Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) andrade válasza Bone123 (#27395) üzenetére


andrade
senior tag

Egyet nem kell elfelejteni hogy több év alatt a csapágy akár gyűrűs akár golyós elkopik és attól is nő a zaj.És azt kenéssel nem lehet eltűntetni sok olajat meg nem ajánlatos beletenni mert az oda kerülhet ahol nem ajánlatos

[ Szerkesztve ]

(#27402) Kreash válasza Smani (#27400) üzenetére


Kreash
aktív tag

Oké, köszi mindkettőtöknek, igazából egy moduláris tápot vennék ha vennék
E9 480W CM -t néztem ki.
Mostani tápomon nagyon sok a felesleges kábel, hangja is van már, 4-5 éve tuti megvan már.
Ha esetleg tuningolnék egy kicsit a procin olyan 3,6ra akkor elég lenne a táp? :)

(#27403) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Volna egy ilyen gépem ehhez szeretnék új tápegységet venni mert úgy néz ki hogy a mostani kevés
Chieftec CTG-450-80P táp én ezt néztem ki max, 12k tudok az uj tápra szánni.
Szerintetek ez jó-e vagy tudtok jobbat ajánlani ebben az árban?
A későbbiek során videókártyát szeretnék cserélni (5770,6770) ezt is figyelembe kellene venni!

gépem:

AMD Athlon 64 X2 7750 Black Edition
Galaxy 9600GT 512MB DDR3 OC
Gigabyte MA78GM-US2H
Gigabyte ODIN 470W
Pioneer DVR-216D SATA

(#27404) Smani válasza FuRiONight (#27403) üzenetére


Smani
senior tag

Mostani tápodnak maximálisan elégnek kéne lennie.
5770/6770 pedig 100watt körül eszik maximum. Most kb fél terhelésen dolgozik az Odin.

(#27405) lsc válasza Kreash (#27402) üzenetére


lsc
nagyúr

Arra is elég, azt a proci valószínűleg feszemelés nélkül vinni fogja, nem fog sokkal többet enni.

Az élet kegyetlen .

(#27406) Kreash válasza lsc (#27405) üzenetére


Kreash
aktív tag

Megnyugodtam, köszi mindent

(#27407) MMIX


MMIX
addikt

Ma vártam, PH-n nem lett belőle hír (talán nemsokára), úgyhogy beírom én.

Corsair GS discontinued (megszűnt, még a pár napja elérhető GS500 is), de ahogy a híres bohóc, Eötvös Gábor mondta: "Van máááásiiiiik!"

Techpowerup.

[ Szerkesztve ]

(#27408) Kreash válasza MMIX (#27407) üzenetére


Kreash
aktív tag

Egész pofás, csak ne világítana :S

(#27409) Smani válasza Kreash (#27402) üzenetére


Smani
senior tag

Még úgy is bőven. GPS széria ellen a hangja van egyedül viszont masszív megbízható felépítése van. Húzhatod jobban is nyugodtan.

(#27410) FuRiONight válasza Smani (#27404) üzenetére


FuRiONight
őstag

4 db 12 cm-es venti van bekötve és néha a monitor kiIrja hogy safe modra vált (fekete képernyő).
Azután lekötöttem az egyik ventit és a kép már vissza is jött.
Szerintem a táppal van gond, de ha mégsem akkor szerinted micsoda?

(#27411) Smani válasza FuRiONight (#27410) üzenetére


Smani
senior tag

Tápnak bírnia kell. Más gond lesz ott szerintem.

(#27412) FuRiONight válasza Smani (#27411) üzenetére


FuRiONight
őstag

és mire tippelsz ? Mert elötte nem is volt ilyen gond

(#27413) diox válasza FuRiONight (#27410) üzenetére


diox
tag

régen egy codegen tápra raktam 5db ventit molexről ,alaplapról ment 3, és 1 UVcső elkezdtek lassulni a ventik de mást nem tapasztaltam

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#27414) Smani válasza diox (#27413) üzenetére


Smani
senior tag

Az jó jel... :U

na mindjárt jön andrade valami okos hozzászólással figyeljetek!

(#27415) Bone123 válasza Sokee (#27397) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ameddig lehet, szétszedtem a tápot, magát a ventilátort további darabokra viszont már nem tudtam bontani A "lelkét" tisztítani hogy lehet? Illetve továbbra is érdekel, hogy ezeknek a tápoknak cserélhető a ventije?

(#27416) troland26


troland26
őstag

Urak

Igazából nem táp vásárlással kapcsolatos a kérdésem , de nem találok ide vonatkozó topicot . A következő a problémám..van nekem egy CM silent pro moduláris tápom . Most vettem észre , hogy a tavalyi renoválás után eltűnt a táp doboza a haszálaton kívüli kábelekkel együtt . Mostanában viszont lehet szükségem lenne 1-2 extra vezetékre . Tudok én valahol vásárolni a tápomhoz kábeleket vagy IJ-tam ?

(#27417) MMIX válasza Bone123 (#27415) üzenetére


MMIX
addikt

Ha csúszócsapágyas akkor így. Ha golyós akkor nem sokat lehet tenni.

Tápventit venni nem lehet, senkinek sem érdeke. Olvastam olyat, hogy valaki külföldről rendelt Yate Loon ventit amilyet a tápjában látott. D12SH-12 kell vagy D12SM-12. Egy két magyar boltban van Yate Loon D12SL-12 az nem jó, túl gyenge. Más márka tápventi sincs.
Én azt hiszem vennék egy olcsó gagyi tápot, amiben az említett Yate Loon vagy egyenértékű venti van. Ventilátort átültetném (szakszerűen és nem gányolva) a többit félredobnám. Vagy esetleg egy szerviz tud szerezni. Ha nem vagy szakértő, inkább ne magad csináld.

S=csúszó csapágy B=golyós csapágy
H=magas M=közepes L=alacsony légszállítás

[ Szerkesztve ]

(#27418) Bone123 válasza MMIX (#27417) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönöm. Hozzáértő szétszerelésben nem vagyok, a csapágyhoz hozzáférni pedig nem tudtam, úgyhogy ezek szerint ez zsákutca. Hát igen. pár év alatt a por megeszi a dolgokat, de legalább lehet ontopic kérdésem:

Milyen 10e körüli (csendes) tápot vegyek? A 450W simán viszi a rendszer (ATI5770, AMD X3 720BE, 1xDVD, 2xWinyó, később esetleg kicsit erősebb VGA).

(#27419) andrade válasza Smani (#27414) üzenetére


andrade
senior tag

Inkább a kérdezőknek kellene hasznos tanácsokat adni mint velem szemétkedni!

(#27420) Smani válasza andrade (#27419) üzenetére


Smani
senior tag

Inkább csendben ki kéne vonulni onnan ahová nem szívesen fogad be SENKI mert hülyeségeket beszélsz folyamatosan. kedves Petzval stb...

(#27421) Gippo


Gippo
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy tápcserére lesz szükségem. Eddig egy Corsair vx550 végezte a dolgát, de úgy néz ki, hogy vége lett neki, szerencsére még garanciás.
Lehet, hogy betudják majd cserélni más tápra, ezért kérdésem a következő lenne:

FSP Aurum Gold széria - ezek mennyire jó tápegységek? Sokan dicsérik, viszont hallottam, hogy nem biztos, hogy az a legjobb, ha több részre van szedve a 12 voltos ág (itt a nagyobbaknál 4 részre) Persze megjegyzem: nem értek hozzá ennyire :)

Esetleg néztem a corsair HX szériát, bár ezelőtt egy cx400 is elfüstölt, most meg a vx550-nel van probléma. HX szériát mennyire ajánljátok?

A válaszokat előre is köszönöm!
GiPPO

(#27422) 04ahgy válasza Gippo (#27421) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Corsairből jelenleg mindegyik táp jó (CX430-500-600), vagy nagyon jó, vagy kitűnő.

Az FSP Aurum széria is nagyon jó, nem lesz gond a több ággal sem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27423) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz melyik tápot ajánljátok?

MOBO: ASROCK B75 Pro3
VGA: PowerColor 6870
CPU: INTEL Core i5-2320 3.00GHz 1155 45.739 Ft
MEM: KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4GX
HDD: Már meglévő WD 500GB
ODD: Már meglévő Nec

TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM
COOLERMASTER GX-"Lite" 500W RS500-ASABL3-EU
CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX vagy OEM
CORSAIR Builder Series CX430W v2

Az 500-asokat azért raktam bele, mert 2 PCI-E csatija van, DE ha azt mondjátok, h. egy 430-as/450-es is elviszi ezt a konfigot későbbi minimális tuninggal (2molex tuti be lenne fogva 1PCI-E csatira, mivel a VGA 2db kajál ezekből), akkor azt választom! :U

Előre is köszi szépen!

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#27424) 04ahgy válasza D®. GeNy@ (#27423) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elég a 430-450W a géphez, tuninggal is. A felsorolt mezőnyből a GX-Lite kivételével bármelyiket veheted. Ha nem nagy az árkülönbség, én inkább nem átalakítóznék.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27425) D®. GeNy@ válasza 04ahgy (#27424) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Köszönöm, csak az a baj, h. a 430/450-esen nincs 2. PCI-E csati, ezért kell átalakítóznom...Vagy van jobb ötleted? :)

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#27426) Smani válasza D®. GeNy@ (#27425) üzenetére


Smani
senior tag

CTG-500?

(#27427) D®. GeNy@ válasza Smani (#27426) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Az jó lenne, ha nyugodt szívvel ajánljátok, mert 1-2k -val olcsóbb, mint a többi és most nagyon össze kell már húzni a nadrágszíjat...pár ezer Ft is számít így a végén! :B

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#27428) Sixty21 válasza D®. GeNy@ (#27427) üzenetére


Sixty21
aktív tag

CTG 500 kiváló választás. szerdán jött meg nekem is. Hangtalan erős és nem melegszik. Hosszú kábelok miatt elég jó alkalmazható minden házban. És 2 vga csati van rajta ami elég jó és a többi kábelból is van rogyásik. Best buy ebben az árban.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27429) 04ahgy válasza D®. GeNy@ (#27427) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahogy itt írták mások is: nyugodt szívvel ajánljuk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27430) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Köszönöm szépen, akkor a Chieftec CTG-500-80PB OEM lesz! :C :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#27431) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Nem igazán vásárlással kapcsolatos kérdésem lenne, inkább tápkábellel kapcsolatban nem egyértelmű valami nekem.
Adott egy Corsair AX850. A 8 pines proci táp kábelét keresem, találtam kettőt is, de nem tudom, hogy miért nem ugyanaz a kettő, illetve miért más.
Az egyiknek a táp felüli csatija 8 pines, míg a másiké 12 (de csak 8ba megy kábel), tehát más aljzatba lehet őket dugni.
Van annak valami jelentősége, hogy melyik kábelt használjam hozzá a más aljzat miatt?

kép a 2 kábelről:
[link]

(#27432) Smani válasza AndrewTdi (#27431) üzenetére


Smani
senior tag

Az egyik nem a vga 8 pines csatija?

(#27433) AndrewTdi válasza Smani (#27432) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Elvileg a PCI-E csatik megvannak, mert azokra rá van írva a PCI-e felirat.
És a proci tápból kettőnek kell lennie, ami szerintem ez a 2. De nem tudom miért nem egyformák.

(#27434) Ribi válasza AndrewTdi (#27431) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az jó kérdés, hogy miért 12-es van az egyiknek. Vannak dupla socketes tápok 2 cpuval, oda kell 2 db 8 pines csati.
Szerintem bármelyiket használhatod.

Qru, mind2 4x4 pines, csak az egyik táp felőli vége 12 csatis amiből 4ben nincs kábel. De ezt ő is írta

[ Szerkesztve ]

(#27435) Qru válasza AndrewTdi (#27433) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegy melyiket használod a 4+4-et vagy a fix 8-asat. Azért csinálták így, mert van olyan lap amire akár 2x8 pin-t lehet kötni (jellemzően az űber tuning deszkákra) viszont a régi deszkákra ugye csak 4 pin kell és a kettévágott 8-pin-est egyszerűbb felraknia a szimpla usernek az ilyen oldschool deszkára.

#nincsbennetarcsi

(#27436) 04ahgy válasza AndrewTdi (#27431) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegy melyiket használod. Ha csak egy 8 pines csatlakozó van az alaplapon, akkor a táp felől is 8 pinest használd, mert a másik EPS12V csatlakoztatásakor egy köteg (2 csatlakozó) PCIe tápcsatit nem tudsz használni.

Szerk.: A kábeleket is kérik. A garanciális ügyintézésre a terméket a rendeltetésszerű használathoz szükséges összes tartozékával kell eljuttatni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27437) AndrewTdi válasza Qru (#27435) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nemnem. Nem afelöl értetlenkedek, hogy van 1x 8 és 2 x 4.
hanem hogy az egyik CPU táp tápegység felöli oldala 8 pines, a másik CPU táp tápegység felöli része 12 pines csatival van (amibe csak 8 van bekötve).

Mégegy:

Ha az AX szériának esetleg garis problémája van, és a moduláris kábeleit behúzom harisnyával, lehet gari probléma? Gariztatás esetén csak a tápot kérik be vagy a kábeleket is?

(#27438) Ribi válasza AndrewTdi (#27437) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ahogy 04ahgy írta, valószínűleg a második 8 pines csatit 2 db PCI-E csati helyére tudod csak tenni, azért van 12-es csatlakozója. Szóval alapból a 8-as végűt használd.
Ja csak pont nem olvastad mert közben írtad, ok.
Tudom nem válasz, de miért akarod átharisnyázni?

[ Szerkesztve ]

(#27439) AndrewTdi válasza Ribi (#27438) üzenetére


AndrewTdi
addikt

igen, igen, olvastam, köszönöm.
:R

04ahgy: ha átharisnyázom szálanként, lehet bibi a garinál?

[ Szerkesztve ]

(#27440) AndrewTdi válasza Ribi (#27438) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Na tessék. A te szerkesztésed után már én nem tudtam. Mert fekete-pirosat szeretnék.
De ha gebac lesz, akkor lehet, hogy inkább csak hosszabbítót veszek és azt húzom át.

(#27441) jookomak


jookomak
őstag

Ezekről a moduláris kábelekről jut eszembe, nem úgy volt, hogy szabványosítják őket? Mármint ugyanaz lesz a táp felőli foglalatuk?
Illetve fsp aurum szériához lehet valahol kapni tartalék kábelt? Jó lenne egy hosszú sata táp, esetleg egy 4 satás kanóc. A mostanin 3 van, viszont nekem meg 4 vinyóm van, így vagy még egy kábel, vagy Y átalakító.

(#27442) 04ahgy válasza Ribi (#27438) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem valószínűleg. Biztos. AX750-em van, és a kiosztása egyezik az AX850-ével.

AndrewTdi: igen, megtagadhatják a garanciális ügyintézést, ha a terméket önkényesen módosítod. Értelemszerűen átharisnyázás esetén is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27443) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

Sziasztok!
Full moduláris tápot szeretnék venni 600-1000W között!
Ötleteket várom, h milyenek vannak!
Előre is köszönöm!

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#27444) Otes


Otes
tag

Véleményeteket szeretném kikérni:

Szerverbe (atom 525D+3hdd jelenleg, de 6db lesz) akarok venni 80+ os tápot...
ár/értek/hang ban őt találtam: PURE POWER L7 300W Tapasztalat, véleményt vagy ehhez

Hasonló ajánlatokat szívesen vennék
jelenlegi fogyasztásom egy átlagos sima táppal ~ 60W(terhelés alatt)...

O.

(#27445) jookomak válasza pgergo.hu (#27443) üzenetére


jookomak
őstag

Corsair AX sorozat 650w-tól indul, Seasonic x szériája 560w-tól, mindkettő full moduláris (ugyanaz a belseje).

(#27446) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

Köszi!
Ha esetleg tud még valaki mást, nyugodtan írhat! :)

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#27447) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Be quiet! Straight Power BQT E5-400W-tápot néztem ki innen az apróról mik a vélemények ezekről? :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#27448) Smani válasza rob83 (#27447) üzenetére


Smani
senior tag

12V ága harmat gyenge. 264W-t tud. hanyagolnám...

(#27449) rob83 válasza Smani (#27448) üzenetére


rob83
aktív tag

:R

És FSP Blue Storm II 400W?

Kb 3 éves!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#27450) Smani válasza rob83 (#27449) üzenetére


Smani
senior tag

Az már jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.