Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Krissz5435 válasza Menthirist (#26849) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Elég lesz az a táp. Én kb fél éve cseréltem egy noname-t de az is elvitt egy 955be + 6850-et és semmi baja nem volt. A tied meg azért mégiscsak chieftec :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26852) Menthirist


Menthirist
veterán

most futtattam egy intel burntest + furmark kombót, hogy megnézzem, mennyire ingadozik a fesz... hát a 12 volt az ingadozgat (a többi, beleérve a cpu-ét is beton), de nem többet, mint idle-ben :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26853) Menthirist válasza Menthirist (#26849) üzenetére


Menthirist
veterán

jah, a 250-es watt értéket mint teljes fogasztást fullra terhelt gpu és cpu mellett írták...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26854) Krissz5435 válasza Menthirist (#26852) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Aidával mérted? :DDD

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26855) Menthirist válasza Krissz5435 (#26854) üzenetére


Menthirist
veterán

:( :D igen :D az volt kéznél :D de frissítgettem :D
mivel nézzem?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26856) Krissz5435 válasza Menthirist (#26855) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát mondjuk ne progival :D Az ilyent általában voltmérővel mérik, nyitott és bekapcsolt géppel. Aida nem ér semmit. Ha szar az érzékelő akkor mutathat neked 220-at is te meg fejreállsz, hogy robban a táp :DDD
Ja és néhány ember itt a fórumon tarkón lövi az ilyent(régebben én is azt hittem, hogy jó az). :P

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26857) Menthirist válasza Krissz5435 (#26856) üzenetére


Menthirist
veterán

azért jöttem ide, mert nem értek hozzá :D ha majd 3d modellezésben gyakorolgattok, és nem mergeltek össze egy pár vertexet, és ezért lesz a smooth lyukas, majd én lőlek titeket tarkón :D vagy ha objective c-ben nem release-eltek egy változót :D

én nem hittem hogy jó vagy rossz, egyszerűen nincs más késznél, ami mutatott volna bármilyen volt értéket... ez van :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26858) Menthirist


Menthirist
veterán

viszont épp nézem, hogy árban és teljesítményben is a környéken van a 7750 (28k vs 30k, teljesítményben pedig hol az egyik vezet, hol a másik, de összesítésben 5% alatt van a difi), viszont a 7750 kb felét eszi azt írják...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26859) ghoszty


ghoszty
tag

üdv mindenkinek!
tanácsotokat szeretném kikérné táp kérdésben vettem egy sapphire hd 5870 vga-t jelenleg egy Trust PW-5550 520w os tápra van rákötve gondolom ez biztos nem sokáig fogja birni alatta azt miután kérdezősködtem kicsit azt javasolták hogy egy ágas tápot kéne vennem mivel olvastam itt http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5870-review-test/13 hogy legalább 40amp kell a kártyának ezért kéne neki az egy ágas viszont nem nagyon értem hogy ez mit jelent szoval ha 2 18 amp os agat kotok ra az osszeadodik vagy az tovabbra is keves lessz neki mert lenne egy ilyen táp Be Quiet BQT E5-650W ami 3 ágas ahogy én látom de csak 18amp áganként akkor ezmost jó lessz nekem vagy muszaly lessz corsair tx vagy coolermaster gx lite szériából tápot vásárolni esetleg tudtok még jó egy ágas tápokat? előre is köszönöm a választ mindenkitől

(#26860) Menthirist válasza Menthirist (#26858) üzenetére


Menthirist
veterán

bár ha itt többen azt mondják, hogy semmi gond nem lesz a 6770-el sem táp ügyileg, akkor lehet hogy mégis a 6770 marad, mert itt a PH-n 7% difit mértek sebességben, és az ára is alacsonyabb...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26861) Sokee


Sokee
aktív tag

Most megnéztem én is, és ha levan terhelve a vga, akkor a 12V van hogy csak 11.67V :DDD az baj? 450es chieftec van most átmenetiként.

[ Szerkesztve ]

(#26862) Smani


Smani
senior tag

Szoftveres mérés NEM mérés!

(#26863) Menthirist válasza Smani (#26862) üzenetére


Menthirist
veterán

mérés az, csak nem olyan szenzorokkal, mint ami a gépekben van :)

(ezt csak azért mondom, mert egyetemen volt szerencsém mérés és adatfeldolgozásból c-ben méréssel kapcsolatos programokat írnunk, ahol az érzékelők elég drága műszerek voltak, és az érzékelt adatokat kvantálták és küldték át a gépre, aminek az értelmezését, feldolgozását, megjelenítését nekünk kellett megcsinálni :) ). no meg a szoftver amúgy nem is tud mérni, csak hardver tud, csak az nem mindegy, hogy az alaplapba épített mütyűr, vagy egy külső, nagyobb mérő teszi... :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26864) Smani válasza Menthirist (#26863) üzenetére


Smani
senior tag

Biztos hiszek neki amikor nekem +12V-ra 7,5V-t ír :U

(#26865) Menthirist válasza Smani (#26864) üzenetére


Menthirist
veterán

ezért mondom, hogy szenzor kérdése :) de ha a szenzor egy profi szenzor, ami mér 11.96-ot mutat, és azt adja tovább a rendszernek, akkor az bizony annyi... egyetemen is külön szóltak, hogy jópár tíz és százezres National Instruments szenzorokkal (is) dolgozunk, szóval óvatosan...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26866) balpis válasza ghoszty (#26859) üzenetére


balpis
őstag

Azt a trustot valóban nem árt lecserélni, de az említett tesztben egy húzott i7-965-ös proc mellet volt az a VGA.. És még ott is rendes ráhagyással írták az igényt.
"Normál rendszerben pl. egy i5 vagy egy nem erősen húzott Pheom mellett 400W@12V bőven elegendő.
Azaz, ha biztosan elegendő tápot akarsz a gépedhez relatív olcsón, akkor egy CTG500, Hexa500, GX450, WPM500 stb. közül választhatsz.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#26867) 04ahgy válasza Menthirist (#26865) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt nem az a baj, hogy milyen szenzor mér, hanem hogy a mérés és a kiértékelés magán a mérendő rendszeren történik. Az meg nem elfogadott a méréstechnikában, definíció szerint nem tekinthető mérésnek. A többé-kebésbé-nagyon pontos indikáció persze rámondható.

A GPS400AA egy bitang jószág, olyan stabil a kimenőfesze, mint a beton, ha mérőműszerrel méred. Reggelire elfogyasztja a HD6770-t, a HD7750-t meg még bolhacsípésként sem érzékeli.

De a HD7750 javasolt, főleg ha tényleg csak az a kevés különbség van köztük árban. Villanyszámlán hamar behozza.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26868) Energie X válasza 04ahgy (#26843) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm! Szeretnék sznob lenni, de attól a fizutól még nagyon messze vagyok :D Nekem is az tűnt fel, hogy az a TT nagyon olcsó ezért is vagyok/voltam rá kíváncsi :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#26869) Menthirist válasza 04ahgy (#26867) üzenetére


Menthirist
veterán

a méréses állítás jogos (mármint a mérős-mérendős). De mindegy is, mert voltmérőm attól még nincs az albiban :D

Azt tudom hogy a gps400 jó cucc, csak abban nem vagyok járatos, hogy az évek mekkora kárt tesznek a belsőben, száradnak-e ki a kondik, stb... de örülök, ha úgy néz ki a 6770-et is simán bírja... kicsit utánaolvasok még a kettőjük kapcsolatának (mármint 6770 vs 7750), mert azért az a 5-7-10% difi lehet néha nem ártana :) bár fogyasztásban lehet hogy behozza... nem tudom...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26870) 04ahgy válasza Menthirist (#26869) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha albiban laksz egyetemistaként, akkor van elég költséged így is, +1 voks a kisebb fogyasztásra.
A kondijai bizonyára nem örök életűek a GPS-nek sem, de még derekasan állják a sarat az általam használt kb. 7-8 példány 400-550W közötti GPS-ben. Sok éve. Ha esetleg az idők folyamán kiszáradnak, újrakondizod / újrakondiztatod low-ESR értékazonos kondikkal, és megint megy majd jópár évet. Fogja veled a táp nemakarokműködni módon, ha baja van. :D Gépre nem veszélyes.

Amúgy a 7750-ben %-osan nagyobb a tuningpotenciál, mint a 6770-ben, szóval azt az 5%-ot is be tudod hozni vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26871) Menthirist válasza 04ahgy (#26870) üzenetére


Menthirist
veterán

albiban lakok, de nem egyetemistaként :D már bérből és fizetésből élek, tehát persze fontos, hogy ne egy erőmű fogyasztását produkálja.

Szóval ha mégsem bírná, akkor nem veszélyes a gépre, majd max szól, hogy figyu má', elfáradtam...

jogos amit írsz, illetve teszteket más teszteket látva más a különbség is (kisebb)... szóval várhatóan az lesz, és akkor 3 generációt ugrik majd a kari :D

köszi a segítséget :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26872) Krissz5435 válasza Menthirist (#26857) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Naugye, majd egyszer kihívjuk egymást egy párbajra :D Mindig van egy ember, aki azt hiszi ért valamihez, a másik meg rácáfol. A hozzászólásodból meg minden második szót értettem csak :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26873) aleister


aleister
veterán

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a táp azon csatlakozójánál, ami a cpu-t támogatja 1x4 vagy 2x4 csatlakozóval, ott a 2 ág vége ugyanolyan?
Kéne vennem hosszabbítót, de csak 1x4-est találtam. :(

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#26874) Smani válasza aleister (#26873) üzenetére


Smani
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26875) Ribi válasza aleister (#26873) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amúgy nem ugyanolyan. Kivéve, ha elég erős vagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#26876) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Melyik a befutó inkább?

http://www.pcx.hu/termek/fsp-hexa-500w-tapegyseg-91155

http://www.pcx.hu/termek/chieftec-ctg-500-80p-tap-48595

Köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#26877) Smani válasza Sixty21 (#26876) üzenetére


Smani
senior tag

CTG

(#26878) balpis válasza Sixty21 (#26876) üzenetére


balpis
őstag

attól függ, mi a fontos.
fekete szín (pl. plexis ház) vagy kábelhossz (alsótápos ház) és csatlakozók
Első esetben a hexa, másodikban a CTG...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#26879) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Játékra használom a gépet és inkább a jobb minőség/teljesítmény a fontosabb. És alsó tápos házba lenne.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#26880) Smani válasza Sixty21 (#26879) üzenetére


Smani
senior tag

Akkor a ctg mindenképp.

(#26881) Sixty21 válasza Smani (#26880) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Köszönöm.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#26882) aleister válasza Ribi (#26875) üzenetére


aleister
veterán

Smani linkjén elindulva rájöttem, hogy (roppant elmésen) P8-nak hívják ezt a 4 pines P4 után. :)
Valóban nem jó hozzá a 2db P4-es hosszabbító...akkor ugye egyszerű lenne az ember helyzete. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#26883) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Hali!

Van egy CHIEFTEC ENH-0746GB 460W-os tápom, ami már jó pár éves, 5-nél biztosan több, és úgy néz ki megadta magát... Már úgy vettem, h garanciáztatást már nem várták meg, és ott hagyták a boltban, így áron alul kaptam. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes lenne-e megcsináltatni? Igazából sok infót nem találtam róla neten, se hatásfokról, se egyébről. Engem eddig megbízhatóan szolgált. Vagy érdemesebb egy újabb tápot venni, CTG-k közül vagy FSP-k közül egyet?

(#26884) KAMELOT válasza Aidan85 (#26883) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt már nem érdemes főleg a hatásfok végett sem. Meg már régi.
CHIEFTEC CTG 500-80P ezt vegyed. Jó táp és olcsó. PC alakatrészei végett nem javítatnám nehgoy valami ok végett elszálljon a gép. :) Vagy mehet a FSP HEXA 500 is.
Én azt nem értem hogy ha már valamilyen bolt tápot árul mért nem írja le a pontos infókat? Nehéz COPY+C COPY+V gombokat használni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26885) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Sziasztok!

Hamarosan új gépet szeretnék venni. 65 W-os Trinity APU-ban gondolkodom, és ha lehetséges, akkor teljesen passzív hűtésű házat csinálnék köré.

A gépbe még kerülne egy rendszer SSD, DVD író + értelemszerűen alaplap és memória.

Mekkora tápot javasoltok? Nem szeretném tuningolni se a videókártyát, se a procit. Cél a minél alacsonyabb fogyasztás is.

Köszi szépen.

(#26886) Smani válasza Arthuro_Adam (#26885) üzenetére


Smani
senior tag

Normál tápot szeretnél vagy paneltápot? Keret?

Elsőre egy FSP 350-APN bőőőven elegendő lenne és olcsó is ráadásul halk.

(#26887) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv szakik!

Egyik kollégánál diagnosztizáltam egy táphalált. A primer kondi tetején szánkózni lehetne. Codegen

5-7k volna az újra.

Nagyon alap konfig. Valamilyen 775-ös proci, integrált VGA, egy vinyó, egy DVD.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26888) #92888064 válasza TESCO-Zsömle (#26887) üzenetére


#92888064
törölt tag

a legolcsóbb ajánlott táp az előző hsz-ben szerepel(fsp350-60apn), de az ~8000 ft újonnan. olcsóbban csak használtan találni, és ennyiért még garanciálisat is ki lehet fogni.
ha garancia nem feltétel, akkor én a személyes kedvencemet ajánlanám: fsp250-60hen.
bírja a strapát, húzott 4 magos llano-t és egy húzott 7770et is elbírt, és játék közben 200 wattnál kevesebbet mutatott a fogyasztásmérő. ezeket 2000-3000 között szokták árulni.

(#26889) TESCO-Zsömle
azért várj meg pár szakértői választ is, én csak olvasom a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#26889) TESCO-Zsömle válasza #92888064 (#26888) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is azt néztem amúgy, csak szándékosan nem írtam bele a kérdésbe ezzel esetleg befolyásolva a segítőket.

Ahogy azt sem, hogy a boltos akinél voltam felajánlott egy egész csokor M-Tech, HKC, Mercury és LC-power tápot. ;] Azt persze nem tudta megmagyarázni, hogy minek nekem a 600W-os táp egy 200W-ot se evő konfighoz... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26890) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Tagan 480 W-os tápról mik a vélemények? :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#26891) dbala


dbala
tag

Sziasztok!
Meghalt a gépemben a táp. Kb 4-5 éves volt. Kérnék egy kis segítséget, hogy milyet vegyek.
Nem szeretnél rosszat venni de nem akarok 20ezret se rákölteni. Lehetséges?

Amihez kellene:
ASUS P5KC
Intel Core 2 Duo E6750, 2666 MHz
Gigabyte Ati Radeon HD 4670 1GB DD3
Geil 4GB DDR3 1333MHz ENCHANCE CORSA Dual Channel (2x2GB) CL09
Western Digital Caviar Green 1TB
Western Digital 250GB 16MB 7200rpm SATA2 WD2500KS
DVD író

(#26892) Kiki18 válasza dbala (#26891) üzenetére


Kiki18
őstag

400W-os minőségi táp el fogja bírni(az enyémet kényelmesen viszi).
Ha olcsón akarsz,akkor 11-12k-ért chieftec táp újonnan az ajánlott. ennél lejjebb nem érdemes menni.(minőségben)

TESCO-Zsömle: A boltosok már csak ilyenek.Nem számít a szükségleted,csak vigyed minél hamarabb azt,ami sz*r. :) És persze minél drágábban...

[ Szerkesztve ]

(#26893) dbala válasza Kiki18 (#26892) üzenetére


dbala
tag

Amiket néztem:

http://ipon.hu/webshop/product/fsp_hexa_400w/176729

http://ipon.hu/webshop/product/fsp_fsp400_60apn/135473

http://ipon.hu/webshop/product/chieftec_ctg_400_80pb_400w_oem/138843

http://ipon.hu/webshop/product/chieftec_ctg_400_80p_400w_box/138844

(#26894) Kiki18 válasza dbala (#26893) üzenetére


Kiki18
őstag

fsp és chieftec is jó választás,de nem tudnék közöttük dönteni,nem volt kezem alatt egyik táp sem. Majd olyan,aki próbálta ezt a két fajtát,beajálja a csendesebbiket és jobb hatásfokút.

(#26895) Smani válasza dbala (#26893) üzenetére


Smani
senior tag

A 2db ctg ugyan az. Egyik dobozos (box) masíkhoz nincs semmi (oem)

FSP hexa és apn belseje ugyan az. Viszont a hexa fekete és több csati van rajta.

Egy szinten mozog a két táp. Bár én a ctg-t venném.

[ Szerkesztve ]

(#26896) Smani válasza dbala (#26891) üzenetére


Smani
senior tag

Chieftec CTG-400 vagy FSP Hexa 400 bőségesen elegendő lesz. 10k körül mozognak.

(#26897) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Tagan TG480-uo1 tápról mik a vélemények?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#26898) Protein93


Protein93
csendes tag

Hello.
Intel Core i7 920
GigaByte GA-EX58-UD3R
3GB Kingston DDR3 1333MHZ
VTX3D 6770 1GB DDR5
Ehhez a konfighoz melyik tápot ajánljátok:Raptoxx 600RT-600P vagy Xilence SPS-XP550 R3
vagy ha tudtok jobbat ilyesmi árba.
Előre is köszi.

(#26899) Arthuro_Adam válasza Smani (#26886) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Paneltápot inkább, abból lehet ventilátor nélkülit, nem? Meg nekem szerintem elég lehet 150 W maximum.

(#26900) Pocok111


Pocok111
csendes tag

Üdv.
i5 2310 + 8GB DDR3 RAM + ATI 5770 + 2 vinyó-hoz elég lesz egy 4éves Zalman 360B-APS tápegység vagy kevés lesz hozzá? Gépújításon gondolkodom de a tápot még 1-2évig nem akarnám lecserélni csak ha nagyon muszáj.

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.