Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) krichd1 válasza Cobra. (#27542) üzenetére


krichd1
addikt

A HD2600Pro-t most vettem bele, mert az Nvidia 6600 elszállt, a 6600-al nem volt semmi gond lefagyásilag, az egyszer csak megadta magát. Most nem tudom miért fagyogat le, illetve áll le hirtelen a gépem. Lehet driver hiba, lehet a táp a hibás, lehet a szellőzés nem megfelelő, az is megeshet hogy mindhárom egyszerre probléma. Csak találgatok, VGA-s topikból ide irányítottak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#27552) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Most raktam a gépembe egy HD5750-es kártyát, és ha biosban nincsen visszahúzva a proci torrentes üzemmódra(nem 3,4Ghz-n megy hanem 1,8Ghz-n, így jóval kevesebbet eszik) akkor a win indulása után egyből kék halált játszik.
Konfig:
-C2Q Q6600
-Asus HD5750 Gddr5 1gb
-2x2Gb Kingston HiperX 1066
-WD 1tb
-+1 hálókártya, és wifi kártya
TÁP:FSP400-60APN

Lehetséges, hogy nem bírja el a táp a terhelést? :U

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#27553) vzsryl válasza s.s.j.goku (#27549) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Ennél hosszabb kábelekkel rendelkező táp nem nagyon van a piacon, tehát természetesen elég lesz a HAF 922-be.

(#27550) fuxk4567: Szia!

Egy jó minőségű 400-500W-os táp bőségesen elegendő lenne. Keret?

(#27552) Mr.Peter: Szia!

A kékhalál egy olyan Windows-os jelenség, ami a memória hibájára utal. Lehet az szoftveres, vagy hardveres hiba is, ráadásul a legtöbb esetben nem maga a memória a hibás, hanem ugyebár vagy a szoftver, vagy valamelyik hardver, vagy a user, utóbbi pl. tuninggal kapcsolatban okozhat ilyen problémát. :)
A tápra nem igazán tudok gyanakodni. Számomra az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a tuninggal kapcsolatban van valami probléma. Ettől függetlenül, ha mégsem ez áll fenn, akkor egy jó minőségű csere táppal is ránézhetsz a dologra.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27554) s.s.j.goku válasza vzsryl (#27553) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Köszi a help-et!! :)

(#27555) Ribi válasza Mr.Peter (#27552) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem nem ram gondom volt, hanem a tuning miatt az alaplapnak is kellett + feszt adni. Lehet, hogy az kezd fáradni és mostanra annak is kell, hogy stabilan tudjon mindent kezelni.

(#27556) vzsryl válasza Ribi (#27555) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha az alaplapnak kell feszültség, és amiatt van kékhalál, akkor is a RAM-hoz van köze, hisz a memóriában egy művelet végtelen számításba kezd, és ha megtelik, a Windows kidobja a kép képernyőt. Illetve a hardveres probléma miatt a Windows hiheti azt, hogy megtelt a memória, közben csak hibája akadt pl. az alaplap instabilitása miatt stb...
A lényeg, hogy ha kékhalál, akkor Windows+RAM tevékenység történik, aminek millió oka lehet. :)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27557) Steelmanus válasza Lokids (#27548) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Megerositem az elottem szolokat, delelott vettem egy Chieftec 500W CTG-500-80P tapot, es bar a jelenlegi nem tul eros konfigomat hajtja jelenleg (Adatlap) de nagyon jo tap ezert az arert. Nagyon halk, meg ugy is hogy stressz progival meghajtottam a CPU VGA parost.
Lokids En ajanlom Neked, azt a nagyjabol 1500 Ft-ot ne sajnald plusszkent, az 500-as javara mert jo hosszuak a kabelei es nagyjabol 180-190 W-os fogyasztasnal meg sem emelkedett a venti fordulata. Nem tudom hogy milyen a konfigod de ha kesobbre is gondolsz akkor megeri. En is a 450-est neztem eloszor de azoknak rovidebbek a kabelei, ezert is valasztottam az 500-ast.

(#27558) customrobi


customrobi
tag

Sziasztok!

Olvasok olvasok, de inkább kérdezek. :) Jelenleg noname 400-as táp.

Szóval gigabyte GA-P35-DS3
E8200
Ati 3850 ezt fejlesztendő feladat, valami komolyabbra.
2x2Gb Ram (Kingston 800MHz.)
400-as Wincsi.
DVD író.

Szóval, mit vegyek, és mit ne?

Vessetek az oroszlányok elé.

(#27559) 3cHo válasza Steelmanus (#27557) üzenetére


3cHo
tag

Én is olyat vettem 1 nappal ezelőtt és hibátlan, halk, minőségi táp!! :C :C :C

Üdv, Márk

(#27560) Steelmanus válasza 3cHo (#27559) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, igy van. Egy 4 eves FSP 350 PNF-et csereltem le, igaz egy kicsit jelenleg tul van meretezve a teljesitmenye a konfighoz kepest, de nem 1-2 evre vettem, sok penzem pedig nem volt. Amugy a Corsair 430 VX-et akartam venni majd egy Enermax-ot neztem ki de amit itt olvastam rola na es a linkekket amit MMIX adott, hamar lemondtam rola.

(#27561) Mr.Peter válasza Ribi (#27555) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Futtattam egy 45 perces terhelés tesztet úgy, hogy 3,4Ghz helyett csak 3,2Ghz-n volt a proci, és az eddig bevált feszültség értékek mellett így nem volt problémám.
Vagyis a táp jó, és szerencsére a használtan vett VGA is, csak finomhangolni kell úgy tűnik. :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#27562) fuxk4567 válasza fuxk4567 (#27550) üzenetére


fuxk4567
csendes tag

sziasztok

valaki tudna segíteni nekem ?
ehhez a géphez milyen táp kellene?

Alaplap: ASUS M4A89TD PRO/USB3
CPU: AMD Phenom II x4 955BE (c3)
RAM:Geil BlackDragon The ULTIMATE GAMING Experience GB34GB1600C8DC
PC312800 1600 MHz
CL 8-8-8-28 2GBX2 DC Kit
VGA:ASUS GTX 460SE 1GB
HDD:SAMSUNG 500GB 1db

(#27563) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

A gépemben most egy FSP 300PAF teljesít, és egy Intel G620, 8gb ddr3, 9800GT zalman, 2TB hdd, 1 ssd, kártyaolvasót szolgál ki. Ma mértem fogyasztásmérővel, hogy maximum videokártya, processzorterhelés mellett kb 230W-t vesz fel a gép.
A kártyát most ki akarom cserélni egy Radeon HD 4850-re, ami ha jól tudom pár wattal többet eszik. Érdemes új tápot vennem? Ha muszáj lesz akkor mit ajánlotok? Én egy 500as vagy 400as FSP HEXA-ra gondoltam az talán elég lenne esetleges bővítésekkor is.
Mi történik ha túl sok mindent kötök a tápra és többet akar felvenni huzamosan mint amire tervezve van?

Ha nem muszáj, nem akarok tápot venni ezért kérdezem a véleményetek.

Üdv.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#27564) Sokee


Sokee
aktív tag

Végre megjött a tápom gariból, igazad volt 04ahgy kicserélték egy zsír új D3-as Gx550-re úgyhogy jól jártam:D Bele tekintettem így kívülről és szerencsére nincs benne plexi a venti elött mint az E3 ba, úgyhogy valószínű halkabb is lessz 1 ágas 44 amperes a 12voltja, egyébként a külseje is más, anyagot illetően, az előzőnek ilyen rücskös volt a háza ez viszont vékonyabb sima lemez, de nembaj legalább enhance beles úgyogy remélem nemlessz panasz rá :D

(#27565) Mans20 válasza Sokee (#27564) üzenetére


Mans20
addikt

Itt az van hogy egy D3 is lehet szar.[link]

(#27566) Sokee


Sokee
aktív tag

Semmi köze a két tápnak egymáshoz.

(#27567) porsapka


porsapka
csendes tag

Hello!

Új konfigurációt szeretnék összerakni,azt szeretném megkérdezni mennyivel enne többet az elegendő 350w helyett 500 wattos ctg-t vennék bele?mert nem kerülne csak 2 ezressel többe,aztán meg hátha később játékra is használnám majd.
:)

(#27568) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tönkrement bnőm gépében a táp, érdeklődni szeretnék, hogy egy 300-as codegány átmenetileg elbírja-e ezt a konfigot? Olyanom van most itthon tartalékba, eddig egy Chieftec 420 vitte a cuccot.

Konfig:
ASUS P5K SE
C2D E8200
3x1GB DDR2
ATI HD4850 512MB
1 HDD + 1 DVD

Második kérdés, hogy játékot is elindíthat-e, ha a 300-ast teszem be neki? Még egyszer mondom, csak átmeneti megoldás pár napig, minimum egy 400-ast szeretnék tenni bele, mert a 300 véleményem szerint kevés, pláne, hogy nem egy márkás tápról van szó.

Egyébként ha kevés játékhoz, mégis elindítja, akkor mi történhet?

(1. hsz-ből nem tudtam megválaszolni magamnak a kérdést)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#27569) Sixty21 válasza porsapka (#27567) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. A fogyasztásodat nem a táp befolyásolja hanem a géped komponensei. Szóval nem fog többet fogyasztani a géped attól mert 500w.os tápot raksz bele.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27570) moha21 válasza Sixty21 (#27569) üzenetére


moha21
addikt

Ez csak azonos hatásfok mellett igaz.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27571) Sixty21 válasza moha21 (#27570) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Igazad van ezt ki felejtettem a kommentből.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27572) Smani válasza Mans20 (#27565) üzenetére


Smani
senior tag

Csak az pont nem GX széria de sebaj.

(#27573) Lokids


Lokids
addikt

Szeretnék kérni egy tanácsot.
Említettem ugye, hogy a tápommal nincs minden rendben. Namost egyik ismerős szólt, hogy van neki egy használatlan Chieftech GPS-450W tápja. Azt hiszem pár éve ugyanaz a kategória volt, mint most a CTG. De ezt csak hétvégén tudnám átvenni. Fele annyiért adná, mint a botl a CTG-t.
Namost van értelme kockáztatnom, hogy addig csak kihúzza az FSP? Van olyan védelem egy ilyen tápban, hogyha esetleg kimúlik, akkor ne vigye el a többi alkatrészt?

6K különbség nem hangzik túl nagy összegnek, de most nem szívesen költekeznék...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#27574) Sokee


Sokee
aktív tag

Na beüzemeltem a GX-et, nagyon jó kb semmi hangja terhelésre sem, nem hallani hogy megy a ventije jóféle, csak ajánlani tudom :C

(#27575) diox


diox
tag

megjött a Hexa 400, nagyon halk megvagyok vele elégedve eddig! köszi a segítséget :R

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#27576) Sixty21 válasza diox (#27575) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Örülünk, hogy örülsz. Én is örülök a ctg 500-nak mint majom a farkának már 1 hete.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27577) diox válasza Sixty21 (#27576) üzenetére


diox
tag

örülök, hogy örülünk :D nem minden napi dolog az öröm a mai világba szerintem! Ezt a halkságot még meg kell szoknom..elsőnek bekötöttem úgy,hogy az asztalomon volt a táp...oda tettem a fülem,hogy ez miez.. miért nincs hangja :D

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#27578) Sixty21 válasza diox (#27577) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Én is meg lestem megy e benne a venti egyáltalán terhelésnél :D

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#27579) Padree válasza diox (#27577) üzenetére


Padree
senior tag

Nekem is volt egy hangtalan tápom, majd fél óra után mikor gyanús szagok kezdtek terjengeni a lakásban, kiderült, hogy fordítva kötöttem be a cserélt tápventi kábelét. ;]

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#27580) diox válasza Padree (#27579) üzenetére


diox
tag

:D nálam ez a veszély nem áll/t fenn, mert vadonatúj tápot raktam be :D de a hang vetekszik egy passzív tápéval! :D

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#27581) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Chieftec gps 550AB A érdemes lecserélni CHIEFTEC CTG-500-80P-re?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#27582) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Összeraktam egy új confot ( nem új-új hanem nekem új :) ) a következőről volna szó:
Alaplap
Processzor
Memória:8GB kit (2 x 4GB) DDR3 1333MHz ( Kingmax FLFF65F-C8KM9 )
Videó kártya
Proci hűtő

Eddig egy 400W-os táp dolgozott összhangban a gépemmel :) de félek ez kevés lesz( bár lehet ha a proci alapfeszen van akkor elég lehet ahogy én számolgattam)

Emellé szeretnék kérni tőletek tanácsot hogy milyen tápot ajánlotok, minimum-maximum(maximum alatt azt értem hogyha később húzásra szánnám a fogam akkor ehhez viszonyítva milyen táp kell).

Ha lehet azt is említsétek meg hogy mi az a márka amit nem ajánlotok.
Első hsz-t elolvastam és ott a "nem ajánlott tápok" között szerepelt az LC power márka is de én az eddigi tapasztalatom szerint nem egy rossz táp gyártó de persze ha ti jobban tudjátok akkr légyszi osszátok meg velem :))

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#27583) mrfire


mrfire
őstag

Heló!

Egy ilyen proci-vga párosítás mellé milyen tápegységet ajánlotok?
i5-3570k + 3 Way SLI GTX670

Itt minimum 850-es tápot javasolnak:
http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-670-2-and-3way-sli-review/4

Én a következőket találtam 40k és alatti áron:
Corsair TX850 (sokáig emellett voltam, de nem tudom késélen táncolnék-e vele, amit nem szeretnék)
Chicony Adrenalin 1000W (erről hallottam jót is rosszat is)
Chieftec APS-1000C (ezt használtan árulják is itt 33k-ért)
Super Flower Amazon SF-1000P14HE 1000W (erről nem tudok sokat, mennyire minőségi?)

(#27584) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

i5 2400, 8GB ram, HD6870, 3db 1 TB vinyó-ra ezt a tápot néztem ki havernak.Vélemény?Szerintem korrekt.

(#27585) Qru válasza ProEvoFan (#27584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tökéletes választás.

#nincsbennetarcsi

(#27586) customrobi


customrobi
tag

[link]

Erre senki? Kár:(

Vessetek az oroszlányok elé.

(#27587) Krissz5435 válasza customrobi (#27586) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Attól függ mi lenne a jövendőbeli kártya. Egy 7770-esnél simán elég egy 400-as, de pl gtx 690-nél extrém tuningnál már nem.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#27588) Qru válasza customrobi (#27586) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alsó vagy felsőtápos házad van? De így elsőkörben egy CTG400 vagy 450-et javasolnék.

#nincsbennetarcsi

(#27589) mutyi


mutyi
őstag

Alapból egy Chieftec DT350F2B tápot tennék egy összerakandó gépbe, amiben egy Asrock H61-es lap, G530-as proci, 4GB ram lesz.
Szerintetek ez is egy jó táp a Chieftechtől vagy vegyek inkább CTG400-at. Indokolja bármi is a nagyobb és drágább tápot?

(#27590) chosa921


chosa921
tag

Kérhetnék énis egy kis tanácsot? lehet elkerülte a figyelmeteket 6 hsz-el fentebb irtam.
Köszi előre is

Üdv.:Peti

(#27591) vzsryl válasza chosa921 (#27582) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Az LC Power nem gyárt tápot, hanem nagyrészt ipari hulladékokat vásárol, és adja el tápként.
A vázolt konfighoz egy erős 12V-os ágú, 400-500W-os táp bőven elegendő. Chieftec CTG-500-80P-t tudom javasolni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#27592) chosa921 válasza vzsryl (#27591) üzenetére


chosa921
tag

Értem, és köszönöm szépen.

Üdv.:Peti

(#27593) rares


rares
csendes tag

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő komponensekhez elég-e a 600W-os táp vagy kell a 750W ????

AMD FX-8120 X8 Black Edition tunnigolva @ 4.2GHz
XFX HD 7850 Double Dissipation Edition 2GB
Kingstone HyperX 4x2GB 1600 CL9
120GB Vertex 3 OCZ
Seagate 1TB SATAIII 64MB
Gigabyte 890FXA-UD5

Jelenleg egy Thermaltake 850W ToughPowerem van de már haldoklik.
A tápok amiket néztem ez a 2 más nemigen jöhet szoba de tanácsokat szívesen elfogadok :)

http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/6034_cooler_master_600w_rs600-80gad3-eu_silent_pro_gold_apfc_modular/

http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/3687_corsair_cmpsu-750hxeu_750w_hx_series/

(#27594) Ribi válasza rares (#27593) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ameddig 1 VGA van, kb egy jobb 400-as is elbírja, hogy legyen tartalék, mondjuk valami 500-as :)

(#27595) mutyi


mutyi
őstag

27589-re valaki?

(#27596) customrobi válasza Krissz5435 (#27587) üzenetére


customrobi
tag

Köszi, 4890, 5770 kategória menne bele. Úgy tudom, hogy a 4890 eléggé zabálós fajta.

Qru: felső tápos.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#27597) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Érdeklődnék, h ez megvédi a gépemet a villámcsapástól?Állandóan ki kell kapcsolnom a gépemet ha villámlik...
Esetleg másik márka?Nem vagyok otthon a témában.
bocs ha rossz helyre írtam, de nem találom a megfelelő topikot

[ Szerkesztve ]

(#27598) gyenesmartin válasza ProEvoFan (#27597) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem elég volt az a védelem is ami alapból van egy tápban. Egy párszor már érte közvetlen villám a gépemet. A soron szinte mindenkinek kiégette a gépeket tévéket hűtőket meg mindent. Nekem csak annyi történt, hogy az erősítőm újraindította magát :P . Sokan kételkednek ebben. Nem akarják elhinni, hogy a soron mindenkinek leégetett valamit a villám nálunk meg semmit.

(#27599) diox válasza ProEvoFan (#27597) üzenetére


diox
tag

ez engem is érdekelne, mert ha ez a táp elött lekezeli a tülfeszt, villámot akkor 3ezret megér!

"mindenki okos, némelyek előre, mások utólag"

(#27600) vzsryl válasza ProEvoFan (#27597) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Villám ellen csak az véd, amit eddig is tettél, Én is mindig kihúzom. Azt hiszem ez alap...

(#27598) gyenesmartin: Ha közvetlenül érte volna villám az elektronikai háztartásod, akkor minden szétégett volna. Egyszerű szerencsének betudható a dolog. A tápnak amúgy sincs köze az erősítőhöz. Ha még azzal sem történt semmi, akkor egyértelmű, hogy a tápod védelme sem kapott erős behatást. Ráadásul az erősítő újraindulás betudható simán szolgáltatói áramkimaradásnak is, hiszen viharnál sűrűn előforduló jelenség az.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.