Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) L7wy válasza L7wy (#7700) üzenetére


L7wy
őstag

Lehet h én egy szebb világban élek LOL. Ahol nincsenek ilyen kártevők...
( Megeshet az, hogy az internetszolgáltató valami módon szűri a netemet(persze tudom h megeshet, inkább az a kérdés h ez mennyire elterjedt dolog))

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7702) gabaly


gabaly
tag

Sziasztok.

Nem tudom máshol fel tenni a kérdésem egyszerűen sehol nem olvasok a lentebbiről:

1-2 nap múltán Linuxos leszek. Ubuntu. Kérdésem kell-e és ha igen milyen vírusvédelem ajánlott. Az már biztató, hogy erre sehol nem látok információt. :) Azért gondolom, valami csak kell?
Válaszotokat köszönöm. Üdv Imre.

(#7703) zed01 válasza gabaly (#7702) üzenetére


zed01
őstag

Nem muszáj vírusirtót használni linuxon. Hogy én mégis használok az csak a személyes windowsról maradt paranoiám. Viszont az RK Hunter rootkit irtót feltétlen telepítsd a Synaptictból.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7704) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!

A kettő közül melyiket ajánljátok:AVG 8 IS, vagy KIS2009?Ha az AVG-t raknám fel próbeképpen,akkor hogyan tudom utánna eltávolítani az AVG-t,hogy ezek után a KIS telepítése ne ütközzön problémába?Olvastam az AVG Remover-ről,de nem tudom, hogy erre kattintva kell elindítani az eltávolítást, vagy a program törlése után kell ezt indítani?

(#7705) gabaly válasza zed01 (#7703) üzenetére


gabaly
tag

Oké, köszi itt is! :)

(#7706) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ez a Panda igen nevetséges. [Itt] egy hír egy általuk felfedezett új féregről, ami közösségi oldalakat támad.
Na most, ezt már például a Kaspersky már hónapok óta felfedezte és tudja. A Kaspersky cikkét nem találtam, de ahogy megvan belinkelem. A lényeg, erről már ők írtak, és felismerik ezt a kártevőt.

(#7707) #40553216 válasza gabaly (#7702) üzenetére


#40553216
törölt tag

én "tisztában" voltam azzal, hogy a Linuxra amiatt nem kell vírusirtó, merthogy rettenetesen sok vírus lenne Linuxra, vagy akár nagyon könnyedén tudna futni azon, de a dualboot miatt tettem fel. egyébként volt már olyan eredménye, hogy egy pendrive-ot avast4Linux-szal tisztítottam, mert a WIndows-ra való nod32 nem sokat tudott kezdeni pár file-lal. rkhunter tényleg nem árt, néha futtathatod, ha gondolod. eleinte "sűrűn" futtattam (mondjuk hetente), ma már jóval ritkábban. ja, azért futtattam, mert ez nem fut magától, és terminálban kell futtatni, de nem veszélyes.

(#7708) L7wy válasza GEPESZ66 (#7704) üzenetére


L7wy
őstag

KIS-t feltétlenül..., de ha AVG már fennvan, akkor törlöd simán, majd a cleanerel.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7709) Dózer


Dózer
tag

Ma reggel böngésztem a profilmappák között(fogy a hely a partíción) amikor egy axon_t nevű felhasználónév mappát(C:\Felhasználók\) találtam, erre azt gondoltam megettem egy vírust. Mondom kellene egy Indításkori kereséssel biztos megtalálja az avast...

Amikor akarom ütemezni ahelyett h tudtam volna szürkén(nem aktív).

Gondoltam megfertőzta az Avastot... Reinstall Avast - de semmi váltózás

Az lenne a kérdésem h mit lehetne vele kezdeni???

a Williams pilótája nem sokkal a teszt megkezdése ELÖTT, délelőtt negyed tizenegy körül "brutális" kört autózott,

(#7710) dokee78


dokee78
félisten

Valaki próbálta már az Agnitum Outpost Security Suite Pro-t?(Nem a Firewallt!)
Mi a tapasztalat,jó-e?

(#7711) dokee78 válasza szucsinka (#7507) üzenetére


dokee78
félisten

Jók az Ashampoo termékek szeretem őket(Burning Studio stb.),de azért a biztonságom nem bíznám rá!

(#7712) Szellem. válasza Dózer (#7709) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szedd le a Malwarebyte's Antimalware nevű programot, és nézesd meg vele a rendszered. Mellé még egy Kaspersky Antivirus 2009-et. Ellenőriztesd le velük a rendszert!

(#7713) dokee78 válasza Szellem. (#7712) üzenetére


dokee78
félisten

Jó,hogy írtad ezt a Malwarebyte's Antimalware-t,így gyarapítottam a védelmem!

NOD32 3.0
Outpost 2009 6.5
Malwarebyte's Antimalware
Norton AntiBot 1.1.834 [link]

(#7714) Gabesz984 válasza dokee78 (#7713) üzenetére


Gabesz984
tag

Huh betáraztál ám védelemből :D
Norton terméket viszont nem ismerem. Mennyire hatékony?

Iphone 6, IPad Mini, IMac

(#7715) dokee78 válasza Gabesz984 (#7714) üzenetére


dokee78
félisten

Csak ezt használom a Nortonok közül,elég ha megnézed a linket![link]

(#7716) Szellem. válasza dokee78 (#7713) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Malwarebyte's Antimalware nagyon jó prpgram, de szelektíve programokra jó. Ez alatt az értem, hogy ez nem kimondottan antivírus szoftver, hanem specializált program a kemény, és elég gyakran előforduló kártevőkre, amiket maximálisan eltávolít.

(#7717) dokee78 válasza Szellem. (#7716) üzenetére


dokee78
félisten

Értem,de nem is azt írtam,hogy vírusírtásra használnám,arra ott a NOD32!

[ Szerkesztve ]

(#7718) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Fél éves KAV reg kulcs :
FREE KASPERSKY LICENSE FOR 6 MONTH FROM POLISH MAGAZINE

http://www.kaspersky.pl/mag/pcwk/kav2009.html

CODE kav2009-999513

Kod z magazynu: * - kav2009-999513
Imię i Nazwisko/Nazwa Firmy: * - NICK OR NAME
Adres E-mail: * -E MAIL ADDRES

Adres: * - write anything
Telefon:

thats all and it works

Az e-mail valós legyen ,oda küldik a sorozatszámot,most regeltem működik.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#7719) Szellem. válasza dokee78 (#7717) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Félreértettük egymást. :) Én tudom, hogy nem erre írtad, csak leírtam, hogy mire jó a MA. :)

(#7720) Kácsa


Kácsa
aktív tag

A KAV sorozatszámot itt [link] lehet reg kulcsá konvertálni.

ZoLee

(#7721) Thusor


Thusor
őstag

Spyware Terminator mennyire hatékony? Főleg az aktív védelmére és kártevők eltávolítására lennék kiváncsi, mert ezt szeretném használni a ESET Smart Security 3 mellé.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7722) amd01 válasza S W A T (#13) üzenetére


amd01
csendes tag

Ha abbol indulok ki, hogy 1 hétig használtam és tele volt a PC vírussal, de ráadásul még nem is találta meg csak a töredékét, akkor szerintem nem lehet valami megbízható! :(

(#7723) dokee78 válasza amd01 (#7722) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem a Spyware Terminator nem vírusírtó!

(#7724) Sdi válasza amd01 (#7722) üzenetére


Sdi
addikt

Nem tűnt fel, hogy több mint egy éves hsz-re válaszoltál ?

dokee78

Nem a Terminator-ra írta, nézd meg kinek válaszolt.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7725) amd01 válasza edipqe (#5139) üzenetére


amd01
csendes tag

Az AVG 8-as verziója az én meglátásom szerint középkategóriának minősül.

(#7726) veber


veber
tag

Hi

Vista alól hogy lehet úgy letörölni az avg-t hogy utána a kapersky felmenjen?

Laci

toki

(#7727) Szellem. válasza veber (#7726) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tedd fel a jv16 Power Tools nevű programot. A programban keress rá a registryben az AVG8-ra, és amit kiad találatnak töröld nyugodtan. Utánna fel fog menni. Illetve a Program Data nevű könyvtárban töröld ki a Local alatt az AVG8 mappát.

(#7728) veber válasza Szellem. (#7727) üzenetére


veber
tag

HI
Köszz melyik jobb az avg internet security vagy a kapersky internet securyti?

toki

(#7729) Szellem. válasza veber (#7728) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Inkább a Kaspersky.

(#7730) CapoteDániel


CapoteDániel
csendes tag

Sziasztok!

Azonnali segítségre van szükségem!
A következő vírust kaptambe és automatikusan generálja magát!
Mindig ugyan erre a helyre!
C:\Program Files (x86)\World of Warcraft\Scan.dll.new [L] Win32:Trojan-gen {Other} (0)

Avastot használok windows vistán!
Aki tud segíteni azt megköszönném.

(#7731) L7wy


L7wy
őstag

Ez az AMD itt illuminált állapotban fórumozik vagy mi a manó? Ősüzikre válaszol... :F :F :F :Y :Y

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7732) gézu válasza CapoteDániel (#7730) üzenetére


gézu
őstag

Az nem vírus, az avast hamis riasztás ad a scan.dll-re, frissítsd az avast adatbázisát és eltűnik, vagy válts avg-re.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7733) L7wy válasza CapoteDániel (#7730) üzenetére


L7wy
őstag

Próbáld meg Kasperskyvel vagy Nortonnal, jobb az eltávolítási képességük...Persze ha valahonnan "generálja" magát akkor az sem biztos hogy ezek törlik... Szerintem tegyél fel KIS, NIS próbaverziókat, persze előtte töröld AVAST!-ot, mivel ittt is él a jól megszokott törvény, h MINDENBŐL CSAK 1 -ET 1 GÉPRE..

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7734) L7wy válasza gézu (#7732) üzenetére


L7wy
őstag

Scan.dll.new- a new-el már nembizti h WOW része...Vagy azt azt AVAST! nevezte át (AVAST! működését nemigen ismerem...)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7735) CapoteDániel válasza L7wy (#7733) üzenetére


CapoteDániel
csendes tag

Oké megpróbálom de mit értesz ez alatt?

KIS, NIS próbaverziókat,

(#7736) gézu válasza L7wy (#7734) üzenetére


gézu
őstag

[link]
12. hozzászólás

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#7737) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Na, hosszas hezitálás után a desktop gépemen is feltetettem a NIS 09-et, itt eddig NIS 08 volt. Simán leszedte a programok telepítése/eltávolítása feature, azért aggódtam, hogy a még hátralévő 160 napos előfizetésemmel mi lesz. De minden OK lett: a NIS 09-essel úgy folytatom,mintha a 08 lenne, azaz alapból van még 160 napom. Mindezt full automatán, még product key-t se kért, azonnal felismerte a helyzetet. Az identity safe-et is simán áthozta, minden jelszavam megmaradt. :R

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#7738) L7wy válasza CapoteDániel (#7735) üzenetére


L7wy
őstag

Kaspersky Internet Security és Norton Internet Security
De gézu-nak lehet igaza.... ennek ellenére nemárt ha kipróbálod KIS-t vagy NIS-t meglátod mekkora különbség.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7739) L7wy válasza HarryPotter (#7737) üzenetére


L7wy
őstag

Nocsak nocsak, jó ilyet is hallani Norton felől, végre már valami jó hír is...a kismilla bug után, ha mindet kijavítják, lehet majd én is felteszem...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7740) L7wy


L7wy
őstag

Különben próbáltam egy dolgot (KKF), Kaspersky jelezte h vírusos, de én gondoltam h lehet h csak nem akarja hogy kijátszák ...Erre ma nézem fullal megy a feltöltés( még jó h felfele csak 64kbit/s :D) Hát sehogy nem tudom kitalálni melyik folyamat eszi, ugy a systemek megosztották a feltöltést... Mondom nyomok egy full Kaspersky-t, erre KKF et kinyírta és nincs gond. Tehát mindenkit óvaintek eme kis program használatától...

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7741) Szellem. válasza HarryPotter (#7737) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Most az összes Norton termék kapott egy új frissítést!
Nem 16.0.0.125 a programverzió, hanem 16.1.0.33.
Javították az eddigi hibákat benne. Nekem például most működik a Pulse Update rendesen.

(#7742) Szellem. válasza L7wy (#7739) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nyugodtan dobd fel, mert már javították.

(#7743) Szellem. válasza L7wy (#7740) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A Kaspersky az ilyen káros programokra nem véletlenül jelez. Tudom, sokan azt gondolják, hoy nem hagyja, hogy saját magát megbuherálják, de nem így van. Amikre jelez, az sajnos valóban valami dzsuvát tartalmaz!

(#7744) zed01


zed01
őstag

Úgy néz ki, néhány napos használat után szakítottam az Ashampoo termékekkel. Az volt a gond, hogy instabil, sokszor kilépett hibaüzenettel hogy a vírusirtó, hol az antispyware, lassította a gépet.
Miután nagyon megfogott a McAfee legújabb technológiája az Artemis, gondolotam tegyünk egy próbát a McAfee termékkel. A Total Protection nem kell, soha nem teszek fel ilyen óriási, mindent az egyben biztonsági csomagot. Gondoltam akkor legyen a McAfee VirusScan Enterprise 8.7i.

Megjelent a McAfee VirusScan Enterprise és a McAfee Anti-Spyware Enterprise 8.7-es verziója
A termék főbb jellemzői:
- Artemis Technology real-time malware védelem,
- a legújabb 5300-as anti-malware engine használata,
- bővített rootkit védelem, virtualizációs technológiák védelme,
- új email scanner

Leírás

Ha már feltettem a VirusScant, akkor még mellé az Anti-Spyware Enterprise 8.7i module-t is feltettem hogy védve legyek a kém sz@roktól. Söt! Hogy teljes legyen a paletta, a McAfee Host Intrusion Prevention Client 7 tűzfalat is feltettem. Mindegyik modul beleintegrálódik a VirusScanba, úgyhogy nem három McAfee terméket használok, hanem csak egyet, plusz két modult.

Mi az előnye a McAfee termékeknek?

1. Az Artemis technológiának hála, páratlan malware védelem.
2. Nem fogja a gépet.
3. Stabil.
4. A McAfee nem arról híres hogy false pozitivjai lennének.

Hátránya:

1. Elég sok memóriát zabál.

A McAfee cég főleg a nagyvállalati palettán van jelen, ha komoly vállalatokank jó a McAfee védelme, akkor azt gondolom nekem is jó. Ráadásul az egyik legrégebbi motoros a vírusirtó piacon.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#7745) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Kaspersky felhasználoknak:
Hétvégén kiprobáltam a KIS legújabb változatát két oprendszere:XP Pro és Vista.A laptop ugye ugyanaz,a feltelepitettet progik ugyanazok(MsOffice,Adobe reader,Photoshop,Nero9).
Mind a két oprendszer teljesen felfrissitve,a KIS detto.
Tapasztalatok:
Az elsö rendszer az XP.A boot idö másfél perc,a fájlok megnyitása elött kicsit gondolkozik.Új progi feltelepitésénél várakozási idö amig elindul a telepités 20 mp(SuperAntiSpyware,PowerIso,Skype,YahooMessenger).Full scan idö 1 ora.
A második a Vista Ultimate .A boot idö 1 perc 10 mp,a fájlok megnyitásánál nem gondolkodik,azonnal tölt.Uj progi telepitésénél 2-3 mp a telepitöablak feljöveteléig(ua. aprogik mint az Xp-nél).Full scan 40 perc.
A laptopot Xp-vel adták 2 éve,Vista ready matricával.

ZoLee

(#7746) Szellem. válasza Kácsa (#7745) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez jó.
Viszont az, hogy a Kaspersky lassabb az XP-n, az nem a Kaspersky miatt van, hanem mert a Vista ugyan azon a gépen, jobb teljesítményt nyújt, ha megvannak a kellő erőforrások, mint az XP.
A bootidőd egy kicsit sok nekem, mert nálam 36 mp. alatt feláll a rendszer. De a többi stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#7747) derossi válasza Szellem. (#7741) üzenetére


derossi
aktív tag

Nekem is :))

(#7748) sasa311


sasa311
veterán

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem!
Van egy Asus EEE900 PC-m. Ez egy netbook, relatíve kicsi teljesítménnyel.
Erre kéne nekem egy kis rendszerigényű vírusirtó.

A hatékonyság annyira nem fontos, mivel csak belső, védett hálózatokon és 8-10 általam napi szinten látogatott, biztonságos webhelyen használom a gépet, így a fertőzés esélye alacsony.

Szóval a lényeg, hogy gyors és kis rendszerigényű legyen. És lehetőleg ingyenes vagy olcsó.

Eddig nod32 volt, de lejárt a licence. Utána AVG volt, de ez borzalmasan lefogja a rendszert (+12 mp bootidő NODhoz képest).

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#7749) Szellem. válasza sasa311 (#7748) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Erre a gépre, vagy maradjon a Nod32, vagy Avira.
A többi szóba sem jöhet, mivel relatíve, de lassít.

(#7750) Calibos


Calibos
addikt

Spy emergency 2008
Nemrég telepítettem, használja valaki? Nem okozott valakinél lefagyást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.