Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15019) Alteran-IT válasza Zwodkassy (#15015) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Esetleg egy konfigot nem tudnál bedobni, mert akkor érthetőbb lenne mondjuk a mostani állapot, mert nem tudom, hogy most a 2 tagged port az végül is trunk port, vagy mi, mert egyébként nem feltétlen látom értelmét a tagged-nek sem, mert másképp felesleges a címzés, untagged esetén is csak azért raksz hozzá pvid-t, hogy tudja a port, hogy melyik vlan-ból érkező forgalmat irányítsa a portra és ugye utána eltávolítja a címkézést, ha csak nem tovább megy tagged-ként egy másik trunk portra a forgalom.
De ha meg minden porton lévő eszköznek tudnia kell kommunikálnia egymással, rakd be mindegyiket egy vlan-ba, akár a vlan1-be amibe alapértelmezetten van, vagy resetelheted is a a switch-et akár, mondjuk attól függ milyen switch-ről van szól.
Ha meg az a feladat, hogy legyenek külön hálózatban egyes eszközök, de tudjanak beszélgetni egymással, akkor a routeren létrehozol annyi hálózatot, ahányra szét kell bontani a switch-en lévő eszközöket, trunk porton átlököd őket a switch-re, ott szétosztod a megfelelő vlan-okra a portokat, azt kész, még csak tűzfalszabály sem kell, mert alapértelmezetten a mikrotik átjárást biztosít a rajta létrehozott hálózatok között és akkor a 192.168.0.0/24-ből tudnak kommunikálni az eszközök a 192.168.1.0/24-es hálóval és fordítva, na de egyébként a pontos koncepciót még mindig nem értem, mert azt akarod hogy mindegyik eszköz kommunikálni tudjon mindegyikkel, de hogy most hogyan is akarod megvalósítani, azt nem értem, mert ugye belementél a VLAN témába, de ehhez alapértelmezetten nem kell VLAN, az pont a szegmentáció miatt van, bár mondjuk mint fentebb írtam, a szegmentált hálózatokat is lehet összekötni a fent említett példával, mert ugye a VLAN-okat nem csak azért hozták létre, hogy adott eszközök ne tudjanak kommunikálni egymással, hanem hogy sok eszköz egy hálózatot úgymond ne "szemeteljen tele", ha már szakmaiatlanul fogalmazunk, csak ugye egyébként a forgalomirányítási/kommunikációs terhet így átrakod a routerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.