Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) Jazz válasza koxkids (#69) üzenetére


Jazz
veterán

(Azt nem értem, hogy a kicsi, zsebszemét, szar gépekre miért raknak RENDRE ~230000pixeles LCD-t, és a használható fényképezőgépekre meg RENDRE ~114000pixelt??? [link] /értem ám, marketing meg ... megfontolásból, de még is!/)

Itt Oly 550Uz (fenti link szintén)
-max. 1/1000,
-114.000pixel
-6Mp 1/2.5'' CCD-n
--->ezek elég negatívan hatnak
Nagyon letudja rontani egy kép minőségét, ha túl sok a Mp egy viszonylag kicsi CCD-n. Lásd FZ7. Ha egy árban lett volna FZ7 FZ5-el, akkor is FZ5-öt választom. Meglehet nézni dpreview-on az összehasonlító képeket. Botrányosan szar a minősége. Ha csak 4Mp-elt feszítettek volna rá, azt vettem volna meg. De így.... és hiába választanék alacsonyabb felbontást, az is szar lenne, mivl 6-ból méretezi át a képet 4-re.

Aztán: Az Fz20 ''vitára''. Egy gépnél az elsődleges szempont a képminőség. Ez mindennél fontosabb. Panában (FZ4-5-20):
Világbajnok Objektív+Kicsi zajszűrés+...=Nagyon részletgazdag, éles képek, szép színek
Jó dolog a nagy záridő, de ezeknél a digit gépeknél exponenciálisan nő a zajosodás a záridő fv.-ében (persze egy 38mm-es CCD-n más az helyzet, de ez nem az a kategória)
Piacon szvsz még mindig (árkategóriában) az Fz20 a legjobb vétel, én csak a mérete miatt vettem FZ5-öt. Főleg most, hogy iszonyatosan leesett az ára, kivonják a fogrgalomból, angyon hamar elfogják kapkodni. (én is pofátlanul olcsón jutottam hozzá FZ5-höz itt a végén...)
Ha már SLR, vagy like, akkor legyen igazi SLR és 350D. Ha már cipelem, jót cipeljek. Amíg compact, legyen Compakt, minél jobb, és tudjam élvezni az előnyét, de maradjon compact. (Profi fotósok is azt mondják, hogy nagyon sok előnye van a comapact-nak a 20 kilós menetfelszereléssel szemben, ők is használják...)
De ez olyan, mintha: jó ha van a PC-d mellett egy Laptop is.:) (csak ott az ár/arány fordítva van)

És végül: válasz #29-re:
Kingston Elite PRO Hi-Speed: 512Mb=7100Ft 8.2MB/sec read — 7.7MB/sec write VS. Sandisk Ultra II: 512Mb=11100Ft 10MB/sec read — 9MB/sec write -harcból győztesen a Kingstone jött ki, ugyan is:
Végtelenített sorozatfelvételben, puffer megtelése után:
Alap kártya: 1kép/sec
Sandic: 2.3kép/sec
Kingstone Pro (most vettem): 2.3kép/sec Tehát ide bőven elég. :)


free your mind

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.