Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) CöcBömb válasza penjoe (#1649) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Ne akarj érettségi előtt ilyen tablettát....én is nagyon izgulós vagyok (van, hogy a fogínyem is lezsibbadt régen egy-egy vizsga előtt)...............ettől a tablettától olyan leszel, mint aki részeg...no, részegen érettségizni....inkább nem ajánlom.......bár nekem max fél órát volt bennem ez a tabletta, utána már nem tudtam magamról....de csak a kezdeti hatásait éreztem....szerintem 1 óra múlva már elég rosszul lettem volna tőle...

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1652) rony235


rony235
csendes tag

Hello! nekem tegnapelőtt volt a műtétem altatásban.
Műtét után tök jól voltam, tegnap is napközben, de aztán tegnap éjszaka nagyon rossz volt.
Úgy éreztem hogy állandóan köhögnöm kell és megfulladok ha lerakom a fejem a párnára.
Reggel nagyon fájt.
Én másnap reggeltől már ettem rendesen (mondjuk hangyányi mennyiségeket), és iszom egyfolytában.
Azt vettem észre hogy amikor eszek iszok utána kevésbé fáj.
Ezért ma éjszaka le sem fekszek, csak úgy ülve próbálok meg majd aludni és 1 óránként beállítom a telefonom ébresztésre, hogy igyak.
A nyelvem nagyon be van durranva és pár darabka hiányzik belőle, nem tudom milyen eszközöket használhattak, nagyon fáj most. :O
Fájdalomcsillapítót reggel és este kell bevennem.
Na és persze éjszaka. :W
Kíváncsi leszek, hogy hogyan bírom a következő napokat. Remélem jól.

Ha altatásban csináltatjátok akkor szóljatok az altató orvosnak hogy hányósak vagytok és akkor az infúzióba tesznek olyat ami ezt gátolja. Így nem is volt hányingerem utána.

Eddig végülis túlélhető, na majd meglátjuk a továbbiakat. :F

Kitartás mindenkinek!!!!!!! :DD

(#1653) rony235


rony235
csendes tag

Sziasztok!
helyzetjelentés:
4. nap
Éjszaka jól aludtam (félig ülve) és kb 1 óránként felkeltem inni.
Délelőtt betoltam egy zsemlét meg egy kis mézet. Nagyon jól voltam
Most délután meg egyre szarabbul. Igazából a torkom nem is fáj, egy kicsit de nem vészesebb mint egy mandulagyulladás.
De a nyelvem, amin sok sok sérülés keletkezett. Hát nagyon fáj. Tele van aftákkal.

Akit nem altattak annak is ilyen lesz a nyelve??
Vagy ez az altatás miatt van? hogy nehogy hátracsússzon jól megcsipették valamivel.
Fú, nagyon rossz.

Mikor fog ez begyógyulni?

Most ha ehhez még hozzájön a torokfájás is akkor nem tudom mi lesz.

Na próbálok kitartani.

(#1654) alicike válasza penjoe (#1649) üzenetére


alicike
csendes tag

Én speciel 7.5 mg os Dormicumot kaptam,műtét elött egy órával,de én semmit nem éreztem,mikor tolt le A BETEGHORDÓ,MEGKÉRDEZTE,HOGYMIÉRT NEM ALSZOK :D

(#1655) alicike válasza rony235 (#1653) üzenetére


alicike
csendes tag

szia!jelentem,én most kezdek javulni!már kétségbeestem,hogy sosem lesz jobb!az elsö egy hét az azt követő napokhoz képest leányálom volt!nekem nem hiányzott belöle darab,de fájt,de azt sem rögtön éreztem meg,meg kijött a herpesz,meg ilyesmi! :((

(#1656) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Én pénteken voltam 4 hetes. Egy kis orrfújással, kis köhögéssel, bedurrant nyirokcsomókkal és gyulladt rendszerrel mentem neki a műtétnek. Vészesen hangzik, de nem volt az szerintem, sőt az orvos szerint sem. A műtét óta a takonykór nem változott, a köhögés maradt csak alább, ezt leszámítva a fájdalmaim, panaszaim elmúltak a 10-11. nap után. Viszont kb. egy-másfél hete a nyaki nyirokcsomóim megint beduzzadtak, dugul a fülem és néha fáj is. Kb. hasonlóan érzem magam, mint a műtét előtt. Ugyanúgy fáradékony vagyok, fáj a fejem is egy kicsit szinte minden nap, de legalább lázam nincs, sosem volt a műtét előtt sem mandula miatt. Ha jól emlékszem, normális közvetlenül a műtét után egy kis gyulladás, illetve a fájdalom is eltarthat egy hónapig. Ugyanakkor a 3. héten a körülményekhez képest kutya bajom, s most megint előjön? Furcsa ez nekem. Meg nem fáztam, de a 14. nap óta jövök-megyek szokás szerint. Valaki tapasztalt hasonlókat?

[ Szerkesztve ]

(#1657) alicike válasza krisi047 (#1656) üzenetére


alicike
csendes tag

SZIA!hát énis lázas lettem műtét napjára,meg begyulladt a mandulám,de kivette a doktornő,igaz műtét elött vénás antibiotikumot inditott,amit kaptam három napon keresztül,napi kétszer!én ma vagyok 16-ik napos,mitnemondjak,tegnaptól érzek némi javulást,de még mostis kell a fájdalomcsillapitó,igaz feleket vezsek csak be,igyis elvagyok,a fülem már nemigazán fáj,viszont a nyelés..az sokszor elviselhetetlen :(((
nemtudom mikorra jövök helyre,ezek,iszok,mégis lepedék még van bőven,más,akit velem egyszerre műtöttek,már elfelejtette az egészet(igaz fiatalabb tölem tiz évvel) :((

(#1658) Andika81


Andika81
csendes tag

Sziasztok!A műtét után mindenki kap antibiotikumot?Vagy csak akinek bevolt gyulladva a műtétkor.

(#1659) Vercsike válasza Andika81 (#1658) üzenetére


Vercsike
csendes tag

Szia. Az én mandulám gyulladt volt, mégse kaptam antibiotikumot :B 17 napos vagyok, most van kis náthám és pár napja kicsit erősebben vissza jött a torok fájás úgyhogy este fél Flectorral alszom :((

(#1660) CöcBömb válasza krisi047 (#1656) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Szia! Nekem sem változott semmi...ugyanúgy vagyok, mint a műtét előtt...a fülem meg állandóan be van dugulva........

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1661) CöcBömb válasza rony235 (#1653) üzenetére


CöcBömb
csendes tag

Szia! Nekem is fájt a műtét után a nyelvem, az volt az egyik legrosszabb. Érdekes, hogy nem is a torkommal voltam elfoglalva, hanem vagy a nyelvem fájt nagyon, vagy a fülem.......vagy mindegyik együtt.........Engem is altattak...ezt intubálással végzik (http://hu.wikipedia.org/wiki/Intub%C3%A1l%C3%A1s) itt olvashatsz erről.......mondta is műtét előtt az altatós orvosom, hogy a műtét alatt kitámasztják a számat, a nyelvem hátratolják, csövet dugnak le, és valószínüleg valami sebem lesz vagy a szám körül, vagy a nyelvemen stb.......).......Nekem a nyelvem egyik oldalán egy óriási búb volt, és nagyon zavart evésnél, meg fájt is....rögtön az intenzíven anyunak kidugtam a nyelvem, mert az fájt nem is a torkom....

Ki méltó látni a csodát, az a csodát magában hordja...

(#1662) Andika81


Andika81
csendes tag

Engem már altattak 1x mikor a gerincemet műtötték,utána csak suttogtam,kb 2 napig volt hogy kicsit kapart a torkom,gondolom a cső miatt.Most is altatnak,az orvos mondta.hogy így akarja,nem is én kértem.Lehet így másabb lesz,hogy a számban matatnak közben.Engem már nem érdekel,csak javuljak meg utána.Fél éve műtötték a gerincemet,és bevagyok még mindíg gyulladva,nagyon remélem a mandula tartja fent a gyulladást,és ha kiveszik,lemegy az izületemből a fájdalom.Gondolom nem lesz rosszabb a mandula műtét a gerincműtéttől.Bár kitudja.Kívül nekem a mandulám úgy néz ki,hogy tele van ilyen fehér foltokkal,meg gombostűfejnyi fehér pöttyökkel,amik nem jönnek onnan ki,azok hegek lennének?Meg ilyen fehér átfedések is vannak rajta.Nekem akkor is fáj enyhén ha,nincs is begyulladva,vagy ha megnyomom kívülről.Nem hiszem hogy egy egészséges mandulának ilyennek kellene lennie.A tietek is ilyen volt a műtét előtt?Mikor enyhülnek majd azok a panaszok amiket a mandula okozott,pl izületi fájdalom?

[ Szerkesztve ]

(#1663) tunci125 válasza Andika81 (#1662) üzenetére


tunci125
csendes tag

Szia!
Nem tudom, hogy az ízületi fájdalom mikor múlik el, de nekem bőrpanaszaim voltak (furunkurus) és nekem műtét után 3 nappal már jobb volt. 4 hete volt a műtét és azóta sem jött ki, pedig aki kivette azt mondta, hogy szerinte biztos nem ettől van (bár heges volt és tályog volt benne amit műtét közben vett észre) de aki először észrevette erősködött, hogy ki kell venni. És tuti, hogy attól volt mert azóta sem jött ki, pedig évek óta problémám volt vele.
Szerintem ha neked is attól van hamar el fog múlni.
Nekem nem voltak rajta fehér foltok csak heges volt és streptococcus-os volt amit tenyésztésből megállapítottak és nem múlt el antibiotikummal sem.

(#1664) Andika81 válasza tunci125 (#1663) üzenetére


Andika81
csendes tag

Nem az a heg, az fehér pöttyök rajta?Már próbáltam kinyomni,ecsetelni,de meg sem mozdul.A legutóbb mikor volt gyulladás rajta akkor egy másik lyukból kibírtam nyomni ilyen folyékony gennyet.De ezek a fehér dolgok meg sem mozdulnak rajta.

(#1665) tunci125 válasza Andika81 (#1664) üzenetére


tunci125
csendes tag

Hát szerintem nem kellene nyomkodni bármi is az nehogy amiatt terjedjen esetleg tovább. Tudod a pattanás is olyan, hogyha nem jól nyomod ki akkor körülötte megjelenik legalább 3. És az is egy gyulladás. Mikor lesz a műtéted? Nem bírod ki addig?

(#1666) rony235 válasza CöcBömb (#1661) üzenetére


rony235
csendes tag

Hello!
6. napon vagyok.
Tegnap már annyira fájt a nyelvem, hogy a falat kapartam. Olyan nagy seb van rajta, hogy a férjem be akart vinni kórházba, de mondtam ne, mert ott úgyis kiröhögnek ha nem éppen haldoklom.
Este lekezeltem Tantum Verdével az egy picit érzéstelenítette.
Azonban éjszaka fél háromkor arra ébredtem, hogy valami iszonyatosan ég az egész szám. Lehet hogy a Tantum Verdétől? Azonnal bevettem egy cataflamot.
Reggelig óránként ébresztettem magam, és iszogattam.
Délelőtt megint falat kapartam, aztán megnéztem a neten és van egy szájsebekre, aftákra való tapasz. (After Renesense)
Gyorsan beszerezte apukám a gyógyszertárból és most mindjárt ki is próbálom.
Hú tiszta happy vagyok. Éljen a Tescós gyógyszertár meg Apu. :C
Ezenkívül a hülye nyelvproblémán kívül nincs semmi nagy fájdalmam.
A mandulám helye, meg a torkom néha kicsit fáj, beszúr, de nem vészes továbbra sem.

Viszont tegnap ettem pár db tésztát és képzeljétek beesett az egyik a lyukba ami a mandulám helyén van. :DDD Úgyhogy tükörből nézve fülpucolóval kellett kiszednem, mert hát mégsem maradhat ott, biztos nem tesz jót a sebnek. :U

Azt szeretném még kérdezni, hogy mi lenne ha éjszaka nem kelnék fel inni?
Mert ha most a nyelvem miatt nem ébredek fel akkor talán végre tudnék aludni.
Valaki vélemény?
Nagyon fog fájni reggelre?
Egyébként nekem még tiszta fehér a mandulám helye. Mondjuk nem is ettem sok mindent ami levitte volna, köszönhetően az aftának :P Meg nem is éreztem hogy bármi leesett volna. Ez így normális?

Egyébként 4-6 óránként egy cataflamot szedek. Éljen a piros bogyó! :))

Mindenkinek kitartást. :)

(#1667) rovar1 válasza rony235 (#1666) üzenetére


rovar1
csendes tag

engem is kedden műtöttek.
ha magamtól felkelek, akkor iszok ha nem akkor nem. éjjel 3-6között mindig felkelek, mert nagyon fáj.
2db vízben oldódó cataflamot iszok, úgy hogy csak egy felet oldok fel és azt is két részletben 3-4 óra különbséggel iszom meg. Edzem magam a jövő hétre, ahogy itt többen írtátok az lesz a legdurvább időszak és olvastam, hogy sokaknál a fájdalomcsillapító dózist, már igencsak növelni kellett.
a hajnali órák a legrosszabbak...

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#1668) Andika81 válasza tunci125 (#1665) üzenetére


Andika81
csendes tag

29 én műtenek elég durván hangzik amiket írtok,nem lesz könnyű menet.A kórházban egyébként tájékoztatnak,hogy mikre kell odafigyelni stb vagy csak haza engednek?
:Y

[ Szerkesztve ]

(#1669) rony235 válasza Andika81 (#1668) üzenetére


rony235
csendes tag

nekem nem nagyon mondtak semmit.
Kedden befeküdtem, dél körül műtöttek és szerda reggel már küldtek is haza.
Szerda reggel megnézték a sebet, aztán zárójelentés és ennyi.
Mondjuk műtét előtt elmondtak elég sok mindent.
Utána már úgysem fogsz tudni figyelni.
Főleg nem kérdezni. :)
Jobb ha minden kérdésedet még előtte felteszed.

Hú, még 2 óra hogy bevehessem az újabb adag cataflamot. Már nagyon várom. :W

Ha vigyáznak a nyelvedre akkor ne aggódj, a torokfájdalom nem erősebb mint egy mandulagyulladás esetén.

Jaj, én már nagyon várom a 29-dikét. Gondolom Te nem :DD

Kitartás!

(#1670) rony235


rony235
csendes tag

hát én meg már azt remélem hogy a jövő hét már jobb lesz :K
Neked mekkore luk van a torkodban?
A tegnapi tésztás akcióm után mindig attól félek hogy bemegy oda a kaja. :DDD
Ma még fel fogom kelteni magam éjszaka inni, aztán holnap megpróbálkozok vele hogy simán elalszok és lesz ami lesz.
Egyébként néha azért ébredek fel, mert annyira sok a nyálam hogy azt nyelem félre.
:U

(#1671) Andika81


Andika81
csendes tag

Nekem elég nagy szám van :-)Mármint nagyra tudom tátani,Nagyon jól látszanak a manduláim .A páromnak olyan kicsi,hogy nem is látni a manduláját,neki nemtom hogy vennék ki. :DD Amúgy most is fájdogál enyhén,így hanyat fekve laptopozom és már ettől fáj,pedig be sincs gyulladva.Amúgy nagyon várom már a 29-ét legszivesebben már holnap mennék,hogy túl legyek rajta.Meg nekem más problémám is van és remélem a mandulám okozza,és ha kiveszik akkor megoldódik. :C.Ja még műtét elött fogorvoshoz is elmegyek,még elötte megcsináltatom,van 1 fogam amiből kiesett a tömés.

[ Szerkesztve ]

(#1672) Andika81


Andika81
csendes tag

Gyerekek de jó nektek,hogy csak a mandulátok fáj!Én szinte nyomi vagyok fél éve 29 évesen amióta megműtötték a gerincemet.Ez a fájdalom legalább elmúlik max 3-4 hét alatt.vagy tévedek ;] Ilyenkor olyan lassan mennek a napok,szorítsatok nekem,hogy megoldódjon az izületi gyulladásom a műtét után,mert ha nem lehet stabilizálni fognak :O

(#1673) villambozse1


villambozse1
csendes tag

Szia! Én ugyan sokkal idősebb vagyk Nálad, de nekem is azért vették ki a mandulámat 1 hónapja mert góc volt. Izületi, gulladásom van, sok gyógyszert szteroidot szedek- Amig a műtét után Cataflám V szedtem naponta 3-4 szer addig nem fájtak izületeim . ?Most ujra érzem a fájdalmat A doki néni azt mondta hogy a műtét alkalmából az eltávlitott mandulából a genny belekerülhet a szervezetbe, ezért Ő azt mondta hogy kb. 6-8 hét mulva érzem a hatást - már ha a mandulától van az izületi gyulladás- Nekem a mandulamtét után 3 hét kellett hogy jól legyek, dolgozni tudjak. Még most is érzékeny, sokat kell inni és enni akkor jobban gyógyul. Mindwenkinek jobbulást kivánok!

(#1674) rony235 válasza Andika81 (#1672) üzenetére


rony235
csendes tag

Én is 29 vagyok. ;)
Hát csak tátsd jó nagyra akkor talán életben hagyják a nyelvedet :-)

egyébként biztos, hogy relatív a fájdalom is meg minden. Meg itt legalább tudja az ember hogy mire számíthat és mikor lesz kb vége.
Inkább ezt választom mint a gerincemmel kapcsolatban bármit.
Úgyhogy tényleg nem irigyellek, remélem rendben lesz minden az izületeiddel.

Fogorvoshoz menj el előtte mindenképp mert utána biztos nem lesz kedved egy darabig.
:)

Én most azon is gondolkodom hogy lemondom a nyárra tervezett orrsövényt. Lehet hogy eltolom jövőre. Mert most még egy traumát nem szeretnék a szervezetemnek ebben az évben már.

Az előbb bevettem a bogyómat, most egész virgonc vagyok, lehet hogy kipróbálom estére hogy port veszek be de csak egy felet és akkor pár óra múlva a másik felét.
Így talán könnyebb lesz az éccaka.

(#1675) Andika81 válasza villambozse1 (#1673) üzenetére


Andika81
csendes tag

Neked hol fájtak/fájnak az izületeid?Térd vagy derék ,hát?

(#1676) zsanó


zsanó
csendes tag

Lányok! ti mennyi idő után festettétek be a hajatok műtét után? :))

(#1677) krisi047 válasza Andika81 (#1662) üzenetére


krisi047
aktív tag

Nekem 4 hét után változatlanok az ízületi panaszaim. Ez legfőképp a jobb térdemet jelenti, illetve mindkét könyökömet. Amikor megkérdeztem az orvost műtét után, mikor fog elmúlni, ő 1-2 hetet mondott. Ennek ellenére remélem helyrejön, én még huszonéves vagyok, nem kellene még ennyire fájniuk.

(#1678) kicsinyuszi


kicsinyuszi
csendes tag

Sziasztoook! Nekem febr. 24-en volt a mutet, altatas nelkul! Minden mandulamat kiszedtek, meg orrmandulakat is :D De en 1.-en mar mentem is dolgozni :) Jah, es en kb. 11. nap utan mar nagyon jol voltam! Azota se fej, egy kicsit se :D Mintha semmi se tortent volna! :)
Ugyhogy akkor ahogy latom, en jol jartam :D Naggggyyyyyyon jol vagyok :)
Kitartas mindenkinek, majd gondolok ratok :K

(#1679) villambozse1 válasza Andika81 (#1675) üzenetére


villambozse1
csendes tag

Szia Andika! Én nekem a nyakam a tarkóm a derekam és a lábam fáj, a betegségem polimiargia rheumatcia. Te még nagyon fiatal vagy, és biztosan rendbe fogsz jönni drukkolok mindenkinek, Neked különösképpen, hogy minnél előbb gyógyulj meg!

(#1680) tunci125 válasza Andika81 (#1675) üzenetére


tunci125
csendes tag

Szia!
Hát nekem is voltak izületi problémáim. A térdembe azt mondták, hogy ez egy kis kopás vigyázzak rá. A derekam az iszonyatosan fájt de azt arra fogták, hogy nyitott gerincem van és azért fáj (ezt 1 éve tudtam meg. 33 éves vagyok). Na hát engem február 8.-án műtöttek de nekem mind a kettő elmúlt, pedig azt mondták, hogy ehhez biztos semmi köze. Nem fáj sem a térdem sem a derekam. Bár a derekammal műtét előtt voltam egy 15 alkalmas kezelésen a fürdőbe (orvosi gyógymasszázs, víz alatti vízsugár masszázs, víz alatti torna..) lehet, hogy az is segített rajta, de most nagyon jól vagyok.Bár azért nem is mozgok olyan sokat mint előtte, szóval a térdem még elkezdheti ha belemerülök a mozgásba rendesen, bár már 1 hete tornázok, de nem olyan intenzíven mint előtte.
Remélem, hogy ettől volt és most már az is végleg elmúlt, mert a bőrpanaszaim is megszűntek :C :))

(#1681) tunci125 válasza zsanó (#1676) üzenetére


tunci125
csendes tag

Szia!
Én még nem festettem, de szerintem 1 hónap után simán lehet. De ha biztos akarsz lenni benne az www.orvostudakozo.hu - n (bal oldal, orvos válaszol) megkérdezheted Dr. Bazonyi Miklóst aki nagyon jó szakember. 1-2 nap alatt max. válaszol és nem kell regisztrálni sem.

(#1682) Andika81 válasza tunci125 (#1680) üzenetére


Andika81
csendes tag

Remélem megoldódik a bajom valamelyest,mert már nagyon unom,a keresztcsonti izületem van begyulladva,és azt mondták valami fent tartja a gyulladást,de az is lehet hogy a hegem belül izgatja a dolgokat belül,és akkor így jártam...A gyógytornászom szerint a gyulladás,meg az akupunktúrás orvos szerint is.A sebészhez nem is mentem vissza mert terel,460 ezer volt a műtét,mindent beigért hogy 2 hónap után már tervezhetem a babát olyan jól leszek,ehhez képest csak szenvedek,a munkámat elvesztettem,lassan a kapcsolatom is rámegy.Ez a mandula műtét tartja bennem a lelket hátha tényleg ez lehet a baj.A műtétem elött is 2x volt begyulladva meg utána is 2x és a legutóbbi óta már folyamatosan fájdogál.Ja a gerinc műtétem elött nem is vizsgálták meg a mandulámat.Most láttam hogy a vérvételi papíromon magas volt a fehérvérsejt számom,csak mindent ott csináltak,én nem is láttam a vérvételes papíromat.Szóval lehet hogy jól kitoltak velem.

(#1683) alicike válasza rony235 (#1670) üzenetére


alicike
csendes tag

:D nekem is sok ilyen volt,nemcsak tészta!a rizs!nahát,amire azt kiböngésztem onann!de érdekes,mert csak a jobb oldalon voltak,vannak iylen problémák!!!a bal odlalon szépen halad a falat! :D

(#1684) alicike


alicike
csendes tag

Én ma vagyok 18 napos!két napja érzem jobban magam,mostmár ugy vagyok,hogy napi 2x fél cataflam(vizben oldodó),evés elött :((
amugy a mi most jelentkezett,tegnap óta,nagyon megijedtem,mert ettema levest,nagy bőszen,és egyszercsak az orromon jött ki!!! :Y
aztán a nap folyamán többször jártam igy a folyadékkal,mitöl lehet szerintetek ez???? :W

(#1685) Cyrin válasza alicike (#1684) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez teljesen normális dolog. A mandula hiánya miatt nem tud tökéletesen lezárni a garat, így nyelésnél a nyomás miatt felszalad az orrba a cucc.
Rohadt kellemetlen, és megmarad egy darabig...
Volt, hogy minden ivás az orromon jött ki...

(#1686) rony235


rony235
csendes tag

Sziasztok!
ma van a 7. napom.
Nagyon jól vagyok!! :)
A cataflamot leváltottam a Flectorra és hát azt kell mondjam sokkal-sokkal jobban vagyok.
Beleteszem fél liter vízbe és iszogatom, amikor egy kicsi fájdalmat érzek.
Ma még csak 1-et kellett bevennem. Pedig tegnap este még nagyban szenvedtem.
:C
Most már csak egy zavar, hogy olyan nagy a lyuk a mandulák helyén.
Nem merek enni rendes kaját, pedig mostmár kéne hogy leszedje a lepedéket.
Félek hogy beleesik oda valami, ahogy egyszer már megtörtént.

Az afta tapasz is sokat segített. Nagyon szépen gyógyul a nyelvem.
Mondjuk tegnap már nagyon bepipultam és agyban is eldöntöttem hogy most már aztán elég, jól akarok lenni. :DD

Szerintetek mikorra tűnik el ez a nagy lyuk. Eltűnik ugye? :F

Szerdán megyek kontrollra. Remélem minden ok lesz továbbra is!
Kitartás mindenkinek!

(#1687) tunci125 válasza rony235 (#1686) üzenetére


tunci125
csendes tag

Szia!
Igaz nem várod komolyan, hogy eltűnjön onnan a lyuk? Nem fog odanőni semmi a helyére. Lehet, hogy egy kicsit kissebb lesz de minidg ott lesz a helye, ha nem az már nagy baj. Bár felnőtt korban nem nagyon szokott visszanőni a mandula de láttunk már csodát. Nekem még mnidig előfordul, hogy odamegy a kaja ( 1 hónapja műtöttek) csak most már jobban mozog a nyelvem és könnyebben kiszedem.
A lepedékre rágjál baba rágót, elég jól leszedi. (csak ne mentolosat). Én ilyenkor sok főtt tésztát ettem, mert az nem kaparta és könnyen lecsúszik, de ha bemegy a lyukba az szar. De azt könnyű megenni. Bármilyen szósszal vagy tejföllel, sajttal..... Csak ne paradicsomossal. Nekem az csípte.
Szerimtem még 3-4 nap és teljesen jól leszel ha már most is jól vagy.
Kitartást nem soká vége.

(#1688) tunci125 válasza Andika81 (#1682) üzenetére


tunci125
csendes tag

Szia!
Mennyire magas a fehérvérsejt számod? Az nem igazán a derék fájdalommal jár azt tudod gondolom. Milyen műtéted volt 460 e ft.-ért? Megplasztikázták? Nekem szülésnék elmozdult a keresztcsontom, de nem lehet csinálni semmit. Ha fáj szedjek fájdalomcsillapítót. Ennyi.
A vérvételen jó a CRP, és az AST eredményed? Az kimutatja ha a manduládban van a gyulladás. Bár nekem azok jók voltak, de tenyésztésen streptococcus-t mutattak ki antibiotikum után is. Neked miből találták ki a mandulát?
Kitartást

(#1689) Mria


Mria
csendes tag

Sziasztok,én is műtétre készülök,és olvasgattalak titeket...szerintetek lehet összefüggés a fájdalmas, hosszan tartó gyógyulás és az altatásban való műtét között?Nem csak félelemből választjuk az altatást? :F Mindenkinek kitartást és jobbulást!

(#1690) rovar1 válasza Mria (#1689) üzenetére


rovar1
csendes tag

Szia,
29 éves vagyok és nekem altatásban volt múlt hét kedden. Hosszan tartó gyógyulás? A reggeli torokkaparáson kívül már semmi fájdalmam sincs. Néha előfordul hogyha olyat iszok az még kellemetlen, de ettől eltekintve semmi. A pirítóson és a rántott húson kívül bármit megeszek.

Azért az komoly, hogy 2004 óta vagyok újonc :)

(#1691) alicike


alicike
csendes tag

21-ik nap!Mostmár sokkal jobb... :) bár a folyadék még ki-kijön a nózimon,de minden más,mondhatni,rendben van! :U

(#1692) Cyrin válasza Mria (#1689) üzenetére


Cyrin
addikt

Nincs semmi összefüggés.

(#1693) Andika81


Andika81
csendes tag

Szerintetek a műtét után 5 nap tudni fogok beszélni,egy állásinterjúra kellene mennem.

(#1694) rony235


rony235
csendes tag

11. nap! már 2 napja nagyon jól vagyok.
Begyógyult a nyelvemen a sok seb és igazából mivel a torkom nem nagyon fájt ezért most már minden OK.
Ma mepróbáltam fájdalomcsillapító nélkül végigcsinálni az egész napot. Hát sajna most estére már nagyon elkezdett fájni a torkom. Úgyhogy azért egyet még bevettem. :))

Mivel azt mondtátok hogy a luk nem fog benőni ezért úgy döntöttem hogy nem foglalkozok vele tovább és nekiállok enni rendesen. És igazából már nem is nagyon akad meg ott semmi.
Bár azért tegnap spenótót ettem és kajálás után megnéztem a torkom, tiszta zöld volt. nagyon vicces volt. :DD
De iszogattam és utána már letisztult.

Én 5. napon nem terveznék semmit, főleg nem állásinterjút. :N
Nekem az 5-6-7 nap volt a legdurvább.

Altatás vs. érzéstelenítés: én altatásra voksolok, mert nem bírom a vér látványát sem.
Bár azt mondta a háziorvos, hogy azért nem jó az altatás, mert amikor kihúzzák az intubáló csövet akkor az felszabja a friss sebet.
Ha altatásban kéred akkor szólj az altatóorvosnak hogy hányós vagy és tegyen bele a mixbe egy hányás elleni szert.
Nagyon kellemes egyébként az egész, elalszol és mire felébredsz már minden megvan.

Kitartás mindenkinek! :R

(#1695) alicike válasza Andika81 (#1693) üzenetére


alicike
csendes tag

Hát,beszélni tudsz,csak leeht nem olyan összefüggően..bár Cataflam után,mindig jobb volt a beszédem is! :((

(#1696) alicike válasza rony235 (#1694) üzenetére


alicike
csendes tag

Hát én igy jártam!altatás után,mikor ébresztettek,és kihuzták a csövet,felszakadt a seb..ujra visszaaltattak és égették...de még szerencsém volt,hogy ott,mert ahogy mesélték,mások,hogy ha késöbb vérzik be,akkor már nem altatnak,hanem érzéstelenitésben csinálják :((

(#1697) tunci125 válasza alicike (#1696) üzenetére


tunci125
csendes tag

Érzéstelenítés?? Egy kis lidocaint befújnak és már sütik is elfele. A lidokain éppen csak lefertőtleníti. Mindent érzel. Nekem elhiheted én átéltem.... :O :O :O

(#1698) Andika81


Andika81
csendes tag

Jajj ne idegesítsetek már engem is altatnak,már reggel hánytam olyan ideges vagyok.Inkább csak műtét után nézek ide fel.Már nem sok van hátra 29-én kinyírják.

(#1699) Cyrin válasza Andika81 (#1698) üzenetére


Cyrin
addikt

Nyugi, ha ügyes a doki, és nem kapkodja el, nem lehet semmi gond, még nyelv sérülés sem, csak csak egy jó alvás, még utoljára...

(#1700) rony235 válasza Andika81 (#1698) üzenetére


rony235
csendes tag

Nyugi! az altatás tök jó! én arra sem emléxem hogy a csövet mikor húzták ki. Amikor magamhoz tértem már üres volt a szám. Tényleg ne aggódj emiatt.
Biztos minden rendben lesz. Utána meg kíméld magad és nem lesz bevérzés.

Én már nagyon jól vagyok! 2 napja nem vettem be gyógyszert. Most olyan torokfájós a dolog de nagyon enyhe.
Viszont még mindig fehér a seb.

DE, a luk egyre kisebb, sőt már teljesen kitellett a helye :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.