Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) vkp válasza #73749248 (#4441) üzenetére


vkp
aktív tag

Tudsz venni licence-t, level 4, 5, 6 verzióban. Nekem is volt egyszer egy board-om, amihez kellett a level 6, minden további nélkül meg tudtam venni és felrakni.

(#4452) Core2duo6600 válasza #73749248 (#4441) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van lehetőség a licensz bővítésre, de egy olcsóbb eszköznél egyszerűen nem éri meg, mert elég drága jobban jársz egy cserével amiben a magasabb licence van.

Pl a HEX avagy a RB 750 GR3 ami level 4 es és 17 000 környékén van. Nem tudom mekkora net sebességre nézed, de izomból fastrack nélkül úgy kb 450 körül van vége.
Fastrack aktiválásával viszi a Gigabitet is, de eközben a mangle szabályok nem műkődnek, inkább úgy pontosabb, hogy amikor én próbáltam a 6,38 as Rourter OS el, akkor nem működött a 2 együtt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4453) #73749248 válasza Core2duo6600 (#4452) üzenetére


#73749248
törölt tag

Akkor mire vonatkozik a FAQ-ban az a példálózás a 2 és 4l-es motorokkal, amiket nem lehet cserélgetni az autóban?
Tényleg nem értem, de annyira arrogánsnak tűnt a szövegük, hogy elég hamar hagytam a fenébe őket...

Sebesség: szeretnék mindenre felkészülni, még arra is, hogy esetleg gigabites lesz a netem, szóval jó lenne, ha olyat találnék, ami képes pppoe kapcsolaton is hozni a gigás sebességet adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#4454) Core2duo6600 válasza #73749248 (#4453) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Upgrade-t nem lehet csinálni, tehát nincs olyan, hogy frissíted a liszenszet, hanem újat kell venni.
Az autós példánál maradva ha a 2 L -es helyett 4 L-est akarsz akkor kell venned egy 4 literes motort.

Írja is az árakat : https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:License#Upgrading_from_RouterOS_v3_.282009.29

Ha volt eddig pl. level 4 és nagyobbat akarsz akkor kell venni egy level 5 est vagy nagyobbat amit szeretnél

A router OS most épp a 6.41 es stable kiadásnál tart, tehát amit a 3-as írnak az adott linken, nem feltétlen van úgy.

Akármelyik boardot is veszed min 4 es level lesz rajta gyárilag.
Az mindenre elég, amire otthon kellhet, sok esetben még vállalati felhasználás esetén is.

Én egy RB1100AHx4 - vettem.
Venti mentes, izomból megoldja az 1 Gbites PPPOE kapcsolatot
Nem volt olcsó, de nem kockáztattam, hogy esetleg kevés lesz.
A 2011 es kevés, arra találtam mérést eme fórum hasábjain is.
A 3011 esről nem találtam PPPOE s mérést
Korábban egy HEX et RB750 GR3 ast vettem, ez 17 000 körül volt, és a megrendelt 500 as nethez még épp szűkösen elég volt, de az egy gigabitesnél elvérzett, valahol 450 Mbit nél volt a vége lefelé irányban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4455) #73749248 válasza Core2duo6600 (#4454) üzenetére


#73749248
törölt tag

aha, azt az "upgrade" szót átugrottam. Csak a "change" jutott el a tudatomig (bár ettől függetlenül, eléggé pofátlan dolognak tartom egy szoftver esetében)

(#4456) Core2duo6600 válasza #73749248 (#4455) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A liszensz örökös, nem nagyon szokták frissíteni.
Olyan terméket választanak aminek megfelelő a liszensze

Maga a program meg ingyenesen frissíthető a jövőbeni verziókra.
Tehát nincs ezzel baj.

A legdrágább is 67 000 HUF körül van.

Level 4 mindenre elég amire otthon szükség lehet, látható a táblázatban
Ha meg olyat választasz mint én, akkor a legnagyobb level 6 lesz rajta, amitől nincs nagyobb.
Engem sem a level 6 mótivált, hanem a teljesítmény

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4457) #31774976


#31774976
törölt tag

Sziasztok,

hálózat-perverz barátom unszolására vásároltam egy belépő Mikrotik routert (RB951G-2HhD).

Eltöltöttünk együtt eddig három napot azzal, hogy romantikus táncot lejtettünk a sápadt holdfénynél. Gyakran beszéltem Édesanyjához és még többet gyerekkori legjobb barátom Édesanyjához, Marika nénihez.

Rá kellett jönnöm, hogy bármennyire hittem magam easy, de ügyes usernek, ehhez kevés vagyok.

Van egy UPC modem (router funkció kilőve), erre akasztanám rá. 192.168.10.1-es IP-vel szeretném futtatni, mert ez a szimpatikus. A Lan portokra lógna egy Synology NAS, PS4, kéne WiFi. Ráadásul miután nagy a lakás és a jelenlegi ~30 rongyos Asus nem képes beszórni, ezért a hálóban van még egy Asus ami repeaterként működik és kábelen van rajta az én és a nejem munkaállomása. De ahogy a Mikrotik működni tud, ezek mennek a levesbe és jön helyettük egy Unifi AC, mert azokat ismerem és bízok bennük. Feltéve, hogy kelleni fog, ugyanis a céghez ahol dolgozom nemrég telepítettünk ugyanilyen Mikrotik eszközök a barátom és az IP telefon szolgáltatónk segítségével. Meglepő eredményeket produkált WiFi-n. Sokkal-sokkal stabilabban és gyorsabban működik minden, sokkal nagyobb sugárban.

Szóval. Tudnátok e nekem segíteni lelőhelyekkel leírásokhoz. Igen, tudom, hogy ezek az eszközök nem az én szintemen vannak, de ugye jó pap holtig tanul. Tudom, hogy ott a Google, de túl vagyok rajta. Nálam a fórum mindig az utolsó mentsvár.

Ne kövezzetek meg és köszönet!

:)

(#4458) #73749248 válasza #31774976 (#4457) üzenetére


#73749248
törölt tag

Kicsit konkrétabban nem tudod leírni, hogy mi a gond vele?
Mert még ha értenék hozzá, ennyiből akkor is csak a router doksiját tudnám ajánlani (ha van feltételezem, van, mert tényleg elég pilótavizsgásnak látszik elsőre)

Amit írtál, annak alapján én úgy gondolnám, hogy kb. mindent defaultra, utána az IP, illetve a PPP menüben beállítani azt a pár dolgot, amire szükséged van. Rosszul gondolom?

(#4459) #31774976 válasza #73749248 (#4458) üzenetére


#31774976
törölt tag

Probalom. Miota csak vannak, allitok be konzumer routereket. Nem okoz problemat stabil halozatot csinalni otthon. Benne egy NAS, ami elerheto kivulrol, Repeater stb. De a Winbox egyelore szerintem kinaira van allitva, mert itt nincsenek szep, nagy es beszedes menupontok, amibol a magamfajta luzer ert. Itt bridge-ek vannak, nincs olyan menupont, hogy Port Forwarding es a tobbi. Tehat a Winboxot kene leforditanom csilivili konzumer menure. :)

(#4460) #73749248 válasza #31774976 (#4459) üzenetére


#73749248
törölt tag

Port forwardot szerintem az IP-Firewall-NAT alatt kellene keresni, dstnat-ként, de tévedés joga fenntartva.
Nincs ilyenem, csak a saját, erősen hiányos hálózatos ismereteim alapján tippelek.
(Winboxot nem tudom megnézni, mert nincs windows-om, szóval ez a demo2.mt.lv oldal alapján íródott)

Gyors keresés: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Firewall/NAT#Destination_NAT

ui: egyre jobban tetszik ez a kütyü... és egyre jobban bánom, hogy anno nem ilyet vettem valami jobbféle AC-s AP társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#4461) bacus válasza #31774976 (#4459) üzenetére


bacus
őstag

Esetleg egy tanfolyam segíthet..

Az eddigi routereknél amit láttál azért merőben más, mert csak soho routereket láttál, ahol van két pipa, firewall on/off, ddos on/off, wan ping on/off de azért csak nem gondolhatod, hogy tényleg egy pipa és utána lehet énekelni a hallelujah-t..

Hidd el nekem több száz fajta routert láttam és most már látatlanban azt mondom, hogy amit egy átlagos user fel tud elsőre konfigolni, az igencsak limitált képességekkel bír, amiről ráadásul fogalma nincs az ember fiának, hogy mégis mi a fenét csinálhat akkor a router, ha aktiválom a webes felületén a tűzfalat.., hogy csinál e egyáltalán valamit..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4462) feel2006 válasza #31774976 (#4457) üzenetére


feel2006
tag

Szia,

-mire OK-t nyomtam bacus megelőzött- :)

Sokan vagyunk itt akik autodidakta módon, vagy sok idő /és pénz/ ráfordítással szereztük a tudást meg, így szerintem ne várd, hogy bárki "ingyen" bekonfigurálja a routered, mert jelenleg kb. ezt kéred. :)

Konkrét kérdés esetén segítek/tünk szerintem bárki, hogy hol merre indulj el, de nulláról azért más lenne.

Ha SOS-ben van szükséged olyan anyagra, amiből tudásod is lesz, és vissza tudod nézni, javaslom az egyik oktató oldalát itt és itt. Ha meg jobban érdekel az anyag, irány tovább az MTCNA és a többi tananyagra (Nincs jutalékom, hasznom az ajánlásból, csak én is nála tettem pár vizsgát és tudom, hogy van olyan oktatási módja (online) anyagok, amik másnak nincsenek, vagy nem tudok róla.)

Illetve itt ragadnám meg az alkalmat, hogy nem lenne-e már célszerű ennek a fórumnak is egy kezdő topocit létrehozni, mint sok más PH-s fórumnál, ahol ellehetne helyezni sok alap infót. :R

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#4463) bambano válasza feel2006 (#4462) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Tudnátok e nekem segíteni lelőhelyekkel leírásokhoz." vs "így szerintem ne várd, hogy bárki "ingyen" bekonfigurálja a routered, mert jelenleg kb. ezt kéred." és "Konkrét kérdés esetén segítek".

szerintem elég konkrét kérdés, amit kérdezett...

manual

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4464) Core2duo6600 válasza #31774976 (#4457) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezeket nézd át, én is ezzel kezdtem :

[link]
és
[link]

Ha unifi wifiben gondolkodsz, akkor értelmesebb lett volna a routert és a switchet is töluk válaszani, mert úgy komplett a rendszer.

Ha mondjuk 2 hét alatt nem jutsz el oda, hogy a 0 ról alapra beállítsd a routered, miután kizártad magad, akkor lehet, hogy nem neked való ez ,
Az alapra álllítás alatt azt értem, hogy fel vannak konfigurálva a szükséges interface-k,
bevan üzemelve a dhcp, minden ehhez szükséges beállítással együtt.
Be van állítva a NAT, van internet elérés a gépeken, be vannak állítva a port átírányítások, amennnyiben használod ezeket.
És alapon van a tűzfal, vagyis be semmit, ki bármit.

És innnen kezdhetsz el építkezni, hogy a jó még jobb legyen.
Én eddig 3 szor zártam ki magam a mikrotikből, mostmár 1 perc alatt megvannak, a fent említett dolgok.
Egy ilyen történet volt, hogy kikapcsoltam minden interface-t nem szándékosan, és kereshettem meg, hogy hogyan kell gyári defaultra beállítani.
De meglett, és azóta aránylag jóban vagyunk.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy az Unifi sem olyan rendszer, router szinten, mint amiket eddig megszoktál.
És minél több időt töltesz ela mikrotikkel, annál inkább rájössz, hogy az egyszerű SOHO routerek lényegében csak net megosztásra alkalmasak, és arra is csak nem extrém terhelésnél.
tűzfalat meg jobb ha nem is említünk az esetükben.

(A Digi Ontja pl. nem is hirdeti magáról, hogy lenne benne tűzfal, nincs is, csak port átirányítást lehet benne csinálni, még ip rezerválást sem, és ennyiben kimerül a beállíthatósága. )

Na ezért döntöttem úgy, hogy egy normáls router kell, feldobtam egy érmét, hogy Mikrotik RB 750 GR3 aka HEx, vagy Ubiquiti Edge router lite , és a mikrotik jött ki gyöztesen.
Akkor még 500 Mbites -es volt a vonal, mert azt választottam .
A szolgáltató felemete 1 Gbitre, ehhez már kevés volt, így most egy drágább Mikrotikbe fektettem be.
Ha lehetett volna már kapni az Ubiqiti edge router 4 est akkor azt vettem volna.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4465) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne PoE-val kapcsolatban, nem vagyok tul rutions ebben a témában:

3-4 (még nem tudom pontosan hány) mAP lite-ot kellenne megtápoljak Poeval. Az lenne a kérdés, hogy jó e hozzá ez a tápfeladó (vagy ehhez hasonló), és ha igen ehhez milyen DC táp kellene? Vagy válasszam ezt a fajtát? Vagy esetleg a két reszest (feladó+leválasztó)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4466) Ablakos válasza quby (#4465) üzenetére


Ablakos
őstag

Sokkal egyszerűbb az első variáció.(multipoe) Feltéve, ha biztos nem akarsz gigabites eszközt utána tenni. Nekem is hasonló, de gigabites multipoe tápfeladó után van három Wap.

(#4467) quby válasza Ablakos (#4466) üzenetére


quby
őstag

Csak az mAP lite lesz mögötte, ami eleve csak 10/100-as. Milyen DC táppal tápolod?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4468) bambano válasza quby (#4467) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem számít, akkor dugasztáppal.
ha számít, akkor vagy ipari táppal, vagy szünetmentesíthető ipari táppal.

Én adnék neki legalább 18 voltot, főleg, ha hosszú a kábel, de akár 24-et is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4469) quby válasza bambano (#4468) üzenetére


quby
őstag

Köszönöm a segitségeket!

Szünetmentesitésre egyáltalán nincs szükségem, de az ipari és a dugasz között elgondolkodom. Bár az ár is számit, de most ami az ipari ellen szól az a mérete. A kábelek kb 40-30-20 méteresek lesznek, szerintem ezek nem számitanak hosszunak.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4470) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
kaptam egy RB962UiGS-5HacT2HnT routert.

Valahogy nem jön össze wan kapcsolat.

Elolvastam az előttem linkelt oldalakat, de egyik sem írta le hogyan állítsak static UPC internetet.

A Quick Set oldalon kitöltöttem a kért mezőket, de log-ban csak ezt látom:

Esetleg vmi ötlet, hogy mit rontottam el?

köszi

(#4471) bambano válasza laracroft (#4470) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem zárnám ki a hardverhibát.
az upc nem árul statikus otthoni internetet, dhcp klienst kell a routeren beállítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4472) laracroft válasza bambano (#4471) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia, ez nem otthoni, hanem üzleti internet fix ip címmel

[ Szerkesztve ]

(#4473) #73749248 válasza laracroft (#4472) üzenetére


#73749248
törölt tag

Régi eszközzel működik?
Ha igen, be tudod állítani a Mikrotiken a régi doboz MAC address-ét?
(csak tipp)

(#4474) Core2duo6600 válasza laracroft (#4472) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tudom, hogy nálatok milyen van, nálunk a cégnél olyan van, hogy beállítom a fix ip címet átjárót dns hálózati maszkot, és utána megy, nem néz se mac adresszt sem semmit.

Tehát úgy kellene beállítani, hogy megadod az ip címet a wan oldali interface nek, legyen mondjuk az egyes port.
figyelve arra, hogy a hálózati maszkot is meg kell adni.
ehhez kalkulátort tudsz leszedni a telóra.
szinte biztos, hogy nem a szokásos /24 van.

Utána már csak a szokásos nat, dns , ill alap tűzfalszabály kell, amit a linkelt cikk közül az első tartalmaz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4475) laracroft válasza Core2duo6600 (#4474) üzenetére


laracroft
aktív tag

Igen, igen szintén így, ezeket meg is tettem. Sajnos látom, hogy ez a flapping másokat is szivat.
Miért csak 100 megát ír, azt hol tudom állítani?

(#4476) Core2duo6600 válasza laracroft (#4475) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mekkora a net elérés sebessége ?
Elsőnek mondjuk megpróbálnám egy másik kábelllel

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4477) bambano válasza Core2duo6600 (#4476) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen mindegy, mert az upc nem ad már 100 megás interfésszel rendelkező modemet, pláne nem 10 megásat. a 10 megás előfizetéshez is gigás modemet adnának, ha nem 120-as lenne a legkisebb csomagjuk.

de megvárjuk, amíg a kérdező leírja, hogy cserélt ethernet kábelt, próbálta átdugni a router másik interfészébe, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4478) mcll


mcll
aktív tag

Egy problémám van.
Megy a port forward szépen, azonban http-nél nem. Pontosabban a 80-as port megy kívülről gond nélkül a megfelelő helyre. Azonban van olyan szolgáltatásom amit csak és kizárólag egy portszám megadással lehet elérni.
Tehát pl. ezt csak így lehet meghívni: akarmi.dydns.com:8855
Azonban hiába csinálok erre rule-t nem megy át. Mi itt a trükk? Hogy csinálok erre rule-t?
Az akarmi.dyndns.com forward megy a megfelelő helyre. De hiába csinálok egy tök ugyanilyen rule-t a 8855-ös portra, az már nem megy át.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4479) Sly\'s válasza #31774976 (#4457) üzenetére


Sly\'s
csendes tag

Szia!

Ha nagyon nem jutsz dűlőre, akkor jelezd privátba és megpróbálok segíteni(akár beállítani is)... ;)

Üdv. Slys!

(#4480) laracroft válasza bambano (#4477) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a válaszokat ;)
Sajnos WAN kábelt nem tudom jelenleg cserélni mert a modem és a router nem 1 szinten van és elég nehézkes most bejutnom a tetőtérbe. Mindenképpen kipróbálom közvetlenül a modem mellől is.

350-MB-es netünk van, eddig egy tplink látta el a feladatot, nagyjából azzal a sebességgel. Igazából jobb Wifit szeretnénk, ezért gondoltuk a váltást. Kisvállalati környezet ~10 gép ~20 forward semmi több.

Viszont van egy backup ADSL netünk és az csont nélkül megy az ether1-en.

(#4481) bacus válasza laracroft (#4480) üzenetére


bacus
őstag

dugj egy sima buta switchet a upc és a mikrotik közé. Hátha...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4482) orangutan4


orangutan4
tag

Sziasztok, tanácsot kérnék, hogy ha szükségem lenne egy normális, megbízható,stabil access pointra otthon, akkor vegyek-e "MikroTik RB952Ui-5ac2nD-TC hAP ac Lite Tower Access Point"-ot? Egyszerű, halandó, nem IT zseni-ként be tudom-e üzemelni? :) :) Olyat szeretnék venni, amit egyszer beállítok, utána stabilan üzemel éveken át, mint a bő 10 évig használt linksys wrt54gl-em:)

[ Szerkesztve ]

(#4483) bambano válasza orangutan4 (#4482) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tőlünk kérdezed, hogy be fogod-e tudni üzemelni?
ha kérdezni kell, akkor a válasz: nem.

másrészt én 10 éves távlatra biztosan nem vennék olyan routert, aminek 100 megás portjai vannak. 10 giga felé mozgunk mostanában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4484) mcll válasza mcll (#4478) üzenetére


mcll
aktív tag

Konkrétan ez a rule-om ami nem akar menni:
19 ;;; SERVER: test admin
chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.1.245 to-ports=8885 protocol=tcp in-interface=WAN src-port="" dst-port=8885 log=no log-prefix=""

Tehát ezt kívülről úgy kellene elérjem hogy: akarmi.dyndns,com:8885 azonban nem megy, ERR_CONNECTION_REFUSED a válasz rá csak.

Mi erre a megoldás?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4485) Core2duo6600 válasza mcll (#4484) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van beállítva a
forward láncon a LAN > NET irányban valami tiltás ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4486) mcll válasza Core2duo6600 (#4485) üzenetére


mcll
aktív tag

Nincs. Ezek a filter rule-ok aktívak:

0 chain=input action=accept connection-state=established,related log=yes log-prefix="input"
1 chain=forward action=accept connection-state="" log=no log-prefix="forw"
2 chain=forward action=accept in-interface=bridge1 log=no log-prefix=""

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4487) Core2duo6600 válasza mcll (#4486) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A 0 ik szabály honnan input ?
A net irányából, vagy a lan irányából ?
Az 1 es szabály mit is csinál ?

Nálam így néz ki :
0 ;;; Estabilished, related
chain=forward action=accept connection-state=established,related in-interface=bridge-LAN out-interface=Digi-PPPOE log=no log-prefix=""

1 chain=input action=accept connection-state=established,related in-interface=Digi-PPPOE log=no log-prefix=""

2 chain=input action=accept in-interface=bridge-LAN log=no log-prefix=""

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4488) mcll válasza Core2duo6600 (#4487) üzenetére


mcll
aktív tag

Köszi.
Átállítottam a te mintádra, de így sem megy ez a dolog. :(

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4489) Core2duo6600 válasza mcll (#4488) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pedig beállítottam a nas omom web elérését, és elértem.
Annak néz még utána, hogy ugyanezen a porton, nincs más kommunikáció ?
És nem kell udp port hozzá ?

Hogyan teszteled ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4490) mcll válasza Core2duo6600 (#4489) üzenetére


mcll
aktív tag

és ha beállítod spec portra? Mondjuk 8885-re? Utána megy neked úgy beírva, hogy domain.com:8885 ?
Mert nálam ez a lényeg. Csak így érhető el (azaz így kellene elérnem).
A 80-as portom fwd-ja megy, de a másik nem.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4491) Core2duo6600 válasza mcll (#4490) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4492) bacus válasza mcll (#4488) üzenetére


bacus
őstag

belül is ezen a porton van?

Szolgáltató nem blokkolja? (ha ezt is a másik gép 80as portjára irányítod, az bejön?

orangutan4: nem baj, ha nem tudod beállítani, mert ez csak pénz kérdése, vagyunk egy páran akinek ebből van egy kis bevétel :D

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4493) mcll válasza bacus (#4492) üzenetére


mcll
aktív tag

Igen belül is ott van. Belülről IP-vel és port megadásával szépen be is jön. Szolgáltató nem blokkol semmit szerencsére ("hagyományos", azaz nem Mikrotik routerrel megy is).
80-asra nem akarom átrakni mert akkor borul minden. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4494) bacus válasza mcll (#4493) üzenetére


bacus
őstag

de ugye nem gondolod, hogy a miki a hibás? :D

Töröld a szabályt, majd nyisd meg azt ami jól megy, ha ez megvan, akkor másold le, ird át a belső ipt és portokat, majd mentsd el. Tedd fel a működő szabály elé...

menni fog az. (tesztelni pedig kívülről !!! )

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4495) mcll válasza bacus (#4494) üzenetére


mcll
aktív tag

Ez most nem egészen tiszta... :)
Milyen miki?
Pont ez a gondom, hogy nincs szabályom ami ezt lekezelné. Ezért is kérdeztem itt. Tehát nem tudok mit berakni. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4496) Core2duo6600 válasza mcll (#4495) üzenetére


Core2duo6600
veterán

miki a routered beceneve :)
Csak van egy másik port átírányításod

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4497) mcll válasza Core2duo6600 (#4496) üzenetére


mcll
aktív tag

Jaaaa! :D Nem is gondoltam rá hogy a router lenne a hibás.
Persze van ezer port fwd-om, mind megy szépen, de azok nem http, hanem egyéb szolgáltatások. Ez meg elől van.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#4498) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

van valakinek tapasztalata a 3011 és az ahx4 teljesítménye közötti különbségről?
melyiket érdemes venni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4499) tami_ válasza bambano (#4498) üzenetére


tami_
csendes tag

- a ket keszulek nem egy kategoria, mi alapjan akarod oket osszehasonlitani?

hg1dfb

(#4500) bambano válasza tami_ (#4499) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

router, tűzfal, switch képesség.

miért ne lenne egy kategória, a 3011-ben lényegesen jobb a switch chip, a proci architektúra ugyanaz, csak az ahx4-ben kettővel több mag van.

ami nem egy kategória, az a tilera.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.