Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) zed01


zed01
őstag

6 hónapos ingyenes Ashampoo antispyware licensz igénylése ITT!

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7502) eddy15


eddy15
tag

Sziasztok!

Tudom nem ide tartozik, de melyik a legjobb Rendszerkarbantartó program? Jelenleg a SystemMechanic Pro 8.0 van fent!

(#7503) L7wy válasza eddy15 (#7502) üzenetére


L7wy
őstag

Win xp manager, Vista manager, Tune up 2008(napokban jelenik meg a 2009)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7504) L7wy


L7wy
őstag

De csend van.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7505) L7wy


L7wy
őstag

A topic hozzászólói csoportosan elmentek nyaralni? Engem meg itt hagytatok ? :(((

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7506) zed01


zed01
őstag

Én jelenleg teljesen átálltam az Ashampoo termékekre windowson. Ashampoo antivírus, Ashampoo antispyware és Ashampoo firewall. Tetszik hogy az összes magyar nyelvű. Az Ashampoo antivírus az Avira adatbázisát és motorját használja, az Ashampoo antispyware meg az A-Squared adatbázisát és motorját használja, így nem lehet rossz. Ráadásul szvsz a 4-es A-Squred használhatatlan, rengeteg téves riasztása van (nekem a telepítés után öt perc alatt három volt) és olyan scripteket blokkol, ami mindenképp kell a böngészéshez, pl. nem tudtam használni az Index fórumát amíg a 4-es A-Squaredet használtam. Az Ashampoo sokkal jobb, ugyanazt a motort és adatbázist használja (persze nincs benne az Ikarus antivirus motor, de minek az?) de mentes minden bugtól. Tudom, hogy a tűzfaluk HIPS-e nem a legjobb, de úgy voltam vele, ha lúd legyen kövér, használjak mindenből Ashampoo terméket, még a system optimizerem is Ashampoo.
Ugyan megvan az Avira Premium Security Suitehoz a legális licenszem, de az Avira angol nyelvű, az Ashampoo meg magyar, így inkább a magyar nyelvű terméket használom.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7507) szucsinka válasza zed01 (#7506) üzenetére


szucsinka
őstag

nekem is sok ashampoo progim van és tényleg jók csak állandoan basztat nak a hülyesok emailjeikkel :B (mondjuk én qrtam el elsönek bejelöltem hogy kérek b@sztätó emailt)
a burning studiot is tedd fel ha sampooon fan lesszel :DDD

(#7508) HarryPotter válasza L7wy (#7505) üzenetére


HarryPotter
őstag

nyaralni? bárcsak! inkább sajnos a meló....

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#7509) zed01


zed01
őstag

Egy éves ingyenes Spyware Doctor with Antivirus: ITT!

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7510) zed01 válasza zed01 (#7509) üzenetére


zed01
őstag

Sajnos lejárt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7511) wwhy válasza szucsinka (#7507) üzenetére


wwhy
veterán

le lehet iratkozni :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7512) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok,

Azoktól kérdezném, akik Kaspersky Antivirus 2009-et (8.0.0.357) használják, milyen beállításokat eszközöltek, hogy kicsit felgyorsítsák a progit, mert nekem a winchesteren való böngészés közben nagyon leterheli a gépet, és jobban is melegszik tőle a notebookom cpu-ja. Segítségeteket előre is köszönöm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7513) derossi válasza Thusor (#7512) üzenetére


derossi
aktív tag

Hello.Hát nem tudom,nekem is notim van,kipróbáltam de akár hogy állitottam fogta a gépet rendesen.Inkabb a Nortont használom,az nem zabálja le. :)

(#7514) Thusor válasza derossi (#7513) üzenetére


Thusor
őstag

Norton tényleg nem fogja a gépet...2008-at próbáltam ki, de sajnos a firefox-al összeakad nekem, amikor letöltök vele hibával bezáródik és ez a norton miatt van, mert mikor kikapcsolom az aktív védelmet akkor rendesen tölt a firefox.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7515) L7wy válasza Thusor (#7512) üzenetére


L7wy
őstag

A védelemnél vedd le a beállításokat...most így hosszú lenne az egészet leírni, a heurisztikát vedd le alacsonyabbra.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7516) Thusor válasza L7wy (#7515) üzenetére


Thusor
őstag

Proaktív védelemnél csak az e-mail és webes védelemnél van bekapcsolva a heurisztika (akkor is csak alapon)...illetve teljes és gyors vizsgálatnál van bekapcsolva a heuresztika, ott is alapon. Teljes vizsgálatnál elég az alap heuresztika, ne vegyem feljebb? Ezen kívül még mit érdemes állítgatni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7517) L7wy válasza Thusor (#7516) üzenetére


L7wy
őstag

Vizsgálatoknál én mindent maximumom használok, a védelemnél meg mindent alacsonyon. Érdemes még a jelentéseknél az 1gb ot 128 mbra venni.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7518) Thusor válasza L7wy (#7517) üzenetére


Thusor
őstag

OK. Ezeket a beállításokat elvégeztem. Most pár hétig tesztelgetem, majd meglátjuk mennyire válik be, ha igen akkor ez marad fenn.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7519) zed01 válasza szucsinka (#7507) üzenetére


zed01
őstag

Én is elégedett vagyok a sampoon termékekkel. Tetszik a felületük is, olyan pofás mindegyik. A hatékonyságra sem lehet panasz, mi kell még?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7520) lúzer válasza MolnárPéter (#7493) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi, de megbízató ez?
sokkal nagyobb a mérete mint a szokásos setupé

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7521) Szellem. válasza Thusor (#7514) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha Norton 2008-at használsz, vagy használtál, ott van egy hibajavítás, amivel kiküszöbölték az összeakadást a Firefox 3-al.

(#7522) Szellem. válasza lúzer (#7520) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Megbízható abszolút. Kiprobáltam korábban én is. Valóban jóval nagyobb a telepítő mérete, mint a hagyományoség, de nem vettem észre semmilyen különbséget!
Használd csak nyugodtan.

(#7523) lúzer válasza Szellem. (#7522) üzenetére


lúzer
veterán

köszi :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7524) HarryPotter válasza Thusor (#7514) üzenetére


HarryPotter
őstag

van norton 08-am ff-al, de ilyet nam tapasztaltam, mondjuk nem írtad, hogy melyik ff-ot használod :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#7525) Varoz


Varoz
őstag

Üdv. mindenkinek!

Szerintem is nagyon jók az Ashampoo termékek!
Mondjuk vírusirtónak sokkal jobb az Eset Smart Security ( ami a legjobb vírusirtó és tűzfal)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7526) derossi válasza Varoz (#7525) üzenetére


derossi
aktív tag

azt Honnan veszed hogy az ESET a legjobb??elég visszaolvasnod,a legutóbbi teszteredmények eléggé lesújtóak rá nézve :(((

Mellesleg nem szerencsés kijelenteni hogy ez vagy az a legjobb,mert mindegyiknek vannak gyengéi,az emberi hülyeség ellen meg egy virusírtó sem véd meg ;]

(#7527) Varoz válasza derossi (#7526) üzenetére


Varoz
őstag

Hát érdekes módon nem is tudom hány tesztben (VB ami elég szőrözős oldal) 100%-os lett (amit még más progi nem ért el) legutóbb is csak azért nem kapta meg mert egy 97-es dosos fájlt vírusosnak ítélt, de végül megkapta a 100%.ot mert rájöttek hogy az emberek úgy sem találkoznak ezzel a fájlal!
Abban igazad van hogy az emberi hülyeség ellen nincs orvosság!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7528) Szellem. válasza Varoz (#7527) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Már megjelent egy jó pár cikk az interneten szakemberektől, hogy a VB tesztek semmire sem jók, és elavultak. A VB teszteken kiválasztanak 100-200 vadon élő vírust és azon futtatják le a keresőket! Csak vadonélőkön. Az av-comparatives.org tesztje, meg speciális, mindenféle és nagyszámú kártevőre kiterjedt tesztet végez!
Így a VB tesztekre hivatkozni parasztvakítás.
Egyébként meg a többi teszten szarul teljesít a Nod32 illetve az életben sokan panaszkodnak, hogy kellően sok szemetet beenged. Így aszem, azt állítani a Nod32-ről, hogy jó, butaság.
Sokszor felismer vírusokat, de képtelen eltávolítani, stb.
Szóval, a Nod32-nek agresszív a marketingje, egyébként meg egy gyenge alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#7529) Varoz válasza Szellem. (#7528) üzenetére


Varoz
őstag

Érdekes módon nekem tökéletesen megy, meg sok másik embernek is!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7530) Calibos válasza Varoz (#7529) üzenetére


Calibos
addikt

Ez egy Németországi teszt, tudni illik elég hiteles és komoly teszteket folyatnak ott
[link] ebben a tesztben közepes eredményeket ért el.

Bocsáss meg de téged azért fizetnek hogy reklámozd a Eset-et?! Szvsz, olyan hogy "legjobb vírusirtó" nincs...

(#7531) Szellem. válasza Varoz (#7529) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Látom nem érted mit írok. Senki nem állította, hogy neked, meg másnak nem mehet, vagy nem lehet elégséges ez a program.
Fikázásról sincs szó, egyszerűen hivatalos és komoly tesztek eredményéről van szó, meg a valós életről.
Ha valaki ésszel használja a gépét, annak jó, csak sokan nem így tesznek. Ott viszont sok vackot beenged más programokhoz képest.

Arról meg nem beszélek, hogy nem hiszem, hogy független szakemberek szándékosan húznájuk le a Nod32-t. A tényeket el kell ismerni, ha tetszik valakinek ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#7532) Varoz válasza Calibos (#7530) üzenetére


Varoz
őstag

Ezen most lehet vitázni igaz hogy olyan hogy legjobb nincs ebben igazad van.
De a 88% az sztem nem közepes és az a Nod32 de nekem az Eset Smart Security van fent nem a Nod32.

Jó én sem azért írtam és utólagosan is elnézést kérek, hogy rámenősnek tűntem!

Azért akárhogy is nézzük a Nod32 elég jó progi, de a ESS még jobb kár hogy az nem szerepel a teszteken!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7533) Szellem. válasza Calibos (#7530) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Abszolút igazad adok neked.
Az általad linkelt PCmag oldal, az av-tests.org tesztre hivatkozik, amin megin gyéren teljesített a program.

(#7534) Szellem. válasza Varoz (#7532) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De a 88% pont közepes, mert ezekben a tesztekben, pont nem az 50% a közepes.
Az ESS meg a Nod32 víruskeresés szempontjából ugyan az, mivel az ESS a nod32-t tartalmazza, kiegészítve antispam modullal és egy tűzfallal, ami megint hogy igen gyenge.

(#7535) Varoz válasza Szellem. (#7534) üzenetére


Varoz
őstag

Hát nem tudom, de nekem nagyon bevált azért is állok ki mellette meg egy informatikus haverom is ezt dicsérte!t
Az Avast! nem tudom hogy kapott 96%-ot amikor egy elég rossz progi!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7536) Szellem. válasza Varoz (#7535) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én meg rendszermérnök vagyok, ezért mondok róla szakvéleményt, és nem fikázom, mert Eset termék. Az ész nélküli fika, nem az én stílusom.
De mint mondtam, ha valaki ésszel használja a gépét, akkor tökéletesen megfelelő. Egyébként meg gyenge.
Arról meg nem beszélve hogy sokan azt hiszik, ha nem jelez, nincs vírus a gépen. Pont ez a baj, hogy nem jelez vírusokra, és beenged egy pár genyát.
A tűzfala meg siralmas. Egy leak tesztre sem mukkan meg.

[ Szerkesztve ]

(#7537) Szellem. válasza Varoz (#7535) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az Avast nagyon jó program. Neki egy baja van a response time. Ergo, marha sok vírust és egyebet ismer fel, de későn teszik bele az adatbázisba. Tehát, mig mondjuk az egyik cég egy új alkalmazást felismer ma, az avast mondjuk jövő hét pénteken. Addig meg elég sok ember megfertöződhet.

(#7538) Calibos válasza Szellem. (#7533) üzenetére


Calibos
addikt

Akkoriban én is Nod-ot használtam, a teszt hatására leszedtem.

Varoz
Semmi gond :)
Annyira tényleg nem jó a Nod mint reklámozza magát. Egyébként én 1 vírusirtóban nem bízom ezért mellette használok még online sannert.

(#7539) Szellem. válasza Calibos (#7538) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én nem teszt hatására szedtem le.
Én Kaspersky párti voltam. Megláttam a Nod32-t, meg a reklámját és feldobtam. Aztán iszonyat módon lassú lett egy iőd után a gépem, meg tele lett minden szarral. Visszaraktam a Kaspersky-t és 43 különböző kártevőt nem ismert fel. A Kaspersky leszedte őket, és azóta nem használtam. Ugyan ez ma is sokszor előfordul mással.

Én sem bízom egy víruskeresőben, mert a mai kártevőszámok alapján, nem lesz és nincs 100%-os védelem. Ésszel kell netezni, ez az igazság.

(#7540) Varoz válasza Calibos (#7538) üzenetére


Varoz
őstag

Ebben egyet értek én is, mellette szoktam tűzfalat is felrakni (Kerio)
vagy online scannert futtatok néha!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#7541) MolnárPéter válasza lúzer (#7520) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Szívesen, ha bízol a Lenovoban, akkor mindenképp megbízható. Ugyanis Lenovo ügyfeleknek szól -elvileg- ez a promo.

(Mindamellett fingom sincs, miért nagyobb a telepítő a szokásosnál.)

Mindenesetre működik, íme egy kép a telepítés után: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7542) h_143570 válasza eddy15 (#7502) üzenetére


h_143570
addikt

Reszvetem.

Tenylegesen 2 dolog van, amit egy windowson karban kell tartani a registry es a temp fileok.
A CCleaner minden tovabbi nelkul megoldja a temp file problemat.
A JV16 powertools vagy a Winaso registry optimizer, meg a registryt.
Esetleg meg a lemeztoredezetseg mentesites, ha a windows beepittje keves lenne, akkor OO Defrag esetleg Diskeeper, nagyon esetleg PerfectDisk.

A tobbi feature mar csak parasztvakitas. Ha a beallitasokat is tweakelni akarod amkkor meg [link]

[ Szerkesztve ]

(#7543) zed01 válasza h_143570 (#7542) üzenetére


zed01
őstag

De rég láttalak ebben topicban. Örülök hogy újra aktivizáltad magad. :)

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7544) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Az Avastról mik a vélemények?

(#7545) lúzer válasza MolnárPéter (#7541) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi :R

egyébként feltettem egy virtuális gépre próbaként, nekem 60 napos :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7546) zed01 válasza Varoz (#7540) üzenetére


zed01
őstag

Én úgy érzem hogy mintha arra törekedtél volna, hogy mindenből a legrosszabbat használd. Nem elég hogy NOD32-t használsz, de még a tűzfalad is Sunbelt Kerio.

Itt egy mindenre kiterjedő hiteles teszt a tűzfalak hatékonyságáról:

Matousec

A Kerio, Sunbelt néven szerepel, ugyanis a Sunbelt cég megvette a Keriot már évekkel ezelőtt.

Itt meg néhány teszt a vírusirtók hatékonyságáról:

AV-Test.Org

AV Comaparatives

Klikkelj a comparatives linkre, azon belül az online resultra. Mindig a legfrissebb tesztet kell nézni.

Ezek a tesztek sokkal pontosabb képet adnak a vírusirtókról, ugyanis több százezres, sőt milliós adatbázisból tesztelnek, szemben az Virusbulletin néhány százas vadon élő vírusával.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7547) zed01 válasza Varoz (#7535) üzenetére


zed01
őstag

Az Avast! nem tudom hogy kapott 96%-ot amikor egy elég rossz progi!

Az AV Comparativesen például az Avast 97,3 %-ot kapott a NOD32 csak 93 % kapott, ezzel a teljesítményével 47.381 kártevővel többet ismert fel az Avast, mint a NOD32. Persze te is azt gondolod, mint az összes előítéletes ember hogy ami ingyenes az csak rossz lehet. Inkább használják a fixelt NOD32-t, aminek pontosan fix miatt nem működik rendesen egy csomó szolgáltatása. Röhej, komolyan.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7548) ragazzo válasza zed01 (#7547) üzenetére


ragazzo
őstag

Egyetértek veled abban, hogy nem biztos hogy az a rossz ami ingyenes. Viszont az is biztos hogy nem fektetnek annyit bele egy free verzióba, mint a fizetősbe. A fixes nod32-nél viszont sokkal jobb a Home Avast.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#7549) zed01 válasza Szellem. (#7537) üzenetére


zed01
őstag

Tehát, mig mondjuk az egyik cég egy új alkalmazást felismer ma, az avast mondjuk jövő hét pénteken.

Azért nem kell túlzásokba esni. Az Av-Test.Org szerint az Avastnak 4-6 óra a válaszideje, ami ugyan nem a legjobb, de nem is olyan nagyon rossz.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7550) Szellem. válasza zed01 (#7549) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm mérnök úr.
Látom, megint rádtört a fölösleges irogathatnék.
Ami leírtam hasonlat volt, és nem tény! A tény az, hogy jóval lassabb a válaszideje mint másnak, és abban is kételkedem, hogy az 4-6 óra lenne csak!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.