Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) ekkold válasza kovyhun (#6200) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Persze, hogy működhet. Sokáig én is így használtam. Egy TPlink WDR4300 volt a fő router, és mögötte switch/AP funkcióval egy RB951G, ami egyúttal VPN szerverként is működött, teljesen jól. Azért volt ez a megoldás, mert az RB951 kevés a gigabites nethez, a TPlink viszont simán bírta a hw-nat miatt. Azóta persze "beruháztam" egy hAPac2-re is, az lett a fő router és a VPN szerver is.

[ Szerkesztve ]

(#6202) kovyhun válasza ekkold (#6201) üzenetére


kovyhun
tag

Köszönöm szépen, akkor nekifekszem :)
Csak nem szerettem volna hiába küzdeni vele, ha nem is működhet a dolog.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#6203) ssarosi


ssarosi
tag

Megint egy probléma. Már tiszta analfabétának érzem magam. :Y

A 2011-et és egy 941-et sikerült beállítanom capsman módba úgy, hogy a 2011 wifije is capsman vezérelt volt.
A házat már majdnem besugározta a két wifi, de úgy gondoltam legyen teljes a lefedettség, vettem még egy 941-et. Ezt is beállítottam, ment is rendesen 1 napig. Ekkor vettem észre, hogy az új AP wifije szakadozik, a capsman is ledobálja folyamatosan kb. 10 mp után, majd azonnal vissza csatlakozik.
Reset után már csak addig tudtam a winboxal megszólítani, amíg nem állítottam át CAP vagy PTP bridge AP módba. Ezután már sem ip (láttam hogy a 2011 adott neki ip-t) sem mac cím alapján nem tudom megszólítani, a neighbors listában már meg sem jelenik. Reset után frissítettem routeros-t, downgradeltem, volt netinstall is, a helyzet változatlan. Van itthon még egy wAP AC, ideiglenesen beállítottam azt is, azzal semmi gond, de ez nem az enyém lesz. Négy mikrotikből 3-at lát a winbox, a negyediket elveszti a kapcsolatot, ha átállítom CAP vagy AP módba.

Én vagyok a balfék vagy meghibásodott?
Bocs a pongyola megfogalmazásért, remélem érthető volt amit leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#6204) #42556672 válasza ssarosi (#6203) üzenetére


#42556672
törölt tag

Vagy a kábele vagy az eszköz adott portja vagy maga az eszköz rossz.

Dugd fel egy rövid kábellel közvetlenül a CAPSMAN-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6205) ssarosi válasza #42556672 (#6204) üzenetére


ssarosi
tag

Hosszú kábellel (8m) próbáltam switchen keresztül (Zyxel 8 port Gbit), majd közvetlenül a 2011-en 2 rövid kábellel is, a 941 összes portján próbálkoztam. Ugyanezen a rövid kábelen hAP AC kifogástalanul megy.
Akkor eszköz hiba lesz.
Örülök neki, 5 napja vettem.
De még mindig jobb ha hibás, már teljesen el voltam keseredve, hogy még ezt sem tudom beállítani.

(#6206) E.Kaufmann válasza kovyhun (#6202) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

VPN belsô kapcsolatát lehet hogy NATolnod kell, hogy a távoli gép ne külön alhálóról látszódjon, hanem adott LAN beliként

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6207) ekkold válasza E.Kaufmann (#6206) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nálam ez úgy működött, hogy a TPlinken beállítottam egy port forwardot, a 1723-as portra (PPTP VPN-hez) a mikrotik felé. Ahoz hogy a hálózat többi PC-je is lássa a becsatlakoztatott PC-t (vagy másik hálózatot és az azon levő PC-ket), fel kellett venni egy static routing szabályt is a TPlinkbe, hogy a VPN címtartományába (vagy a másik hálózat címtartományába) menő csomagok számára mikrotik LAN címe legyen a gateway. (Azonos címtartomány nem célszerű, de úgy is működhet, csak akkor mikrotiketben a bridge-t proxy ARP-nek kell beállítani)

Egyébként NAT-olással is működik a dolog, csak az sokkal nagyobb erőforrás igényű - ezért kevésbé célszerű.

(#6208) kovyhun válasza ekkold (#6207) üzenetére


kovyhun
tag

Ez egy site2site l2tp vpn. Azért kérdeztem rá, hogy működhet-e, mert első próbára nem ment, aztán kérdésem után másodikra nekifutottam rájöttem hogy mivel a fő router osztja az ip-t, magát küldi átjárónak, illene oda egy static route. Mindjárt el is indult a dolog :). Nem is foglalkoztam vele többet. Ma viszont nem voltam itthon, becsatlakoztam vpn-re telefonnal én is, így vannak még problémák, de talán elbírok vele :)

[ Szerkesztve ]

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#6209) kovyhun válasza E.Kaufmann (#6206) üzenetére


kovyhun
tag

"Ma viszont nem voltam itthon, becsatlakoztam vpn-re telefonnal én is, így vannak még problémák, de talán elbírok vele"

Igazad volt, vissza kellett kapcsolnom a nat-ot a vpn címtartományra, mert telefonnal becsatlakozva nem értem el semmit. :R

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#6210) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Problémám van egy ismerőstől kapott, RB711-5Hn-el, még pedig az, hogy hiába adok rá feszültséget, egyszerűen semmi életjelet nem ad magáról. Igaz, hogy 1-2 évet pihent egy elosztódobozban (az ISP fenthagyta, csak a kábeleit vágta le) de nem látszik rajt semmi hiba.

Mivel nincs Poe injektorom, így egy UTP kábelt megbontva kötöttem rá 20V DC-re. 4,5 a + a 7-8 az meg -.
Kimérve a tápegységet jónak mondható, viszont amint rádugok a boardra leesik 3 V körüli feszültségre, valamint egy chip hamar felmelegszik a boardon ( rövidzárt csinál az elektronika ??) rossz helyre kötök valamit vagy egyszerűen hagyjam a fenébe?

(#6211) Zwodkassy válasza adamka16 (#6210) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Vagy csak egy kiöregedett elko szivat 😀

(#6212) adamka16 válasza Zwodkassy (#6211) üzenetére


adamka16
őstag

Tápegységben? Terhelés alatt jól működik, notebookkal.

(#6213) #42556672 válasza adamka16 (#6212) üzenetére


#42556672
törölt tag

Minden router board - on van egy kapcsolóüzemű tápegység ami a bemenő feszültségből előállítja az alaplapnak szükséges feszültségeket. Ennek az onboard tápegységnek a kondenzátorairól van szó.

(#6214) adamka16 válasza #42556672 (#6213) üzenetére


adamka16
őstag


Én itt nem látok egy elkót se..

(#6215) #42556672 válasza adamka16 (#6214) üzenetére


#42556672
törölt tag

Nincs, megoldották hagyományos kondikkal.

(#6216) adamka16 válasza #42556672 (#6215) üzenetére


adamka16
őstag

Hol lehet még a hiba?

(#6217) ekkold válasza adamka16 (#6214) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az elkók elvesztik a kapacitásukat,vagy megnövekszik a veszteségi ellenállásuk (ESR).
Az SMD kerámia kondik erre nem hajlamosak, viszont előfordul, hogy zárlatba mennek. Ezt viszonylag könnyű kimérni..

(#6218) adamka16 válasza ekkold (#6217) üzenetére


adamka16
őstag

Többet is találtam rajt ami 1ohm alatti ellenállású, ezeket kell cserélni? Milyen értékűre?

(#6219) #42556672 válasza adamka16 (#6218) üzenetére


#42556672
törölt tag

A kapacitásnak nem ellenállása hanem kapacitása van. Ha beforrasztva méred akkor csak egyet tudsz megállapítani ha csutka zárlatos, de annak az 1Ohm sok tehát ezeknek valószínűleg nincs baja.

Ilyet javítani megfelelő szerszám nélkül elég nehéz!

(#6220) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy nanostation m5 ap-m (AP wds) erre csatlakozik egy mikrotik station wds üzemmódban úgy, hogy egy dhcp szerver van a nano màsik végén, ahonnan a beregisztrált mac-re (a routerekmé) kapok ip-t, ilyenkor mi legyen a default route? Eddig a mikrotik helyén egy másik nano volt, az tönkrement így most egy mikrotik 711-essel tudnám helyettesíteni. Ott járok, hogy tudok csatlakozni, ip-t megkapom, Google és youtube megy más egyéb nem jön be.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#6221) ekkold válasza adamka16 (#6218) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Elképzelhető, hogy csak 1db zárlatos, de mivel több van párhuzamosan kapcsolva, nehéz eldönteni, hogy melyik.

A kiforrasztás nélküli kereséshez kell némi elektronikai ismeret: Ilyenkor 3V körüli (vagy kisebb) tápról, soros áramkorlátozó ellenálláson keresztül meg szoktam táplálni (polaritáshelyesen) a zárlatos kondi áramkörét. Ezután mV mérővel egyesével végigmérem a megtáplált kondikat, minél közelebb vagyok a zárlathoz annál kisebb feszültséget mérek. Ha ez nem ad egyértelmű eredményt akkor a betáplálási pontot áthelyezem a zárlatos tápsín más részére és újra mérek.

A másik lehetőség, hogy a leggyanúsabb kondit kiforrasztjuk, és megnézzük megszűnt-e a zárlat (illetve, hogy a kiszedett kondi rossz-e), ha nem talált akkor a következőt, és így tovább, amíg meg nincs a zárlatos alkatrész.

Előfordul, hogy a fenti két módszer kombinációjával sikerül csak megtalálni a zárlatos alkatrészt.

Ha kiforrasztasz olyan kondit ami jó (nem zárlatos) annak megfelelő műszerrel megmérhető a kapacitása, nyilván a párhuzamosan kapcsolt, és egyforma méretű kondik jó eséllyel egyforma kapacitásúak! Abból, hogy melyik tápsínen voltak, kitalálható a feszültségtűrésük is.

Elég nagy a valószínűsége, de sajnos semmi garancia nincs arra, hogy kondi okozza a zárlatot. De csak akkor derül ki ha a végére jársz....

[ Szerkesztve ]

(#6222) ekkold válasza adamka16 (#6218) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Némelyik multiméter kábele és a kontaktok ellenállása együtt megközelítheti az 1Ω-ot, különösen egy olcsóbb kategóriás műszer esetében. Az 1Ω alatti mért érték általában zárlatnak tekinthető ilyen esetben.

(#6223) adamka16 válasza ekkold (#6222) üzenetére


adamka16
őstag

Ilyen mélységig nem szeretnék már belemerülni.

[ Szerkesztve ]

(#6224) jerry311


jerry311
nagyúr

keziccsonkolom

Egyszerű kérdésem lenne:
dynamic IP + IPSec VPN + cert. authenticaion Mikrotik (6.43.8) és Cisco ASA (9.1(7)32) közt.
Mennyire működőképes ez a fenti két eszközzel?

(#6225) bambano válasza ekkold (#6222) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kapacitást ellenállásként mérni elég vaskos tévedés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6226) #42556672 válasza jerry311 (#6224) üzenetére


#42556672
törölt tag

Többeknek sikerült a Cisco fórum tanúsága szerint, én sosem csináltam.

(#6227) ekkold válasza bambano (#6225) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Zárlatos kondenzátort ellenállásként mérni nem tévedés, hanem az ellenállásmérőt használjuk a zárlat tesztelésére, ill. keresésére. De aki kellő tapasztalattal rendelkezik az egy ellenállásmérő segítségével meg tudja saccolni a kapacitást. Ugyanis mérés közben feltöltődik a kondenzátor, és eközben az ellenállásmérő fokozatosan egyre nagyobb értéket mutat. Abból, hogy mennyire gyorsan csordul túl a kijelzett érték, saccolható a kapacitás. A jobb kapacitás mérő műszerek pedig a kapacitás mellett a veszteségi ellenállást is megmérik. Tehát kondi mérésekor megjelenik egy kapacitás érték pl. µF-ban, és egy ellenállás érték is Ω-ban. Újat mondtam?

(#6228) bacus válasza ekkold (#6227) üzenetére


bacus
őstag

kiforrasztott kondi esetében ez igaz, de ha be van forrasztva lehet fel se tud töltődni, mert van ami kisüsse, és még csak nem is zárlatos kondiról beszélünk.

Magánszorgalomból lehet méregetni, javítgatni, de ez nem gazdaságos, amikor 1 órai szervízdíjjal összemérhető egy új board ára.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#6229) adam900331


adam900331
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 952Ui-5ac2nd (hap lite) típusú routert használok, ami csak kölcsönbe van nálam. Szeretnék egy saját eszközt is. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan mikrotik amibe nagyobb wifi antenna van? Tehát erősebb jelet szór? Illetve van benne 5ghz wifi is. Valamint ehhez szeretnék egy olyan APt amit kültérre tudok felszerelni, tehát ellenáll minden időjárási viszonyoknak.

Az AP ez lenne:
https://mikrotik.com/product/RBwAPG-5HacT2HnD

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#6230) #42556672 válasza bacus (#6228) üzenetére


#42556672
törölt tag

Vannak olyan SMD csipeszek amik direkt a félvezetők nyitófeszültségénél kisebb feszültséggel vizsgálnak és így pontosabb a saccolás mint a sima multiméterrel de ettől eltekintve egyetértek!

(#6231) #42556672 válasza adam900331 (#6229) üzenetére


#42556672
törölt tag

A Mikrotik a sok gyártó között az egyik leginkább szabálykövető így az antenna mérete ellenére a szabványos teljesítményt engedi használni ha korrekten állítod be. A vételen javít a jobb antenna ami így indirekt növelheti a hatótávot.

Nem tudom, mi a keret de mostanában az egyik legjobb:

RB4011

Ha nem akarsz egy eszközzel fél kontinenst beszórni a HAP AC2 sem rossz!

Vagy nekiállsz és ROUTERBOARD -ból megépíted.

-szerintem!-

(#6232) adam900331 válasza #42556672 (#6231) üzenetére


adam900331
csendes tag

Az RB4011-re nincs keret, de az általad javasolt HAP AC2 is megfelelő lenne, és ahogy nézem az antennája 2.5dbi a jelenlegi 2dbi helyett ami a jelenlegi 952-es routerbe van.

(#6233) ekkold válasza bacus (#6228) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Kapacitást nyilván nem az áramkörben mérünk, zárlatot viszont általában igen. Lehet, hogy nem különítettem el eléggé a hozzászólásban, de nekem egyértelműnek tűnt..

Ha pl. mondjuk egy routert megjavítok 1 óra alatt, és 20eFt lenne az új board - akkor elég jó órabér jön ki. A gyakorlatban még a felének is igencsak örülnék... Ha valakinek van affinitása hibát keresni, és a forrasztópáka sem teljesen idegen számára, akkor azért megér egy próbát szerintem.

(#6234) ekkold válasza adam900331 (#6232) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A hAPac2 sokaknak bevált (nekem is), de azért a wifi részétől ne várj csodát. Jól működik, teszi a dolgát, de kb akkora teljesítménnyel szórja a wifit, mint bármelyik soho router.

(#6235) bacus válasza ekkold (#6233) üzenetére


bacus
őstag

"megjavítok 1 óra alatt, és 20eFt lenne az új board "

hát szerintem nem :), persze nem tudom egyébként mennyire számolod a saját idődet. (nem azt amit kifizetnek, hanem a saját szabad időd, amit mondjuk egyébként a családdal tölthetsz.)

Ha a board 20e forint, az ügyféllel kifizettetem a boardot és a felprogramozást, ha megjavítom neki a boardot, nem kérhetem el az új board árát, nem tudok neki számlát adni, mondjuk kérhetek vmivel többet egyéb címen, de az én hasznom nem lesz lényegesen több.

Ezért írtam, ha nem SAJÁT részre, akkor én nem javítanék. Így se tudok nemet mondani ismerősöknek, idehoznak egy notebookot, nem bootol, megcsinálom, rámegy fél napom, nem kell cserélni semmit, nem kell újratelepíteni, nem veszik el semmi, egy gyors nagyon köszönöm-ért már többször megfogadtam, hogy legközelebb elküldöm, vagy mint az autó szervizek, kicseréltetem a legdrágább alkatrészt, mondjuk egy terás SSD :D, ha kell ha nem, aztán a második cserénél már én is biztos jól járok :D ....

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#6236) adam900331 válasza ekkold (#6234) üzenetére


adam900331
csendes tag

És kültéri AP tekintetében erről mi a vélemény?

[Omnitik 5]

Igaz ez csak 5 GHz-es, de elég nagy nyereségű az antenna(7,5dbi). Úgy vélem ezzel szabad téren elég nagy területet le lehet fedni.

(#6237) #42556672 válasza adam900331 (#6236) üzenetére


#42556672
törölt tag

Csak 10/100 Mbit/sec -es portjai vannak!

Ha ez megfelel akkor nézd meg az antennák sugárzási karakterisztikáit (ITT) és ha az rendben van ahhoz amire használni akarod akkor tökéletes eszköz.

(#6238) adam900331 válasza #42556672 (#6237) üzenetére


adam900331
csendes tag

A karakterisztika értelmezésével kapcsolatban lenne kérdésem. A Horizontal Azimuth ábra esetében a ,,kör,, középpontján van az AP, a két db világoskék vonal pedig az AP sugárzási szöge? Szóval az AP-t felülnézetből látjuk? Hogyan kell értelmezni ezeket az ábrákat? Hogyan tudom leolvasni azokat az értékeket ami alapján meg tudom határozni pl. mekkora területet tudok lefedni? Köszönöm.

(#6239) #42556672 válasza adam900331 (#6238) üzenetére


#42556672
törölt tag

A cuccban dual polarized antenna van.

A horizontal a vízszintesen polarizált karakterisztika
A vertikál a függőlegesen polarizált karakterisztika

Az elevation azt mutatja meg, hogy függőlegesen hogyan alakul a karakterisztika
Az azimuth pedig azt mutatja meg, hogy vízszintesen körben fordulva

Az AP-t felülnézetben mutatja. A lefedett területet a karakterisztika kiadja ha ránézel, de tesztelés nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#6240) ekkold válasza adam900331 (#6236) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Az omnitikkel nekem jók a tapasztalataim. Ha elég a 100Mbps akkor használd nyugodtan. Szabad térben nagyon nagy területet le tud fedni, a korlátozó tényező inkább a kliens eszköz lesz. Általában SXT kliensekkel használtuk, azokkal nagy távolságokra is jó.

(#6241) ekkold válasza bacus (#6235) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Jogos, a saját felett átsiklottam. Az ismerősnek javítás néha tud szívás lenni, de ez adott esetben kölcsönös, mert legközelebb esetleg én kérek szívességet ugyanattól az ismerőstől. Olyan esetben amikor ez nem működik akkor nyilván én is az egyszerűbb megoldást választom (pl. vegyünk új routert).
Ugyanakkor azért néha el tudok képzelni olyan kompromisszumot is, amivel mindenki jól jár. Mindhárom variációra tudnék konkrét esetet mondani.

(#6242) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Van egy 1100 Ahx4 esem.

2 internet elérést használok, kábeles a digit, a wifi s a telekomosat.
A digire a pppoe kapcsolatot a miki hozza létre ( a digi eszköze át kell kapcsoltatva bridge módva, így az tényleg csak modem )
A telekom routerébe bele van kötve egy kábellel a miki, és ad neki dhcp én egy ip címet (192.168.0.x).

Belül a kábeles elérés a 192.168.1.x a wifisre meg a 192.168.2.x hálózatot adtam meg.

preroouting - mark routinggal az ip/firewal/mangle alatt csináltam meg, hogy a wifis a telekomos használja, erre találtam egy leírást ill. youtube videot, ami nagyjából be is vált, a kábelesre nem csnáltam meg a fenti szabályt.

A hálózati nyomtató a kábeles netre van kapcsolva, lévén csak eth portja van.

A kérdésem az, hogy hogyan tudom megcsinálni , hogya wifis eszközről, legyen az telo vagy laptop lehessen nyomtatni a nyomtatóra ?
Merre induljak el, mire keressek rá ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6243) #42556672 válasza Core2duo6600 (#6242) üzenetére


#42556672
törölt tag

A két hálózatot össze kell route-olnod!

IP-> Routes

(#6244) Core2duo6600 válasza #42556672 (#6243) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A nyomtató a 192.168.1.2 es fix ip címen van.
Hogy csináljak erre routo ot ?
Az a cél, hogy a wifis eszközök csak a nyomtatóval tudjanak kommnikálni, mással ne !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6245) #42556672 válasza Core2duo6600 (#6244) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ezt eddig nem említetted!

Csinálj a firewall részben egy NAT rule-t ami csak a nyomtató felé működik a szükséges portokon. A nyomtatónak az IP címe ebben az esetben a router Wifi felé néző címe lesz.

(#6246) bacus válasza #42556672 (#6245) üzenetére


bacus
őstag

Jézus, jó bonyolult a lelketek.

Mivel mind a két tartomány ugyan abban a routerban van, ezért ip alapon kell hogy menjen minden egyéb nélkül, hogy a két alhálózat egymást elérje, feltéve persze, hogy ez a router egyben az átjáró is.

Ha csak a nyomtatót akarod elérni, akkor neked egy db tűzfal szabály kell, ami ha a forrás a wifis hálózat és a cél nem a nyomtató ip címe, akkor drop-olja el a csomagot.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#6247) #42556672 válasza bacus (#6246) üzenetére


#42556672
törölt tag

Nincs neki össze routolva a két subnet!

Ez a szép a mikrotik-ben, mindent sokféleképpen meg lehet oldani a "Lélek"-nek és az ízlésnek megfelelően! ;-)

(#6248) Core2duo6600 válasza bacus (#6246) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, ez a miki az átjáró is.
(kényszerből a telekom felé dupla nat van, mivel az ip tv miatt nem lehet bridge be kapcsoltatni azt az eszközt)

A nyomtató a mikire, pontosabban az abba bekötött switchbe van csatlakozttava

A 2 internet elérésre megfelelő a prerouting - mark routing alkalmazása a mangle alatt ?
A ip/route ba fel lett véve egy route szabály a telekom irányba is,

(#6247) Kovindinka
Csináltam egy, pontosabban 2 tűzfalszabályt ami tiltja wifi > lan és a lan > wifi irányt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6249) #42556672 válasza Core2duo6600 (#6248) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha van rá tűzfal szabály, akkor abban a szabályban adj meg kivételt a nyomtató IP címére! (bacus is ezt javasolta!)

(#6250) Core2duo6600 válasza #42556672 (#6249) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Rendben, ki fogom próbálni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.