Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#575) Rékácska


Rékácska
csendes tag

Szia Chilibors!

A garatmandula (tonsilla) a torkodban van tehát a kettő egy és ugyanaz.

Jelentem nekem a péntek délután - szombat délelőtt volt a mélypont. (Kedden műtöttek)Én eszem rendesen, amikora Felctor rendesen hat. Tegnap pl. párolt tengeri halat ettem párolt zöldséggel ebédre. A mai ebéd pedig sültkolbászka volt és zsemle. Hogy elegendő folyadékot vigyek be a szervezetembe sok-sok levest (többnyire zöldséglevest) eszem és rengetek teát iszom. Hársfateát és csak úgy kiskanállal mézet eszegetem. Igaz, hogy a méz nem bolti, hanem a párom nagypapájának méhei gyűjtögették. A dokinénim, akit már említettem a lelkemre kötötte, hogy egyek és igyak rendesen még ha fáj is, mert nem szabad kiszáradni és az üres has még jobban rontja az ember közérzetét és még jobban fáj a torok. Azt is mondta, hogy egy korty folyadék ugyanannyira fáj, mint 10 tehát ha egy bögre vagy egy korty tea a mérlegelés tárgya, akkor inkább igyak egy bögrével és azt kell mondanom igaza volt, mivel a bögre végére már nem is fáj/fájt annyira, még akkor sem, ha az első két korty könnycseppekbe került az első 2-3 napban.

Szerencsémre jól és könnyen gyógyulok (korábbi műtét tapasztalatai), de a fájdalmat egyáltalán nem viselem, csoldálom hogy az emberem elviselt az első pár napban, mert valóban kibírhatatlan vagyok, ezért hajlamos vagyok elhinni, amit mindig mondogat, hogy "úgyis ő szeret jobban".

Olvastam a korábbi hozzászólásokban a fürdés és hajmosás kérdésről. Nekem a dokinénim a langyosvizes zuhanyzást "engedélyezte" és a hajmosásra azt mondta, hogy ha lehet és ha kíbírom akkor ne tegyem (befolyik esetleg az orron, szájon a samponos víz és ez nem szerencsés és a hajszárító nagyon meleg, ami ugye kerülendő), persze senki sem úgy indul neki a műveletnek, hogy mmm nyelek egy kis vizet, de balesetek előfordulhatnak... Tehát nálam zuhanyzás van, hajmosás nincs. A fogaimat már a műtét utáni reggelen is mostam. Sajna a rettenetes lepedékkel a nyelvemen sok mindent nem lehet kezdeni, de idővel ez is megszűnik ;) Szerencsére (a nyelvem) már nincs úgy bedagadva, mint a műtétet követő kb. 3 napban. Alig fért el a számban.

Tehát fel a fejjel. Bár a nagynéném, akinek 38 éves korában vették ki a manduláit, azt mondta, hogy inkább szült volna még 8 gyereket és tudja mirőt beszél mivel van neki 3.

És majdnem elfelejtettem. Ma délután már csokit is ettem (Ritter Sport egész mandulás). Nagyon jó volt. Mindig is tudtam, hogy a Ritter Sportnál jobb nincs, de most már biztos. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.