Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő: a router (hAP Lite) random időközönként fogja magát, és újraindul. A logban csupán ennyi látszik:

Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gondja, hol kezdjek kutakodni?
Nagyjából egy hónapja csinálja, azóta 1 hétnél hosszabb uptime-ot nem sikerült összehozni. Korábban nem volt ilyen jelenség.

Köszönöm!

(#5152) Shkiz0 válasza m0ski (#5151) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ott van, hogy out of memory.
Nincs logolás, vagy grafikon bekapcsolva az eszközön?
Nézz szét "files" résznél is.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5153) m0ski válasza Shkiz0 (#5152) üzenetére


m0ski
aktív tag

Látom az out of memory-t, csak nem értem.
Logolás korábban is volt, azzal kapcsolatosan nem változott semmi. Files részen azok a backup file-ok vannak amik egy adott héten képződnek és vasárnap esténként scriptből törlöm őket.
Graph nincs bekapcsolva.

(#5154) iceQ!


iceQ!
addikt

Erre esetleg valaki tudja választ? :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5155) poli27 válasza Shkiz0 (#5150) üzenetére


poli27
veterán

14 napig tesztelheted :D

(#5156) feketegergo


feketegergo
tag

Ha reszetelem a routert, akkor azt a gyári beállítást kapom vissza, amivel a dobozból kivettem, vagy jevesebbet?
Lesz webfelület?
Egy Mikrotik Hex-ről van szó.

(#5157) Zwodkassy válasza feketegergo (#5156) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Elvileg a gyári dobozolt állapotot kapod vissza.

(#5158) Zwodkassy válasza iceQ! (#5154) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Egyik eszközről a másikra költözés engem is érdekelne. Jelen esetben egy 2011-ről 3011-re történet lenne.

(#5159) zaborav


zaborav
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert őszülök. Telekom Docsis CPE-m van, ami DHCP szerverként működik, erre van ráaggatva egy Mikrotik cAP AC és egy wAP AC, melyek bridge módban dolgoznak. A 2 db AP 2,4 és 5G sávja is engedélyezett. Probléma a wAP AC 5G sávján jelentkezik, pontosabban azoknál a klienseknél, melyek ehhez a wifihez kapcsolódnak. Egy idő múlva (változó) egyszerűen eltűnik a default gateway beállítás és megszakad az internet. Windows PC esetén egy fals gateway 255.255.255.0 helyett 255.0.0.0 látható, Iphone kliens esetén egyszerűen csupa 0. Ilyenkor a windows PC-n egy release/renew segít, Iphone készüléken pedig egy "kiosztás megújítása", aztán minden megy tovább egy ideig. Őrület, mert konkrétan csak FW frissítéseket végeztem a MT eszközökön és most jött elő a probléma, tehát egy régen jól működő konfig most már nem működik jól. Valakinek volt ilyen hibája? Van ötlete? Köszi

(#5160) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Adott egy 433ah, 1 szektor hibát ír a flash-nál. Ic csere mennyire járható? (Boot, licenc)
Köszönöm.

Gyurka

(#5161) feketegergo


feketegergo
tag

Egy mikrotik hex-hez szeretnék csatlatokztatni egy wAPac -t.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan kell? Van valahol leírás?

A szolgáltatótól optikai kábel jön. A szolgáltató (digi) saját optikai végponti egységéből eternet kábelen PPPoE kapcsolaton jön az internet. Erre rá van dugva a hex, és a másik 4 csatlakozón szolgáltatja a netet a belső hálózatba.
Nyilván az egyik csatolóra rákötom a wAPac-t.

Valahogy rá kell vegyem az AP-t, hogy ne osszon DHCP-t, és valahogy rá kell vennem, hogy legyen egy fix ip címe.
Ezekre mi az ajánlott mód?
Mondjam a hex-nek, hogy mac cím alapján mindíg ugyanazt az ip-t ossza ki a az AP-nek?

Vagy egyszerűen csak bridge módba teszem?
---

Másik kérdés, hogy a wAPac eléggé melegszik. Csk kézzel tapogattam meg, de tuti 40 fok felett van. Ez normális?
Egyenlőre nem siekrült konfigurálnom, tehát nem dolgozik, csak vár.

[ Szerkesztve ]

(#5162) janos666 válasza feketegergo (#5161) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fontos fix IP az AP-nek, csak ha neked úgy kényelmesebb/tetszetősebb.

Én sima AP-hez törlöm a konfigot, kikapcsolok minden csomagot a DHCP, System, Wireless kivételével (a DHCP is opcionális, beírhatsz neki fix IP-t kézzel is --- ezután eleve kevesebb a menüpont is, így általában állítani is kevesebbet kellhet a kevesebb lehetőségből).
Egy bridge-be dobok minden portot (az "all"-t adtam hozzá portként).
DHCP-szerver KI, -kliens BE a bridge-en
Wireless: ahogy neked tetszik ap bridge módban.
Ha van valami fix IP, akkor arra törlés.
Ha még nem üres, kipucolom az összes tűzfalszabályt (itt felteszem van előtte egy vagy akár több eszköz, amin aktív valamilyen tűzfal, így itt akár már többszörösen is redundáns lenne, de persze ezt te tudod).

A wireless bridge kiegészítés könnyen kikapcsolható, ha nem igényled.

Ha most nem tévedek emlékezetből, akkor a QuickSet menüből a PtP Bridge AP a leghasonlóbb egy ilyen "minimalista AP" módhoz, a Home AP inkább egy Home Router. Az AP-ként árult kütyüjük lényegében egy Router az alapbeállításokon (egy tűzfallal lezárt WAN port fogad, a LAN portokon pedig DHCP szerver fut, szóval kvázi SOHO Router na...), gondolom azért, mert fordított esetben a kevéssé intelligens vásárló nyafog a support-nak, hogy "feltörték netről a wifim és letiltott a netszolgáltatóm miattatok".

Ja, ezek a kis műanyag dobozok elég langyosak tudnak lenni, főleg nyári melegben, zárt térben, légmozgás (és légkondi) nélkül meglepően meleg lehet a tapintásuk.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5163) Trepee


Trepee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Vettem egy MikroTik RouterBoard 260GS eszközt. (És még 4 db beszerzését tervezem)
Viszont nagyon elakadtam a beüzemelésnél.

Tömören kb. Cisco hálózatunk van, ide szeretném beilleszteni.
Vlan1 a management vlanunk. A terv szerint trunk-ön lenne a hálózatba kötve, majd a szabad portokat szükség szerinti vlanba tenném, hogy ne kelljen, 4-5 kábelt az asztalomig elvinni.
Valamiért ezt nem sikerül megoldanom. A gugli a barátom, de most nem segít, vagy valamit nagyon rosszul csinálok.
Tud valaki tanácsot adni, hogy hogy is kell bekonfigurállnom az eszközt?

Köszi,
Trepee

(#5164) poli27 válasza feketegergo (#5161) üzenetére


poli27
veterán

Én capsmannal állítanám be.

(#5165) Ablakos


Ablakos
őstag

Van ötlete valakinek, miért nem tudok IP (192.168.200.2) címmel bemenni a winboxra? (ip/services 192.168.200.0/24 hálózat megengedve, MTU 1500 mik. porton és a kártyán is). MAC addressel használom, de az nem valami stabil kapcsolat.
A másik hálózati kártya 192.168.200.1 kapcsolódik ip-vel ugyanehhez a winboxhoz.

Ah, már megint :((( Portscanneltem és tiltó listára kerültem. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#5166) lazee15


lazee15
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi lenne a problémám:
Adott két eszköz:
1. Mikrotik WAP LTE KIT ( RBwAPR-2nD&R11e-LTE ) - routerként ez oszt címeket dhcp-n.
2. Mikrotik hAP AC lite (RB952Ui-5ac2nD) - switch/ap ként üzemel 5-ös portján keresztül jön a net az 1. eszközről és POE-n kapja az áramot!
A problémám az hogy néha eldobja az 5. linket és megszakad a net! Az 1-es eszközön továbbra is van net csak nem oszt tovább!
Amiket próbáltam és ugyan ezt a hibajelenséget produkálja:
-másik portra raktam a bejövő net portját 1-5 minden letesztelve ugyan ezt produkálja!
-újrakábeleztem árnyékolt kábel van mindenhol
-legfrissebb firmware van mindkét eszközön: 6.42.5
-a mikrotik LTE kitet nem poe-n keresztül tápláltam meg hanem a gyári tápegységével és ugyan ezt produkálta!
-tp-link 8-as switchel elosztva nem produkálja ezt a hibát úgyhogy tuti hogy a hap ac lite-on lesz valami probléma! 2-3 naponta van ez a jelenség!

Újraindítás után megint 2-3 napig tökéletesen működik!
Mikor megvettem az eszközöket nem produkáltak ilyet 30-40 napos uptime-om is volt, plusz eszközök nem kerültek a routerre/switchre CPU-20-25%-on mocorog ram 42mb
"Röviden" ennyi ebben kérném segítségeteket!

(#5167) bambano válasza lazee15 (#5166) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

cserélned kellene a billentyűzetedet, mert magától visz be felkiáltójeleket...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5168) bacus válasza lazee15 (#5166) üzenetére


bacus
őstag

Hogy van ez? Az 5. portján jön a net, és azon kapja a poe-t is? Az 5. port nem a poe out?

Ez a 30-40 napos uptime, nos ezzel még azért nem érdemes kérkedni, a 300-400 napos se sok.. Mikrotik elég stabil eszközöket csinál.
(pl a netet ado hap ac lite itt a kempingben május 5.-e óta megy, egy usb-be dugott lte stickel hibátlanul a sokszor 40 fokos sátorban.)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5169) Ablakos válasza bacus (#5168) üzenetére


Ablakos
őstag

Akkor nem nagyon foglalkozik a frissítéssel a gazdija. :N

(#5170) vkp válasza Ablakos (#5169) üzenetére


vkp
aktív tag

Nem baj, majd felnyomják :DD

(#5171) bacus válasza Ablakos (#5169) üzenetére


bacus
őstag

Én tartom karban, és valóban, ami működik, azt nem kell piszkálni.

Van 5.x -es működő router is kint hibátlanul évek óta.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5172) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

6.42.5 frissítés mehet fel? Nem régiben volt, hogy frissítettem a rendszert és rendszeresen összehányta magát a wifi... :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5173) bacus válasza vkp (#5170) üzenetére


bacus
őstag

Ez mekkora ökörség!

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5174) quby válasza vkp (#5170) üzenetére


quby
őstag

Hááát...megfelelő egyéb beállítások mellett azért a feltörés még régi ROS verzió mellett is csak brute force-al lehetséges. Azt meg ha nem veszi észre az admin akkor amúgy sem a legfrissebb verzió fogja megmenteni....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5175) Ablakos válasza iceQ! (#5172) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem nincs tuti biztos tipp a frissítésre. (A wap-ok nálam tökéletesen frissültek, mennek) Ha valaki mikivel "dolgozik" tudja mit kell tenni egy sikertelen frissítés, downgrade -hez. (Vagy megtanulja, ahogy én is a saját kínlódásom által.) Nem azért frissítget a gyártó, mert unatkozik. A changelog, sem biztos, hogy minden változtatást felsorol. Lehet biztosági javítás is benne, amivel nem henceg a gyártó, hogy eddig lukas volt. :)

(#5176) iceQ! válasza Ablakos (#5175) üzenetére


iceQ!
addikt

Downgrade megy, nincs vele baj (csináltam már). Konkrét eset volt, hogy downgrade sem segített. Sajnos utána továbbra is eldobta a wifi-t mindig és nem jöttem rá, hogy mi volt a gond. Factory reset megoldotta illetve a több napos / hetes újra konfigurálás követte ezt a műveletet.

quby

BruteForce-ra meg van tűzfalszabály :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5177) vkp válasza bacus (#5173) üzenetére


vkp
aktív tag

Azért lássuk be, hogy volt hibás verzió, amit időben javítottak is, de sajnos sokan nem frissítenek.
Hozzám is került vissza doboz, amit 3 éve adtam ki usernek, kérdeztem, hogy nem frissít? "minek, működik"

(#5178) quby válasza iceQ! (#5176) üzenetére


quby
őstag

Pesze hogy van...:P

Én ha nem valami eszement nagy hibát javít a frissítés akkor mindig várok vagy két verziót a frissítéssel és figyelem a fórumokat. Így mindig 1-2 verzió lemaradásban vagyok de még sosem kellett downgradelnem sem, így nem is tudom hogy kell :D Eddig minden ment mint a karikacsapás. Itthon 1 router 1 switch meg 3 ap van, mindig ezeket frissítem előszőr, ha valami mégis félre menne, akkor az itthoni hálón szívjak ahol nem gáz ha outage van. Csak ezután megy fel a többi helyre.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5179) iceQ! válasza quby (#5178) üzenetére


iceQ!
addikt

2 mikortik router van + 1 nem mikrotik PoE-s gigabit switch. Nem hiányzik a "feszültség" egy rossz update után :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#5180) feel2006 válasza Herati (#5148) üzenetére


feel2006
tag

:) Örülök, hogy sikerült beállítani! (rég jártam erre, csak most olvastam).
Nem tudom, sok hálózat esetén hogy működik, nekem egy vidéki Connext box Wifree-re csatlakozott (a közelben a többit nem is látta a miki, így szerencsém volt Wifree terheltség ügyében).

Weboldalra volt implementálva Wifree login tesztre használtam, jó dolog volt, még kellett.

Engem az zavar, hogy CapsMan-ba akartam betenni egy routert (RB941) hogy egy routerből intézhessem a Wifree-t, de nem sikerült, rákérdezve a Tik Support-ra, tőlük meg megkaptam, hogy ez van. :(

those settings on the wireless interface are for the Wireless client mode and not for the AP mode. That is why you don't see those settings in the CAPsMAN.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#5181) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,

Vlan-ok-ban nem vagyok jártas, valaki tudna érthetően segíteni az alábbiakban?

Van 3 router, 3 külön végpont a szolgáltatóknál 3 publikus ip-n. A 3 router egymás után fel van fűzve L2TP-vel, BCP-vel (Bridge control protocol). IP nincs, csak L2. Bármelyik ponton R1, R2, R3 csatlakozok a megfelelő portokon látom a 3 routert MAC alapon, be is tudok lépni. Tehát L2 működik. (Eoip nem jöhet szóba!)

Erre a kapcsolatra szeretnék tenni jelenleg 2db vlan-t, melyek az R1-ből indulnak, az egyik az R2-nél végződik ethernet porton, a másik pedig az R3 van, ethernet és virtualAP-n.

Én betettem a routereken bridge-be a vlan-okat és a bridge alá is vettem fel mint vlan interface, de valami nem jó, mert nem működik. (a működést úgy próbáltam, hogy az első vlan-ra állítottam IP pool-t mindkét végére és át akartam pingelni, ugyan ezt a második vlan-nál is, de ott sem ment).

Mit rontok el? Hogy tudnám ezt a 2 vlant müködésre bírni a fentiek szerint?

Talán így képen átláthatóbb mit is akarok és csináltam.

Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#5182) Kiratheonly válasza iceQ! (#5179) üzenetére


Kiratheonly
tag

Az én HAP AC-m, pont most dobta fel a talpát a 6.42.4-ről 6.42.5-re való frissítés után. Netinstall-lal sem tudtam életre lehelni, mert nem ismerte fel a saját csomagjait. Most épp a supportnál van, remélem mondanak rá valamit.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#5183) feketegergo


feketegergo
tag

Sziasztok!

Van egy mikrotik hex-em. Új. Most próbálom konfigurálni.
Web-es intarfacen keresztül beállítom az admin jelszót, és a PPPoE kapcsolatot, működni is kezd, de ha elmegy az áram és újraindul a hex akkor elfelejti a beállításkat (megint üres az admin jelszó, és nincs PPPoE kapcsolat).

Ez normális viselkedés? Esetleg valahol menteni kell a konfigurációt? Vagy tegyek bele memóriakártyát, hogy legyen egyáltalán hova menetnie a dolgokat?

(#5184) animal1987 válasza feketegergo (#5183) üzenetére


animal1987
csendes tag

Szia.

Lehet hogy sérült a HEX... nem normális működés! Próbáld meg netinstallal újra húzni!

(#5185) animal1987 válasza feel2006 (#5181) üzenetére


animal1987
csendes tag

ha adsz egy teamviewert valamelyik este szívesen ránézek... de addig is pl dobhatnál egy exportot a tikekről hogy lássuk a configot

(#5186) feketegergo válasza animal1987 (#5184) üzenetére


feketegergo
tag

Köszönöm a választ!

Ha jól látom a mikrotik wikiről a netinstall egy windows-os program. Nekem linuxom van, de ha muszály szerzek valahonnan egy windowos gépet.

Megpróbáltam resetelni (a reset gombal nem softveresen) Az nem "erősebb" mint a netinstall? Az nem a gyári állapotot hozza vissza?

Egyébként mintha az első reset előtt nem lett volna probléma, de az is lehet, h csak nem vettem észre.
Miután kipróbáltam, h egyáltalán működnek-e a dolgok reseteltem a HEX-et, és aztán elkezdte elfelejteni újraindításkor a beállításokat. Lehet, hogy a reseteléssel kárt tettem benne? Esetleg szokott a reset gomb beragadni?

(Bocsánat az amatőr kérdésekeért, de épp most csöppenek ebbe a világba.)

(#5187) feketegergo válasza feketegergo (#5186) üzenetére


feketegergo
tag

Frissítettem az oprendszert. 6.42.5-ös verziót töltött le, és úgy tűnik ez megoldotta a problémát.

(#5188) janos666 válasza feketegergo (#5186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A reset csak a konfiguráció módosításokat törli (az alapértékhez képest, így visszakapod az alapot), a netinstall újraírja az OS-t (szóval akkor is működik, ha megsérült valami rendszerfile, illetve ha annyira sem képes a rendszer, hogy törölje a beállításokat a reset gomb nyomkodásakor).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5189) Ablakos


Ablakos
őstag

Hibás (kontakt) utp kábeltől lehetséges lan portok tönkremenetele? A múlt héten a hatodikat kapcsoltam le. Javíttatható ésszerű áron a lan port a mikrotiknél?

(#5190) Shkiz0 válasza Ablakos (#5189) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen lehetséges.
Port hibára nem él garancia, illetve tudomásom szerint mikrotik nem javít portot.
Anno viszont volt idehaza egy cég aki javított ilyesmit, vagy 6 éve javíttatunk velük pár NS5/NS5L-t amik vihar után kifingtak, de már akkor is 2500/port áron ment a javítás, és voltak is problémák néhány eszközzel a javítás után is, úgyhogy az első adag után beletörődtünk abba, hogy "fogyó eszköz" és porthiba esetén adtunk használt de működő, vagy új eszközt az ügyfeleknek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5191) Ablakos válasza Shkiz0 (#5190) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi az infót.

(#5192) asdf_ válasza Shkiz0 (#5190) üzenetére


asdf_
veterán

Port hibára nem él garancia,

Ebbe fogyasztóvédelmi jelleggel elég alaposan belekötnék...

[ Szerkesztve ]

(#5193) Shkiz0 válasza asdf_ (#5192) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Magától ritkán döglik meg a port.
90% külső behatás eredménye.(villám, túlfesz, zárlat, beázás stb)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5194) asdf_ válasza Shkiz0 (#5193) üzenetére


asdf_
veterán

Ez lenyegtelen, az ilyen kikotes, hogy porthibara nincs garancia, jogszabaly szerint automatikusan semmis.

(#5195) bambano válasza Ablakos (#5189) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hibás (kontakt) utp kábeltől lehetséges lan portok tönkremenetele?": az attól függ, hogy hol van az a kábel.
Szerintem ha normálisan van összerakva a kábel környéke, akkor nem.
Szerintem tovább kellene nyomoznod, hogy mitől pukkannak el a portok. Ha kültéri a kábel, vagy annak egyik fele, akkor meg kell nézni, hogy túlfeszültség keletkezhet-e rajta. Beltéren meg az okozhat problémát, ha nem egy fázisról mennek a cuccok, ami a kábel két végén van. Ilyenkor érdemes lehet megfontolni, hogy optikát húzol a két eszköz közé.

egyébként a mikrotik nem fogadja el garanciális hibának a port eldurranását, mert azt mondja, hogy tegyél rá túlfeszültségvédőt, és akkor nem fog elpukkanni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5196) ANOka válasza asdf_ (#5194) üzenetére


ANOka
őstag

Akkor boxold le velük - helyettünk is - ezt a meccset! :P

(#5195) bambano:
Tudnál is ajánlani port túlfesz. védőt, amit rátehetünk a Mikrotik-re?

[ Szerkesztve ]

(#5197) asdf_ válasza ANOka (#5196) üzenetére


asdf_
veterán

APC PNET1GB, 8 ezer/darab. Nem lesz rentabilis :/

(#5198) feketegergo válasza feketegergo (#5187) üzenetére


feketegergo
tag

Köszönöm! Ez magyarázza azt is, hogy a rendszerfrissítés miért oldotta meg a problémát.

(#5199) ANOka válasza asdf_ (#5197) üzenetére


ANOka
őstag

Pár hónapja csapott agyon a villám otthon ~50 ezer Ft értékű hálózati eszközt. (3 eltérő cuccot.)
A UPC koax-on jött be. A szolgáltató modemjét is vitte magával.

Ezt hogyan kötöd rá otthon a földelésre/szünetmentesre, ha nincs rack szekrényed?

(#5200) feel2006 válasza ANOka (#5199) üzenetére


feel2006
tag

Én hinni akarok a mesében/és hogy velem nem fordulhat elő, ezért a koax-on signal villámvédő + izolátorszűrő/galvanikus leválasztó (ez volt ) korábban is.
A TV-nél egy koax-ot is védő APC elosztó.
A routerek, AP, modem, linksys ata nyomtató, szerver, telefon és IPStacker -nél meg egy APC 350, védem vele a modemből jövő ethernet portot meg a villany felől amit lehet.

@animal1987 : teamviewer nem megoldható, konfignak a teljes elég hosszú, melyik része kellene bridge, ppp, interface elegendő?

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.