Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) 4325 válasza Ribi (#27750) üzenetére


4325
csendes tag

Csak kérdés volt ,ezért:"FSP400-60APN, bár nem ajánlom ezt a tápegységet, már a második darab nálam aminek kattog a ventilátorja."

(#27752) Ribi válasza 4325 (#27751) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ő nem ajánlja, mert neki volt 2 ilyenje. Bárkit megkérdezel mond neked 2-3 terméket amit nem ajánl, mert volt vele rossz tapasztalata, de ettől az még jó. Hacsaknem valami rossz venti széria.

(#27753) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ebben tudna segíteni valaki?

(#27754) customrobi válasza Ribi (#27750) üzenetére


customrobi
tag

Köszi, alapon menne minden. Persze kit tudja, nagy a kísértés.:)

Vessetek az oroszlányok elé.

(#27755) Blue@X válasza 4325 (#27749) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nem azt mondtam hogy nem ajánlott, mert maga a tápegység minőségi nagyon. Csak a ventilátorja az ami nem az igazi, és valami szériahiba lehet körülötte, mert nekem már a második rossz...

(#27756) XharX válasza Apollo17hu (#27753) üzenetére


XharX
aktív tag

Persze, nyugodtan kipróbálhatod vele. Ha régifajta Hipro nem hiszem, hogy túlzottam rossz volt, de persze hiba mindenhol lehet.
Abba a hardveres hibába meg én nem volnék olyan biztos, tedd újra az oprendszert(ez csak egy látatlan tipp).

[ Szerkesztve ]

(#27757) vzsryl válasza ulmikukac (#27744) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Be Quiet Straight Power E9-480 CM. Ez a legkisebb, de ez is elbírna akár két olyan konfigot is, amit felvázoltál.
Fontos, hogy E9 legyen, mert az a Gold hatásfokú. Az E7 Bronze, az E8 Silver.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27758) ulmikukac válasza vzsryl (#27757) üzenetére


ulmikukac
tag

Köszi a gyors választ. :R :R :R

Pixel 8 Pro bay

(#27759) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Gyors kérdés. Long story short, tápom elszállt, garis, visszavittem, kicserélték volna de már nem létezik olyan típus (3 éves cucc volt), kaptam helyette egy Cooler Master Silent Pro M500-ast.

Örüljek :D?

(#27760) ricshard444 válasza Zull (#27759) üzenetére


ricshard444
veterán

Ugyanmár :U

Vannak dolgok...

(#27761) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok!
A tanácsaitokat, javaslataitokat szeretném kérni!

Adott egy konfiguráció:
ASUS P5G41C-M / Intel E5400 / 4 GB DDR3 / 320 SATA HDD /DVD-RW / int. Intel 4500HD VGA. A gépet net-ezésre, filmnézésre, zenehallgatásra használom...szóval semmi tuning!
Ezt egy Gigabyte SuperB 460W tápegység hajtja, ami néha cicereg és ütemesen kattog a ventillátora...furcsa, de nem ér bele semmibe sem...úgy gondoltam, hogy hamarosan tönkre megy, de ezt csinálja már egy fél éve...és egyébként hibátlanul működik, de ezek a zajok elég zavaróak. :W

Szeretnék egy halk (a leghalkabb) tápegységet ehhez a konfighoz, persze megfizethető áron...max. 20k
Milyen cuccokat ajánlotok?

Esetleg cseréljem ki a tápegységben a ventilátort valami jobb fajtára? pl. Be Quiet! SilentWings USC 120mm, Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PLPS - 120mm, Arctic Cooling F12...

Köszi a válaszokat! :R
Üdv
Potzee

Úgy látom a korábbi kommentekben, hogy az "FSP400-60APN" tápnak is a kattogó ventilátor a hibája...ha jól tudom a Gigabyte SuperB is FSP klón... :(( ez valami széria-hiba? :F
Furcsa, mert van egy másik gépem is, amiben FSPxxx-60APN-es táp van, de az hibátlan...nem kattog, nem cicereg... :F

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#27762) andrade válasza Potzee (#27761) üzenetére


andrade
senior tag

Gyártási hibás Yate Loon ventillátorok voltak FSP tápokban azonos helyen gyárthatták őket.

(#27763) vzsryl válasza Zull (#27759) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Milyen tápot váltott?

(#27761) Potzee: Szia!

Be Quiet Straight Power E7-től felfelé, lehetőleg 400W-ost, a többi feleslegesen erős, kisebb meg nincs.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27764) tomimo


tomimo
csendes tag

Hali!

Korábban már érdeklődtem tápegység kérdésében, kaptam is választ. Akkor 3db 600-650W-os tápot írtam, de lehet egy kisebb is megfelelne. Ez lenne a gép:
Asus Maximus III Gene
Intel i3 540 alapórajelen (átmenetileg ez, később/hamarosan egy i7 860)
2x2GB G.Skill 1600MHz
2x5850 1GB
2 HDD

Ezek voltak nem oly régen:
Corsair HX650W
Enermax Modu82+
Cooler MasterSilent Pro Gold 600W

Most erről lenne szó: Enermax Modu82+ II 525W

Köszönöm a válasz(oka)t!

Üdv, Tom

(#27765) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani fehér/fekete-fehér színű MINŐSÉGI 650-750-es tápot moddinghoz?Lehetőleg ne legyen méreg drága...30-35k ig...Egy Corsair 600T házam van és abba kellene ilyen színű cucc...köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#27766) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

erről a tápról szeretnék érdeklődni. Corsair PSU-750TX 750W 80+
mennyire ajánlott.
modern sli cross rendszerekkel van e problémája?
meg úgy általában mennyire jo vagy épp rossz?
alsó tápos házba ok?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#27767) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Szerintetek melyik tápegységet vegyem, ha ~ 250-300W teljesítményt kell csúcsértéken kiszolgálnia, fontos a magas hatásfok, és elsődleges szempont az, hogy a lehető leghalkabb legyen.

Köszi szépen!

ps: jelenleg egy Chieftech CT600 14CS táp dolgozik a gépben, de ez nekem túl hangos. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27768) vzsryl válasza tomimo (#27764) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Az is elég lenne, de az 525-ös egy kicsit hamarabb kezdi emelni a venti fordulatszámát, és emiatt picit hallhatóbb lenne a 625W-osnál terhelés hatására, de nem számottevő a dolog.

(#27765) polgi803: Szia!

Így elsőre csak az NZXT HALE90 ugrik be. Matricázást javasolnék inkább.

(#27766) marec1122: Szia!

Kiváló Seasonic beles példány. Nagyon erős és nagyon halk. A CF és SLI rendszerekkel nincs problémája, de ezt a kérdést nem is értem igazán. :F
A kábelei a leghosszabbak közé tartozik, tehát jó alsó-tápos házba.

(#27767) föccer: Üdv!

Legolcsóbban Be Quiet Straight Power E8 vagy E9 400-450W. Mindegy melyiket választod, mindegyik elég és a leghalkabb tápok közé sorolhatóak.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27769) föccer válasza vzsryl (#27768) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi!

Nem feltétlen árérzékeny választás lenne, de ha ez a leghalkabb, akkor utána járok. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27770) XharX válasza vzsryl (#27768) üzenetére


XharX
aktív tag

Corsair TX 750-nél nem csak a V2 SS beles, a "sima" CWT, nem?

(#27771) mastodon


mastodon
aktív tag

Szerintetek egy Cooler Master GX 450W elég lenne-e ehhez:
Core i3-2125 lenne egy Asrock B75 Pro3 alaplapon. pl. egy Sharkoon Rebel9 Value házban. Amihez később majd csatlakozna egy közepes (pl. HD 6790-es) videokártya. 1-1 IDE! winchi és DVD író van most, amit később SSD-vel egészítenék ki/cserélnék le. Inkább csendes legyen, nem játékhoz, komoly tuning nélkül.
köszi

(#27772) vzsryl válasza XharX (#27770) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Valóban. Még annyit hozzátennék, hogy a sima TX750 CWT PSH-t kapott, viszont a TX750-C már CWT PSHII-t.
Múltkor már leírtam, hogy vannak a TX-ek, de már Én is összezavarodok, annyiféle van. (Mindegyikből 4féle...)

(#27771) mastodon: Bőven.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27773) XharX válasza mastodon (#27771) üzenetére


XharX
aktív tag

Igen, elég lenne, de abból is volt seventeam beles változat(ACAA-E3) ami nem ajánlott. Az enhance beles már jóval jobb(ACAA-D3).

(#27774) vzsryl válasza XharX (#27773) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 450-esből nem volt, csak a nagyobbakból. Tehát nem nyúlhat mellé.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27775) XharX válasza vzsryl (#27774) üzenetére


XharX
aktív tag

Úgy emlékeztem, de ha nem akkor nem szóltam, és köszi a javítást :R

(#27776) Zull válasza vzsryl (#27763) üzenetére


Zull
senior tag

Szia!

Egy Zalman ZM500-RS volt az áldozat

(#27777) polgi803 válasza vzsryl (#27768) üzenetére


polgi803
őstag

:R

(#27778) mastodon válasza vzsryl (#27774) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

(#27779) vzsryl válasza Zull (#27776) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Igen, akkor örülhetsz. Talán még jobban is jártál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27780) flash-


flash-
veterán

sziasztok

van egy kofnigom(i7930 asrock x58 extreme lap gtx 460 1gb oc kártya)aminél a táp és az alaplap leégett.(a lap a proci környékén - de a procinak semmi baja!)

a táp egy enermax pro 82+ 425w volt.

elképzelhető hogy azért égett le a gép és a táp mert a tápegység kevés volt ehhez a konfighoz és nagyobb táp kellene?vagy valami elektromos hiba miatt is legéhetett?
(nem volt rövidzárlat sem villám)de egy erősebb táp jobban véd ilyen gondok ellen?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27781) Qru válasza flash- (#27780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ha nem bírná akkor egyszerűen kikapcsolna a táp.

Valószínűleg elektromos hiba lehetett.

Nem, pusztán mert erősebb egy tább nincs benne jobb védelem. Ez kizárólag a minőségi kérdés nem erőbeli.

#nincsbennetarcsi

(#27782) vzsryl válasza flash- (#27780) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Valószínűleg gyári hibás darabot fogtál ki. Megeshet az Enermax-al is, de ahhoz rendkívül balszerencsésnek kell lenni, hogy ilyet szerezzen valaki.
Egyébként az erősebb táp nem véd jobban. A védelem ugyanaz, csak pl a túláram védelme később kapcsol be, mivel többet bír. De amúgy ugyanaz.

(#27781) Qru: Véleményem szerint a táp időben le kellett volna kapcsoljon, hogy ne éghessen le az alaplappal együtt. Tehát én főleg táphibára gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27783) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne. Ehhez konfighoz ez a táp megfelelő lenne ?
Gigabyte Superb 550P

Processzor: AMD Phenom II X4 955BE Memória: Kingston HyperX 2x4Gb ddr3 VGA Hd 6850OC Alaplap: Gigabyte (GA-M68MT-D3) rev.2.3

Üdv. Tubica :R :)

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#27784) flash- válasza Qru (#27781) üzenetére


flash-
veterán

értem.
köszi és mégis mik azok az elektromos hibák amik ilyet okozhatnak?
és egy túláramvédelmi elosztó véd ilyen ellen?vagy csak egy szünetmentessel lehet ilyen hiba ellen védeni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27785) vzsryl válasza Tubica (#27783) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Nem. Túlárazott, viszonylag gagyi táp. Vannak sokkal jobb vételek, pl. Chieftec CTG-500-80P.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27786) Tubica válasza vzsryl (#27785) üzenetére


Tubica
senior tag

7.000 forintot kér érte a srác.

most egy PNR 400-as tápom van

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#27787) Sixty21 válasza Tubica (#27786) üzenetére


Sixty21
aktív tag

+5 rugó és van egy nagyon komoly halk és megbízható ctg 500-as tápod amire 3 év gari van és csont új. 2 hete vagyok boldog tulaja! itt a fórumon azt javasolták és tényleg remek darab ilyen árban. Csak ajánlom.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27788) vzsryl válasza Tubica (#27786) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az bőven hozza a szintjét a SuperB 550-nek... Biztos nem cserélném le. Ha igen, akkor FSP Hexa vagy Chieftec CTG...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27789) os! válasza Apollo17hu (#27753) üzenetére


os!
tag

A legroszabb ami történhet, hogy amire rákötöd a tápot, az rövidzáras. Nekem volt itthon egy chieftec táp, asszem 400as volt, és tesztként rövidrezártam a 12es és 5ös ágait is a saját földjéhez, és semmi baja nem lett. Szóval a tápnak baja nem lehet. max "tovább" romlik a konfig amire rákötöd :)

hál'istennek pogány vagyok

(#27790) petsol


petsol
csendes tag

Just for the record:

FSP-300-60GLS tönkrement. Eddig csupa gagyi tápom volt, ez volt az első minőségi:) Ez volt az első ami kinyiffant is. Az tény, hogy halk volt, úgyhogy észre sem vettem napokig...

Öröm az ürömben, hogy az alaplapot megkímélte halálában (úgy néz ki), béke poraira...

(#27791) krobi227


krobi227
csendes tag

Sziasztok!
Tápegység vásárlás előtt állok, visszamenőleg olvastam a fórumot de egy kicsit tanácstalan vagyok.
Tudnátok ajánlani tápot a következő konfgihhoz:
i3 2100 (ez legfeljebb i5 ig lesz felbővítve talán)
2*4gb ram
ITX alaplap
4-5 HDD
Blueray
(vga nem lesz benne, csak az alaplapi)

Igazából médiaszerver és nas funkciókra használnám nem 0-24-es üzemelésű, viszont az nagyon fontos lenne, hogy halk legyen, ha lehet akkor automatikus fordulatszám szabályzós tápot keresek, valami költséghatékony módon.

Egy cikkben olvastam van olyan tápegység, ami ha a teljesítmény alsó 20%-ban van csak terhelve akkor egészen ki is kapcsolja a ventit esetleg valaki nem is ismeri a típust?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#27792) os! válasza petsol (#27790) üzenetére


os!
tag

Ez inkább pozitívum mint negatívum.
Minden elektronikus eszköz (pláne amelyik hőt termel) elromlik egyszer. A kérdés csak az, hogy mekkora bajt generál ezzel.

hál'istennek pogány vagyok

(#27793) Ribi válasza krobi227 (#27791) üzenetére


Ribi
nagyúr

Leírásból ítélve a gép nem nagyon fog 100Wnál többet enni soha.
A gépbe nemárt azért 1-2 venti ha nagyon halkra is, de szerintem a tápban is jó ha van.
Mennyit számmál rá?

(#27794) Tubica válasza vzsryl (#27788) üzenetére


Tubica
senior tag

Találtam egy használt Hexa-t. 10.000 Ft- és még másfél év garancia van hozzá.
Szerintetek ?
Tudom, hogy tápon nem szabad spórolni.

Amúgy, ez a PNR ennyire jó ? ( tudom, a pnf lebútítottja )

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#27795) Proky


Proky
senior tag

7 év !!! után meghalt a Chieftech ENH-0746GB tápom :O Szép teljesítmény volt tőle, pláne hogy 2 alkalommal is szétment a vízhűtésem és állt a gépemben a víz. Most még bekapcsol, de a gép már nem kel vele életre. (Most egy 350-es FSP viszi addig a gépet) Mondjatok már nekem olyan tápot pls, ami nem mostanában jelent meg és már bizonyított. Tuning már nem játszik 3 winyó AMD 955 BE, 4 Gb Ram ATI HD6870. 450-500-a táp ami érdekelne. Táblázatokat/teszteket már nézegettem, az a gondom hogy pár éve nem vagyok képben tápok terén, sima gépeket pakolászok össze és nem szeretnék mellényúlni. Chieftech előnyeben :)

CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX vagy
CHIEFTEC CTG-450-80P 450W BOX gondolkodtam, esetleg picit olcsóbb jó minőséget tud valaki?

[ Szerkesztve ]

(#27796) krobi227 válasza Ribi (#27793) üzenetére


krobi227
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Egyelőre valmi használt tápban gondokozok olyan 6-10ft között szeretnék megállni szóval a több 10ezrezres szuper csodák nem igazán játszanak.

Egy lian li házban van, az elején 140es tetején 120-as venti gondoskodik a szellőzésről.

Jelenleg paneltápról megy egy integrált altom+3 vinyó, de gondolom az i3-hoz ez kevés lesz...

(#27797) mastodon válasza vzsryl (#27774) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!

(#27798) vzsryl válasza Tubica (#27794) üzenetére


vzsryl
nagyúr

10k használtan? Annyiért már újat is kapsz...

A PNR nem rossz táp, de a SuperB 550 igen.

(#27795) Proky: Seasonic S12II 430. Jó pár éve piacon van már, és rendkívül megbízható széria. Konkrétan nem is hallottam még meghibásodott darabról (persze létezik, csak nagyon ritka).
A gépedhez bőven elég, tuning is mehet. Ha túl húzós az ára, akkor még a Chieftec CTG-500-80P-t tudom javasolni, de az minden téren elmarad a Seasonic-tól, kivéve a teljesítményét. Bár ez a Seasonic nagyon bírja a túlterhelést is, ha arról szó, mivel erősen túlméretezett táp.

Szerk.: Most látom a szerkesztésed. A CTG is bizonyított már, de közel sem annyit, mint az S12 széria, ráadásul tervezésben és kivitelezésben is gyengébb minőségű.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27799) Proky válasza vzsryl (#27798) üzenetére


Proky
senior tag

Köszi a segítséget, fájdalom küszöb felett van már picit, akkor így marad a Chieftech akkor.

Egy műszerész haver megnézi még, nem-e valami egyszerű (pld kondi) baja van, így hogy bekapcsol, nem teljesen reménytelen a helyzet állítólag.

(#27800) Ribi válasza krobi227 (#27796) üzenetére


Ribi
nagyúr

Haat, nembiztos.
i3-at szerintem vinné. Sok winyó indulásnál okozhat gondot, de egy 120+os paneltáp szerintem simán elvinné az egészet. i5nél már esetleg lehetnek gondok, de szerintem még azt is elvinné. Mostani milyen táp?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.