Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) elabiodh


elabiodh
csendes tag

engem kábé két hete műtöttek (vagyis holnap lesz két hete), és nem altattak, de semmi macera nem volt, ha fizikailag képes lettem volna rá, még röhögtem is volna a dokin, mert jópofa volt a műtét közben.
nem kaptam infúziót sem, előtte egy szurit, ami a nyálelválasztást csökkenti, utána lidocain-spary és utána az érzéstelenítő, azt éreztem utoljára, kellemetlen volt, ennyi. én nagyon féltem, altatást akartam, de a doki mondta, hogyha nem vagyok pánikolós fajta, akkor fölöslegesen terheli meg a szervezetet... és nem vagyok pánikolós fajta, még vér is alig folyt, tulajdonképpen szinte semmi.

(#802) lanett


lanett
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem éppen kedden volt a mandulaműtétem és mit is mondjak,háát nagyon féltem mert én elvileg altatással szerettem volna,de az orvosom meggyőzött róla h az teljesen felesleges!Az nagyobb macerával jár,mert utánna 1hétig hánysz illetve a kórházban fekszel vele! Így viszont én kedden mentem fél8ra és már tegnap azaz csütörtökön reggel ki is engedtek! Először is 4en voltunk aznap mandulások és én voltam a legidősebb (19 éves csaj) aztán engem hagytak utoljára!Olyan9 körül megkaptam a bátorító szurit,amitől háát nem sokkal lettem bátrabb ,ugyanúgy a kiakadás szélén álltam :DDD 9:15körül máár jött is az ápoló srác v ki,aki a műtét során fogta a fejem és fújt vmi lydocain szerű sprayből a torkomra,abból nyelni is kellett,elvileg azért adta h kevesebb nyálam legyen meg h zsibbasszon,aztán bement előttem egy másik gyerek a műtőbe,s míg bennt volt ismét jöttek és fújtak a számba,de ez most sokkal erősebb volt meg nagyon rossz ízű...de nem vészes ezt ki lehet bírni! :) Majd mikor rám került a sor jött a srác és rámadta azt a zöld ruhát ..nagyon tuti anyával le is fényképeztettem magam,a fejemre is egy sapót húztak h a hajam gondolom ne legyen útba..ezt végül emlékbe meg is tarthattam :DD :DD huhh de nagy élmény ..nah mind1! Aztán beültem a tolókocsiba és máár indultunk is a műtőszobába!Nah ott egyre jobban pánikolni kezdtem de za orvos elmagyarázta h nekem csak arra kell figyelnem amit ő mond,és sóhajtsak lassan!Féltem h öklendezni kezdek majd de ez annyira nem történt meg ..szinte idő se volt rá! Az injekció volt csak rossz,de elzsibbaszt hamar és nem érzek smemit csak h matatnak a számban!Azt megkaptam mind a 2 oldalra majd vártunk h hasson!Eközben a doki elkezdett kérdezgetni h hol tanulok meg hasonlók..de hiába próbáltam beszélni,nem nagyon volt érthető mert a nyelvtő olyan szinten lezsibbadt h nem bírtam mozgatni!! :C Majd következett a műtét!Olyan gyorsan csinálta az orvos,ami mondjuk annak volt köszönhető h óriási manduláim voltak!Mint kiderült a baloldalin egy tályog is volt...s emiatt gyulladt be olyan gyakran! :W De miután mind a 2-t levágta csak előre kellett hajtanom a fejem és kinyújtani a nyelvem várva a vérzés csökkenést!De vhogy nyeltem belőle egy keveset is és az alvadt vér a légcsövembe került...háát akkor viszont elkezdtem fulladozni majd köhögni :DDD :DDD elég durva volt....a doki lenyomott egy vattadarabot és megpróbálta tisztává tenni a légcsövemet kipiszkálva onnan az alvadt vért...majd úgy leköhögtem a dokit h tiszta vér lett a fesztung is tőle ..még a szemüveglencséje is :B :U hehe nah akkor ő is elkezdett kacagni meg én is!!és csak csurgattam és csurgattam tovább a vért a nyelvemről!A doki megfigyelte h reszket a nyelvem ,gondolom az ideg miatt :DD :)) :DDD nagyon durva volt !!!hehe majd visszatoltak a szobámba ahol máár reszettem mint egy tál hideg puding..gondolom akkor jött ki rajtam a sokk:D anya szerint nem voltam bennt 10percnél tovább! Nem is volt olyan vészes az egész dolog,csak az h utánna nem ehettem semmit edig ndzson dé nadzson éhes voltam!És csak folyadékot lehetett innom,ami ráadásul az orromon keresztül visszafolyt a bögrébe!! :DDD Máár a 4. nap és tegnap kezdett el jobban fájni,éjszakánként éles fájdalomra ébredek!nagyon rossz kiszárad és állandóan innom kell!A beszéddel nincs gondom,itthon azért aggódnak h túl sokat beszélek és h talán amiatt majd bevérzik de ez butaság sztem!Állandóan fagyival tömöm a majmot,h hűtse atorkom,nah az nagyon jól esik!REmélem nem lesz semmi problémám és nem fog bevérezni!!Aki pedig ezután megy majd műtétre..üzenem neki ne aggódjon ,én sokkal rosszabra számítottam...:) ki lehet bírni!! :) :))

(#803) <NewL> válasza lanett (#802) üzenetére


<NewL>
addikt

pfö,nem is hallgattam meg ,hogy ilyen volt,olvasva még sz@rabb :F
én azért örülök ,hogy kivették a manduládat,legalább megeszek 4-5 vödör jégkrémet:D ;]

There's an app for that

(#804) Renesz


Renesz
csendes tag

Lanett, gyógyulgass, sok sikert, még én is küszködök!Nem értem miért mondják, hogy jaaaj, altatás, hányás meg több idő...én hétfőn mentem, és kedden reggel már jöttem is haza, pedig altattak is, hányásról meg szó sem volt, pláne nem egy hét bent fekvésről...

(#805) lanett


lanett
csendes tag

Köszönöm Renesz!!Neked is jobbulást kívánok! :) Hát enm tudom...ezt az altatásos dolgot csak hallottam h ilyen,de gondolom dokifüggő is az egész!
Newl....te pedig visszább vehetnél,mert megeszed az összes fagyimat...és nekem máár nem marad!! :P :DD :DD

(#806) Gyick


Gyick
őstag

Ti adtatok fehér boritékot a doktor bácsinak?:)
Nekem jövő héten kedden lesz a kivétel 23 évesen.De nálam repül a garat- meg az orr-mandula is.

[ Szerkesztve ]

(#807) elabiodh


elabiodh
csendes tag

neeem, én évek óta rendesen fizetem a tébét, abban benne van egy all-inclusive mandulaműtét... de kapott egy üveg jó bort :)

(#808) lanett


lanett
csendes tag

Sziaa!!
Háát mi is rendesen fizetjük meg minden..de azért műtét után anya odanyomta neki a kis borítékot! Előtte kérdezgettünk ismerősöket h mennyiket szoktak adni.. :F (mi 10-et adtunk) de általában 5-10között szoktak, ez nekem csak garat volt...de bőven elég ennyi neki!! ;) sok szerencsét majd a műtéthez,illetve kitartást!!

(#809) Gyick


Gyick
őstag

Nekem is anyám akarja adni de utólag semmi értelme nincs sztem...

(#810) elabiodh


elabiodh
csendes tag

tudom, hogy az orvosok milyen keveset keresnek (én is voltam közalkalmazott) :R , de nem gondolom, hogy a saját kasszámból kéne kiegészítenem a fizetésüket, csak azért, mert elvégzik a munkájukat. a bor is csak azért volt, mert szívvel-lélekkel tette a kötelességét, nem csak úgy tessék-lássék... - bár igaz, ami igaz, nem véletlenül választottam őt :))
de nagyon rendes volt, tudom ajánlani mindenkinek jó szívvel, aki vevő a humorra. :K
tegnap volt két hete, hogy műtöttek, hétfőn már dolgozom.
kívánom mindekinek, hogy ilyen könnyen vészelje át a műtét utáni időszakot, mint ahogy én tettem! :DD

(#811) lanett


lanett
csendes tag

Háát nemtom...így talán még rendesebb volt az orvos velem még a műtét után is! Gyakran rámnézett,h jól vagyok e! Meg hiába nem volt bennt szerdán a kórházban..rácsörgött a nővérekre is,h nah miujs velem,ettem e már vmit,v iszom e a folyadékot rendesen!...talán kiemelt betegnek számítottam ehhe :C ,2ágyas kórtermet kaptam,ahol 1edül feküdtem nem pedig rajtam kívűl 6öreg nénit kellett hallgatnom!! :)) :P

(#812) andrejjja19 válasza Renesz (#799) üzenetére


andrejjja19
csendes tag

Szia Renesz!Most megnyugtattál:)köszi szépen.Igen fogok enni,inni h minél hamarabb kikerüljek:)Én nem tudom a pontos nevét elfelejtettem de azt tudom hogy Pécsről jön aki megműt.Igen 7-re kell menni holnap.Hamar itt lesz.10 körül?Hát ez van.Remélem én is ilyen pozitívan jövök haza:)

(#813) andrejjja19


andrejjja19
csendes tag

Engem héfőn műtöttek és kedden haza engedtek.Egy órán keresztül benn voltam a műtőben.Az ébredőbe azt se tudtam hol vagyok.A fájdalom az kegyetlen volt de adtak egyből fájdalomcsillapítót.A kórterembe három ágy volt de egyedül voltam.A nővérek nagyon aranyosak voltak.Szóval aki még mandulaműtét előtt áll annak én azt mondanám hogy nem kell félni.Én például semmi vért nem köptem.Kedd óta itthon vagyok és egyszer kelek fel éjszaka fájdalomcsillapítót bevenni amúgy bírom.Rosszabbra számítottam de jobb.Az 5. naptól félek de szerintem túlélem.Sokan nem bírják 4db fájdalomcsillapítóval.Én simán 3-al kibírom.Fel a fejjel mindenkinek.Sokat igyatok és az evést se hanyagoljátok.

(#814) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!
Nekem kedden reggel vették a manduláimat.Ma belenéztem és ilyen fehér gennyszerű vmi van bent elég vastag rétegben.Más is tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#815) Renesz válasza Gyick (#814) üzenetére


Renesz
csendes tag

Szia Gyick, igen, az a lepedék, amely védi a sebedet, nehogy idő előtt essen le. Annak ott a helyes, tudományosan:) Ahogy eszel, folyamatosan kopik, aztán eltűnik. Jobbulást a következő napokra, én már majdnem két hetes vagyok, és egyre jobb a közérzetem!:)

(#816) Gyick válasza Renesz (#815) üzenetére


Gyick
őstag

Kösz
Azta kurv@ ez 2 hétig is eltart?én azt hittem 8-10 nap.holnap lesz nekem az 5.nap azt mondják az a legszarabb.Kiváncsi leszek..

(#817) akom


akom
senior tag

Sziasztok.

Elmesélem az én történetemet is.
(Így az elején még: 23 éves férfi ember vagyok)

Idén már 4x volt tüszős mandula gyulladásom. A körzeti orvosom pedig csak tolta befele az antibiotikumot, mert mással már nem tudta gyógyítani. Ő azt mondta hogy nem preferálja a mandula kivételét, de Én besokalltam.
El kell mondjam én se támogattam az ötletet, de mar a sok gyógyszer meg fájdalom rávett hogy elmenjek szakértőkhöz.

Három gégésznél jártam és mindhárom a kivétel mellett döntött.
(Eléggé durva volt mert nyomogatta pld az egyik és ilyen bűzös genny jött mar csak ki belőle.)

Kiválasztásra került az orvos (mások tapasztalata alapján)

Június elején megkaptam a beutalókat illetve a műtét időpontját.

Sajnos itt írnom kell az eredményeimről. Minden rendbe volt, de a májfunkcióm katasztrófális.
Kérdezgetett a belgyógyász: sokat iszok e? Drogozom? Szedek rendszeresen gyógyszert: Mindre a válasz: NEM.

Na de megemlítettem, hogy a 4 betegségem alatt mind a 4x antibiotikumot kaptam (500mg).
Hoppá egyből megjött a magyarázat, durva hatással volt a májamra a gyógyszer.
(Ezt sajnos a következőkbe ki kell vizsgáltatnom)

Csak óvatosan az antibiotikummal!

Eljött az idő. Agusztus 4. befeküdtem, majd 5. én műtöttek, vagyis tegnap.

Engem Kecskeméten a Honvéd kórházba műtöttek. (Egy szóval tudnám jellemezni a helyet : Balkán!)
Na de a kiszolgálás nagyon jó mindenki aranyos,türelmes,megértő.
A doktornőm is nagyon rendes.

A műtét napja (augusztus 5.)

Semmi kaja, reggel is csak egy kevés folyadékot ittam.
9 óra tájba jött is befele a nővérke, hozott egy szurit. (Kicsit csípet, elméletileg nyáltermelés gátló illetve nyugattó készítmény volt benne)

Kb 30 perc múlva jött 1 ápoló és mondja na sétáljunk a műtőbe.

Leültettek egy fogorvosi székre majd vártuk a doktornőt, addig beszélgettem az ápolókkal.
(Ja azt tudni kell hogy nekem helyi érzéstelenítéssel lett megoldva a dolog.)

Na kezdődjék a móka ! Bespriccelt a torkomba lidokaint. Na az valami irtó keserű, kicsit öklendeztem is tőle, ezek után 2 injekciós tűvel érzéstelenítőt (ezt mar nem éreztem, csak annyit hogy matat a számba)

Vágott kötött majd mondja köpjek. (kb 2 deci vért kiköptem)

Na de már kész is.

Kicsit kába voltam valamelyik szertől de saját lábon mentem vissza a kórterembe.

Következő volt a parancs: oldalfekvés na meg a nyálamat kicsorgatni (nyelni nem szabadott, de az inger miatt párszor nyeltem is)
Kaptam a műtét után 1 órával fájdalomcsillapító injekciót a popómba, majd mondák hogy inni kell minimum fél liter folyadékot. (ez ment is mert irtóra ki voltam száradva) (ekkora még nem éreztem semmit se)

Estére már kaptam catafalnt amit 4 órája rendszeresen szedek azóta.
Estére már éreztem a cuccos bedagadt, és fáj amikor nyelek.
Mindez tegnap volt.

Ma reggel kicsit fura volt. Enni kellett ! Ment is szépen lassan, de fáj mikor nyelek.

A másik dolog meg hogy rengeteget nyáladzok. (ez néha rossz mert nyelni kell ha sok a nyál)

Ennyit tudok eddig elmondani.

Üdvözlet mindenkinek a 4. kórteremből

akom

(#818) akom válasza akom (#817) üzenetére


akom
senior tag

Tegnap este bevérzett a bal mandulám helye. :(

Mindezt úgy vettem észre hogy kiköptem a nyálamat és véres volt..

Gyorsan szaladtam is az ügyeletes orvoshoz, aki egy iszonyatosan rossz ízű anyagal megásztatott vatta pamacsot tolt be a torkomba.

Ne is mondjam, iszonyatosan keserű volt..

Elméletileg ennek el kellett volna állítani a vérzést, de nem állt el.

Na akkor el kell sütni - mondta a doktornő.

Már készítette is kifele az asszisztens az érzéstelenítő szurit.

Ja de hoppá !! nem volt helyi érzéstelenítés ! Erre akkor jöttem rá, amikor már a fájdalmat éreztem.. Na de sebaj mindent a gyógyulásért !

Elkezdődött az "elsütés". Semmit nem éreztem csak a nyelvem mellett hogy meleg.
Na meg a füstöt és a bűzt...

Elég nehezen állt nekem el a vérzés vagy 20x odaforrasztott a doktornő, de a végén elállt.

Vacsoráznom nem szabadott folyadékot is csak késő este ihattam. Bekötöttek egy infúziót.

Egész este olyan volt a szám íze mintha jól megégett pattogatott kukoricát ennék..

Ma reggel már jó híreket kaptam: minden OK holnap már mehetek is haza.

(Remélem hogy ez volt a legrosszabb élményem, és ezek után már csak a gyógyulás vár rám)

[ Szerkesztve ]

(#819) AMD Power válasza akom (#818) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon szarul hangzik... Jobbulást neked!

[ Szerkesztve ]

(#820) Renesz válasza akom (#818) üzenetére


Renesz
csendes tag

Hát nem volt egyszerű eseted akkor, remélem ha haza mentél, könnyebben megy a gyógyulás is majd. Nekem sokkal jobb volt itthon lábadozni, de gondolom ezzel mindenki így van. Nekem hétfőn járt le a két hét, gyakorlatilag mindent befalok már, és strandoltam is tegnap:) Jobbulást, türelmes légy, idő,idő, és elfelejted az egészet!

(#821) Lai


Lai
újonc

Sziasztok!

Én is megosztanám az élményeimet az egybegyültekkel. 24 éves vagyok, és 5 napja volt a műtétem Székesfehérváron.

Kicsit paráztam, mert egyrészt féltem a kórházi állapotoktól, ( mint utóbb kiderült alaptalanul, mert mindenki profin végzete amit kellett és jó arcok voltak) másrészt mert elolvastam az itt összegyűlt hozzászólások több mint felét. Aki még most készül műtétre annak annyi a tanácsom, hogy ne mások tapasztalatai alapján ítéljen. Mindenkinél másképp működnek a dolgok.

0. nap (aug.3, hétfő)
Reggel bementem a kórházba full szomjasan, mivel altatás miatt nem lehetett inni és nem mellékesen nyár közepe van, amikor ugye fokozott folyadékbevitel ajánlott lenne. Délig fetrengtem a kórterembe, de nem történt semmi, csak a feszültség növekedett. Aztán végre betolták az előkészítő injekciót és kitoltak a műtő elé. Ott mondták, hogy ááá még várni kell. Szóval ott egy darabig néztem a plafont aztán elaludtam - vsz a cucctól amit belőttek. Kb fél óra mulva aztán betoltak a műtőbe, fel az asztalra, bekötötték az infúziót, zoxigénmaszk stb. A következő amire emlékszem, hogy a vét csorgatom a kórteremben. kb 1-2 óra után elált a vérzés, mondták, hogy igyak sokat ( a napi 3-5 liter folyadék azóta ig megvan). Akkor nem nagyon éreztem fájdalmat, csak a köpés-nyelésnél. Vacsira kaptam kakaót, a brióst inkább nem kockáztattam meg. Ja és jégkrém persze - ez a közhiedelemmel ellentétben annyira nem jó vicc ilyenkor. Főként azért, mert a nyelési fájdalom és a rossz szájíz a fagyizás minden élvezetét elrontja. A fő szerepe,hogy hűti a torkot és összehúzza az ereket. Este sajnos elkezdett szivárogni a vér. Mentem a kezelőbe és a már korábban említett jódos-vattás törölgetés valamint egy vérzéscsillapító infúzió után helyreállt a rend.

1.nap
Napi 3-4 Cataflam rendesen megvan, de alapvetően nem szünteti meg a fájdalmat. A számat nem nagyon tudom még kinyitni, és az iváskor is minden kortyot 2x kell lenyelni.
-nyáladzás ezerrel
-torokfájás nyeléskor - de csak nyeléskor. Tehát senki ne gondolja, hogy non-stop pain van. "csak" percenként 1x egy szúró érzés :DD
-az éjszaka nem aludtam sokat... .szeritnem érthető
-A nyaki nyirokcsomók ilyenkor keményem megduzzadnak. Ennek okait nem kell részletezni. A lényeg, hogy adtak jeges borogatást, meg azóta itthon is teszek rá hideg vizes kendőt. Ez remélhetőleg csökkenti a gyulladást.

2.nap hazamentem
Ez volt az eddigi legrosszabb napom. :O
Elkezdett felkúszni a lázam. Ez egyébként teljesen normális dolog ilyenkor, de kinenk számít még a fejfájás-izzadás-hidegrázás kobó egy ilyen állapotban???
A legroszabb dolog ekkorra a nyáladzás volt. Még aludni se tudtam tőle, mert mindíg fuldokoltam. Szívesen hánytam, vagy túrháztam volna egy hatalmasat, de ez sajnos ilyenkor instant bevérzéshez vezet, így inkább tűrtem.

3.nap
A lázam 38 alá ment. Napi 3 kataflant lehet csak bevenni (a dobozon levő utasítások szerint) így 8 óránként tudom csak szedni. kb 1 óra kell mire elkezd hatni és 5 óra után kimegy a hatása. Többet nem akarok beszedni, mert kicsinálja a gyomrot meg a bélrendszert. A lényeg, hogy a nyáladzás se annyira intenzív már így már aludni is tudok.

4.nap
Gondoltam kemény leszek és kihagyok egy Cataflant.... hát 2 óráig bírtam.... az érzés megfizethetetlen.
A láz teljesen lement és a gyógyszer mellett néha megint embernek érzem magam :C
A kajálás eddig egyre jobban ment, de ma este éreztem, hog egy darab leszakadt a sebből. Ennek nagyon kelllemetlen íze van és valami cucc is szivárog ami ezt az érzést hosszan fenntartja. Erre egyébként ajánlott a gyógyszertárban kapható torokfertőtlenítő cukorka.
Elkezdtek apró hólyagok jönni a szám különböző pontjaira. Állítólag ez is normális ilyenkor, mert megborult az immunrendszer, sebesedés, bacik, stb.

5.nap
Megírtam az élményeimet.
A fájdalomcsillapító hatása sajnos most megint nem az igazi :(
Megnéztem a torkomat. Szépen látszanak a hő hatására kicsapódott fehérjék. Tudjátok, mint mikor pörköltet csináltok és kifehéredik a husi a serpenyőben :DD

Tanácsok:
-Béres csepp
-Aszkorbinsav (c-vitamin). Gyógyszertárból beszerezhető por, a szervezetnek nagy szüksége van erre ilyenkor
-Én paradontox fogkrémet használok, ez alapvetően ínyvérzés csökkentő, fertőtlenítő, minden amire szép és jó
-Sok rózsaszín ásványvíz
-Minél több kalória, hogy a szervezet ne gyengüljön le.
-Fertőtlenítő cukorkák - a cataflan hatásának múlásakor szoktam bevenni

Jobbulást minden sorstársnak és Akom-nak!

The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

(#822) akom válasza Lai (#821) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm Lai ! A többieknek is !

Ma már itthonról írok. Reggel megnézte a Dr néni a torkomat azt mondta rendben.

Megkaptam az instrukciókat:
Se túl hideget, se túl meleget nem szabad se inni se enni.
Várható hogy iszonyat büdös lesz a szám ahogy kezd leszakadni a seb, de ez vele jár.
Felírt cataflam ot, de mondta hogy egy másik fajta fájdalomcsillapítót is vásároljunk, mert a cataflamból max 3-4 /nap szabad.
Olyan dolgot nem szabad enni ami nagyon karcolná a torkomat.

Jövőhét szerdán kell visszamenni, addig itthon pihi 1000 el !

Jobbulást mindenkinek !

(#823) akom


akom
senior tag

Egy hete volt a műtétem.

Ma vissza is kellett menni a doktorhoz.
Szerencsére mindent rendben találtak.
Jövőhéten újra megnézik, és remélem utána elfelejthetem a dolgot.

Ja és ma megmértem magam -10kg ! :Y

Még jó hogy van miből fogynom.

Hajrá mindenkinek !

(#824) Lai


Lai
újonc

Sziasztok!

7-8-9. napok
A fülfájás ideje. Cataflammal kontrollálható valamennyire, de elég kellemetlen dolog. A legrosszabbak az éjszakák és a reggel, amikor kiszárad :(

10-11. nap
A javulás már érezhető. Könnyebben megy a kajálás és napközben is teljesen elviselhető a közérzet. Nekem a 3. naptól kezdve 37-38 fokos hőemelkedésem volt. Ez most már úgy néz ki, hogy elmúlik. A cataflamot most már csak azért szedem, hogy könnyebben menjen az evés, amúgy nem lenne rá szükség (szeritnem, bár még nem próbáltam kihagyni egyet se a napi 3-ból).

A 2 hét alatt kb 2 kilót fogytam összesen. Amikor tudtam, mindíg beeröltettem valami kaját, nehogy gyomorfekélyt kapjak a Cataflamtól. Úgy érzem, még azért jó pár nap letelik, mire a műtét előtti szinten tudok nyelni. Sajnos az ásítás, köhögés és tüsszentés elég fájdalmas, próbálom elkelrülni. Holnap megyek vissza a dokihoz kontrollra.

The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

(#825) trunsel


trunsel
csendes tag

Sziasztok!
Egy két kérdést szeretnék feltenni!
szeretnék elmenni mandulaműtétre mert állandóan problémám van vele.
Most épp tüszős mad. gyull. van. pár hánapja egy afta is megnehezítette az életem....
megszeretném kérdezni egy két embertől aki már volt műtéten, illetve volt aftája és tüszős mad. gyulladása, hogy a mandulaműtéti után 1-2 hét fájdalmasabb volt e ezeknél?
illetve melyik jobb altatás v helyi érzéstelenítés....
köszi

(#826) Buddhista


Buddhista
újonc

én ma jöttem meg a műtétről.29 évesen kellett,hogy kivegyék,mert a szervezetemben a saját sejtjeim elkezdték enni a pigmentjeimet.a vérképem ,hormonszintem teljesen jo volt valószinű a 10éve tüszös mandulámban lévő streptococcus volt az oka-mely kimutatható volt.nagyon izgultam a műtét előtt mert több emberrel is beszéltem akiket nem altattak és csupa horrort meséltek.meg kell,hogy nyugtasam azt aki olvassa e sorokat-bár nem vagyok egy hős természetű,de nem volt akkora para.nekem a budapsti jános kórházban vette ki Péterffy Erzsébet nevű idősebb nőci aki halál laza -kedves nő és kis keze van-ami nem árt ilyenkor.egy 25 éves sráccal voltam odarendelve reggel fél 8-ra éhgyomorra(inni sem szabadott hajnal 4től.akit altatnak annak műtét előtt 24 óráig éhgyomor.az egészben a várakozás volt szar-3 órát várattak mig bejött a nővér és adott egy szurit a seggembe a srácnak aki altatást kért meg kellett ezt innia nagyon keserű volt mondta.
csakhamar elkezdtünk nevetgélni meg kicsit szédelegni-valami kábszer volt amitől halál lazák lettünk és össze visza röhögtünk tőle-aztán jöttek az ápolók és tolokocsiba ültetve levittek a műtőbe.beültem a villamosszék szerű cuccba jol rámtekertek zöld vérfogó lepedőt(azért tekerik szorosra,hgy ne tudj kapálozni(egy volt csajomat le is kötözték ugyanitt még 10 éve)most vagy a dokinő csinálta humánusan vagy már ujak a módszerek-de igy nem volt olyan kausztrofób érzés.lidocain jo sok-majd 2 injekcio bele a mandiba.aztán szem becsuk fej hátrahajt -mami dolgozik csipesszel fogoval-huzza csavarja-mikor éreztem fáj,kicsit megeltema karom a lepdő alatt akkor leállt-fáj kérdezte.bólintás még egy injekcio-csavarás-huzás kéz fel-szünet injekcio ez igy ment a 6.szuriig.aztán kinnt voltak.
vissza kórterembe tolokocsival fejem komás a cucctól.pár perc és jön a srác tolják remeg keze lába-nema parától a hidegrázás az altatóval jár.mély szunya órákon át.aznap csak tea-másfél liter,hogy ne száradjon ki a seb én ezüstkolloiddal is fújogattam ajánlom spraybe antibacis nem csip és nedvsen tartja friss sebet.2 napot voltunk bnnt-a srác végig szarabbul volt sztem és adoki szerint is az altatás miatt.mert én műtét közben kiköptem a bacis vért 7-8szor aki alszik az nyeli be(másnap minden izülete fájt-szétszórodott benne a baci))aztán én tudtam szólni ha erősen huzta aki alszik az nem szól és jobban roncsolodik a szövete-jobban fáj nehezebben gyógyul.most itthon vagyok nyomok rá zsályateát, pemetefű cukrot(patikában vehető nagyon jo rá)grapefruitcseppet ovatos adagolásban egy liter teához 5-6 csepphogy ne marja de fertőtlenitse a sebeket.jotanács meleget ne egyetek mert nagyon elkezd fájni tőle!.langyos vagy hideg pépek-madártej-puding-puhakenyér (hideg)tejföllel nagyon tuti vagy bármilyen szendvicskrém-ha pépes-no hajolgatás meg fizikai terhelés-se melegviz de doki elmondja a végén.sok pihi meg cataflám-most ahogy irok alig érzem de ez változik, a srác is igy volt vele egy-két orán át fáj aztán pár oráig szinte semmi-hullámzóan gyógyul-állitólag két hét és begyogyul teljesen.remélem tudtam segitni!

A befektetett energia MINDIG megtérül.legyen az jó vagy rossz energia.

(#827) Lai válasza trunsel (#825) üzenetére


Lai
újonc

Szia!

A kérdés nem az, hogy fájdalmasabb volt-e, hanem, hogy mennyivel javul utána az életminőséged. A 2 hetet eddig mindenki kibírta, persze egyátalán nem kellemes. Most még lehet, hogy csak ezek a problémáid vannak, de hajhullás, bőrkiütés, izületi gyulladás, szívizom gyulladás bármelyike kialakulhat nálad ezek után (és idővel szinte biztosan ki is fog). Ha egyszer a mandula meghal, akkor az már nem lát el a szervezetben semmilyen védelmi funkciót csak baktériumtároló lesz, esetleg eltályogosodik.

Ha rossz a mandulád, akkor azt mindenképpen vetesd ki. Elmész olyan dokihoz, aki szerinted megbízható és jó szakember és kikéred a véleményét. Ha azt mondja, hogy ki kell vetetni, akkor már csak az időponton kell egyezkedni. De jobb ha tudod, hogy ha csak évekkel később szánod rá magad, akkkor sokkal roszabb (és hosszabb) lesz a gyógyulási folyamat is.

Az altatás-nem altatás szeritnem orvos függő. Van aki csak egyiket vagy csak a másikat preferálja, de biztos van olyan akinél van választási lehetőséged. Nekem altatásban csinálták és semmilyen mellékhatása nem volt. Ébredés után teljesen fitt voltam, nem volt tele a gyomrom vérrel és nincsenek rossz (semmilyen) élményeim a műtéttel kapcsolatban. Saját tapasztalatból ezt ajánlanám, bár ha kifogsz egy rossz altatóst, akkor az meg tudja keseríteni a műtét utáni napjaidat mint pl az előttem szólónál.

The fallen shall be forever remembered as the Emperor's finest!

(#828) kismiújság


kismiújság
csendes tag

Engem tegnap előtt műtöttek, altatásban a SOTE-n. A doktornőm szerint már csak altatásban végeznek manudlaműtétet felnőtteken is, de azért a fórumon látom, hogy ez nem teljesen igaz. Azért az biztos, hogy én altatás nélkül nem mentem volna bele a dologba, bár nekem is rettenetes sok problémát okozott a gyulladt mandulám. A műtéttel kapcsolatban semmiféle negatív élményem nincs nekem sem, csuda egy dolog ez az altatás. Betoltak, aludtam, még álmodtam is, és 1kor már az ágyamban ébredtem egy vizes kendővel a nyakamban és egy pillanatig nem vérzett a torkom, nem is hánytam, egy kis remegésem volt az altatás utóhatásaként, de az kb 2 perc alatt elmúlt. Én azonnal kaptam vízben oldódó fájdalomcsillapítót, nem mondom, hogy jó érzés volt lenyelni, de nem volt fájdalmam utána. Utána negyed óránként kellett innom vizet/teát, ami szintén nem volt kellemes, de csak néha nyílalt a fülembe éles fájdalom. Estig meg kellett innom 4,5 liter folyadékot, de két doki is megdicsért, hogy ennek köszönhetően nagyon szép a sebem.
Másnap 10-kor otthon voltam, és továbbra is sokat ittam, bár már nehezebben ment a nyelés, mint első nap. Most hogy olvastam az itteni tapasztalatokat, kicsit beparáztam, mi vár még rám, de reménykedem, hogy ha betartom az utasításokat és továbbra is sokat iszom, akkor nem lesz baj.
Fájdalmam szerencsére nincs, ha van is nem vészes és azonnal múlik cataflam-ra. Enni viszont nem tudok és a beszéd is nehezemre esik, bedagadt az egész arcom és nehezen nyílik a szám is.
Ma rosszabb lett egy kicsit, már még kevésbé tudok inni és én is azt tapasztalom, hogy az orromon folyik ki minden, amit a számba veszek, így enni nem is mertem egyáltalán, plusz emiatt a vizet is félrenyeltem, amitől persze köhögésroham jött rám. Azért ha ennél rosszabb már nem lesz (amiben csak reménykedni tudok) akkor nem is olyan rossz, mint amilyenre számítottam. A közérzetem is egész jó, bár hőemelkedésem még mindig van.
Azért egy bölcsességfog kiműtése sokkal, sőt a gyomortükrözést is inkább 10-szer bevállalnám, de túl lehet élni. Persze vannak negatív példák, a szobatársam a kórházban pl. 9 tálat hányt tele vérrel estig a műtét után, egy másik lány pedig a saját vérében fuldoklott egész nap és még nekem is lehet rosszabb, bevérezhet meg minden, mégis mindenkit csak biztatni tudok, ha ki kell venni, ne halogassa. Nekem szédülést okozott, két hétig voltam vele kórházban, felkelni sem tudtam, ezen kívül olyan kiütéseim voltak minden egyes alkalommal amikor begyulladt a mandulám (kb 3 havonta), hogy intenzív osztályra akartak fektetni a bőrklinikán.
Még annyit tennék hozzá, hogy nekem is pollenallergiám van, ráadásul parlagfű és fekete üröm, aminek most van szezonja, mégis megműtöttek, mert veszélyesebb mondjuk az influenza szezonban megcsinálni, mint allergia szezonban. A környezetemben pedig azt is többen tapasztalták, hogy műtét után az allergiájuk is jobb lett. Nem tudom nekem hogy alakul, de még egyet sem kellett tüsszentenem, pedig korábban aludni sem tudtam a tüsszögéstől...

(#829) kismiújság


kismiújság
csendes tag

Tegnap este 6-ra kitapasztaltam hogy kell nyelni ahhoz, hogy le is menjen amit a számba veszek (nekem az jött be, hogy a nyelvem hegyét felpréselem a szájpadlásomra és úgy nyelek), úgyhogy enni is tudtam. Köszi a tippet Buddhistának, a tejfölös kenyér tényleg nagyon tuti. Éjszaka szorosabbra fűztem a barátságomat Cataflammal, de ma már csak kettőt kellett bevennem és a hőemelkedésem is ment lefele. Még mindig azzal küzdök, hogy gyakran félrenyelek, persze köhögni muszáj olyankor és jön a para, hogy felszakad, de eddig szerencsére megúsztam. Kitartás minden sorstársnak és kösz mindenkinek a tapasztalatokat, tanácsokat!

(#830) lanett


lanett
csendes tag

Sziasztok!!

Nekem pontosan 6hete és 3napja volt a műtétem..a bal oldalin tályog is volt mint az a műtét során kiderült!!Szerencsére nagyon jól átvészeltem s ahhoz képest fájdalommentesen gyógyultam!!Nem igazán panaszkodtam eddig fájdalomra...ám most 2napja isméét fáj azon a környéken!! De mitőől,mikor kivették a garatmanuláimat??? :(
Nyelni alig bírok...nem lesz ez így jó,pont kezdődik a sulii (h tudok majd így előadásra járni??)!Azt hallottam h valakinek visszanő...de ez lehetetlen h ennyi idő alatt..még éppen h begyógyult ....

(#831) m3tr0 válasza lanett (#830) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szia.

Attól,hogy kivették a manduláidat, attól még torokgyulladásod ugyanúgy lehet.
A mandula 6 hét után nem hiszem,hogy visszanőhet...de ha ennyire zavar, akkor keresd fel az orvosodat.. ;)

(#832) <NewL>


<NewL>
addikt

Köszi szépen h írtál... :) ma vettünk gyógyszert (Augmentin-t,illetve a Cataflam-ot), nemrég be is lázasodtam..még csak 1-1 szemet sikerült bevennem belőlük és azt is csak reggel környékén(na de majd most estére ;) )! Reménykedem h nagyon hamar elmúlik,mivel vasárnap máár költözöm vissza a koliba! (és még aznap egy nyitóbulira is jó lenne elmenni)!! De basszus ilyet h állandóan fáj?! a műtét előtt és még most is,pedig azt hittem, h ha megszabadulok tőlük akkor a fájdalomnak is búcsút inthetek! :W ---->lanett voltam a tesóméról

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#833) Kylara


Kylara
újonc

Nekem szeptember elsején volt a mandulaműtétem, altatással végezték. Csomókba hullott a hajam, műtét után a doki meg is jegyezte, hogy nagyok és gennyesek voltak a manduláim, ezért hullott nagyon. A műtétből semmire sem emlékszem, pedig állítólag még integettem is, mikor betoltak :DD Első nap nagyon rossz volt, de túl lehet élni. Az ivás nem nagyon ment, a másfél liter nem jött össze. Hányást szerencsére megúsztam, aztán másnap hazajöhettem. De a fájdalom a fülbe is átsugárzott, ezt nem úsztam meg. :( Evés egyre könnyebben és gyorsabban megy, innivalónak a főzött teát részesítem előnyben.
A beszéd ma már ment, de elég furcsa hangom volt és nagyon kicsit fájt is... Ma meglátogattak, annyit beszéltem hogy belefájdult a torkom:) Gyógyszert Cataflant (3x-1) és Augmentint (2x-1) szedek. Ahogy olvasgattam, kiderült hogy a következő napok nagyon rosszak lesznek... Majd kiderül, de szerencsére még van receptem a Cataflanra :U
A dokit meg nagyon bírom, súlyos problémám eddig még nem volt (kopp kopp kopp), kapott is borítékot (: Még kezet is rázott velem és bocsánatot kért, hogy "fájdalmat okozott", hehe :D

(#834) bkata18


bkata18
csendes tag

Hali

Tegnapelőtt vették ki a mandulámat locallal. Felajánlották az altatást, de szinte rögtön rávágtam, h nemkérek... nem bántam meg.
Leírom az én történetem.
Nekem is a "szokásos" tüneteim voltak... hajhullás, és idült mandulagyulladás. Gyakorlatilag ha hozzáért a doki a mandulámhoz már ömlött belőle a genny.... :Y Szóval mandulaműtét...
7órakkor kellett megjelennem a kórházba éhgyomorral. Tehát se enni SE INNI nem szabad. Előttem 3 kisgyerek volt, és egy orrsövényes, utána jöttem én. fél11körül jött a nővérke hozott egy tablettát (ez nyugtató volt) és egy injekciót, ami meg nyálcsökkentő volt. 11kor be is toltak a műtőbe, az ébredőbe kellett várakoznom... az orrsövénye sműtétnél voltak vmi bajok, így én másfél óra várakozás után kerültem be. Jött a bácsi, kaptam egy sapkát meg egy ilyen lábravaló izét,é be a tolókocsiba és induljon a banzáj. A műtőbe beöltem egy székbe, a kezemet lekötözték, aztán adtak rámkötöttek egy ilyen nagy előkét vagy mit és rámteritettek mg egy csúúúnya zöld rongyot... Sose állt jól a zöld :DD Hátulról lefogták a fejem... az vicces volt:D
Először lidocain.... mindenki mondta, h ez milyen rossz meg izé...hát nemtom nekem semmi gáz nemvolt vele, aztán jött 3 adag injekció...szépen szétosztva... ez sem fájt, csak kellemetlen volt, h éreztem, h áthatol a szöveteken, de nemvolt gáz, aztán elkezdte kivágni először a jobboldalit, annyit mondott, h csak lazítsak, ha öklendezni kell csináljam, ha köpni kell akkor köpjek...kb 10perc ás kinn is volt a mandula, a másikkal ugyanez, közbe folyamatosan sütötte el, amikor vágta, szóval amint készvolt, már mehettem is. Tolószékbe vissza, ágyra fel, szobába vissza. Jólvolta,...aztán elkezdett múlni a fájdalomcsillapító. Kértem egy kúpot :R Az kb 20 perc alatt hatott, sikerült is elaludnom. Műtét után 2 órával ihattam először. POntosabban innom kellett. Nemjó érzés, de muszáj. Mindenki aki műtétre vár ERŐLTESSE AZ IVÁST!! Higgyétek el a másnap sokkal jobb lesz. 4óra múlva kértem még egy kúpot, az aztán elég is volt éjszakára...3szor ébedtem fel, ittam 2-3 korty teát, és már aludtam is:D
Másnap tökjóvolt, reggel egy tabletta aztán ez 4óránként, én már telefonálgattam, járkáltam mindefele. Rggelire egy kifli mackósajttal, ebéd rántott leves volt....azt nem szeretem szóval nem ettem, meg rizsfelfujt, annak megettem a felét. Vacsira meg mégegy kifli és egy körözöttes kenyér:D Nem mondom, h nem fájt, de erőltetni kell. És igyatok sokat. Tea meg ásványvíz. Estére megint elég volt egy tabletta...
Ma már itthon vagyok, jobban fáj mint tegnap, d eazért a lencsefőzelék lement:DD
Tudom, h nem egyiknapró a másikra múlik el, de fájdalomcsillaptoval kilehet bírni.
Na ennyi.
Én rosszabbra számítottam, de [I]túléltem[/I] :)

Két lehetőség van! Vagy nincs!

(#835) bkata18


bkata18
csendes tag

Amit eddig elfelejtettem 19éves lány vagyok..
Tényleg igaz lehet ez a 3-5-7 nap a legrosszabb... :F
Én nemhittem benne, de lehet, hogy jobb lett volna. Ugye a 3. napon engedtek ki a kórházból...Akkor nagyon szenvedtem ,alig ettem valami. Tegnap volt a negyedik nap. Szinte habzsoltam :D Persze azért elég lightos adagokat, de már tökjól tudtam enni, és csak 2 fájdlomcsillapító kllett.
Ma meg arra ébredek, h fáj a fogam, nyelvem, fülem torkom már hajnai 3kor...szóval azóta már kétszer vettem be fájdalomcsillapítót...
Na mindegy átlehet vészelni:)
Sok sikert azoknak akikre még vár a műtét..

Két lehetőség van! Vagy nincs!

(#836) Gyick


Gyick
őstag

Az normális hogy 5hét után fehér váladékot köpök?Ez volt az eredeti tünet ami miatt kiszedték a mandulámat.most nem tudom hogy az tért vissza vagy ez csak a mandulamütét eredménye

(#837) iRon74


iRon74
csendes tag

Sziasztok!

Velem az a helyzet, hogy hosszú évek óta szinte folyamatosan genny csorog le a torkomon, a manduláim rendszeresen be vannak gyulladva, a barázdáik tele vannak gennyel. Érdekes módon a csorgás felülről jön a garatomon, tehát nem úgy tűnik, hogy a manduláimból, de azok is gyulladtak többnyire. Akárhány orvosnak mutattam, mindig az volt a válasz, hogy ki kell venni - már csak a szívem miatt is (mitrális prolapszusom van). De egyik orvos sem volt elég meggyőző annak tekintetében, hogy ez megoldaná a problémámat, ezért nem álltam kötélnek.
Nemrég egy CT alapján megállapították, hogy az orr-melléküregem tele van kis cisztákkal. Amikor megkérdeztem, hogy akkor ez most mekkora gond, akkor (ismét) nem kaptam érdemi választ, ami valahogy így hangzott: másoknál is előfordul. Érdekes, nekem mindenesetre az ugrott be, hogy talán innen ered a gennycsorgás... A doki mindenesetre 2-3 hónapon keresztül "kínzott", beszedtem egy csomó antibiotikumot, vett egy csomó kenetet a mandulámról. Én nem lettem jobban, semmi nem változott, majd az utolsó laboreredményt telefonon kaptam meg: negatív volt, és amikor megkérdeztem az asszisztenst, hogy akkor most mi legyen, akkor először nem értette, majd azt mondta, hogy nincs teendő. Teljesen meg voltam döbbenve, mert ezek szerint gyógyultnak könyveltek el, holott ugyanolyan az állapotom...vagy csak nem akartak már velem vesződni SZTK úton, inkább díjazták volna, ha privátban járok be - hát azt már nem, a semmiért még fizessek is?

A nejem nemrég látott a TV Dokik egyik epizódjában egy új CO2-vel kombinált lézeres mandulaműtéti technikát, amit az USA-ban már használnak. Itt a film linkje: http://www.thedoctorstv.com/main/procedure_list/279
A beavatkozás során nem távolítják el a mandulákat, csak a felszínüket "párologtatják" el úgy, hogy a méretük 50%-ra csökken, és a felszínükről eltűnnek a barázdák, és azokkal együtt az azokban megtelepedő, gyulladást okozó mindenféle dologgal együtt - amik a jövőben barázdák híján nem tudnak újra megtelepedni. Állítólag az allergiások tünetei is jelentősen csökkenthetők így.
Kíváncsi lennék, hogy hallott-e erről más is, vajon elérhető-e nálunk, vagy mondjuk a sógoréknál, ... érdekelne - bár biztos drága. Az persze kérdés, hogy akkor most nekem mi bajom van valójában, és egyáltalán gondolkodhatok-e ebben?

(#838) proof88 válasza bkata18 (#835) üzenetére


proof88
addikt

19 éves vagy, de bkata18 a neved, most volt a szülinapod? :D
Amúgy nekem 16 éves koromban vették ki és kb úgy zajlott, mint nálad, csak annyi különbséggel h nekem baromira fájt a műtét, pedig én is kaptam előtte nyugtató tablettát, aztán műtét elején befújták a torkom, el is szédültem tőle kicsit pár perc múlva, aztán én is 3 injekciót kaptam, de baromi rossz volt, mondjuk nem is 10 perc volt, nagyon sokat szenvedett vele a csajszi (aki egyébként helyes huszonéves nőci volt, persze tök cikinek éreztem, hogy ilyen helyzetben vagyok vele ...), na mindegy, hát nagyon örültem, mikor végre kitoltak a műtőből, aztán még 1 ideig vérzett kicsit, de ez normális... estefelé jött egy doktor, megnézte, mondta rendben, éjszaka már aludtam, de 1x felébredtem, kicsit remegtem, fáztam, szerintem seb lázam volt, felkeltem az ágyból, kimentem a folyosóra, bolyongtam, de nem találtam senkit sem, akitől kérhettem volna valamit, visszamentem az ágyba és visszaaludtam, reggel ébredtem, már semmi ilyen nem volt, csak fájt... nálam 2 hétig fájt, és hát igen, sajnos nagyon durván tud fájni, átterjed bizony a fülekre is... cataflan segít a legjobban elvileg erre, hát szedegettem is.... nos, ennyi... az orrmanduláim megvannak még, remélhetőleg velük nem lesz ilyen probléma... :U

Gyick: menj vissza orvoshoz, nekem nem volt 5 hét után semmi gondom már!

szerk.. nem vágom, ide miért többnyire csak pár napos újoncok írogatnak, az őstagokat nem érdekli a dolog? :D

[ Szerkesztve ]

(#839) bkata18 válasza proof88 (#838) üzenetére


bkata18
csendes tag

Nem volt most szülinapom, majd lesz hamarosan de akkor már bizony 20 leszek:p
A 18-as egyébként a mezszámom :U
Pont egy hete ilyenkor volt kábé a műtét..:] Már amúgy elég jól vagyok, a cataflamot abbahagytam az kikezdte a gyomrom, most Flector port iszok, ez tovább tart és kevesebb is kell belőle...
Hnap megyek vissza a dokihoz majd akkor kiderül, h mi az ítélet...:)

Két lehetőség van! Vagy nincs!

(#840) kismiújság válasza bkata18 (#839) üzenetére


kismiújság
csendes tag

Valaki meg tudja mondani, hogy mikor múlik el végre a fájdalom az ásításkor? 3 hete volt a műtétem, de ásításra még mindig elég rendesen fáj. Mellesleg még mindig olyan fura szájízem van, amitől szintén megszabadulnék már... Lécci biztassatok valamivel :)

(#841) Hajnika08


Hajnika08
csendes tag

Sziasztok!
Nekem kedden vették ki a torokmandulámat. 19éves vagyok. Kiskoromban is sokszor mondta a háziorvos h azt onnan ki kéne venni de anyu nem engedte :D mondjuk ha tudom mivel jár ez a műtét akkor énse biztos h ilyen könnyen belementem volna :S A műtét altatással zajlott,és nekem az ébredés elég kellemetlen volt.A nyelvem hatalmas dudor keletkezett és sebek vannak a számban. Hát a kórházban eltöltött nap nem volt valami jó ugyanis a jobb mandulám helye bevérzett,majd később vért hánytam. Másnap éhen haltam mikor kihozták a reggelit úgy megörültem,persze megszívtam mint a torkosborz ugyanis egy kicsivel több mint fél zsemlét tudtam megenni egy kis tejföllel,azt is szenvedések közepette.:( Hazafele persze megkaptam a jólmegérdemelt fagyi adagomat ami ugyan csak 3gombócból állt nekem eltartott reggeltől délutánig :DD Ma az 5.napon vagyok ez (a műtét napját leszámítva) a legrosszabb talán. Egész nap fáj a torkom. Jaa..ugyanis a nyirokcsomóm bedagadt a jobb oldalon..ilyen nektek is van/volt?? A nyelés kegyetlen rossz...
A Cataflam nekem is nagyon nagy cimbim lett :DD a Flector annyira nem mert rossz az íze. Kérek-szépen valami biztatást h ezután már csak jobb lehet :D mert eddig kikúrt szar. :S am aki előtte áll én azt mondom ha muszáj akkor ki kell venni valahogy biztos túl lehet élni csak még én nem dolgoztam ki a megfelelő technikát ;)

(#842) Rainbow25


Rainbow25
csendes tag

Szeretném én is elmondani a tapasztalataimat a témával kapcsolatban.

Két napja voltam mandulaműtéten. Előtte sokat olvastam erről a fórumról. 25éves vagyok és 9 éve gennyesedik a mandulám. Egy éve szültem és kialakult utána egy vastagbélgyulladás is, aminek nem tudták az okát, nem használt semmi. Felmerült a mandula-kérdés.

Így két napja kivették. Sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen valójában. Mondták előtte, hogy a műtét az hagyján, ami utána jön.... az már valami! A műtét alatt folyton öklendeztem. A számon kellett volna venni a levegőt, de a lidokain miatt olyankor köhögtem. Bár a végére belejöttem az öklendezés elkerülésébe. kb 20perc volt az egész. :)

A műtét után két óráig nem szabad enni inni, csak köpni egy vesetálba, hogy lássák a vérzés erősségét. az érzéstelenítő ahogy ment ki, úgy éreztem magam közelebb a pokolhoz. Aztán az első nyelések olyan fájdalmasak, hogy az csak na! De nyelni és nyelni kell, hogy a gyulladás lemenjen, hogy a vér ne száradjon rá a nyálkahártyára, és borogatni kell a torkot kívülről is. Az nagyon jó. Nekem a fájdalomtól a fülem és fogaim is megfájdultak, de a borogatás levitte ezeket a fájdalmakat.

A kórházban adnak algopirint folyadékban és paracetamol kúpot, de ezek semmit sem érnek. Én ajánlanék egy nagyon jót: FLECTOR, ez egy granulátom, feloldódik hideg folyadékban is. Én úgy iszom, hogy egy tasakot kb egy deci keserű teában feloldok (mert ez édes és mentolos, de a teával nagyon jó ízű), és kb 2 órán keresztül kortyolgatom. Érdemes előre bevinni ezt, mert amint lehet, inni kell.

A reggelek szörnyűek. másfél órás borogatás és fájdalomcsillapítás után ALIG fáj a torkom! napközben iszom a jegesvizet, fagyizom, krumplifőzeléket eszem, és pihenek.

EGYSZER TÚL LEHET ÉLNI! :) Fel a fejjel! Nem kell félni! :)

(#843) kismiújság válasza Rainbow25 (#842) üzenetére


kismiújság
csendes tag

Majd figyeld meg az 5-7. napot! ;)

(#844) Hajnika08


Hajnika08
csendes tag

Ja..a műtét után gázabb. napról napra. nekem is mondta a doki...nem hittem el...ma van a 6.nap...a var az szépen "kopik" lefelé de a fülbesugárzó fájdalomnak az 5,6 a napja..a 7.ről még nem tudok nyilatkozni :D a 7-8. nap után várom az áttörést h majd hipp-hopp reggel felkelek és nem fél óra 2kifli:D

szép napot mindenkinek :))

[ Szerkesztve ]

(#845) Daert válasza Rainbow25 (#842) üzenetére


Daert
őstag

Igaza van az előttem szólónak,az 5-7 ik nap a legrosszabb,akkor van a lepedékleválás és akkor kell nagyon figyelnie az embernek nehogy erőlködjön,még a slozin se,előfordulhat ilyenkor vérzés is.Ha nagyon vérzik azonnal vissza oda ahol operáltak.
A jegelés is nagyon jó tud lenni,kivesz az ember egy kis zacsi borsót a frigóból,beletekeri kispárna huzatba és nagyon kis ideig 1-2perc a nyakán hagyja?FIGYELEM:rövid ideig,és ha nagyon hidegnek érzed akkor még egy réteg huzat kell.Nehogy megfagyjanak a sejtek.
A Flektor valóban jó,még joghurtba is keverheted,igy hideg is lesz ;)
D e bármilyen Diclofenac tartalmú szer (pl a Flector,Cataflam is) jó féjdalomcsillapító.HA NEM ALLERGIÁS RÁ AZ EMBER!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#846) Daert válasza Hajnika08 (#844) üzenetére


Daert
őstag

Az esetek 90%-ban max 1 hét-ig tart utána napról napra határozottan jobb :K

Nyelni pedig kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#847) Ritka mázli


Ritka mázli
újonc

Sziasztok!
Nekem a héten vették ki a garatmanduláimat a Szentesi Kórházban. Mondanom sem kell,hogy nagyon féltem az egésztől, mert sok rosszat hallottam.Gyerekkoromban nem voltam vele beteg soha.Most 29 éves vagyok és az utóbbi három évben sokszor begyulladtak.(tüszős mandula..stb..) Megszenvedtem vele elég rendesen.
Nem kértem altatást, és jó döntés volt, mert 20 perc volt az egész műtét. Beültem egy székbe,érzéstelenítés,( beoltották a mandulákat),körbemetszették, majd kiszedték. Ennyi volt az egész.Egyáltalán nem volt vészes,én sokkal rosszabbra számítottam!!!
Éreztem mindent amit csinált a Doktornő, de nem fájt, mert olyan tompa érzés volt.
Amikor kiment az érzéstelenítő akkor kellemetlen volt nyelni, de erőltetni kell a folyadék ivást, mert minél többet iszunk annál gyorsabban gyógyulunk. Ez azért van, mert nem szárad ki a torok és a mandula helye.Napi 2 liter teát, üdítőt bent is megittam.
Én is Cataflamot szedtem napi 3-4et. Másnap már reggeliztem, ebédeltem, vacsoráztam..Semmi gond nem volt.
Négy napig voltam bent. Már itthon vagyok és jól vagyok!!! (Ma már csak két gyógyszert ettem)
Ezúton is köszönök mindent a Dr. Bugyi István Kórház Fül-orr-gége Osztályán dolgozó személyzetnek egytől-egyig kivétel nélkül !!!
Örülök,hogy van még ilyen Kórház és ilyen odaadó Orvosok és ápolónők!!!

(#848) Ritka mázli válasza Dzsuditta (#761) üzenetére


Ritka mázli
újonc

Szia!
Engem hétfőn mütöttek, csütörtökön jöttem haza és már aznap bicikliztem.Emelni nem szabad, meg megeröltetni magad,mert bevérezhet a seb. De mozogni azért szabad ha jobban vagy már.
Ha valakinek nem hat a Cataflam,akkor próbálja ki a Flektort. Ugyanúgy vízben kell oldani és még hűsíti is a torkot, mert tök jó mentolos!!!

(#849) Hajnika08


Hajnika08
csendes tag

Sziasztok. 7.napom van. szörnyűűűűű:( hát én életemben nem gondoltam volna h két sz*ros kis mandula hiánya ilyen fájdalmakat tud okozni :(:( bónuszként a nyirokcsomóm be is van dagadva...eddig még nem kaptam választ,vajon másnak is volt e ilyen jellegű gondja ha igen akkor írjátok meg pls h mondjuk mennyivel tart tovább a gyógyulás ill a fájdalom. Am a mandulám helye szépen gyógyul csak ezek a kisugárzások meg a nyirokcsomó nem kéne és egész elviselhető lenne....:)

(#850) Hajnika08 válasza Daert (#846) üzenetére


Hajnika08
csendes tag

köszönöm a biztatást remélem én is abba a 90%ba tartozom :):)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.