Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Andisz1


Andisz1
csendes tag

Nekem is ez volt a legelső műtétem!
Féltem én is!
De nem kell!
Be vissznek,felfektetnek, kényelmesen. Vérnyomásmérőt kapcsolnak rád, újadra mérőt csiptettnek,kézfejedbe (általában) kapsz egy kanült, azon benyomják az altatószert, kicsit köhögsz tőle legalábbis én igen, és rögtön hat. Ja a szádra teszik a gázt pár gázvétel és alszol mélyen.altatásban, kapsz még egy tubust a szádba ott lélegeztetnek tovább, azt mondták, ezt már nem fogod érezni alszol.
A műtét előtt be fog menni az altató orvos hozád és mindent el fog mondani az altatásról.Rendesek.Probléma mentes műtétet kívánok!És mi előtti gyógyulást!!!!

(#702) Lexi19 válasza Andisz1 (#701) üzenetére


Lexi19
csendes tag

Köszönöm! :) a kanül az mi?egy cső? :) Amúgy alacsony vérnyomással is altathatnak?

(#703) irish luck válasza Lexi19 (#702) üzenetére


irish luck
csendes tag

A vérnyomással nem tudom mi a helyzet, de engem enyhe szívaritmiával már másodszor altattak, és még mindig itt vagyok.:) Szerintem inkább a magas vérnyomás lehet a gond, az alacsony talán kevésbé.

A kanül az meg az, amin keresztül nyomják beléd az altatót, meg az infuziót és társait. Nekem két picike, kb 1 centi hosszú és fél centi széles csövecske állt ki belőle műtét után. És annyi különbség volt, hogy nem a kézfejembe rakták, hanem a könyökhajlatba. És estig fent hagyták, ha esetleg hánynék és infúzió kéne.
De nekem is minden ugyanúgy volt, mint ahogy itt már leírták. Besétáltam, felfeküdtem az ágyra, bal kézbe beszúrták a kanült, felrakták az ekg-t, az ujjamra csippentettek valamit, a többi végtagomat meg leszíjazták és már éreztem, hogy jött is az álommanó meg a köhögés (ismerős volt, már másodszor altattak). A köhögést amúgy úgy lehet elkerülni, ha csak kicsi levegőket veszel, nem mélyet. És én maradhattam végig a pizsimben, csak mondták hogy rövidujjú és kivágott legyen. Bár ez magánklinika volt, nem tudom máshol hogy megy. Ja, és a végén az ülében vitt ki a műtős srác, kellemes hangja volt, erre emlékszem.:) Amúgy kb 4 méterre volt a műtő a korteremtől...

A műtét utáni helyzetről meg annyit, hogy 2 napig nagyon virgonc voltam, napi 3 cataflam tökéletesen elég volt, csak aztán annyira féltem, nehogy forró vizes fürdéstől bevérezzek, hogy szinte alig langyos vízben zuhanyoztam 3 napig, amitől végül meg megfáztam...Köhögés, orrfújás és társaik, amitől persze sokkal veszélyesebb lett, hogy bevérzek.:) De egyelőre, lekopogom, a 9. napig megúsztam. Bár még most is nagyon vigyázok, hogy minden ok legyen. Ja és a lényeg: INNI, INNI ÉS INNI. Én a kamillateára esküszöm, gyulladáscsökkentő és hámosít is állítólag, és finom is.

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#704) irish luck


irish luck
csendes tag

Altatáshoz még annyit, hogy lehetséges mellékhatás a hányás, nekem az elsőnél nem volt, most pedig egy kis öklendezéssel megúsztam. Sztem ugyanannyi esélyed van ettől hányni, mint a helyi érzéstelenítéssel csinált műtéttől, ahol sokkal több vért nyelhetsz, amitől szintén hányhatsz...
Ja, és az én dokim kijelentette, ő csakis altatásban műt, szerinte a helyi érzéstelenítés 5 év múlva már műhibának fog számítani, és az állami kórházak csak pénzhiány miatt alkalmazzák nagy előszeretettel...De hangsúlyozom, ezt nem én mondom, hanem ő mondta...

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#705) Lexi19 válasza irish luck (#704) üzenetére


Lexi19
csendes tag

nagyon szépen köszönöm az infót! :) Igazából nekemis sokkal szimpibb az altatás mint az,hogy ott összevissza fújják meg szurkálják a mandulámat!A lidokaint egyébként sem tudom elviselni.amint megérzem az ízét a számban(demár azis elég ha közelítenek vele)rögtön hányok!szóval jobb lesz így! :) igaz a műtét csak áprilisban lesz de kicsit azért félek.... :DDD

(#706) Andisz1


Andisz1
csendes tag

Én 30 éves vagyok, és most került rá sor mert eddig még nem volt baj!
Azt mondták minnél idősebb az ember annál nehezebben gyógyul és vészeli át.
Nekem bejött sajnos 2 műtéttel.
De már jobban vagyok, csak még néha fáj, és az ivásra nagyon kell figyelnem mert különben az orromon folyik ki.
Meg a varrataim még megvannak.
A kamillás teát én is kipróbálom.
Sziasztok!!!

(#707) mbrigike88


mbrigike88
csendes tag

sziasztok
februar 19en szedik ki a mandulam:S egy talyognak köszönhetöen azt mondtak ajándékb ajár egy mandulamütet is :C
na mondom nincs is szebb ajandek:)miutan felvagtak a talyogot erzestelenites nekül, mert ugye a gennytől nem lehet érzésteleniteni.. ezt is kibírtam meg azt h naponta 2x tágitottak a sebem..:S
lényeg h nagyon félek.. raadasul most megfaztam es tiszta takony vagyok 4 nap mulva kell mennem vervetelre, mert azt mondtak kell egy 2 hettel korabbi verkep. amikor bemegyek a korhazba akkor is vesznek vert ugye? mert most sztem a natha miatt nem lesznek jo eredmenyeim, elhalasztani meg nem szeretnem....:(:(:(

(#708) andrea1981 válasza Chilibors (#657) üzenetére


andrea1981
újonc

Sziasztok. Tudnék egy nagyon jó főorvost ajánlani nektek, aki nagyon aranyos és ami a lényeg: NEM PÉNZÉHES!! Pénzt nem fogad el a betegeitől!! Én is ajándék kosarat vittem neki és jóformán azért is letólt,hogy miért,mert neki a beteg a fontos,hogy jól érezze magát és meggyógyuljon. Szóval én csak jó tapasztalatot tudok mondani róla. A Honvéd kórházban rendel. Dr. Heid Lóránt. Tel. száma:06305256063 Hiívjátok bátran,mert nem fogtok csalódni!!

(#709) Miss Para


Miss Para
újonc

Sziasztok!

Sajnos tavaly decemberben a füll-orr gégész "néni" amolyan karácsonyi ajándékként közölte,hogy iktassak be a terveim közé egy minél hamarabbi mandulaműtétet....
Ugyanis a manduláim rendkívül hegesek,és eljutottam odáig.hogy már csak 1-2 hónapig bírom ki mandulagyulladás nélkül.
Olvasva a hozzászólásaitokat enyhén szólva beparázam :) Azt hiszem inkább az altatást fogom választani-bár rendkívül szeretem a horrorfilmeket,és nem undorodok az ilyen dolgoktól :D
A problémám a következő:még az ősszel kiderült,hogy sajnos alvadékony a vérem(29 éves koromra,hejj de jó).Ami azt jelenti,hogy bárhol,bármikor keletkezhet egy kis vérrög végzetes dolgokat okozva.Állítólag segítenek az alvadásgátlók...namármost:

1.Ha nem kapok alvadásgátlót,akkor a műtét közben vérrög kerülhet a véráramba
2.Ha alvadásgátlót kapok,akkor nagyon nehezen állítható el a vérzés....

Hm.......

Gyógyulást mindenkinek!
Üdvözlettel: Para :)

(#710) andrea1981


andrea1981
újonc

Sziasztok. Olvasom az itt leírtakat, és csak örülök,hogy nekem minden ok. Igaz fáj, meg büdi a szám is :) ami a seb gyógylásáól van,de azért minden oké. Rendesen tudok nyelni, már a műtét után 1 órával ezt kellett tennem, és 2 órával utána meginni 1 kancsó teát, de sikerült meginnom még 1,5liter vizet is. Cataflam az jó,persze hatása nem tart nekem sokáig. Szerdán volt műtétem. Már otthon vagyok és várok,hogy jobb legyen. Nekem nagyon jó orvos csinálta, és nem pénzéhes!! Még azért is kaptam tőle,mert mertem neki adni ajándék csomagot. Szóval tényleg egy lelkis doki,és csak a beteg érdekli,nem a pénz!! A Honvéd kórházban rendel ha valakinek szüksége lenne jó dokira. Heid Lórántnak hívják. te:06305256063 Ezen a számon el tudjátok érni. nem fogtok csalódni,csak bátran!! :C

(#711) Hejcegnő


Hejcegnő
újonc

[B]

Sziasztok.... nekem most volt Mandulaműtétem 29-én.... :Y de már bánom h elmentem a műtétre.... :( :( iszonyatosan fááájjjjjj :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

[/B] meddig fog még ez fájni? se enni se inni nem tudok...:S

(#712) irish luck válasza Hejcegnő (#711) üzenetére


irish luck
csendes tag

Kitartás!
Nekem a 3-4-5 nap volt a legrosszabb, onnan kezdve folyamatosan enyhült a fájdalom. Ma vagyok a 13. napon, tegnap este vettem be az utolsó fél Cataflamot. Még egy kicsit kellemetlen érzés, de fájdalomank már nem mondanám, úgyhogy már gyógyszert se szedek többet úgy döntöttem. Persze továbbra is óvatos vagyok, páromnak anno 14. napon vérzett be...
Próbálj arra a sok rossz dologra gondolni, ami miatt végülis ki kellett venni, és mondogasd azt magadban, hogy ha ezen túl leszel, soha többet nem lesz olyan gondod.

If you are lucky enough to be irish, you are lucky enough.

(#713) andrea1981


andrea1981
újonc

sziasztok. Én most vagyok a 6.napban,de még mindig gyötőr a fájdalom. A Clatafam úgymond szart sem ér nekem. Más gyógyszert szedek ami még pluszban gyulladás gátló. Az eléggé jó nekem. Persze a hatás hossza itt sem marad el. Eléggé kevés. Remélem már jövő héten sokkal jobb leszés egyre jobban fog enyhülni a fájdalom. Rágni tudok, persze vannak nehéz pillanataim ami több mint a normális,de ez van. Borogatom ha nagyon fáj,mert azzal enyhül egy kicsit. Lehet jót teszek,lehet nem. Reggel meg éjszaka ha felkelek akkor nagyon rossz. kínzás bevenni még a gyógyszert is,de rá kell szánnom magam.aztán valamivel jobb lesz,persze nem igazán a legjobb, de türhető. Röviden ennyit tudok mondani.

(#714) Andisz1


Andisz1
csendes tag

Sziasztok!
Örülök, hogy mások nem írnak bevérzésről!
Csak mindenki vigyázzon, és vigyázzanak rátok mert, soha nem lehet tudni.
Mindig valaki legyen a közeletekben, vagy ha valami oknál fogva nincs legyen egy jel, amit vesznek ha gond adódik, mert beszélni vérző torokkal nem lehet.
Nekem szerencsém volt, hogy a férjem velem volt.
Én már jól vagyok csak varratokkal van tele a szám így utólag.
De nem felejtem el soha!!!!
Senki soha ne járjon így!!!!!!!!
Vigyázzatok magatokra!!! :K

(#715) Fitti23


Fitti23
újonc

Hali!
Én 23 éves vagyok,nekem héfőn vették ki a mandulámat! Eddig minden OK,a műtétet nem is éreztem,ugy 8 percig tartott! Helyi érzéstelenítést alkalmaztak! Most egy picit fáj de ki lehet birni,de már mindent ehetek kivéve (fűszeres ételt,forró ételt,forró teát) ezeket nem lehet mert értágító! Nem szabad meg erőltetni emelni stb!!!

Fel a fejjel ne féljetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Y

(#716) mbrigike88


mbrigike88
csendes tag

mar csak ket het es en is mandulatlan leszek.... :Y :Y :Y
igaz sztem nem lehet rosszabb egy talyognal.. van akinek talyog utan szedtek ki a mandulajat helyi erzestelenitessel???

(#717) tücsi22 válasza mbrigike88 (#716) üzenetére


tücsi22
újonc

Helo mindenkinek én is mandula mütétre várok ugy tünik,39 éves vagyok az elmult évem csak agyulladásokrol szolt,és amanduláim nem huzodnak vissza főleg az egyik attol félek hogy már megcsiptem valami rákot,valakinek van valami ehezz hasonlo tapasztalata.Kérlek segitsetek már nagyon elvagyok keseredve. :((

(#718) Barbiebaba válasza Palkó (#1) üzenetére


Barbiebaba
újonc

Szia Palkó és többiek:)
Na igen...én 18 éves vagyok. Már nekem is elég későn vették ki a torokmanduláimat...febr.3.án:)
Hogy milyen érzés???
A világon a legrosszabb. Már 4 napja műtöttek, de egyszerűen megőrülök a fájdalomtól. Cataflam cseppeket veszek be ( NEM TABLETTÁT!) 8óráként, csak így bírom ki vmint bioparox-szal fújom. De még így is csak 5óráig fájdalommentesen tudok nyelni, utána...kezdődik minden előlről. A műtét közben még a nyelvemet is megsértették, úgyhogy az zsibbad és nem tudok beszélni. Én vagyok a csendes társ:) :DD Elvileg 2 hetet kell itthon maradnom..szóval jó sok esik ki a suliból :O :W Nem is beszélve arról, hogy vkitől vmilyen náthát elkaptam, úgyhogy folyton tüsszögök és folyik az orrom..szal összejött nekem minden :D nem valami kellemes érzés fájó mandulaüreggel tüsszögni :((( 40éven felül amúgy úgy tudom, hogy csak indokolt esetben veszik ki, ha nincs vmi belgyógyászati problémája. Ha tényleg ki fogják venni, akkor őszintén együtt érzek veled, nem lesz kellemes. Mielőtt kiveszik jó sokat egyél, hízlald fel magad amennyire csak tudod. Kúráld magad, egyél sok gyümit, zöldséget. Menj el vásárolni és nagyon sok kefirt, pudingot, és bubi mentes vizet vegyél (de azt nagyon nagyon sokat). Rengeteget kell innod, de ezt biztos fogják mondani, különben kiszárad és felszakad a seb, vmint bevérzik, és gyerünk vissza kórházba. A dokik úgyis segítenek majd.
Üdv.

(#719) andrea_baby


andrea_baby
újonc

sziasztok. Nekem is nem rég volt műtétem. Nekem csak az első 6nap volt veszélyes, és úgy,hogy szinte semmilyen gyógyszer sem hatott nekem,még a cataflam sem!! Szóval én tényleg szenvedtem vele. Fájdalommal nyelni ás rágni. De most már jól vagyok. gyógyulgat. ÍÉn annyi tanácsot tudok adni,hogy hamarabb jobb legyen, szedjetek be ibuprofen tablettát( gyulladás gátló+fájdalom csillapító)+ szedjetek be vagy igyatok calcium pezsgőtablettát. ezzel a kombival nekem tökéletes volt. Mivel a sebed gyulladásba van ezért kell szedni gyulladás gátlót is,hogy minnél hamarabb lemennyen. ez az Ibuprofen recept nélkül kapható. 200mg-os de van erősebb is az pedig az Ibumax 600mg. Igyatok sok vizet és teát!! és próbáljatok rágni egyre szilárdabbat. Tudom könnyü mondani, de higgyétek el nekem aztán tényleg nem volt könnyű állandó fájdalmakkal. Remélem mindenki rendbe jön hamarosan. Csak egyszer kell kibírni,de utána sokkal jobb lesz,ha nem volt pancser a doki és rendesen kikapta. Ha meg nem akkor van esélye,hogy vissza nőhet és kezdődik minden előről. Röviden ennyi. :) :) :((

(#720) Barbiebaba


Barbiebaba
újonc

Sziasztok. Nagyon el vagyok keseredve. Holnap (kedden) lesz egy hete, hogy műtöttek, de egyszerűen cataflam nélkül nem tudok enni. Este meg semmit sem használ. Ég, szúr, és nem tudok aludni. Egész nap csak émelygek az álmosságtól. A kamilla tea semmit sem ér...szinte rosszabnak érzem. Néha még kapar is ott, és akkor azonnal akaratomtól függetlenül bekönnyezek. Nem is beszélve a még mindig fenn lévő náthámról...attól is megőrülök :((( Minden nyelés szenvedés. Mit tegyek????? Már nem bírom!!!!!!!!!! 1hét eltelt és ugyanolyan rossz, mint volt. :W :W :W :((

(#721) Kordi


Kordi
csendes tag

Sziasztok!
Február 18.-án lesz a műtétem.Legalábbis remélem,mert most is piros a torkom.Kb: 3 hetente így van, ezért elég nehéz kifogni,hogy jó állapotban legyen. Most próbálok felépülni szerdáig.Van-e valakinek valami tuti ötlete a javulásra?
Köszi

(#722) lovep


lovep
újonc

Sziasztok!

Nekem egy csomóban kezdett hullani a hajam.Voltam több vizsgálaton.Candida, stb.Nem taáltak semmit.Azt javasolták, hogy vetessem ki a mandulám, mert az okozhat iylen tünetet.Jelenleg már elég nagy csomóban kihullott a hajam, már nem várok tovább, kivetetem.Az az idegesítő, hogy ez sem biztos, csak egy lehetséges ok-ként jelölték meg.

(#723) kyllah


kyllah
újonc

Sziasztok!
Engem kedden, azaz 3 napja műtötték, és a körülményekhez képest jól vagyok. Nem mondom, hogy nem fáj, de összességében azért elviselhető. Normálisan tudok enni/inni, napközben végzem a kis dolgaimat (főzök, mosok, takarítok... :) ), és a szokottnál nehezebb nyelést és az időnkénti kaparó érzést leszámítva teljesen jól vagyok. Rengeteg teát iszom (főleg hársfa és cickafark), a hideg nekem speciel nem jött be (csak jobban fájt tőle), így langyosan kortyolgatom.
A beavatkozás altatásban történt, így magára az eksönre egyáltalán nem emlékszem. Nekem előző nap kellett bevonulnom a kórházba, ahol volt egy vérvétel és néhány rutin kérdés (milyen magas, hány kiló, gyógyszerérzékenység?... etc.), majd következő nap délelőtt megműtöttek. Előtte egy órával kaptam egy Xanaxot, ettől tök laza lettem, és egyáltalán nem izgultam. A műtőben aztán kaptam egy kanült a bal karomba, abba ment az infúzió és az altató. Maszk nem volt, vagy legalábbis nem emlékszem rá. Nagyon rendes volt egyébként mindenki, még poénkodtak is velem, mígnem egyszer csak minden átmenet nélkül bealudtam.
A műtét után 3 óráig nem ihattam semmit - mondjuk szerintem nem is tudtam volna - majd ezután mondták a nővérek, hogy estig lehetőleg másfél liter folyadékot igyak meg. Ez meg is történt, eleinte nem volt ugyan egyszerű, de minél többet ittam, annál kevésbé éreztem a fájdalmat. Másnap már rendesen ehettem, reggelire zsömlét hoztak meg túrót (ezen mondjuk csodálkoztam, mert én valami nagyon pépesre számítottam), de végülis gond nélkül meg tudtam enni.
Harmadnap jöhettem haza.
Mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek, aki pedig még a műtét előtt áll, arra bíztatom, hogy ne izguljon, nem olyan szörnyű. ;) Én személy szerint az altatásos változatot ajánlom, mert sokkal humánusabb, mint az érzéstelenítős. Nálam semmilyen mellékhatása nem volt (hányinger, vagy efféle). Ja, és igen, alacsony vérnyomással is altatnak (a műtét előtti napon nekem 100/70 volt...)!
Üdv. mindenkinek!

(#724) Kordi


Kordi
csendes tag

Szia mindenkinek!!!
Már szombat van és nekem még mindig szurkál a torkom.Teázom, gyógyszert eszek,vitaminokat és még méhpempős mézet is. Szóval mindent megteszek de mégsem akar elmúlni.Félek, hogy a szerdai műtét elmarad és megint várhatok egy hónapot.
Már nem érdekel a fájdalom sem csak lennék túl rajta. Évek óta szenvedek vele. Kb: 5 éve kezdődött az arcom pirosodásával.Bőrgyógyász megállapította,hogy allergiás vagyok.Semmit ami piros nem ehetek és ihatok. Fogorvos már húzott ki fogamat mégsem változott semmi.Már egy éve járok a fül-orr gégészhez aki mindig mintát vett a torkomból, talált rajta bacikat, gyógyszert adott egy kis idő után kezdődött elölről.Majd kerestem egy másik orvost aki javasolta ,hogy ő kiveszi a mandulámat,mert az nem jó ha ennyi baj van vele. Ezért már nagyon szeretnék megválni e drága testrészeimtől.

(#725) mbrigike88


mbrigike88
csendes tag

Sziasztok!!!
Tegnap volt a műtétem, ma már ki i engedtek.
Reggel 7re kellett bevonulnom, előte nap osztályos felvétel, aztan irány haza, mert feleslegesen nem maradunk benn...:)
Tulajdonképpen 10 óráig nem történt semmi, kaptaunk egy cuki rucit aztan megjelent a nővérke és a szobatársamnak beadta a nyálcsökkentő injekciot. 11kor megjeent a műtöspasi es elvitte a szobatársam, na itt mar totál paráztam, és meg is jelent a nővérke..szuri a popóba aztan vártam vagy haromnegyed 12ig es visszatolták a kolleginat, kb ugy nezett ki mint egy vámpir..:)
Aztán en is mentem a mütóbe... elmagyaraztak mit kell csinalnom es h fogadjak szot. elöször jött a doktor néni a Lidokain spray-vel, na az undiroto, amikor letüdőzi az ember.. 4 befujas kb 10 perc, aztan jöhet a szuri, amikor meglattam a tüt majdnem dobtam egy hatast... :)) de megnyugtatott h tövig nem fogja beszurni. az kellemetlen volt amikor érzéstelenitett de mindent a cél érdekében. NYeltem egy nagyot es kezdhetjük.Bal oldal: Csak apró matatást éreztem, hallottam ahogy vagja ki a mandulamat kb olyan a hangja mintha egy kartonpapit vagna, neha erzetem kellemetlen erzest de nem volt veszes. vegig kommentalta mit csinal, és amikor a hurokkal kitépte igy szolt: Brigi, most egy vicces csattanást fog hallani:) aztan mondta hogy köpjek egy hatalmasat szegenyt jol lekoptem, mondta h ügyes vagyok, terölte anyelvem aztan matyó himzessel elkötötte jött a jobb oldali, na azt jobban erztem, de ez is megvolt. a lenyeg hogy nem fel pedig a talyog a bal oldalon volt. itt is ugyanaz, köpés stb, ja kertem h mutassa meg a mandulam:) a lenyeg h azt ell csinalni amit a doki mond a szajon at folyamatosan levegöt kell venni , apro piciket, mert ha nem akkor ökledezni kell. na en egyszer elfelejtettem levegöt venni, köhögtem aztan folyt. nagyon feltem a mütéttöl de nem volt veszes :)) söt komolyan mondom egy eletre szolo elmennyel lettem gazdagabb.. :DD na aztan az elsö kortyok nagyon rosszak voltak de vegulis megittam 2 üveg nesteat ami kimondottan jol esett:)
olvastam h rosszabb lesz a 6. napig de fel negy van es csak egy fajdalomcsillapitot vettem be, remelem nem romlik tul sokat az allapotom
Akinek Szombathelyen veszik ki a manduláját vagy tervbe van véve annak ajánlom DR. BARTALIS KRISZTINÁT, kedves es ügyes, arany keze van, egy igazi tündér :R :R :R :R
akinek kerdese van nyugodtan irhat :)
és hajrááá :C

(#726) Kordi


Kordi
csendes tag

Sziasztok!
18.-án átestem én is e nagy feladaton.
Engem Szegeden műtöttek.17.-én bevonultam felvettek az osztályra,majd hazajöhettem és másnap reggel fél 8-ra vissza. Ameddig a felvételemre vártam addig jöttek mentek a műtött emberek.Az egyik sírt a másik nevetett. Gondolni sem mertem melyik miért????
Szóval nem adott erőt a másnapi dologhoz. :R
Altatásban szerettem volna, mert nem voltam kíváncsi hogyan kínoznak.De.....
reggel 2 leendő szobatársam akik már 2 naposak voltak és készültek haza, azon voltak,hogy meggyőzzenek a helyi érzéstelenítés milyen jó dolog. Azután jött az altatóorvos aki szintén az altatást ellenezte. A saját orvosom pártatlan maradt mondván ő azt csinálja amit én szeretnék.Szóval gyorsan úgy döntöttem bevállalom. :Y
Szerencsére én voltam az első és nem sokat kellett izgulnom.Meg jött a bátorító szuri is. Nem bántam meg!!!!! Semmit sem éreztem. A Lidocain hatott, mondjuk a doki jó 20 percet késett ezért volt ideje hatni. Azután még ő is befújt és teljes volt a siker.15 percig tartott.
Utána jött az altató orvos is,hogy milyen volt?? Bologattam neki hogy JÓ!! :C
Egy óráig egész jó volt, de utána jött a fájdalom. Le kellett nyelnem egy csillapítót az nagyon fájt.Az első nap így telt, 2 l teát meg kellett inni és 4 Cataflam-ot,meg persze fagyit.Azt nálunk csak az első nap engedélyezték.Azóta mondhatni minden nap jobb. Ma vagyok 10 napos és ma már nem vettem be gyógyszert és már ettem is.Eddig ez nem nagyon ment.Napi 3 Cataflam , természetesen evés előtt.Tegnap ez 2-re csökkent.Ma remélem még jobb lesz.Én sokat pihenek, vigyázok magamra,nem eszem meleget,hideget, nem emelek,csak tusolok,stb...
A lepedék még csak az egyik oldalon vált le. :O
Mindenkinek kitartást hozzá,ha indolkolt akkor ki kell venni!!!!

(#727) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Sziasztok, nekem kis koromban lett kivéve az orrmandulám, minden részletére emlékszem, először a "lazulós" bogyó aztán felkapott a doki és kézben bevitt a műtőbe, csak azt láttam h lekötözik a kezeimet meg a fejemet, a könyök hajlatomba szurkálnak majd jön a maszk, 1,2,3 és már aludtam is utána azt vettem észre h kábán tolnak ki a műtőből anyut láttam közben majd vissza aludtam, később amikor felébredtem infuzió volt bekötve amit nagyon utáltam mert nem tudtam tőle aludni. Nagyon fájt a torkom alig tudtam nyelni napokig. Egy éjszakát kellett bent töltenem de az szörnyű volt, aludni abszolút nem tudtam. Most viszont hamarosan megyek torokmandula műtétre pontosabban 26.-án helyi érzéstelenítéssel, úgyhogy nemsokára én is a táborban leszek :) Olvastam a tapasztalatokat, próbálok felkészülni lelkileg :DD bár eléggé félek tőle. Én is nagyon sokáig szenvedtem a mandulámmal, ovis korom óta csak gennyes mandula gyulladásom volt télen nyáron csak sose lázasodtam be ezért nem lett eddig kivéve. Most viszont már csak antibiotikum segít, úgyhogy ideje eltávolítani. És legalább utána minden lelkiismeret furdalás nélkül meg eszem a jéghideg fagyit :DD

(#728) Rikka


Rikka
újonc

Sziasztok Leendő műtétre váró sorstársak!

Csütörtökön volt a mandulaműtétem a szombathelyi kórházban helyi érzéstelenítésben és péntek óta már itthon lábadozom. Gondoltam én is beírom a tapasztalataimat, mert előtte sok hasznos infót kaptam a fórumról. Mbrigike ajánlására én is a doktornőt kértem meg és a helyieknek tovább is ajánlanám, mert szakmailag és emberileg is abszolút orvosnak való!!!
Próbálom röviden de lényegretörően összefoglalni a fontosabb dolgokat.
Nekem 35 évesen került sor a beavatkozásra és előtte évekig semmi panaszt nem okoztak a manduláim. Az elhúzódó fülfájásom miatt mentem fülészetre és hidegzuhanyként ért, hogy fülszúrás helyett mandulaműtétet javasoltak. Persze megnézettem még két másik orvossal is, de egybehangzóan mondták, hogy krónikus gyulladásban vannak a manduláim. A háziorvosom próbált lebeszélni a műtétről, mivel a vérképem teljesen rendben volt mindig (süllyedés 5!), viszont két éve szinte folyamatos nőgyógyászati gyulladásaim vannak és a hajam eléggé megritkult, ezért felmerült, hogy már csak gócként van jelen a szervezetben. Ezt azért írtam le, hogy ha valaki esetleg hezitálna még egy ideig a műtét miatt akkor gondolja át, hogy máshol a szervezetben már elindulhatott egy immungyengülés.
Az altatásban nem gondolkoztam, mert féltem a tubusos altatás mellékhatásaitól (köhögés, hányás) és mivel nem volt részem mélyaltatásban ezért nem a mandulaműtétnél akartam erről tapasztalatokat szerezni. Úgy vettem észre felnőtteknél az orvosok is inkább az érzéstelenítést ajánlják. Elfogadom ha valaki fél tőle, de utólag én is azt gondolom ez kevésbé terheli meg a szervezetet.
Nálunk is úgy zajlik a dolog, hogy előtte nap felvesznek az osztályra és hazaengednek. Tény, hogy kevésbé idegeskedik az ember és addig sincs betegségtudata. Másnap reggel 7-re kell visszamenni éhgyomorra és türelmesen kivárni a sort.
9-kor kaptam meg a nyálelválasztást megszüntető szurit amitől fokozatosan csökkent a mennyiség és azt hittem majd őrült szomjas leszek, de minimális maradt és nem is figyeltem rá tovább. Fél 10-körül besétáltam a műtőbe, ahol az orvoson kívül a betegszállító (ő fogta a fejem műtét közben), és egy asszisztens volt aki a műszereket adogatta. Egy székben ültem és le voltam takarva, a doki meg velem szemben ült. 5 percenként 3x lidokaint fújt a torkomba, amit folyamatos levegőkifújással kellett megakadályozni, hogy ne menjen a tüdőbe. Ha belement volna az sem gond, csak kellemtlenebb. Már az elsőnél elzsibbadt a nyelvem is és innentől nem volt kedvem beszélgetni. Ja, és én a nyálelszívó szuritól kicsit megszédültem ezért az egész beavatkozás alatt becsuktam a szemem. A lidokain után kaptam 3-3 érzésteneítő injekciót, ami nekem az egészben a legkellemetlenebb volt, de ez is jól tolerálható. Utána mindent aszerint csináltam ahogy mondták és nem éreztem semmit, csak a vágóeszköz csattanását hallottam. A doki javaslatára igyekeztem egyenletesen lélegezni és nyugodt maradni, mert a beadott szerek is jobban hatnak ha nem pörgeted magad idegileg, és a vérzés is gyorsaban eláll ha nem estek pánikba. A seb körül vérzést (minimális volt) csillapították és elvarrták felszívódó varrattal.
Elhihetitek, hogy nagyon féltem már napokkal a műtét előtt, de a műtőben olyan kellemes hangulatot teremtettek és végig mindent elmagyaráztak, hogy magam is meglepődtem, de egyáltalán nem izgultam. (meg is dícsértek, mert szeretik az együttműködő betegeket :C ) Az egész beavatkozás kb. 10 perc volt, és nekem könnyebb volt, hogy nem néztem a műszereket sem közben.
Utána még szédültem kicsit, de ez normális és valszeg a súlyomhoz képest több szurit kaptam csak. 9:50-re visszatoltak ülőkocsiban és félig ülő helyzetben lefeküdtem. Minimális világos vérzés nálam volt kb. 1 óráig, amit közben néztek és megnyugtattak, hogy rendben van ez is. Kb. fél óra múlva kaptam vizes borogatást a torkomra és fájdalomcsillapító injekciót amitől kissé elálmosodtam. Két óra múlva kötelező volt meginni a vízben oldott fájd.csillapítót és innentől min. két liter folyadék elfogyasztását javasolták estig. Az első korty kegyetlen érzés és elképzelhetetlennek tűnik, hogy fogsz meginni még két litert, de muszáj és apró kortyokban egyre jobban megy is. A műtét után két óráig még nem indul be a nyáltermelődés és nem ajánlott nyelni sem, de nekem önkéntelenül is jöttek a nyelési reflexek, de csak párszor. Estére már suttogva lehet beszélni ami egyénfüggő, hogy ki mennyit akar és bír. Én inkább a zsebnoteszos levelezést választottam :)
Mivel első nap nem ehetsz, sokat segíthet, hogy a vércukrod ne essen le ha viszel magaddal cukros üdítőt és a víz mellé azt is iszogatod. A citromos Iceteát nem javasolják, mert csípheti a sebet. azt mondták minél többet nyelünk és iszunk annál gyorsabban gyógyul a seb és ajánlott volt éjjel is többször inni, hogy a reggeli ébredéskor az első nyelés ne legyen nehéz. A lényeg, hogy a sebet folyamatos nedvességben kell tartani, hogy ne száradjon ki és ne szakadhasson fel.
Másnap reggel kaptunk friss kenyeret és macisajtot amit lassan de megettem. Pár napig pépes étrend ajánlott, de ez is egyénfüggő, hogy ki mit bír. Ki kell kisérletezni, hogy mi nem csípi a sebet, de a fűszeres ételek nem ajánlottak. Joghurt, kefír és főzelékek kenyérbéllel jól bírható, de a gyümölcs is egyéni, mert nekem pl. az alma kicsit csípte.
Nekem az első nap volt csak kellemetlen és azóta is csak a reggelek a rosszabbak, de éjszaka még iszom vizet ha megébredek. Napközben viszont figyelek a sok folyadékfogyasztásra és betartom a pár napos aktív pihenést is. Vízben oldható Cataflamot kaptam itthonra 3*1-et, de csak a gyulladáscsökkentő tartalma miatt szedem be, mert a reggeli fájdalmon kívül én mást nem érzek. Ezenkívül vettem DM-es cinktablettát, E és C vitamint, mert ezek gyorsítják a sebgyógyulást és az immunrendszert is erősítik. Ajánlották a Bioptronos lámpát vagy az aloe-s sprayt de nekem nincs így ezek nélkül gyógyulgatok. Jövő héten kell kontrollra mennem, de az első 10 napot mondták kimélő életmódban. Addig csak tusolás javasolt és pár napig a fogmosás is lehet felületes, mert a hátsó fogakat nehezebb elérni de nem is szabad erőltetni, hajolni és emelgetni sem lehet!
Minden szervezet másképp reagál ezért a gyógyulás is lehet eltérő ütemű, de én azt javaslom, hogy érdemes az orvosi utasításokat is betartani.
Összeségében én sokkal rosszabbra számítottam, de sokat segített, hogy a kórházban minden rémhír ellenére csak kellemes élményeim voltak.

Szóval ha szükséges akkor szedjétek össze a bátorságotokat és vágjatok bele akár altatásban akár érzéstelenítésben és gondoljatok arra, hogy érdemes egy hetet áldozni az életetetkből a későbbi szövődmények elkerülése érdekében!
A szobatáraim között volt két 50-60 év körüli nő akik megbánták, hogy fiatalon nem vetteték ki a mandulájukat, mert sokat bajlódnak vele, vagy miatta a fülükkel. Egyikük pl. tüszősmandulagyuszi szövődményes gyógyulása miatt került be két hétre és már többször felszúrták a fülét....

Mindenkinek sikeres mandulaműtétet és mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!
Rikka

(#729) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Rikka! Örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat ugyanis én is a szombathelyi kórházba megyek műtétre csak én a Liszt Attilához de róla is jókat hallottam. Most legalább már nagyjából kialakult bennem a kép, hogy mi hogyan lesz ott :) próbálok felkészülni és nyugodt maradni közben is :DD További jobbulást neked

(#730) Marcsinkó


Marcsinkó
újonc

Szia Palkó!

Izületi problémák témában kutatva találtam rá a te hozzászólásodra. Tudom, már rég túl vagy a mandulaműtéteden, de mivel úgy néz ki ugyanebben a cipőben járok (bár még nincs meg minden leletem) és 42 éves leszek az idén érdekelne, hogy a műtétet követően az izületi panaszaid elmúltk-e ? Remélem még látogatod ezt a honlapot.
Várom válaszod, köszi.
Marcsinkó

(#731) Palkó válasza Marcsinkó (#730) üzenetére


Palkó
tag

Üdvözöllek !

Nálam nem a mandula volt a ludas, mint a negyedik diagnózis megállapította, köszvényes jellegű ízületi gyulladásom volt.
Nem nagyízületeken szokott kezdődni, ezért voltam én az állatorvosi ló esete.
Mindegy, azért kiszedték a nyavalyás mandulát, legalább hamvasztásnál kevesebb anyagot kell eltüzelni... :)
Mindenesetre sok sikert és mielőbbi gyógyulást kívánok Neked !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#732) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Sziasztok túl vagyok a torok mandula műtétemen de nekem maga volt a pokol. 8 körül megkaptam a nyálelválasztót 9 körül vittek a műtőbe, már a műtő kinézetétől rosszul lettem, aztán kaptam 2 lidokain fröccsöt a torkomba amitől szintén rosszul voltam már. Aztán kezdődött a kínzás. 2 baromi nagy injekciós tű bele a mandulámba azt is éreztem, de nem tudom mi volt mi se, nekem nem nagyon használt az érzéstelenítő szinte mindent éreztem iszonyú fájdalmaim voltak aztán már szólni vagy jelezni se tudtam mert teljes sokkban voltam. Amikor végre vége lett a kínzásnak toltak vissza a szobámba teljes remegés a kezemben még utána 3 órával is. Fél10-kor kerültem vissza a szobámba, fél12-kor ihattam először. Addig köpködtem a vért. Nagyon fájt a torkom teljesen rosszul voltam. Hozták a vizes borogatást amit persze a kedves nővérek nem cserélgettek hanem a szülők akik még voltak a szobában azok segítettek. Egész nap nem ehettem, kaptam egy algopirin szurit a fenekembe ami még most is fáj. Aztán a sok víztől meg valami szar vizben oldódó fájdalom csillapítótól kidobtam a taccsot is. Aludni megint nem nagyon tudtam. Itthon vagyok végre egy nap 3 cataflam úgy ahogy kibirom. Rajtam kívűl még 2-en voltak ugyanilyen műtéten de más orvosnál és mindkettő azt mondta h nekik csak kellemetlen volt de nem volt olyan mint nekem sokkal jobb szinben is jöttek vissza. Úgyhogy akinek muszáj kivenni a manduláját és itt szombathelyen az NE a Liszt doktor urat válassza hanem a kedves fiatal doki nénit akinek nem tudom most a nevét. Több sikert annak aki még műtétre vár. Nekem nem volt szerencsém :O

(#733) mbrigike88


mbrigike88
csendes tag

Bestilla!
Sajnalom hogy igy jartal, az en egyik szobatarsamat is a te dokid mütötte es teljesen keszen volt utana...
A fiatal kedves doktornő neve: Bartalis Krisztina, nekem hozzá volt szerencsém... :R
mielőbbi gyógyulást!!!

(#734) Bestilla


Bestilla
csendes tag

mbrigike88! Köszi a jókívánságodat! A hab a tortán az h még rosszabbul vagyok, nem tudom h beszorult-e a levegő vagy mi de a fejemtől a derekamig az egész mindenségem szúr mint az állat. Se feküdni, se ülni nem tudok hosszasan a jobb oldalamra át se tudok fordulni mert úgy bele szúr a vállamba és egyszerüen nem tudom mi ez. Ráadásul folyton köhögnöm is kell olyan mintha egy toll lenne a torkomban. Egyszerüen borzalmasan érzem magam. És most főként ez az iszonyú szúrás és köhögés kínoz nagyon és nem tudom mit tegyek már, akaratlanul is köhögnöm kell :( Ha valakinek volt már hasonló ""élménye"" az légyszi jelezze mert lassan már a falat kaparom a fájdalomtól :O

(#735) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Na kiderült h mitől van az iszonyatos köhögés.... Valahol valamikor össze szedtem egy vírusos fertőzést, amitől felső légúti hurutom lett. Most szedhetek antibiotikumot is, meg ACC 200. Nem elég a torok fájás még ez is... :O

(#736) Tamáska1982


Tamáska1982
újonc

Sziasztok most volt 8 napja hogy mütőtek de még most is nagyon szarul vagyok,nem tudok nyelni se enni és fogytam6kgmot én már nagyon megbántam de a muszály nagy úr.

(#737) Tamáska1982


Tamáska1982
újonc

:( :F :W

(#738) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Sziasztok! 2 hete volt a mandula műtétem, az első 4-5 nap volt iszonyatos, aztán ahogy erőltettem az evést úgy annál jobb lett. Most már csak akkor fáj ha ásítok. Sok sikert és kitartást azoknak akik még műtét előtt állnak! És ha a lidokain után is érzitek az injekciót akkor azonnal jelezzétek a dokinak. Nehogy úgy járjatok mint én.

(#739) kadarkriszta


kadarkriszta
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!Olyan ügyben,hogy hol csinálnak ilyen mandulaműtéteket,mennyibe kerül,és esetleg ha valakinek pozitív élménye van tudna adni egy elérhetőséget,onnan ahol ő volt?Előre is köszönöm!

(#740) Bestilla


Bestilla
csendes tag

Mandula műtétet többnyire az összes kórházban csinálnak, ott a pénz az azon múlik hogy mennyit akarsz adni a dokinak. Lehet menni magán rendelésre is csak ott közel 100 ropiba kerül csak azért mert nem egy sötét műtőben hanem egy kényelmes fotelben ülsz és zene szól. Én Szombathelyen csak a Bartalis doktornőt ajánlom. Szobatársamat ő műtötte és szinte vigyorogva jött vissza.

(#741) zsuzsi3 válasza (Bundás) (#20) üzenetére


zsuzsi3
újonc

Sziasztok!

Én nekem 30évesen vették ki a mandulám.Most 33éves vagyok, újra kellett műteni mert benne maradt egy mandula darab.9nap után is rohadtul fáj,mondtam a ferjemnek inkább szülnék, még kétszer mint egy mandula műtét,borzasztóan fáj.Enni sírva eszik az ember ,tehát nem elilyeszteni akarok,senkit csak hogy mire számítson az -az illető aki műtét előtt áll.Fel a fejjel!!

török józsefné

(#742) userZ válasza zsuzsi3 (#741) üzenetére


userZ
tag

Uh...ilyen is van?! Sikerült beparáztatnod:) Nekem holnap lesz két hete hogy kikapták a torokmanduláim. Nem volt szerencsém mert tele lett aftával a szám az első pár napban a kórházban, amik jobban fájtak mint maga a műtét helye, így 1g-os antibiotikumot is nyelnem kellett (roppant kellemes volt azt a lóadagnyi pirulát lenyelni). Nem hogy nyelni, de rágni is alig tudtam, plusz lázam is volt pár napig. Két éjszakám volt amikor kb 15 percet "aludtam". Aztán összekaptam magam és a második hét óta kataflamot sem szedek. Egyedül a milka csoki marja még a torkom nagy bánatomra:)
Holnap megyek kontrollra, rákérdezek a dokinál nem e hagyott benne mandulát...asszem összeesnék helyben ha mégegyszer végig kellene ezt csinálni:)
Nem vészes egyébként, csak túl kell élni! :) Jobbulást minden sorstársnak!

Stop the Earth, I want to get off!

(#743) zsuzsi3 válasza viharhozo (#52) üzenetére


zsuzsi3
újonc

Szia!Engem 10napja műtöttek,de még nekem is nagyon fáj,az a lényeg hogy egyél,mert akkor hamarabb leválik a seb és nem fog majd fájni,nekem az orvos mondta!

török józsefné

(#744) Lexi19


Lexi19
csendes tag

sziasztok! :) ma egy hete,hogy műtöttek! :) nekem nem volt olyan borzalmas mint ahogy néhányan leírták!és ennek örülök!a sebleválásom megvolt és meg kell,hogy mondjam nem kellemes érzés.de igyekszem sokat enni és inni,mert csak így lesz jobb.és persze cataflam v 50!!!szinte teljesen megszünteti a fájdalmamat.mostmár remélem,hogy ennél csak jobb lesz! :) puszi mindenkinek! :D

(#745) Brigcsi77


Brigcsi77
újonc

Sziasztok!31évesen kérhetek altatást?????Honvéd korházban van vip-szoba mandulamütétnél????Köszi ha valaki válaszol..... ;] ;] :F

[ Szerkesztve ]

(#746) Lexi19


Lexi19
csendes tag

Szia!ha jól tudom kérhetsz altatást.nincs korhoz kötve. :) és jómagam is azt ajánlom. :D nekem semmilyen mellékhatása nem volt.se hányinger,se hányás,semmi.......és mindenre emlékszem kb 5 perc esett ki az emlékezetemből......de persze ez mindenkinél más.......viszon ha már túlvagy rajta az nagyon nagy megkönnyebbülés :)

(#747) Brigcsi77


Brigcsi77
újonc

Köszönöm a választ... :B

(#748) Csirmi


Csirmi
újonc

Sziasztok!

Én most épp egy ien csúnya mandulagyulladással szenvedek, ma hajnalban keltem arra, hogy fáj mindenem, a végtagjaim, a hátam, a mellkasom, a fejem, a bordáim, egyszóval minden, a lázról nem is beszélek, ugyanis nem mertem megmérni sem. Reggel felkeltem, megmértem, csak 39.8 volt... :F jött egy kellemes hűtőfürdő, meg némi lázcsillapító, javult a helyzet, de voltam már jobban is.

Az a baj, hogy a dokinőm sok sok éve könyörög hogy vetessem ki, mert nagy baj is lehet belőle.. (hát igen, olvastam is durva dolgokat...) ..meghát a beutalók szépen sorakoznak is a hűtőajtón...de mindig az van ha elmúlik, hogy majd majd majd..

De elhatároztam ha ez elmúlik megyek és kivetetem, mert az nem állapot hogy évente 2-3x ez van.

Olvastam itt egy-két bíztató estet, de sajnos több a negatív :D szerencsére akadt olyan aki szintén 20 éves, és pozitív dolgokat írt (már amennyire ez lehet pozitív), nagyon köszönöm neki! :D

Remélem hamar túl leszek rajta, és mikor következőre írok ide, én is majd a pozitív oldalával tudom bíztatni a sorstársakat! :) :R

Üdv,
Csilla

(#749) ronniedanzig


ronniedanzig
újonc

sziasztok,

én pont egy hete estem át a mandulaműtéten... most már egészen jól vagyok, már fájdalomcsillapítót se szedek, kb mindent tudok enni, és csak kicsit fáj. a műtét egyébként egyáltalán nem volt vészes. helyi érzéstelenítéssel csinálták, semmit nem éreztem belőle (műtét előtt viszont jól beparáztam, mert összeolvastam mindenfélét arról, hogy páran az érzéstelenítés ellenére mégis éreztek fájdalmat), a műtőből is mosolyogva sétálatam ki =D de aztán elkezdetem érezni a fájdalmat és órákig iszonyatosan fájt, az első korty tea is szörnyű volt... de másnap már jobb volt a helyzet, aztán meg hazaengedtek és napról napra javult az állapotom. nagyon féltem, hogy bevérzik, de szerencsére nem volt semmi gond. attól is féltem, hogy majd hetekig szenvedni fogok vele, de tegnap voltam a kórházban és mondta a doki, hogy szépen gyógyulok, a héten még pihenjek.
örülök hogy végre kivetettem őket...

mindenkinek jobbulást, akik pedig műtét előtt állnak, azoknak meg hajrá =)

(#750) 0808


0808
újonc

Sziasztok!

Nemrég idült torokmandula gyulladást állapítottak meg nálam, hozzá sem nyúltak, azt mondták ki kell venni! Azonban külföldön élek, és mivel otthon ezt mondták gondoltam visszamegyek a háziorvosomhoz itt hollandiába, erre közölte a doki, hogy hogy mivel semmi panaszom, a mandulámon megjelenő fehér granulátumszerű foltokon (ami rettenetesen irritál 1ébként, párszor ki is operáltam magamnak, ja és büdi is) szóval mivel más panaszom nincs, semmi értelme kivenni, és még antibiotikumot sem adott. Kaptam ugyan beutalót a fül-orr-gégészetre, de csak 1hónap múlva fogadnak, addig megőrülök, hogy nem tudom eldönteni, hogy akkor ezt ki kell vagy nem kell kivenni. Otthon szinte azonnal kivették volna, már adta volna az időpontot az orvos, itt meg semmi gond ezzel és nem kell tartani attól, hogy esetleg a szivre megy rá a gyulladás ... most akkor mi van??? :Y

A válaszokat előre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.