
- büntetés: ... na jó ez legyen 0.
350 minimum, minden nagyon optimálisan számolva. 12*50 = 600-350= 250, az havi 20 rugó szabad cash, ami semmi.
Az autó csak eszköz, nem a létezés célja. (kivéve dragonfx)

Rock'n Roll

(#28723) SpeedR válasza lajafix (#28722) üzenetére


SpeedR
őstag

Soha nem kellett tolni még egy centit sem. :)
Nagyjából jól levezetted a kiadásokat is, tehát havi 30k-ból fenntartható egy autó, ha nincs semmi extrém meghibásodás. Tehát, ha ő úgy érzi, hogy valóban szüksége van rá, akkor a rendelkezésére álló évi kb. 600k-ból bőven megoldható egy autó fenntartása.

[ Szerkesztve ]

(#28724) dokar válasza hobizoli (#28720) üzenetére


dokar
addikt

ablaktörö kalapács

ez nem csak a buszokba kell? :F

extra - SEXRay

(#28725) Manitou válasza dokar (#28724) üzenetére


Manitou
addikt

Ezt én se vágom, hogy miért kell.

A kötelező az a háromszög, elsősegély doboz, izzókészlet ( biztosíték)
A kukásmellény az csak lakott területen kívül kötelező ugye? Csak azért mert nekem nincs most a kocsiban :Y :D

(#28726) dragonfx válasza SpeedR (#28721) üzenetére


dragonfx
veterán

hát nekem se, havi 50kból fenn lehet egy autót tartani simán.

lajafix>>te így számolgatsz egy autót meg neked csak egy tárgy eszköz, másnak több, és több is lesz, mert olyat vesz ami többet jelent számára mint egy gyufásdoboz. ;)..nem mellesleg a biztosítást és a fogyasztást azt ne vedd egy kalapba..egyiken tudsz sporolni ugy hogy nem mész annyit..ha nincs.. a másiknál van 1 határ ami alá nem tudsz menni max. kocsicserével, avgy más nevére iratva.

Manitou>>szerintme azn az 500ft.on amennyibe kerül tescoban nem mulik semmi nekem ott van...és nem azért mert kötelező vagy sem de nekem az ablaktörlő kalapács is ott van már perssze ha ugyanarra gondolunk erre

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28727) tomcsi23 válasza Manitou (#28725) üzenetére


tomcsi23
veterán

Osan-teszkó-obiban veszel párszáz forintért. Ha a látási viszonyok megkívánják, akkor is fel kell venni, ha a kocsin kívül tartózkodsz. De azért vigyázni kell, mert szivattak már meg autóst azzal, hogy kiszállította a rendőr, az meg nem vette fel a mellényt, azt jól megbüntették, hiába volt a csomitartóban. Persze, ehhez a rendőrnek is tirpáknak kell lenni. :K

dokar: lehet, hogy az tényleg inkább ablaktörlő kalapács, az meg nem baj ha van. Autópályán előzéskor jól jöhet. :))

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28728) dragonfx válasza tomcsi23 (#28727) üzenetére


dragonfx
veterán

ilyen aljassággal is büntethetnek ha mondjuk este igazoltatnak és nem így szállók ki?? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28729) Manitou válasza tomcsi23 (#28727) üzenetére


Manitou
addikt

Tudom, hogy nem egy nagy összeg, csak eszembe sem volt hogy kell, elsősegély dobozt is nem régen vettem, mert nem volt benne amikor vettem a kocsit.

Most akkor ablaktörlő vagy ablaktörő kalapács? :D

(#28730) tomcsi23 válasza dragonfx (#28728) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahogy nézem, lakott területen nem kell. De amúgy igen, a kresz előírja, ha kiszállsz, fel kell venni. Ha megszeged a kreszt, megbüntethet. [link]

Nem a gépjárművezető kötelessége gondoskodni a járműből kiszálló utasok láthatósági mellényéről, mivel a kötelezettség személyhez kötött.
Csak akkor engedj bárkit beszállni, ha van nála mellény. :D

Manitou: vegyél, azt legyen inkább. Izzókészletet is valami gagyit, hogy megnyugodjon a rendőr, ha meg cserélni kell akkor veszel bele normálisat. Mentődoboz dátumára is figyelj! :)
Ablaktör(l)ős témában dragon van otthon. :))

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#28731) hobizoli válasza dokar (#28724) üzenetére


hobizoli
nagyúr

630Ft, nem egy osszeg, de akarmikor jol johet. Pl ha Te esel le az utrol szorulsz be az autoba es csak arra jar akinek van. Munkatarsam motorral jott be meloba, amikor elotte egy Transit becsuszott az arokba es beszorult az ajto. Ki nem gyulladt ugyan, de ha be birja egybol torni az uveget kicsit eccerubb kinyitni az ajtot, meg elvagni a biztonsagi ovet, mert arra is jo, van benne egy penge is, kicsit eccerubb ezzel, mint teglat keresni a pusztakozepen, meg koromreszelovel elvagni az ovet.

ijesmi

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#28732) dragonfx válasza tomcsi23 (#28730) üzenetére


dragonfx
veterán

nem mert én a nyeles törlőre gondoltam hobizoli linkelte aza dott cuccot hát ilyne nekem nincs, nem is lesz, a kocsi nem szerszámosláda van ott elég cumo így is.ez ablaktörő kalapács, nem ablaktörlő kalapács...szerintme az elcsuszott L betű miatt van itt a kavarodás....én másra gondoltam rossza szemem sry.talán még azöld piros különbségtétel megy. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28733) fekeandras válasza dragonfx (#28732) üzenetére


fekeandras
őstag

15cm az egész nem fér el a csomagtartóban? :DDD

(#28734) dokar válasza hobizoli (#28731) üzenetére


dokar
addikt

nekem a pipakulcs van az ülés alatt :)

extra - SEXRay

(#28735) dragonfx válasza fekeandras (#28733) üzenetére


dragonfx
veterán

látod egy 3as bmw tul kicsi ehhez... :O
dokar>>pajszerral közlekedsz??az tán nem annyira megrovandó mint a vipera mi..vagy a gázspray vagy sokkoló....jó ötlet..igaz van jobb ezeknél is... ;) :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28736) hobizoli válasza fekeandras (#28733) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kell a hely a melyladnak. :P
Az utasterben van, az ajtozsebben. Csomagtartoban sokra mesz vele ha neked kell, es mar fustol alattad az auto... :U

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#28737) dragonfx válasza hobizoli (#28736) üzenetére


dragonfx
veterán

na nálam meg kesztyűtartóban jégkaparó van ott még nyáron is, meg a waxx... :P ...sőt van 2 térkép is oldalt meg vagy 5 cd....sőt egy üveg ásványvíz is persze csakis túzoltási célzattal. :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28738) dokar válasza hobizoli (#28736) üzenetére


dokar
addikt

a gyerek majd kiveszi és elkezdi csapkodni vele az ablakot :DDD

extra - SEXRay

(#28739) Rick4


Rick4
félisten

Az origosok olvassák a PH-t? :DDD [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28740) Rick4 válasza hobizoli (#28731) üzenetére


Rick4
félisten

Ez azoknak is jó, akiknek éjjel hazafelé sétálva eszükbe jut, hogy a kocsiban cserés lenne már a magnó, nomeg egy navi is kellene, előkapja, és 3 perc múlva már sétálhat is tovább... :DDD Kis befektetés, nagy profit.. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28741) !Overdose! válasza hobizoli (#28715) üzenetére


!Overdose!
őstag

De a kolléga nem akar tuningolni. Egy olcsón fenntartható autót akar venni. A D16Z6 és a B16A2 is egy biztosításkategóriával feljebb van, ráadásul egy D16 még csak csak belefér a pénzébe, de egy B16 nem. D15B2-höz mindent megkap fórumon: gyárit, bontottat, utángyártottat, amit csak akar.

Ha meg tuningolni akar, akkor MPFI swap, MiniMe swap. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#28742) Manitou válasza tomcsi23 (#28730) üzenetére


Manitou
addikt

Volt itthon egy, már be is pakoltam a kesztyűtartóba :K

Gyors kérdés: van ugye ez hogy a gumiabroncsokat ellenőrízni kell elindulás előtt, elvileg, tudom gyakorlatban nagyon ritkán szokták az emberek. Szóval van ez hogy ha sérülést látsz a gumin akkor nem szabad elindulni vele. Tegnap az egyik gumi oldalán láttam valami érdekeset, mintha valami belevágott volna :F Most kimentem megnézni, de nem találom a sérülést. Milyen vastag egy gumi oldalfala? Gondolom nem véletlen van ez kitalálva, a defektveszély elég nagy ilyen esetben.
Ilyen van az enyémen:
[link]

Most kicsit bennem van a para, hogy merjek e így közlekedni vele. :F

[ Szerkesztve ]

(#28743) fekeandras válasza Rick4 (#28739) üzenetére


fekeandras
őstag

Hol tankolnak ezek 180ért gázt? :P Láttam a minap magánkúton 139-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#28744) Rick4 válasza fekeandras (#28743) üzenetére


Rick4
félisten

Én is 140-ért tankolok Shell gázt.. :K Nem tudom, hogy hozták ki, de a holtankoljak.hu szerint egész BP-en 141Ft- 149Ft között van... :U csak nem kamuznak valamiért...

Manitou:
Tegnap az egyik gumi oldalán láttam valami érdekeset, mintha valami belevágott volna :F Most kimentem megnézni, de nem találom a sérülést.......
Lehet olyan gyorsan mentél, hogy elhagytad... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28745) dokar válasza Manitou (#28742) üzenetére


dokar
addikt

nekem is ilyen van, csak R14-es váltóméretben. a gyártó rossz híréhez képest nagyon jók ezek a gumik. egyébként meg 2 év garancia van rájuk, még akkor is ha te padkázod le vagy hasonló. vidd el a gumishoz ha aggódsz, a ránézésért nem kell fizetni.

extra - SEXRay

(#28746) lsc válasza Manitou (#28742) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nem találod akkor talán nem komoly, de az is egy megoldás hogy felfújod 4 barra, ha nagyon sérült a gumi akkor ott ki fog dudorodni, ha nagyon akkor csere . Természetesen utána a gyári nyomásra vissza kell engedni .

Mod dokar : Tegnap kapott 4 ilyet az egyik corollám, amíg hazahoztam /~10 km/ addig nem tűnt rossznak . Continental leány egyébként .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#28747) Rick4 válasza dokar (#28745) üzenetére


Rick4
félisten

2 év garancia van rájuk, még akkor is ha te padkázod le vagy hasonló... Ebben biztos vagy? LEgalábbis a második felében? Tán kaszkót kötöttél rá? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28748) Rick4 válasza lsc (#28746) üzenetére


Rick4
félisten

Már megint az értetlenkedés. Nem azt mondta, hogy szálszakadásos volt, és dudor volt, hanem belevágott valami. Ha a külsejét megvágod egy késsel, vagy pengével, akkor a felső pár milliméteren csak gumi van, utána jönnek a szálak. Ha azokat nem sértette, akkor az 6 bar-on se fog dudorodni...Ilyenre az ismerősnek a gumis egy kis pillanatragaszót ajánlott, az a felső felület az oldalfalon épp csak "burkolja" a lényeget...
De gondolom majd ezt se érted meg, és elkezdesz magyarázkodni, vagy érvek híján inkább a stílusommal, esetleg a múltammal kezdesz el foglalkozni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28749) dokar válasza lsc (#28746) üzenetére


dokar
addikt

na pontosan nekem is ilyen gumijaim vannak. :)

Rick4: a gumisnál mondták, hogy a gyártó vállalja a 2 év garanciát, nem pedig ők. gondolom ezzel a megbízhatósági rossz hírnéven akarnak javítani.

extra - SEXRay

(#28750) Rick4 válasza dokar (#28749) üzenetére


Rick4
félisten

Na de arra is, hogy Te lepadkázod? Szerintem ez csak az eladást segítő marketing része volt... :K Akkor egyszerűen 23 hónaposan, 70ezret futottan lepadkázok négy gumit, és kapok 4 újat? :Y Ez nem így szokott működni.. Még a béjeméjéknél sem így működik, olvashattad tegnap... :DDD

Egyébként meg az ilyen nemcsak mondani kell, hanem le is írni... :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.