Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) #85552128 válasza KillerKollar (#3950) üzenetére


#85552128
törölt tag

Te tudod, de elég sok játékban megy 8 GB fölé a teljes rendszer fogyasztása (ezzel nem azt mondom, hogy ennyi is kell és nem fut jól kevesebbel) + A 1080 Ti mellett azért elég érdekes helyzet fog adódni ha a VRAM több lesz mint a RAM a rendszerben - semmiképp sem optimális.

[ Szerkesztve ]

(#3952) CPT.Pirk válasza #85552128 (#3943) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem sikerült alkotnom valamit. :) Így néznek ki a dolgok low-ban:

Suvi

Ryder. Tükrözve vannak az anyajegyek? Jól látom?

És az ikrek!

Most ha ezek összejönnek, az kissé furcsa lesz. :) Rögtön az első custom női fej az meg a Hyerpion kapitányának a feje. Az is vicces.
No meg azt is megfigyeltem, hogy amit beállítasz magadnak szem színt, azt megkapja a Ryder apuka is. A default karakterekkel az volt a bajom, hogy még hajszínt sem lehet állítani, amúgy rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3953) Exelsior válasza KillerKollar (#3950) üzenetére


Exelsior
senior tag

Én csak azt nem értem. Itt egy jó cím és kevés a Ram-od. 200ezer egy 1080 Ti. Ha valaki ennyit áldoz kártyára és stb. akkor már a 4-8GB ram csak nem vág a földhöz főleg hogy van még hely azon az alaplapon memóriának. Ne érts félre nem akarom megmondani mire költsd a pénzed csak szimplán nem értem. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#3954) warcat


warcat
veterán

Csak az aggódósok kedvéért ;]
(Még a Mirror's edge: Catalyst kapcsán,de máshol is megválaszolták már az EAtól és nem csak preloadra értik)

"Re: Using VPN to unlock preload early?:
It's not a supported action, but we won't take any action against folks who use a VPN/Proxy to access their purchased content a little early. "

forrás

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#3955) tiv83us


tiv83us
veterán

Meg ennyi PC-s nyavalygast ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3956) #85552128


#85552128
törölt tag

Így néz ki a memóriahasználat ugyanazon a helyen 1080p-Ultra@1.20 scale mellett:

16 GB RAM: 8022 MB
8 GB RAM (8 GB ramdiszkkel elvéve): 6238 MB

Ez valamennyit még biztos alakulna hosszabb játék során, de az látszik, hogy nem pakolja egyből tele vagyis nem azért használ egyszer 8, 9 máshol 12 GB-ot mert annyi is kell neki hanem "mert megteheti" és így valószínűleg kevesebbet fog töltögetni.

[ Szerkesztve ]

(#3957) KillerKollar válasza Exelsior (#3953) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nincs hely az alaplapon 4 slot van,az betelt 4x2Gb. Másrészt meg ilyen RAM-ot alapba nem találnék mert ezt már jó rég vettem,más fajtával meg nem szerencsés összeereszteni(más időzítés,órajel,stb...) Ha tudnám hogy egy 3 évig legalább jó lesz még ez a RAM akkor simán megvenném. De legközelebb már cserélném DDR 4-re,így pénzkidobásnak érzek most DDR 3-as RAM-ot venni hogy 1-1,5 év múlva cseréljem is,viszont ezért meg nem cserélném le a procit,alaplapot,stb... Magasabb felbontáson/grafikai beállítások mellett még jó ez a proci,úgyis a GPU lesz a limitáló tényező.

[ Szerkesztve ]

(#3958) #85552128 válasza KillerKollar (#3957) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azért ez a 4x2GB RAM és 1080 Ti mint 4K gamer gép elég érdekes konfig lesz már ne is haragudj. :B

Add el a mostanit és vegyél egy 2x8 GB-os kitet akár használtan is. Értem, hogy nem akarsz rá most költeni, de akkor 1-1,5 évig csak elpazarlod a 1080 Ti képességeit, mert a 8 GB RAM már elég régóta belépőszint egy gamer gépben. Egy részleges 2x2 GB + 2x4 GB-os upgrade is elég jelentős lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3959) KillerKollar válasza #85552128 (#3958) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Tudtommal a magasabb felbontás nem eszik több RAM-ot csak VRAM-ot,a kettő pedig egymástól teljesen független. Nézegettem Mass Effect videókat meg Battlefield 1-et is ahol monitorozták a memória használatot és nem láttam jelentős különbséget azonos grafikai beállítások mellett 4K-ban és 1080p-ben. Csak a VRAM használatban,abból meg lesz elég az 1080 Ti-n.

Miért pazarolnám el a képességeit? HA elég a RAM az adott játékhoz akkor az nem lehet limitáló tényező,vagy CPU vagy GPU limit van,de a több RAM nem növeli a teljesítményt,max a gyorsabb RAM de legtöbbször az sem dob sokat a teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#3960) ForRedGlory válasza warcat (#3954) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem is emlékszem mikor volt utoljára olyan Origin játékom, aminél nem éltem a VPN lehetőségével. Sosem volt vele gond. Nem is mutatna jól az EA-nek, ami próbál elmozdulni pozitív irányban.

(#3953) Exelsior:Az 1080 TI nem 200.000 Ft, hanem közelebb van a 300.000 Ft-hoz. Mondjuk tényleg fura, hogy megy a remegés, mert csak 8 GB memóriája van. Venni kell még 8-at, az már nem az az összeg és 16 GB kell is sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#3961) KillerKollar válasza ForRedGlory (#3960) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Mint írtam feljebb nem tudok venni csak 8 Gb-ot mert nincs több hely az alaplapomon. Úgy van 8 Giga memóriám hogy 4 darab 2 Gb-os modul. Ha vennem kéne akkor 16 Gb-ot kéne,és mint ezt is írtam azért nem szeretnék most venni ha nem muszáj,mert a következő fejlesztésnél szeretnék új proci/alaplap kombót és ezzel együtt DDR4-es RAM-ot,addig meg sajnálnám kidobni erre a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#3962) Fitzgerald válasza KillerKollar (#3959) üzenetére


Fitzgerald
veterán

3000+os DDR4 bizonyos játékokon elég sokat szokott lökni. Nekem is DDR3L-em van Skylake és 1070 mellett, de gyors DDR4-el pl. Battlefield 1-ben és Witcher 3-ban is kb. 10-15%-ot gyorsulnék. Valószínűleg ez a játék is érzékeny lesz erre.

(#3963) KillerKollar válasza Fitzgerald (#3962) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Én akárhány tesztet láttam eddig,szinte mindenhol csak minimális különbségek voltak. Mondjuk Battlefield 1 alatt valóban tapasztalható némi gyorsulás,de ez sincs 10-15%,illetve attól függ ha 1333-as RAM-ról váltasz 3200-asra akkor talán :)

(#3964) janos666 válasza KillerKollar (#3950) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan így gondolkodtam, de miután a szintén Frostbite-os ME-Catalyst alatt elfogyott a 8Gb RAM (megszaladt a pagefile méret és izzadt az SSD, illetve ráérősen töltött be a játék) és láttam a videókon hogy fog kinézni a ME:A (ezzel a Fade szerű tereppel ;] együtt kapásból több a tartalom, mint a steril MEC-ben), illetve hogy 16Gb-ot javasolnak hozzá, potom 15k ráfizetéssel kicseréltem a 2x4-et 2x8-ra, és ki is kapcsolhattam a pagefile-t.

A baj inkább az, hogy VGA-t viszont nagyon nem szerettem volna cserélni a Vega-ig (ha nem lesz borzasztóan drága, akkor azt vettem volna, de ha igen, még akkor lenyomhatja picit a használt árakat), főleg hogy full-cover vízzel nyomulok és hatalmas a bukó a drága réztömbökön is (amiket alig lehet eladni áron alul is, de általában újra kell rendezni a csöveket is, mert máshova esnek a csatik az új kártyán+blokkon, szóval nagy meló a VGA csere...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3965) Fitzgerald válasza KillerKollar (#3963) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Itt egy Digital Foundry videó a témában, ők tök mást mértek. Ebben mondjuk BF1 nincs, de Witcher 3 van.

(#3966) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak nekem van olyan érzésem, hogy az első "shooter gallery" (földet érés után az első lövölde helyszín) úgy néz ki, mint a DAI féle Fade (pl. ahova Adamant ostroma után pottyanunk), csak a barnás-zöld éjszakai megvilágítás helyett természetes napfényben pompázva, és némi növényzettel megfűszerezve (de még néhány "növény" is hasonlít a cseppkövekre)? :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3967) J.Hetfield válasza janos666 (#3966) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Még a Breach is ott van, csak zöld helyett kék :DDD

(#3968) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#3969) BoneDragon válasza oriic (#3968) üzenetére


BoneDragon
veterán

Van egyáltalán még olyan aki tesztek alapján vesz játékot? Már évek óta nem lehet hinni ezeknek. Szerintem...

(#3970) ForRedGlory válasza BoneDragon (#3969) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Irányadónak azért nem rossz.

(#3971) oriic válasza BoneDragon (#3969) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Inkabb csak iranyado lehet.

Mas:

Van harom strike teamem, csinalom kuldeteseket es kapom single player ladakat. Van mar vagy 50 ladam, de ezeket hol lehet kinyitni?

Live-Die-Respawn

(#3972) _Andras_ válasza BoneDragon (#3969) üzenetére


_Andras_
tag

Én azért olykor szoktam, meg vásárlói vélemények alapján is. Van amikor bukta ,van amikor nem. Van olyan is, amikor a tesztek nem jók és mégis megveszem és úgy bukta. XD Ettől eltekintve ,azért mindig várom mi a véleménye a tesztelők krémjének, milyen pozitív és milyen negatív dolgokat szűrnek le, mutatnak meg.

(#3973) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jött egy 521 MB-os patch. Már csak 288 MB-ot ír Origin. :D :F

[ Szerkesztve ]

(#3974) CPT.Pirk válasza BoneDragon (#3969) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

AngryJoe tesztjeit meg szoktam nézni, nagyon hasonló az ízlésünk. Persze attól még én döntök, illetve leszokóban vagyok a játék vásárolgatásról. Steamen már ott áll valami 80 játék... :) (jó oké, a fele az ráadás ajándék pl. a humble bundleről)

ForRedGlory: ezt hol mutatja?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3975) ForRedGlory válasza CPT.Pirk (#3974) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Elinditottam a jatekot es patchel kezdte.

(#3976) BoneDragon


BoneDragon
veterán

V1.04 - various bug fixes and stability improvements

(#3977) janos666 válasza ForRedGlory (#3975) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jaa, egyértelmű a javulás. Most már határozottan recseg a hang a menüben is, nem csak játék közben hiányoznak véletlenszerűen a mély hangok. :))

És úgy látom (verziótól függetlenül) nem tölt be mindent a user.cfg-ből. Illetve lehet, hogy semmit, hanem ami a "helyén" van (nem alapon, hanem valami máson, ahova én tettem, mint pl. az SDR brightness), az automatikusan maradt úgy, mikor a konzolban átírtam kézzel, sohasem a CFG-ből töltötte be. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3978) #85552128 válasza ForRedGlory (#3973) üzenetére


#85552128
törölt tag

Újabb (pénteki) build. Elvileg "csak" bugfix/stability improvements.

(#3979) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jujj, nem is a betöltéssel van a baj, hanem random értéket olvas vissza, vagy véletlenszerűen reset-eli az értékeket

:Y

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3980) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy dolgot még nem találtam meg. A Mattcok-ot és a Habitat7-en szerzett távcsöves puskát hogyan lehet fejleszteni? Mert a research meg a developement részen sem találom. Mattockból így csak level1-es verzióm van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3981) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ehh...most akkor mikor unlockolódik USA nyugati parton a játék? Szokás szerint össze-vissza írnak mindenfélét mindenhol... :(((

(#3982) warcat válasza Fitzgerald (#3981) üzenetére


warcat
veterán

Hát én aztán nem keresgetem ki az időzónáikat :)
de tessék:
March 21, 00:00 EDT. That is:

PDT: 9pm, March 20
ART: 1am, March 21
MSK: 7am, March 21

Ami fix, és a leghamarabbi az holnap 16:00(nálunk) Koreának

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#3983) tiv83us válasza oriic (#3971) üzenetére


tiv83us
veterán

En meg nem SP-eztem, nekem csak annyit it, hogy a Ryderem majd a Tempest-en tudja felvenni oket, nekem is van mar olyan 15 ladikam :)

Fitzgerald:
A Keleti Partra van belove az ejfeli indulas, szoval Nuygati Part -3 ora, szaz 9PM.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3984) Fitzgerald válasza warcat (#3982) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:R

(#3985) szallasi007 válasza oriic (#3971) üzenetére


szallasi007
őstag

Multiplayer - Store - Rewards? Lehet nem erre gondolsz

(#3986) sittes79 válasza oriic (#3971) üzenetére


sittes79
addikt

Pathfinder rewards: Tempest-en ahol a research ill. buy/sell kiosk van középen, a második szinten azt hiszem, ott van egy computer- strike team missions, na ott tudod beváltani az apex-es jutalmakat.

[ Szerkesztve ]

(#3987) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Twitchen már a teljes játékot streamelik. Brutális nagy térképek vannak...

(#3988) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Az opencriticen lévő szavazás alapján az emberek erre számítanak:

Average Guess: Strong (83)

(#3989) inf3rno válasza KillerKollar (#3950) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem vegyél használtan +4-et, azzal eldöcögsz egy darabig. Bár nem hiszem, hogy 8-on nem menne el, szerintem a legtöbb játék azért nézi, hogy mennyi áll rendelkezésre, aztán ahhoz igazítja a foglalását.

Buliban hasznos! =]

(#3990) KillerKollar válasza inf3rno (#3989) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Meglátom, amennyiben elég a RAM annyiban nem fog semmiben korlátozni hiszen a RAM mennyiségének növelése önmagában nem hoz gyorsulást,csak akkor ha elfogy a rendelkezésre álló RAM,annyiban egyenlőre marad. Maximum a RAM sebessége lehet minimális bottelneck,de ezek 2000-es RAM-ok amik nekem vannak,amik DDR3-nál egyaltálan nem számítanak lassúnak. +4-el is az a baj,hogy az is csak +2 mert mint mondtam nincs több hely,ki tudnám cserélni az egyik 2GB-os modult 4GB-osra. Vagy úgy lenne +4 ha 2Gb-osat cserélnék 4 gigásra. De ez megint nem egyszerű,mert ezek a RAM-ok amik nekem vannak már nem mai darabok,nehéz már ilyet találni,az meg szerintem nem szerencsés ha több fajta RAM-ot használsz,meg macera a beállítása. Egy fajtánál meg csak belövöd neki az XMP profilt oszt' csókolom. Javasolták nekem hogyha RAM-ot vásárlok nyáron érdemes,mert akkor a legolcsóbbak,ha addig kihúzom 8 Gigával akkor lehet nyáron beruházok valami 2x8Gb-s 2400-as kitre,de jelenleg néztem hogy az ilyenek 40ezernél indulnak és ha már veszek RAM-ot lassabbat végképp nem vennék a mostaninál.

[ Szerkesztve ]

(#3991) Drizzt válasza KillerKollar (#3990) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is gondolkodok még a RAM update-en. Kíváncsi leszek mit írnak akik tényleg meglépik. Biankóra biztos nem fogok sok pénzért RAM-ot venni. GTX1080Ti-t veszek én is, bár egyelőre még várom a Palitot, vagy valami egyéb nagyon csendes változatot. Szóval még van vagy 1 hónap addig. Ha meg most nem sikerül igazán csendeset domborítani senkinek, akkor mégis valamilyen GTX1080-at lövök magamnak. Abból van.

I am having fun staying poor.

(#3992) KillerKollar válasza Drizzt (#3991) üzenetére


KillerKollar
senior tag

4K-ban szeretnél játszani? Mert ha alacsonyabb felbontáson akkor lehet hogy a 2600K már sovány lesz az 1080 Ti mellé :( 4K-ban ha feltolsz mindent akkor szerintem még bírni fogja,én is azért rendeltem 4K monitort az 1080 Ti mellé. Jelenleg 1920x1200-ban játszok,oda meg már néhol kevés lett volna a 4770K,igaz azonos órajelen a Kaby Lake is alig gyorsabb,ezért döntöttem úgy hogy veszek egy 4K-s monitort hogy ne legyen CPU limitem,vagy vehettem volna új procit,alaplapot,RAM-ot és ezen a felbontáson lehet hogy még mindig itt-ott limites lett volna,de legalább többe is került volna mint a monitor. Viszont az megoldotta volna a RAM problémát mert DDR4-ből most biztosan 16Gb-t vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#3993) #85552128


#85552128
törölt tag

Jönnek a tesztek, elég vegyes ahogy az várható volt. Olyan 7.5/10 körül lesz az átlag szerintem a platformokon. Eddig a PC-Gamer tesztje tűnik legjobban átgondoltnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3994) atainprison


atainprison
senior tag

Hát...IGN 7.7; Gamespot 6.
És a legtöbb tesztben szerepel, hogy elég gyenge a történet és a karakterek. Végül is csak ez volt a lényege a Mass Effectnek. Viszont állítolag lesz benne rengeteg felfedeznivaló, ami azért pozitív. Lehet későbbre halasztom a vásárlást.

(#3995) BoneDragon válasza atainprison (#3994) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hát a történet várható volt, triológiával magasra tették a mércét, de mivel ez is annak készül biztos jobb lesz. Na pár nap és kiderül.

(#3996) atainprison válasza BoneDragon (#3995) üzenetére


atainprison
senior tag

Ez is trilógiának készül? Ezt nem olvastam sehol. Tudnál erről egy linket dobni?

(#3997) BoneDragon válasza atainprison (#3996) üzenetére


BoneDragon
veterán

Párszor elmondták már a fejlesztők, hogy az lesz. Lusta vagyok megkeresni. :D

Vagy mégsem...
"BioWare confirms that its forthcoming space adventure game Mass Effect: Andromeda is not going to be the beginning of a new trilogy for the franchise."

Mégis úgy rémlik, hogy új triológiát akarnak, akkor mégsem az lesz ebből? :F Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#3998) Zoli133 válasza BoneDragon (#3997) üzenetére


Zoli133
őstag

Az, hogy nem trilógiam az még nem zárja ki, hogy ne legyenek részek ezt követően az andromedaban, valószínű, hogy lesz még rész itt, folytatás nem hiszme hogy ki van zárva.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#3999) #85552128 válasza BoneDragon (#3997) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem sok múlik a fogadtatáson, vagy inkább az eladásokon... Előbb (remélem) amúgy is a DA folytatás meg az új IP jön.

[ Szerkesztve ]

(#4000) BoneDragon


BoneDragon
veterán

PCGamer – 80/100
PCGamesN – 8
IGN – 7.7
Polygon – 7.5
GamesRadar – 3.5/5
Destructoid – 6.5
Gamespot – 6
USGamer – 3/5
Digital Trends – 5
Eurogamer – “probably BioWare’s worst RPG yet”
Kotaku – “a game to get lost in”
Shack News – in progress (but uses the phrase “ruff Ryder” in the URL)
Rock, Paper, Shotgun – (no single quote was representative of this savage take down)

"Eurogamer – “probably BioWare’s worst RPG yet”"

Azért remélem DA:I-nél nem rosszabb. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.