Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3866) bacus válasza csusza` (#3860) üzenetére


bacus
őstag

Én sajnálom, hogy nincs idő hiba keresésre, mert ez nekem is megérne egy misét :)

Kevés cap számmal, (mondjuk max 4), nekem hónapok óta megy, pl a saját lakásomban 3 cap van, eszemet nem tudom, hogy mikor volt vele gond, néha frissítem a routereket, de nem hiba miatt akkor sem.
Az ügyfeleknél se kellett még sosem újra inditanom egy ilyet sem. (igaz ahol capsman van, ott 3011 van)
(otthon egyébként egy RB 493G van , 256MB RAM)

Nekem még nem volt olyan sem, hogy nem ment.., egyszer sem, persze a capsman címét megadom, capsman forwardingot használok, és NEM adom hozzá a capokon a wifit a local bridghez. A cap-ok, és egyáltalán a routerek nem dhcp-n kapnak ip-t, mindig fix címet kapnak, szerintem ez 20 eszköznél is lenne, bár én is lusta vagyok.

Az én véleményem, hogy a capsmannak ilyen cap számnál nagyon bikának kell legyen, 3011 1GB rammal talán már elég, de egy 128 vagy egy 256MB-os routernek, ami még routeol is, nagyon karcsú.
Egy hex a 256 MBjával éppen ezért nem hiszem, hogy alkalmas lehet sok kliens és/vagy sok cap mellett, egy 128 vagy 64MB 2011 pedig el is hiszem, hogy néha újraindítást igényel.

n00n: Ha belefér a keretbe, 3011-et nem bánod meg !

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.