Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Poo válasza f8enter (#5600) üzenetére


Poo
aktív tag

Ez már nem Miki kérdés szerintem :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5602) f8enter válasza f8enter (#5590) üzenetére


f8enter
aktív tag

Végül sikerült egy SSID-n belül vlanozni a juzereket, a CAPsMAN-nak van rá megoldása.
Ha valaki érdekel, ez segített a legtöbbet, miután megtanultam alapfokon Mikrotikül...
Az alap hálót egy kis "karanténnak" fogom használni, erős sávszél korláttal, és aki "többet akar", az leadja a MAC-jét, ami alapján átkerül a megfelelő VLAN-ba.
Még a manualitáson kicsit reszelek: a UserMan tud olyant, hogy fel lehet venni rajta keresztül a MAC címeket, így el tudom porlasztani az ezzel járó feladatokat a csoportok "felelősei" felé.

(#5603) f8enter


f8enter
aktív tag

Használta már valaki bridgen a VLAN Filtering opciót? Ez valami új dolognak tűnik, mert nem sok leírást látni, a VLAN kialakításoknál nem igazán említik meg.

/interface bridge set bridgeneve vlan-filtering=yes

MÁS:

Az IP-t a bridgehez vagy egy adott portjához rendelitek?

[ Szerkesztve ]

(#5604) ekkold válasza f8enter (#5603) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az IP-t bridge-hez rendeljük.

(#5605) ekkold


ekkold
Topikgazda

Ismét kiegészült néhány sorral a mikrotik cikkem.

(#5606) ekkold válasza f8enter (#5603) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A mikrotik wikiben emlékeim szerint le van írva VLAN-ok kezelése. Nekem a virtuális VLAN interfészekkel megoldva átláthatóbb volt a dolog. Gondolom bizonyos switch chipek hardverből kezelik a VLAN-okat, azzal is lehet erőforrást spórolni, hogy nem szoftverből kezeljük - mint a virtuális VLAN interfészt.

(#5607) f8enter válasza ekkold (#5606) üzenetére


f8enter
aktív tag

Oh, csak most esik le, hogy ez két teljesen különböző kezelés...

(#5608) f8enter válasza ekkold (#5605) üzenetére


f8enter
aktív tag

Te sem tétlenkedsz. Elévülhetetlen érdemeket szerzel a köz javára tett szolgálatoddal :) Köszönjük!

(#5609) bacus válasza ekkold (#5605) üzenetére


bacus
őstag

Miért jó, hogy pptp vpn local address is pool-bol jön?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5610) ekkold válasza bacus (#5609) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Tulajdonképpen csak kényelem, mert így a címtartományhoz elég csak a pool-t megfelelően megadni. Amúgy a local address valóban lehetne 1db fix IP cím is. Amikor csak 1db pont-pont kapcsolatot kell beállítani, akkor simán elég 2db fix IP, és pool sem kell. Jelen esetben több kliens is csatlakozhat egyszerre azonos jelszóval (amíg a pool el nem fogy).

[ Szerkesztve ]

(#5611) ekkold válasza f8enter (#5608) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Köszönöm!

(#5612) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Egy cAP ac szorja a wifit itthon. A kovetkezo lenne vele kapcsolatban a kerdesem.

Lehetseges-e AP oldalon azt beallitani (mivel a kliensem nem tudja) hogy mi legyen a preferalt sáv, 2.4 vagy 5 GHz?

A problemam az, hogy pl mobillal kimegyek az udvarra, ott ugye mar ertelemszeruen atall 2.4-re majd miutan visszajovok a lakasba, addig 2.4 en marad, amig ujra nem csatlakozom. (ez nyilvan joval alacsonyabb savszelt jelent)

A telo sajnos nem tud preferalt frekvenciasavot, automatikus van vagy 2.4/5GHz.

mindket sav ugyanazon az SSID-n van, ezt nem is szeretnem megvaltoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#5613) Ablakos válasza vampire17 (#5612) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha jól értem nem egy bizonyos frekvencián működő AP-ra szeretnéd erőszakolni a kliens-t, hanem mindig az "erősebb/gyorsabb" AP-ra.
Nem lehet ilyet. Amíg nem szakad meg a kapcsolat, addig lógnak az első rádión.
(Nekem a Dell laptopban van ilyen "preferált frekvencia" lehetőség és az tényleg elég hamar átvált.)

Az access listben van lehetőség bűvészkedni a tx limitekkel. Nekem az elég macerás volt, inkább hagytam. :(

[ Szerkesztve ]

(#5614) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok,
szeretnék két helyi hálózatot vpn-el összekötni. Rengeteg leírás van neten, de szinte mindegyik más, jópárat kipróbáltam de csak nem sikerül. Sajnos nagyon kezdő vagyok, még azt sem tudom eldönteni hogy épp a szerver vagy a kliens a problémás. Ha csatlakoznak is egymáshoz adatforgalom nincs közöttük.
Az egyik hálózat adsl-en a másik mobilneten van.
Tud valaki linkelni egy kezdőknek is érthető leírást vagy tudna segíteni?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5615) ekkold válasza kovyhun (#5614) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A mobilnet esetén előfordulhat, hogy nem publikus IP-t kapsz (persze ADSL esetén is előfordulhat, de annak kisebb az esélye). Tehát én az ADSL oldalt állítanám be szervernek, a mobilnetes oldalt kliensnek. Némelyik mobilnetes szolgáltató korlátozza a VPN használatát (persze ha reklamálsz, simán hazudnak és letagadják). Nálad remélhetőleg nem ez a helyzet, hiszen összeáll a kapcsolat.

Próbáld pingelni egyik eszközből a másikat, hogy legalább az működik-e, először a VPN kapcsolat végpont IP címeit, majd a távoli router LAN IP címét. Ha ez már megy akkor lehet foglakozni azzal, hogy lássa is egymást a két hálózat (routing szabályokat kell felvenni).

Viszont ahhoz, hogy ennél részletesebb segítséget kapj, ismernünk kellene a jelenlegi konfigurációs beállításokat.

(#5616) ekkold válasza vampire17 (#5612) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Elég nyakatekert megoldás, de olyasmit lehetne csinálni, hogy amikor bent vagy, akkor jóval nagyobb jelszinten csatlakozol a 2.4GHz-re is mint kintről. Meg kell nézni mennyi ez a jelszint, és írni egy scriptet ami egy adott jelszint felett ledobja a klienst a 2.4GHz-ről, így az kénytelen lesz átcsatlakozni 5GHz-re. A script esetleg figyelhetné, hogy csak adott MAC address esetén működjön.

(#5617) kovyhun válasza ekkold (#5615) üzenetére


kovyhun
tag

Igen, ezen a mobilneten nincs publikus ip-m és mivel ott futó kiszolgálókat is el kell érnem ezért gondoltam hogy vpn-el megoldható. Az adsl-es routert próbálgattam szervernek beállítani, a "quick set" panelen könnyen be is kapcsolható, de nem tudom hogy kell-e még állítani valamit.
Ping-et nem próbáltam csak tracert-et, az nem ment végig.
Egy biztosan jó kliens beállítást találok valahol?

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5618) ekkold válasza kovyhun (#5617) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A quick set csak az abszolút kezdők kedvéért van, komolyabb felhasználás esetén felejtős, mert az os verzióval változhat, hogy pontosan miket is állít be, ezért nehéz bármilyen további beállítással kiegészíteni. Magyarul ebből nem tudjuk, hogy mi van most beállítva, ezért azt sem tudhatjuk, hogy miért nem működik. Neked is javaslom ezt elolvasásra. Ezen kívül olvass utána az export parancsnak, és próbáld meg is érteni. Gyakorlatilag most még azt sem tudjuk, hogy milyen VPN-t állítottál be.

[ Szerkesztve ]

(#5619) kovyhun válasza ekkold (#5618) üzenetére


kovyhun
tag

Többfélét próbáltam, legutoljára eszerint állítottam be (a bridge-es rész nem teljesen egyértelmű, a leírás készítése óta változott a felület)
https://mum.mikrotik.com/presentations/MM15/presentation_2962_1445240964.pdf
Ez a kliens mobilnetes router (10.0.0.1):

Csatlakozik, látszólag van valami adatforgalom, de a szerver 20.0.0.1 ping-re nem válaszol.
(sőt a winbox is leszakad többször a kliens router-ról pedig közvetlen annak a wifijére csatlakoztam)

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5620) f8enter válasza vampire17 (#5612) üzenetére


f8enter
aktív tag

Wireless --> Access List --> "+" jel
Kitöltöd a telefonod MAC-jét, kiválasztod az interfacek közül a 2,4-est, beállítod, hog ymilyen jelerősség fölött dobjon le, esetleg hogy mennyi az "out of range" érték.
Ezzel meg tudod valósítani Ablakos ötletét.

[ Szerkesztve ]

(#5621) kovyhun


kovyhun
tag

Egy apró jó jel lehet, hogy a kliensen lógva winbox keresője látja a másik routert is, igaz csatlakozni nem tud rá.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5622) bacus válasza ekkold (#5610) üzenetére


bacus
őstag

A pool a remote addresshez kell, a local address lehet minden kliens esetén azonos, ez a router ip címe.
Ettől még több kliens csatlakozhat azonos jelszóval, mind más ip címet fog kapni, hiszen az a poolból jön.

Még sosem láttam, hogy a local address is poolbol legyen kiosztva, nem is igazán értem, miért jó,ha minden kliens mást lát..

"Némelyik mobilnetes szolgáltató korlátozza a VPN használatát (persze ha reklamálsz, simán hazudnak és letagadják)."

Nem némelyik, hanem mindegyik és csomagtól függ. Nyilván egy korlátlan beszédforgalom mellett nincs értelme korlátozni a vpn -t, senki nem akar skype,viber,whatsappon trécselni bizonytalan minőségben.
A korlátozást a szolgáltató azzal éri el, hogy melyik APN-t tudod használni az előfizetéseddel. Mind a 3 szolgáltatónak publikus minden APN címe, ha tiltják a vpn-t, akkor meg kell nézni megy e a másik APN-el.

Ráadásnak ez a tiltás is általában csak a PPTP vpn-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5623) bacus válasza kovyhun (#5621) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudom pontoson mit szeretnél, de EOIP -t is használsz, két telephely összekötésekor ez legalább annyi hibalehetőséget tartalmaz, mint amennyi előnyt.

Ilyenkor a két hálózat olyan, mintha a két routered LAN portját összedugnád madzaggal.
Az igazi előny akkor jön meg, ha azonos alhálózatban van mind a két oldal, ilyenkor még a windows hálózatoknál is látod a túl oldali gépeket, nyomtatókat (mac alapon is), wins szerver nélkül, de a hátrány is ebből jön, a két oldalon figyelni kell az ip cím ütközésre, nagyon nem mindegy, ki milyen átjárót kap, honnan kap ip címet (ha mind a két router oszt, ezt szabályozni is kell), stb.

Ird le mit szeretnél, ha már az tiszta lesz, biztos kapsz itt segítséget, vagy kis donation és csak hátra kell dőlj a karosszékben a tévé előtt. :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5624) ekkold válasza kovyhun (#5619) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ez nem lesz jó neked. Pl. az EOIP átviszi a teljes ethernet protokollt, többek között a DHCP is átmegy rajta. Ha mindkét hálózatban van DHCP szerver, akkor abból nagy katyvasz lehet! (Tudja valaki hogy lehet ezt elkerülni?). Az SSTP a leglassúbb VPN amit próbáltam eddig, az L2TP , L2TP+IPsec, és a PPTP is gyorsabb.

Csak egy sima pptpt vagy l2tp VPN kapcsolat kell (amelyik átmegy a mobilneten), és megfelelő routing szabályt felvenni hozzá. Ennyi elég is hogy IP alapon lássa egymást a két hálózat. Igaz, a netbios nevek meg ilyenek nem jönnek át, tehát mondjuk egy szervert a neve alapján nem érsz el csak az IP címe alapján (kivéve ha a hosts fájlba felveszed a nevét, de az már windows téma).

Ja..., és továbbra sem ismerjük a routereid konfigját.

[ Szerkesztve ]

(#5625) bacus válasza ekkold (#5624) üzenetére


bacus
őstag

bridnél van filter, csak be kell kapcsolni a settingsnél a use ip firewallt is.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5626) kovyhun


kovyhun
tag

Valójában csak kapkodok ide-oda, nem tudom melyik megoldás a jobb és egyszerűbb.
Adott egy nyaraló hálózata: 10.0.0.x mobilnettel és otthoni hálózat 20.0.0.x.
Mivel a nyaralóban futnak majd olyan dolgok amiket szeretnék elérni, de a nat-olt mobilnet miatt ez közvetlenül nem megy, ezért merült fel a VPN mint megoldás.
Ezzel az utolsó megoldással jutottam legtovább, a tunnel (1.1.1.x hálózaton megy) túlsó végét elérem de az ott lévő routert már nem. Illetve a szerver valamiért a mobilneten megy ki az internetre.
Lehet csak az útválasztást kellene jól beállítani.
Már az is nagy segítség hogy mivel érdemes megoldani, akkor ezt kidobom és arra keresek, próbálkozok tovább. Csak a két hálózat összekötése a cél, több kliensre nincs szükség.
Eddig csak hagyományos butább routerekkel volt dolgom, de ehhez már ajánlották inkább valami normálisabbat használjak.

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5627) kovyhun válasza ekkold (#5624) üzenetére


kovyhun
tag

"Ja..., és továbbra sem ismerjük a routereid konfigját"
Nem tudom mire gondolsz pontosan, melyik modul beállítása? A linkelt leírás szerint állítottam be.
Azon és a wifin kívül egyiken a mobilnet a másikon meg a pppoe és ddns van csak beállítva.

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5628) bacus válasza kovyhun (#5627) üzenetére


bacus
őstag

férfi, tehát állandóan a p@ncira gondol, de hogy jön ez most ide a routered konfigjához? :D

A lényeg, neked nem kell EOIP, azt törölheted is. A vpn kapcsolat létrejött, akkor pár route szabályt kell még létrehoznod mindkét routeren.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5629) kovyhun válasza bacus (#5628) üzenetére


kovyhun
tag

Igen mindig a route táblánál akadok el :(
Most ehhez hasonlóan próbáltam, de itt is a route beállítás nem ment:
https://systemzone.net/mikrotik-vpn-configuration-with-site-to-site-pptp/
Most adatforgalom sincs :(

A felépítés:
Otthon
ADSL pptp szerver ------ internet ------- Mobilnet pptp kliens
LAN:10.0.1.1 - 1.1.1.1 -------------------- 1.1.1.2 - LAN:10.0.0.1

[admin@MikroTik-ADSL] /ip route> print
Flags: X - disabled, A - active, D - dynamic, C - connect, S - static, r - rip, b - bgp, o - ospf, m - mme, B - blackhole, U - unreachable, P - prohibit
# DST-ADDRESS PREF-SRC GATEWAY DISTANCE
0 ADS 0.0.0.0/0 pppoe-out1 0
1 ADC 1.1.1.2/32 1.1.1.1 <pptp-vpn-hegy> 0
2 DS 10.0.0.0/24 1.0.0.2 1
3 ADC 10.0.1.0/24 10.0.1.1 bridge 0
4 ADC 145.235.238.12/32 78.92.79.23 pppoe-out1 0
[admin@MikroTik-Home] /ip route>

-

[admin@MikroTik-Mobilnet] /ip route> print
Flags: X - disabled, A - active, D - dynamic, C - connect, S - static, r - rip, b - bgp, o - ospf, m - mme, B - blackhole, U - unreachable, P - prohibit
# DST-ADDRESS PREF-SRC GATEWAY DISTANCE
0 ADS 0.0.0.0/0 Telekom-mobil--... 1
1 ADC 1.1.1.1/32 1.1.1.2 vpn-otthon 0
2 ADC 10.0.0.0/24 10.0.0.1 bridge 0
3 A S 10.0.1.0/24 vpn-otthon 1
4 ADC 10.112.112.137/32 10.143.67.237 Telekom-mobil--... 0
[admin@MikroTik] /ip route>

Az a baj, hogy nem látom át mi-mikor-merre...
Sőt, maradhattak benne előző próbálkozásokból is bejegyzések.

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5630) ekkold válasza kovyhun (#5629) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Akkor haladjunk lépésenként.
Ping működik-e, tehát a VPN kapcsolat mindkét végét tudod-e pingelni?
Ha nem, akkor nem olehet, hogy valami tűzfal szabály blokkolja a kapcsolatot?

Amúgy az ADSL oldalon:
/IP route
DST address: 10.0.0.0/24 Gateway: 1.1.1.2

Mobilnet oldalon
/IP route
DST address: 10.0.1.0/24 Gateway: 1.1.1.1

Semmi egyéb nem kell hozzá.

Ja és a konfigurációt így szokták megadni:
/IP route export

A teljes konfig pedig simán:
export

A tűzfal:
/IP firewall filter export

[ Szerkesztve ]

(#5631) kovyhun válasza ekkold (#5630) üzenetére


kovyhun
tag

Köszönöm.
(az előzőleg bemásolt táblában volt egy elírás, azt javítottam: 1.0.0.2 -> 1.1.1.2)
Nem nagyon volt időm ma rá, nem is vagyok otthon, így nem tudom teljesen lepróbálni.
A két router tudja pingelni egymást, a mobilnetesről el is érem a másikat, viszont fordítva nem ment.
De ennek már örülök, hogy alakul valami :)
Köszönöm mindenkinek az eddigieket, innen talán már boldogulok.

"Ja és a konfigurációt így szokták megadni: /IP route export"
Ez nekem nem működik, csak ezt adja vissza (nagy IP-vel meg hiba):

admin@MikroTik-Home] > /ip route export
# sep/03/2018 17:13:33 by RouterOS 6.42.7
# software id = 6ZNW-J7ZR
#
# model = RouterBOARD 941-2nD
# serial number = 6DE0674F83514
[admin@MikroTik-Home] >

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5632) ekkold válasza kovyhun (#5631) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ha felveszed a két routing szabályt, akkor már kicsit többet fog visszaadni az export parancs. Eddig azért nem adott vissza semmi lényegeset, mert nem voltak felvéve statikus routing szabályok.

(#5633) ekkold


ekkold
Topikgazda

Ismét bővült néhány sorral a cikk.

(#5634) Cirbolya_sen válasza ekkold (#5633) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Alakul szépen :)

Szerintem bele lehet rakni a dyndns scriptet is, ha gondolod, leküldhetem.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5635) kovyhun válasza ekkold (#5632) üzenetére


kovyhun
tag

Így már értem. Van a listában 5 bejegyzés de mind dinamikus, akkor azért nem listázta.
Köszönöm.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5636) kovyhun válasza Cirbolya_sen (#5634) üzenetére


kovyhun
tag

Az érdekel engem is, mert amit betettem, az mindig azt írja hogy megváltozott és frissíti, pedig nem volt változás.

# No-IP automatic Dynamic DNS update

#--------------- Change Values in this section to match your setup ------------------

# No-IP User account info
:local noipuser "user"
:local noippass "pass"

# Set the hostname or label of network to be updated.
# Hostnames with spaces are unsupported. Replace the value in the quotations below with your host names.
# To specify multiple hosts, separate them with commas.
:local noiphost "host.ddns.net"

# Change to the name of interface that gets the dynamic IP address
:local inetinterface "pppoe-out1"

#------------------------------------------------------------------------------------
# No more changes need

:global previousIP

:if ([/interface get $inetinterface value-name=running]) do={
# Get the current IP on the interface
:local currentIP [/ip address get [find interface="$inetinterface" disabled=no] address]

# Strip the net mask off the IP address
:for i from=( [:len $currentIP] - 1) to=0 do={
:if ( [:pick $currentIP $i] = "/") do={
:set currentIP [:pick $currentIP 0 $i]
}
}

:if ($currentIP != $previousIP) do={
:log info "No-IP: Current IP $currentIP is not equal to previous IP, update needed"
:set previousIP $currentIP

# The update URL. Note the "\3F" is hex for question mark (?). Required since ? is a special character in commands.
:local url "http://dynupdate.no-ip.com/nic/update\3Fmyip=$currentIP"
:local noiphostarray
:set noiphostarray [:toarray $noiphost]
:foreach host in=$noiphostarray do={
:log info "No-IP: Sending update for $host"
/tool fetch url=($url . "&hostname=$host") user=$noipuser password=$noippass mode=http dst-path=("no-ip_ddns_update-" . $host . ".txt")
:log info "No-IP: Host $host updated on No-IP with IP $currentIP"
}
} else={
:log info "No-IP: Previous IP $previousIP is equal to current IP, no update needed"
}
} else={
:log info "No-IP: $inetinterface is not currently running, so therefore will not update."
}

Más:
Gyakran elállítódik az idő, kézzel kell beállítanom. Van mikor épp beállítanám, hirtelen átugrik a jó időre, dátumra. Mi lehet az oka?

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5637) Cirbolya_sen válasza kovyhun (#5636) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ez no-ip-s script, ami neked van :D

dyndns script:

#DynDns mikrotik config
:global ddnsuser "xxxxxxx"
:global ddnspass "xxxxx"
:global theinterface "pppoe-out1"
:global ddnshost xxxxx.dyndns.org
:global ipddns [:resolve $ddnshost];
:global ipfresh [ /ip address get [/ip address find interface=$theinterface ] address ]
:if ([ :typeof $ipfresh ] = nil ) do={
:log info ("DynDNS: No ip address on $theinterface .")
} else={
:for i from=( [:len $ipfresh] - 1) to=0 do={
:if ( [:pick $ipfresh $i] = "/") do={
:set ipfresh [:pick $ipfresh 0 $i];
}
}

:if ($ipddns != $ipfresh) do={
:log info ("DynDNS: IP-DynDNS = $ipddns")
:log info ("DynDNS: IP-Fresh = $ipfresh")
:log info "DynDNS: Update IP needed, Sending UPDATE...!"
:global str "/nic/update\?hostname=$ddnshost&myip=$ipfresh&wildcard=NOCHG&mx=NOCHG&backmx=NOCHG"
/tool fetch address=members.dyndns.org src-path=$str mode=http user=$ddnsuser \
password=$ddnspass dst-path=("/DynDNS.".$ddnshost)
:delay 1
:global str [/file find name="DynDNS.$ddnshost"];
/file remove $str
:global ipddns $ipfresh
:log info "DynDNS: IP updated to $ipfresh!"
} else={
:log info "DynDNS: dont need changes";
}
}

mi van beállítva "time server"-nek?
Google, vagy time.kfki.hu szokott nálam a routerekben benne lenni

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5638) ekkold válasza kovyhun (#5636) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az IP Cloud menüben kapcsold ki az idő frissítését, és csak időszerverhez állítsd be az időt.
/system clock set time-zone-name=Europe/Budapest
/system ntp client set enabled=yes primary-ntp=148.6.0.1 secondary-ntp=52.178.161.41

(#5639) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok, van egy szerelhető rj45/rs232_db9 adapterem, bekötéshez kérném a segítséget,.mikrotik konzol portra szeretnék csatlakozni vele, és egy usb-rj45 cisco konzol kábellel.
Sokféle leírást találtam, de nem tiszta mit és hogyan :F

Cirbolya_sentinel

(#5640) Poo válasza Cirbolya_sen (#5639) üzenetére


Poo
aktív tag

Esetleg próbáld ki egy sima patch kábellel , ez nem cisco :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5641) Cirbolya_sen válasza Poo (#5640) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Köszi, az megint próbálkozás lenne csak :DD

Tovább keresgéltem és vagy null kábeles bekötés, vagy sima

A sima bekötésre hajlok, de hátha csinált már valaki ilyet.

Cirbolya_sentinel

(#5642) Poo válasza Cirbolya_sen (#5641) üzenetére


Poo
aktív tag

Aten uc232a+soros kábel?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5643) Cirbolya_sen válasza Poo (#5642) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

egy ilyen

és egy amit fent linkeltem

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5644) f8enter


f8enter
aktív tag

Van valakinek bevált, jól működő megoldása a logok tárolására, keresésére? Van 3 eszközöm, tudom logoltatni őket pl a központi routerbe sysloggal (Dude), de nem látok jó megoldást a logok kezelésére, keresésére.

(#5645) Adamo_sx válasza f8enter (#5644) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nem használtam még ilyet, de elvileg tud egy syslog szerverre logolni.

(#5646) f8enter válasza Adamo_sx (#5645) üzenetére


f8enter
aktív tag

Igen, ezt használom is: A központi router a syslog server, és saját maga illetve az AP-k is oda logolnak. Ez - bár összegyűjti a logokat - nem igazán kereshető, elemezhető.

(#5647) Poo válasza Cirbolya_sen (#5643) üzenetére


Poo
aktív tag

Ez esetleg? Bár még mindég nem értem mit szeretnél a mikrotiken az ilyen kábellel :-)

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5648) kovyhun válasza ekkold (#5638) üzenetére


kovyhun
tag

Beállítottam, köszönöm szépen.
Rengeteget kell még tanulnom, de tetszik hogy mennyire testreszabható a többi otthoni routerhez képest.

Esetleg tud valaki ajánlani olcsó 4G modemet hozzá?
Valahol írták hogy válogatós...

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5649) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdek behatóbban ismerkedni a Mikrotik-kel. Első körben szeretnék egy hAP ac2 -vel egy Gb-es internetet megosztani, teljesen szeparált vendég wifivel, valamint erre még vezetékkel rákötni egy wsAP ac-t amin ugyan így 2 wifi hálózatnak kellene lennie (fő + vendég).
Jól látom ugye, hogy az eszköz elvileg képes erre?

(#5650) Core2duo6600 válasza Istv@n (#5649) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, jól látod, sok mindent tud a miki, tényleg szinte csak a konfig szab határt.

(#5614) kovyhun
Hol van ez a nyaraló, hogy a mobilnet az egyetlen Net elérés lehetőség ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.