Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) papp_no1


papp_no1
senior tag

köszi, ezen az oldalon találtam eu raktárból [link] , hnap meg is rendelem

(#4802) iceQ! válasza asdf_ (#4800) üzenetére


iceQ!
addikt

Arról beszélünk és van.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4803) papp_no1 válasza iceQ! (#4802) üzenetére


papp_no1
senior tag

Küldenel linket ?:) sehol nincs raktáron

(#4804) bacus válasza papp_no1 (#4803) üzenetére


bacus
őstag

ramiris.eu -ban éppen van.

Csak akkor vedd ezt a routert, ha egy AP elég a lakásba és nem igen várható a net sebességének a bővülése.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4805) papp_no1 válasza bacus (#4804) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi sajnos onnan nem tudok rendelni magánemberként.

(#4806) Cirbolya_sen válasza papp_no1 (#4805) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

De, BestByte a kisker resze 😉

Cirbolya_sentinel

(#4807) papp_no1 válasza Cirbolya_sen (#4806) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi a tippet, megrendeltem az eurodk-ról az egyik magyar fórumba írt egy srác h ő 256 megás verziót kapott elméletileg 128assal és 256ossal is gyártják őket de nem igazán tiszta a mikrotik honlapján se a leírás.. gondolom mert több féle verzio van ne h hőbörgés legyen h valakinek 128as jut de közbe van ugyanennyiért 256os verzió is

(#4808) MasterDeeJay

Nem használtam nagyon a mikrotik féle dns-t és ezért nem is tudom normálisan beállítani.
Tehát a tünet: allow remote beikszelve, elsőnek és másodlagosnak google dns beírva dhcp dns szervernél a router ip megadva. 53-as port udp tcp wan-on tiltva.
A gépek szépen megtalálnak mindent ami a neten van. nslookup visszaadja a külső címeket de a helyieket nem. staticba felveszem úgy jó. Hogyan regisztálhatnák be magukat a gépek a dns táblába? Fele statikus fele dinamikus.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4809) iceQ! válasza papp_no1 (#4805) üzenetére


iceQ!
addikt

[link]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#4810) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#4808) üzenetére

Na jólvan rájöttem magamtól.
Szóval a mikrotik dns szervere nem regisztrálja be a belső hálón lévő gépek neveit a dns-be. Ez a normális működése. Nem nagy érvágás mert amihez névvel nyúlok az eleve fixip-s belső hálón szóval kézzel kitöltöttem azt a tízenpár nevet dns static-ba. (pl user gép ahol megosztott a nyomtató, szerverek stb.)
Aztán úgy is át akarok állni mindenben ip címekre, valahogy abban jobban bízok mint a nevekben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4811) bambano válasza MasterDeeJay (#4810) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Aztán úgy is át akarok állni mindenben ip címekre, valahogy abban jobban bízok mint a nevekben.": azután majd amikor valamiért címcserét kell csinálnod, rájössz, mekkora ritka hülye ötlet volt...

"Szóval a mikrotik dns szervere nem regisztrálja be a belső hálón lévő gépek neveit a dns-be": ennek az is lehet az oka, hogy ezt a dhcp szervernek kell megtennie, nem a dns szervernek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4812) MasterDeeJay válasza bambano (#4811) üzenetére

Vezetek excelt az ip címekről és nevekről. 62 eszköz van ami fixip-s vagy fixen kap dhcp-vel adott címet.
Kicsi a hálózat nem okozna gondot egy váltás. Annyira meg nem bővül hogy váltani kelljen nagyobb ip tartományra.
A dhcp-t is a miki csinálja, ott nem látok olyat hogy dns-be regisztrálja be. De amúgy is kevés lenne mivel a fix ip-s eszközök sem kerülnek be névvel.

Más:
Honnan a fenéből szedhetik a gépek az ipv6 címüket névre pingeléskor ha a dhcp nem oszt 6-os címet, még a csomag sincs felrakva.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4813) Fooler89 válasza bambano (#4811) üzenetére


Fooler89
őstag

Ezzel nekem csak az a gondom a mi esetünkben. Hogy ha áramszünet van, lekapcsol minden gép. Visszajön az áram és a legtöbb gép gyorsabban tölt be mint a DHCP server (hyperv-ben windows server) akkor a kliens egyszerűen nem kap IP-t. Na mármost amíg nem kérem meg a klienst, hogy kérjen már ugyan egy ip címet addig egyszerűen nem érem el.

Ezt azon kívül, hogy a dhcp szerver gyorsabban töltsön be, valahogy meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

(#4814) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Vidéken egy elég nagy házban lakunk(300nm) és elég nehézkes az egész ház wifi lefedése.
Úgy szeretném megoldani, hogy egy SSID legyen a házban és erre csatlakoznék. Amikor mozognék a házban az egyik AP eldobná a kapcsolatot ha már messze vagyok tőle és a másikra egyből csatlakozna a lészülék. Mindezt úgy kellene, mondjuk, ha neten konferenciabeszélgetést folytatok akkor ne szakadjon meg a hívás.
Tehát több AP esetén ne tünjön fel, hogy éppen melyiken vagyok.
Ez megoldható a Mikrotik termékeivel?
köszönöm :R

(#4815) bacus válasza smallmer (#4814) üzenetére


bacus
őstag

Meg, főleg az nagyon stabil, hogy ha elég messze vagy, akkor eldobja a kapcsolatot :D

Egyébként pénz kérdése az egész, lehet akár 100e forintot is rá kell költs. Szánsz rá ennyit?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4816) bacus válasza Fooler89 (#4813) üzenetére


bacus
őstag

Pl szünetmentessel biztosítani, hogy egy ilyen szerver ne álljon le.

Van aminek mennie kell.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4817) MasterDeeJay válasza bacus (#4816) üzenetére

Biztos Samsungnál dolgozik. :DDD
bocs ezt nem hagyhattam ki... ;]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4818) bambano válasza MasterDeeJay (#4812) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ipv6-ból is van olyan, ami lelkében olyan, mint az apipa.
egy megadott /64-es prefixhez az ethernet kártya mac címéből generálnak link local egyedi v6-os címeket.

(#4813) Fooler89: a linux addig erőlteti, amíg kap dhcp-n ip címet. a windowst nem ismerem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4819) Ablakos válasza bambano (#4818) üzenetére


Ablakos
őstag

(#4813) Fooler89:
A windows 10 biztos tudja, hogy figyeli a mentett hálózatokat és kapcsolódik a wifi AP-hoz, ha rendelkezésre áll. Normálisabb network kártyával még barangol is a 'jobb' teljesítményt adó AP-k között.

[ Szerkesztve ]

(#4820) Fooler89 válasza bacus (#4816) üzenetére


Fooler89
őstag

Igaz és ráadásul van is. ;]

Most volt egy tervezett áramszünet és ugye ez előfordult. Szóval nem gondolkoztam. Bocsi.

#4817 Sajnos nem a samsungnál. Sokkal rosszabb.

#4814 Ha jól tudom capsmannál van seamless roaming viszont az, hogy mikor kapcsolódjon át a másik ap-ra azt mindig a kliens dönti el.Ha jól tudom azt meg lehet tenni, hogy egy bizonyos határnál dobja el a klienst és ilyenkor azonnal keresni fog és rámegy az erősebbre ezáltal kényszeríted a klienst a újrakeresésre.
Gyakorlatban sajnos nincs erről tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#4821) smallmer válasza bacus (#4815) üzenetére


smallmer
őstag

100 ezer forint se akadály csak legyen jó.
Ubiquiti és a mikrotik között vacilálok :) Most egyelőre informálódni szeretnék :) :R

(#4822) bambano válasza smallmer (#4821) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én jól megjártam az ubnt-vel, azóta irtom, mint a poloskát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4823) smallmer válasza bambano (#4822) üzenetére


smallmer
őstag

mi volt vele a gondod? :)

[ Szerkesztve ]

(#4824) bambano válasza smallmer (#4823) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

es lite doa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4825) papp_no1 válasza iceQ! (#4809) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia, köszi a linket időközben megrendeltem lettországból hétfőn délelőtt , TNT express postával pár perce át is vettem :D Tegnap vették fel szállításra és ma már itt van a kezembe :)

Este jön beüzemelni a rendszergazda, kiváncsi leszek

(#4826) papp_no1 válasza papp_no1 (#4825) üzenetére


papp_no1
senior tag

256-os jött, ha ez fontos valakinek :)

(#4827) Zwodkassy válasza papp_no1 (#4826) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A honlapon 128MB van írva

(#4828) bacus válasza Zwodkassy (#4827) üzenetére


bacus
őstag

Nem mindegy? Ez egy belépő szintű router, arra a feladatra amit írt megfelel. Ha gyorsabb net csomagot vesz, cserélnie kell úgyis. ;)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4829) Zwodkassy válasza bacus (#4828) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ez igaz. Pusztán informálódok

(#4830) Adamo_sx válasza Zwodkassy (#4827) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ahogy a klasszikusban is van: "Örüljetek a ráadásnak!" :) .

(#4831) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van aki aktívan használ több darab CSS326-ot SFP+-os miki rezes modullal (10GBit max)? Azt néztem, hogy már egész tűrhető az áruk és elvileg 5GBit-es kapcsolat is működne rezen 50 méteren (max 30-at írtak 10G-re). Van már olyan szinten, hogy kis túlzással összedugom és müxik, vagy nem eszik olyan forrón?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4832) bambano válasza E.Kaufmann (#4831) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én kipróbáltam, majd kihajítottam a fenébe az egészet.
ennek oka, hogy a szabvány szerint nem lehet megcsinálni a 10 gigát rezes sfp+ modullal, mert nem bírja el az áramfelvételt a modul. a mikrotik megcsinálta, ennek az lett az eredménye, hogy a modul melegszik, mint az állat.

én úgy voltam vele, hogy nem akarom felgyújtani az épületet, ezért lett kuka a cucc. ha 10 gigát akarsz, húzz optikát, az se olyan drága mostanában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4833) E.Kaufmann válasza bambano (#4832) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:(
Na ez az amibe nem fog belemenni a vezetés, ha rajtuk múlna, egy TP-linkről menne az összes kliens Wifi-n át :W , én meg még sosem végszereltem optikát, nem is tudom, hogy van-e valami könnyen szerelhető technika erre manapság.

Nincs valami "olcsóbb" külső rezes modul SFP+ Direct Attach kábellel, amivel már nem lenne gond a melegedés?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4834) bambano válasza E.Kaufmann (#4833) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem, tehát a vezetés belemegy a 19790 forintos sfp+ rezes modulba, ami melegszik, de nem megy bele a 17290 forintos multimódusú miktorik 10 gigás optikai modulba (aminél van olcsóbb, nem mikrotik).

a vezetés belemegy, hogy cat7-es vagy 7a-s kábelt vegyél, aranyárban, 3-5 ezer forintos csatlakozókkal, de nem megy bele 10-12 rugós készreszerelt optikai kábel megvásárlásába?

megkérdezem: a vezetésed idióta?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4835) E.Kaufmann válasza bambano (#4834) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Milyen Cat7?
Elvileg az 5GBps-hez elég a CAT6 is (az meg van a két kábelrendező között), rövidebb távra meg az 5e is talán, vagy rosszul tudom? Nem kellene újrakábelezni, kiszámoltam, hogy valami 120 nettóból (wirelessboltos árak) kijönne 3 sw + 2 rezes modul + 1 DA kábel és nem kellene külsős szakit hívni optikához, aki tuti elkér még annyit, amennyibe a cuccok kerültek és lenne egy erősebb gerinchálózat. Ha a felhasználók nem panaszkodnának, még ennyit se tolnának bele, nem idióták, költségérzékenyek én meg próbálom a legolcsóbban kihozni, amit lehet.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4836) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#4835) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Letelt a szerkesztés. Szerintem amúgy is, aki Mikrotiket vesz nem azért teszi, mert olyan de csodásak a termékei, hanem mert olyan rohadt olcsók egy Cisco-hoz képest. Próbáljuk a maximumot kihozni a legkevesebből. Nem tudom, minek kell nagyképűsködni itt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4837) quby válasza E.Kaufmann (#4836) üzenetére


quby
őstag

Csinálj nekik egy 1 napos outage-t a gerincen...ugy hogy ne menjen semmi (nem tudom mivel foglalkozik a cég). Ha egy napig nem tudnak dolgozni, és azt mondod nekik, hogy ez a sporolás eredménye átgondolják...

Én elözö munkahelyemen 3 évig rimánkodtam klimáért...nincs rá pénz....nyári szabi után megyek be, már az ajtóban vár a fönök tök idegesen hogy nem megy semmi...már messzröl gyanus volt hogy csend van a szerverszobában. bemegyek, 50 fok, szétrobbant a szünetmentes...szabályos detonáció volt. behivtam, ránézett, és közöltem hogy akkor mostmár nem csak klima kell hanem szünetmentes is. Szoljon ha van rá pénz...addig hazamentem....fél óra mulva volt rá pénz...:D

Nekem van ccs326. Nem használtam SFP-t de a SwOS nagy csalódás...

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4838) bambano válasza E.Kaufmann (#4835) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nem kellene külsős szakit hívni optikához": ebből látom, hogy tájékozatlan vagy.
próbáld meg újragondolni a készreszerelt optika kifejezést.

a kábelfutárnál készre szerelt optikai kábelt tudsz venni többféle méretben, a 40 méteres például 11 ezer forint bruttó. Ha a két switch, amit 5 gigás rézzel akarsz most összekötni, közelebb van egymáshoz nyomvonalon, mint 40 méter, akkor 11 rugóért van szabványos, normális 10 gigát átvivő kábeled, amit csak be kell húzni. ha nem töröd el húzás közben, akkor nem kell hozzá szakember. Van belőle rövidebb is. Az ehhez való sfp+ modul darabja 2 rugóval olcsóbb, mint a 10gigás rezes sfp+.

tehát ha jól számolok, bruttó 7 ezer forint választja el a tisztességes, időtálló megoldást a barkácsolástól. tehát vagy tájékozatlan voltál, hogy erről nem tudtál, vagy olyan elvárásai vannak a főnöködnek, amitől jobb menekülni :P

én a magam részéről továbbra is ahhoz tartom magam, hogy amit vettem, marék rezes sfp+, az kuka, és veszek helyette optikát meg optikai sfp+-t. se tüzet, se a berendezések hőterhelés miatti fáradását nem fogom kockáztatni ilyen aprópénzen.

a fenti 7 ezer forint tekintetében kéretik újragondolni a nagyképűsködést is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4839) Gyurka6 válasza E.Kaufmann (#4836) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
140m dupla sc/Apc csatlakozóval, igaz 3 mm-es 7500 Ft.

Gyurka

(#4840) E.Kaufmann válasza bambano (#4838) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, nem néztem direkt az optikát, mert régen macerás volt, valamint van Cat6 kiépítve.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4841) #19482368


#19482368
törölt tag

Közérdekű információ

Hat éve kémkedik a Slingshot trójai

A kiberkémkedési célokkal kifejlesztett Slingshot trójai terjedését feltört routerek segítik.
A kártékony program régóta, észrevétlenül fertőzi a számítógépeket. Az eddig napvilágra került információk szerint már 2012-ben is létezett egy variánsa, ami azóta csak tovább fejlődött. Minél több áldozatot azonosítottak a kutatók, annál inkább az derült ki, hogy a Slingshot terjesztésében meghackelt routerek is szerepet kapnak.
Az eddigi támadások során a károkozó mögött álló bűnözői csoport routereket tört fel azért, hogy elhelyezzen bennük egy rosszindulatú kódot a további ártalmas modulok letöltéséhez. Amikor a felhasználó vagy a rendszergazda bejelentkezett, hogy konfigurálja az adott routert, akkor a készülék kezelőszoftvere letöltötte, és futtatta a rosszindulatú modult. Az eddigi vizsgálatok szerint a kártékony program elsősorban Mikrotik routereken keresztül terjedt.

Középpontban az adatlopás

A kutatók megállapították, hogy egy fertőzést követően a Slingshot további modulokat szerez be. Ezek elsősorban adatgyűjtésben, adatlopásban jutnak szerephez. Ez persze nem meglepő, hiszen a kártevő fő célja egyértelműen a kiberkémkedés. Az elemzések szerint képernyőképeket ment le, naplózza a billentyűleütéseket, monitorozza a hálózati adatforgalmat, és összegyűjti a jelszavakat, a vágólap tartalmát, valamint a felhasználói tevékenységekre utaló adatokat.

A kifinomult kibercsapda számos olyan technikát alkalmaz, amely segít számára a detektáló mechanizmusok átejtésében: titkosítja a moduljait, közvetlenül éri el a rendszerszolgáltatásokat, illetve anti-debugging módszereket használ.

A Slingshot fejlesztési ideje és összetettsége azt sugallja, hogy az előállításának költségei igen magasak voltak. Ez arra utal, hogy a kártevő mögött álló csoport szervezett és professzionális, de az sem kizárt, hogy valamely állam állhat a háttérben.

A kutatók mindeddig 100 áldozatot azonosítottak, többnyire Afrika északi országaiban, de elszórva a Közel-Keleten is. Az áldozatok zöme magánszemély volt, de van köztük kormányzati szervezet is.

"A Slingshot egy kifinomult fenyegetés, amely számos eszközzel és módszerrel rendelkezik, amelyeket eddig csak a legfejlettebb kibercsapdáknál láthattunk" - mondta Alexey Shulmin, a Kaspersky Lab vezető víruskutatója.

A biztonsági cég a Mikrotik routerek frissítésére, valamint a naprakész biztonság alkalmazások használatának fontosságára hívta fel a figyelmet.

Forrás

(#4842) E.Kaufmann válasza #19482368 (#4841) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem ez van már vagy 3-4 (vagy több) stable verzió óta foltozva?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4843) bambano válasza #19482368 (#4841) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

eléggé trehány módon megírt poszt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4844) #19482368 válasza E.Kaufmann (#4842) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem tudom, tegnap jelent meg a cikk, azzal a céllal másoltam be, és adtam meg a forrást, hogy aki esetleg érintett lehet meg tudja tenni a szükséges lépéseket.

(#4843) bambano
Igen, kicsit olyan tájékoztató célú.

(#4845) Fooler89


Fooler89
őstag

Jelenleg van egy Wifi szórva, amin MAC szűréssel vannak a kliensek beengedve.
Plusz egy guest wifit szeretnék, a mostani SSID mellé.
Guest wifinek annyit szeretnék, hogy a vendégek akik jönnek az iskolába, azoknak egy időszakra egy felhasználó+pass párossal tudjanak csatlakozni. (voucher)
Ehhez a hotspot és a user manager kell.

Kérdés, hogy jelenleg van az rb600a és a ETH2 -> nem menedzselhető switch -> mennek a kábelek az ap-kba ahol van egy POE adapter.
Egy porton csatlakozok a ap-khoz és a menedzselhető switch vásárlása nem megoldható.
Vlan-t kéne erre használni? Mármint, hogy az egyiknél hotspoton keresztül engedjem be a klienseken a másik maradhasson a MAC szűréses? vagy van valami más megoldás?

Ha nagyon nem érhető átfogalmazom.

[ Szerkesztve ]

(#4846) E.Kaufmann válasza Fooler89 (#4845) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha a VLAN nem megoldható, ott van még az EoIP pl a két Miki közé és a megfelelő WLAN-t össze lehet bridgelni elvileg az EoIP-pal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4847) bacus válasza Fooler89 (#4845) üzenetére


bacus
őstag

Eléggé zűr és zavar. Hány AP van most? Capsman?

A guest wifi létrehozásakor létrejön egy új interface, ezt én be szoktam rakni egy saját bridgbe, arra húzom fel a hotspotot, egy másik alhálózatba természetesen, nem abba amibe az állandóak mennek.

Ha van Capsman, csak kicsit bonyolultabb a dolog, capsman forwarding kell és akkor ugyanabba a guest bridge-be rakod.

Ha több wifi AP van, nincs capsman, talán ez a legmunkaigényesebb, minden AP-t konfigolni kell, de remélem nem ez van.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4848) Fooler89 válasza bacus (#4847) üzenetére


Fooler89
őstag

14 db AP van capsman v1-el összekapcsolva.

(#4849) bacus válasza Fooler89 (#4848) üzenetére


bacus
őstag

Akkor ez így sima liba, nem? Állj neki, új bridge, hotspotot felhúzod rá és a guest wifiket erre a bridgre rakod capsman forwardinggal.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4850) Fooler89 válasza bacus (#4849) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha nem kell Vlan akkor evidens. Köszönöm szépen.

Szerencsére lesz egy napom eljátszani vele büntetlenül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.