Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) godlock


godlock
csendes tag

sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy RB951G-2HnD routerem UPC nettel, tökéletesen működik de mostanában egy bizonyos webrádió oldalt nem hajlandó megnyitni és lejátszani. [link]
A UPC modemként van beállítva. Ha a UPC routerként működik akkor szól a webrádió de ha már a RB951G a router akkor nem. Tud vki ebben segíteni? A segítséget előre is köszönöm.

(#5252) #31774976


#31774976
törölt tag

sziasztok,

25-én szarrá telnetelték a routerem. (elfelejtettem frissíteni a FW-t. tudom, tudom, shame on me.)

ezt a kedves kis üzit találtam a fájlok között:

I closed the vulnerability with a firewall. Please update RouterOS. You can say thanks on the WebMoney Z399578297824 or BTC 14qiYkk3nUgsdqQawiMLC1bUGDZWHowix1

Valaki tapasztalt hasonlót? Official fórumon külön thread van rá.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5253) Ablakos


Ablakos
őstag

Winbox ip->firewall->connections alatt hogy kell szűrni pl. dst. address/port -ra? (178.164.145.250:6881 nem jó, 178.164.145.250/6881 ez sem jó)

[ Szerkesztve ]

(#5254) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Hol lehet most aránylag kedvező áron mikrotik termékeket venni?
itt debrecenben amelyik cégeknél érdeklődtem elég drága most(mivel nem nagyon veszi itt senki)

(#5255) bambano válasza brickm (#5254) üzenetére


bambano
titán

drótnélküli bolt, ipon.

debrecenben az ostelsat árul mikrotiket, csak el vannak maradva a kínálattal...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5256) Soma01 válasza brickm (#5254) üzenetére


Soma01
veterán

Igen? Én is akarok egy kis routert venni, itt Debrecen. De úgy tűnik postázás lesz xy webshopból. Mondjuk én meg sem kérdeztem még itt Debrecen sehol sem. Azt sem tudom, hol árulják. :)
Én még várok egy tesztet, egy beszámolót Shkiz0-tól, aztán veszek majd csak...

[ Szerkesztve ]

(#5257) brickm válasza bambano (#5255) üzenetére


brickm
őstag

Köszönöm!
Az általad említett debreceni boltban is ugyan az a helyzet, mint ahol én kérdeztem, 5-6 ezres felár a wireless-hez képest. Úgyhogy lerendelem tőlük.

Egyébként RouterBOARD 951G-2HnD -t néztem ki itthonra. Az Rb750-et váltaná fel, annyi lenne a lényeg, hogy ugye a wifi beépített legyen, és lehetőleg tényleg bírja a giganetet. Ilyen szempontból jó választás, vagy vegyek inkább
RouterBOARD 951G-2HnD -t az SFP miatt. Egyelőre 100\100as Digi netem van, de nem kizárt, hogy váltok gigára és akkor már úgy venném, hogy ne kelljen megint cserélni.
Vagy esetleg valami mást....?

(#5258) brickm válasza Soma01 (#5256) üzenetére


brickm
őstag

Szia!

Vehetsz bátran. Nekem bambano ajánlotta annak idején itt a mikrotik termékeket. Kellett egy komolyabb munkámhoz komolyabb router\switch és itt panaszkodtam ki magam. 1100ahx2-t vásároltam akkor, meg magamnak egy rb750-et gyakorolni. Én azóta is a kicsit használom itthon, SOHA semmi baj nem volt vele. ilyen 400+ napos uptime-ok voltak már benne, aztán költöztem, meg áramszünet volt és társai :D

Most csak azért váltok, mert van pár uj eszköz itthon ami nem hajlandó a tp-linkkel együtt dolgozni, de olyan szinten, hogy egy hete tépem a hajam tőle. Úgyhogy beépített wifis mikrotik lesz a vége.

(#5259) bambano válasza brickm (#5257) üzenetére


bambano
titán

egyik router sem bírja a gigás netet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5260) brickm válasza bambano (#5259) üzenetére


brickm
őstag

Na egy ilyen kijelentést olvastam már, pont ezért kérdeztem rá.
Csak akkor azt hiszem valaki az rb2011-el kapcsolatban panaszkodott. Talán...

Ennek mi az oka? Gyenge a hardver?
Mert akkor nem is szórakozok sfp-s modulossal, megelégszek a 100\100al aztán a franc ugy egye meg. Legalább marad lóvé sörre :U ;]

(#5261) bambano válasza brickm (#5260) üzenetére


bambano
titán

átfogalmazom: egyik router sem bírja a gigás netet abból a kettőből, amit írtál a hsz-ben :)

Én is agyalok sfp-s routeren, hogyha jön a digi ftth, ne kelljen a lomjukat beengedni. de vagy marad a mostani pc, vagy kallódik itthon egy dinnye, berakom azt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5262) Shkiz0 válasza brickm (#5260) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gigára, 3011, RB1100Ahx2, RB1100Ahx4, RB450Gx4 (jövő héten jön meg akkor tudom majd teszelni hét vége felé, de hw spec miatt vígan vinnie kellene.)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5263) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Van két UPC előfizetés. Szeretném mindkettőt egy mikrotiken keresztül használni olyan módon, hogy a le/fel sebességek összeadódjanak és egy időben használja a mikrotik mindkét előfizetést.
Miként tudom ezt a legegyszerűbben összehozni?

(#5264) Soma01 válasza macimeister (#5263) üzenetére


Soma01
veterán

De ugye elég ha a végén a sebesség max 1 Gbps fel illetve le irányban?

(#5265) macimeister válasza Soma01 (#5264) üzenetére


macimeister
aktív tag

Ha megkerülöd nekem még ezt is akkor kapsz egy sört. De csak citromot mert te biztos azt szereted ;-)

(#5266) bambano válasza macimeister (#5263) üzenetére


bambano
titán

szerintem te nem tudod összehozni azt, hogy egy szálon is meg legyen osztva a két kapcsolat, elvileg is csak nagyon bonyolultan lehet, úgyhogy hagyd a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5267) Soma01 válasza macimeister (#5265) üzenetére


Soma01
veterán

Áá, nem megy az olyan egyszerűen. Ahogy a Telekom témában is elő szokott jönni és itt is az lesz a vége szerintem, hogy túl bonyolult és egy szálon úgysem lesz még az összesített sebesség.
De most már én is kipróbálnám, hogy működik az ilyesmi. A load balance pont erre való, de szigorúan több szálon, leginkább több kliens felé. Asus routerek tudják elvileg alapból is, de ezekkel a Mikrotik eszközökkel biztosan profibb modon lehet kivitelezni. De a megvalósításhoz nem értek. De beleásom magam mostmár... :)

(#5268) Shkiz0 válasza Soma01 (#5267) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a baj, a legtöbb mikortik eszköz esetén nem nagyon tudod összehozni emiatt.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5269) bambano válasza Shkiz0 (#5268) üzenetére


bambano
titán

mit nem lehet emiatt összehozni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5270) Shkiz0 válasza bambano (#5269) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha 2G-s netet akarna összehozni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5271) Soma01 válasza Shkiz0 (#5270) üzenetére


Soma01
veterán

Most nem kell 2 gigabit. Csak "egyszerűen" két WAN portra kell (pl.) egyenlően elosztani a hálózati forgalmat. De én ehhez nem értek, hogyan kell megvalósítani és mik a korlátok pontosan. Plusz azt is passzolom, hogy mekkora CPU teljesítmény kell ehhez.

(#5272) macimeister válasza Soma01 (#5271) üzenetére


macimeister
aktív tag

Nagyon nem kell a 2G. Simán annyi kell, hogy van egy net a "vendégnek" és egy a "munkának". Ezt szeretném egybefogni. Igazából az is jó, ha meg tudom mondani, hogy a Wifi használja az egyik szálat a kábeles gépek pedig a másikat.

(#5273) Shkiz0 válasza macimeister (#5272) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor ez a legkézenfekvőbb megoldás: TP-LINK TL-R470T+

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5274) bambano válasza macimeister (#5272) üzenetére


bambano
titán

ha bármilyen szelekciós tényezővel szét tudod válogatni, hogy melyik forgalom merre menjen, akkor nem nagy durranás megcsinálni a dual wan-t. az, hogy a wifi az egyik, a drótos a másik, ilyen.

azt, hogy többszálú letöltés kihasználja a két drótot, már nagyon nem triviális, de szerintem azt is meg lehet csinálni mikrotikkel.

azt, hogy egy szál menjen a két kapcsolatra, csak vaskos beruházással lehet megcsinálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5275) bambano


bambano
titán

egyébként pedig a terhelésmegosztás és a forgalomszabályozás alaptétele, hogy ezt azon a ponton lehet megcsinálni rendesen, ahol a csomag elindul. azon a ponton, ahol a csomag érkezik, nullához közelítő hatékonyságot lehet elérni.

tehát valójában nem a gigás switch chip akadályoz, hogy load balancing-et csinálj két drótra, hanem az, hogy a drót túlvégéhez nem férsz hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5276) bacus válasza Shkiz0 (#5273) üzenetére


bacus
őstag

Nem hiszem el, hogy egy másik típusú router lett ajánlva egy mikrotik fórumon. :o

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5277) Shkiz0 válasza bacus (#5276) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5278) Soma01 válasza bacus (#5276) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor ajánlj gyorsan egy Mikrotiket erre a célra!! :)

(#5279) bacus válasza Soma01 (#5278) üzenetére


bacus
őstag

Mind tudja (amit felprogramoznak rá), és egyik se (beleértve az egyéb típusokat).

Két wan sebességét egy szálra összegezni egyik se tudja, mert ahhoz a másik végén is kellene eszköz amit te programozol.

De terhelés megosztást, mindegyik tud aminek legalább 3 eth portja van. (Nyilván a bejövő sebességek meghatározzák a típust, két db 10 mbit kapcsolathoz bármi jó, két 500-hoz már nem)

Ha vissza keresel, már 2x leirtam, hogy kell csinálni, és van pár ember innen (is) akiknek már megcsináltam a dual wan-load balancing -t.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5280) bambano válasza Soma01 (#5278) üzenetére


bambano
titán

3011, ahx4, bármelyik dinnye.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5281) janos666 válasza bambano (#5275) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"azon a ponton, ahol a csomag érkezik, nullához közelítő hatékonyságot lehet elérni."

Ahogy nézegettem az RC changelog-ot, nemsoká a ROS is engedi majd az ingress QoS-t. Bár persze fogalmam sincs milyen formában oldják meg és hogy fog működni a gyakorlatban.

Én évek óta használom a router-ként is üzemelő Linux PC-n ezt a script-et (némi módosítással, pl. felvettem még egy alacsonyabb HTB prioritást és port számok alapján besoroltam oda olyasmiket, mint pl. a torrent forgalom): https://wiki.gentoo.org/wiki/Traffic_shaping
Annyi benne a "trükk", hogy átirányítja a forgalmat egy virtuális eszközre, amitől tükörképként jelenik meg a ki/be irány, így rá lehet húzni kimenő forgalom szabályzási sémát a bejövő forgalomra.

Nem tudom miért nem kéne tudni működnie, hisz a feladó oldal lényegében a te tetszőlegesen megszabott limitedet "érzi" ahelyett, amit a szolgáltatód szabott meg az élőfizetésedhez (nyilván míg a te limited kisebb, mint a szolgáltatás valós elérhető sebessége).

A tapasztalatom az, hogy nyilván nem "tökéletes", de messze jobb, mint a "nulla közeli hatékonyság". Nyugodtan lehet pl. futtatni ésszerű számú torrent letöltést anélkül, hogy bármi korlátozás lenne a torrent kliensben és jelentősen megnőne a késés, vagy használhatatlanra zuhanna a magasabbra priorizált forgalom sebessége. Általában legalább a max sebesség harmadát, de inkább a felét megkapja a magasabbra priorizált forgalom még akkor is, ha viszonylag drasztikus dolgok mennek az alacsonyabb prioritású portokon (olyan, ami shaping nélkül úgy le tudná lohasztani a netet, hogy a kliens gépeken sorról sorra tölt be minden kép a weboldalakon, mint ha betárcsázós modemről jönne a net).

Volt már egyszer, hogy kernel frissítés után eltűnt az IFB (régen két ilyen eszköz volt az alapértelmezés, ha be van forgatva a modul, most nulla, külön paraméterrel kell kérni egyet is), így véletlenül kipróbáltam, hogy milyen mikor elveszem a shaping-et. Hamar elkezdtem turkálni a dolgokat és meglett a hiba.

Na persze a dual-WAN load-balance az megint más, sohasem próbáltam, nem is szeretném. De sokszor olvastam már tőled a traffic shaping / QoS kérdésben a fenti is idézett kijelentést (és most láttam, hogy a Mikrotik sem ért vele egyet, mert jön a feature).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5282) bambano válasza janos666 (#5281) üzenetére


bambano
titán

"De sokszor olvastam már tőled a traffic shaping / QoS kérdésben a fenti is idézett kijelentést (és most láttam, hogy a Mikrotik sem ért vele egyet, mert jön a feature).": ha nem értesz egyet a kijelentésemmel, miért akarod cáfolni azt olyan linkkel, ami alátámasztja?

hint: a gentoos linkeden levő wiki oldalon ott van a magyarázat: "The main reason for traffic shaping is that we cannot control the packet queues or prioritisation made by our ISP or in the external link.".

Képzeld el az internet szolgáltatásodat, mint egy pláza bejáratát fekete pénteken. A pláza előtti téren is lazán vannak az emberek, a plázában is elférnek, de az ajtón nem bírnak bejutni. Akkor normálisan a pláza előtt csinálnak terelőkorlátokat, nem a plázán belül, a szűk keresztmetszet után.

Tehát bármit is csinál a mikrotik, tisztességes ts/qos-t nem lehet a fogadó oldalon csinálni. elvileg sem lehet, ezen nincs mit vitatni. pótmegoldások vagy kerülőutak léteznek, ezt már ezer éve csinálják, le van írva a routingbibliában (lartc). Azt lehet csinálni, hogy a nyugtázásokkal (ha van ilyen), visszafogni a feladó oldalt, hogy az isp-nél ne legyen torlódás az ottani traffic shapingnál. De ez látszatmegoldás, nem igazi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5283) janos666 válasza bambano (#5282) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"De ez látszatmegoldás, nem igazi."

Ha nincs "igazi", de látszólag működik a "látszat", akkor miért ne használjuk és miiért mondjuk azt, hogy nincs semmi megoldás?
Én annyit látok, hogy mikor használom, akkor semmi fennakadást nem lehet tapasztalni racionális körülmények mellett, míg ha kilövöm, akkor nagyon könnyű lerohasztani a sebességet (szándékosság nélkül) és egekbe lőni a késést (úgy, hogy még a webböngészés sebességén is érződik, a videotelefonálás is megsínyli, online játék esélytelen...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5284) bambano válasza janos666 (#5283) üzenetére


bambano
titán

"miért ne használjuk és miiért mondjuk azt, hogy nincs semmi megoldás?": ezt csak az mondja, aki nem tud különbséget tenni az általam írt "hogy ezt azon a ponton lehet megcsinálni rendesen, ahol a csomag elindul." és az általad számba adni próbált "semmi megoldás" között.

az nem hatékony megoldás, hogy nem használod ki a vonaladat, ezzel elkerülve a torlódást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5285) Shkiz0 válasza Soma01 (#5256) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

;]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5286) Cirbolya_sen válasza Shkiz0 (#5285) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

:C de nincs még nálad :P

Cirbolya_sentinel

(#5287) Shkiz0 válasza Cirbolya_sen (#5286) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Holnapután, de nem tudom mikor jutok odáig, hogy teszteljem is.
Remélem most hétvégén, ha nem akkor jövő hétvégén mindenképpen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5288) SeaShark


SeaShark
tag

Sziasztok!

Remélhetőleg a héten tulajdonosa leszek egy mikrotik rg962-es routernek, melyett öcsémnél szertenék beüzemelni. Sajnos az ott lévő Tp-link nem az igazi sokszor kell újra indítani, és ezért cserélném valami megbízhatóra.
Érdeklődnék tőletek, hogy valakinek van-e tapasztalata vele, és azok milyenek, valamint milyen max. sebesség érhető el vele digi1000-es neten.

Választotokat előre is köszönöm.

Üdv;
Laci

(#5289) Shkiz0 válasza SeaShark (#5288) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem jelenleg ilyen van.
Stabil, nem dobalja el se az 5G se a 2.4G netet.
A wifi szerintem nincs olyan eros mint egy tp link eseten, de valahol normalis is talan, mivel ennek ugye nincs kulso antennaja.
Sebesseg teren valahol 5-600mbit lesz a teteje, sajnos n3m mai darab, gyenge a proci 1g-s nethez.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5290) SeaShark válasza Shkiz0 (#5289) üzenetére


SeaShark
tag

Szia!

Köszönöm a gyors választod.
Ha már tudja az általad említett 5-600-at stabilan akkor már félig elégedet leszek.
Jelenleg teszt jeleggel most egy linksys wrt320n van fent amin szintén belső antennás, ha tudja ugyanazt a lefedetséget akkor teljesen elégedet leszek vele.
Egy két beállítással kapcsolatoan azért egy kicsit szkeptikus vagyok, hogy meg-e fogom tudni oldani.(Pl.: Tűzfal, portátírányítás, Nas, torrent, stb.)
Ezért előre érdeklődnék, hogy elkakadás esetén volne-e valaki aki szívesen segítene - személyesen - a router beállításában. (BP)
Tudom választhattam volna valami egyzerübb routert, de nekem most a megbízzhatóság és a stabilítás volt az elsődleges szempont.

Üdv;
Laci

(#5291) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#5217) üzenetére

Megérkeztek az olcsó 911L 2nD -k. (2400Ft/db) Nem átverés, futár hozta, teljesen újak, számlával. AP clientnek lesznek. [link]
Viszont rá van ragasztva a LAN ra hogy nem használhatom antenna nélkül, így nem is merem bekapcsolni. Próbáltam rárakni többféle antennacsatit de pont nem találok rá valót elég mély a luk, majd bemegyek valami számtek boltba hátha adnak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5292) bambano válasza MasterDeeJay (#5291) üzenetére


bambano
titán

mmcx-rpsma pigtail-re lesz szükséged, aminek az egyik végét rádugod a routerboardra, a másik végére meg mezei antennát lehet csavarni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5293) bacus válasza SeaShark (#5290) üzenetére


bacus
őstag

Tudod az a nagyszerű az internetben, hálózatokba, hogy bárhonnan elérhetsz mindent, nem kell budapesti (személyesen) ember a beállításokhoz ;)

Ha tényleg csak pár beállítás nem megy, pl mint tűzfal akkor ez nem lehet probléma. ;)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5294) Fooler89 válasza bacus (#5247) üzenetére


Fooler89
őstag

A 192.168.0.0/24-es hálozaton a pfsense az átjáró.
Mikrotiken rádugtam az ether3-ra és adtam neki egy címet 192.168.0.10-et.

Ha nincs a fent szabály bekapcsolva, akkor a 0-ás tartományba lévő fájl szervert nem tudom elérni a miktrotiken (wifis) eszközökről.

A 0-ból viszont elérem a wifis eszközön megosztott tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#5295) bacus válasza Fooler89 (#5294) üzenetére


bacus
őstag

Már leírtam párszor, hogy működik. (pár oldallal előbb, még nem infos módon is).

pfsense az átjáró, ő honnan tudná, hogy hol van a wifis hálózat?

gondold át egy gép oldaláról. Jön egy kérés a 192.168.11.0/24-es alhálózatból. Hova küldi a választ? azt mondja, hogy az ő alhálózata a 192.168.0.0/24, ergó ami nem a saját alhálózata, azt a routernek küldi.
A pfsense tudja, hogy a 192.168.11.0/24 -t merre továbbitsa? nem tudja, akkor kiküldi tovább az isp felé.

Neked nem a mikrotiken kell szabály, hanem pfsense-n egy static route!

a gond nem a wifis eszközből a szerver felé van, mert az átmegy a miki-n, és az tudja, hogy hova kell küldje a csomagot, hanem a visszaúttal van...

és itt kell megjegyezni, hogy a dupla nat is működik, azaz a wifi hálózatból kifele natolva először a sima lan hálózatba, majd onnan a net felé a pfsense. De ez szerintem nem túl jó megoldás, mert igy csak a wifis háló látja a normál hálót, visszafele minden eszköznek dnat szabály kellene...

Egyébként visszaolvasva az eredeti kérdést, szerintem nagyon nem érthető a kérdésed. A miki ebben a topicban általában router, azaz átjáró is.. Tessék érthetően segítséget kérni, ha kell rajzzal !

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5296) Fooler89 válasza bacus (#5295) üzenetére


Fooler89
őstag

Tudom, hogy valami az én fejemben nem tiszta :(

Pfsenseben meg van adva static routeba

Mikrotikban is meg van adva az útvonal.

Nem tudom hogy ennyi infó elég-e hogy megtudjuk hol a gond.

Amúgy pingelni minden irányból mindenkit tudok.

Dupla natot gondolom nem neked szántad

(#5297) bacus válasza Fooler89 (#5296) üzenetére


bacus
őstag

nincs gond, szerintem, ha megy a ping, akkor jó.

Azért kérdeztem, hogy mi neked a "lássa egymást", mert ha ez alatt azt érted, hogy a windows network alatt megjelenjenek a gép nevek, akkor az nem fog menni sztem wins szerver nélkül

Ráadásnak a windowsoknál a másik alhálózat az public network, azaz a tűzfalat is adjusztálni kell.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5298) Fooler89 válasza bacus (#5297) üzenetére


Fooler89
őstag

Nem, a fájlszervert név alapján szeretném elérni, dns feloldása megtörténik viszont ha a fent nat rule nincs aktiválni akkor nem érem el a megosztásokat.

Most megint lehet nagy hülyeséget mondok, de az a nat rule konkrétan átírja az ip címet a mikrotikéra. Az az 17-es végződésűre és ezzel tudja elérni a 0-ás tartományban lévő win fájlszervert. Így miért működik?

Win tűzfal tartományira van állítva, de majd lecsekkolom mégegyszer.

Ha nagy hülyeséget mondtam akkor elég egy nincs igazam és utána olvasok a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#5299) bacus válasza Fooler89 (#5298) üzenetére


bacus
őstag

nézd a nat szabály pont dupla natot is csinál, mellesleg, igen, ez lenne a nat lényege, ez a cimforditás, lehet ha tudnád minek a rövidítése nat, fel se teszed a kérdést.

Ha ping megy, szinte biztos, hogy a tűzfal miatt nem éred el nat nélkül.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#5300) MasterDeeJay válasza bambano (#5292) üzenetére

Köszi!
Szerencsére volt a közeli számtech boltba pont olyan ami mmcx és a tp-link féle antennát rá tudtam szerelni 880Ft-ért.
Már be is üzemeltem, jó kis eszköz. Kicseréltem az összes tp-link client routeremet ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.