Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) bacus válasza brickm (#5799) üzenetére


bacus
őstag

nem, jó az ip, de most végig néztem a videót hozzá, elvileg nem látom a hibát, ha mindent úgy csináltál.

ott van egy netmask, az is 24? azt nem irtad át 30-ra?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5802) brickm válasza brickm (#5799) üzenetére


brickm
őstag

iphone hotspotra feltettem a dell-t és connectáltam. Ez a felállás a hálózati topológián a középső ág:
[link]

Minden így cisnáltam. Illetve az IOs eszközök hónapok óta hibátlanul működnek. Régebben a win10-es gép is hazsnálva volt, az is működött, bár hibaüzenettel kapcsolódott fel(már nem emlékszem mi volt, de a temrinál is duplikált csomagokra panaszkodott akkor is) viszont elértem a PI-t a gépről is.
Aztán most egy távoli win7es gépen kiakadt a dolog így kipróbáltam és a win10es se lépett már be.
Az elmúlt napokban annyit csináltam, hogy visszatöltöttem egy régebbi autobackupot, azzal se ment, kitöröltem minden VPN beállítást újra megcisnáltam, aztán a githubos tutoriallal is... de semmi.
Majd tegnap ujra legeneráltam a CERT fájlokat, azóta a win10 is belép, de a win7 most se.
Akkor se ha mindenkit ledobok és csak ő akar belépni.

32volt beírva régebben, mert kevés cím is elég volt, de ezeket persze dinamikusan átírtam mindenhol (legalábbis ezeken a helyeken át...) mikor /24re váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#5803) bacus


bacus
őstag

Milyen ip-t kap a win10 és mit a win7?

Mind a kettőről kell tudd pingelni a 192.168.90.1-t.

Ez megy mind a két gépen?

ip/firewall -ban hogy van a masquarade szabályod? nem lehet, hogy az openvpn felé is van maszkolás?

--------
32-vel csodálkozom hogy ment, az egy ip címet jelent..

-------
most akkor a win7 egyáltalán nem lép be?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5804) brickm válasza bacus (#5803) üzenetére


brickm
őstag

A win10 most ezt kapta:
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.90.122 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . :
A win 7 is 90-es tartományba kap, de mikor melyik címet. Ránzésre nem tűnt rendellenesnek. Az tűnt annak, hogy a Def gateway üres, de most is üres a win10-é, amikor jó.

A win7 ről semmit nem tudok pingelni, ezért is gyanakodtam az átjáró hibára elsőre. Sőt a routerből se tudom pingelni azt az IP-t amit ad a win7es gépnek, pedig az uptime pörög, active a kliens elvileg.

/firewall filter
1 ;;; Accept OpenVPN connection
chain=input action=accept protocol=tcp dst-port=41194 log=no log-prefix=""

nat
4 ;;; masq LAN selective pool (Selective masq. lists)
chain=srcnat action=masquerade src-address-list=selective masq. out-interface=pppoe-out1_DIGI
log=no log-prefix=""

5 ;;; OpenVPN masquarade
chain=srcnat action=masquerade src-address=192.168.90.0/24 out-interface=pppoe-out1_DIGI

Lehet az a baj, hogy masquarade-elem a VPN poolt is?

99%ban eddig egy eszköz volt fent, a telefonom. Azért volt jó valószínáleg a /32, vagy a telefon ignorál páér dolgot config fájlból... ez passz számomra.

A win7 is belép, csak semmit nem tud kezdeni a hálózaton\vele se lehet kezdeni semmit. De fizikálisan látom a routerben az active connection listában... az uptime is megy.

[ Szerkesztve ]

(#5805) bacus válasza brickm (#5804) üzenetére


bacus
őstag

nem, így biztosan nem, mert csak a digi felé maszkolod, bár mivel nem az a def átjáró az openvpn klienseknek, sose megy arra semmi...

ha a win10 most teljesen jól csatlakozik, akkor sztem mégis csak a win7 openvpn uninstall és ne a legfrissebbet tedd fel, hanem a 2.3.18-t

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5806) brickm válasza bacus (#5805) üzenetére


brickm
őstag

Pedig annak a szabálynak is számol a számlálója, elvileg a restart óta 287 csomag ment át rajta, , 142kB adat. ami reális lehet abóbl kiindulva, hogy azóta a fő masq- en 8700 cosmag és 1430kB adat ment át. Belépkedtem a géppel meg a telóval és kipróbáltam tud-e pingelni meg netezni.

Egyébként azért raktam be, hogy tudjak a VPN becsatlakozással is netezni távolról az itthoni IP-mmel, mindjárt megnézem ha kiveszem is tudok-e. (szerk:: kivettem, így a kliens nem megy ki a netre, tehát kell a masq szabály a pool-ra ha netezni is akarok vele.)

Pár nap múlva megint elém kerül a win7-es kliens, kipróbálom ujratlepítek mindent rajta amit tudok épp(egyébként tázfal ki van teljsen kapcsolva rajta már, rendszergazda a fiók, hálókártya sorrendet is módosítgattam stb...)

Egyébként az egy erősen vállalati környezetben van, mint ahogy a topológián is láthatod, viszont a telómat feltettem ugyan arra a hálózatra, és az akkor is hazajött, szóval mennie kellene.
(Ja igen, pl a tescobol nem tudok hazajönni a telefonnal se, gondolom ők a 41194-es portot kiszűrik)

Köszönöm neked is és bambano-nak is, hogy foglalkoztatok a problémámmal!
Ha sikerül beléptetni a másik gépet is jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#5807) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5798) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

és igen :DD

Cirbolya_sentinel

(#5808) SeaShark válasza Cirbolya_sen (#5807) üzenetére


SeaShark
tag

Sziasztok!

Nálam a hap ac2-nél(256ram-os) ott nem mutat semmit, sem a feszültséget sem a proci hőmérsékletét, pedig a legújabb frissítés van rajta. Eddi azt hittem szoftver probléma és javítani fogják. Esetleg valakinek volt ilyen, vagy ötlete mitől lehet?
Lehet, hogy hibásat kaptam. (Ipon)

Segítséget előre is köszönöm

(#5809) Core2duo6600 válasza brickm (#5794) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mivel rajzoltad ezt ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5810) Cirbolya_sen válasza SeaShark (#5808) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

nincs hap ac2-öm, ez a RB meg augusztus eleje óta 2 hetet sem volt nálam, mert mint kiderült olyan hibája volt amivel a gyártó sem találkozott /legalábbis ez volt a mondás/
Két napja gyötröm a cserélt lapot, hátha most már jó lesz. :o

Cirbolya_sentinel

(#5811) ekkold válasza SeaShark (#5808) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Szerintem attól lehet, hogy a hAPac2-ben nincs sem hőmérő, sem feszültségmérő hardver :) Szóval nem hibásat kaptál, hanem ez ilyen. A teljesítményéhez képest olcsó, és inkább ezt spórolják le, mint mondjuk az USB-t (mint pl. az Rb4011 esetében)

[ Szerkesztve ]

(#5812) brickm válasza Core2duo6600 (#5809) üzenetére


brickm
őstag

Flowchart maker.
[link]

(#5813) SeaShark válasza ekkold (#5811) üzenetére


SeaShark
tag

Köszönöm a megnyugtató választ!

(#5814) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok,
Próbálom magam megoldani, többféle leírás van külföldi oldalakon de csak nem bírok vele.
(Még csak most ismerkedem a mikrotikkel)

A felállás: hétvégi ház mikrotik-ba dugott mobil interneten keresztül vpn-en csatlakozik az otthoni (adsl) mikrotikhez, ez tökéletesen üzemel.
Most bekötöttem a mobilnetes routerba a wifis internetet és szeretném átkapcsolni az internetet arra, de meghagyni a mobilnetet is tartaléknak, ha nem megy a wifi addig használja azt. Sajnos most csak távolról tudom piszkálni, de akármit változtatok megszakad, a "failsafe" szerencsére visszahozza.
A wifis kapcsolat látszólag él, de valahogy át kellene kapcsolnom rá. Lehet át is kapcsol, csak a vpn hívás továbbra is a mobilneten akar kimenni azért szakadok le?

Ez alapján próbálom, de a "default route distance 2" után már le is szakadok.
Mikrotik and LTE via USB Modem (and Failover)

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#5815) g4b3n


g4b3n
tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a Mikrotikkel, hálózati ismereteim vannak.
Meglévő TP Link router mögé szeretném betenni a hAP Lite-ot AP-ként, hogy jobb legyen a lakás lefedettsége, angol leírásokból több mindent próbáltam, ap brige, home AP, CAP, de sehogy sem sikerült beállítanom.
A legjobb lenne, ha TP Link router DHCP SSID-jét hírdetné, és annak a DCHP szereverét használná, de ha más hogyan nem megoldható, akkor új SSID másik hálózattal.
Tudna valaki egyértelmű magyar leírást adni, az angol még nem az erősségem. . .

Biztos volt már róla szó, csak nem eleget olvastam vissza.
Köszönöm szépen

(#5816) ekkold válasza g4b3n (#5815) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Tölts le egy winbox-ot a gyártótól, és azzal konfiguráld.
Töröld a gyári konfigot, - no default configot jelöld be.
Rakd be egy bridge-be az összes eth interféaszt és a wlan-t is.
Állítsd be a wifi security profil-t.
Wlan-t rakd AP-bridge módba.
Opcionális: Ha IP alapon is el akarod érni akkor adj az bridge-nek egy fix IP címet a LAN tartományodból, vagy állítsd be DHCP kliensnek (akár mindkettőt is lehet)

(#5817) brickm válasza g4b3n (#5815) üzenetére


brickm
őstag

Szia, szerintem (de ez lehet cska az én véleményem,) fordítva csináld.
A mikrotik legyen a fő router, a TP meg legyen mögötte mint switch.

(#5818) brickm válasza bacus (#5805) üzenetére


brickm
őstag

A win7-es PC-n továbbra sem ment a kliens becsatlakozás hiba nélkül, úgyhogy újra telepíttettem a helyiekkel a gépet. Az új windowsal minden frankó, mostmár za is belép és eléri mindkét pool-t .

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#5819) ekkold válasza brickm (#5817) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A hAP Lite nem egy erős hardver, fő routerként, gyorsabb nethez kevéske, AP-nak viszont teljesen jó, és arra is hogy kicsit jobban megismerkedjen vele.

[ Szerkesztve ]

(#5820) ekkold válasza g4b3n (#5815) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ja és nyugodtan lehet ugyanaz az SSID, csak másik csatornára rakd, ne arra ahol a fő router szór.

(#5821) feel2006 válasza feel2006 (#5758) üzenetére


feel2006
tag

Na, ma visszavittem a 128as HAP AC2-m.

A múlthéten, teljes konfiggal amit a hex-ből átemeltem újraindulgatott pár óránként, mintha elfogyott volna alóla a memória. (Régi 941-em produkált ilyet mikor az OSPF-et bekapcsoltam benne, habár a 941 amikor ospf ki lett kapcsolva, stabil maradt)
Majd hétvégén default mikrotik konfiggal is fél-1 naponként is újraindult. (Ezt egyik routerem sem csinálta eddig, így bízom benne, hogy jól kizártam a user/config hibát).

Ma netes vásárlás lévén elálltam a vásárlástól, visszavittem.:(

Viszont mint megtudtam, RB450Gx4, nincs sehol. 4 webáruházban kérdeztem, + a magyar disztributortól is, akik csak kb. 10 nap múlva kapnak szállítmányt, abban lesz elméletileg. (próbálkoztam Tőlük egy 256-os HAP AC2-t is kérni, de azt mondták ami készleten van, már mind 128-as mert megnézték, ez annak lehet infó aki mint Én is abban bízva venne ac2-t, hogy majd kifog egy 256MB-ost)

Valaki nem tud eldugott boltot, ahol van elfekvőben egy eladó RB450Gx4 lapocska? :R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#5822) bacus válasza feel2006 (#5821) üzenetére


bacus
őstag

Azért annak az esélye, hogy két rosszat is kifogsz már elég valószínűtlen..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5823) feel2006 válasza bacus (#5822) üzenetére


feel2006
tag

Igen, de igazából a hap ac 2 egy kicsapongás volt, a hex után:) és most várom a Gx4-et :D

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#5824) g4b3n válasza ekkold (#5816) üzenetére


g4b3n
tag

Köszönöm a segítésget, Neked és a Többieknek is.
Amiket írtál mindent sikeresen megcsináltam, de egy logikai bukfentet érzek benne, honnan tudja az újonnan kreált wlan, hogy kitől kell kapnia a DHCP adatokat, mi a gateway? Sajnos még nem jöttem rá hol kell ezeket beállítani.

(#5825) ekkold válasza g4b3n (#5824) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az a vicces, hogy nem kell tudnia. A wlan adapter layer2 szinten dolgozik, nagyjából csak továbbítja az ethernet csomagokat - többek között a DHCP szerver csomagjait is, ezért akár még úgy is működik a dolog, ha az AP-nek egyáltalán nincs IP címe.

Persze ha IP alapon is el akarod érni az AP-t akkor célszerű IP-t is adni neki, ha pedig pl. időszervert is akarsz használni az órája beállításához akkor vagy meg kell adni a gw-t is, vagy DHCP kliensként is megkaphatja ezeket az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#5826) g4b3n válasza ekkold (#5825) üzenetére


g4b3n
tag

Viszont a routerek nincsenek összekötve vezetékesen, hanem wlanon keresztül.
Ergo tudnia kell, hogy kihez csatlakozzon, és hogy onnen kell lekérni-e az adatokat. Nem gondoltam ovlna, hogy ennyire hiányos tudásom van. A lakásban sok wlan van. S nekem a megfelelővel kell összekapcsolnom.

Szerk.: basszus, akkor valószínűen trönkölni kell a wlan interface-t

[ Szerkesztve ]

(#5827) g4b3n


g4b3n
tag

Ezzel a trönköléssel, valószínűen mellé lüttem, mert az a vlanhoz kell. . . Kicsit kapkodok és fáradt is vagyok. . .

Az is érdekes, hogy amikor wlan interface-t állítom be, és szeretném scanelni az elérhetp wlan hálóhat, akkor csak azt nem látom, amelyikhez csatlakozni kellene/szeretnék. . .

(#5828) Shkiz0 válasza feel2006 (#5821) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Senetic-nél ezt írja:
Elérhetőség:
21-30 db ;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5829) ekkold válasza g4b3n (#5826) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Eddig ezt nem írtad, hogy nincsenek összekötve. Akkor neked nem AP kell, hanem repeater. A WLAN menüben olyasmit keress, hogy setup repeater (így még nem használtam, de elvileg ezt is tudja). Bár ez nyilván csökkenti az elérhető sávszélességet, általában szerencsésebb összekötni a routerrel, és APnek használni.

[ Szerkesztve ]

(#5830) g4b3n válasza ekkold (#5829) üzenetére


g4b3n
tag

Köszönöm, otthon majd kipróbálom.
Sajnálom, hogy nem tudtam jól leírni a helyzetet, ha úgy alakul megpróbálom összekábelozni a routereket.

(#5831) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5828) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Csak egy baj van velük, hogy 5000-7000 huf az alap szállítási díjuk, mert a raktár külföldön van.

Van olyan érzésem, hogy nem véletlenül tűnt el az RB450gx4 szinte minden honnan. Valami gyártó által eddig nem tapasztalt hibára hivatkoztak nekem is, és a csere is több hét volt.

Cirbolya_sentinel

(#5832) feel2006 válasza Cirbolya_sen (#5831) üzenetére


feel2006
tag

Pontosan, cseh raktárból jönne, beszéltem velük is és nekem a +6eFt futár felárat nem érte meg.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#5833) g4b3n


g4b3n
tag

Sikerült!
Köszönöm a tippet, repeater (extender) üzem módban jól működik minden.

(#5834) MasterDeeJay

Van egy cím aki régóta próbálkozik a winboxos porton. Kintről nekem tiltva van.
Megnéztem a címet pár scannerrel és egy fertőzött mikrotik csinálja a bált.
Hogyan tudnám jelezni az ip tulajdonosának hogy frissítsen vagy csinálja meg a mikrotikját?
A cím 178.48.xxx.xxx
Össze vissza van konfigurálva egy rakás port nyitva maradt, érdekes módon a winbox portja pont nem de ftp, telnet, ssh, dns... szóval totál sajt az egész több hónapja. FTP-je visszaadja hogy 6.35-ös a mikrotik.
Részemről nem zavar mert nem árt nekem csak neki akarnék segíteni valahogy. Belépni nem tudok, nem default a jelszó de nem is akarok.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#5835) Cirbolya_sen válasza MasterDeeJay (#5834) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Nálam ilyenből van vagy húsz :W

ip: 77.234.xxx.xxx

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5836) MasterDeeJay válasza Cirbolya_sen (#5835) üzenetére

Megvan, szerencsére van egy nas-uk aminek az üdvözlő üzenetén van cégnév. Küldök nekik emailt a problémáról.

[ Szerkesztve ]

(#5837) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Egy kis felvilágosítást szeretnék kérni. Adott egy capsman vezérelte rendszer, külön külön értem a Local Forwarding és a Client To Client Forwarding lényegét, viszont a kérdésem az lenne, hogy jó e, ha igen miért, ha nem miért nem, ha a kettőt egyszerre használom, tehát mind a kettőt bepipálom?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5838) Sly\'s válasza bakonyip95 (#5837) üzenetére


Sly\'s
csendes tag

Szia!

Ha "külön külön értem a Local Forwarding és a Client To Client Forwarding lényegét" akkor egyszerre miért is nem érted? :O

A "client-to-client-forwarding" az, az ügyfelek kommunikációját engedélyezi(vagy tiltja) az AP-n keresztül, megkerülve a cAPsMAN-t és a forgalom irányító routert. Tehát az AP bonyolítja "korlátlanul" a forgalmat a kliensek között...( Egyik WiFi-s eszközről a másikra másolhatsz direktben, megkerülve az esetleges sávszélesség menedzsmentet... )

A "local-forwarding" azt szabályozza, hogy az AP forgalmát direktbe kiküldje-e a CAP-en beállított porton az ottani hálózatba vagy tunnelezze el a cAPsMAN vezérlőhöz és onnan mennyen tovább úgy ahogy ott be van állítva az eszközön...

Remélem ez így érthető... ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Slys!

(#5839) bacus válasza Sly\'s (#5838) üzenetére


bacus
őstag

Külön külön igen, na de együtt? :D

"tunnelezze", "mennyen": Grétsy László tanár Úr személyesen? :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5840) gemilj


gemilj
újonc

Sziasztok!
Lehet, hogy ez a probléma már ki lett vesézve, de nem találtam a sok hozzászólás közt. Van egy RB450Gx4 routerem, Invitel kábelnetem és egy problémám. Ha mindent újraindítok, táp el-táp vissza, kb. 5 percig van internet aztán megszűnik. A routerben az alapbeállítások vannak, ether1 WAN port, a többi LAN bridgeben. Van egy pár tűzfalszabály, nem értek annyira hozzá. Ha visszateszem a régi TP-Link routeremet a Mikrotik elé akkor nem szakad meg az internet. Átírtam a Mikrotik MAC címét a TP-Link-ére, nem segített. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!

(#5841) Shkiz0 válasza gemilj (#5840) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Logban szetneztel?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5842) gemilj válasza Shkiz0 (#5841) üzenetére


gemilj
újonc

A log-ban nem látok semmi különöset, látom, hogy kap egy IP-címet de azon kívül semmi különös, nem ír semmit erre vonatkozólag. Ha újraindítom csak a routert már nem is kap IP-címet. Csak ha egyidejűleg, táp el-táp vissza, a modemmel.

(#5843) medak


medak
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy hAP ac routerem és egy wAP ac Access Point-om.

A koncepció az az, hogy a hap az cap manaeger, a wap-ban csak bekapcsolom a cap-ot megadom neki a címet stbstb és boldogság..

Viszont...

Az új lakásomban ahol ezt a rendszert be akarom üzemelni akad egy probléma. A fali portoknak a másik vége nem az ingatlanomban van (hogy én tudjam bepatchelni a portokat...), hanem valahova el van vezetve ahova majd szerintem a szolgáltató beteszi a routerét és ugyebár akkor a fali portokat nem én managelem... (társasház)

Igazából nincs nagy szükségem a falai portokra, mert minden igényt le fog fedni wifi-n a két eszköz.. Viszont a két eszköz összeköttetését a fali portokkal akarnám megoldani.. Nem akarok vezetékelni, ha már ott van a falban a kábel.. Csatolok azért valami topologiát, hogy érthetőbb legyen..

Az alternatív megoldás működőképes lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5844) Cirbolya_sen válasza gemilj (#5840) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Inviteles kábelnet, tehát DHCP klienként van beállítva a Mikrotik? Gondolom a varázslót futtattad, ha a logban tényleg nincs semmi, akkor varázsló nélkül kellene beállítani, és úgy megnézni, hogyan muzsikál.

Ha így nincs gondja, akkor a varázsló kavart be valamit, ha így sem megy, akkor jön a hardver hiba. Nekem is hibás volt az első, az újraindulgatott először 2-3 óránként, majd 4-5 naponként, csere után most tart a 10. napnál :C

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5845) Cirbolya_sen válasza medak (#5843) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Tudni kellene, milyen kapcsolódási típus van az adott végpontokon /PPPoE, DHCP, static ip/

Cirbolya_sentinel

(#5846) medak válasza Cirbolya_sen (#5845) üzenetére


medak
csendes újonc

Egyelőre még nincs szolgáltató sem.. Szerintem DHCP lesz(legalábbis ebben reménykedek), ha nem akarják szivatni magukat.. Adok majd egy static címet a hap eth1-re meg a wap-nak is. Az ISP-s router tartományából.

[ Szerkesztve ]

(#5847) Cirbolya_sen válasza medak (#5846) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Akkor működhet, kérdés milyen szabályok lesznek a szolgáltató eszközein.

Cirbolya_sentinel

(#5848) gemilj válasza Shkiz0 (#5841) üzenetére


gemilj
újonc

RouterOS v6.43.2 (stable)
Log

11 items
# Time Buffer Topics Message
0 Oct/08/2018 18:38:17 memory system, info router rebooted
1 Oct/08/2018 18:38:24 memory bridge, info hardware offloading activated on bridge "bridge" ports: ether2
2 Oct/08/2018 18:38:24 memory bridge, info hardware offloading activated on bridge "bridge" ports: ether3
3 Oct/08/2018 18:38:24 memory bridge, info hardware offloading activated on bridge "bridge" ports: ether4
4 Oct/08/2018 18:38:24 memory bridge, info hardware offloading activated on bridge "bridge" ports: ether5
5 Oct/08/2018 18:38:33 memory interface, info ether1 link up (speed 100M, full duplex)
6 Oct/08/2018 18:43:35 memory interface, info ether2 link up (speed 1G, full duplex)
7 Oct/08/2018 18:43:44 memory system, error, critical login failure for user admin from 192.168.88.254 via web
8 Oct/08/2018 18:43:50 memory system, info, account user admin logged in from 192.168.88.254 via web
9 Oct/08/2018 18:56:02 memory system, error, critical login failure for user admin from 192.168.88.254 via web
10 Oct/08/2018 18:56:07 memory system, info, account user admin logged in from 192.168.88.254 via web
Ennyi van a log-ban reboot után.

(#5849) kac


kac
csendes tag

Sziasztok!

Kérek tanácsot, segítséget a következőben:

Van egy RB951G-2Hnd routerem, ami teszi szépen a dolgát, de 2.4 GHz annyira zsúfolt (kb. 50 idegen forrás) lett a lakóhelyemen, hogy már a szomszéd szobában is szakad a jel.

Vannak itthon még egyéb 2.4-es AP-im amiket tudnék telepíteni a több helyre, de minek, ha 5 GHz-en kb. 2db idegen jel van.

Szóval arra az elhatározásra jutottam, hogy 5 GHz-re kellene áttérnem, de a régi router is megmaradhatna.
Találtam olcsón egy 911 Lite 5-öt, amivel az a baj, hogy csak Level 3-as, így AP-nek pont nem jó.

És itt jön a kérdés, hogy mi lenne, ha openwrt-t tennék rá? Próbálta már valaki, így működne AP-ként?

Köszönöm,
Kaci

(#5850) Sly\'s válasza bacus (#5839) üzenetére


Sly\'s
csendes tag

Még tán-talán az is előfordulhat... :D

"De" nem! :N

Szimplán, csak a saját "hülyeségem"... ;)
Valahogy így zörgött ki... ;)

Illetve így talán, jobb, áttekinthetőbb, olvashatóbb, értelmezhetőbb a hozzászólásom...

[ Szerkesztve ]

Üdv. Slys!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.