Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29851) Voyage válasza DeadMeat (#29850) üzenetére


Voyage
aktív tag

Hát elég furcsa ízlésed van, szerintem is. :D
Nekem nagyon tetszenek az opel műszerfalak, kivéve a meriva, az elég gyászos. Zafira, h astra, corsa, insgnia meg a suv is nagyon tetszik belülről, abszolút semmi gáz nincs anyaghasználattal szerintem. :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#29852) Atlantis válasza DeadMeat (#29850) üzenetére


Atlantis
veterán

Én nem kopogtatom az anyagokat, szép legyen, jó legyen az összkép, oszt felőlem lehet akármilyen kemény műanyag. A Fabia belső tere meg nagyon rút, az Opeleké szép, bár kevésbé praktikus. Ízlések és pofonok ugyebár... :)

Ez az Astra amúgy hogy lehet JWZ-s rendszámú? Azok 2006 elején voltak. Valami nem kerek...

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29853) DeadMeat válasza Atlantis (#29852) üzenetére


DeadMeat
veterán

Semmivel nem rútabb mint az opelé.De én hazabeszélek,nem számit a véleményem :D Kinézetre elmegy az opel,anyaghasználatból 1-es.De persze más ízlések.Ezen nem veszünk össze szerintem.Mindenki azt vesz amit akar :)
2. tulajos kocsi.Vagy új rendszámot kért,vagy külföldi volt a vas.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29854) Atlantis


Atlantis
veterán

Továbbra is várnék véleményeket erről.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29855) Khelben válasza DeadMeat (#29853) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyet kell értsek, kívülállóként, egy fabia belseje messze felette áll bármelyik opelnek. Anyaghasználat, összerakottság, stb. Nézegettem zafirákat, mondván, hogy olcsó 7üléses, de inkább fordulok kettőt...

(#29856) tibi666 válasza DeadMeat (#29853) üzenetére


tibi666
senior tag

szerinted legalábbis. :) nekem jobban tetszik az opel belseje, bár nem vagyok nagyon oda az ilyen kályhaezüst anyagokért, de százszor inkább ez, mint a fabia. ízlések és pofonok.

(#29857) Integra válasza Atlantis (#29854) üzenetére


Integra
titán

modellfrissítés utáni darab, vagyis nagyon sok helyen módosított, kiforrt darab.
bődületesen nagy utastér, de tényleg hatalmas, csomagtérrel variálható, ennél nagyobbat nem fogsz találni. ha a belső tér számít, akkor ez verhetetlen.
mechanika tipikus hondás, nem nagyon fogsz hibát találni rajta, a műszerfalváltó zseniális, bárcsak az integrában is ott lenne a váltó...
motor, ekkora kasztninál nem sokat számít, szépen gyorsítja, kiforrt nagyon az az 1.6-os kis vtec motor, szerintem 8 liter körüli átlag fogyasztással városban, városon kívül még kevesebb. ahogy látom, digitklímás, egyzónás.
egy barátomnak van ilyenje isuzu dízel motorral, imádja. nem szépségbajnok, tudja ő is, de egyszerűen annyira hatalmas és praktikus, megbízható és finom működésű, bármit elszállít benne, meg a családot is, hogy rossz szava nincsen. újonnan vette, azóta is makulátlan.
kérdezd meg nolf-ot, anyujának is ilyen van, ő hitelesebb mint én, én csak vezettem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29858) Khelben válasza Atlantis (#29854) üzenetére


Khelben
nagyúr

Drága. Ennyiért, sőt, olcsóbban már nézhetsz egy mérettel nagyobb autókat is (vectra, mondeo)

(#29859) aphra2 válasza dragonfx (#29848) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha tecsos félére gondolsz akkor kb 3k az átlag ára mindenhol, alkalmi használatra (saját autóhoz) tökéletes,....én minden nap használom, és 1 évig minimum bírja.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#29860) Atlantis válasza Khelben (#29858) üzenetére


Atlantis
veterán

Méretre ez is sok, nagyobb semmiképp nem kell. Azok is ennyi idősek amúgy?

Integra: köszönöm, meggyőző volt. TC-n olvastam Népítéletet, egész pozitív a hangvétel. Ami meglepett, hogy hátul dobfékes.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#29861) Kickass


Kickass
őstag

csak nekem van olyan aberált izlésem h EZ tetszik? :D

(#29862) neduddki válasza Kickass (#29861) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

psszt nekms is;- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29863) DeadMeat válasza Kickass (#29861) üzenetére


DeadMeat
veterán

:N

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29864) Khelben válasza Kickass (#29861) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen :D

(#29865) fekeandras válasza Kickass (#29861) üzenetére


fekeandras
őstag

Nagy Renault fan lehetsz ... :DDD

(#29866) aphra2 válasza Kickass (#29861) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem, úgy látom (olvasom) hogy többen vagytok... :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#29867) Kickass válasza fekeandras (#29865) üzenetére


Kickass
őstag

engem valamiert plane ebben a szinben a Delorean-ra emlekeztet lehet azert, meg ha nagyon erolkodok akkor belelatok egy C30-as elodot is :D

nem vagyok Renault fan :C

(#29868) ABE válasza Kickass (#29861) üzenetére


ABE
őstag

Nagyon baba! :K

(#29869) fekeandras válasza Kickass (#29867) üzenetére


fekeandras
őstag

"nem vagyok Renault fan"

Dehogynem csak nem tudsz róla :D . Renault motor, Renault erőátvitel stb... Csak az embléma és a formaterv Volvo.

(#29870) hobizoli válasza Kickass (#29861) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez csak 0.3bar-l fuj..., lehet ott meg hova nyulni ;] :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#29871) Rick4 válasza Integra (#29857) üzenetére


Rick4
félisten

bődületesen nagy utastér, de tényleg hatalmas... :DDD Hány kiló vagy Batman? 40 vagy 70? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29872) CriticalHit válasza diegho (#29838) üzenetére


CriticalHit
őstag

Megbizhatosag, kenyelem, motor minoseg. Hosszabb tavra tervezem, ezert nem izgat az ertekvesztes. Nezem az eggyel regebbi Corollakat, 1,6 benzin motorral, de keves az elado. A Mazda 3 Sedan 1,6 Diesel-el szinten tetszik, viszint meregdraga, akarcsak a masik kedvencem a Subaru. A 308-as Peugeot kenyelembol 5-s, a BMW motornak koszonhetoen motor minosegbol is. Megbizhatosag, itt a nagy ?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#29873) tibi666 válasza CriticalHit (#29872) üzenetére


tibi666
senior tag

még nem láttam lerobbant 308ast az út szélén.
anyámnak 307es van, 2 literes benzines. na, ez minden típushibát előhozott már, ami a szériára jellemző. ettől függetlenül szereti, mert kényelmes, és még sosem hagyta cserben.

a 308as csak jobb lehet. :K

(#29874) hobizoli válasza tibi666 (#29873) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ki is gyulladt? :U

hobizoli

több drón kell ;P

(#29875) fokukac válasza tibi666 (#29873) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy barátom 206-osán a 2 év garanciális időn belül a két rendszámtábla között gyakorlatilag minden volt garanciálisan cserélve/javítva. még komplett motorcsere is volt, nem akartam elhinni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29876) attika89


attika89
senior tag

Én most spec ezért vagyok nagyon oda meg vissza Előlről elég furán van fényképezve, nem a legelőnyösebb
Mit gondoltok róla?

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29877) Integra válasza fokukac (#29875) üzenetére


Integra
titán

haveromnak úgy rángatott az 1.4 benzines amikor már a végét járta, hogy a kormányt lefejelte. gyorsított ki kettesben, mintha blokkoltak volna a fékek. de nem, hanem az elektronika az üzemanyag adagolást, blokk szinte megragadt, homlokkal a kormányba.. én meg majdnem a műszerfalat, csak be voltam kötve:)
botrány hulladék egy jármű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29878) Khelben válasza Integra (#29877) üzenetére


Khelben
nagyúr

az elektronika az üzemanyag adagolást,

Ezt hívják motorféknek, ettől még nem fejeled le a kormányt.

(#29879) tomcsi23 válasza attika89 (#29876) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, csak a fénykép miatt? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29880) Khelben válasza attika89 (#29876) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt, hogy legalább hárommal szorozd meg a futott km-t. De inkább néggyel.

(#29881) attika89 válasza Khelben (#29880) üzenetére


attika89
senior tag

Én csak kettővel gondoltam megszorozni, de nincs kizárva persze

tomcsi: igen csak a fénykép miatt ;] :P
Am ez tipikusan az a kocsi ami vagy nagyon tetszik, vagy inkább felgyújtanád...
Nekem az előbbi....... neked gondolom az utóbbi..... :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29882) hobizoli válasza Khelben (#29878) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pedig letezik ilyen, de nem uzemanyag miatt, mert akkor "csak" elgyengulne.
Olyanra gondolj, mintha ellenutemben kapna a dugattyu a gyujtast, joval elobb mint kene, amikor meg vhol feluton tart az FHP felé, es telleg akkorat torpan meg bolint az auto, mintha kajakra beleallnal a fekbe, csak nem villannak a feklampaid hozza. Vmi szenzor atqrja az ECU-t, de ezt csak akkor lehet latni hibaolvasoval, amikor eppen produkalja a hibat, egyebkent meg minden jonak nez ki (es jo is).

hobizoli

több drón kell ;P

(#29883) tomcsi23 válasza attika89 (#29881) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért fel nem gyújtanám, de tény, hogy külsőre nem jön be. Persze, ez pont az a rész, amin felesleges vitatkozni, mert ha Neked nagyon tetszik, akkor nincs mit tenni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#29884) aesir válasza Rick4 (#29871) üzenetére


aesir
veterán

Lehet hogy újat mondok, de most már gyártanak olyan autókat is, amikben nagyobb a hely az embernek, mint a "3 méter motorház, egybepad elöl kicsi lábtérrel, 3 méter csomagtartó" formátumú amerikai szarládák. Talán beülnél egyszer egy ilyenbe, és sokszor reklámozott elnagyolt kontúrokkal rendelkező alkatod is elférne, persze csak akkor, ha egyszer nem derogálna kimondanod azt: "bocs, igazad volt".

Jahh: :D

Van saját életem...

(#29885) attika89 válasza tomcsi23 (#29883) üzenetére


attika89
senior tag

Így igaz! Mondjuk lehet túl nyersen fogalmaztam előbb, nem kötözködni akartam ;)

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29886) fokukac válasza attika89 (#29876) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát, nyáron voltam Amerikában a barátaimmal, és egy ilyen hulladékot adtak a San Francisco-i reptéren 2 óra várakozás után, mint "mid size car". Kicsit átb.sztak vele, mert a mid size az kb. egy passat-nál nagyobb méret arrafelé, de akkor már annyira elegünk volt, hogy leszartuk, örültünk, hogy végre van kocsink. Belül akkora, mint egy yaris, a csomagtartója nagyobb. Igazából egy kisautó, nagy orral, és sok vassal.

Frisco-ból végigmentünk a tengerparton Los Angeles-ig, onnan pedig tovább LAs Vegas-ba, ahol leadtuk a verdát.

2,5 literes benzines motorral adták, egy szar automataváltóval. Nem tudom, hány kiló, de istenigazából sehogy se ment, lomha, az automata meg kimondottan buta. A kanyarokban billegett, nem egy élményautó, pedig végigmentünk az egyik legszebb szerpentines tengerparton...

Nem mentünk vele gyorsan, mert amerikában azt nem nagyon tolerálják, de így is sikerült vele 12 litert megetetni százon. persze, amerikai benzinár mellett, amerikai viszonylatban ez meg se kottyan senkinek.

De ettől függetlenül 1200 km után úgy gondolom, hogy a pöti akkor se kéne, ha fizetnének... ;) Ennyi pénzből sokkal jobb autókat lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29887) fekeandras válasza fokukac (#29886) üzenetére


fekeandras
őstag

"Ennyi pénzből sokkal jobb autókat lehet venni."

Főleg ott. :K

(#29888) fokukac válasza fokukac (#29886) üzenetére


fokukac
nagyúr

Most nézem, ott van a hirdetésben, hogy "önsúly : 1585 kg".
Na, ezért nem ment sehogy.
60 kilóval nehezebb, mint mondjuk egy Audi A6-os. És közben akkora belül, mint egy kiskocsi. Nevetséges....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29889) attika89 válasza fokukac (#29886) üzenetére


attika89
senior tag

Azt tudom, hogy eleve nem egy hatalmas autó, de nekem pont az a két dolog nem kéne amit említettél: 2.5-ös benzines motor és automata váltó. Engem inkább a 2.2CDR érdekel, mert megy is, meg nem is eszik nagyon sokat.
Igazából nézelődtem én már mindenfelé, de a PT volt az ami tetszett is meg alapvetően csak jókat olvastam róla. És nem utolsó sorban van stílusa én nem jön veled szembe minden sarkon (erre lehet mondani, hogy nem véletlen.....).
Amit néztem az pl a Peugeot 307-es, Focus, Mondeo de valahogy nem találtam eddig semmi értelmeset nagyon max 2 milláig

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#29890) fokukac válasza attika89 (#29889) üzenetére


fokukac
nagyúr

vegyél trabantot.
az is kevés embernek van, mégis százszor nagyobb élmény vezetni :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29891) fekeandras válasza fokukac (#29890) üzenetére


fekeandras
őstag

Főleg ha felpuhul a fék a Pécsi lejtőn.Na az a fincsi ... :))

(#29892) Manitou válasza tibi666 (#29832) üzenetére


Manitou
addikt

Multkor egy kis szakaszon én is vezettem egy HDI-s C5-öst :D Benyás után kicsit fura volt. De amúgy kényelmes. Légrugó ;]

(#29893) aphra2 válasza Manitou (#29892) üzenetére


aphra2
aktív tag

Az nem légrugó , hanem betegágy... :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#29894) Manitou válasza aphra2 (#29893) üzenetére


Manitou
addikt

:D

(#29895) Rick4 válasza aesir (#29884) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor most megint arról beszélsz amiről valójában fogalmad sincs? Az, hogy mi a bődületesen nagy, nekem nem egy ekkora kocsi belterét jelenti. Ennyi, ennek még az alkathoz sincs köze. Egyszer ülj már bele egy amerikai nagyautóba, ekkora kaszniból nem lehet kihozni, főleg azokat amikben alapból 3 személy fér el kényelmesen elől. De tudod, csak azért, hogy ne vigyünk bele érzelmet, és pusztán a számok adják meg hogy mi a nagy, és mi a kicsi, mérd már meg nekem, mennyire van abban a kocsiban a kormánykerék felső fele a szélvédő aljától, ill a két első ajtónál az üvegek mennyire vannak egymástól, ha letekered az üveget, és csak fél centi látszik ki. Meg még egy, a kormány alsó része mennyire van a fékpedáltól. Aztán majd én is beírok egy adatot. Utána meg mondhatod, hogy "bocs, igazad volt"...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29896) fekeandras


fekeandras
őstag

inkább itt pls ...

#29897: mondtam én olyat, hogy a tanulók szervizelik? Idő kérdése (nem 15év) és széthullik majd az is. :K

[ Szerkesztve ]

(#29897) dabadab válasza fekeandras (#29831) üzenetére


dabadab
titán

Ehhez kepest az asszony majd' heti 600 km-t belerak a C5-be, azt' megse akar szetesni.

"Oda járnak szervizeltetni ahol haverom öccse most autóvillamossági tanuló. 2-3 rendszerességgel kell visszahordani mert mindig van valami elektromos baja."

Lehet, hogy nem az ipari tanulokra kellene bizni ;) (De most komolyan, az autos horrorsztorik nagy reszeben a szerelok a ludasak).

DRM is theft

(#29898) dabadab válasza fekeandras (#29896) üzenetére


dabadab
titán

"mondtam én olyat, hogy a tanulók szervizelik?"

En is csak vicceltem, de azert most ne csinaljunk ugy, mint ha nem lenne pont eleg szerencsetlen, ganyolo szerelo. Ha egy autot sorozatosan hasonlo hibakkal kell visszavinni a szervizbe, akkor eleg nagy eselye van annak, hogy a szerelok nem talaljak a hiba okat es csak otletszeruen hekkelgetnek.

"Idő kérdése (nem 15év) és széthullik majd az is."

Persze, persze. Megis, mitol hullana szet hirtelen egy normalisan karbantartott auto?

DRM is theft

(#29899) olbeteam válasza fekeandras (#29891) üzenetére


olbeteam
tag

A pécsi lejtőket szeressem én is! :C :K :DDD

[ Szerkesztve ]

I can resist everything but temptation.

(#29900) fekeandras válasza dabadab (#29898) üzenetére


fekeandras
őstag

Mitől, mitől? Attól amitől sógor Citroen Jumperje is széthullott, spontán önmagától. Holott az egy tartósan magas igénybevételre tervezett szerkezet. Mégis: az összes zár szar (jelenleg is gumipók fogja az oldalajtót, hogy ne húzódjon ki), az ajtók lógnak, a motor úgy vacak ahogy van (pl. rohadt hamar tönkrement a turbója /nem user error/), a beltér átgondolatlan (pl a fűtést nem az oldalablakra fúj hanem az utasokra, a pad rövid úton is kényelmetlen), a műanyagok és kárpitok szalonállapotban is úgy nyikorogtak mint egy 30éves japán kocsiban, a kaszni rohadásra hajlamos (de kegyetlenül), többször szarban hagyta már az az okádék csigaevő technika (Árpád hídon a délutáni csúcsforgalomban szétesett a kormánymű még jó, hogy ért hozzá és össze bírta rakni). Az összes Citroen egy fos. Mindenki az ismeretségi körömben szabadulna tőle de még ár alatt sem akarja elvinni senki. Egyetlen ember van aki vakon ragaszkodik a Xsara kombijához de ő nem számít mert alapból gyp-s. :DDD Nagyon sok kontár szerelő van ez tény, de ha alapból rossz konstrukció valami azt a legjobb szerelőkből álló csapat sem tudj talpra állítani. És megismétlem ez egy extrém igénybevételre és magas futásteljesítményre tervezett technika, egy teherautó, az elektronikával bőven teletömött személyautóik amik "gyengébbre" lettek tervezve még ennél is szarabbak lesznek 6-8éves korukra. De a franciáknak alapból nem erősségük a megbízhatóság. Lehet hogy tartós de nem megbízható. :N Mióta átnyergelt egy VW Caravellre azt csak tankolni kell és kimegy a világból. A raktér mondjuk lényegesen kisebb benne.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.