Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Nini76


Nini76
csendes tag

Hali!12 napos vagyok a műrét után,még mindíg nagyon fáj,bár most kibírtam7órát a két katica között. :U .Nekem Haemophilius influenzae,Staphylococcus aureus,StreptococcusGcsop.voltak a tenyésztésbe.Torokváladékot vettek,laborba kellett menni.Szerintem nem lenne olcsó dolog qestion.Lehet jobban járnál ha fizetnéd magad után a TBt.Az 5000-ből kijönne egy honapba és tényleg akármi történne Veled,ingyen ellátnak.Riverke csak most jön a neheze!De föl a fejjel,sokat igyál,igyál,és igyál.Noni megprobálom húzni a fájd.csill.több-kevesebb sikerrel.Holnap megyek kontrollra,majd beszámolok róla.Sziasztok,mindenkinek kitartást és jobbulást! ;]

(#1202) Riverke


Riverke
csendes tag

5. nap... Teljesen kifáraszt a fájdalom. A Cataflam hatása csak 3 óráig tart. Mikor lesz jobb? :F

(#1203) Nini76


Nini76
csendes tag

Fel a fejjel Riverke!Én ma vagyok12"napos"és még mindíg nagyon fáj.Nekem a 10-11nap volt idáig a legfájdalmasab :O Sokszor ezt csináltam volna :W ,de sokat igyál és pihenj,probáld meg,hogy beveszed a katicát,vársz 2órát és próbáld meg kicsit átaludni a fájdalmat.Nekem a kisugárzó fájdalom a fülembe sokkal rosszabb volt.Sokszor segített rajtam a jégakku. :K Kitartást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))

(#1204) Cyrin válasza Riverke (#1202) üzenetére


Cyrin
addikt

ugye nem tabletta formátumú cataflamot eszegetsz???

[ Szerkesztve ]

(#1205) Cyrin válasza Riverke (#1202) üzenetére


Cyrin
addikt

ugye nem tabletta formájú cataflamot eszegetsz???

(#1206) Riverke


Riverke
csendes tag

Nem tablettát, hanem vízben oldódót iszok, de 2-3 óránál nem tart tovább a hatása. Pedig milyen szép is volt a 2. nap... 6-8 órát bírtam egy Cataflammal...

(#1207) Cyrin válasza Riverke (#1206) üzenetére


Cyrin
addikt

akkor jó, ki lehet még próbálni a flectort van akinek ez jobban bejön, valamint lehet kombinálni algopirynnnel, inni enni sokat, a vége felé a második hét lesz a legrosszabb, bár van akinél ez hamarabb megy 5-7 napra...

[ Szerkesztve ]

(#1208) Nini76


Nini76
csendes tag

Sziasztok!A Doki szerint gyönyörü a heg,a fájdalom majd múlik,hét végére jelentősen csökkenni fog.Remélem igaza lesz. :N :N

(#1209) Dody90


Dody90
csendes tag

Sziasztok !

19éves vagyok, kb 2 éve havonta be van gyulladva a mandulám, tüszősre. Kb fél éve fájnak a térdeim, a medencém, a legutóbbi mandulagyulladásomkor vér folyt belőlük, nagyon megijedtem, úgyhogy rávettem magam, hogy megvizsgáltassam. Ma voltam bent, nagyon rendi doki van a szolnoki kórházban. Azt monda idült gyulladás van rajta, nagyon heges, és ronda, nézünk egy vérképet, és kiderül, hogy mi legyen. Elküldött laborba, az eredményben a neutrofil alacsony, a monocyta és a limphocyta pedig elég magas.
Jövő szerdán megyek vissza a lelettel.
Nagyon félek... Bár még nem is tudom, hogy kell-e műteni.. :D
Láttam ezt a fórumot, és hogy sokan vagyunk ebben/hasonló helyzetben, és ahogy olvastam sokmindekinek segített a sorstársakkal való kapcsolattartás, így én is megpróbálkozom. : )
Az alábbiakra tud valaki véleményt mondani ?
D

(#1210) Cyrin válasza Dody90 (#1209) üzenetére


Cyrin
addikt

hidd el nem érdemes halogatni, az ízületi gyulladás és a hajhullás pl, csak a kisebbik rossz amit okozhat, jöhet még a vesegyulladás, aztán járhatsz dialízisre, vagy szívizomgyulladás, hirtelen halállal.

Szóval ez nem vicc, ki lehet bírni a műtétet, nem kell félni, jobban jársz...

(#1211) Dody90 válasza Cyrin (#1210) üzenetére


Dody90
csendes tag

Lehet h a hajhullásom is ettől van ? o.O :Y
Megvárom, hogy mint mond a doki szerdán, de ha azt mondja hogy kell a műtét, vagy ha csak javasolja, nem fogok hatakolni ellene.. 2éve nem ettem 1gombóc fagyinál többet, azt is lassan, meg nem ittam hideget... : :(
Szóóóval, úgy érzem ideje lenne... Csa nagy döntés, és tudom, hogy mennyire kicsi a fájdalomküszöböm, és hogy nagyon fog fájni. :(

(#1212) Nini76


Nini76
csendes tag

Dody ne halogasd nincs értelme.Nekem altatásba csinálták semmit nem éreztem,az ébredés is simán ment,az első hét se volt vészes,csak a második.De tudod,hogy egyszer vége lesz a fájdalomnak.Nem rosszabb mint egy borzalmas :W tüszős mandulagyulladás.Minél idősebb vagy annál rosszabb. :O :O :O Bátorság! :))

(#1213) Riverke


Riverke
csendes tag

Sziasztok!

Kedd este bevérzett a torkom, na azt az élményt nem kívánom senkinek... 10 percig ömlött belőle a vér, a mentők pedig 20 perc alatt értek ide.... Ja és mivel egyedül voltam itthon, nekem kellett őket kihívnom....kicsit nehéz egyszerre értelmesen beszélni és csorgatni a véredet a budiba... A mentősök iszonyat bunkók voltak, jó hogy nem lebasztak, hogy mertem bevérezni??? A kórházban vmi savas cuccal elállították a vérzést, kaptam vérzéscsillapítót intravénásan és teában is. A vénám bedurrant a branültől és a sok vérzéscsillapítótól. Ja és hogy mitől vérzett be? Idő előtt lejött a lepedék a torkomról, amit aztán kimart a vízben oldódó Cataflam, úgyhogy most tablettát szedek... Holnap leszek egy hetes, reménykedek...talán már nem tart sokáig.

(#1214) Dody90


Dody90
csendes tag

nagyon félek, hogy velem is ilyesmi fog történni, vagy hogy egyszerűen nem tudom majd elviselni a fájdalmat... Az utóbbi diőben voltak nagyon durva tüszős mandulagyulladásaim, olyankor sem bírtam enni, inni is csak alig, amennyit belémerőltettek. nemmerem nemmerem.. :( :O

(#1215) Cyrin válasza Dody90 (#1214) üzenetére


Cyrin
addikt

hagyd abba a nyafogást.

kibírható a fájdalom, nem kell durva dologra gondolni.
az is igaz minél rosszabb állapotú a mandulád annál nehezebben és fájdalmasabban gyógyul, szóval ne halsztgasd...

(#1216) Dody90


Dody90
csendes tag

nem nyafogok, csak fosok.. :D najó nyafogok. xD
biztos hogy semmi módszer nincs meggyógyítani őket ? gyógyszeres kezelés v akármi ?

(#1217) Cyrin válasza Dody90 (#1216) üzenetére


Cyrin
addikt

biztos, hogy nincs, én is túl vagyok már ezen...

hogy egy klasszikus mondást idézzek (amit egyébként egy háziorvos mondott anno szabolcsban, mivel ott nem volt fogorvos, és ő "kezelte" a fogakat is érzéstelenítés nélkül):
- Majd a hideg vas segít rajta !!!

egyébként meg hajrá mari néni..:D

ja még valami eszembe jut:
Monty Python amikor a sebész hatalmas késeket fent egymáshoz a páciens fölött, a szemüvegén megcsillant a fény, és eltorzult remegő arccal mondta:
"Oh, I do enjoy this!!!"

[ Szerkesztve ]

(#1218) Dody90 válasza Cyrin (#1217) üzenetére


Dody90
csendes tag

köszi, ez igazán biztató.. xD
mindenesetre szerán megyek vissza a vérképpel, de utána néztem a nem stimmelő paramétereknek, és igencsak arra utal mind, hogy ki kell venni őket.
szerdán asszem jelentkezem. azért én még drukkolok, hogy meg lehessen menteni, de valahol tudom, hogy nem... :O

(#1219) Nini76


Nini76
csendes tag

Sziasztok!Igaza volt a Dokinak,most vasárnap van és tényleg csökkent a fájdalom :C ,tegnap már csak 2cataflamot vettem be,ma még nem vettem be egyet sem.RIVERKE mi van Veled?Hogy viseled a megpróbáltatásokat?

(#1220) Riverke válasza Nini76 (#1219) üzenetére


Riverke
csendes tag

Köszönöm a kérdést, alakulok :) Ez volt a 11. napom, és már sokkal kevésbé fáj. Lepedék már csak a legbelső részben van (viszont ott fekete is-az normális?) és ott, ahol bevérzett egy hete. 2 napja tudok normálisan kajálni, rántottát, kenyeret, főtt húst. Esténként még felkelek 2 óránként, hogy igyak egy kis teát-körömvirág teát iszok, nekem nagyon bevált. Egyébként még egy kicsit gyenge vagyok, sokat alszok, és a branültől bedurrant vénám még mindig zöldben pompázik. De már látom az alagút végét. :)) Nem hittem volna, hogy ez eljön:D

Többiek! Ki hogy van?

(#1221) Dody90


Dody90
csendes tag

Sziasztok !

@riverke; örülök, h jobban vagy, ez hihetetlen erőt at :D :C
én még csak hnap megyek vissza az orvoshoz időpontért.. kb 2-3 hét múlva műtét. :( csak már lennék túl rajta én is :(

(#1222) Nini76


Nini76
csendes tag

Dody,Te is túl leszel rajta,mint mi,és meglátod pár hét múlva csak mosolyogni fogsz azon,hogy mennyire féltél.Kitartást,bátorság!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :DD :DD :DD

(#1223) qestion válasza Dody90 (#1221) üzenetére


qestion
aktív tag

mik voltak a nem stimmelő paraméterek?
te kérdeztél rá a műtétre vagy hogy miért kell?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#1224) Dody90 válasza qestion (#1223) üzenetére


Dody90
csendes tag

Sziasztok !

vérkép : a neutrofil alacsony, a monocyta és a limphocyta pedig magas volt

Ma voltam bent Szolnokon a kórházban, mondta az orvosom, hogy mindenképp minél hamarabb ki kell venni őket. Aztán közölte, h át kell mennem egy másik kórházba, ahol van osztály, ott kapok műtétre időpontot. Bementem a másik kórházba, ahol jól kiröhögtek, h hát oda időpont kell.. Adtak is időpontot július közepére, műtétre pedig kb szeptember-október körül kaphatnék előjegyzést. Akkor persze nem jó az egyetem miatt..

Valami tanács ? Nem tudom mit csináljak.. Félek, h ha jövőre vetetem ki, még több bajom lesz belőle... :( Ötlet ? :(
Köszi ; D

(#1225) Riverke válasza Dody90 (#1224) üzenetére


Riverke
csendes tag

Pesten nem tudod elintézni?
Én bementem a F-O-G Klinikára és akár egy hét múlva megműtött volna a doktornő...
Mondjuk azt nem hiszem el, hogy annyi műtét lenne nálatok, hogy csak őszre van időpont... Tán büdös a munka...?

(#1226) Cyrin válasza Dody90 (#1224) üzenetére


Cyrin
addikt

járj utána ne hagyd annyiban, ne halaszd addig...

[ Szerkesztve ]

(#1227) Dody90


Dody90
csendes tag

Pest azért nem jó, mert nem tudnék a műtét után hova menni.. pár napos műtötten meg hazautazni 1,5 óra.. nem merem.
anyu felhívta a háziorvosunkat, ő beszélt egy ismerős fül-orr-gégésszel, és bemehetünk hozzá hétfőn, megbeszélni, h ez van.. Talán be tud zsúfolni még a nyárra. :)
Fura h most ennek örülök.. xD
Elvileg a hely miatt ekkora a várólista... Hát én nemtudom... A gáz az, h tuti h ha 20ezressel mentem vna, már ma műtenének kb.. -.-'
No m1, hétfőn írok, h mi volt a dokinál. :)
pussz nektek

(#1228) Dody90


Dody90
csendes tag

Sziasztok !
Ma voltam bent a megyei kórházban szakrendelésen, a doktornő nagyon rendes volt, megvizsgált, és mondta, hogy azonnal műteni kell, így is késésben vagyunk..
Így szerdán már be is fekszem, csütörtökön pedig megműt.
Majd tudósítok, szurkoljatok..

(#1229) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődnék valakit műtöttek e már ilyen elektromos égetéses módszerrel?

http://www.50plusz.hu/mediatar/media/Garatmandula_eltavolitas/84

Neten nem találtam róla más infót

köszi
Norbi

(#1230) Nini76


Nini76
csendes tag

Dodi nyugi nem lesz semmi baj,2hét múlva mosolyogsz az egészen :N ,addig is kitartást,hidd el jobb lesz utána.Majd írj,ne félj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1231) avee


avee
csendes tag

sziasztok! engem csütörtökön műtenek :O félek, de annak azért örülök, hogy a legtöbben túléltétek :) dody, te meg légy erős! :) én biztosan arra fogok gondolni, hogy annyian vannak, akiknek sokkal rosszabb a helyzetük, mint nekünk ;) örülök, hogy van egy ilyen társaság akikkel lehet ilyenekről beszélni :D

(#1232) Dody90


Dody90
csendes tag

én is örülök nektek, köszönöm a biztatást. : )
csütörtökre meg kitartást és erőt mindkettőnknek.. : )
majd konzultálunk, ki hogy viseli.. : ))

(#1233) saszabaa


saszabaa
csendes tag

Hú, én 20 éves vagyok, és nekem is (nem tudom miért, de főként a nyári időszakban) 2 havonta begyullad a mandulám, de olyan szinten, hogy enni, inni, beszélni szinte nuku. Kb abba belekönnyezek olyankor ha a nyálamat le kell nyelni :S Nekem is azt mondta az orvosom, hogy ez addig így lesz, amíg ki nem vetetem. Én is eléggé félek a műtéttől, még nem szántam rá magam, de attól is félek, hogy rámegy az izületeimre, szívemre, ha nem vetetem ki. :S

(#1234) Teddy987


Teddy987
újonc

Sziasztok! A múlt héten hétfőn vették ki a mandulámat altatásban. Én is sokat utánaolvastam a neten, ami eléggé megriasztott, de nyugodt szívvel állíthatom, hogy nem kell tőle annyira félni.

Elaludtam a műtőben és a következő éber pillanatom a műtős karjaiban volt, aki éppen áttett a hordágyra. Azt mondogatta, "már készen is vagyunk". Ahogy ébredeztem vártam az iszonyatos fájdalmat, de csak egy gombócot éreztem a bal oldalon, a jobb oldalon pedig egyáltalán nem fájt. De állította az orvos, hogy onnan is kivette :) Még nyelni is tudtam! Este kértem a biztonság kedvéért egy vénás fájdalomcsillapítót. Lehet, ez tartott olyan jól karban. Azt mondta az orvos küzdeni, inni kell. Hát nem mondom, az első korty elég keserves volt, viszont utána egyre jobb lett. Éjszaka megittam 1,5 liter teát és vártam tovább a nagy fájdalmat, de hál' Istennek tűrhető volt. Azóta (ma van a 9. nap) minden nap egyre jobb és vasárnap óta egyáltalán nem szedek fájdalomcsillapítót. Éjszaka elég kellemetlen, ha kiszárad, de egy pohár víz megoldja.
Mindenki másként éli meg, másként tűri a fájdalmat. Szerintem, nem vészes az egész. Volt olyan szobatársam is a kórházban, aki egyáltalán nem vett be a műtét után fájdalomcsillapítót, és lelkesen készült a vizsgájára, a másik pedig már a műtét napján hazament volna, olyan jól érezte magát.

Ne féljetek, csak igyekezzetek túllenni rajta! A várakozás rosszabb, mint maga a műtét és az azt követők.

(#1235) Dody90


Dody90
csendes tag

Sziasztok !
na ma volt a műtét.. ébren volt, és fájt :D annyira el volt halva a mandulámban az érrendszer, hogy alig hatott az érzéstelenítő.. gondolhatjátok.. valószínűleg emiatt visel meg nagyon. szedem a fájdalomcsillapítót, de nagyon fáj, és az egész torkom totál be van dagadva, nyelni és suttogni is csak nagy erőfeszítések árán tudok.
remélem gyorsan javulok, mert elég nehezen bírom.
kitartást mindnekinek..

(#1236) Cyrin válasza Dody90 (#1235) üzenetére


Cyrin
addikt

mindig el szoktam mondani, hogy gennyes, gyulladt mandulát nem lehet érzésteleníteni rendesen, ilyenkor jobb az altatás, és nehezebben is gyógyul, illetve jobban fáj...

igyál sokat, egyél is holnap, a sok folyadék oldja a sűrű nyálat...

(#1237) Epynefrin


Epynefrin
újonc

Sziasztok, sokat olvasgattam a fórumot, gondoltam már én is hozzászólok. 3 napja volt a mandulaműtétem, előtte is sokat tájékozódtam, próbáltam az itt leírt tanácsokat betartani.
Nekem is helyi érzéstelenítésben ment, semmit nem éreztem, csak elég kellemetlen volt a számban turkálnak, és a tudat hogy "műtét" van. Aznap semmit nem ettem semmit, csak innom volt szabad kb 3 óra elteltével. Cataflamot nem javallták, mert állítólag tapasztaltan bevérzést okoz, igy algopyrin injekciót kellett innom, viszonyag türhető volt.
Én még csak a harmadik napnál tartok viszont nem érzem át ezt a lepedőcsavargatós, falkaparós, fejszétrobbanós állapotot. Az egyetlen ami kellemetlen a nyelés (evés ivás) de türhető. Max 2-3 algopyrint veszek be egy nap, viszont kicsit félek hogy még túlságosan az "elején" vagyok a dolognak.. :S
Ja igen, beszéni nem tudok:)

(#1238) Nini76


Nini76
csendes tag

Epynefrin,bizakodj,de az első hét nekem is tűrhető volt.Mindenkinek jobbulást,igyatok sokat, ne hagyjátok kiszáradni a sebet,még éjjel se!!!!!!!!!!

(#1239) avee


avee
csendes tag

Sziasztok! Vasárnap végre 3 nap után hazaengedtek. Engem nem altattak, és így utólag 1-2 ember véleménye alapján nem is volt baj. Igaz, hogy a sok szuri nagyon fájt, de legalább nem lepett meg a műtét utáni fájdalom. Annyira. Most úgy érzem, hogy egyik nap jobb, másik nap rosszabb, vagy inkább úgy mondanám, hogy 2 Cataflam között is más és más. Sok mindent eszek már, de még mindig sokszor fáj. Ami zavar az az, hogy műtét óta folyamatos hőemelkedésem/lázam van, amire a doki azt mondta, hogy ez természetes, mert a szervezetem dolgozik, és attól felmehetett a testhőmérsékletem. Cataflam nélkül nem tudom, hogy bírnám ki. :( A reggeli kelések szörnyűek, van mikor hajnalban is felkelek... De legalább már megnyugodtam, és érzem a gyógyulást. Egyébként szerintem ez a szigorú ágyhoz való kötöttség nem teljesen ésszerű, mozogni, sétálni kell mindenképpen. A legrosszabb úgyis az, hogy ilyen meleg van, én ezt viselem nehezen. Kitartást kívánok minden műtöttnek és arra várónak! :)

(#1240) avee válasza Dody90 (#1232) üzenetére


avee
csendes tag

na Dody, csak átestünk rajta! :) nekem sokat segít a cataflam mellett a vizes/jeges borogatás a torkomra, jobban, mint a fagyi, mert ezt nem kell nyelni! :P ezt ajánlom neked is :) ja és bármennyire fáj, amennyit csak tudsz beszélj, mert ha hagyod hogy a seb egy helyben összehúzódjon, akkor később még jobban fájhat minden...

(#1241) Dody90


Dody90
csendes tag

Sziasztok !
nahát, nekem sikerült bevérezni... azt mondták valószínűleg a meleg miatt pottyant le túl hamar a lepedék egy tetemes része..
hétfő reggel, 5naposan hazaengedtek, este rohant velem vissza a mentő.. mire beértünk elállt, ezért nem csináltak semmit csak befektettek.. aztán egy óra múlva nagyon-nagyon el kezdett vérezni, az ügyeletes nem tudott vele mit csinálni, be kellett hívni a doktornőmet, ő elsütögette újból az ereket.. csak lidokayn spray-t kaptam, nagyon fájt.. azóta is csak egyre jobban, és ráadásul megint kórház.. a vérveszteség is elég húzós volt, még reggel is csak tolókocsival bírtam kimenni vizitre.. csütörtökön haza megint, remélem akkor már véglegesen, akkor már 8naposan..
mikorra múlik el teljesen a fájdalom ??
nem kívánom ezt senkinek.. : (
kitartás !!

(#1242) Nini76


Nini76
csendes tag

Dody,még számíts egy hetet a fájdalomra és igyál sokat,szedd a fájdalomcsillapítót nyugi egyszer vége lesz a fájdalomnak,sokszor én is azt hittem,tán mindíg fájni fog,de kitartást,nekem két és fél hétig fájt,valószínű azért mert én is csak halogattam és tályogos volt.Kitartást,jobbulást mindenkinek! :))

(#1243) avee válasza Nini76 (#1242) üzenetére


avee
csendes tag

jaj Dody :( jobbulást :) betartottál mindent, ittál eleget?
én úgy érzem egyre jobban vagyok így egy hét után, de még én is nagyon félek, hogy le fog esni idő előtt... :( de örülök, hogy nem halogattam...

[ Szerkesztve ]

(#1244) avee válasza avee (#1243) üzenetére


avee
csendes tag

higyjétek el, nagyon fontos, hogy sokat igyatok, főleg ilyen melegben, a sebnek folyamatosan nedvesnek kell lennie, mert ha kiszárad, akkor is lehet bevérzés... :(

(#1245) Dody90


Dody90
csendes tag

avee, napi 3-4 liter lemegy, néha több is..
de még mindig nem érzem, h jobb lenne.. : (
ez a 9.nap, és még mindig nagyon fáj.. az az oldal jobb, ahol bevéreztem, ott már nem fáj annyira, de a másik oldalon csak vastagszik és vastagszik a lepedék, pedig nagyon sokat eszem, tiszta olyasmit, ami dörzsöli, és semmi..
pár napja fáj azon az oldalon a nyelvem töve és az állkapcsom is, nehezen nyitom a számat..
nem tudom mi a baj, de félek, hogy valami nincs rendben.. : (
sosem lesz már vége... : (

(#1246) avee válasza Dody90 (#1245) üzenetére


avee
csendes tag

dody! nekem is a nyelvtövem fáj, de attól még egyél, ki kell bírni - ha végképp úgy érzed, hogy nem tudsz többet, akkor eszel később; ne add fel, el fog múlni :) nagyon helyes hogy ennyit iszol :) nekem pl az megy nehezen de tudom, hogy muszáj, ezért iszok :) evésnél azért óvatosan, nehogy leváljon idő előtt a lepedék, és lassan, kicsi falatokban egyél, nekem ez segített - ne legyél türelmetlen! akinek nem egészségesen veszik ki, biztosan jobban fáj, de ha folyamatosan erre is gondolsz, akkor még nehezebb lesz, ha úgy érzed nagyon fáj, gondolj pozitív dolgokra, hallgass nyugtató zenét, kamilla teát is ihatsz :) én pl ha nagyon nem bírom akkor lefekszem aludni és próbálok nem a fájdalomra koncentrálni - fontos az önuralom :)

(#1247) ildi87


ildi87
csendes tag

sziasztok!!
engem kedden műtöttek,tegnap szabadultam kórházból.Eszméletlen kínokat élek még át nem múlik a fájdalom.Tegnap este bőgni tudtam volna!De az is fájt,úgyhogy nem tettem.Ma 2kifli volt a amenü.1reggel 1este.Azt is 1órán át ettem.Panadolt szedek mert korházba is azt kaptam meg egy vizben oldódó port aminek kókusz illata van.Most nem jut eszembe a neve.Tényleg nem lehet enni fagyit műtét után?Azt mondták kórházba semmi hideg vagy nagyon meleg kaja vagy inni való.Csak szoba hőmérsékletű.Valaki felvilágosíthatna mostmár mit lehet enni meg inni :F remélem nem tart sokáig ez a fájdalom.nagyon feszít meg szúr.Reggel meg aztán tényleg...mikor kiszárad.... :O írjatok ötleteket!!! köszi

(#1248) Nini76


Nini76
csendes tag

Ildi,én ettem fagyit műtét után,nyugodtan probáld meg,ha nem esik jol,ugysem eszed meg.Igyál sokat,ne hagyd kiszáradni,kelj fel még éjjel is inni.Nekem sokat segített a jégakku a torkomra,fülemre na meg a vízben oldódó cataflam.Ne keseredj el igyál sokat és egyél is mert az jól koptatja a sebet :K Kitartást,majd írj,hogy mi van veled :N :DD :B :P

(#1249) ildi87 válasza Nini76 (#1248) üzenetére


ildi87
csendes tag

Köszi!Fel is ébredtem az éjjel azt hittem megőrülök úgy égett. :W Iszok amennyit lehet,de már tea undorom lett.Vizet iszom meg tejes kávét meg aflamin-t írt a doki azt vízbe.Na meg a panadol.22éves vagyok azt hittem könnyebben viselem.Szobatársam27volt ő is kínlódik még a mai napig is.Adja a helyzetjelentést.Persze a 15éves csaj műtét másnapján vígan beszélt meg evett ivott.IRIGY IS VAGYOK :O Este próbáltam fagyit,de nem volt hideg már megolvadt és marta a torkom.Lehet csak a az ízek mert 3féle volt egy pohárba.Nem tudom mit egyek,mert bármit megkívánok nem merem megenni mert nagyon rossz érzés.banán se jó az is marta.Na meg a nyelvem töve is fáj!! :O remélem nemsokára jobb lesz

(#1250) Dody90


Dody90
csendes tag

Szia Ildi !
Jól tudom mit élsz át, engem 11napja műtöttek, 19 éves vagyok.
Én sem tudtam enni semmi gyümölcsöt, v gyümölcsös cuccot.. Csakis száraz és sós dolgokat, ropit, kekszet, kiflit, ilyesmit. Azok azért is jók, mert dörzsölik nagyon. Nem jó, ha csak 2 kiflit eszel meg egy nap, mert bármennyire fáj, ha nem eszel, minden nappal jobban fog.. Minél vastagabb a lepedék, annál jobban fog fájni.. :( Tudom szörnyű, de enni kell.. Nem ismerem a gyógyszert amit szedsz, de a Cataflam-v nekem nagyon jó volt, tudtam vele enni-inni. Én csak hideget ittam, még most is azt iszok, és nekem jót tett..
Én is úgy éreztem, hogy sosem lesz vége. Fájdalomban a 6-7-8. nap volt a legrosszabb, azóta javul, úgyhogy kitartás, lesz jobb, már én is elhiszem. :) Én az 5.napon bevéreztem, nem hűtöttem elégg, ebben a nagy melegben úgy sokkal hamarabb leválik a varr, úgyhogy hűtsd nagyon ! Akkor nem lesz baj. :)
Kitartás, és tájékoztats, hogy bírod. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.