Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Shkiz0 válasza Cirbolya_sen (#5399) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Probald meg egy masik tappal is amugy ami legalabb tud 0.8-1A vagy e felett nehogy az legyen a ludas.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5402) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5401) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

van egy 24V 2,71A-os tápom, anno ezt kaptuk az RB433GL-hez :D

Cirbolya_sentinel

(#5403) Cirbolya_sen válasza ekkold (#5400) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

szünetmentes van alatta, és ezen a helyen volt már vagy 6 féle router

Cirbolya_sentinel

(#5404) ekkold válasza Cirbolya_sen (#5403) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Hogyan kapja a tápot? A táp csati nem lehet kontakt-hibás (forrasztás jól néz ki a boardon)? Esetleg próbáld POE-n keresztül táplálni.

(#5405) Cirbolya_sen válasza ekkold (#5404) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

5393.

a táp is /elvileg/ vadi új, semmin nem látok sérülést, beállítottam varázsló nélkül
és most várom, hogy mi lesz.
A nagyobbik gyerkőc neten játszik, úgy hogy terhelést is kap, és ha újraindul a router, gyorsan meg fogom tudni :DDD

Letiltottam a telnet és a 80-as szervizeket is, a logolást is fájlba küldtem, ha most is megadja magát, és a poe sem segít, tényleg csak a hibás lap marad :O

kiegészítés:
5 órán keresztül nem indult újra, amikor a wan kábel ki volt húzva /digi ont/ míg korábban 40-60 perc körül megadta magát

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5406) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Elvéreztem rajta, poe-ból csak a mikrotikes injektor van, ahhoz meg ez a táp /kimértem a 24V-ot kiadja/ amivel 20 percet bírt, másik táp meg túl erős neki, 2 percet bírt vele. :W

szerk: Utolsó ötletem, kiszedem a dobozból és csak úgy csupaszon megnézem

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5407) KTTech válasza Cirbolya_sen (#5406) üzenetére


KTTech
veterán

Olyan nincs, hogy túl erős a táp... én megpróbálnám galvanikusan leválasztani a routert a WAN port felől (és kipróbálni másik portra rakni a WAN-t).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5408) bambano válasza Cirbolya_sen (#5406) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ha egy mikrotik ennyi szívással nem indul el, akkor küldd vissza garis cserére.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5409) ekkold válasza Cirbolya_sen (#5406) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ezek a mikrotikek belül 5V-ot és 3,3V-ot csinálnak a bejövő tápból. Ha a rákötött táp feszültsége a megadott határokon belül van (jelen esetben 10 - 57V között bármi) akkor annak mennie kell. Persze a routerboardon levő belső táp is lehet hibás... Nézd át nagyítóval, hátha csak egy rossz forrasztás. De ez eléggé gari gyanús...

(#5410) bambano válasza ekkold (#5409) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szellőzés, melegedés problémát kérdezte már valaki?
egyrészt lehet olyan, hogy a mikrotik belső tápja melegszik túl, másrészt lehet olyan is, hogy a nem 4 magos procira tervezett házban a proci melegszik túl, és nyom egy resetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5411) Ablakos válasza bambano (#5410) üzenetére


Ablakos
őstag

A műhely folyosókon 71-73 fokosak a WapAC-k a healt szerint. :Y De szép is a nyár.

(#5412) Cirbolya_sen válasza ekkold (#5409) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen én is így voltam vele, de ha már addig sem bírta mint a másikkal, nagyon alaplapi tápellátás gondra tudok gondolni

Cirbolya_sentinel

(#5413) Cirbolya_sen válasza bambano (#5410) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

csomagba vettem a hozzá adott táppal és házzal, szét is szedtem csupaszra, de így is 1-2 óra múlva újraindult,

marad a gari, nincs több ötletem... :O

most van: 01:21:52 uptime-om

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5414) Ablakos


Ablakos
őstag

Windows kliensek <-> Mikrotik router (IKEv2/IPSec) VPN kapcsolatban nem tudják a belső hálózatot pingelni a kliensek. Mindenki mobil neten jön be és a belső (egyetlen) hálózat szegmensében kapnak ip-t a kliensek.
Miki forumon a tanács, hogy proxy-arp legyen belső hálózaton. Mivel minden portom a bridge van, így ez kapott prox-arp-t. Ez nem oldotta meg a gondot.
Mit kell még beállítani, hogy látható legyen a klienseknek a belső hálózat?

(#5415) ekkold válasza Ablakos (#5414) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Pedig ennek így mennie kellene. Nem valami tűzfal szabály tesz keresztbe?
A másik lehetőség, ha a klienseket eltérő IP tartományba teszed mint a belső háló, ilyenkor a mikrotik magától megoldja a routolást, és elérik a kliensek a belső hálózatot.

(#5416) Cirbolya_sen válasza bambano (#5410) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

lehet neked lesz igazad, csupasz lapnál:
uptime: 1d 14:48 temperature: 36C /amikor nyűglődtem vele 40C-volt/

Pedig a gyári 450-es fém dobozát rendeltem hozzá, és kézzel nem is volt annyira meleg. Este visszadobozolom, és megnézem megint mi történik.

Cirbolya_sentinel

(#5417) Shkiz0 válasza Cirbolya_sen (#5416) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kizárt, hogy az legyen a baja.
Ez nekem a hAP AC.

Plusz mi használtunk mikrotik eszközöket évekig víztornyokban, templomtornyokban, ahol még ennél is melegebb volt, és mind hibátlanul teszi a dolgát azóta is :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5418) ekkold válasza Cirbolya_sen (#5416) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Egyet értek az előttem szólóval. Bírnia kell a meleget. Ha mégis a meleg miatt áll le vagy indul újra, akkor valami egyéb baja is van. Nekem is üzemel egy sima hAPac, egyszerű AP-nek konfigurálva, és abban is 60°C-van (uptime: 31d). A hAPac2-ben nincs belső hőmérő, de a doboz külsejét megmértem: 43°C, de abban is elég meleg lehet belül...

(#5419) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5417) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Furcsa mindenesetre, hisz a 40C vagy a 37C között nincs nagy különbség.
Akkor a ház testelt le valahol, vagy csak újraindult, mert kapta az áldást a WAN felől?
Nem értem... :(

Cirbolya_sentinel

(#5420) bambano válasza Cirbolya_sen (#5419) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a saját szemednek higgy.
ha kitokozva működik, betokozva nem, akkor ez a probléma forrása.
olyan elvben lehet, hogy a ház letestel, de akkor az azonnal letestel, amint áramot kap, és már be se bootol.

itt maximum az lehet a kérdés, hogy tervezési, sorozathiba ez, vagy gyártási, ez a példány rossz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5421) Cirbolya_sen válasza bambano (#5420) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, ezért is próbálok minden lehetőséget végig, sokaknak még nem volt ilyen cucc a kezében.

Cirbolya_sentinel

(#5422) vkp válasza Cirbolya_sen (#5421) üzenetére


vkp
aktív tag

Engem egyszer szívatott meg watchdog... kapcsold ki, hátha.

(#5423) Ablakos válasza Ablakos (#5414) üzenetére


Ablakos
őstag

Sajnos nem megy egyik megoldás sem. (Teljesen kikapcsolt túzfallal sem. :B ) A kliens laptop arp-je nincs töltve mac address-el.

(#5424) 0krisz0 válasza Ablakos (#5423) üzenetére


0krisz0
csendes tag

Nekem is volt ilyen gondom, ezért szükséges volt az alábbi két szabály:

add action=accept chain=forward comment="Accept in IPsec policy" connection-state="" ipsec-policy=in,ipsec

add action=accept chain=forward comment="Accept out IPsec policy" connection-state="" ipsec-policy=out,ipsec

Ha használsz fasttracket akkor elé kell rakni

[ Szerkesztve ]

(#5425) Ablakos válasza 0krisz0 (#5424) üzenetére


Ablakos
őstag

Most már van távoli asztal, megosztott mappa, de pingelni továbbra sem lehet a belső hálózatot. :( De ez legyen a legkevesebb. Érdekes ezt a szabályt, sehol sem láttam, pedig jó néhányat végignéztem a neten. Köszi!

(#5426) vkp válasza Ablakos (#5425) üzenetére


vkp
aktív tag

Tűzfal biztos engedi a pinget?

(#5427) Ablakos válasza vkp (#5426) üzenetére


Ablakos
őstag

Teljesen letiltott a firewall filter/raw, connection kitakarítva, ezután bejön a kliens mobil netről. Működik a samba elérés (ip-vel), távoli asztal, csak a lokális háló gépeitól nem jön válasz a pingre.

(#5428) vkp válasza Ablakos (#5427) üzenetére


vkp
aktív tag

Én a local gépek tűzfalaira gondoltam...

(#5429) MasterDeeJay

Hétvégi vihar. Rb3011-es kék képernyö a kijelzőjén villog és kattog. Na mondom ez meghót, másik táppal ugyan ez. 1es portból kihúzom az upc-t és elindul... Elszállt a port akár mit kötök rá ki be kapcsolgat. Valami bejött a modemen. Érdekes hogy a modemnek semmi baja.
Másik portra átraktam natot mindent úgy jó. De egyes portba nem köthetek semmit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5430) Ablakos válasza vkp (#5428) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem, de nem is illene egy tűzfalnak ilyet tenni.

(#5431) Cirbolya_sen válasza MasterDeeJay (#5429) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ősöknél szintén UPC, 2 hónapja vihar volt, tv és számítógép kihúzva a villanyból, de még így is a kár 2tv, upc cb, számítógép alaplap, vga kártya

Lehet ha van router, a gép megússza :O

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5432) Zwodkassy válasza MasterDeeJay (#5429) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha kertes ház, és nem optikán jön be a net, tv, telefon, akkor MINDENKÉPP túlfesz levezető. Persze sajnos ez sem garancia.

[ Szerkesztve ]

(#5433) Cirbolya_sen válasza Zwodkassy (#5432) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Videki regebbi kertes haz, a koaxon nem sok vedelem van, arra kevesen gondolnak.

Cirbolya_sentinel

(#5434) MasterDeeJay válasza Zwodkassy (#5432) üzenetére

Cég, minden gépen szünetmentes+túlfeszvédős elosztók. Racknek is külön minden. Logolnak szervergépre a nagyobbak, de azon nem látszik semmi rendellenes.
Hát persze hogy a koaxon jött be, arra pont nem raktam semmit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5435) asdf_ válasza Cirbolya_sen (#5433) üzenetére


asdf_
veterán

Nalunk koaxos net van otthon (videki csaladi haz), teljes elkepedesemre tulfeszvedos splittert hoztak amikor bekotottek, abba megy a bejovo kabel a padlason es onnan megy tovabb a kabelmodemes meg a tv-s ag. Persze sem ok, sem en nem foldeltem le, igy nem fog megvedeni :D

[ Szerkesztve ]

(#5436) ekkold válasza MasterDeeJay (#5429) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Lehet, hogy a POE fogadó rész lett zárlatos, pl. visszajön a táp a csatlakozón, és ezt rövidre zárja az eszköz amit rádugsz. Egy próbát megérne egy POE leválasztón keresztül csatlakozni az ETH1-re.

[ Szerkesztve ]

(#5437) Zwodkassy válasza asdf_ (#5435) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Igen, igen. Koax-ra is van túlfeszültség levezetö. Én anno raktam a koax-ra, és utána az ethernet-re is. Akkor, ott nem volt gond :-)
Viszont rengeteg helyen ennek ellenére beüt a ménkü.
Az is igaz, hogy a túlfeszültség védelem és a villám védelem két külön álló dolog.

(#5438) SeaShark


SeaShark
tag

Sziasztok!

Sikerült tesómnál beüzemelni egy Rb962-t (igaz, csak alapbeállítások vannak még csak meg), mely egy Linksys wrt320N-t váltott le. Első tapasztalatok jók. A 75nm-es panellakásban jobb lefedettséget biztosít a mikrotik. Nagy előny a linksys-el szemben, hogy nem kell a legkisseb sebességű eszközhöz állítani a wifi sebességét, (pl. régebbi hifi, nyomtató) így a gyors eszközök is megfelelő sebességgel tudnak kommunikálni.

Ezen felbuzdulva, szeretném lecserélni a szüleimnél (60nm panel) is a routert (linksys wrt160N) egy HAP AC2-re. (frisseb hardver és olcsóbb) Olvasgatva fórumokat, sokan panaszkodnak a Wifis lefedetségre és a sebességre. Érdeklődnék azon fórumtáraktól, akiknek esetleg már van ilyen, hogy nekik milyen tapasztalataik vannak.

A válaszaitokat előre is köszönöm.

UI: Véletlenül a "Milyen routert?" fórumba írtam az üzenetet, de ide szántam. Ezt korrigálva ide is bemásoltam.

(#5439) Core2duo6600 válasza SeaShark (#5438) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tévedtél sokat, hisz vásárolni akarsz :)
Hadd ismerjék meg a tp link és más gagyit keresők is, hogy létezik normális router elérhető áron.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5440) Shkiz0 válasza SeaShark (#5438) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az ac2-nek csak 2x2-es a wifije az elod 3x3-as.
Pont nemreg irta itt is valaki, hogy nemileg gyengebb a wifije.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5441) ekkold válasza SeaShark (#5438) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Mobiltelefonnal mérve 2,4GHz-en 20MHz-es sávszélesség mellett (a telefonom nem tud 40MHz-es sávszélt) 40...50Mbps körülit mérek. 5GHz-en még nem teszteltem, más oldalakon 200...400Mbps-ről írnak. Állítólag az következő förmverben várható a wifi teljesítményének a javítása...
A hAPac -vel amúgy hasonlót mérek, tehát lehet, hogy a telefon a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#5442) ekkold válasza SeaShark (#5438) üzenetére


ekkold
Topikgazda

hAPac2 - TPlink TL-VN720ND USB-swifi adapter asztali PC-re kötve, 2,4GHz-en 65/85 Mbps-t mérek speedtest-el. A kapcsolat 150Mbps-en áll össze.

(#5443) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Help kellene skacok mert megorulok :D
Adott egy T-s gigas net. Sagemcom mogott mikrotik.
Passtrough bekapcsolva a sagemcomon, mikrotik kapcsolodik is, terminalbol lehet pingelni, de barmilyen eszkoz aminek a mikrotik oszt ip-t mar nem megy. Ip-t megkapjak az eszkozok viszont valamiert meg a sagemcom is latszik a dnsnel.
Van otlete valakinek, hogy miert?
Mikrotik def. confignal is ez van.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5444) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5443) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

eszközök ip címei /nincs ütközés?/, átjáró címe?, netmaszk?

A DNS-t most még hanyagoljuk, majd ha megy a ping.

Lehet a T-s topikban kapásból lökik a választ :DD [link]

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#5445) Ablakos


Ablakos
őstag

Ez a simple queue szabály tök fordítva működik, mint ahogy szeretném. :((( Mi ennek a magyarázata? (up 160M, down 600M) A speedtest szerint down160M/up200M.

0 ;;; Total bandwith
name="DIGI total" target=pppoe-WAN parent=none packet-marks="" priority=1/1 queue=ethernet-default/ethernet-default limit-at=0/0 max-limit=160M/600M burst-limit=190M/700M
burst-threshold=100M/200M burst-time=5s/5s bucket-size=0.1/0.1 total-queue=ethernet-default

(#5446) Shkiz0 válasza Cirbolya_sen (#5444) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs utkozes.
Felrakom ott is, hatha.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5447) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#5446) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megoldódott.
User error volt részemről, ugyanis ether2 a mikin a WAN, és előzőleg itthon a tűzfalba is arra állítottam a maszkolást, aztán ugye itt pppoe van, és arra kellett volna.
Most már megy tökéletesen :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5448) Core2duo6600 válasza Ablakos (#5445) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez a Quene mire használható ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5449) ekkold válasza Core2duo6600 (#5448) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A queue sávszélesség korlátozásra használható. Pl. beállíthatod, hogy a vendégek összesen csak 100Mbps sávszált használhatnak. De olyan is beállítható, hogy mondjuk userenként 20Mbps a korlát, és ha esetleg nincs elég sávszél ehhez, akkor egyformán ossza el a userek között amennyi van...
Amúgy itt a leírás róla.

[ Szerkesztve ]

(#5450) ekkold válasza Ablakos (#5445) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Nálam ez van a vendég hálón:

Pont úgy működik, ahogy kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.